AlkuSavon henkikirjatIisalmen pitaja: henkikirjat1701 → Nimihakemisto

Iisalmi henkikirja 1701

Nimihakemisto


-  A  B  C  E  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å 
 -  A  B  C  E  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders (Ollikkala) 3062a

Anders (Kiuruvesi) 3066a

Anders (Osmanki) 3068b

Anders (Pappila) 3068b

Anders Andersson (Nerkoo) 3061b

Anders Andersson (Viitaa) 3067a

Anders Johansson (Iisalmi) 3058a

Anders Jonsson (Ulmala) 3067b

Anders Mårtenson (Hautajärvi) 3057b

Anders Peerson (Rutakko) 3064a

Anna (Iisalmi) 3058a

Anna (Pappila) 3068b

Axell (Partala) 3062b

Bertell (Kilpisaari) 3058b

Bertell Johansson (Kauppila) 3056b

Bertill (Rytky) 3064b

Christer (Kauppila) 3056b

Christer (Karvasalmi) 3059a

Christer (Partala) 3062b

Christer (Pielavesi) 3063b

Cnuth Thomasson (Sälevä) 3065a

Crister (Ulmala) 3067b

Crister Cristerson (Ulmala) 3067a

Daniell Samuells: (Partala) 3062b

Elias (Pielavesi) 3063b

Elias (Onkivesi) 3068b

Elias Stafansson (Laaka) 3059b

Engre (Vieremäjärvi) 3067a

Erich (Karvasalmi) 3059a

Erich (Löytynmäki) 3060b

Gabriell (Kivistö) 3058b

Grells (Lammassalo) 3060b

Hanns Peerson (Sutela) 3065b

Helena (Ollikkala) 3062a

Helga (Joutsenniemi) 3058b

Helga (Ollikkala) 3062a

Heming (Ulmala) 3067b

Hindrich (Jynkänniemi) 3058b

Hindrich (Karvasalmi) 3059a

Hindrich (Ollikkala) 3062a

Hindrich (Pörsänmäki) 3063a

Hindrich (Kiuruvesi) 3066a

Hindrich (Viitaa) 3067a

Hindrich Larsson (Kiuruvesi) 3066a

Hindrich Ohlss:n (Kiuruvesi) 3066b

Hindrich Ohlsson (Koivujärvi) 3059a

Hindrich Ohlsson (Sulkava) 3065b

Ieremias Berttelsson (Jynkänniemi) 3058b

Ingre (Iisalmi) 3058a

Jacob (Kivistö) 3058b

Jacob Gabriellsson (Koskenkylä) 3059b

Jacob Michellson (Pörsänmäki) 3063a

Jacob Peerson (Sälevä) 3065b

Jeremias (Korpijärvi) 3058b

Jeremias Larsson (Korpijärvi) 3058b

Jfwar Stafwansson (Ollikkala) 3062a

Johan (Kauppila) 3056b

Johan (Iisalmi) 3058a

Johan (Kilpisaari) 3058b

Johan (Niemisjärvi) 3061a

Johan (Pyöriälä) 3063b

Johan (Salmijärvi) 3065b

Johan (Taipale) 3066a

Johan (Vieremäjärvi) 3067a

Johan (Ulmala) 3067a

Johan (Ulmala) 3067b

Johan Andersson (Taipale) 3066a

Johan Bertelsson (Hernejärvi) 3057a

Johan Christersson (Kauppila) 3056b

Johan Ehrsson (Lukkarila) 3059b

Johan Johanson (Lammassalo) 3060b

