AlkuPohjois-SavoLeppävirran pitäjäRuodutusluettelotRuodutusluettelo 1649 → Nimihakemisto

Leppävirta ruodutusluettelo 1649

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  D  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW 
 -  A  C  D  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Bertill Erichsson (Leppäwirda) Ruotu 7

Johan Erichsson (Leppäwirda) Ruotu 8

AAlkuun

Ahoinen

Christer (Saaamais) Ruotu 4

Ahokas

Oluff (Timala) Ruotu 13

Arfweldineb

Erich Ollsson (Lylymäki) Ruotu 10

Arfweldinen

Anders (Lylymäki) Ruotu 10

Assiainen

Christer (Saaamais) Ruotu 4

CAlkuun

Candainen

Knut (Paukanlax) Ruotu 10

Colemain

Eshill (Sarkamäki) Ruotu 14

DAlkuun

Durpeheinen

Oluff (Ninimaki) Ruotu 16

HAlkuun

Haikoinen

Hans Staffansson (Paukanlax) Ruotu 9

Haloinen

Jöns Ollsson (Keinälänmäki) Ruotu 5

Peer Andersson (Saaamais) Ruotu 3

Harainen

Lars Andersson (Rummuckala) Ruotu 16

Michill (Walkiamäki) Ruotu 1

Hardikainen

Sighfredh (Saaamais) Ruotu 2

Heiskainen

Oluff (Walkiamäki) Ruotu 1

Herrainen

Lars (Warkaus) Ruotu 14

Hilduinen

Staffan (Walkiamäki) Ruotu 1

Hirfwoin

Michill Larsson (Karialanranda) Ruotu 11

Huofwinen

Jören Christersson (Saaamais) Ruotu 3

Oluff Swensson (Saaamais) Ruotu 3

Huåfuin

Thomas (Karialanranda) Ruotu 12

Huåfwinen

Hendrich (Saaamais) Ruotu 3

Swen (Saaamais) Ruotu 4

Hyfwäinen

Peer (OssmaJärff) Ruotu 9

Hyttinen

Anders Andersson (Hyttilänmaki) Ruotu 1

Härkäinen

Matz (Hapamäki) Ruotu 12

IAlkuun

Ifwanainen

Christer (Walkiamäki) Ruotu 1, (Walkiamäki) Ruotu 1

Michill Michillsson (Walkiamäki) Ruotu 1

Immäinen

Oluff Hendersson (Ninimaki) Ruotu 15

Itkåinen

Lars Påållsson (Kåttkatlax) Ruotu 6

Peer Påållsson (Kåttkatlax) Ruotu 7

JAlkuun

Jalkainen

Matz (Paukanlax) Ruotu 9

Jämssä

Mårten (Timala) Ruotu 12

Jäskeläinen

Matz (Paukanlax) Ruotu 9

KAlkuun

Karfwinen

Hendrich Hendersson (Keinälänmäki) Ruotu 4

Karfwoinen

Oluff (Keinälänmäki) Ruotu 5

Kariuinen

Philpus Jörensson (Saaamais) Ruotu 4

Karppainen

Pååll Larsson (Seijerlax) Ruotu 10

Karppinen

Pååll Pållsson (Rummuckala) Ruotu -

Kasainen

Anders Andersson (Timala) Ruotu 13

Keinåin

Oluff Månsson (Keinälänmäki) Ruotu 4

Keinåinen

Anders Peersson (Keinälänmäki) Ruotu 4

Måns (Saaamais) Ruotu 3

Nills (Seijerlax) Ruotu 11

Oluff (Karialanranda) Ruotu 11

Keinäinen

Anders Ollsson (Saaamais) Ruotu 3

Kinnuin

Eshill Jönsso: (Rummuckala) Ruotu -

Kinnuinen

Eshel Jönsson (Rummuckala) Ruotu 16

Hendrich Ersson (Mustinmäki) Ruotu 5

Hendrich Hansson (Mustinmäki) Ruotu 6

Johan (Timala) Ruotu 12

Jören (Petrunmäki) Ruotu 5

Mårten Ollsson (Mustinmäki) Ruotu 6

Pååll Sigfredsson (Seijerlax) Ruotu 10

Kinuuinen

Peer Peersson (Keinälänmäki) Ruotu 4

Koxoi (Kåpåinen Koxoi)

