AlkuPohjois-SavoIisalmen pitäjäRuodutusluettelotRuodutusluettelo 1647 → Nimihakemisto

Iisalmi ruodutusluettelo 1647

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å 
 A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å

AAlkuun

Asikainen

Grels Madzson (Paloisby) Ruotu 5

CAlkuun

Cuossmainen

Cuossma Cuosmasson (Ongiwesj) Ruotu 11

Jöns Peersson (Pajujerfwj) Ruotu 10

Peer Cuossmasson (Pajujerfwj) Ruotu 10

EAlkuun

Eskelinen

Madz Påålsson (Sångajärfwj) Ruotu 3

Påål Peersson (Sångajärfwj) Ruotu 3

HAlkuun

Haloinen

Cauppi Peerrson (Ongiwesj) Ruotu 13

Peer Cauppisson (Ongiwesj) Ruotu 13

Heiskainen

Anders Larsson (Sångajärfwj) Ruotu 3

Peer Larsson (Paloisby) Ruotu 5

Hilduinen

Clemet Clemetzson (Pajujerfwj) Ruotu 11

Jönss Olsson (Pajujerfwj) Ruotu 11

Michell Larsson (Pajujerfwj) Ruotu 11

Swen Mårthensson (Pajujerfwj) Ruotu 11

Hujainen

Olof (Ongiwesj) Ruotu 13

Huttuin

Marcus (Swenninmäkj) Ruotu 2

Peer Andersson (Wijtaby) Ruotu 4

Peer Larsson (Paloisby) Ruotu 5

Huttuinen

Anders Andersson (Sångajärfwj) Ruotu 3

Anders Erichson (Sångajärfwj) Ruotu 3

Hendrick Larsson (Swenninmäkj) Ruotu 2

Jacob Madzson (Swenninmäkj) Ruotu 2

Jöns Jacobsson (Swenninmäkj) Ruotu 2

Lars Larsson (Sångajärfwj) Ruotu 4

Madz Jacobsson (Swenninmäkj) Ruotu 2

Marcus Jönsson (Wijtaby) Ruotu 5

Oluf Olsson (Pardala) Ruotu 2

Huttuinen (Souru Huttuinen)