Johan Johansson (Ollikkala) 3062a

Johan Johansson (Pörsänmäki) 3063a

Johan Karlson (Laaka) 3059b

Johan Markuson (Kilpisaari) 3058b

Johan Mattzsons (Pielavesi) 3063b

Johan Michellsson (Kuivaniemi) 3059a

Johan Peersson (Kivistö) 3058b

Johan Philipsson (Kuivaniemi) 3059a

Jonas (Väisälänmäki) 3068a

Jonas Hinderson (Vänninmäki) 3065a

Jsack (Haapajärvi) 3057a

Jsack (Karvasalmi) 3059a

Jönns Bertelson (Vieremäjärvi) 3066b

Jöran (Kauppila) 3056b

Jöran (Iisalmi) 3058a

Jöran (Koppola) 3059a

Jöran Bertellson (Pörsänmäki) 3063a

Karin (Nerkoo) 3061b

Karin (Pielavesi) 3063b

Karin (Remeskylä) 3064b

Kiersten (Valkeamäki) 3066b

Kiersten (Ulmala) 3067b

Lars (Hautajärvi) 3057b

Lars (Iisalmi) 3058a

Lars (Korpijärvi) 3058b

Lars (Ollikkala) 3062a

Lars (Pörsänmäki) 3063a

Lars Ersson (Karvasalmi) 3059a

Lars Johanson (Lammassalo) 3060b

Lars Larson (Paloinen) 3062b

Lars Larsson (Ulmala) 3067a

Lisa (Koivujärvi) 3059a

Lisa (Pappila) 3068b

Lissa (Heinämäki) 3057b

Margaretha (Iisalmi) 3058a

Margaretha (Lampaanjärvi) 3060a

Margaretha (Taipale) 3066a

Margetha (Salahmi) 3064b

Maria (Pielavesi) 3063b

Maria (Ulmala) 3067b

Mattz (Naarvanlahti) 3061b

Mattz (Pielavesi) 3063b

Mattz (Remeskylä) 3064b

Mattz (Sälevä) 3065a

Mattz (Kiuruvesi) 3066b

Mattz Christersson (Kauppila) 3056b

Mattz Larson (Pappila) 3068b

Michell (Koivujärvi) 3059a

Michell Peerson (Varpanen) 3068a

Michell Staffansson (Haajainen) 3056b

Mårten (Vaaraslahti) 3068a

Niels (Kuivaniemi) 3059a

Niels (Lampaanjärvi) 3060a

Niels (Onkivesi) 3068b

Niels Johansson (Vieremäjärvi) 3067a

Niels Jönnsson (Naarvanlahti) 3061b

Niels Larson (Ulmala) 3067b

Niels Larsson (Ollikkala) 3062a

Niels Larssons (Haapajärvi) 3057a

Niels Nielsson (Niemismäki) 3062a

Niels Ohlsson (Lampaanjärvi) 3060a

Niels Sigfredsson (Naarvanlahti) 3061b

Olof (Haapajärvi) 3057a

Olof (Kalliojärvi) 3059b

Olof (Pörsänmäki) 3063a

Olof Hinderson (Karvasalmi) 3059a

Olof Hinderss: (Ulmala) 3067a

Olof Nielsson (Ollikkala) 3062a

Olof Ohlsson (Hautajärvi) 3057b

Olof Peersson (Lukkarila) 3059b

Olof Philipsson (Kuivaniemi) 3059a

Oloff (Koppola) 3059a

Peer (Haapajärvi) 3056b

Peer (Kivistö) 3058b

Peer (Kalliojärvi) 3059b

Peer (Ollikkala) 3062a

Peer (Ollikkala) 3062b

Peer Bertellson (Pörsänmäki) 3063a

Peer Johansson (Salmijärvi) 3065b

Peer Mårtensson (Haapajärvi) 3057a

