AlkuPohjois-SavoKuopion pitäjäRuodutusluettelotRuodutusluettelo 1679 → Nimihakemisto

Kuopio ruodutusluettelo 1679

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y 
 -  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Andersson (WotiJerfwj) Ruotu 13

Anders Christersson (Rytkyby) Ruotu 1

Anders Jacobsson (Hildulax) Ruotu 2

Anders Sigfredsson (Jennenwirda) Ruotu 11

Christer Mattsson (Haminalax) Ruotu 1

Hans Christersson (Rytkyby) Ruotu 1

Hendrich Abrahamsson (Lohilaxby) Ruotu 13

Hendrich Hendrichsson (Halunaby) Ruotu 12

Johan Mårthensson (Sängimäkj) Ruotu 8

Lars Andersson (WotiJerfwj) Ruotu 13

Mattz Mårthensson (Kasurila) Ruotu 9

Michel Mårthensson (Kasurila) Ruotu 9

Mårthen Olufsson (Kasurila) Ruotu 9

Oluf Mårthensson (Sängimäkj) Ruotu 8

Peer Mattsson (Haminalax) Ruotu 1

AAlkuun

Ahoinen

Anders (Nilsiäby) Ruotu 12

Påhl (Nilsiäby) Ruotu 12

Airaxinen

Gabriel O. (Airaxelaby) Ruotu 3

Peer Larsson (Airaxelaby) Ruotu 3

Per Persson (Wechasmäkj) Ruotu 2

Andikainen

Oluf O. (Rittonemj) Ruotu 17

CAlkuun

Cappalainen

Lars (Puutusmäkj) Ruotu 18

Clemettinen

Olof O. (Karwoila) Ruotu 9

Colioinen

Anders Persson (Wechasmäkj) Ruotu 2

Collemain

Clemet Monsson (Punnonmäkj) Ruotu 3

Mons Monsson (Punnonmäkj) Ruotu 3

Nils Michelsson (Soinlaxiby) Ruotu 3

Olof St. (Soinlaxiby) Ruotu 3

Påhl Persson (Punnonmäkj) Ruotu 3

Staffan St. (Punnonmäkj) Ruotu 3

Cordilain

Peer Larsson (Rittonemj) Ruotu 17

Cuossmain

Påhl Johansson (Urimalax) Ruotu 13

EAlkuun

Eskelinen

Hans Persson (Lydikäläby) Ruotu 5

Peer Persson (Lydikäläby) Ruotu 5

HAlkuun

Hackara

Hendrich Hendrichsson (Lohilax) Ruotu 14

Hackarain

Hendrich Thomasson (Westinemj) Ruotu 13

Jacob Jacobsson (Hakaralla) Ruotu 10

Mattz Jacobsson (Hakaralla) Ruotu 10

Per Jönsson (Hakaralla) Ruotu 10

Haioinen

Olof O. (Wechasmäkj) Ruotu 3

Hakulinen

Påhl Hansson (Lydikäläby) Ruotu 5

Happoinen

Anders O. (Rittonemj) Ruotu 17

Happåin

Anders Olufsson (Miettilä) Ruotu 17

Oluf Persson (Rittonemj) Ruotu 17

Peer Olufsson (Miettilä) Ruotu 17

Hardikain

Johan Danielsson (Littmanemj) Ruotu 16

Johan Michelsson (Jennenwirda) Ruotu 11

Johan Sigfredss. (Jennenwirda) Ruotu 11

Oluf Andersson (Littmanemj) Ruotu 16

Hardikainen

Hendrich (WotiJerfwj) Ruotu 13

Peer Peersson (WotiJerfwj) Ruotu 13

Hatain

Hendrich (Hatalaby) Ruotu 7

Hatainen

Anders Larsson (Hatalaby) Ruotu 6

Christer Larsson (Hatalaby) Ruotu 6

Påhl (Hatalaby) Ruotu 6

Påhl Larsson (Hatalaby) Ruotu 6

Heikin

Jöns Persson (Pellonnemj) Ruotu 11

Peer Persson (Pellonnemj) Ruotu 11

Heikinen

Bertil (Pellonnemj) Ruotu 11, (Ristawesi) Ruotu 15

Oluf Larsson (Pellonnemj) Ruotu 11

Peer O. (Pellonnemj) Ruotu 11

Per Thomasson (Piexäby) Ruotu 12

Thomas Thomasson (Piexäby) Ruotu 12

Zacharias (Ristawesi) Ruotu 15

Heiskain

Johan Larsson (Miettilä) Ruotu 17

Lars Mattsson (Rytkyby) Ruotu 1

Oluf Mattsson (Ennanlaxby) Ruotu 18

Hilduin

Christer Persson (Hildulax) Ruotu 2

Mattz Andersson (Ennanlaxby) Ruotu 18

Pere Jörensson (Uckonlax) Ruotu 17

Hilduinen

Oluf (Wehmersalmj) Ruotu 17

Hissinen

Peer Hansson (Ristawesi) Ruotu 15

Hussoi

Hendrich Jörensson (Ristawesi) Ruotu 15

Huttuinen

Johan (Karttulaby) Ruotu 4

Hålapainen

Anders (Rittonemj) Ruotu 17

Clemet O. (Worisaloby) Ruotu 16

Michel (Rittonemj) Ruotu 17

Häckin

Oluf Hindersson (Rönäby) Ruotu 14

Hämäläin

Anders St. (Ackoiwesi) Ruotu 13

Hätinen

Jören Jörensson (Ristawesi) Ruotu 15

Påll Jörensson (Ristawesi) Ruotu 15

IAlkuun

Ihalainen

Mattz O. (Roikansarj) Ruotu 17

JAlkuun

Jalkain

Peer Olufsson (Murtolax) Ruotu 11

Jalkainen

Anders Olufsson (Murtolax) Ruotu 11

Oluf O. (Murtolax) Ruotu 11

Jerfwel.

