AlkuPohjois-SavoIisalmen pitäjäRuodutusluettelotRuodutusluettelo 1678 → Nimihakemisto

Iisalmi ruodutusluettelo 1678

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Andersson (Walkeaisby) Ruotu 26

Anders Erichson (Lapwetelänmäki) Ruotu 43

Anders Mårtenson (Heinämäkj) Ruotu 46

Anders Peerson (Wechmasjerfwi) Ruotu 29

Anders Peersson (Kalliojerfwi) Ruotu 51

Bertill Hendersson (Jumisby) Ruotu 33

Eskill Olsson (Lapwetelänmäki) Ruotu 43

Gabriel Peerson (Ollikalaby) Ruotu 37

Hendrich Andersson (Idensalm) Ruotu 25

Hendrich Bertillsson (Jumisby) Ruotu 33

Hendrich Hansson (Pörsenmäcki) Ruotu 44

Hendrich Peersson (Porowesi) Ruotu 55

Johan Johanson (Pörsenmäcki) Ruotu 44

Jöns Jönsson (Ulmalaby) Ruotu 35

Knuth Mårtensson (Kalliojerfwi) Ruotu 51

Matz Hindersson (Pardalaby) Ruotu 25

Matz Ikoinen (Hautajerfwi) Ruotu 53

Niels Matzon (Swännimäki) Ruotu 28

Olof Larsson (Haiaisby) Ruotu 56

Peer Jöransson (Ollikalaby) Ruotu 38

Peer Peerson (Ollikalaby) Ruotu 37

Påhl Bertillsson (Ulmalaby) Ruotu 35

Påhl Jönsson (Ulmalaby) Ruotu 35

Påhl Påhlsson (Walkeaisby) Ruotu 26, (Sulkawaby) Ruotu 50

Thomas Thomasson (Kalliojerfwi) Ruotu 52

AAlkuun

Asickain

Hendrich (Pörsenmäcki) Ruotu 44

CAlkuun

Cumbulain

Anders (Haiaisby) Ruotu 56

Jöns (Porowesi) Ruotu 55

Wijsa Wijsason (Haiaisby) Ruotu 56

Cuolemain

Matz Bertillsson (Ruotainmäkj) Ruotu 55

Påhl Bertillsson (Waraslax) Ruotu 50

Cuossmain

Erich Johansson (Pajerfwi) Ruotu 39

Hednrich (Karfwasallmi) Ruotu 43

Peer (Karfwasallmi) Ruotu 43

Sigfred Påhlson (Kåppoila) Ruotu 40

EAlkuun

Eskelinen

Påhl Matzon (Sångajerfwi) Ruotu 30

Påhl Påhlsson (Wechmasjerfwi) Ruotu 29

Eskeläin

Eskell Matzon (Luuspohe) Ruotu 94

HAlkuun

Halloin

Peer Jacobsson (Warpasis) Ruotu 33

Halloinen

Anders (Luuspoeby) Ruotu 57

Oluf (Luuspoeby) Ruotu 57

Harakainen

Olof (Lapwetelänmäki) Ruotu 43

Harmain

Hendrich (Waraslax) Ruotu 49

Heinoin

Erich Larson (Ulmalaby) Ruotu 35

Heinoinen

Peer Larson (Ruotainmäkj) Ruotu 55

Heiskain

Jöns Andersson (Jumisby) Ruotu 32

Peer Andersson (Jumisby) Ruotu 33

Heiskainen

Bertill Jönsson (Killpisari) Ruotu 34

Jeremias (Kårpijerfwi) Ruotu 32

Lars Jönsson (Killpisari) Ruotu 34

Hilduin

Hendrich Swenson (Wijanda) Ruotu 41

Hillduin

Ifwar Swensson (Narfwanlax) Ruotu 40

Jöns Jönsson (Narfwanlax) Ruotu 40

Nils Jönson (Narfwanlax) Ruotu 41

Sigfred Nielson (Narfwanlax) Ruotu 41

Hilli

Jöns Hendersson (Wijthaby) Ruotu 34

Hiskain

Anders Larson (Haiaisby) Ruotu 57

Huiainen

Niels Olsson (Lembemierf:i) Ruotu 44

Hutin

Hendrich Olsson (Jumisby) Ruotu 32

Huttuin

Christer Larsson (Oinasjerfwi) Ruotu 31

Hendrich Jönsson (Swännimäki) Ruotu 28, (Ruotainmäkj) Ruotu 55

Hendrich O: (Sångajerfwi) Ruotu 30

Jöns Matzon (Swännimäki) Ruotu 28

Lars Larsson (Sångajerfwi) Ruotu 30

Markus Markusson (Killpisari) Ruotu 34

Niels Larsson (Oinasjerfwi) Ruotu 31

Olof Hendersson (Swännimäki) Ruotu 28

Olof Jönson (Sångajerfwi) Ruotu 30

Olof Olson (Oinasjerfwi) Ruotu 31

Peer Anderson (Weremaby) Ruotu 26

Peer Olsson (Oinasjerfwi) Ruotu 31

Påhl Andersson (Wijthaby) Ruotu 34

Påhl Olsson (Heinämäkj) Ruotu 46

Thomas (Sångajerfwi) Ruotu 30

Hyf:n

Gabriell Gabriellsson (Niemisjerfwi) Ruotu 52

Jacob Gabrielsson (Niemisjerfwi) Ruotu 52

Hyfwarin

Jacob Matzon (Niemisjerfwi) Ruotu 52

Olof Staffansson (Niemisjerfwi) Ruotu 52

Hyfwäin

Olof (Sulkawaby) Ruotu 50

Hynyinen

Hendrich (Jumisby) Ruotu 33

IAlkuun

Ickoinen

Påhl Larsson (Ollikalaby) Ruotu 38

Ihalainen

Johan (Höytynmäki) Ruotu 46

JAlkuun

Jundoin

Lars Larsson (Haiaisby) Ruotu 55

Olof Larsson (Haiaisby) Ruotu 56

Peer Larsson (Haiaisby) Ruotu 56

Jutinen

Olof Olsson (Jumisby) Ruotu 32

Jäskel:

Olof Hanson (Lembemierf:i) Ruotu 45

Jäskel:n

Olof Olofss:n (Höytynmäki) Ruotu 47

Olof Olsson (Martikala) Ruotu 35

KAlkuun

Kackarain

Erich Erichsson (Sutelaby) Ruotu 38

Kackoin

Lars Eskellsson (Niemisjerfwi) Ruotu 53

Kafwerin

Olof Larsson (Ulmalaby) Ruotu 35

Kaickoin

Eskell Jönsson (Kiurusswesi) Ruotu 54

Peer Jönsson (Kiurusswesi) Ruotu 54

Kainulain

Jacob Peerson (Ruchtackoby) Ruotu 31

Kanhuinen

Påhl (Idensalm) Ruotu 25

Kapain

Peer Hanson (Wäisälämäkj) Ruotu 42

Kapåinen

Greels Peerson (Ryttkynby) Ruotu 51

Karackain

Anders Johansson (Idensalm) Ruotu 25

Karkäin

Peer Olson (Hautajerfwi) Ruotu 53

Philippus Olsson (Hautajerfwi) Ruotu 53

Karttuin

Påhl Christersson (Taipall) Ruotu 48

Kassarain

Påhl Staffansson (Heinämäkj) Ruotu 46

Katainen

Olof (Lapwetelänmäki) Ruotu 43

Kaupin

Jöns Bertillsson (Kaupila) Ruotu 27

Matz Mickellson (Kaupila) Ruotu 27

Keckoin

Johan Peerson (Närckoby) Ruotu 35

Olof Peerson (Närckoby) Ruotu 35

Keijoinen

Johan Olsson (Läpälax) Ruotu 42

Kemmainen

Erich (Ulmalaby) Ruotu 35

Kemäläin

Peer Jacobsson (Sukewaby) Ruotu 29

Kettuin

Anders Olsson (Weremaby) Ruotu 26

Bertill Hinderson (Ryhäläby) Ruotu 27

Olof Anderson (Weremaby) Ruotu 26

Olof Johansson (Walkeaisby) Ruotu 26

Peer Olson (Ryhäläby) Ruotu 27

Peer Olsson (Walkeaisby) Ruotu 26

Påhl Henderson (Weremaby) Ruotu 26

Kettuinen

Lars Olson (Walkeaisby) Ruotu 26

Keukoin

Anders Larson (Närckoby) Ruotu 35

Lars Larsson (Närckoby) Ruotu 35

Kiskinen

Daniell (Idensalm) Ruotu 25

Kiäiäin

Påhl Andersson (Märckoby) Ruotu 37

Kockarinen

Lars Olson (Pajerfwi) Ruotu 39

Kockoinen

Markus (Sulkawaby) Ruotu 50

Kollioin

Anders Matzon (Idensalm) Ruotu 25

Bertil Matzon (Idensalm) Ruotu 25

Kopoinen

Philpus (Pörsenmäcki) Ruotu 44

Korhoinen

Sigfred (Sälläwä) Ruotu 32

Kuhoin

Matz Peerson (Närckoby) Ruotu 35

Peer Matzon (Närckoby) Ruotu 35

Kuonoinen

Påhl (Luuspoeby) Ruotu 57

Kuosmain

Lars Peersson (Pajerfwi) Ruotu 39

Kurfwi

Olof Knutsson (Ryhalaby) Ruotu 28

Kyhäin

Anders Staffanson (Ryhalaby) Ruotu 28

Kyhäinen

Lars (Ryhalaby) Ruotu 28

Kåckarinen

Niels (Lembemierf:i) Ruotu 45

Peer (Lembemierf:i) Ruotu 45

Kämäräin

Påhl Matzon (Luuspohe) Ruotu 94

Kärkein (Pöxy Kärkein)