Peer Ohlsson (Sälevä) 3065a

Peer Peerson (Remeskylä) 3064b

Peer Peersson (Haapajärvi) 3057a

Peer Peersson (Kiuruvesi) 3066b

Peer Stafanson (Väisälänmäki) 3068a

Peers (Nerkoo) 3061b

Per (Naarvanlahti) 3061b

Påhl (Petäjäjärvi) 3063a

Påhl (Pielavesi) 3063b

Påhl (Sulkava) 3065b

Påhl (Taipale) 3066a

Påhl Bertellson (Ulmala) 3067b

Påhl Jsacsson (Lammassalo) 3060b

Påhl Ohlsson (Pörsänmäki) 3063a

Påhl Person (Rutakko) 3064a

Påhl Påhlsson (Nissilä) 3063b

Påhl Påhlsson (Ulmala) 3067b

Påhl Stafansson (Koppola) 3059a

Påhl Wijasson (Partala) 3062b

Rasmus Nielson (Valkeamäki) 3066b

Samuel (Lampaanjärvi) 3060a

Samuel Peersson (Ollikkala) 3062b

Sisla (Iisalmi) 3058a

Sisla (Ulmala) 3067b

Stafan (Haajainen) 3056b

Stafan (Koppola) 3059a

Stafan (Väisälänmäki) 3068a

Stafan Andersson (Ollikkala) 3062a

Stafan Gabrielson (Osmanki) 3068b

Stafan Stafanson (Ryhälä) 3064a

Staffan Stafwansson (Ollikkala) 3062a

Thomas (Taipale) 3066a

Thomas Larson (Kalliojärvi) 3059b

Thomas Matzson (Pielavesi) 3063b

Thomas Ohlsson (Pielavesi) 3063b

Thomas Peersson (Kalliojärvi) 3059b

Thomas Thomasson (Sonkajärvi) 3065a

Walborg (Pielavesi) 3063b

Walborg (Ulmala) 3067b

AAlkuun

Ackain

Anders (Ollikkala) 3062b

Lars (Ollikkala) 3062b

BAlkuun

Borgerus

Richardt (Pappila) 3068b

CAlkuun

Cnutilain

Olof (Partala) 3062b

Cuolemain

Påhl (Niemisjärvi) 3061a

Cuosmain

Ifwar (Koppola) 3059a

Johan (Karvasalmi) 3059a

Olof (Pajujärvi) 3063a

Påhl (Karvasalmi) 3059a

Cuosmainen

Bertell (Pajujärvi) 3063a

Johan (Pajujärvi) 3063a

Peer (Pajujärvi) 3063a

EAlkuun

Eskelein

Michell (Haapajärvi) 3056b

Eskeläin

Mattz (Näläntö) 3062a

Olof (Sonkajärvi) 3065a

Peer (Haapajärvi) 3056b

Peer (Sonkajärvi) 3065a

Påhl (Haapajärvi) 3056b

GAlkuun

Gumerus

Iohan (Vieremäjärvi) 3067a

HAlkuun

Haka

Johan (Hernejärvi) 3057a

Haloinen

Erich (Varpanen) 3068a

Peer (Varpanen) 3068a

Harmain

Lars (Vaaraslahti) 3068a

Hassin

Philiph (Pappila) 3068b

Heckein

Mattz (Taipale) 3066a

Heisk:

Anders (Pielavesi) 3063b

Heiskain

Anders (Juminen) 3058a

Christer (Juminen) 3058a

Heiskainen

Anders (Kääriänsaari) 3059a

Lars (Juminen) 3058b

Lars (Kääriänsaari) 3059a

Påhl (Juminen) 3058b

Hemoin

Mattz (Paloinen) 3062b

Herkein

Lars (Lappetelä) 3060a

Lars (Pörsänmäki) 3063a

Hijllj

Påhl (Sukeva) 3065a

Hijllj.

