AlkuPohjois-SavoIisalmen pitäjäRuodutusluettelotRuodutusluettelo 1676 → Nimihakemisto

Iisalmi ruodutusluettelo 1676

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Oloffssonn (Pörsenmäkj) Ruotu 19

Carll Johanssonn (Pörsenmäkj) Ruotu 19

Carll Larssonn (WähmasJärfwj) Ruotu 7

Hemmingh Hindrichssonn (Jumis by) Ruotu 8

Hindrich Gustaffssonn (Pardala by) Ruotu 1

Hindrich Hemmingssonn (Jumis by) Ruotu 8, (Jumis by) Väenottoluettelo

Hindrich Hindrichssonn (Jumis by) Ruotu 8

Jacob Johanssonn (Pörsenmäkj) Ruotu 19

Jöns Jönssonn (Ulmala) Ruotu 11

Matz Larssonn (Lambanjärf:) Ruotu 20

Olof Oloffsson (Pörsenmäkj) Ruotu 19

Oloff Erichsson (Säläwä by) Ruotu 7

Peer Peerssonn (WähmasJärfwj) Ruotu 7

Peer Påfwelsson (Kifwisto by) Ruotu 13

Påhl Erichssonn (Pielawäsi by) Ruotu 23

Pååhl Anderssonn (Nerkoby) Ruotu 12

AAlkuun

Asikainen

Olof Matsson (Ulmala) Ruotu 11

Assickainen

Hindrich (Pörsenmäkj) Ruotu 18

CAlkuun

Caupinen

Hindrich Jönsson (Wierema by) Ruotu 3

Jöns Bertellsson (Kaupila) Ruotu 4

Michell (Kaupila) Ruotu 4

Colemain

Bertell (Walkeain) Ruotu 2

Johann Hindrichsson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Madtz Bertellsson (Walkiais) Väenottoluettelo

Matz Bertillsson (Walkeain) Ruotu 2

Colemainen

Påhl Bertellsson (Pielawäsi by) Ruotu 24

Colioinen

Anders Matsson (Idesalm by) Ruotu 1

Bertell Matsson (Idesalm by) Ruotu 1

Eskell Larssonn (Idesalm by) Ruotu 1

Colionen

Peer Matssonn (Idesalm by) Ruotu 1

Condiain

Påhl (Swennimäkj) Ruotu 5

Cosmainen

Eskell (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Cossmain

Lars Eskellsson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Cotilainen

Mårthen (Kyrckieherdens H:r Hindrich Hoffrenij Torpare) Ruotu 66

Peer (Kyrckieherdens H:r Hindrich Hoffrenij Torpare) Ruotu 66

Cumbulain

Wijsa Wijsassonn (Haiais by) Ruotu 29

Cumbulainen

Anders (Haiais by) Ruotu 30

Hindrich Peersson (Porowäsi by) Ruotu 29

Jöns Wijssasson (Porowäsi by) Ruotu 29

Wijsa Wijsassonn (Haiais by) Ruotu 30

Cuossmain

Peersson (Pajujärfwj) Ruotu 14

Erich Johansson (Pajujärfwj) Ruotu 14

Peer Peersson (Pajujärfwj) Ruotu 14

Sigfredh Pååhlsson (Kåpåila by) Ruotu 15

Cuossmainen

Peer Cuossmasson (Karfwasalmj) Ruotu 18

EAlkuun

Eskelinen

Eskell Påhlssonn (Sångajärfwj) Ruotu 7

Lars Larssonn (WähmasJärfwj) Ruotu 7

Pååhl Matssonn (Sångajärfwj) Ruotu 6

Pååhl Påhlsson (Sångajärfwj) Ruotu 7

HAlkuun

Haloinen

Anders Olofsson (Lupoe by) Ruotu 31

Oloff Oloffsson (Lupoe by) Ruotu 31

Peer Jacobsson (HerneJärfwj) Ruotu 9

Pååhl (Torpare) Ruotu 33

Hamuinen

Eskell Madtsson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Jacob Påfwelsson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Harakainen

Oloff (Lapwätelä by) Ruotu 18

Harmain

Hindrich Hindrichsson (Pielawäsi by) Ruotu 23

Harmainen

Anders (Torpare) Ruotu 33

Madtz (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Heinoinen

Erich Larssoin (Ulmala) Ruotu 10

Heiskain

Jeremias Larsson (Säläwä by) Ruotu 8

Lars Larsson (Palois by) Väenottoluettelo

Heiskainen

Jöns Andersson (Jumis by) Ruotu 8

Olof (Ongawesi by) Ruotu 32

Peer Andersson (Jumis by) Ruotu 8

Hilduin

Ifwardh Swensson (Narfwanlax) Ruotu 16

Jöns Jönnsson (Narfwanlax) Ruotu 16

Mårthen Swensson (Narfwanlax) Ruotu 16

Niels Swensson (Narfwanlax) Ruotu 16

Sigfredh Nielsson (Narfwanlax) Ruotu 16

Hurskainen

Sigfredh (Torpare) Ruotu 32

Huttuin

Olof Markussonn (Wijtaby) Ruotu 9

Peer Andersson (Wijtaby) Ruotu 9

Påfwel Andersson (Wijtaby) Ruotu 9

Thomas Olofssonn (Sångajarfwj) Väenottoluettelo

Huttuinen

Anders Andersson (Wijtaby) Ruotu 9, (Kihusarj by) Ruotu 10, (Wijtaby) Väenottoluettelo

