AlkuPohjois-SavoKuopion pitäjäRuodutusluettelotRuodutusluettelo 1678 → Nimihakemisto

Kuopio ruodutusluettelo 1678

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y 
 -  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Anderson (Tuowolanlax) Ruotu 69, (Wänäläby) Ruotu 70

Anders Christerson (Cuopioby) Ruotu 58

Anders Henderson (Hamula och Pöllia) Ruotu 72

Anders Jacobson (Hildulax) Ruotu 60

Anders Swenson (Jurkamäkj) Ruotu 86

Christer Peerson (Tallus by) Ruotu 65

Erich Abramsson (Hildulax) Ruotu 59

Hans Christersson (Cuopioby) Ruotu 58

Hans Mickellson (Wäniansari) Ruotu 67

Hemming Johanson (Keyryttiby) Ruotu 79

Hendrich Anderson (Jurkamäkj) Ruotu 86

Johan Abramson (Hildulax) Ruotu 60

Johan Mårthensson (Sängimäki) Ruotu 73

Matz Peerson (Tallus by) Ruotu 65

Mickell Swenson (Jurkamäkj) Ruotu 86

Mårten Henderson (Karaslax) Ruotu 73

Olof Mårtensson (Sängimäki) Ruotu 72

Olof Olsson (Wechmasmäki) Ruotu 61

Olof Staffanson (Soinlax) Ruotu 63

Peer Larssonn (Airaxela) Ruotu 62

Per Sigfredson (Suoiärfwi) Ruotu 79

Påhl Påhlson (Jennenwirda) Ruotu 76

Sigfred Matzon (Haminalax) Ruotu 59

Swen Swensson (Ristawesi) Ruotu 84

Thomas Larsson (Hamula och Pöllia) Ruotu 71

AAlkuun

Ahoinen

Jöran Olson (Nilsiaby) Ruotu 78

Peer Olson (Nilsiaby) Ruotu 78

Airaxin

Gabriell Olsson (Airaxela) Ruotu 62

Mickell Larsson (Airaxela) Ruotu 62

Peer Peerson (Wechmasmäki) Ruotu 61

CAlkuun

Clemittin

Anders Olson (Karaslax) Ruotu 72

Cuolemain

Måns Månson (Punnoinmäki) Ruotu 62

Niels Mickellson (Soinlax) Ruotu 63

Peer Månson (Punnoinmäki) Ruotu 62

Peer Peerson (Punnoinmäki) Ruotu 63

Påhl Peerson (Punnoinmäki) Ruotu 62

Staffan Staffanson (Punnoinmäki) Ruotu 62

EAlkuun

Eskelin

Hans Peerson (Lydickäläby) Ruotu 65

Peer Peerson (Lydickäläby) Ruotu 65

HAlkuun

Hackarain

Hendrich (Lohilax) Ruotu 82

Hendrich Abramson (Lohilax) Ruotu 82

Hackarin

Hendrich Thomason (Wästinniemi) Ruotu 81

Hackulin

Påhl Henderson (Lydickäläby) Ruotu 67

Haikoin

Matz Thomason (Hirfwilax) Ruotu 67

Hakaroin

Jacob Jacobson (Kassurila) Ruotu 75

Matz Jacobson (Kassurila) Ruotu 75

Peer Jöransson (Kassurila) Ruotu 75

Halloin

Philippus Philippusson (Tafwinemi) Ruotu 93

Happoin

Hendrich Hanson (Littmanemi) Ruotu 87

Olof Peersson (Rittoniemi) Ruotu 89

Hardickain

Anders Sigfredson (Jennenwirda) Ruotu 76