Hind: (Ulmala) 3067b

Hijroin

Michell (Taipale) 3066a

Hilduin

Hindrich (Niemismäki) 3062a

Hilduinen

Clemeth (Naarvanlahti) 3061b

Jfwar (Naarvanlahti) 3061b

Lars (Naarvanlahti) 3061b

Mårten (Alapitkä) 3056b

Hille

Johan (Sukeva) 3065a

Mattz (Sukeva) 3065a

Hofreen

Hind (Pappila) 3068b

Hofwinen

Lars (Kiuruvesi) 3066a

Hujain

Hind: (Väisälänmäki) 3068a

Olof (Onkivesi) 3068b

Hujainen

Påhl (Paloinen) 3062b

Hutte

Hindrich (Heinämäki) 3057b

Huttuin

Erich (Sonkajärvi) 3065a

Jacob (Viitaa) 3067a

Johan (Heinämäki) 3057b

Johan (Vänninmäki) 3065a

Lars (Oinasjärvi) 3062a

Lars (Sonkajärvi) 3065a

Mattz (Vänninmäki) 3065a

Michell (Oinasjärvi) 3062a

Olof (Heinämäki) 3057b

Olof (Petäjäjärvi) 3063a

Peer (Ruotaanmäki) 3064a

Peer (Rutakko) 3064a

Peer (Vänninmäki) 3065a

Påhl (Viitaa) 3067a

Thomas (Ruotaanmäki) 3064a

Hyfwein

Olof (Viitaa) 3067a

Hyfwerin

Anders (Niemisjärvi) 3061a

Anna (Niemisjärvi) 3061a

Olof (Niemisjärvi) 3061a

Olof (Sulkava) 3065b

Peer Ohlsson (Niemisjärvi) 3061a

Stafan (Sulkava) 3065b

Hyfwerinen

Olof (Niemisjärvi) 3061a

Hynnin

Mattz (Paloinen) 3062b

Peer (Paloinen) 3062b

Hyryläin

Jöran (Taipale) 3066a

Håfreen

Jacob (Iisalmi) 3057b

Håfren

Hind (Valkeamäki) 3066b

IAlkuun

Ilkoinen

Hindrich (Marttisenjärvi) 3061a

Olof (Marttisenjärvi) 3061a

JAlkuun

Jakol:n

Olof (Kilpisaari) 3058b

Jamingus

Britta (Iisalmi) 3057b

Elinen (Iisalmi) 3057b

Jsack (Iisalmi) 3057b

Janhuin

Grels (Tommonmäki) 3066b

Peer (Nerkoo) 3061b

Jauhuin

Stafan (Sulkava) 3065b

Jhalain

Anders (Lampaanjärvi) 3060a

Jacob (Löytynmäki) 3060b

Lars (Löytynmäki) 3060b

Thomas (Löytynmäki) 3060b

Jkoinen

Ifwar (Koskenkylä) 3059b

Jundainen

Johan (Haajainen) 3056b

Lars (Haajainen) 3056b

Peer (Haajainen) 3056b

Jundinen

Mattz (Partala) 3062b

Jundoin

Hans (Haajainen) 3056b

Ifwar (Haajainen) 3056b

Olof (Haajainen) 3056b

Olof (Haapajärvi) 3057a

Peer (Haapajärvi) 3057a

Jutin

Bertill (Korpijärvi) 3058b

Crister (Korpijärvi) 3058b

Johan (Korpijärvi) 3058b

Jäskel.