Christer Larssonn (Rutakå by) Ruotu 6

Hindrich Olofssonn (Sångajärfwj) Ruotu 6

Jöns Hindrich (Swennimäkj) Ruotu 5

Jöns Madtsson (Swennimäkj) Ruotu 5

Jöns Oloffsson (Sångajärfwj) Ruotu 6

Lars Larsson (Swennimäkj) Ruotu 5

Lars Larssonn (Rutakå by) Ruotu 6

Markus Markusson (Wijtaby) Ruotu 9, (Kihusarj by) Ruotu 10

Matz Peersson (Swennimäkj) Ruotu 5

Michell Larssonn (Rutakå by) Ruotu 6

Niels Matsson (Swennimäkj) Ruotu 5

Oloff Hindrichsson (Swennimäkj) Ruotu 5

Oloff Larsson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Oloff Markusson (Kihusarj by) Ruotu 10

Oloff Oloffssonn (Rutakå by) Ruotu 6

Peer Jönsson (Rotanmäkj by) Ruotu 29

Peer Oloffsson (Rutakå by) Ruotu 6

Pååhl Oloffsson (Heinämäckj) Ruotu 20

Thomas Jönsson (Rotanmäkj by) Ruotu 29

Thomas Oloffsson (Sångajärfwj) Ruotu 6

Hyf:r

Hindrich Olofsson (NiemisJärf:) Ruotu 26

Hyfwyn

Olof Staffansson (Sulkawa by) Ruotu 24

Hyfwäin

Jacob Gabrielsson (NiemisJärf:) Ruotu 26

Jacob Matsson (NiemisJärf:) Ruotu 26

Staffan Gabrielssonn (NiemisJärf:) Ruotu 26

Hyfwäinen

Hindrich (Torpare) Ruotu 33

Hyfwärin

Hinrich Ollsson (Niemisjärf) Väenottoluettelo

Hyfwärinen

Stafan Stafansson (Torpare) Ruotu 33

Hyninen

Hindrich Bertellssn (Jumis by) Ruotu 8

Hynyinen

Matz Madtssonn (Palois by) Ruotu 32

Hyryinen

Bertell Hindrichsson (Jumis by) Ruotu 8

Hytärinen

Niels Staphansson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Olof Peersson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Häckinen

Madtz Madtsson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Häinoinen

Peer Larsson (Torpare) Ruotu 33

Häiskain

Bertill Larsson (Palois) Ruotu 10

Jöns Larssonn (Palois) Ruotu 10

Lars Andersson (Jumis by) Ruotu 8

Lars Jönsson (Palois) Ruotu 10

Lars Larsson (Palois) Ruotu 10

Häiskainen

Anders Larssonn (Lupoe by) Ruotu 31

Hämäläin

Staffan Mårtensson (NiemisJärf:) Ruotu 26

Häninen

Niels Oloffsson (Lambanjärf:) Ruotu 19

Hässäin

Philpus Päfwelsson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Thomas Påfwelsson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