Lars Jönsson (Paloisby) Ruotu 5

Peer Jönsson (Paloisby) Ruotu 5

Hyfweinen

Peer Påålsson (Pårowesj) Ruotu 7

Hyfwärinen

Madz Jacobsson (NiemisJärfwj) Ruotu 9

Olof Hendrichzson (NiemisJärfwj) Ruotu 9

Staphan Peersson (NiemisJärfwj) Ruotu 9

Staphan Staphansson (NiemisJärfwj) Ruotu 9

Hyrckäinen

Jöran Jönsson (Hernejärfwj) Ruotu 4

IAlkuun

Ikäinen

Lars Påålsson (Luepå) Ruotu 10

JAlkuun

Junduinen

Hendrich (Pårowesj) Ruotu 6

Lars Olsson (Pårowesj) Ruotu 7

Juutinen

Oluf Olsson (Sångajärfwj) Ruotu 3

Jäskeläinen

Hendrick (Ongiwesj) Ruotu 13

KAlkuun

Kaarakainen

Eskill Jönsson (Pardala) Ruotu 2

Kainulainen

Lars Madzson (Luepå) Ruotu 9

Kalla Kärckäinen

Jöns Olsson (Kalliojärfwj) Ruotu 8

Peer Olsson (Hautajärfwj) Ruotu 8

Kapainen

Hendrick Hansson (Ongiwesj) Ruotu 12

Kauppinen

Berttill Jönsson (Pardala) Ruotu 2

Kechkoin

Anders Madzson (Hernejärfwj) Ruotu 4

Kechkoinen

Oluf Olsson (Paloisby) Ruotu 5

Peer Larsson (Paloisby) Ruotu 5

Peer Madzson (Paloisby) Ruotu 5

Kettuinen

Anders Andersson (WärämaJärfwj) Ruotu 1

Hendrick Påålsson (WärämaJärfwj) Ruotu 1

Oloff Påålsson (WärämaJärfwj) Ruotu 1

Peer Larsson (WärämaJärfwj) Ruotu 1

Kiliainen

Madz Peersson (Heinämäkj) Ruotu 14

Kiria Lappalainen

Erich Larsson (Pårowesj) Ruotu 7

Kumbulainen

Wijsa Wijsason (Pårowesj) Ruotu 7

Kumulainen

Peer Andersson (Heinämäkj) Ruotu 14

Kuossmainen

Johan Påålsson (Pajujerfwj) Ruotu 10

Kutilainen

Olof Olsson (WärämaJärfwj) Ruotu 1

Kåfwolain

Hendrick Sigfredzson (Pielawesj) Ruotu -

Kålemainen

Eskill Berttilsson (Kiurwesj) Ruotu 8

Kåpoinen

Sigfredh Johansson (Pajujerfwj) Ruotu 10

Kårppin

Hendrick Peersson (Ongiwesj) Ruotu 11

Kärckäinen

Olof Peersson (Kiuruwesj) Ruotu 7

Peer Olsson (Kiurwesj) Ruotu 8

Peer Peersson (HärnäJärfwj) Ruotu 14

Thomas Olsson (Kalliojärfwj) Ruotu 9

Kärckäinen (Kalla Kärckäinen)

Jöns Olsson (Kalliojärfwj) Ruotu 8

Peer Olsson (Hautajärfwj) Ruotu 8

Kääriäinen

Anders Madzson (Nercko) Ruotu 6

LAlkuun

Lappalainen

Lars Madzson (Haapajerfwj) Ruotu 6

Lars Olsson (Pajujerfwj) Ruotu 10

Mårthen Hendricheson (Haapajerfwj) Ruotu 6

Olof Hendrichzson (Kiurwesj) Ruotu 8

Olof Thomasson (Pårowesj) Ruotu 7

Lappalainen (Kiria Lappalainen)

Erich Larsson (Pårowesj) Ruotu 7

Lappalainen (Mäkj Lappalainen)

