AlkuPohjois-SavoIisalmen pitäjäMaakirjatMaakirja 1658 → Nimihakemisto

Iisalmi maakirja 1658

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitetun maakirjan sivuihin.


-  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y 
 -  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Andhers Andherson (SongaJärfwi) 1158B

Andhers Andhersson (Wijtha) 1158B

Andhers Erichsson (SongaJärfwi) 1158B

Andhers Jörensson (Pörsenmäki) 1157A

Andhers Mårthenson (Ullmala) 1159A

Andhers Staphansson (Ollikalaby) 1056B

Bertill Berttilsson (Pörsenmäki) 1157A

Hendrich Göstafsson (Pardala) 1758A

Hendrich Pålsson (Walkeainen) 1758A

Johan Carlsson (Pörsenmäki) 1157A

Jöns Oluffsson (SongaJärfwi) 1158B

Lars Hendrichsson (KallioJärfwi) 1159A

Larss Matzson (Ollikalaby) 1056B

Larss Matzsson (HapaJärfwi) 1159B

Pååll Enwaldson (Ongiwes) 1157A

AAlkuun

Assikainen

Grelss (Ullmala) 1159A

Matz (Ullmala) 1159A

CAlkuun

Caupinen

Berttill Jönsson (Kaupila) 1758A

Grelss (Kaupila) 1758A

Collemainen

Berttill (Pelawes) 1157B

Collioinen

Matz (Idensalmi) 1758A

Cossmainen

Cossma (Ongiwes) 1056B

Peer (PaiuJärfwiby) 1056B

Pål Hansson (PaiuJärfwiby) 1056B

Cumbulainen

Wijssa (Porowes) 1159B

EAlkuun

Eskelinen

Eskell M: (Taipal) 1159B

Pååll (SongaJärfwi) 1758A

HAlkuun

Halloinen

Andhers (Pelawes) 1157B

Harmainen

Hendrich (Pelawes) 1157B

Harmais

Hendrich (Sulkawa) 1159A

Heiskainen

Andhers (Jumis) 1158B

Lars (Palois) 1158B

Larss (Jumis) 1158B

Peer (Palois) 1158B

Hilduinen

Clemet (Narfwanlax) 1056B

Jöns O: (Narfwanlax) 1056B

Michel Larsson (Narfwanlax) 1056B

Mårthen (Narfwanlax) 1056B

Hillj

Jöns (Swenninmäki) 1758A

Huiainen

Oluff O: (LambanJärfwi) 1157A

Huoinen

Oluff (HerneJärfwj) 1158B

Huttuin

Larss Jönsson (Swenninmäki) 1758A

Larss Larsson (SongaJärfwi) 1158B

Huttuinen

Andhers (Swenninmäki) 1758A

Hendrich (Swenninmäki) 1758A

Jacob (Swenninmäki) 1758A

Markus Jönsson (Wijtha) 1158B

Peer Andhersson (Wijtha) 1158B

Peer Jönsson (Swenninmäki) 1758A

Peer Larsson (Wijtha) 1158B

Huutuinen

Andhers Anderson (SongaJärfwi) 1158B

Oluff O: (SongaJärfwi) 1158B

Hyfärinen

Gabriel (NemisJärfwi) 1159A

Matz (NemisJärfwi) 1159A

Nilss (NemisJärfwi) 1159A

Oluff (NemisJärfwi) 1159A

Peer (NemisJärfwi) 1159A

Staphan Person (NemisJärfwi) 1159A

Hynninen

Berttill (Palois) 1158B

Hendrich (Jumis) 1158B

Hyrkäs

Jöran (HerneJärfwj) 1158B

IAlkuun

Ikoinen

Larss Pålsson (Ollikalaby) 1056B

Iloinen

Matz (Ongiwes) 1157A

JAlkuun

Junduinen

Hendrich (Porowes) 1159B

Larss (Porowes) 1159B

Jutinen

Oluff (Sälewä) 1158B

Jäskeläin

Oluff Hanson (LambanJärfwi) 1157A

Jäskeläinen

Oluff (Lapwetelänmäki) 1157A

KAlkuun

Kaik.