IAlkuun

Ickoinen

Påhl Larsson (Ollikalla) Ruotu 13

Ihalainen

Johan Anderssonn (Löytynmäkj) Ruotu 21

Ikoinen

Madtz (HautaJärfwj) Ruotu 27

JAlkuun

Junduinen

Lars Larssonn (Haiais by) Ruotu 29

Olof Larsson (Haiais by) Ruotu 29

Peer Larsson (Haiais by) Ruotu 29

Jutinen

Hindrich Oloffsson (Jumis by) Ruotu 8

Oloff Oloffsson (Jumis by) Ruotu 8

Jäskeläin

Hans Hansson (Lambanjärf:) Ruotu 20

Hindrich Hansson (Lambanjärf:) Ruotu 20

Oloff Hansson (Lambanjärf:) Ruotu 20

Jäskeläinn

Oloff Eskellsson (Lapwätelä by) Ruotu 18

KAlkuun

Kaikoinen

Eskell Eskellssonn (NiemisJärf:) Ruotu 27

Eskell Jönnsson (Kiuruwäsiby) Ruotu 27

Lars Eskelssonn (NiemisJärf:) Ruotu 27

Peer Jönssonn (Kiuruwäsiby) Ruotu 28

Kaikonen

Jöns Eskellsson (Kiuruwäsiby) Ruotu 27

Kainulain

Matz Jacobssonn (Sukewa by) Ruotu 4

Peer Jacobsson (Sukewa by) Ruotu 4

Kainulainen

Knut Peerssonn (Rutakå by) Ruotu 5

Karakain

Anders Andersson (Idesalm by) Ruotu 1

Anders Johansson (Idesalm by) Ruotu 1

Hindrich Andersson (Idesalm by) Ruotu 1

Karckainn

Hindrich Anderssonn (Idensalmj by) Väenottoluettelo

Karfwinen

Hans Hansson (Wierema by) Ruotu 2

Karfwj

Oloff Knutsson (Ryhälä) Ruotu 4

Karfwoinen

Mårthen (Idesalm by) Ruotu 1

Karhunen

Pååhl Peersson (Idesalm by) Ruotu 1

Kartuinen

Olof Christersson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Kasarainen

Staphan Staphansson (Ongiwäsi) Ruotu 63

Kasarinen

Oloff Larsson (Ulmala) Ruotu 10

Kassarainen

Pååhl Staffansson (Heinämäckj) Ruotu 20

Kataiain

Oloff (Lapwätelä by) Ruotu 18

Oloff Olofssonn (Lapwätelä by) Ruotu 18

Keioinen

Johan Olofssonn (Läppälax) Ruotu 17

Kemilain

Carll (Taiwallby) Ruotu 22

Kettuin

Anders Andersson (Wierema by) Ruotu 3

Kettuinen

Bertell Hindrichsson (Wierema by) Ruotu 2

Johan Olofssonn (Walkeain) Ruotu 2

Lars Hindrichsson (Wierema by) Ruotu 2

Lars Olofsson (Walkeain) Ruotu 2

Peer Oloffssonn (Ryhälä) Ruotu 4

Pååhl Pååhlsson (Walkeain) Ruotu 2

Kijskinen

Daniell (Idesalm by) Ruotu 1

Philpus Peersson (Kiuruwäsiby) Ruotu 28

Kiskinen

Nielss Nielssonn (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Peer Peersson (Kiuruwäsiby) Ruotu 28

