AlkuPohjois-SavoIisalmen pitäjäRuodutusluettelotRuodutusluettelo 1653 → Nimihakemisto

Iisalmi ruodutusluettelo 1653

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y 
 -  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Hendrih Göstafsson (Pardalaby) Ruotu 3

Lars Matzsson (Ollikalaby) Ruotu 7

Mårthen Andersson (Hauta Järfwi) Ruotu 5

AAlkuun

Assikainen

Grels (Ullmala) Ruotu 4

Matz (Ullmala) Ruotu 4

CAlkuun

Cossmainen

Anders (Ongiwesi) Ruotu 10

Cossma (Ongiwesi) Ruotu 10

Peer (Paiu Järfwi) Ruotu 8

Påll (Paiu Järfwi) Ruotu 8

Cumbulainen

Wijssa (Porowesis) Ruotu 4

EAlkuun

Eskelinen

Eskell (Luppå) Ruotu 6

HAlkuun

Haloinen

Jacob Peersson (Narfwanlax) Ruotu 13

Harakainen

Oluff (Lapwetelänmäkj) Ruotu 9

Harmainen

Hendrih (Pelawessi) Ruotu 12

Heiskain

Andhers (Jwmis) Ruotu 2

Lars Peersson (Palois) Ruotu 4

Heiskainen

Lars Peersson (Jwmis) Ruotu 2

Peer (Palois) Ruotu 4

Hilduinen

Clemet (Narfwanlax) Ruotu 13

Jöns Oluffsson (Narfwanlax) Ruotu 12

Michell Larsson (Narfwanlax) Ruotu 13

Mårthen (Narfwanlax) Ruotu 13

Huiainen

Oluff (HerneJärfwi) Ruotu 2

Oluff Olfsson (Lamban Järfwi) Ruotu 9

Huttuin

Anders Andersson (SongaJärfwi) Ruotu 1

Andhers Erichsson (SongaJärfwi) Ruotu 2

Oluff Anderson (SongaJärfwi) Ruotu 2

Oluff Oluffsson (SongaJärfwi) Ruotu 1

Peer Andersson (Wijtaby) Ruotu 3

Peer Jönsson (Swenninmäki) Ruotu 3

Peer Larsson (Wijtaby) Ruotu 3

Huttuinen

Lars Jönsson (Swenninmäki) Ruotu 3

Lars Larsson (SongaJärfwi) Ruotu 1

Markus (Wijtaby) Ruotu 4

Hyfuärin

Peer Peersson (Niemis Järfwi) Ruotu 6

Hyfuärinen

Matz Jacobson (Niemis Järfwi) Ruotu 5

Niels (Niemis Järfwi) Ruotu 6

Oluff Hendrihson (Niemis Järfwi) Ruotu 6

Staphan Peersson (Niemis Järfwi) Ruotu 6

Hynninen

Berttill (Palois) Ruotu 4

Hendrih (Jwmis) Ruotu 2

Matz Hendrihson (Jwmis) Ruotu 2

IAlkuun

Ikoinen

Lars Pålsson (Ollikalaby) Ruotu 8

Ilainen

Matz (Ongiwesi) Ruotu 11

JAlkuun

Junduin

Lars (Porowesis) Ruotu 4

Jutinen

Oluff (Sälewä) Ruotu 2

KAlkuun

Kaikoinen

Eskell (Kiuruwes) Ruotu 6

Kainulain

Peer Jacobson (SongaJärfwi) Ruotu 1

Kaupin

Johan (Idensalm) Ruotu 3

Kettuinen

Lars Larsson (Walkeainen) Ruotu 1

Kiskinen

Michell (Kiuruwes) Ruotu 6

Peer (Kiuruwes) Ruotu 6

Kockarinen

Oluff (Paiu Järfwi) Ruotu 8

Kondioinen

Staphan (Kallio Järfwi) Ruotu 5

Konoinen

Oluff (Luppå) Ruotu 6

Påål (Luppå) Ruotu 6

Koopoin

Sigfred (Paiu Järfwi) Ruotu 8

Korp (Ollikain Korp)