Oluff Ollsson (Kurialanlax) Ruotu 14

Kyfweläin

Oluff (Keinälänmäki) Ruotu 5

Kåpåinen

Anders Ollsson (Sarkamäki) Ruotu 14

Cauppi Cauppisson (Timala) Ruotu 13

Eshill Ollsson (Seijerlax) Ruotu 10

Greels Matzsson (Karialanranda) Ruotu 12

Hendrich (Leppäwirda) Ruotu 8

Jöns Jönsson (Seijerlax) Ruotu 10

Lars Andersson (Leppäwirda) Ruotu 8

Pååll Påållsson (Karialanranda) Ruotu 12

Kåpåinen Koxoi

Oluff Ollsson (Kurialanlax) Ruotu 14

Kåssåinen

Matz (Ninimaki) Ruotu 15

Kåsåin

Eshill (Leppämäki) Ruotu 2

Kåsåinen

Hendrich Hendersson (Leppämäki) Ruotu 2

Könöinen

Jöns (Kurialanlax) Ruotu 14

Oluff (Sarkamäki) Ruotu 14

Staffan Michillsson (Sarkamäki) Ruotu 15

LAlkuun

Laakainen

Hendrich Peersson (OssmaJärff) Ruotu 9

Laakoin

Pååll Andersson (OssmaJärff) Ruotu 9

Laitinen

Hemmingh Påållsson (Kåttkatlax) Ruotu 6

Hendrich (Kåttkatlax) Ruotu 6

Thomas Ollsson (Kåttkatlax) Ruotu 6

Lamainen

Michill (Rummuckala) Ruotu 16

Lappalainen

Anders (Lapinmäki) Ruotu 13

Erich Nillsson (Keinälänmäki) Ruotu 5

Henddrich (Lapinmäki) Ruotu 13

Johan Staffansson (Lapinmäki) Ruotu 13

Matz (Lapinmäki) Ruotu 13

Peer Nillsson (Mustinmäki) Ruotu 6

Lauckain

Peer Matzsson (Keinälänmäki) Ruotu 5

Lehikåinen

Pååll Jäspersson (Kåttkatlax) Ruotu 7

Leppäinen

Hans (Leppäwirda) Ruotu 7

Lars (Leppäwirda) Ruotu 7

Leskinen

Matz (Karialanranda) Ruotu 12

Oluff Nillsson (Kåttkatlax) Ruotu 7

Linduinen

Peer Michilsson (Saaamais) Ruotu 3

Liucku

Erich Ollsson (Mustinmäki) Ruotu 5

Luttin

Erich (Warkaus) Ruotu 13

Luttinen

Oluff Andersson (Warkaus) Ruotu 13

MAlkuun

Malinen

(Leppäwirda) Ruotu 8

Oluff Thomasson (Waristaifuall) Ruotu 12

Mickoin

Erich (Karialanranda) Ruotu 11

Mickoinen

Peer (Hapamäki) Ruotu 12

Mustainen

Sigfredh (Leppäwirda) Ruotu 7

Mustoinen

Anders Påållsson (Saaamais) Ruotu 4

NAlkuun

Nickinen

Anders Johansson (Leppäwirda) Ruotu 8

Johan (Leppäwirda) Ruotu 8

Jöns (Leppäwirda) Ruotu 8

Nissinen

Oluff (Saaamais) Ruotu 3

OAlkuun

Olkåinen

Hendrich (Paukanlax) Ruotu 10

PAlkuun

Paalainen

Hendrich (Keinälänmäki) Ruotu 5

Matz Hendersson (Keinälänmäki) Ruotu 5

Parckoinen

Peer Caspersson (Leppämäki) Ruotu 2

Parfwiainen

Anders (Sachkarlax) Ruotu 15

Jöns Staffansson (Sachkarlax) Ruotu 15

Pasainen

Pååll (OssmaJärff) Ruotu 9

Pååll Ollsson (OssmaJärff) Ruotu 9

Philpuxinen

Anders (Seijerlax) Ruotu 10

Pijrainen

Anders Grellsson (Rummuckala) Ruotu 16