Peer Hendrichson (HapaJärfwi) 1159B

Kaikoinen

Eskell (Kiuruwes) 1159B

Kainul:

Peer Jacobson (SongaJärfwi) 1158B

Karakainen

Andhers (Idensalmi) 1758A

Eskell Jönsson (Idensalmi) 1758A

Karialainen

Oluff (Pelawes) 1157B

Kaupinen

Johan (Idensalmi) 1758A

Kemiläin

Thomas (HapaJärfwi) 1159B

Kemiläinen

Carll (Pelawes) 1157B

Kettuin

Oluff Pålson (Walkeainen) 1758A

Peer Larsson (Walkeainen) 1758A

Thomas Oluffson (Walkeainen) 1758A

Kettuinen

Andhers A: (WeremäJärfwi) 1758A

Oluff A: (WeremäJärfwi) 1758A

Kijskinen

Peer (Kiuruwes) 1159B

Kilpoin

Jöns Jönsson (NemisJärfwi) 1159A

Kiskinen

Michell (Sulkawa) 1159A

Kockarinen

Anders (PaiuJärfwiby) 1056B

Erich Oluffsson (PaiuJärfwiby) 1056B

Oluff O: (PaiuJärfwiby) 1056B

Kolloinen

Oluff (Lapwetelänmäki) 1157A

Konoinen

Oluff (Taipal) 1159B

Pååll (Taipal) 1159B

Koppoinen

Larss (Narfwanlax) 1056B, (Pörsenmäki) 1157A

Sigfredh (PaiuJärfwiby) 1056B

Korp

Hendrich Peerson (Ongiwes) 1157A

Philpus (Ongiwes) 1157A

Kurfuij

Knutt (Swenninmäki) 1758A

Kurfuinen

Hanss (WeremäJärfwi) 1758A

Kuttilainen

Oluff (Pardala) 1758A

Kåckuin

Peer Person (Heinämäkiby) 1157B

Kächköin

Peer Larsson (Närcko) 1159A

Kächköinen

Andhers O: (Sälewä) 1158B

Oluff (Närcko) 1159A

Peer Matzsson (Närcko) 1159A

Kämäräinen

Matz (Taipal) 1159B

Peer (Taipal) 1159B

Kärkäin

Oluff Nilsson (HautaJärfwi) 1159A

Oluff Person (HautaJärfwi) 1159A

Peer Oluffsson (HautaJärfwi) 1159A

Kärkäinen

Hendrich (KallioJärfwi) 1159A

Jöns O: (KallioJärfwi) 1159A

Peer Oluffsson (KallioJärfwi) 1159A

Thomas Olfsson (KallioJärfwi) 1159A

Käräiäin

Andhers M: (Närcko) 1159A

LAlkuun

Lap.

Hendrich Peersson (Pelawes) 1157B

Lapp.

Hendrich (Kiuruwes) 1159B

Oluff Hendrichson (Kiuruwes) 1159B

Lappal. (Mäkj Lappal.)

Hendrich (HapaJärfwi) 1159B

Lappalain

Erich Pålsson (PaiuJärfwiby) 1056B

Hendrich (HapaJärfwi) 1159B

Lappalainen

Erich (HapaJärfwi) 1159B

Hanss (Ongiwes) 1157A

Larss Larsson (Ongiwes) 1157A

Peer (PaiuJärfwiby) 1056B, (HapaJärfwi) 1159B

Lapwet:

Erich Andherson (Lapwetelänmäki) 1157A

Larss Mårthensson (Lapwetelänmäki) 1157A

Matz Marthenson (Lapwetelänmäki) 1157A

Lapweteläin

Andhers (Pörsenmäki) 1157A

Matz A: (SongaJärfwi) 1758A

Lapweteläinen

Enwald (Ongiwes) 1157A

Launoinen

Oluff (Sulkawa) 1159A

Lippoinen

Larss (Heinämäkiby) 1157B

Mårthen (Heinämäkiby) 1157B

Oluff (Heinämäkiby) 1157B

Luckarinen

Andhers (Pelawes) 1157B

Hemmingh (PaiuJärfwiby) 1056B

Larss (PaiuJärfwiby) 1056B

Peer (PaiuJärfwiby) 1056B

Luckoinen

Larss (Ongiwes) 1157A

MAlkuun

Mackoin

Oluff Larsson (Pardala) 1758A

Pål Eskelsson (Salami) 1157B

Mackoinen

Hans Matzsson (Salami) 1157B

Lars O: (Salami) 1157B

Martikainen

Christer (Ongiwes) 1157A

Jacob (Ollikalaby) 1056B

Jören Peersson (Ongiwes) 1157A

Peer O: (Ongiwes) 1157A

Peer Peersson (Ollikalaby) 1056B

Mustoinen

Peer (Kiuruwes) 1159B

Mäkj Lappal.