Kockoinen

Niels (Lambanjärf:) Ruotu 20

Koikoinen

Markus (Sulkawa by) Ruotu 24

Konoinen

Påhl Olofssonn (Lupoe by) Ruotu 31

Kopoinen

Anders Larsson (Kåpåila by) Ruotu 16, (Koppoila) Väenottoluettelo

Lars (Kåpåila by) Ruotu 16

Lars Larsson (Kåpåila by) Ruotu 16

Korhoinen

Sigfredh (Säläwä by) Ruotu 8

Koteilainen

Oloff Madtsson (Heinämäckj) Ruotu 21

Kurckuinen

Mårthen (HautaJärfwj) Ruotu 27

Olof Olofssonn (HautaJärfwj) Ruotu 27

Kurfwj

Matz Knutsson (Swennimäkj) Ruotu 5

Kurifwin

Matz Knutsson (Sueninmäkj) Väenottoluettelo

Kåckåinen

Hindrich (Nissiläby) Ruotu 4

Kåtilain

Påfwel Madtsson (Ongiwäsi) Väenottoluettelo

Kåtilainen

Pååhl Matsson (Torpare) Ruotu 33

Käckäin

Peer Peersson (Henämäkj) Väenottoluettelo

Kähköinen

Anders Larsson (Nerkoby) Ruotu 12

Jöns Peersson (Nerkoby) Ruotu 11

Lars Larsson (Nerkoby) Ruotu 11, (Nerkoby) Ruotu 12

Olof Larssonn (Nerkoby) Ruotu 12

Oloff Peersson (Nerkoby) Ruotu 11

Peer Peerssonn (Nerkoby) Ruotu 11

Kämäräin

Hindrich Matsson (Lupoe by) Ruotu 31

Kämäräinen

Oloff Peerssonn (Lupoe by) Ruotu 31, (Luupo by) Väenottoluettelo

Peer Peersson (Lupoe by) Ruotu 31

Påfwel Matsson (Lupoe by) Ruotu 31

Kärckäin

Hindrich Hindrichsson (KallioJärfwj) Ruotu 25

Olof Peersson (Lupoe by) Ruotu 31

Kärckäinen

Jöns Jönsson (KallioJärfwj) Ruotu 25

Jöns Oloffsson (Hautajärf) Väenottoluettelo

Olof Jönsson (KallioJärfwj) Ruotu 25

Käriäin

Hemmigh Andersson (Nerkoby) Ruotu 12

Kärkäin

Anders Peersson (Heinämäckj) Ruotu 20

Peer Peersson (Heinämäckj) Ruotu 20

Kärkäinen

Anders Peersson (KallioJärfwj) Ruotu 26

Hindrich Hindrich (KallioJärfwj) Väenottoluettelo

Jöns Oloffsson (HautaJärfwj) Ruotu 27

Lars Hindrichsson (KallioJärfwj) Ruotu 25

Lars Thomassonn (KallioJärfwj) Ruotu 26

Oloff Oloffsson (HautaJärfwj) Ruotu 27

Peer Hindrichsson (KallioJärfwj) Ruotu 25

Peer Olofsson (KallioJärfwj) Ruotu 26

Peer Olofssonn (HautaJärfwj) Ruotu 27

Philip Olofssonn (HautaJärfwj) Ruotu 27

Thomas Peersson (KallioJärfwj) Ruotu 26

Thomas Thomassonn (KallioJärfwj) Ruotu 26

Kätiläinen

Oloff Olofssonn (Pardala by) Ruotu 1

Kättuinen

Anders Oloffsson (Walkeain) Ruotu 2

Olof Andersson (Walkeain) Ruotu 2

Olof Anderssonn (Wierema by) Ruotu 3

Peer Olofsson (Walkeain) Ruotu 2

Pååhl Hindrichsson (Wierema by) Ruotu 2

Thomas (Walkeain) Ruotu 2

LAlkuun

Lapalainen

Hindrich Oloffsson (Kiuruwäsiby) Ruotu 28

Lappalain

Hans Peersson (Sutela by) Ruotu 14

Hindrich Hansson (Wäisälänmäkj) Ruotu 17

Hindrich Hindrichsson (Rotanmäkj by) Ruotu 28

Hindrich Hindrichssonn (Kiuruwäsiby) Ruotu 28

Hindrich Johanssonn (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Lars Hindrichsson (Kiuruwäsiby) Ruotu 28

Lars Peerssonn (Lupoe by) Ruotu 31

Larss Hinderssonn (Rotanmäkj by) Ruotu 28

Matz Peersson (Sutela by) Ruotu 14

Niels Hindrichsson (Rotanmäkj by) Ruotu 29, (Ruotamäkj) Väenottoluettelo

Olof Hindrichssonn (Rotanmäkj by) Ruotu 28

Peer Hansson (Wäisälänmäkj) Ruotu 17

Peer Hindrichsson (Tommanmäkj) Ruotu 24, (Kiuruwäsiby) Ruotu 28

Peer Peersson (Lupoe by) Ruotu 31

Peer Påhlssonn (Wäisälänmäkj) Ruotu 17

Påhl Hindrichsson (Kiuruwäsiby) Ruotu 28

Påhl Hindrichssonn (Tommanmäkj) Ruotu 24

Staphan Peersson (Wäisälänmäkj) Ruotu 17

Thomas Hindrichssonn (Rotanmäkj by) Ruotu 29

Lappalainen

Hindrich Peersson (Kiuruwäsiby) Ruotu 28, (Lupoe by) Ruotu 31

Lars Larsson (Rotanmäkj by) Ruotu 29

Matz Larsson (Rotanmäkj by) Ruotu 29

Matz Matsson (Rotanmäkj by) Ruotu 29

Mårthen Peersson (Torpare) Ruotu 33

Peer Peersson (Torpare) Ruotu 33, (Kyrckieherdens H:r Hindrich Hoffrenij Torpare) Ruotu 66

Lappalin

Påfwel Hindrichssonn (Kiruwäsiby) Väenottoluettelo

Lapwetel:n

Niels Andersson (Ulmala) Ruotu 11

Lapwetelain

Enewaldh (Läppälax) Ruotu 17

Enewaldh Enewarldhssonn (Läppälax) Ruotu 17

Lapweteläin

Anders Andersson (Ulmala) Ruotu 11, (Ilmala by) Väenottoluettelo

Anders Erichssonn (Lapwätelä by) Ruotu 18

Erich Påhlsson (Pajujärfwj) Ruotu 15

JÖren Matzson (Lapwätelä by) Ruotu 18

Lars Enewaldsson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Lars Larssonn (Läppälax) Ruotu 17

Mårthen Anderssonn (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Oloff Erichssonn (Lapwätelä by) Ruotu 18

Påhl Knutsson (Läppälax) Väenottoluettelo

Pååhl Knuthssonn (Läppälax) Ruotu 17

Lapwetl:

Enewadh Pååhlsson (Läppälax) Ruotu 17

Lapwäteläin

Peer Påhlssonn (Läppälax) Ruotu 17

Linduinen

Michell (Ongiwesi by) Ruotu 16

Lippoin

Anders Mårthensson (Heinämäckj) Ruotu 20

Eskell Mårtenssonn (Heinämäckj) Ruotu 20

Eskell Oloffsson (Heinämäckj) Ruotu 20

Oloff Oloffsson (Heinämäckj) Ruotu 20

Loukainen

Peer Hindrichsson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Luckarainen