Daniel (Litmanemi) Ruotu 86

Hendrich (Wuttijerfwi) Ruotu 81

Johan Mickellson (Jennenwirda) Ruotu 76

Johan Sigfredson (Jennenwirda) Ruotu 76

Olof Anderson (Litmanemi) Ruotu 86

Hatain

Anders Larson (Hatalaby) Ruotu 68

Christer Larson (Hatalaby) Ruotu 68

Påhl Larson (Hatalaby) Ruotu 68

Hatainen

Hendrich (Hatalaby) Ruotu 69

Hattin

Jöran Jöranson (Ristawesi) Ruotu 83

Påhl Jöranson (Ristawesi) Ruotu 83

Haukoin

Abram (Kassurila) Ruotu 74

Jöns Jönsson (Kassurila) Ruotu 74

Heickin

Jöns Peerson (Pelloinemi) Ruotu 76

Matz Thomason (Piexäby) Ruotu 79

Peer (Piexaby) Ruotu 78

Peer Peersson (Pelloinemi) Ruotu 76

Heikin

Bertil Jönsson (Pelloinemi) Ruotu 76

Bertill (Ristawesi) Ruotu 84

Lars Larson (Pelloinemi) Ruotu 78

Olof Larsson (Pelloinemi) Ruotu 76

Thomas (Piexaby) Ruotu 78

Zacharias (Ristawesi) Ruotu 84

Heikinen

Peer Olsson (Pelloinemi) Ruotu 76

Heiskain

Staffan Påhlsson (Hirfwimäcki) Ruotu 60

Heiskainen

Johan (Mittiläby) Ruotu 89

Olof Matzson (Rässälaby) Ruotu 92

Hietainen

Hendrich (Ristawesi) Ruotu 84

Hillduin

Christer Peersson (Hildulax) Ruotu 60

Matz Anderson (Rässäläby) Ruotu 90

Olof (Wechmersalmi) Ruotu 87

Olof Jöranson (Uckonlax) Ruotu 87

Peer Jöranson (Uckonlax) Ruotu 87

Huttuin

Johan (Kartulaby) Ruotu 64

Hyfwerin

Jöran Eskellsson (Sotkanemi) Ruotu 91

Olof Swensson (Wechmasmäki) Ruotu 61

Hyttin

Erich Henderson (Tuowilalax) Ruotu 92

Hans Matzon (Kärmelax) Ruotu 92

Matz Thomasson (Kermelax) Ruotu 93

Thomas Matzon (Kärmelax) Ruotu 92

Hållopain

Mickell (Kittonemi) Ruotu 87

Peer (Rittoniemi) Ruotu 89

Hålopain

Anders Clemetson (Rittonemi) Ruotu 90

Anders Olson (Kittonemi) Ruotu 87

Clemet Henderson (Rittoniemi) Ruotu 89

Clemet Olson (Wuorisalo) Ruotu 87

Hämäl:n

Anders Staffanson (Ackoinwesi) Ruotu 81

Häniäin

Peer Peerson (Tarwiniemi) Ruotu 94

IAlkuun

Ihalainen

Matz Olsson (Roikonsari) Ruotu 89

Ihalembin

Påhl (Wuorisalo) Ruotu 87

JAlkuun

Jerfweläin

Anders Påhlson (Rässäläby) Ruotu 90

Jullkoin

Christer Jönson (Räimälä) Ruotu 70

Peer Christerson (Cuopioby) Ruotu 58

Jullkuin

Anders Olson (Murdolax) Ruotu 76

Cassper (Lamberila) Ruotu 67

Olof Olsson (Murdolax) Ruotu 76

KAlkuun

Kackin

Hendrich Påhlson (Hamula och Pöllia) Ruotu 71

Lars Hanson (Wuttijerfwi) Ruotu 81

Peer Påhlson (Hirfwilax) Ruotu 67

Kainul:

Samuel Olson (Lydickäläby) Ruotu 65

Kainulain

Olof (Urimalax) Ruotu 80

Påhl (Tarwiniemi) Ruotu 94

Kanckuin

Erich (Rässäläby) Ruotu 90

Kanukuin

Staffan (Wechmersalmi) Ruotu 87

Karhuin

Christer (Tarwiniemi) Ruotu 94

Clemet Staffanson (Soinlax) Ruotu 63

Ifwar (Soinlax) Ruotu 63

Matz Matzon (Punnoinmäki) Ruotu 63

Matz Olsson (Tallus by) Ruotu 65

Peer Matzon (Kermelax) Ruotu 93

Påhl Olson (Tallus by) Ruotu 65

Staffan Staffansson (Soinlax) Ruotu 63

Karhuinen

Peer Peerson (Tallus by) Ruotu 65

Kartuin

Hans Påhlsson (Kartulaby) Ruotu 64

Peer Peerson (Kartulaby) Ruotu 64

Peer Påhlsson (Kartulaby) Ruotu 64

Kassurin

Jöran Jöranson (Kassurila) Ruotu 73

Matz Henderson (Kassurila) Ruotu 74

Matz Mickellson (Kassurila) Ruotu 73

Matz Mårtenson (Kassurila) Ruotu 74

Mickell Mårtenson (Kassurila) Ruotu 74

Mårten Olson (Kassurila) Ruotu 74

Peer (Hatalaby) Ruotu 69

Peer Anderson (Kassurila) Ruotu 73

Påhl Påhlsson (Kassurila) Ruotu 74

Thomas Matzson (Kassurila) Ruotu 74

Kasurin

Erich Olson (Hamula) Ruotu 71

Hendrich Jöranson (Ristawesi) Ruotu 83

Olof Erichson (Hamula) Ruotu 71

Kefwin

Jöns Hanson (Hamula) Ruotu 71

Keijoinen

Olof (Hamula och Pöllia) Ruotu 72

Keineinen

Anders (Tuusnemi) Ruotu 85

Påhl (Tuusnemi) Ruotu 85

Keinäin

Christer Jönsson (Tuusnemi) Ruotu 84

Matz Jönson (Tuusnemi) Ruotu 84

Keiäin

Matz Matzon (Uckonlax) Ruotu 87

Kerfwoin

Peer Jönsson (Kermelax) Ruotu 93

Kettu

Anders Påhlsson (Kermelax) Ruotu 93

Matz Matzson (Tuofwilalax) Ruotu 93

Kettuin

Anders Olsson (Hirfwilax) Ruotu 67

Kijmingh

Joseph Matzon (Hatalaby) Ruotu 69

Kinnuin

Hendrich Larson (Hamula) Ruotu 71

Ifwar Henderson (Kärmelax) Ruotu 92

Kinnuinen

Jöran (Hirfwimäcki) Ruotu 60

Kiänäin

Hendrich Erichson (Sotkanemi) Ruotu 91

Knutin

Anders Olson (Knutila) Ruotu 65

Cassper Olsson (Knutila) Ruotu 64

Knuth Larson (Knutila) Ruotu 64

Olof Matzon (Knutila) Ruotu 64

Peer Knutson (Piexaby) Ruotu 78

Thomas Olson (Knutila) Ruotu 65

Knutinen

Bertill (Kassurila) Ruotu 73

Kockoinen

Mickell (Tuowilalax) Ruotu 92

Koistin

Hendrich Påhlson (Wechmersalmi) Ruotu 87

Olof Påhlson (Wechmersalmi) Ruotu 87

Koistinen

Påhl Anderson (Rässäläby) Ruotu 90

Kollioin

Matz Matzon (Wechmasmäki) Ruotu 61

Kopoin

Hendrich Swenson (Ristawesi) Ruotu 83

Olof Ifwarson (Ristawesi) Ruotu 83

Olof Olson (Ristawesi) Ruotu 83

Kordilain

Peer Larson (Rittoniemi) Ruotu 89

Korhoin

Christer Nielsson (Haminalax) Ruotu 59

Hendrich Henderson (Suoiärfwi) Ruotu 80

