AlkuPohjois-SavoKuopion pitäjäAutioluettelot → Nimihakemisto

Kuopio: nimihakemisto autioluetteloihin

Nimiä ei ole normalisoitu millään tavalla. Sama henkilö esiintyy yleensä useita kertoja eri tavoilla kirjoitettuna


-  A  B  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  B  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Hans Johansons (Hamula 6): 1726

Hans Johanssons (Hamula 6): 1725, 1728

Hans Johanssons (Hamulla 6): 1727

Hans Påhlsson (Kartula): 1697

Hind: Philipss: (Suoierfwj): 1711

Hind: Philipssonn (Såjerf:i): 1710

Hindrich Philipssonn (Suoierfwj): 1712

Isach Philipssons (Suojärfwj 3): 1727

Isack Philipsons (Soiärfwj 3): 1726

Isack Philipsons (Suoiärfwj 3): 1725

Nils Påhlsson (Haminalax): 1709

Olof (Rissalla): 1709

Peer Larsson (Putusmäkj): 1722

Peer Larssons (Putusmäkj): 1723, 1724

Peer Sigfredsons (Wächmaismäkj 3): 1725

Pehr Sigfredssons (Såjerf:i): 1710

Staff: Staffanss: (Ackawesj): 1699

AAlkuun

Ahoin

Johan (Käyretin by): 1723

Johan (Käyriti 1): K1727

Johan (Käyritynby ): K1726

Olof (Soierfwj): 1722

Olof (Soiärfwj 3): 1726

Olof (Soiärfwj): 1724

Olof (Sojärfwj): 1723

Olof (Suoiärfwj 3): 1725

Olof (Suojärfwj 3): 1727

Oloff (Suojerfwj ): K1726

Oloff (Suojärfwj 3): K1727

Ahoinen

Johan (Käyritinby): 1722

Airaxin

Olof (Wechmasmäkj): 1723, 1724

Olof (Wächmaismäkj 10): 1725, 1726

Oloff (Wechmasmäkj ): K1726

Airaxinen

Johan (Airaxella): 1711

Mattz (Airaxella): 1711

Airaxinn

Johann (Airaxella): 1712

Mattz (Airaxella): 1712

Mattz (Airaxälla): 1710

Assickain

Olof (Wänälä): 1710, 1711

BAlkuun

Böckman

(Haminalax): 1722

Bökman

(Haminalax 5): 1725

(Haminalax): 1724

Böökman

(Haminalax): 1723

CAlkuun

Cnutins

Matts (Hamula 7): 1725, 1726

Matts (Hamulla 7): 1727

Cnuttin

Anders (Nilssiäby): 1701

Johan (Nilssiäby): 1701

Colemain

Hend: Påhlsson (Soinlax): 1701

Hindrich Påhlsson (Soinlax): 1699

Oloff Nillsson (Soinlax): 1697

Påhl Ohlsson (Soinlax): 1697

Staffan (Kartula): 1722

Colemains

Staffan (Kartula): 1723, 1724

Cuolemain

Hindrich Påhlsson (Soinlax): 1700

Staffan (Kartula): 1700, 1700

Staffan (Kartulla): 1709, 1711, 1712

Staffann (Kartulla): 1710

Cuosmain

Cnuth (Urimalax): 1709

Johan (Urimalax): 1709

Cuossmain

Knuth (Urimalax): 1710

EAlkuun

Eskelin

Johan (Hirfwilax ): K1726

Johan (Hirfwilax 3): 1725, 1726

Johan (Hirfwilax): 1723, 1724

Påhl (Hakulila): 1723

Eskelinen

Johan (Hirfwilax): 1722

Påhl (Hackulila): 1722

Eskelins

Anders (Hackulila): 1722

Eskellein

And: (Hakulila): 1710

Eskellin

And: (Hackulila): 1709

Eskellinen

And: (Hackulila): 1711

Anders (Hackulila): 1712

Jöran (Kurolanlax): 1712

Jören (Kurolanlax): 1711

Eskellins

Anders (Hakulilla): 1708

Eskelljn

Jörann (Kurolanlax): 1710

FAlkuun

Foudelain

Lars If:rsson (Enanlax): 1697

Fougdel:n

Lars (Enanlax): 1701

Fougdilain

Lars (Enanlax): 1699

Lars (Enonlax): 1700

HAlkuun

Haatainen

Jacob (Tallus): 1711

Hackarain

Bertill (Låhilax 1): 1725, 1726

Bertill (Låhilax): 1722, 1724

Bärtil (Lohilax ): K1726

Bärtill (Lohilax): 1723

Thomas (Wästinnemj): 1724

Hackarainen

Abraham (Lohilax): 1697

Hackarainns

Mattz (Lohilax): 1712

Påhl (Lohilax): 1712

Hackarains

Abraham (Lohilax): 1723

Abraham (Låhilax): 1708, 1722, 1724

Abram (Låhilax 1): 1725, 1726

Påhl (Lohilax): 1709

Hackarin

Thomas (Wästinemj.): 1722

Hackarinens

Hind: (Låhilax): 1711

Mattz (Låhilax): 1711

Påhl (Låhilax): 1711

Hackraisses

Påhl (Låhilax): 1710

Hackulinen

Mattz (Kartula): 1697

Hakulins

Samuel (Hakulila 1): 1725, 1726, 1727, 1728

Hallickain

Olof (Mietillä): 1710, 1711

Hallickainn

Olof (Mietillä): 1712

Hallikain

Olof (Mietilä): 1708

Olof (Miettilä): 1709

Hamuin

Markus (Soinlax): 1700

Hamuinen

Marckus (Soinlax): 1699

Hamunen

Markus (Soinlax): 1701

Hardickain

Hind: (Wotierfwj): 1710

Hind: (Wuotjerfwj): 1709

Hindrich (Wotierfwj): 1711

Olof (Wotierfwj): 1711

Olof (Wuotierfwi): 1712

Hardikain

Hind: (Vuotyjerfwj): 1708

Olof (Pölläsmäkj 2): 1725

Olof (Pöllösmäkj 2): 1726

Olof (Pöllösmäkj): 1723, 1724

Oloff (Pällosmäkj ): K1726

Hardikainn

Hindrich (Wuotierfwi): 1712

Hassin

Hendrich (Kartula 6): K1727

Hendrich (Kartula): 1723

Henrich (Kartula ): K1726

Hindrich (Karttula 6): 1726, K1728

Hindrich (Kartula 6): 1725, 1727, 1728

Hindrich (Kartula): 1724

Hassinen

Hindrich (Kartula): 1722

Hatain

Jacob (Tallus): 1710

Heickins

Olof (Pelloniemj): 1709

Hemel:

Jöran (Murdolax): 1699

Hilduin

Mattz (Haloila): 1722

Hillduin

Jöran Pehrss: (Uckonlax): 1709

Jörenn Pehrss: (Uckonlax): 1711

Hillduinn

Jörann Pehrssonn (Uckonlax): 1710

Hoffreen

(Haminalax): 1724

Joh: (Haminalax): 1722

Hoffren

(Tafwisallmj): 1712

Hind: (Tafwisallmj): 1711

Johan (Haminalax): 1723

Holapainn

Lars (Puttroniemj): 1712

Huiskain

(Kartula): 1697

Mårten (Kartula): 1700

Hurskain

Påhl (Knutilla): 1712

Huskainen

Mårthen (Kartula): 1699

Huskains

Mårten (Karttula 6): 1726

Mårten (Kartula 6): 1725, 1727, 1728

Huskanen

Påhl (Knutila): 1709

Huskoin

Påhl (Knutilla): 1711

Hussin

Hind: (Ristawessj): 1709

Hussu

Jören (Kassurilla): 1711

Hussuis

Jörann (Kassurilla): 1710

Hussus

Jöran (Kassurilla): 1712

Huttuin

Lars (Hifwilax): 1711

Lars (Hirfwilax): 1709, 1710, 1712

Peer (Hatala): 1711

Huttuinn

Peer (Hatala): 1712

Huuskain

Påhl (Knutilla): 1710

Hyf:rinen

Jören (Kärmelax): 1711

Hyfwerin

Erich (Tuusnemj): 1722

Erich (Tuusniemj): 1723, 1724

Jacob (Wechmasmäkj): 1724

Hyfwärin

Jacob (Wächmaismäkj 3): 1725

Jöran (Kermelax): 1712

Jöran (Kärmälax): 1709

Jörann (Kärmelax): 1710

Hyttein

Mattz (Kåtasallmj): 1710

Hyttin

Hans (Kärmelax): 1710

Oloff (Kärmelax): 1700

Hyttinen

Hind: (Tuofwilanlax): 1709

Mattz (Kåtasallmj): 1709, 1712

Mattz (Kåtasalmj): 1711

Oloff (Kermelax): 1699

Hålapain

Lars (Puttronemj): 1711

Hålopain

Henrich (Ritoniemj): 1723

Hindrich (Ritonemj): 1722

Hindrich (Ritoniemj): 1724

Häickinen

Anders (Nilsiä): 1705

Häikin

Petter Ohlsson (Rissalla): 1708

Häiskains

And: (Sojerfwj): 1708

Michell (Kåtasallmij 2): 1726

Michell (Kåtasallmj 2): 1725, 1727

Michell (Kåtasalmj 2): 1728

Häskainen

Michell Mattzsson (Kåtasalmj): 1697

IAlkuun

Ickoin

Mattz (Nilsiäby): 1710, 1722

Ihalembin

Påhl (Puttroniemj): 1710

Ihalembinen

Påhl (Puttronemj): 1711

Påhl (Puttroniemj): 1712

Ikoin

Mattz (Nilsiä): 1709

Mattz (Nilsiäby): 1711

Mattz Matts. (Nilsiä): 1705

Ikoinn

Mattz (Nilssiäby): 1712

Ikoins

Mattz (Nillsiä): 1723, 1724

Ittkoin

Mattz (Nilsiä): 1708

JAlkuun

Jeskäläinn

Christer (Tafwisallmj): 1712

Jullckuin

Christer (Räimäby): 1712

Christer (Räimäky): 1711

Jullckuins

If:r (Lapwätälänlax): 1709

Jullkoin

Christer (Räimäby): 1710

Erich (Hackulila): 1703

Ifwar (Hamula): 1730

Jullkoins

If:r (Lapwetelnlax): 1710

Jullkuin

Erich (Hackulila): 1701

Järfweläin

Påhl (Räsälä): 1711

Järfwiläin