Hendrich (HapaJärfwi) 1159B

Mäläin

Andhers Hanson (Heinämäkiby) 1157B

NAlkuun

Niroin

Niles Peerson (Ullmala) 1159A

Niroinen

Peer (Porowes) 1159B

Nisin

Oluff Peerson (Salami) 1157B

Nisinen

Jöns Jönsson (Nissilä) 1157B

Oluff Erichsson (Sälewä) 1158B

Påål Jonsson (Nissilä) 1157B

Påål Pålson (Nissilä) 1157B

Niskainen

Andhers (Pelawes) 1157B

Isack (Pelawes) 1157B

Nissinen

Jören Oluffsson (Nissilä) 1157B

Mons (SongaJärfwi) 1158B

Nilss O: (WeremäJärfwi) 1758A

Oluff O: (Nissilä) 1157B

Påål O: (Nissilä) 1157B

Nousiainen

Oluff (Sulkawa) 1159A

OAlkuun

Ollikain

Anders Pålson (Ollikalaby) 1056B

Larss Hendrichson (Ollikalaby) 1056B

Larss Pålsson (Ollikalaby) 1056B

Ollikainen

Berttill (Ollikalaby) 1056B

Jöns Peersson (Ollikalaby) 1056B

Oluff O: (SongaJärfwi) 1758A

Påål Oluffsson (Ollikalaby) 1056B

Staphan (Ollikalaby) 1056B

Thomas (Ongiwes) 1157A

PAlkuun

Pardain

Eskill Wijsasson (Pardala) 1758A

Lars Jönson (HapaJärfwi) 1159B

Lars Michelson (HapaJärfwi) 1159B

Oluff Jönsson (Pardala) 1758A

Pååll Jönsson (Sulkawa) 1159A

Pardainen

Lars (SongaJärfwi) 1758A

Michel (Taipal) 1159B

Michel O: (Pardala) 1758A

Peer Person (HerneJärfwj) 1158B

Pååll (HapaJärfwi) 1159B

Passainen

Pål Ihanuson (LambanJärfwi) 1157A

Pedikäin

Hendrich A. (Sulkawa) 1159A

Pedikäinen

Hendrich (Sulkawa) 1159A

Larss (Pelawes) 1157B

Nils (Sulkawa) 1159A

Pessoinen

Oluff (HapaJärfwi) 1159B

Poikoinen

Philpus (Lapwetelänmäki) 1157A

Pächkoinen

Matz (LambanJärfwi) 1157A

Pölläinen

Peer (SongaJärfwi) 1158B

RAlkuun

Rautapardain

Hendrich (SongaJärfwi) 1158B

Philpus (Lapwetelänmäki) 1157A

Påål (Pörsenmäki) 1157A

Rautapardainen

Erich (Pörsenmäki) 1157A

Remes

Jöns Jönsson (Remexelä) 1159B

Lars Jönsson (Remexelä) 1159B

Matz Anderson (Remexelä) 1159B

Rissainen

Oluff Larson (Pelawes) 1157B

Roiwas

Johan Nilsson (HerneJärfwj) 1158B

Ryhäinen

Andhers (Swenninmäki) 1758A

Jöns (Swenninmäki) 1758A

Oluff Pålsson (Swenninmäki) 1758A

Peer (SongaJärfwi) 1758A

Rynäinen

Erich Berttillson (Ongiwes) 1157A

Hendrich (Ongiwes) 1157A

Oluff (Ongiwes) 1157A

Rytköin

Peer Jönson (Sulkawa) 1159A

Rytköinen

Hendrich (Pelawes) 1157B

Peer (Pelawes) 1157B

Påål (Pelawes) 1157B

Påål A: (Pelawes) 1157B

Råtzalain

Nils Peerson (Pelawes) 1157B

Råtzalainen

Andhers (Ongiwes) 1056B

Hemmingh (PaiuJärfwiby) 1056B

Hendrich (Ongiwes) 1157A

Matz (Ongiwes) 1056B

Nils (Ongiwes) 1056B

Påål (Ongiwes) 1056B

Räsäinen

Oluff (Pelawes) 1157B

Röngä

Peer Erichson (Pelawes) 1157B

Rönköj

Larss A: (SongaJärfwi) 1158B

Matz A. (SongaJärfwi) 1158B

Nils A. (SongaJärfwi) 1158B

SAlkuun

Saikoinen

Larss (LambanJärfwi) 1157A

Michel (LambanJärfwi) 1157A

Påål (LambanJärfwi) 1157A

Sarainen

Matzz (Sulkawa) 1159A

Silfenoinen

Thomas (Sulkawa) 1159A

Sipoinen

Jöran (Ollikalaby) 1056B

Siwoinen

Arfwed (Lapwetelänmäki) 1157A

Johan Arfwedsson (Lapwetelänmäki) 1157A

Peer Persson (Ollikalaby) 1056B

Pååll (Ollikalaby) 1056B

Somalainen

Erich M: (Swenninmäki) 1758A

Sormuinen

Oluff (Pelawes) 1157B

Thomas (Sälewä) 1158B

Suttinen

Andhers (PaiuJärfwiby) 1056B

Nilss (PaiuJärfwiby) 1056B

Swenninen

Peer O: (SongaJärfwi) 1158B

TAlkuun

Tapanain

Berttill (HapaJärfwi) 1159B

Tenhuinen

Matz A. (Sulkawa) 1159A

Tickainen

Caupi (Swenninmäki) 1758A

Erich (Pelawes) 1157B

Hintza (Kiuruwes) 1159B

Michel (KallioJärfwi) 1159A

Peer (Pelawes) 1157B

Tihoinen

Matz (LambanJärfwi) 1157A

Tijainen

Hendrich (Pelawes) 1157B

Tijkainen

Hendrich (Ullmala) 1159A

Oluff O: (Ullmala) 1158B

Tofuin

Michel Philpuson (Sälewä) 1158B

Tofuinen

Michel (Sälewä) 1158B

Tossauainen

Matz (Pelawes) 1157B

Michel (Pelawes) 1157B

Pååll (Pelawes) 1157B

Turuinen

Larss (SongaJärfwi) 1758A

UAlkuun

Ullmain

Christer Olfsson (Ullmala) 1158B

Jöns Jönsson (Närcko) 1159A

Nils Pålson (Ullmala) 1158B

Påål Jönsson (Närcko) 1159A

Uttriainen

Berttill (Heinämäkiby) 1157B

Christer (SongaJärfwi) 1758A

Nilss A: (Heinämäkiby) 1157B

Påål Eskelsson (Heinämäkiby) 1157B

VWAlkuun

Wäsäinen

Hanss (Pörsenmäki) 1157A

Påål Peersson (Ongiwes) 1157A

Staphan (Ongiwes) 1157A

YAlkuun

Ylletyinen

Oluff (Ongiwes) 1157A

 

Tässä luettelossa on 271 nimeä

Sivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2015