Anders Pålsson (Räsäläby) Ruotu 18

Julkoin

Casper (Kurolanlax) Ruotu 6

Julkuin

Christer Jönsson (Räijmäby) Ruotu 7

Peer Caspersson (Kurolanlax) Ruotu 6

Peer Christersson (Cuopioby) Ruotu 1

KAlkuun

Kackinen

Peer Pålsson (Hirfwilaxby) Ruotu 6

Kainolainen

Oluf (Urimalax) Ruotu 13

Kakinen

Hendrich Hendrichsson (Pölliäby) Ruotu 8

Hendrich Pålsson (Pölliäby) Ruotu 8

Kankuin

Peer Staff. (Wehmersalmj) Ruotu 17

Kankuinen

Erich (Räsäläby) Ruotu 18

Karhuin

Christer Persson (Tallusby) Ruotu 5

Clemet St. (Soinlaxiby) Ruotu 4

Ifwardh (Soinlaxiby) Ruotu 4

Mattz Olufsson (Tallusby) Ruotu 5

Mattz Persson (Tallusby) Ruotu 5

Peer Persson (Tallusby) Ruotu 5

Per Persson (Punnonmäkj) Ruotu 3

Påhl Olofsson (Tallusby) Ruotu 5

Staffan Staffansson (Soinlaxiby) Ruotu 4

Karttuin

Hans Påhlsson (Karttulaby) Ruotu 4

Peer Peersson (Karttulaby) Ruotu 4

Peer Pålsson (Karttulaby) Ruotu 4

Kasurin

Jören Jörensson (Kasurila) Ruotu 9

Mattz Michelsson (Kasurila) Ruotu 9

Peer Andersson (Karwoila) Ruotu 9

Påhl Pålsson (Kasurila) Ruotu 9

Kasurinen

Christer Hendrichsson (Kasurila) Ruotu 9

Erich O. (Hämulaby) Ruotu 8

Mattz Hendrichsson (Kasurila) Ruotu 9

Keijnain

Christer Jönsson (Tuusnemj) Ruotu 15

Keijnäin

Mattz Jönsson (Tuusnemj) Ruotu 15

Mattz Matsson (Wehmersalmj) Ruotu 17

Keijnäinen

Anders (Tuusnemj) Ruotu 15

Keijoin

Hendrich Mattsson (Pölliäby) Ruotu 8

Keijoinen

Oluf O. (Pölliäby) Ruotu 8

Kerfwin

Hendrich Hansson (Hämulaby) Ruotu 8

Kerfwinen

Jöns Jönsson (Hämulaby) Ruotu 7

Kiming

Josep Mattsson (Hatalaby) Ruotu 7

Kinnuin

Hendrich Erichsson (Sotkanemj) Ruotu 18

Hendrich Larsson (Hämulaby) Ruotu 8

Kinnuinen

Jören (Hirfwimäkj) Ruotu 2

Knuthin

Peer Knuthsson (Piexäby) Ruotu 11

Knutin

Bertil Andersson (Kasurila) Ruotu 9

Knutinen

Anders O. (Knutilaby) Ruotu 4

Casper O. (Knutilaby) Ruotu 4

Thomas O. (Knutilaby) Ruotu 4

Knuttin

Olof Mattsson (Knutilaby) Ruotu 4

Koistin

Hendrich Pålsson (Wehmersalmj) Ruotu 17

Oluf Pålsson (Wehmersalmj) Ruotu 17

Kopoin

Oluf Ifwardsson (Ristawesi) Ruotu 14

Kopoinen

Lars (Rytkyby) Ruotu 1

Kopåinen

Hendrich Swänsson (Ristawesi) Ruotu 14

Mattz Nilsson (Ristawesi) Ruotu 14

Oluf O. (Ristawesi) Ruotu 14

Korhoin

Hendrich Hend. (Suojerfwj) Ruotu 12

Hendrich Sigfredsson (Suojerfwj) Ruotu 12

Isak Philpusson (Suojerfwj) Ruotu 12

Johan Clmettsson (Knutilaby) Ruotu 4

Nils Hansson (Rytkyby) Ruotu 1