Påhl (Rässällä): 1710

Påhl (Räsälä): 1708

Järfwäläinn

Påhl (Räsälä): 1712

Jäskelein

Christer (Tafwisalmj): 1699

Lars (Hamula 6): 1725, 1726, K1727, K1728

Lars (Hamula): 1722, 1724

Lars (Hamulla 6): 1727

Jäskeläin

Christer (Tafwisallmj): 1710, 1711

Christer (Tawisallmj): 1709

Lars (Hamula 6): 1728

Lars (Hamula): 1723

KAlkuun

Kackin

Christer (Hirfwilax): 1709, 1722

Samuel (Wechmasmäkj): 1723

Samuel (Wächmaismäkj 11): 1725

Samuell (Wechmasmäkj ): K1726

Samuell (Wechmasmäkj): 1724

Samuell (Wächmaismäkj 11): 1726

Kackinen

Christer (Hifwilax): 1711

Christer (Hirfwilax): 1712

Påhl Hindersson (Pölliälä): 1697

Kackinn

Christer (Hirfwilax): 1710

Kackins

Christer (Hirfwilax): 1723, 1724

Marckus (Hackulila): 1699, 1722

Marckus (Hakulila): 1723, 1723

Markus (Hackulila): 1700

Markus (Hakulila): 1724

Mårth: (Hackulila): 1701

Peer (Hirfwilax 3): 1725, 1726

Kackoins

Mårthen (Hackulila): 1703

Kapoins

Hind (Ristawessi): 1710

Karhuin

Hindrich (Suoierfwj): 1712

Mattz (Tallus): 1710, 1711, 1712

Olof (Kartulla): 1709, 1710, 1711

Peer (Pölliä): 1708

Pehr (Pölliaby): 1710

Pehr (Pölliä): 1709

Pehr (Pölliälä): 1711

Karhuinn

Olof (Kartulla): 1712

Peer (Pölliälä): 1712

Kartuin

Hans Påhlss: (Kartula): 1700

Kartuinen

Hans Påhlsson (Kartula): 1699

Kassorin

Christer (Tafwisallmj): 1712

Kassurinen

Bertill (Hatala): 1711

Kassurinn

Bertell (Hatalaby): 1710

Bertill (Hatala): 1712

Kauhain

Olof (Rissalla): 1710

Kejoin

Oloff (Pölliälä): 1697

Kerfwin

Johan (Hamula): 1709

Kerfwinen

Hans Johansson (Hamula): 1697, 1699

Johan Peersson (Hamula): 1697

Kerwin

Johan Peerson (Hamula): 1699

Keto

Mattz Mattzsson (Twofwilalax): 1697

Ketoo

Mattz Mattsson (Tofwilax): 1699

Kinnuin

Hend: Larss: (Hamulla): 1701

Hendrich Larssonnn (Hamula): 1700

Hindrich Larsson (Hamula): 1699

Peer (Hamula): 1699

Peer (Hamulla): 1701

Petter (Hamula): 1700

Kinnuinen

Hindrich Larsson (Hamula): 1697

Kinnuins

Johan (Tuusniemi): 1711

Johan (Tuusniemj): 1712, 1712

Olof (Tuusniemi): 1711

Olof (Tuusniemj): 1712, 1712

Peer (Hamula): 1723, 1724

Knuthein

Erich Pehrssonn (Knutilla): 1710

Knuthinen

Erich Peersonn (Knutilla): 1712

Erich Pehrss: (Knutilla): 1711

Knutin

Erich Peersson (Knutilla): 1708

Erich Pehrsson (Knutila): 1709

Mattz Ersson (Knutilla): 1708

Matz Andersson (Hamula): 1700, 1704

Matz. Andes. (Hanula): 1705

Knutinen

Matz Andersson (Hamula): 1699