Lars Olofsson (Pajujärfwj) Ruotu 15

Luckarin

Erich Larsson (Luckarila) Ruotu 14

Lars Peerssonn (Luckarila) Väenottoluettelo

Luckarinen

Erich Erichsson (Pajujärfwj) Ruotu 15

Lars Larsson (Luckarila) Ruotu 14, (Löytynmäkj) Ruotu 21

Oloff Erichsson (Pajujärfwj) Ruotu 15

Oloff Larsson (Pajujärfwj) Ruotu 15

Lukarin

Jören Hemmingsson (Luckarila) Ruotu 14

Lars Peersson (Luckarila) Ruotu 14

Peer Peersson (Luckarila) Ruotu 14

Lydikainen

Olof (Torpare) Ruotu 32

Läskinen

Peer (Pörsenmäkj) Ruotu 19

Pååhl Peersson (Pörsenmäkj) Ruotu 19

Zacharias (Torpare) Ruotu 33

MAlkuun

Mackoinen

Eskell Matsson (Sallami by) Ruotu 3

Hans Matssonn (Sallami by) Ruotu 3

Jöns Larsson (Sallami by) Ruotu 3

Matz Eskellsson (Sallami by) Ruotu 3

Matz Matzssonn (Sallami by) Ruotu 3

Påhl Påhlsson (Sallami by) Ruotu 3

Martikain

Casper (Nerkoby) Ruotu 12

Christer Jacobsson (Ollikalla by) Ruotu 12

Christer Peersson (Mardikala by) Ruotu 12

Gabriell Peersson (Ollikalla) Ruotu 13

Jören Jörensson (Mardikala by) Ruotu 12

Jören Peerssonn (Ollikalla) Ruotu 13

Olof Peersson (Mardikala by) Ruotu 12

Oloff Christerssonn (Mardikala) Ruotu 12

Peer Christersson (Mardikala) Ruotu 12

Peer Jörensson (Ollikalla) Ruotu 13

Peer Jörenssonn (Ollikala) Väenottoluettelo

Peer Olofsson (Nerkoby) Ruotu 12

Peer Peersson (Ollikalla) Ruotu 13

Myckäin

Peer Erichsson (Narfwanlax) Ruotu 16

Määkelain

Hans Andersson (Heinämäckj) Ruotu 20

Mötöinen

Anders Andersson (Sångajärfwj) Ruotu 6

Niels Andersson (Sångajärfwj) Ruotu 6

NAlkuun

Nijssinen

Matz Påhlssonn (Nissiläby) Ruotu 3

Pååhl Pååhlsson (Nissiläby) Ruotu 3

Nirainen

Lars Peerssonn (Porowäsi by) Ruotu 29

Peer Peersson (Porowäsi by) Ruotu 29

Nisinen

Olof Erichssonn (Säläwäsi) Väenottoluettelo

Niskain

Anders Andersson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Madtz Anderssonn (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Niskainen