Peer Sigfredsson (Suojerfwj) Ruotu 13

Korhoinen

Christer Nilsson (Haminalax) Ruotu 1

Pål Nilsson (Haminalax) Ruotu 1

Krowar

Erich Abrahamsson (Hildulax) Ruotu 2

Johan Abrahamsson (Hildulax) Ruotu 2

Kåistinen

Oluf Andersson (Ennanlaxby) Ruotu 18

Påhl (Ennanlaxby) Ruotu 18

Kärkäin

Michel Larsson (Airaxelaby) Ruotu 3

LAlkuun

Lackainen

Jöns Jönsson (Hakaralla) Ruotu 10

Lackoinen

Abraham (Hakaralla) Ruotu 10

Lars Hendrichsson (Hakaralla) Ruotu 10

Laihiainen

Jacob (Ristawesi) Ruotu 15

Laitinen

Mattz Pålsson (Wechasmäkj) Ruotu 3

Påhl Pålsson (Wechasmäkj) Ruotu 3

Lakoinen

Påhl (Toifwala) Ruotu 10

Lapwete

Johan Pålsson (Rytkyby) Ruotu 1

Lapwetel:n

Hendrich Pålsson (Lamberiby) Ruotu 6

Leinoinen

Olof (Kurolanlax) Ruotu 6

Leskinen

Jöns Mattsson (Haminalax) Ruotu 1

Mattz Jönsson (WotiJerfwj) Ruotu 13

Per Jönsson (WotiJerfwj) Ruotu 13

Linduinen

Anders Pålsson (Pölliäby) Ruotu 8

Petter (Hirfwilaxby) Ruotu 6

Luckarin

Anders Hindersson (Pölliäby) Ruotu 8

Hendrich Hendrichsson (Pölliäby) Ruotu 8

Luttinen

Anders A. (Nilsiäby) Ruotu 12

Johan Andersson (Nilsiäby) Ruotu 12

Lydikäin

Olof Jörensson (Karttulaby) Ruotu 4

Peer Hansson (Lydikäläby) Ruotu 5

Peer Persson (Lydikäläby) Ruotu 5

Lydikäinen

Hans (Hatalaby) Ruotu 6

Lydkäinen

Påhl (Punnonmäkj) Ruotu 3

MAlkuun

Malinen

Mattz Matsson (Wechasmäkj) Ruotu 2

Nils Nilsson (Wechasmäkj) Ruotu 2

Philpus (Ritislax) Ruotu 2

Marain

Thomas Pålsson (Tallusby) Ruotu 5

Marainen

Hendrich (Kurolanlax) Ruotu 6

Miettin

Anders Persson (Ochtanemj) Ruotu 15

Lars Larsson (Pölliäby) Ruotu 8, (Wehmersalmj) Ruotu 17

Oluf Larsson (Pölliäby) Ruotu 8

Peer Persson (Ochtanemj) Ruotu 15

Thomas Larsson (Pölliäby) Ruotu 8

Miettinen

Hendrich (Ochtanemj) Ruotu 15

Peer Mattson (Ochtanemj) Ruotu 15

Murto

Thomas Mattsson (Kasurila) Ruotu 9

Mustoin

Mattz Andersson (Kiukanemj) Ruotu 16

Mattz Mattsson (Worisaloby) Ruotu 16

Mustoinen

Sigfredh (Tuofwillax) Ruotu 7

Myckäin

Påhl Johansson (Kurolanlax) Ruotu 5

Myckäinen

Påhl (Kurolanlax) Ruotu 6

Mähöinen

Anders Månsson (Kurolanlax) Ruotu 6

Olof Mattsson (Tallusby) Ruotu 4

Mäkäräin

Mattz Nilsson (Tallusby) Ruotu 5

Olof Nilsson (Tallusby) Ruotu 5

Peer Nilsson (Tallusby) Ruotu 4

Mönköinen

Sigfredh (Miettilä) Ruotu 18

Möykyin

Abraham O. (Wechasmäkj) Ruotu 2

Christer O. (Puutusmäkj) Ruotu 18

NAlkuun

Nickain

Anders Pålsson (Jennenwirda) Ruotu 11