Knutins

Mattz (Hamula 7): 1728

Matz Anders: (Hamula): 1703

Knuttin

Mattz Anderss: (Hamulla): 1701

Koistinen

Påhl (Enonlax): 1712

Koistinn

Jöran (Tuusniemj): 1712

Kollioins

Anders (Wechmasmäkj): 1723

Kolloin

Anders (Wehmasmäkj): 1722

Korhoin

(Wähmaismäkj): 1711

And: (Wähmaismäkj): 1711

Hend: (Suoierfwj): 1711

Korhoins

Hind: (Rijstawessi): 1711

Kuckoijn

Philip (Hamula): 1722

Kuhainen

Olof (Rissalla): 1712

Kuhoin

Olof (Rissalla): 1711

Kåistin

Påhl (Räsälä 7): 1725

Påhl (Räsälä): 1723, 1724

Påhl Anderss (Enanlax): 1701

Påhl Andersson (Enanlax): 1697, 1699

Kåistinen

Mattz (Enanlax): 1711

Påhl (Rässälä): 1722

Påhl Andersson (Enonlax): 1700

Kåistins

Påhl (Enanlax 2): 1725

Påhl (Enonlax): 1723, 1724

Kållioin

And: (Wächmaismäkj): 1710

And: (Wähmaismäkj): 1711

Kållioins

And:s (Wechmasmäkj): 1724

Kålmainen

Staffan (Kartula): 1699

Kåpoin

Christer (Ritoniemj): 1710

Kåppoin

Christer (Ritoniemj): 1709

Kårhoin

Anders (Wehmasmäkj): 1722

Hind (Såjerf:i): 1710

Pehr (Suoierfwj): 1709

Kårhoinen

Hans (Tofwilax): 1699

Mattz (Haminalax): 1722

Kårhoinn

(Wächmaismäkj): 1710

Kårhoins

Nills (Haminalax): 1723

Nils (Haminalax): 1724

Peer (Soiärfwj): 1724

Peer (Sojärfwj): 1723

Kårhonen

Hans (Twofwilalax): 1697

Kächoin

Christer (Tafwisallmj): 1711

Kähoin

Christer (Ritonemj): 1711

Kähoinn

Christer (Ritoniemj): 1712

Käijhuin

Mattz (Pölliälä): 1697

Käinoin

Christer (Tafwisallmj): 1712

Christer (Tuusniemj): 1710

Eskell (Tuusniemj): 1710

Käinoins

Christer (Tuusniemj): 1709

Johann (Tuusniemj): 1710

Olof (Tuusniemj): 1710

Käistinen

Påhl (Enonlax): 1722

Kärck

Peer (Suoierfwj): 1712

Kärckein

Peer (Soierfwj): 1722

Kärcki

Pehr (Suoierfwj): 1711

Pehr (Såjerf:i): 1710

Kärckj

Pehr (Suoierfwj): 1709

Kärf:in

Johan (Hamula): 1710

Kärfwinen

Ifwar (Hamula): 1711

Johann (Hamula): 1712

Kärkainen

Påhl (Kartula): 1699

Käskeläin

Lars (Hamula ): K1726

Könöin

Eskell (Tuusniemi): 1711

Könöinn

Eskell (Tuusniemj): 1712

Könöins

Hindrich (Hamula 1): 1725, 1726

LAlkuun

Laackoinen

Peer (Haminalax): 1712

Laakoinen

Peehr (Haminalax): 1711

Lackoin

Pehr (Haminalax): 1709

Laitin

Lars (Wächmaismäkj): 1708

Laitinen

Lars (Wähmaismäkj): 1711

Påhl (Pällosmäkj): 1711, 1712

Laitinn

Lars (Wächmaismäkj): 1710

Påhl (Pällosmäkj): 1710

Laitins

Påhl (Pölläsmäkj 2): 1725

Laitnins

Påhl (Pöllösmäkj 2): 1726

Lappal:

Mårten (Nillsiäby): 1700

Lappal:n

Mårth: (Nilssiäby): 1701

Lappalain

And: (Tafwisallmj): 1710, 1711

Lars (Tafwisallmj): 1710, 1711

Lars (Tawisallmj): 1709

Lappalainen

Lars (Tafwisallmj): 1712

Mårthen (Nillsiäby): 1697, 1699

Lappalainn

Anders (Tafwisallmj): 1712

Leinoin

Jöns (Wächmasmäkj): 1709

Lars (Wächmasmäkj): 1709

Leinoins

Jöns (Wächmaismäkj 5): 1725, 1726

Jöns (Wächmasmäkj 5): 1727

Lars (Wechmasmäkj): 1723

Leskinen

Johan (Kartula): 1697, 1699

Linduin

Anders (Nilsiä): 1705

Anders (Nilsiäby): 1703, 1704

Anders (Nilssiäby): 1701

Linduinen

Anders (Nillsiäby): 1697, 1699

Anders (Nilsiäby): 1700

Linduins

Anders (Nillsiä 4): 1725, 1726, 1727

Lippoin

And: (Enonlax): 1724

Anders (Enanlax 2): 1725

Loppoinns

Hindrich (Rijstawessj): 1712

Luckarin

Hemming (Käyritinby): 1710

Hemming (Käyrytinby): 1709

Luckarinn

Pehr (Haminalax): 1710

Luckarins

Hemming (Käyritinby): 1712

Luckaroins

Hemming (Käyritinby): 1711

Lutinen

Anders (Nillsiäby): 1697

Luttin

Anders (Nillsiäby): 1700

Johan (Nillsiäby): 1700

Luttinen

And:s (Nillsiäby): 1699

Johan (Nillsiäby): 1699

Lydichein

Oloff Johansson (Kartula): 1697

Lydickäin

Hind (Haminalax): 1709, 1710, 1711

Olof Jöransson (Kartula): 1699

Peer (Hakulila 1): 1727, 1728, K1727, K1728

Lydikein

Peer (Hakulila): 1724

Lydikäin

Peer (Hakulila ): K1726

Peer (Hakulila 1): 1725, 1726

Lytdikäinnn

Hindrich (Haminalax): 1712

Läinoin

Hans (Wähmaismäkj): 1711

Lars (Wehmasmäkj): 1712, 1722

Lars (Wächmaismäkj): 1710

Läinoins

Lars (Wechmasmäkj): 1724

Lämbin

Jöran (Wechmasmäkj): 1723

Läskin

Johan (Kartula): 1700

MAlkuun

Malinen

Mattz (Wähmaismäkj): 1711

Malleinn

Mattz (Wächmaismäkj): 1710

Mallin

Mattz (Wächmasmäkj): 1709

Mallinn

Mattz (Wehmasmäkj): 1712

Mardickain

Jacob (Ritonemj): 1711

Jacob (Ritoniemj): 1709, 1710

Mardickainen

Jacob (Ritoniemj): 1712

Mardikain

Jacob (Ritonemj): 1722

Mardikains

Jacob (Ritoniemj): 1723, 1724

Mechkeljn

Hr: Hind: (Räimäby): 1712

Mehöinen

Mattz (Tallusby): 1697

Miethinn

Pehr (Ristawessi): 1710

Mietin

Peer (Ristawesi): 1700

Peer (Ristawessi): 1701

Pehr (Ristawessj): 1709

Mietinen

Johan (Niemisjerfwj): 1708

Peer (Rijstawessj): 1712

Peer (Ristawesj): 1699

Pehr (Rijstawessi): 1711

Mustoin

Peer (Pölliä): 1708

Pehr (Pölliaby): 1710

Pehr (Pölliä): 1709

Pehr (Pölliälä): 1711

Mustoinn

Peer (Pölliälä): 1712

Mustonen

Peer (Pölliäla): 1697

Peer (Pölljälä): 1699

Myckainn

Johann (Niemisierfwi): 1712

Myckein

Hans (Kurolanlax): 1711

Johan (Niemisierfj): 1709

Johann (Niemiserfj): 1711

Johann (Niemisierf:): 1710

Myckeinen

Johan Johansson (Niemisjerfw:): 1699

Myckeinn

Hans (Kurolanlax): 1710

Myckäinn

Hans (Kurolanlax): 1712

Mächaelin

Hind: (Räimäky): 1711

Mähoinen

Oloff Mattsson (Tallusby): 1697

Mähöin

Matz Ohlsson (Tallusby): 1699

Oloff Matss: (Tallusby): 1699

NAlkuun

Nissien

Påhl (Nilsiäby): 1711

Nissinen

Jacob Hansson (Rijstawesi): 1697

Peer Hansson (Ristawesi): 1700