Hendrick Larsson (Haapajerfwj) Ruotu 6

Lapweteläin

Erick Andersson (Ongiwesj) Ruotu 12

Knut Pålsson (Ongiwesj) Ruotu 12

Lars Mårthensson (Ongiwesj) Ruotu 12

Madz Mårthensson (Ongiwesj) Ruotu 12

Påål Enwaldzson (Ongiwesj) Ruotu 12

Lapweteläinen

Anders Peersson (Ongiwesj) Ruotu 13

Launoinen

Olof Larsson (Sulkawaby) Ruotu 7

Lippoinen

Olof Olofzson (Ongiwesj) Ruotu 14

MAlkuun

Mackoinen

Lars Larsson (Nissiläby) Ruotu 1

Marttikainen

Christer Larsson (Ongiwesj) Ruotu 12

Jacob Peersson (Luepå) Ruotu 9

Peer Olsson (Ongiwesj) Ruotu 12

Mäkj Lappalainen

Hendrick Larsson (Haapajerfwj) Ruotu 6

Mätäinen

Anders Hansson (Heinämäkj) Ruotu 14

NAlkuun

Nijrain

Niels Andersson (Pårowesj) Ruotu 6

Nijrainen

Peer Andersson (Pårowesj) Ruotu 6

Niskainen

Anders Andersson (Pielawesj) Ruotu 15

Isac Påålsson (Pielawesj) Ruotu 15

Olof Peersson (Pielawesj) Ruotu -

Nissinen

Jönss Jönsson (Nissiläby) Ruotu 1

Månss (Sångajärfwj) Ruotu 4

Påål Påålsson (Nissiläby) Ruotu 1

Nousiainen

Oluf Andersson (Kiurwesj) Ruotu 8

OAlkuun

Ollikainen

Lars Indersson (Luepå) Ruotu 9

Lars Påålsson (Luepå) Ruotu 9

Påål Olsson (Luepå) Ruotu 10

Thomas Olsson (Ongiwesj) Ruotu 11

PAlkuun

Pardain

Peer Peersson (Hernejärfwj) Ruotu 4

Pardainen

Anders Jönsson (Pardala) Ruotu 2

Anders Jöransson (Ongiwesj) Ruotu 13

Erick Ifwarsson (Ongiwesj) Ruotu 13

Jöns Wijsason (Pårowesj) Ruotu 7

Lars Michillsson (Haapajerfwj) Ruotu 6

Marcus Peersson (Sångajärfwj) Ruotu 4

Michell Olsson (Pardala) Ruotu 2

Michill Michillsson (Luepå) Ruotu 9

Påål Michillsson (Luepå) Ruotu 9

Påål Peersson (Haapajerfwj) Ruotu 6

Parfwiainen

Peer Påålsson (Pielawesj) Ruotu 14

Pechkoinen

Madz Sigfredzson (Ongiwesj) Ruotu 13

Pickarainen

Michill (Ongiwesj) Ruotu 13

Piedikäinen

Hendrick Hendrichzson (Kiurwesj) Ruotu 8

Hendrick Nielsson (Kiurwesj) Ruotu 8

Pietikäinen

Lars Larsson (Pielawesj) Ruotu -

Pyllikes

Anders Andersson (Wijtaby) Ruotu 4

Pölläinen

Peer Peersson (Sångajärfwj) Ruotu 3

RAlkuun

Rankoj

Anders Andersson (Sångajärfwj) Ruotu 4

Rautapardain

Hendrick Ifwarsson (Sångajärfwj) Ruotu 4

Lars Carlsson (Swenninmäkj) Ruotu 2

Ruotzalain

Niels Peersson (Pielawesj) Ruotu -

Ruotzalainen

Anders Larsson (Ongiwesj) Ruotu 11

Anders Peersson (Pielawesj) Ruotu -

Niels Peersson (Pielawesj) Ruotu 15

Ryhäinen

Per Olsson (Sångajärfwj) Ruotu 4

Rynäinen

Erick Berttillsson (Ongiwesj) Ruotu 11

Hendrick (Ongiwesj) Ruotu 12

Olof Olofzson (Ongiwesj) Ruotu 11

Rytköinen

Hendrick Hendrichzson (Pielawesj) Ruotu 15

Ryttköinen

Peer Peersson (Pielawesj) Ruotu 15

Peer Påålsson (Kiurwesj) Ruotu 8, (Pielawesj) Ruotu 15

Påål Peersson (Pielawesj) Ruotu 15

Rönckoi

Lars Andersson (Sångajärfwj) Ruotu 3

Rönckoj

Madz Andersson (Sångajärfwj) Ruotu 3

Röngä

Peer Erichzson (Heinämäkj) Ruotu 14

SAlkuun

Saikåinen

Påål Michillsson (Ongiwesj) Ruotu 13

Sairainen

Madz Larsson (Kiurwesj) Ruotu 8

Sofwainen

Påål Peersson (Luepå) Ruotu 10

Souru Huttuinen

Lars Jönsson (Paloisby) Ruotu 5

Peer Jönsson (Paloisby) Ruotu 5

Sutinen

Anders Peersson (Pajujerfwj) Ruotu 10

Peer Nielsson (Pajujerfwj) Ruotu 10

Såjkainen

Michell Michillsson (Ongiwesj) Ruotu 13

Sårmuinen

Olof Bengdtzson (Heinämäkj) Ruotu 14

TAlkuun

Tapanainen

Bertill Påålsson (Pårowesj) Ruotu 7

Tenhuinen

Anders (Kiurwesj) Ruotu 8

Tickainen

Erick Hintzsson (Kiuruwesj) Ruotu 7

Hintza Påålsson (Kiuruwesj) Ruotu 7

Tijkoinen

Oluf Olsson (Ulmala) Ruotu 6

Tuofwinen

Michell Olsson (Sångajärfwj) Ruotu 3

Michell Philppusson (WärämaJärfwj) Ruotu 1

Peer Michelsson (WärämaJärfwj) Ruotu 1

Turuinen

Lars Andersson (Sångajärfwj) Ruotu 3

Tyninen

Anders Nielsson (Pielawesj) Ruotu 15

Tåssawainen

Lars Larsson (Pielawesj) Ruotu 15

Påål Larsson (Pielawesj) Ruotu 15

UAlkuun

Ullmainen

Christer Olsson (Paloisby) Ruotu 5

Jöns Jönsson (Nercko) Ruotu 6

Ulmainen

Niels Påålsson (Paloisby) Ruotu 5

Utriainen

Berttill Peersson (Heinämäkj) Ruotu 14

Niels Andersson (Heinämäkj) Ruotu 14

VWAlkuun

Weisäinen

Påål Peersson (Ongiwesj) Ruotu 12

Staphan Peersson (Ongiwesj) Ruotu 12

ÅAlkuun

Ållikainen

Jöns Peersson (Luepå) Ruotu 10

Tässä hakemistossa on yhteensä 171 nimeä

© Väinö Holopainen 2015