Påhl Pålsson (Jennenwirda) Ruotu 11

OAlkuun

Ollikainen

Jöran (Urimalax) Ruotu 13

Owaskan

Christer Persson (Lydikäläby) Ruotu 5

PAlkuun

Pasainen

Hendrich A. (WotiJerfwj) Ruotu 13

Peckarin

Staffan Nilsson (Karwoila) Ruotu 9

Pekurin

Anders Persson (Wechasmäkj) Ruotu 3

Pelkoinen

Oluf O. (Worisaloby) Ruotu 16

Pirekain

Christer (Toifwala) Ruotu 11

Pirinen

Oluf Johansson (Nilsiäby) Ruotu 12

Oluf Olufsson (Syfwärj) Ruotu 12

Peer O. (Syfwärj) Ruotu 12

Pitkäin

Lars Erichsson (Sängimäkj) Ruotu 8

Pitkäinen

Casper Sigf. (Sängimäkj) Ruotu 8

Sigfredh O. (Kotasalmj) Ruotu 11

Pulkin

Peer Mattsson (Karttulaby) Ruotu 4

Pursiain

Hendrich Hendrichssn (Haminalax) Ruotu 2

Pursiainen

Påhl (Kurolanlax) Ruotu 6

Pöxäinen

Peer Peersson (Karwoila) Ruotu 9

RAlkuun

Rahuinen

Påhl Persson (Jänissalo) Ruotu 16

Rautapardain

Oluff (Ritislax) Ruotu 2

Rautiainen

Johan (Ackoiwesi) Ruotu 13

Reinikainen

Christer (Wehmersalmj) Ruotu 17

Riekinen

Anders A. (Tuofwillax) Ruotu 7

Rijsain

Johan Johansson (Rissalaby) Ruotu 10

Lars Jörensson (Rissalaby) Ruotu 10

Olof Persson (Rissalaby) Ruotu 10

Peer Andersson (Rissalaby) Ruotu 10

Peer Jörensson (Rissalaby) Ruotu 10

Peer Sigfredsson (Rissalaby) Ruotu 10

Påhl Andersson (Rissalaby) Ruotu 10

Risain

Hendr Mattsson (Haminalax) Ruotu 2

Roininen

Anders Larsson (Haminalax) Ruotu 1

Nils Ralsson (Haminalax) Ruotu 1

Ruskain

Hendrich Pålsson (Karwoila) Ruotu 9

Mattz Hendrichsson (Karwoila) Ruotu 9

Påhl Hendrichsson (Sängimäkj) Ruotu 8

Ruskainen

Mattz Larsson (Hatalaby) Ruotu 6

Räsain

Olof Andersson (Jurikamäkj) Ruotu 16

Påhl Hindrichsson (Jurikamäkj) Ruotu 16

Räsäin

Johan Bengtsson (Lydikäläby) Ruotu 5

Michel Swensson (Jurikamäkj) Ruotu 16

Oluf Swensson (Räsäläby) Ruotu 18

Räsäinen

Hendrich Larsson (Jurikamäkj) Ruotu 16

Ifward (Ochtanemj) Ruotu 16

Olof Persson (Jurikamäkj) Ruotu 16

Oluf Pålsson (Räsäläby) Ruotu 18

Påhl O. (Räsäläby) Ruotu 18

Swen Månsson (Jurikamäkj) Ruotu 16

SAlkuun

Safwol:n

Staffan Mårthensson (Wechasmäkj) Ruotu 3

Safwolain

Anders Larsson (Koifwusawo) Ruotu 7

Johan Mårthensson (Wechasmäkj) Ruotu 2

Lars Larsson (Koifwusawo) Ruotu 7

Mattz (Rytkyby) Ruotu 1

Peer Erichsson (Kasurila) Ruotu 9

Sipåinen

Hendrich Jörensson (Hatalaby) Ruotu 6

Smolender

Bertil (Syriäsarj) Ruotu 14

Ifward Persson (Jänissalo) Ruotu 16

Mattz Andersson (Syriäsarj) Ruotu 14

Peer Mattsson (Jänissalo) Ruotu 16