Hendrich Sigfredson (Suoiärfwi) Ruotu 79

Påhl Nielsson (Haminalax) Ruotu 59

Korhoinen

Isack Philippusson (Suoiärfwi) Ruotu 80

Niels Hansson (Cuopioby) Ruotu 58

Kuossmain

Påhl Johanson (Urimalax) Ruotu 80

LAlkuun

Laihiain

Jacob (Ristawesi) Ruotu 83

Laitin

Lars Påhlsson (Wechmasmäki) Ruotu 62

Matz Påhlson (Wechmasmäki) Ruotu 62

Påhl Påhlson (Wechmasmäki) Ruotu 62

Lappalain

Lars (Puttumäki) Ruotu 91

Lapwetel:n

Johan Påhlsson (Cuopioby) Ruotu 58

Lapwetelein

Hendrich (Cuopioby) Ruotu 58

Laukoin

Lars Henderson (Kassurila) Ruotu 75

Leinoin

Jöns (Wechmasmäki) Ruotu 61

Leskin

Christer Matzon (Haminalax) Ruotu 59

Jöns Matzon (Haminalax) Ruotu 59

Matz Jönson (Wuttijerfwi) Ruotu 80

Peer Jönson (Wuttijerfwi) Ruotu 80

Peer Matzon (Haminalax) Ruotu 59

Lettin

Anders Anderson (Nissiäby) Ruotu 79

Linduin

Anders Påhlson (Hamula och Pöllia) Ruotu 71

Lars Larson (Nissiäby) Ruotu 79

Peer (Hirfwilax) Ruotu 67

Luckar

Hendrich Henderson (Hamula och Pöllia) Ruotu 72

Lydickein

Olof Jöransson (Kartulaby) Ruotu 63

Lydickäin

Hans (Hatalaby) Ruotu 69

Olof Hanson (Lydickäläby) Ruotu 65

Peer Hanson (Lydickäläby) Ruotu 65

MAlkuun

Mallinen

Matz Matzon (Wechmasmäki) Ruotu 61

Mancköin

Sigfred (Mittiläby) Ruotu 89

Mannin

Hendrich (Kurolanlax) Ruotu 68

Marain

Erich Thomasson (Tallus by) Ruotu 65

Thomas (Tallus by) Ruotu 65

Mardiain

Olof Olson (Urimalax) Ruotu 80

Mellinen

Niels (Wechmasmäki) Ruotu 61

Mietin

Anders Olson (Mittiläby) Ruotu 89

Anders Peerson (Ochtanemi) Ruotu 85

Hendrich Jönson (Ochtanemi) Ruotu 85

Johan Peerson (Ochtanemi) Ruotu 85

Lars Larson (Hamula och Pöllia) Ruotu 71

Lars Peereson (Wechmersalmi) Ruotu 87

Olof Larson (Hamula och Pöllia) Ruotu 71

Olof Olson (Ochtanemi) Ruotu 86

Olof Olsson (Mittiläby) Ruotu 89

Peer Olson (Mittiläby) Ruotu 89

Peer Peerson (Ochtanemi) Ruotu 85, (Ochtanemi) Ruotu 85

Mustoin

Matz Anderson (Kiukanemi) Ruotu 85

Matz Matzon (Wuorisalo) Ruotu 87

Sigfredh (Tuowolanlax) Ruotu 69

Myckain

Påhl (Kurolanlax) Ruotu 68

Mykäin

Påhl Johanson (Kurolanlax) Ruotu 68

Mähäin

Olof Matzon (Tallus by) Ruotu 65

Mäkärin

Matz Nielson (Tallus by) Ruotu 65

Olof Nielsson (Tallus by) Ruotu 65

Peer Nielsson (Tallus by) Ruotu 65

Möhöin

Matz Olsson (Kärmelax) Ruotu 92

Möykyin

Abram Olson (Wechmasmäki) Ruotu 61

Möykyn

Christer Olsson (Puttumäki) Ruotu 91

NAlkuun

Niskain

Anders Påhlson (Jennenwirda) Ruotu 76

Axell Påhlsson (Jennenwirda) Ruotu 76

Lars (Halloila) Ruotu 93

Staffan (Halloila) Ruotu 93