Hindrich (Lampaanjärvi) 3060a

Zachrias (Lampaanjärvi) 3060a

Jäskel:n

Påhl (Pajumäki) 3063b

KAlkuun

Kackoin

Hanns (Vieremäjärvi) 3066b

Kackoinen

Eskell (Niemisjärvi) 3061a

Peer (Niemisjärvi) 3061b

Kackonen

Johan (Niemisjärvi) 3061b

Lars (Niemisjärvi) 3061b

Kainul:n

Johan (Sutela) 3065b

Kainåil

Cnuth (Rutakko) 3064a

Peer (Rutakko) 3064a

Kajanus

Karll (Iisalmi) 3058a

Samuell (Iisalmi) 3058a

Kapain

Hindrich (Ollikkala) 3062a

Karackainen

Anders (Iisalmi) 3058a

Karakain

Anders (Pappila) 3068b

Karin (Pappila) 3068b

Karhuin

Jacob (Iisalmi) 3058a

Karkian

Johan (Marttisenjärvi) 3061a

Karpin

Johan (Iisalmi) 3058a

Kasurin

Michell (Pajumäki) 3063b

Kaupin

Elias (Pyöreä) 3062b

Johan (Pyöreä) 3062b

Mattz (Pyöreä) 3062b

Keckoin

Bertell (Nerkoo) 3061b

Jeremias (Nerkoo) 3061b

Kemel:n

Hindrich (Sonkajärvi) 3065a

Påhl (Sonkajärvi) 3065a

Kerckein

Hanns (Lampaanjärvi) 3060a

Kerkein

(Heinämäki) 3057b

(Ollikkala) 3062b

Anders (Vaaraslahti) 3068a

Gabriell (Kalliojärvi) 3059b

Hindrich (Kalliojärvi) 3059b

Joseph (Partala) 3062b

Mattz (Kalliojärvi) 3059b

Olof (Niemisjärvi) 3061a

Peer (Heinämäki) 3057b

Peer (Kalliojärvi) 3059b

Peer (Ollikkala) 3062b

Peer (Partala) 3062b

Påhl (Kalliojärvi) 3059b

Påhl (Partala) 3062b

Kettuin

Hindrich (Marttisenjärvi) 3061a

Johan (Valkeamäki) 3066b

Olof (Vieremäjärvi) 3067a

Påhl (Nissilä) 3063b

Thomas (Kilpisaari) 3058b

Kieckoin

Lars (Nerkoo) 3061b

Kiettuin

Bertell (Vieremäjärvi) 3067a

Hindrich (Vieremäjärvi) 3067a

Lars (Vänninmäki) 3064b

Olof (Valkeamäki) 3066b

Kimmottu

Erich (Kuivaniemi) 3059a

Kiskin

Michell (Iisalmi) 3058a

Kiskinen

Philiph (Kiuruvesi) 3066b

Thomas (Kiuruvesi) 3066b

Kolliain

Anders (Iisalmi) 3057b

Kollioinen

Mattz (Iisalmi) 3058a

Komel:n

Mattz (Taipale) 3066a

Komoinen

Olof (Luupuvesi) 3060b

Påhl (Luupuvesi) 3060b

Komol:

Johan (Taipale) 3066a

Kumbul.

Hindrich (Vehmasjärvi) 3067b

Johan (Vehmasjärvi) 3067b

Jonas (Vehmasjärvi) 3067b

Lars (Vehmasjärvi) 3067b

Peer (Vehmasjärvi) 3067b

Wissa (Vehmasjärvi) 3067b

Kumbul:n

Jönns (Sukeva) 3065a

Lars (Leväniemi) 3057b

Mattz (Leväniemi) 3057b

Olof (Sukeva) 3065a

Kumbulain

Anders Wissasson (Haajaistaival) 3056b

Wisa (Haajaistaival) 3056b

Kumelain

Anders (Hernejärvi) 3057a

Kuosmain

Påhl (Koppola) 3059a

Kurfwin

Jeremias (Vieremäjärvi) 3066b

Kuttilain

Lars (Pappila) 3068b

Kåckainen

Eskell (Kiuruvesi) 3066a

Johan (Kiuruvesi) 3066a

Niels (Kiuruvesi) 3066a

Peer (Kiuruvesi) 3066a

Kåckoin

Mattz (Rytky) 3064b

Påhl Peersson (Rytky) 3064b

Kåhoin

Hindrich (Ryhälä) 3064a

Kåhroin

Heming (Juminen) 3058a

Michell (Juminen) 3058a

Påhl (Juminen) 3058a

Kåppoin

Grells (Vänninmäki) 3064b

Johan (Vänninmäki) 3064b

Kårhoinen

Philip (Hernejärvi) 3057a

Kåskin

Erich (Lampaanjärvi) 3060a

Mattz (Lampaanjärvi) 3060a

Kåttain

Jwar (Lappetelä) 3060a

Käckein

Niels (Lampaanjärvi) 3060a

Käckoin

Samuel (Martikkala) 3061a

Käckärin

Erich (Pajujärvi) 3063a

Olof (Pajujärvi) 3063a

Olof (Pajujärvi) 3063b

Kämärä

Påhl (Luupuvesi) 3060b

Kämäräin

Hindrich (Luupuvesi) 3061a

Mattz (Luupuvesi) 3061a

Peer (Luupuvesi) 3061a

Käriäin

Olof (Niemisjärvi) 3061a

Påhl (Sulkava) 3065b

Köncköinen

Johan (Valkeamäki) 3066b

Peer (Valkeamäki) 3066b

LAlkuun

Laitinen

Hindrich (Pahkamäki) 3063a

Lapel:

Hindrich (Viitaa) 3067a

Lappain

Hindrich (Kiuruvesi) 3066a

Lappal

Jacob (Ruotaanmäki) 3064a

Margaretha (Ruotaanmäki) 3064a

Matts (Ruotaanlahti) 3064a

Lappal:n

Erich (Haapajärvi) 3057a

Hindrich (Haapajärvi) 3057a

Hindrich (Kiuruvesi) 3066b

Niels (Valkeamäki) 3066b

Peer (Pappila) 3068b

Lappalain

Elias (Haapajärvi) 3057a

Erich (Haapajärvi) 3057a

Lars (Nerkoo) 3061b

Lars (Ruotaanlahti) 3064a

Thomas (Valkeamäki) 3066b

Lappel.