Peer Peersson (Ochtanemj) Ruotu 16

Soininen

Hendrich (Puutusmäkj) Ruotu 18

Påhl (Puutusmäkj) Ruotu 18

Staphanain

Anders (Halunaby) Ruotu 11

TAlkuun

Tackin

Mattz Larsson (Rönäby) Ruotu 14

Tackinen

Lars Larsson (Toifwala) Ruotu 10

Taskin

Peer Mattsson (Tuusnemj) Ruotu 15

Staffan Persson (Cuopioby) Ruotu 1

Taskinen

Peer (Nilsiäby) Ruotu 12

Thomahinen

Michel (Ennanlaxby) Ruotu 18

Tickainen

Thomas (Hämulaby) Ruotu 7

Tijhoin

Anders Larsson (Wechasmäkj) Ruotu 3

Johan Mattsson (Piexäby) Ruotu 12

Tofwin

Hans Christersson (Lohilax) Ruotu 14

Tofwinen

Bertil (Syriäsarj) Ruotu 14

Hendrich (Lohilax) Ruotu 14

Peer Andersson (Tuofwillax) Ruotu 7

Toifwain

Hendrich A. (Kotasalmj) Ruotu 11

Mårthen Hend. (Toifwala) Ruotu 10

Toifwainen

Hendrich (Cuopioby) Ruotu 1

Toloin

Thomas Andersson (Koifwulax) Ruotu 4

Toloinen

Thomas Pålsson (Koifwulax) Ruotu 4

Towinen

Oluf (Lohilax) Ruotu 14

Tuckain

Nils Sigfred son (Hirfwimäkj) Ruotu 2

Påhl (Hirfwimäkj) Ruotu 2

Turkulainen

Erich (Cuopioby) Ruotu 1

Turuin

Anders Johansson (Kartasalo) Ruotu 16

Hendrich Pålsson (Tuusnemj) Ruotu 15

Ifward Johansson (Puutusmäkj) Ruotu 18

Johan Johansson (Puutusmäkj) Ruotu 18

Turuinen

Jören Christersson (Punnonmäkj) Ruotu 3

UAlkuun

Uckoinen

Hemmingh Johansson (Keyritty) Ruotu 12

Oluf Johansson (Keyritty) Ruotu 12

VWAlkuun

Wainikain

Per Johansson (Hildulax) Ruotu 2

Waittin

Thomas Larsson (Rönäby) Ruotu 14

Wardiain

Lars Larsson (Westinemj) Ruotu 13

Mårthen O. (Hakaralla) Ruotu 9

Oluf Larsson (Westinemj) Ruotu 13

Oluf Mattsson (Rönäby) Ruotu 14

Oluf O. (Hakaralla) Ruotu 10

Peer Olufsson (Hakaralla) Ruotu 10

Wardiainen

Nils (Ristawesi) Ruotu 15

Waroin

Hans Pålsson (Ristawesi) Ruotu 15

Waroinen

Anders Pålsson (Syriäsarj) Ruotu 14

Watainen

Jöns Olufsson (Tallusby) Ruotu 5

Olof O. (Tallusby) Ruotu 5

Wänäin

Anders Pålsson (Wänäläby) Ruotu 7

Peer Andersson (Wänäläby) Ruotu 7

Påhl Hansson (Wänäläby) Ruotu 7

Staffan Pålsson (Wänäläby) Ruotu 7

Wänäinen

Lars Mattsson (Urimalax) Ruotu 13

Mattz Michelsson (Kechwoby) Ruotu 7

Peer Peersson (Wänäläby) Ruotu 7

Påhl Peersson (Wänäläby) Ruotu 7

Wänäläin

Michel Hansson (Wenänsarj) Ruotu 6

Peer Peersson (Kechwoby) Ruotu 7

Wäroinen

Påhl Pållsson (Syriäsarj) Ruotu 14

Wätäin

Oluf O. (Rönäby) Ruotu 14

YAlkuun

Yletyinen

Nils (Halunaby) Ruotu 12

Tässä hakemistossa on yhteensä 322 nimeä

© Väinö Holopainen 2015