Nissin

Peer Hanson (Ristawesi) Ruotu 84

OAlkuun

Owaskain

Christer Peerson (Lydickäläby) Ruotu 67

PAlkuun

Paiainen

Lars (Hamula) Ruotu 71

Pardain

Påhl (Halloila) Ruotu 93

Passoin

Anders Andersson (Wuttijerfwi) Ruotu 80

Hendrich Anderson (Wuttijerfwi) Ruotu 80

Peckarin

Staffan Nielsson (Karaslax) Ruotu 72

Pekurin

Anders Peersson (Wechmasmäki) Ruotu 61

Pelkoinen

Olof Olson (Wuorisalo) Ruotu 87

Peskainen

Christer Anderson (Tåifwala) Ruotu 76

Pirinen

Olof Johanson (Nilsiaby) Ruotu 78

Olof Olofson (Syfwariby) Ruotu 79

Peer Olson (Syfwariby) Ruotu 79

Pitckäin

Cassper Sigfredson (Sängimäki) Ruotu 72

Pitkäin

Sigfred Olson (Katasalmi) Ruotu 76

Pittkäin

Erich Hendersson (Sängimäki) Ruotu 72

Pursiain

Hendrich (Haminalax) Ruotu 59

Päxäin

Peer Peerson (Karaslax) Ruotu 72

RAlkuun

Radickain

Hans Matzon (Kärmelax) Ruotu 92

Påhl Person (Kärmelax) Ruotu 92

Rahuin

Påhl Påhlson (Jänissalo) Ruotu 87

Rautain

Johan Thomasson (Ackoinwesi) Ruotu 81

Rautapardain

Olof Olsson (Rijtislax) Ruotu 60, (Rijtislax) Ruotu 60

Reckin

Jöns Anderson (Tuowolanlax) Ruotu 69

Reinikain

Christer (Wechmersalmi) Ruotu 87

Rijsain

Hendrich Matzon (Haminalax) Ruotu 59

Rissain

Anders Johansson (Rissalaby) Ruotu 76

Lars Jöranson (Rissalaby) Ruotu 75

Olof Peerson (Rissalaby) Ruotu 75

Peer Anderson (Rissalaby) Ruotu 75

Peer Jöransson (Rissalaby) Ruotu 75

Peer Sigfredson (Rissalaby) Ruotu 76

Påhl Anderson (Rissalaby) Ruotu 75

Thomas Mickellson (Rissalaby) Ruotu 75

Roininen

Anders Larsson (Haminalax) Ruotu 59

Niels Larsson (Haminalax) Ruotu 58

Ruskain

Hendrich Påhlsson (Karaslax) Ruotu 73

Matz Larson (Hatalaby) Ruotu 68

Matz Påhlson (Karaslax) Ruotu 73

Påhl Henderson (Karaslax) Ruotu 72

Påhl Påhlson (Karaslax) Ruotu 73

Rässain

Olof Peerson (Jurkamäkj) Ruotu 86

Swen Månson (Jurkamäkj) Ruotu 86

Rässäin

Anders Matzon (Karmelax) Ruotu 94

Hendrich Larsson (Jurkamäkj) Ruotu 86

Olof Anderson (Jurkamäkj) Ruotu 86

Olof Påhlson (Rässäläby) Ruotu 90

Olof Swenson (Rässäläby) Ruotu 90

Peer Olsson (Rässäläby) Ruotu 90

Påhl Olson (Rässäläby) Ruotu 90

Rässäinen

Bengt (Kärmelax) Ruotu 92

Ifwar (Ochtanemi) Ruotu 85

Räsäin

Johan Bengtson (Lydickäläby) Ruotu 67

SAlkuun

Safwol:n

Anders Larsson (Koifwusafwo) Ruotu 69

Johan Mårtenson (Wechmasmäki) Ruotu 60

Lars Larsson (Koifwusafwo) Ruotu 69

Peer (Kassurila) Ruotu 73

Sallinen

Erich Olsson (Rittonemi) Ruotu 91

Saparain

Påhl Henderson (Haluna) Ruotu 76

Sichwoin

Lars Anderson (Ristawesi) Ruotu 85

