AlkuPohjois-SavoIisalmen pitäjäRuodutusluettelotNihdinlunastusmaksuluettelo 1655 → Nimihakemisto

Iisalmi nihdinlunastusmaksuluettelo 1655

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y 
 -  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Andhers Andersson (Songa Järfwi), (Witha)

Andhers Erichsson (Songa Järfwi)

Andhers Jörensson (Pörsenmäki)

Andhers Staphansson (Ollikalaby)

Berttill ibm (Pörsenmäki)

Eskell Wijssasson (Pardala)

Hans Hendrichsson (Ongiwes)

Hendrich Olufsson (Ongiwes)

Johan Carlsson (Pörsenmäki)

Jöns Jönsson (Nissilä)

Jöns Peersson (Ollikalaby)

Jören Olufsson (Nissilä)

Lars Jönsson (Swenninmäki)

Lars Matzsson (Ollikalaby)

Lars Mårthensson (Lapwetelänmäki)

Markus ibm (Witha)

Matz Mårthensson (Lapwetelänmäki)

Michell Larsson (Narfwanlax)

Mårthen Swensson (Narfwanlax)

Nils Andersson (Songa Järfwi)

Oluf Hendersson (Nemis Järfwi)

Oluff Andersson (Songa Järfwi)

Oluff Nilsson (Hauta Järfwi)

Peer Andersson (Witha)

Peer Jönsson (Swenninmäki)

Peer Larsson (Walkeainen)

Pååll Eskellsson (Heinämäki)

Pååll Olfsson (Ollikalaby), (Nissilä)

Staphan Persson (Nemis Järfwi)

Thomas Olufsson (Kallio Järfwi)

AAlkuun

Assikainen

Grelss (Ullmala)

Matz (Ullmala)

CAlkuun

Caupinen

Berttill (Kaupila)

Johan (Idensalm)

Matz (Kaupila)

Collemainen

Berttill (Pelawesi)

Collioinen

Matz (Idensalm)

Cossmain

Påål Hansson (Paiu Järfwi)

Cossmainen

Cossma (Ongiwes)

Peer (Paiu Järfwi)

Cumbulain

Wijssa (Porowes)

EAlkuun

Eskelin

Matz Pålson (Songa Järfwi)

Eskelinen

Eskell (Luupue)

Pååll (Songa Järfwi)

HAlkuun

Harmainen

Hendrich (Pelawesi)

Heiskainen

Andhers (Jumis)

Lars (Jumis), (Palois)

Peer (Palois)

Hilduinen

Clemet (Narfwanlax)

Jöns O: (Narfwanlax)

Hillj

Jöns (Swenninmäki)

Huiainen

Oluff (Lamban Järfwi), (Herne Järfwi)

Huttuin

Andhers A: (Swenninmäki)

Lars Larsson (Songa Järfwi)

Peer Larsson (Witha)

Huttuinen

Andhers Anderson (Songa Järfwi)

Hendrich (Swenninmäki)

Jacob (Swenninmäki)

Oluff O: (Songa Järfwi)

Hyfurinen

Matz (Nemis Järfwi)

Nils (Nemis Järfwi)

Hynninen

Berttill (Palois)

Hendrich (Jumis)

IAlkuun

Ikoinen

Lars (Ollikalaby)

Ilainen

Matz (Ongiwes)

JAlkuun

Junduin

Hendrich (Porowes)

Junduinen

Lars (Porowes)

Jutinen

Oluff (Sälewä)

Jylekäinen

Hans (Lamban Järfwi)

KAlkuun

Kaikoinen

Eskel (Kiuruwes)

Kainulain

Peer (Songa Järfwi)

Karakainen

Andhers (Idensalm)

Katainen

Oluf (Lapwetelänmäki)

Kemiläin

Thomas (Hapa Järfwi)

Kettuinen

Andhers A: (WeremäJärfwi)

Hendrich Pålson (Walkeainen)

Oluf A: (WeremäJärfwi)

Oluf Pålson (Walkeainen)

Kiskinen

Michel (Swulkawa)

Peer (Kiuruwes)

Kockoinen

Hendrich (Paiu Järfwi)

Konoinen

Oluff (Luupue)

Pååll (Luupue)

Koppoinen

Sigfred (Paiu Järfwi)

Korppi

Hendrich (Ongiwes)

Kurfuinen

Hans (WeremäJärfwi)

Kutilainen

Oluff (Pardala)

Kåckarinen

Oluf O: (Paiu Järfwi)

Kächkoinen

Matz (Lamban Järfwi)

Kächköin

Andhers O: (Sälewä)

Kächköinen

Oluff (Närcko)

Peer (Närcko)

Peer Matzsson (Närcko)

Kämäräin

Matz (Luupue)

Peer (Luupue)

Käriäinen

Andhers (Närcko)

Kärkäin

Jöns O: (Kallio Järfwi)

Peer Olfsson (Kallio Järfwi)

Kärkäinen

Oluf (Hauta Järfwi)

Peer (Heinämäki), (Hapa Järfwi)

Peer O: (Hauta Järfwi)

LAlkuun

Lapp.

Lars Matzson (Hapa Järfwi)

Lapp. (Mäkj Lapp.)