Oluff (Sachkarlax) Ruotu 15

Staffan Andersson (Ninimaki) Ruotu 15

Pitkäinen

Hans Sigfredsson (Warkaus) Ruotu 14

Jören (Warkaus) Ruotu 14

Oluff Peersson (OssmaJärff) Ruotu 9

Pulckinen

Anders (Mustinmäki) Ruotu 6

Purdinen

Jöns Jönsson (Warkaus) Ruotu 13

Påållsson

Oluff (PalloJärffwij) Ruotu 16

Pöxä

Oluff (Seijerlax) Ruotu 11

Pöyhäinen

Mårten (Leppämäki) Ruotu 2

RAlkuun

Rauska

(Saaamais) Ruotu 4

Rummukainen

Brusius Peersson (Rummuckala) Ruotu 16

Peer Andersson (Rummuckala) Ruotu 16

Ryngäinen

Pååll Ollsson (Kurialanlax) Ruotu 14

Råmssj

Jöns Peersson (Keinälänmäki) Ruotu 4

Råppåinen

Anders (Lylymäki) Ruotu 10

Råpåin

Hendrich Peersson (Sachkarlax) Ruotu 15

SAlkuun

Saffwolainen

Mårten (Kåttkatlax) Ruotu 6

Sighfredh (Leppäwirda) Ruotu 8

Saffwålainen

Matz (Keinälänmäki) Ruotu 5

Saickainen

Oluff Larsson (Walkiamäki) Ruotu 1

Saickoinen

Matz Ollsson (Karialanranda) Ruotu 11

Simoinen

Thomas Thomasson (Saaamais) Ruotu 3

Soininen

Oluff (Karialanranda) Ruotu 11

Staffanainen

Pååll (Leppäwirda) Ruotu 7

Suhoinen

Anders (Hapamäki) Ruotu 12

Suutinen

Peer (Leppäwirda) Ruotu 8

Såininen

Hendrich Abrahamsson (Saaamais) Ruotu 3

Hendrich Hendersson (Tuppuralanmäki) Ruotu 2

Såpainen

Lars Ollsson (PalloJärffwij) Ruotu 16

Såpåin

Hendrich (Lylymäki) Ruotu 10

Sårssa

Pååll Jönsson (Rummuckala) Ruotu 16

TAlkuun

Tackinen

Christer Persson (Leppämäki) Ruotu 2

Peer (Leppämäki) Ruotu 2, (Leppämäki) Ruotu 2

Pååll (OssmaJärff) Ruotu 8

Tarfwainen

Jören Peersson (Mustinmäki) Ruotu 6

Tijkainen

Lars (Leppäwirda) Ruotu 7

Tirckoinen

Oluff (Ninimaki) Ruotu 15

Tukiainen

Pååll (Staffanalanmäki) Ruotu 5

Tulpainen

Peer (OssmaJärff) Ruotu 9

Tuppurain

Erich Ollsson (Hyttilänmaki) Ruotu 1

Tuppurainen

Hendrich (Leppämäki) Ruotu 2

Oluff (Tuppuralanmäki) Ruotu 2

Thomas (Karialanranda) Ruotu 11

Turuinen

Grells Ollsson (Karialanranda) Ruotu 11

Hendrich Andersson (Karialanranda) Ruotu 11

Matz Ollsson (Karialanranda) Ruotu 11

Pååll Michillsson (PalloJärffwij) Ruotu 16

Tålfwainen

Oluff Peersson (Walkiamäki) Ruotu 1

Törröinen

Mårten (Ninimaki) Ruotu 15

VWAlkuun

Wechwiläinen

Lars (Kåttkatlax) Ruotu 7

Wenttinen

Lars (Kurialanlax) Ruotu 14

Wepsäläinen

Hendrich (Tuppuralanmäki) Ruotu 2

Wijloinen

Bertill (Leppäwirda) Ruotu 8

Wuåkalainen

Lars (Leppäwirda) Ruotu 8

Tässä hakemistossa on yhteensä 171 nimeä

© Väinö Holopainen 2015