Peer Hansson (Ristawesj): 1699

Peer Hansson (Ristawessi): 1701

Nisäin

(Hanula): 1705

OAlkuun

Ollickain

Thomas (Nilsiäby): 1711

Ollickainn

Thomas (Nilsiäby): 1710

Thomas (Nilssiäby): 1712

Owaskain

Christer Peersson (Niemisjerf:j): 1697

Owaskainen

Christer Peerss: (Niemisjerfw:): 1699

PAlkuun

Paijainen

Peer (Hamula): 1700

Peer (Hamulla): 1701

Pajainen

Peer (Hamula): 1699

Pajanen

Peer (Hamula): 1697

Parckoin

Marckus (Käyritinby): 1711

Pardain

Iwar (Hamula ): K1726

Jöran (Hamula 2): 1725, 1726

Jöran (Hamula): 1723, 1724

Marckus (Käyritinby): 1710

Markus (Käyrytinby): 1709

Påhl (Halolla): 1711

Påhl (Nillsiäby): 1699, 1700

Thomas (Keyritty 1 1): K1728

Thomas (Käyretin 1): 1726, 1728

Thomas (Käyriti 1): K1727

Thomas (Käyritin 1): 1725, 1727

Thomas (Käyritinby): 1724

Thomas (Käyritynby ): K1726

Pardainen

Påhl (Nillsiäby): 1697

Påhl (Nilssiäby): 1701

Pardainens

Påhl (Halolla): 1712

Pardains

Påhl (Haloila): 1709, 1722

Påhl (Halolla): 1710

Parkoins

Markus (Käyritinby): 1712

Peckarin

Niels (Kareslax): 1712

Peckarinen

Niels (Kareslax): 1711

Peckarinn

Niels (Kareslax): 1710

Pijrin

Johan (Nillsiäby): 1699

Pirain

Johan (Nilssiäby): 1701

Pirin

Johan (Nillsiäby): 1700

Pitkein

Påhl Mattzsson (Hackarala): 1697

Pitkeinenn

Sigffredh (Kåtasalmi): 1699

Pitkeser

Anders (Kareslax): 1697

Lars Caspersöner (Kareslax): 1697

Sigfridh (Kareslax): 1697

Pittkäin

Erich (Wachasarj): 1710

Erich (Wächasarj): 1709

Erich (Wäckasarj): 1708

Erich (Wähasarj): 1711

Pehr (Tåifwalla): 1711

Pittkäinn

Erich (Wähkasarj): 1712

Pursiain

Påhl (Hamula): 1703, 1704, 1709

Påhl (Hanula): 1705

Pursiainn

Påhl (Hamula): 1712

Pursiains

Påhl (Hamula): 1724

Pursijains

Påhl (Hamula): 1723

Purssiain

Påhl (Hamula): 1710, 1711, 1722

Pustin

Erich (Putusmäkj ): K1726

Erich (Putusmäkj 4): 1725, 1726, 1727, 1728, K1727

Erich (Putusmäkj): 1723, 1724

Erich (Puutosmäki 4): K1728

Pöhöin

Johan (Tawisallmj): 1709

Pöxa

Pehr (Kareslax): 1711

Pöxä

Peer (Kareslax): 1712

Pehr (Kareslax): 1710

Pöyhenen

Johan (Tafwisalmj): 1697

Pöyhäin

Johann (Tafwisallmj): 1711

Peer (Låhilax): 1711

Pöyhäinn

Johann (Tafwisallmj): 1710

Pöyhöin

Johann (Tafwisallmj): 1712

RAlkuun

Radickain

Jönns (Kurolanlax): 1710

Jöns (Kurolanlax): 1711

Michell (Niemiserfj): 1711

Michell (Niemisierf:): 1710

Michell Michelsson (Niemisjerf:j): 1697

Radickainen

Michell (Niemisjerfw:): 1699

Radickainn

Michell (Niemisierfwi): 1712

Radikain

Michell (Niemisierfj): 1709

Randiain

Hind (Hamula): 1703, 1704

Hind (Hanula): 1705

Reinickain

Hind: (Wächmarsallmj): 1710

Hindrich (Wächmarsallmj): 1711

Peer (Wähmaismäkj): 1711

Pehr (Wächmaismäkj): 1710

Reinickainn

Peer (Wehmasmäkj): 1712

Reinikain

Peer (Putusmäkj): 1723

Reinikains

Matts (Wächmaismäkj 11): 1726

Mattz (Wechmasmäkj): 1723, 1724

Påhl (Wechmasmäkj): 1724

Rejnikains

Påhl (Wechmasmäkj): 1723

Resein

Johan Bengtsson (Niemisjerf:j): 1697

Reseinen

Johan Bengtss: (Niemisjerfw:): 1699

Rissain