Olof Peerson (Hautajerfwi) Ruotu 53

Kärkäin

Jöns Jönsson (Kalliojerfwi) Ruotu 51

Lars Hendersson (Kalliojerfwi) Ruotu 51

Lars Thomasson (Kalliojerfwi) Ruotu 52

Mårten (Hautajerfwi) Ruotu 53

Olof Olson (Hautajerfwi) Ruotu 53

Olof Peerson (Haiaisby) Ruotu 57

Peer Anderson (Heinämäkj) Ruotu 46

Peer Olsson (Kalliojerfwi) Ruotu 51

Thomas Peerson (Kalliojerfwi) Ruotu 51

LAlkuun

Laitinen

Lars (Lembemierf:i) Ruotu 45

Lappal:n

Lars Peerson (Haiaisby) Ruotu 57

Lars Peersson (Kiurusswesi) Ruotu 53

Peer Peerson (Haiaisby) Ruotu 57

Thomas Hendersson (Kiurusswesi) Ruotu 55

Lappalain

Lars (Läpälax) Ruotu 42, (Ruotainmäkj) Ruotu 55

Matz Matzon (Ruotainmäkj) Ruotu 55

Matz Peersson (Suthela) Ruotu 39

Peer (Heinämäkj) Ruotu 46

Lapwetel:n

Enwalt Påhlson (Läpälax) Ruotu 42

Jöran Matzon (Lapwetelänmäki) Ruotu 43

Peer Påhlson (Läpälax) Ruotu 41

Lapwäteläin

Erich (Pajerfwi) Ruotu 39

Lapwätäl:n

Anders Anderson (Ulmalaby) Ruotu 35

Nils Anderson (Ulmalaby) Ruotu 35

Lapwätäläin

Enwalt (Läpälax) Ruotu 42

Leskin

Jöns Peerson (Lembemierf:i) Ruotu 45

Påhl Peerson (Pörsenmäcki) Ruotu 44

Linduin

Mieckell (Ongiwesi) Ruotu 41

Lippoinen

Eskell (Heinämäkj) Ruotu 46

Olof (Heinämäkj) Ruotu 46

Luckarinen

Jöran Hemmingson (Luckarila) Ruotu 39

Lars Larsson (Luckarila) Ruotu 39

Peer Peerson (Luckarila) Ruotu 39

Läckerinen

Lars Anderson (Höytynmäki) Ruotu 47

MAlkuun

Mackoinen

Eskell Matzon (Salahmi) Ruotu 27

Jöns Larsson (Salahmi) Ruotu 27

Matz (Salahmi) Ruotu 27

Matz Matzon (Salahmi) Ruotu 27

Martikain

Christer Jacobsson (Ollikalaby) Ruotu 37

Christer Peerson (Martikala) Ruotu 37

Jöran Jöransson (Martikala) Ruotu 37

Peer (Närckoby) Ruotu 35

Peer Christersson (Martikala) Ruotu 37

Peer Peerson (Ollikalaby) Ruotu 37

Munnoin

Mickell Matzon (Haiaisby) Ruotu 57

Myckein

Peer Erichson (Narfwanlax) Ruotu 41

Mätäin

Anders Anderson (Sångajerfwi) Ruotu 30

Hans Anderson (Heinämäkj) Ruotu 45

Lars Andersson (Sångajerfwi) Ruotu 30

NAlkuun

Neissin

Johan (Warpasis) Ruotu 33

Niels Jöransson (Warpasis) Ruotu 33

Nirainen

Lars Peersson (Porowesi) Ruotu 55

Niskain

Johan Isacksson (Lammassari) Ruotu 48

Lars Olsson (Pielawesi) Ruotu 48

Niels (Lammassari) Ruotu 49

Peer Olsson (Niemisjerfwi) Ruotu 52

Petter (Lammassari) Ruotu 48