Anders Anderssonn (Pielawäsi by) Ruotu 23

Johan Isackssonn (Pielawäsi by) Ruotu 22

Johan Johansson (Torpare) Ruotu 33

Johann (Pielawäsi by) Ruotu 23

Lars (Löytynmäkj) Ruotu 21

Lars Olofssonn (Pielawäsi by) Ruotu 22

Niels Nielsson (Torpare) Ruotu 33

Olof Olofssonn (Pielawäsi by) Ruotu 22

Peer Isackssonn (Pielawäsi by) Ruotu 23

Peer Olofsson (NiemisJärf:) Ruotu 26

Simon Olofsson (Pielawäsi by) Ruotu 22

Nissinen

Erich Oloffsson (Säläwä by) Ruotu 8

Jöns Jörensson (HerneJärfwj) Ruotu 9

Lars Oloffsson (Säläwä by) Ruotu 7

Madtz Johansson (Nissilä by) Väenottoluettelo

Matz Johansson (Nissiläby) Ruotu 4

Michell Oloffsson (Nissiläby) Ruotu 3

Niels Jörensson (HerneJärfwj) Ruotu 9

Niels Oloffsson (Nissiläby) Ruotu 3

Olof Olofsson (Nissilä by) Väenottoluettelo

Oloff Olofsson (Nissiläby) Ruotu 3

Oloff Påhlsson (Nissiläby) Ruotu 4

Philpus Olofssonn (Säläwä by) Ruotu 7

Pååhl Larsson (Nissiläby) Ruotu 4

Nisskain

Lars Oloffssonn (Piehawäsi) Väenottoluettelo

Nousiain

Olof Larssonn (Sulkawa by) Ruotu 24

Påfwel Påfwelsson (Sulkawa by) Väenottoluettelo

Påhl Larssonn (Sulkawa by) Ruotu 24

Påhl Påhlsson (Sulkawa by) Ruotu 24

Staffan Påhlsson (Sulkawa by) Ruotu 24

OAlkuun

Oialainen

Olof (Lupoe by) Ruotu 31

Ollikain

Hindrich Bertellsson (Ollikalla) Ruotu 13

Johan Johansson (Kifwisto by) Ruotu 13

Johan Påfwelsson (Kifwisto by) Ruotu 13

Jören Thomassonn (Karfwasalmj) Ruotu 18

Lars Bertillsson (Ollikalla) Ruotu 13

Oloff Thomasson (Karfwasalmj) Ruotu 18

Pååhl Pååhlsson (Kifwisto by) Ruotu 13

Staphan Hemmingsson (Ollikalla) Ruotu 13

Ollikainen

Olof Påfwelsson (Sutela by) Ruotu 14

Pååhl Andersson (Kifwisto by) Ruotu 13

PAlkuun

Packoin

Matz Philpussonn (Lapwätelä by) Ruotu 18

Pardain

Hindrich Erichsson (WähmasJärfwj) Ruotu 7

Jören Bertellsson (Pörsiänmäkj) Väenottoluettelo

Pardainen

Anders Bertillsson (Pörsenmäkj) Ruotu 19

Anders Påhlsson (Kiuruwäsiby) Ruotu 28

Bertell Oloffsson (Sångajärfwj) Ruotu 7

Bertill Bertellsson (Pörsenmäkj) Ruotu 19

Bertill Jönsson (Tommanmäkj) Ruotu 24

Hindrich Hindrichsson (HapaJärfwj) Ruotu 30

Ifwardh Hindrichsson (Sångajärfwj) Ruotu 6

Johan Larsson (HapaJärfwj) Ruotu 30

Johann Andersson (Pardala by) Ruotu 1

Jöns Johnnsson (Tommanmäkj) Ruotu 24

Jöns Peersson (Kiuruwäsiby) Ruotu 28

Jören Bertellsson (Pörsenmäkj) Ruotu 19

Jören Olofsson (Pardala by) Ruotu 2

Lars Hindrichsson (HapaJärfwj) Ruotu 30

Lars Markusson (Mardikala by) Ruotu 12

Lars Michellsson (Lupoe by) Ruotu 30, (Lupoe by) Ruotu 31

Lars Påfwelsson (Pardala by) Ruotu 1

Matz Peerssonn (HapaJärfwj) Ruotu 30

Mårthen Olofsson (Sallami by) Ruotu 3

Olof Larssonn (HapaJärfwj) Ruotu 30

Oloff Peerssonn (Kiuruwäsiby) Ruotu 28

Peer Johansson (HerneJärfwj) Ruotu 9

Peer Larssonn (HerneJärfwj) Ruotu 9

Peer Markusson (Nerkoby) Ruotu 12

Peer Peersson (HerneJärfwj) Ruotu 9

Philpus Peerssonn (HerneJärfwj) Ruotu 9

Påfwell O: (Pörsenmäkj) Ruotu 19

Påhl Hindrichsson (HapaJärfwj) Ruotu 30

Påhl Jönsson (Tommanmäkj) Ruotu 24

Pååhl Larsson (HapaJärfwj) Ruotu 30

Wijssa Eskellsson (Pardala by) Ruotu 1

Pardinen

Lars Hindrichsson (Hapajärfwj) Väenottoluettelo

Lars Markusson (Martikala) Väenottoluettelo

Parkinen

Johan (Sulkawa by) Ruotu 25

Passoinen

Olof (Lupoe by) Ruotu 30

Perdikain

Anders Nielsson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Piedikainen

Anders Larssonn (Pielawäsi by) Ruotu 23

Piedikäin

Hindrich Andersson (Sulkawa by) Ruotu 25

Påhl Nielsson (Sulkawa by) Ruotu 25

Pietikj

Anders Hindrichsson (Sulkawa by) Ruotu 25

Pietikäin

Olof Hindrichsson (Sulkawa by) Ruotu 25