Hendrich (Ongiwesi) Ruotu 10

Kurfuin

Hans Hansson (WeremäJärfwi) Ruotu 1

Kuttilainen

Oluff (Pardalaby) Ruotu 3

Kächköin

Hendrih (Paiu Järfwi) Ruotu 8

Kächköinen

Andhers (Sälewä) Ruotu 2

Oluff (Nerkoby) Ruotu 10

Peer (Nerkoby) Ruotu 9

Peer Matzsson (Nerkoby) Ruotu 9

Kämäräinen

Matz (Luppå) Ruotu 6

Peer (Luppå) Ruotu 6

Känkyinen

Wijssa (Lamban Järfwi) Ruotu 9

Käriäinen

Andhers (Nerkoby) Ruotu 10

Kärkäin

Caupi Oluffsson (Kallio Järfwi) Ruotu 5

Jöns Olfsson (Kallio Järfwi) Ruotu 5

Oluff Nielsson (Hauta Järfwi) Ruotu 5

Peer Hendrihson (Hapa Järfwi) Ruotu 7

Peer Oluffsson (Kallio Järfwi) Ruotu 5

Kärkäinen

Oluff (Hauta Järfwi) Ruotu 5

Peer Olfsson (Hauta Järfwi) Ruotu 5

Peer Peersson (Heinämäki) Ruotu 11

Thomas (Kallio Järfwi) Ruotu 5

LAlkuun

Lappalain

Mårthen Hendrihson (Hapa Järfwi) Ruotu 7

Lappalainen

Erich (Hapa Järfwi) Ruotu 7

Hendrih Larsson (Hapa Järfwi) Ruotu 7

Lars Larsson (Pelawessi) Ruotu 12

Lars Matzsson (Hapa Järfwi) Ruotu 7

Oluff Hendrihson (Kiuruwes) Ruotu 6

Peer (Paiu Järfwi) Ruotu 8

Thomas Hendrihsson (Hapa Järfwi) Ruotu 7

Lapweteluinen

Aske (Ullmala) Ruotu 4

Lapweteläin

Anders Peersson (Pörssenmäkj) Ruotu 9

Lapweteläinen

Enwalh (Ongiwesi) Ruotu 10

Erich (Lapwetelänmäkj) Ruotu 8

Hans (Ongiwesi) Ruotu 10

Hendrih (Lapwetelänmäkj) Ruotu 8

Matz (Lapwetelänmäkj) Ruotu 9

Matz Mårthensson (Lapwetelänmäkj) Ruotu 8

Lauinoinen

Oluff (Sulkawa by) Ruotu 5

Leinoinen

Hendrich (Ollikalaby) Ruotu 8

Linduinen

Michell (Ongiwesi) Ruotu 11

Lippoinen

Lars (Pelawessi) Ruotu 12

Mårthen (Heinämäki) Ruotu 11

Oluff (Heinämäki) Ruotu 11

Luckarinen

Lars (Paiu Järfwi) Ruotu 8

MAlkuun

Mackoin

Påll Eskelsson (Nissiläby) Ruotu 1

Martikainen

Christer (Ongiwesi) Ruotu 10

Jacob (Ollikalaby) Ruotu 7

Jören Peersson (Ongiwesi) Ruotu 10

Peer Olfsson (Ongiwesi) Ruotu 10

Mätäinen

Anders (Heinämäki) Ruotu 11

NAlkuun

Nirainen

Peer (Porowesis) Ruotu 4

Niskainen

Andhers (Pelawessi) Ruotu 12

Issak (Pelawessi) Ruotu 11

Oluff (Pelawessi) Ruotu 12

Nissin

Jören (HerneJärfwi) Ruotu 3

Nissinen

Jöns Jönsson (Nissiläby) Ruotu 1

Jöran Olufsson (Nissiläby) Ruotu 1

Niels Oluffsson (WeremäJärfwi) Ruotu 1

Olf Oluffsson (Nissiläby) Ruotu 1

Oluff Erichson (Sälewä) Ruotu 2

Pål Olufsson (Nissiläby) Ruotu 1

Påll Pållsson (Nissiläby) Ruotu 1

OAlkuun

Ollikain Korp

Hendrich (Ongiwesi) Ruotu 10

Ollikainen

Andhers Pålsson (Ollikalaby) Ruotu 8

Andhers Staphansson (Ollikalaby) Ruotu 7

Hendrih (Ollikalaby) Ruotu 7

Jöns Peersson (Ollikalaby) Ruotu 7

Lars Hendrihsson (Ollikalaby) Ruotu 8

Lars Pållsson (Ollikalaby) Ruotu 7

Pååll Oluffsson (Ollikalaby) Ruotu 7

Thomas (Ongiwesi) Ruotu 11

PAlkuun

Pardain

Andhers Johanson (Idensalm) Ruotu 3

Michell Olfsson (Pardalaby) Ruotu 3

Påll Jönsson (Sulkawa by) Ruotu 5

Pardain (Rönköi Pardain)