And: (Rissalla): 1711

Anders (Rissalla): 1712

Peer (Haminalax 5): 1725

Rotzalain

And:s (Haminalax): 1699

Anders (Haminalax): 1722

Påhl (Hamula): 1722

Rotzalains

Anders (Haminalax): 1723, 1724

Påhl (Hamula): 1723, 1724

Ruotzal:in

And: (Haminalax): 1710

Ruotzalain

Hind: (Wänälä): 1710, 1711

Hindrich (Wänälä): 1712

Påhl (Halolla): 1711

Påhl (Hamula): 1710, 1711, 1712

Ruotzalainn

Påhl (Halolla): 1712

Ruskain

Hind: (Kareslax): 1710, 1711

Michell (Pölliälä): 1697

Michell Påhlsson (Pölliäla): 1697

Ruskainen

Mattz Hindersson (Kareslax): 1697

Michell (Pölljälä): 1699

Påhl (Murdolax): 1699

Ruskinen

Påhl (Murdolax): 1697

Ruuskainen

Hindrich (Kareslax): 1712

Råjnin

Peer (Putusmäkj): 1724

Räinickain

Hind: (Wächmarsallmj): 1709

Pehr (Wächmasmäkj): 1709

Räinikain

Påhl (Wehmasmäkj): 1722

Räinikains

Matts (Wächmaismäkj 11): 1725

Räseins

Olof Ohlsson (Räsälä 7): 1725

Rässäin

Peer (Rässälä): 1722

Påhl Nilssonn (Räsälä): 1711

Swen (Rässälä): 1722

Swenn (Räsälä): 1711

Rässäinen

Peer (Räsälä): 1711

Rässäinn

Peer (Rässälä): 1712

Pehr (Rässällä): 1710

Swenn (Rässälä): 1712

Räsäin

Peer (Räsälä): 1708

Pehr (Räsälä): 1709

Swenn (Rässällä): 1710

Thomas (Wechmaismäkj 5): K1727

Thomas (Wechmasmäkj ): K1726

Thomas (Wächmaismäkj 5): 1725, 1726

Thomas (Wächmasmäkj 5): 1727

Räsäinn

Påhl (Räsälä): 1712

Räsäins

Olof (Räsälä 6): 1725

Peer (Räsälä): 1723, 1724

Swen (Räsälä): 1723, 1724

Rönga

Peer (Kermelax): 1699

Röngä

Peer (Kärmelax): 1697, 1700

SAlkuun

Safwolain

Erich (Pällosmäkj): 1711, 1722

Hemming (Hamula ): K1726

Hemming (Hamula 7): 1725, 1726, 1728, K1727, K1728, K1730

Hemming (Hamulla 7): 1727

Johan (Hamula ): K1726

Johan (Hamula 1): 1725, 1726

Johan (Hamula): 1722, 1723, 1724

Safwolainn

Erich (Pällosmäkj): 1712

Safwolains

Erich (Pöllösmäkj): 1723, 1724

Sigfwoin

And: Nielss (Ristawessi): 1710

Sigfwoins

And: (Ristawessj): 1709

Anders Nielson (Rijstawessj): 1712

Peer (Suoierfwj): 1712

Pehr (Suoierfwj): 1711

Sighwoins

And: Nielss: (Rijstawessi): 1711

Smålander

Lars (Enanlax): 1710, 1711

Lars (Enonlax): 1712

Lars Larsson (Enanlax): 1709

Såinin

Clemet (Putusmäkj): 1712

Staffan (Putusmäkj): 1711

TAlkuun

Tackin

Cnuth (Tåifwalla): 1709

Sigfred (Tåifwalla): 1709

Tackinen

Sigfred (Tåifwalla): 1711

Tackinn

Sigfred (Tåifwalla): 1710

Tackuin

Sigfred (Toifwalla): 1712

Tarf:in

Olof (Hackulila): 1709

Taskin

Jöran (Nillsiä ): K1726

Jöran (Nillsiä 4): 1725, 1726, 1727, K1727

Jöran (Nillsiä): 1723, 1724

Taskinen

Olof (Tuusniemi): 1711

Oloff (Tuusnemj): 1722

Pehr (Nilsiä): 1709

Påhl (Nilsiä): 1709

Påhl (Nilsiäby): 1711

Taskinn

Olof (Tuusniemj): 1710

Påhl (Nilsiäby): 1710

Påhl (Nilssiäby): 1712

Taskuin

Olof (Tuusniemj): 1712

Tickains

Thomas (Hamula 2): 1725, 1726

Tihjoin

Johann (Piexäby): 1711

Tihoin

Johan (Piexä): 1709

Johann (Piexaby): 1710

Tijhoinn

Johann (Piexäby): 1712

Toloins

Staffan (Tuusniemj): 1723

Toofwinen

Olof (Hackulila): 1711