Puraläin

Påhl Jönssonn (Nissiläby) Ruotu 4

Puruinen

Christer Christersson (Wäisälänmäkj) Ruotu 17

Peer Christersson (Läppälax) Ruotu 17

Pyllikäs

Hindrich Andersson (Kihusarj by) Ruotu 9

Lars Andersson (Kihusarj by) Ruotu 9

Peer Andersson (Kihusarj by) Ruotu 9

Pässoinen

Elias Olofsson (Lupoe by) Ruotu 30

Hans Olofsson (Lupoe by) Ruotu 30

Isack Olofsson (Lupoe by) Ruotu 30

Pölläinen

Anders Andersson (Rutakå by) Ruotu 6

Pöry

Oloff Peersson (HautaJärfwj) Ruotu 27

Peer Olofsson (HautaJärfwj) Ruotu 27

Pöyhöinen

Hindrich (Ländzmans drängiar) Ruotu 66

RAlkuun

Raialainen

Anders (KallioJärfwj) Ruotu 26

Rautaparda

Erich Erichssonn (Pörsiänmäkj) Väenottoluettelo

Rautapardain

Ifwardh Erichsson (Pörsenmäkj) Ruotu 18

Pååhl Erichsson (Pörsenmäkj) Ruotu 18

Rautaparta

Erich Erichsson (Pörsenmäkj) Ruotu 18

Rautiainen

Pååhl (NiemisJärf:) Ruotu 26

Remes

Peer Peerssonn (Ongiwässj) Väenottoluettelo

Rijssainen

Peer (Lupoe by) Ruotu 31

Rissain

Lars Thomasson (Lambanjärf:) Ruotu 19

Risukask

Knut Mårthensson (KallioJärfwj) Ruotu 25

Rotzalain

Hemmingh Hemmingsson (Pajujärfwj) Ruotu 15

Jacob Hindrichsson (Rookois by) Ruotu 14

Matz Peersson (Ongiwesi by) Ruotu 16

Peer Matsson (Ongiwesi by) Ruotu 16

Pååhl Nielssonn (Ongiwesi by) Ruotu 16

Rotzalainen

Erich Erichsson (Pielawäsi by) Ruotu 23

Niels Nielssonn (Torpare) Ruotu 33

Peer Erichsson (Pielawäsi by) Ruotu 23

Peer Nielssonn (Pielawäsi by) Ruotu 23

Ruotzain

Peer Nielsson (Piehawäsi) Väenottoluettelo

Ruotzalain

Anders Andersson (Kåpåila by) Ruotu 15

Hindrich Hindrichsson (Kåpåila by) Ruotu 16

Ifwardh Anderssn (Kåpåila by) Ruotu 15

Peer Andersson (Koppoila) Väenottoluettelo

Peer Anderssonn (Kåpåila by) Ruotu 15

Peer Nielssonn (Kåpåila by) Ruotu 15

Ryhäin

Anders Staphansson (Ryhälä) Ruotu 4

Ryhäinen

Jönss Jönsson (Ryhälä) Ruotu 5

Lars Matsson (Ryhälä) Ruotu 4

Lars Peersson (Rutakå by) Ruotu 5

Olof Peersson (Rutakå by) Ruotu 5

Rynäinen

Bertill (Karfwasalmj) Ruotu 17

Lars Erichssonn (Karfwasalmj) Ruotu 17

Rytkoinen

Elias Påhlssonn (Taiwallby) Ruotu 22

Peer Påhlssonn (Taiwallby) Ruotu 22

Rytkäin

Elias Hemmingsson (Pielawäsi by) Ruotu 22

Hemming Henrichsson (Pielawäsi by) Ruotu 22

Hindrich Matssonn (Pielawäsi by) Ruotu 22

Johan Matssonn (Pielawäsi by) Ruotu 22

Lars Persson (Sulkawa by) Ruotu 25

Matz Hinderssonn (Pielawäsi by) Ruotu 22

Råiwas

Niels Johansson (Säläwä by) Ruotu 7

Råtzalain

Jacob Nielssonn (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Räissäinen

Anders Erichsson (Löytynmäkj) Ruotu 21

Rämes

Hindrich Anderssons (Ongawesi by) Ruotu 32

Johan Jönsson (Ongawesi by) Ruotu 32

Mats Matsson (Ongawesi by) Ruotu 32

Peer Matsson (Ongawesi by) Ruotu 32

Påhl Jönsson (Ongawesi by) Ruotu 32

Rämäs

Anders Larsson (Ongawesi by) Ruotu 32

Lars Peersson (Ongawesi by) Ruotu 32

Peer Larsson (Ongawesi by) Ruotu 32

Peer Peersson (Ongawesi by) Ruotu 32

Räsein

Hindrich Olofsson (Pielawäsi by) Ruotu 23

Jacob Olofsson (Pielawäsi by) Ruotu 23

Olof Olofsson (Pielawäsi by) Ruotu 23

Röncköi

Johan Matssonn (Rutakå by) Ruotu 6

Peer Larsson (Rutakå by) Ruotu 5

Röngä

Peer Peersson (Ongiwesi by) Ruotu 16

Röngö

Pååhl Peersson (Löytynmäkj) Ruotu 21

Rönköi

Anders Andersson (Sångajärfwj) Ruotu 6

Rönköin

Lars Wijssasson (Rutakå by) Ruotu 5

SAlkuun

Saickoin

Michell Michellsson (Lambanjärf:) Ruotu 19

Saickoinen

Lars Larsson (Lambanjärf:) Ruotu 20

Saikoin

Madtz Philpusson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Pååhl Påelsson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Saikoinen