Oluff (Pardalaby) Ruotu 3

Pardainen

Eskell (Pardalaby) Ruotu 3

Henderh (SongaJärfwi) Ruotu 2

Lars (SongaJärfwi) Ruotu 1

Lars Jönsson (Hapa Järfwi) Ruotu 7

Lars Michelsson (Hapa Järfwi) Ruotu 7

Michell (Luppå) Ruotu 6

Peer Peersson (HerneJärfwi) Ruotu 2

Påll Peersson (Hapa Järfwi) Ruotu 6

Passainen

Berttill (Idensalm) Ruotu 3

Pedikäinen

Hendrih (Sulkawa by) Ruotu 4

Lars (Pelawessi) Ruotu 12

Niels (Sulkawa by) Ruotu 5

Pickarainen

Michel (Pörssenmäkj) Ruotu 9

Purinen

Christer (Nerkoby) Ruotu 9

Pyllikäs

Andhers (Wijtaby) Ruotu 4

Pächkoinen

Matz (Lamban Järfwi) Ruotu 9

Pölläinen

Peer (SongaJärfwi) Ruotu 1

RAlkuun

Rautapardain

Andhers Jörensson (Pörssenmäkj) Ruotu 9

Berttill Berttillsson (Pörssenmäkj) Ruotu 9

Johan Carllsson (Pörssenmäkj) Ruotu 9

Ryhäinen

Andhers (Swenninmäki) Ruotu 3

Jöns (Swenninmäki) Ruotu 3

Peer (SongaJärfwi) Ruotu 1

Rynäinen

Erich (Ongiwesi) Ruotu 10

Hendrich (Ongiwesi) Ruotu 10

Oluff (Ongiwesi) Ruotu 10

Rytköinen

Andhers (Pelawessi) Ruotu 12

Hendrih (Pelawessi) Ruotu 12

Peer (Pelawessi) Ruotu 12

Pååll (Pelawessi) Ruotu 11

Råtzalainen

Andhers (Pelawessi) Ruotu 12

Matz Peersson (Ongiwesi) Ruotu 10

Niels (Ongiwesi) Ruotu 10

Niels Peersson (Pelawessi) Ruotu 12

Påll (Ongiwesi) Ruotu 11

Räiseinen

Staphan (Ongiwesi) Ruotu 10

Röngä

Peer Erichsson (Pelawessi) Ruotu 12

Rönköi

Andhers Anderson (SongaJärfwi) Ruotu 2

Matz Andhersson (SongaJärfwi) Ruotu 1

Niels Andersson (SongaJärfwi) Ruotu 1

Wijssa (SongaJärfwi) Ruotu 1

Rönköi Pardain

Oluff (Pardalaby) Ruotu 3

Rötköinen

Peer (Sulkawa by) Ruotu 5

SAlkuun

Saikoinen

Michell (Lamban Järfwi) Ruotu 9

Påll Michelsson (Lamban Järfwi) Ruotu 9

Sairainen

Matz (Sulkawa by) Ruotu 4

Sichfuoinen

Peer (Ollikalaby) Ruotu 7

Sigfoinen

Andhers (Lapwetelänmäkj) Ruotu 9

Silfuenoinen

Thomas (Sulkawa by) Ruotu 5

Sipoinen

Jören (Ollikalaby) Ruotu 8

Sormuinen

Oluff (Pelawessi) Ruotu 12

Sutinen

Andhers (Paiu Järfwi) Ruotu 8

Swenninen

Peer Oluffsson (SongaJärfwi) Ruotu 2

TAlkuun

Tapainen

Berttill (Hapa Järfwi) Ruotu 7

Thenhuinen

Andhers (Sulkawa by) Ruotu 5

Tiainen

Hendrih (Pelawessi) Ruotu 11

Tickainen

Hintza (Kiuruwes) Ruotu 6

Peer (Swenninmäki) Ruotu 3, (Pelawessi) Ruotu 12

Tijkainen

Hendrich (Ullmala) Ruotu 4

Oluff (Ullmala) Ruotu 4

Tofuinen

Michell (Sälewä) Ruotu 2

Michell Philpuson (Sälewä) Ruotu 2

Tossauainen

Lars (Pelawessi) Ruotu 11

Pååll (Pelawessi) Ruotu 12

UAlkuun

Ullmainen

Christer (Ullmala) Ruotu 4

Niels (Ullmala) Ruotu 4

Påll (Nerkoby) Ruotu 9

Utriainen

Niels Andersson (Heinämäki) Ruotu 11

Uttriainen

Berttill (Heinämäki) Ruotu 11

Påll (Heinämäki) Ruotu 11

VWAlkuun

Wäissein

Pååll (Ongiwesi) Ruotu 11

YAlkuun

Ylletyin

Oluff (Ongiwesi) Ruotu 10

Tässä hakemistossa on yhteensä 204 nimeä

© Väinö Holopainen 2015