Toofwinn

Olof (Hakulila): 1710

Torfwin

Olof (Hackulila): 1712

Tuofwinen

Hind: (Låhilax): 1711

Tuofwins

Hind: (Lohilax): 1709

Hind: (Låhilax): 1710

Hindrich (Lohilax): 1712

Tuowin

Johan (Rässälä): 1722

Turuin

Erich (Putusmäkj): 1722

Hind:r (Putusmäkj 4): 1728

Hindrich (Putusmäkj 4): 1725

Ifwar (Putusmäkj ): K1726

Ifwar (Putusmäkj 1): 1725, 1726, 1727, K1727

Ifwar (Putusmäkj): 1722, 1723, 1724

Johan (Räsälä 6): 1725

Johan (Räsälä): 1723, 1724

Jönns (Tuusniemj): 1710

Jöns (Tuusniemi): 1711

Jöns (Tuusniemj): 1712

Olof (Pu_makj): 1710

Olof (Putusmäkj): 1709, 1711, 1712

Påhl (Pu_makj): 1710

Påhl (Putusmäkj): 1709, 1711, 1712

Turuins

Enoch (Putusmäkj): 1724

Erich (Putusmäkj): 1723

Erich (Wächmaismäkj 10): 1725, 1726

Hindrich (Putusmäkj 4): 1726, 1727

Ifwar (Putusmäkj): 1723, 1724

Johan (Putusmäkj 1): 1725, 1726, 1727

Tåifwain

Olof (Kåtasallmj): 1712

Tåloins

Staffan (Tuusniemj): 1724

Tåssawain

Påhl (Kotasalmi 2): K1728

Påhl (Kåtasallmij 2): 1726

Påhl (Kåtasallmj ): K1726, K1727

Påhl (Kåtasallmj 2): 1725, 1727

Påhl (Kåtasallmj): 1722, 1724

Påhl (Kåtasalmj 2): 1728

Påhl (Kåtasalmj): 1723

Påhl (Toifwalla): 1712

Påhl (Wastinemj): 1709

Påhl (Wästinemj.): 1722

Påhl (Wästiniemj): 1710, 1711

Tåssawainn

Påhl (Wästniemj): 1712

Tåssawains

Påhl (Wästinnemj): 1724

UAlkuun

Uckoins

Måns (Käyritinby): 1723

Olof (Käyretin 1): 1726

Olof (Käyretin by): 1723

Olof (Käyritin 1): 1725, 1727

Olof (Käyritinby): 1722, 1724

Oloff (Käyretin 1): 1728

Uckoises

Oloff (Käyritinby): 1722

VWAlkuun

Wainickain

Hind: (Wänälä): 1711

Wainickainn

Hindrich (Wänälä): 1712

Wainikainen

Peer (Haminalax): 1699

Wainkainn

(Wänälä): 1712

Wardiain

Hindrich (Hamulla): 1701

Johann (Rijstawessi): 1711

Johann (Ristawessi): 1710

Mattz (Kåtasallmj): 1709, 1710, 1722

Mattz (Kåtasalmj): 1711

Olof (Hamula): 1722

Wardiainn

Mattz (Kåtasallmj): 1712

Waroin

Påhl (Läpparanda): 1711

Påhl (Läppäranda): 1709, 1710

Waroinn

Påhl (Läpparanda): 1712

Warroin

Mattz Påhlsson (Läppäranda): 1708

Wartiain

Mattz (Kåtasallmj): 1708

Wartiainen

Bertill (Ristawesi): 1699

Mattz (Kåtasalmi): 1699, 1699

Mattz (Kåtasalmj): 1697

Wartiains

Bertel (Ristawessj): 1709

Mattz (Kåtasallmj): 1724

Olof (Hamula): 1724

Wartijain

Olof (Hamula): 1723

Wartijains

Mattz (Kåtasalmj): 1723

Wenein

Lars (Hamula): 1699

Weneinen

Lars (Nillsiäby): 1699

Wirol:

Jören (Murdolax): 1697

Wänäin

(Nilsiäby): 1711

Lars (Hamula): 1700

Lars (Hamulla): 1701

Lars (Nillsiäby): 1700, 1700

Påhl (Nilsiä): 1709

Påhl (Nilsiäby): 1710

Wänäinn

Påhl (Nilssiäby): 1712

Wänänen

Hans Larsson (Nillsiäby): 1697

Wänöin

Lars (Nilssiäby): 1701

Wänöinen

Lars (Nilssiäby): 1701

Wättäin

Olof (Tallus): 1711

Wätäin

Olof (Tallus): 1709, 1710

Wätäinn

Olof (Tallus): 1712


Huomaa: tämän luettelon 709 nimeä ovat vuosien 1697, 1699-1701, 1703-1705, 1708-1712, 1722-1728 ja 1730 autioluetteloista sekä vuosien 1726-1728 ja 1730 kymmenysluetteloista.

© Väinö Holopainen 2015