Hendrich (Hapa Järfwi)

Lappalain

Erich (Hapa Järfwi)

Mårthen (Hapa Järfwi)

Oluff (Kiuruwes)

Lappalainen

Lars (Pelawesi)

Peer (Paiu Järfwi)

Lapwetelä

Andhers (Ullmala)

Lapweteläin

Andhers (Pörsenmäki)

Enwald (Ongiwes)

Matz (Lapwetelänmäki)

Påll (Ongiwes)

Lapweteläinen

Erich (Lapwetelänmäki)

Launoinen

Oluff (Swulkawa)

Linduinen

Michel (Ongiwes)

Lippoinen

Lars (Heinämäki)

Mårthen (Heinämäki)

Oluf (Heinämäki)

Luckarinen

Anders (Pelawesi)

Lars (Paiu Järfwi)

MAlkuun

Mackoinen

Lars O: (Salami)

Pååll (Salami)

Martikain

Jöran Peersson (Ongiwes)

Peer O: (Ongiwes)

Martikainen

Christer (Ongiwes)

Jacob (Ollikalaby)

Peer (Ollikalaby)

Mäkj Lapp.

Hendrich (Hapa Järfwi)

Mätäinen

Andhers (Heinämäki)

NAlkuun

Nisinen

Oluf (Nissilä)

Niskainen

Andhers (Pelawesi)

Isack (Pelawesi)

Nissinen

Jören (Herne Järfwi)

Mons (Songa Järfwi)

Nils O: (WeremäJärfwi)

Oluf (Sälewä)

Pååll (Nissilä)

Njrainen

Peer (Porowes)

Nousiainen

Oluff (Swulkawa)

Nsikainen

Oluf (Pelawesi)

OAlkuun

Ollik.

Lars Hendrichson (Ollikalaby)

Ollikain

Anders Pålsson (Ollikalaby)

Berttill (Ollikalaby)

Ollikainen

Thomas (Ongiwes)

PAlkuun

Pardain

Lars Jönson (Hapa Järfwi)

Pål Jönson (Swulkawa)

Pardainen

Andhers (Pardala)

Lars (Songa Järfwi), (Hapa Järfwi)

Michel (Luupue)

Michel Oluffsson (Pardala)

Oluff (Pardala)

Peer (Herne Järfwi)

Pååll (Hapa Järfwi)

Pedikäin

Hendrich (Swulkawa)

Pedikäinen

Lars (Pelawesi)

Nils (Swulkawa)

Pessoinen

Oluff (Hapa Järfwi)

Pickarainen

Michell (Pörsenmäki)

Pölläinen

Peer (Songa Järfwi)

RAlkuun

Rautapard.

Hendrich (Songa Järfwi)

Rautapardain

Erich (Pörsenmäki)

Remes

Jöns (Remexelä)

Lars (Remexelä)

Matz (Remexelä)

Ryhäinen

Andhers (Swenninmäki)

Jöns (Swenninmäki)

Peer (Songa Järfwi)

Rynäinen

Erich Berttillsson (Ongiwes)

Oluff (Ongiwes)

Rytköinen

Hendrich (Pelawesi)

Peer (Pelawesi), (Swulkawa)

Pååll (Pelawesi)

Pååll A: (Pelawesi)

Råtzalainen

Anders (Ongiwes)

Andhers (Pelawesi)

Matz (Ongiwes)

Nils (Ongiwes), (Pelawesi)

Pååll (Ongiwes)

Räissäinen

Oluf (Pelawesi)

Röngä

Peer (Pelawesi)

Rönköj

Lars A: (Songa Järfwi)

Matz A: (Songa Järfwi)

SAlkuun

Saikoin

Michell M: (Lamban Järfwi)

Saikoinen

Oluff (Lamban Järfwi)

Pååll (Lamban Järfwi)

Sarainen

Matz (Swulkawa)

Silainen

Hendrich (Remexelä)

Silfenoin

Thomas (Swulkawa)

Sipoinen

Jören (Ollikalaby)

Siskoinen

Oluff (Ollikalaby)

Siwoinen

Arfwed (Lapwetelänmäki)

Pååll (Ollikalaby)

Sormuinen

Oluf (Pelawesi)

Suttinen

Andhers (Paiu Järfwi)

Nils (Paiu Järfwi)

Swenninen

Peer (Songa Järfwi)

TAlkuun

Tapanain

Berttill (Hapa Järfwi)

Thenhuinen

Matz (Swulkawa)

Tickainen

Caupi (Swenninmäki)

Hintza (Kiuruwes)

Tijainen

Hendrich (Pelawesi)

Tijkainen

Hendrich (Ullmala)

Oluf (Ullmala)

Tofuin

Michel Philpuson (Sälewä)

Tofuinen

Michel (Sälewä)

Tossauainen

Lars (Pelawesi)

Pååll (Pelawesi)

UAlkuun

Ullmainen

Christer (Ullmala)

Nils (Ullmala)

Ulmainen

Jöns Jönsson (Närcko)

Pååll (Närcko)

Uttriainen

Berttill (Heinämäki)

Nils (Heinämäki)

VWAlkuun

Wäissäin

Staphan (Ongiwes)

Wäissäinen

Pååll (Ongiwes)

YAlkuun

Ylletyinen

Oluff (Ongiwes)

Tässä hakemistossa on yhteensä 217 nimeä

© Väinö Holopainen 2015