Sipoin

Jöran (Hatalaby) Ruotu 68

Smålender

Bertell (Mellaniemi) Ruotu 83

Ifwar Peerson (Jänissalo) Ruotu 87

Peer Matzon (Jänissalo) Ruotu 87

Soinin

Påhl (Puttumäki) Ruotu 91

Staffan Staffanson (Puttumäki) Ruotu 91

Stapanain

Anders (Haluna) Ruotu 78

TAlkuun

Tackin

Albrecht (Tåifwala) Ruotu 76

Matz Larson (Ryönäby) Ruotu 82

Tarfwain

Bertill (Soinlax) Ruotu 63

Taskin

Peer (Nissiäby) Ruotu 79

Peer Matzon (Tuusnemi) Ruotu 84

Staffan Larson (Cuopioby) Ruotu 58

Thomas Hansson (Soinlax) Ruotu 63

Tickain

Niels Sigfredsson (Hirfwimäcki) Ruotu 60

Thomas (Hamula) Ruotu 70

Tijhoin

Anders Larsson (Wechmasmäki) Ruotu 61

Johan Matzon (Piexaby) Ruotu 78

Tolloin

Peer Anderson (Kåifwolax) Ruotu 64

Thomas Anderson (Kåifwolax) Ruotu 64

Thomas Påhlson (Kåifwolax) Ruotu 64

Tollpain

Eskell (Weckalax) Ruotu 81

Peer Person (Weckalax) Ruotu 81

Tuofwin

Bertill (Mellaniemi) Ruotu 82

Hans Christersson (Lohilax) Ruotu 82

Hendrich (Lohilax) Ruotu 82

Olof Anderson (Tuowolanlax) Ruotu 69

Tuomahain

Mickell (Rässäläby) Ruotu 90

Turkul:n

Erich (Cuopioby) Ruotu 58

Turuin

Anders Johanson (Kartasalo) Ruotu 87

Hendrich (Puttumäki) Ruotu 91

Hindrich Påhlson (Tuusnemi) Ruotu 84

Ifwar Johanson (Puttumäki) Ruotu 91

Johan Johanson (Puttumäki) Ruotu 91

Tåifwain

Hendrich (Cuopioby) Ruotu 58

Mårten Henderson (Tåifwala) Ruotu 76

UAlkuun

Uckoin

Olof Johanson (Keyryttiby) Ruotu 79

VWAlkuun

Wainickain

Peer Johansson (Hildulax) Ruotu 60

Waitinen

Lars (Ryönäby) Ruotu 82

Wardiain

Lars Larson (Wästinniemi) Ruotu 81

Matz Nielson (Ristawesi) Ruotu 83

Mårten Olson (Kassurila) Ruotu 74

Niels (Ristawesi) Ruotu 83

Olof Larson (Wästinniemi) Ruotu 81

Peer Olson (Kassurila) Ruotu 74

Waroin

Anders Påhlson (Syriasenj) Ruotu 82

Hans Påhlsson (Ristawesi) Ruotu 84

Matz Anderson (Mellaniemi) Ruotu 82

Watainen

Olof Olson (Tallus by) Ruotu 65

Wähäin

Anders Månson (Kurolanlax) Ruotu 68

Wänäin

Anders Påhlson (Wänäläby) Ruotu 70

Lars Matzon (Urimalax) Ruotu 80

Peer Peerson (Wänäläby) Ruotu 70

Påhl Hansson (Wänäläby) Ruotu 70

Påhl Peerson (Wänäläby) Ruotu 70

Wänäinen

Staffan (Wänäläby) Ruotu 70

Wänäl:n

Matz Mickellson (Kewoiby) Ruotu 70

Mickell Hansson (Wäniansari) Ruotu 67

Peer Peerson (Kewoiby) Ruotu 70

Wänäläin

Peer (Kermelax) Ruotu 93

Wärdiäin

Olof Matzon (Ryönäby) Ruotu 81

Wätänen

Olof Olson (Ryönäby) Ruotu 82

YAlkuun

Yllytyin

Niels (Haluna) Ruotu 78

Tässä hakemistossa on yhteensä 359 nimeä

© Väinö Holopainen 2015