Lars Philpusson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Sarain

Anders Matsson (Sulkawa by) Ruotu 24

Sarssa

Olof Peersson (NiemisJärf:) Ruotu 26

Siroinen

Hindrich (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Siwoinen

Hindrich Pååhlsson (Ollikalla) Ruotu 13

Peer Pååhlsson (Ollikalla) Ruotu 13

Somalain

Michell Erichssonn (Sukewa by) Ruotu 4

Michell Matssonn (Sukewa by) Ruotu 4

Somalainen

Erich Larsson (Sulkawa by) Ruotu 25

Sormuinen

Knut Thomasson (Säläwä by) Ruotu 8

Thomas Thomasson (Säläwä by) Ruotu 8

Sourulainen

Niels Larsson (Torpare) Ruotu 33

Suomalain

Matz (KallioJärfwj) Ruotu 25

Surulain

Jöns Peersson (Kihusarj by) Ruotu 10

Sutinen

Anders Andersson (Sutela by) Ruotu 14

Lars Peersson (Kåpåila by) Ruotu 15

Matz Nielssonn (Sutela by) Ruotu 14

Niels Andersson (Sutela by) Ruotu 14

Niels Peerssonn (Kåpåila by) Ruotu 15

Swenninen

Hindrich O: (Swennimäkj) Ruotu 5

Säckin

Hans Påfwelsson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Säckinen

Peer Oloffsson (Ländzmans drängiar) Ruotu 66

Söyäinen

Staffan (Torpare) Ruotu 33

TAlkuun

Tapanainen

Hindrich (Lupoe by) Ruotu 30

Tenhuin

Anders Matsson (Sulkawa by) Ruotu 24

Påhl Matsson (Sulkawa by) Ruotu 24

Tiainen

Anders Andersson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Hindrich Nielssonn (Taiwallby) Ruotu 21

Lars Nielsson (Taiwallby) Ruotu 22

Nielss Nielsson (Taiwallby) Ruotu 21

Nielss Påfwelsson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Påfwel Påfwelsson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Tickain

Erich Erichssonn (Pielawäsi by) Ruotu 23

Hindrich Erichsson (Pielawäsi by) Ruotu 23

Lars Erichssn (Pielawäsi by) Ruotu 23

Tickainen

Lars Påhlsson (Kiuruwäsiby) Ruotu 27

Olof Larsson (Kiuruwäsiby) Ruotu 27

Olof Michellsson (KallioJärfwj) Ruotu 26

Tickanen

Jacob Jacobssonn (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Tihoinen

Mats Matssonn (Pielawäsi by) Ruotu 22

Tijkainen

Christer Oloffsson (Ulmala) Ruotu 10

Niels Christer (Ulmala) Ruotu 10

Olof Christerssonn (Ulmala) Ruotu 10

Oloff Oloffssonn (Ulmala) Ruotu 10

Peer Oloffsson (Ulmala) Ruotu 11

Påhl (Ulmala) Ruotu 11

Tofwinen

Michell Peerssonn (WähmasJärfwj) Ruotu 7

Peer Peersson (WähmasJärfwj) Ruotu 7

Toifwin

Staffan Staffansson (WähmasJärfwj) Ruotu 7

Tossawain

Johann Michellssonn (Kuifwaniemj) Ruotu 21

Lars Michellssonn (Kuifwaniemj) Ruotu 21

Pååhl Larsson (Pielawäsi by) Ruotu 22

Tossawainen

Lars Peersson (Löytynmäkj) Ruotu 21

Toufwinen

Peer Jörensson (WähmasJärfwj) Ruotu 7

Tuckiain

Anders (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Tåloinen

Matz Matsson (Pajujärfwj) Ruotu 15

Tåssawain

Anders (Kuifwaniemj) Ruotu 21

Anders Anderssonn (Kuifwaniemj) Ruotu 21

Lars Anderssonn (Kuifwaniemj) Ruotu 21

Peer Andersson (Kiufwaniemj) Väenottoluettelo

Peer Anderssonn (Kuifwaniemj) Ruotu 21

Tåsåkainen

Pååhl Påhlsson (Torpare) Ruotu 33

UAlkuun

Ulmain

Pååhlsson (Ulmala) Ruotu 11

Christer Christersson (Ulmala) Ruotu 10

Peer Jönsson (Ulmala) Ruotu 11

Peer Jönssonn (Ulmala) Ruotu 11

Pååhl Bertellsson (Ulmala) Ruotu 11

Pååhl Påhlsson (Ulmala) Ruotu 11

Ulmainen

Anders Jönssonn (Ulmala by) Ruotu 32

VWAlkuun

Wijnekainen

Michell (KallioJärfwj) Ruotu 25

Wäissäin

Heindrich Hansson (Pörsenmäkj) Ruotu 19

Pååhl Staffansson (Kåpåila by) Ruotu 15

Staffan Hansson (Pörsenmäkj) Ruotu 19

Wästerinen

Olof Peersson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Wäyryinen

Anders (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Matz (Wierema by) Ruotu 2

Peer Olofsson (Löössdrifware) Väenottoluettelo

Pååhl Olofsson (Torpare) Ruotu 32

Tässä hakemistossa on yhteensä 555 nimeä

© Väinö Holopainen 2015