Niskainen

Johan (Lammassari) Ruotu 49

Nissin

Lars Olsson (Sälläwä) Ruotu 32

Olof Erichson (Sälläwä) Ruotu 32

Philippus Olsson (Sälläwä) Ruotu 32

Nissinen

Niels Olsson (Nissiläby) Ruotu 27

Olof Påhlson (Ryhäläby) Ruotu 27

Nuosiain

Niels Påhlsson (Sulkawaby) Ruotu 50

Påhl Larsson (Sulkawaby) Ruotu 50

OAlkuun

Ollickain

Hendrich (Ollikalaby) Ruotu 37

Johan Johanson (Kifwistoby) Ruotu 38

Lars Bertillson (Ollikalaby) Ruotu 38

Olof Thomasson (Karfwasallmi) Ruotu 43

Påhl Andersson (Ollikalaby) Ruotu 38

Påhl Påhlsson (Kifwistoby) Ruotu 38

Staffan Staffanson (Ollikalaby) Ruotu 38

PAlkuun

Pardain

Anders Påhlsson (Kiurusswesi) Ruotu 54

Carl Larsson (Sukewaby) Ruotu 28

Carll Johansson (Pörsenmäcki) Ruotu 44

Hendrich Erichson (Wechmasjerfwi) Ruotu 29

Ifwar Hendersson (Pässmäriby) Ruotu 29

Johan A: (Pardalaby) Ruotu 25

Johan Larsson (Haiaisby) Ruotu 56

Jöns Peersson (Kiurusswesi) Ruotu 54

Jöran Mickellson (Luuspoeby) Ruotu 57

Lars Mickellsson (Haiaisby) Ruotu 56

Lars Påhlsson (Pardalaby) Ruotu 25

Matz Peerson (Haiaisby) Ruotu 56

Olof Peersson (Kiurusswesi) Ruotu 54

Peer Johansson (Warpasis) Ruotu 33

Peer Markusson (Närckoby) Ruotu 35

Petter Pettersson (Warpasis) Ruotu 33

Påhl Erichson (Pörsenmäcki) Ruotu 44

Påhl Henderson (Haiaisby) Ruotu 56

Påhl Jönsson (Tommanmäki) Ruotu 50

Påhl Olsson (Pörsenmäcki) Ruotu 44

Wijsa Eskellson (Pardalaby) Ruotu 26

Pardin

Jöran Olsson (Pardalaby) Ruotu 25

Pedkäin

Anders Hendersson (Sulkawaby) Ruotu 50

Hendrich Anderson (Sulkawaby) Ruotu 51

Påhl Nielsson (Sulkawaby) Ruotu 51

Pessoinen

Erich (Haiaisby) Ruotu 57

Isach (Haiaisby) Ruotu 56

Piedickein

Anders (Waraslax) Ruotu 49

Poikoin

Matz Philipusson (Lapwetelänmäki) Ruotu 43

Puroin

Peer Christersson (Wijanda) Ruotu 41

Puruinen

Christer (Jyngänemi) Ruotu 42

Pyllkäs

Anders Andersson (Killpisari) Ruotu 34

Hendrich A: (Killpisari) Ruotu 34

Lars Anderson (Killpisari) Ruotu 34

Pöllein

Matz (Ruchtackoby) Ruotu 31

Peer Peerson (Ruchtackoby) Ruotu 31

Pöxy Kärkein

Olof Peerson (Hautajerfwi) Ruotu 53

RAlkuun

Raial:n

Anders (Kalliojerfwi) Ruotu 52

Renickö

Anders Anderson (Sångajerfwi) Ruotu 30

Rissain

Lars Thomasson (Lembemierf:i) Ruotu 45

Roiwas

Niels Johansson (Sälläwä) Ruotu 33

Rotzal:

Erich Erichsson (Waraslax) Ruotu 49

Peer Erichsson (Waraslax) Ruotu 49

Rotzalain

Brusius (Lembemierf:i) Ruotu 45

Hendrich Henderson (Niemisjerfwi) Ruotu 40

Ifwar Anderson (Niemisjerfwi) Ruotu 40

Jacob (Luckarila) Ruotu 39

Matz Peerson (Ongiwesi) Ruotu 41

Peer Anderson (Niemisjerfwi) Ruotu 40

Peer Matzon (Ongiwesi) Ruotu 41

Peer Nielson (Niemisjerfwi) Ruotu 40

Påhl Nielsson (Ongiwesi) Ruotu 41

Ryhäin

Lars Peersson (Ruchtackoby) Ruotu 30

Olof Peersson (Ruchtackoby) Ruotu 30

Rynäin

Bertill (Jyngänemi) Ruotu 42

Bertill Henderson (Karfwasallmi) Ruotu 42

Lars Erichson (Karfwasallmi) Ruotu 43

Rytkein

Peer Påhlsson (Taipall) Ruotu 48

Rytköin

Elias Påhlsson (Taipall) Ruotu 47

Ryttköin

Hendrich Matzon (Pielawesi) Ruotu 48

Johan Matzon (Pielawesi) Ruotu 48

Ryttköinen

Hemming (Pielawesi) Ruotu 48

Råtzalain

Hendrich (Pajerfwi) Ruotu 39

Räisäin

Anders Påhlson (Höytynmäki) Ruotu 46

Johan Olsson (Waraslax) Ruotu 49

Olof Olsson (Waraslax) Ruotu 49

Rönckä

Lars Wijsasson (Ruchtackoby) Ruotu 31

Röncköi

Johan Matzon (Ruchtackoby) Ruotu 31

Jöns Nielsson (Ruchtackoby) Ruotu 31

Peer Larsson (Ruchtackoby) Ruotu 31

Röngä

Påhl Peerson (Höytynmäki) Ruotu 47

SAlkuun

Saickoin

Hemming Mickellson (Lembemierf:i) Ruotu 45

Saikoin

Lars (Lembemierf:i) Ruotu 45

Siwoin

Påhl Henderson (Ollikalaby) Ruotu 37

Sormuin

Christer Knutsson (Sälläwä) Ruotu 32

Olof (Sälläwä) Ruotu 32

Sourolain

Jöns Peersson (Killpisari) Ruotu 34

Suomal:n

Erich Carllson (Ryttkynby) Ruotu 51

Mickell (Swännimäki) Ruotu 28

Sutin

Lars Peersson (Kåppoila) Ruotu 40

Sutinen

Anders Andersson (Sutelaby) Ruotu 38

Niels Anderson (Sutelaby) Ruotu 38

Swenninen

Hendrich Olsson (Swännimäki) Ruotu 28

TAlkuun

Tappal:n

Hendrich Olson (Kiurusswesi) Ruotu 54

Hendrich Peersson (Kiurusswesi) Ruotu 54

Lars Hendersson (Kiurusswesi) Ruotu 54

Peer Hendersson (Kiurusswesi) Ruotu 54

Tenhuin

Anders (Sulkawaby) Ruotu 50

Påhl Matzon (Sulkawaby) Ruotu 50

Tickain

Hendrich Erichsson (Waraslax) Ruotu 49

Hendrich Larsson (Kiurusswesi) Ruotu 54

Lars Erichsson (Waraslax) Ruotu 49

Lars Påhlson (Kiurusswesi) Ruotu 53

Olof Larsson (Kiurusswesi) Ruotu 53

Olof Mickellsson (Kalliojerfwi) Ruotu 52

Tijain

Hendrich Nilsson (Kataniemi) Ruotu 47

Nils Nielson (Kataniemi) Ruotu 47

Tijhoin

Matz (Pielawesi) Ruotu 48

Tijkain

Christer Olsson (Ulmalaby) Ruotu 35

Niels Christersson (Ulmalaby) Ruotu 35

Peer Olsson (Ulmalaby) Ruotu 35

Tijkainen

Oluf Påhlson (Ulmalaby) Ruotu 35

Tofwin

Peer Jöransson (Pässmäriby) Ruotu 29

Tolloinen

Matz Matzon (Pajerfwi) Ruotu 40

Tossawain

Lars Peerson (Höytynmäki) Ruotu 46

Tuofwinen

Peer Peerson (Wechmasjerfwi) Ruotu 29

Staffan (Sukewaby) Ruotu 29

Tåssawain

Anders Anderson (Kuifwanemi) Ruotu 47

Johan Mickellson (Kuifwanemi) Ruotu 47

Lars Anderson (Kuifwanemi) Ruotu 47

Lars Mickellsson (Kuifwanemi) Ruotu 47

Påhl Larsson (Pielawesi) Ruotu 48

UAlkuun

Ullmain

Påhl Påhlson (Ulmalaby) Ruotu 35

Ulmain

Christer Christerson (Ulmalaby) Ruotu 34

VWAlkuun

Wijakain

Mickell (Kalliojerfwi) Ruotu 52

Wäisein

Påhl Staffansson (Kåppoila) Ruotu 40

Wäisäin

Peer Påhlson (Wäisälämäkj) Ruotu 42

Peer Staffanson (Wäisälämäkj) Ruotu 42

Wäsäin

Hans Hanson (Pörsenmäcki) Ruotu 44

Tässä hakemistossa on yhteensä 331 nimeä

© Väinö Holopainen 2015