Johan (Iisalmi) 3057b

Peer (Ulmala) 3067a

Lappel:n

Anders (Leppälahti) 3060a

Hanns (Väisälänmäki) 3068a

Lappelain

Hanns (Leppälahti) 3060a

Johan (Haapajärvi) 3057a

Mattz (Sutela) 3065b

Olof (Ruotaanmäki) 3064a

Thomas (Sutela) 3065b

Lappelainen

Mårten (Haapajärvi) 3057a

Pahl (Haapajärvi) 3057a

Lappolain

Hindrich (Pörsänmäki) 3063a

Mattz (Pörsänmäki) 3063a

Lappwet:n

Anders (Lappetelä) 3060a

Erich (Lappetelä) 3060a

Lappwetel:n

Enwalt Enwalthsson (Leppälahti) 3060a

Peer (Niemisjärvi) 3061a

Påhl (Leppälahti) 3060a

Lapwetel:

Elias (Leppälahti) 3060a

Peer (Leppälahti) 3060a

Påhl (Leppälahti) 3060a

Lapwetel:n

Anders (Lappetelä) 3060b

Mattz (Lappetelä) 3060b

Lauk:n

Hindrich (Vaaraslahti) 3068a

Lemon

(Iisalmi) 3057b

Gustaf (Iisalmi) 3057b

Lippoin

Anders (Ulmala) 3067b

Anders Mårtensson (Heinämäki) 3057b

Eskell (Heinämäki) 3057b

Eskell (Venetmäki) 3068a

Ieremias (Heinämäki) 3057b

Mårten (Heinämäki) 3057b

Mårten (Venetmäki) 3068a

Thomas (Heinämäki) 3057b

Liukarin

Heming (Lukkarila) 3059b

Lychter

Peer (Pörsänmäki) 3063a

Lydikäinen

Jfwar (Löytynmäki) 3060b

Lyding

Johan (Ulmala) 3067a

Lyra

Johan (Niemisjärvi) 3061a

Peer (Niemisjärvi) 3061a

Läppoin

Michell (Ulmala) 3067a

MAlkuun

Mackoinen

Lars (Salahmi) 3064b

Olof (Salahmi) 3064b

Mardikain

(Ollikkala) 3062a

Britha (Martikkala) 3061a

Christer (Martikkala) 3061a

Christer (Ollikkala) 3062a

Hindrich (Ollikkala) 3062a

Jfwar (Ollikkala) 3062a

Jöran (Ollikkala) 3062a

Olofz (Martikkala) 3061a

Peer (Martikkala) 3061a

Peer (Ollikkala) 3062a

Philiph (Ollikkala) 3062a

Marinus

Olof (Taipale) 3066a

Markain

Anders (Salahmi) 3064b

Eskell (Salahmi) 3064b

Samuell (Salahmi) 3064b

Martikat:r

Margeta (Karvasalmi) 3059a

Mattil.

Peer (Ulmala) 3067b

Mieteinen

Hanns (Heinämäki) 3057b

Muttein

Anders (Toivakko) 3066a

Mähöin

Stafan (Pappila) 3068b

NAlkuun

Narfwinen

Johan (Alapitkä) 3056b

Nijrain

Anders (Ulmala) 3067b

Bertell (Karvasalmi) 3059a

Lars (Ulmala) 3067a

Nirain

Hindrich (Porovesi) 3063a

Lars (Porovesi) 3063a

Nirainen

Erich (Heinämäki) 3057b

Niels (Partala) 3062b

Peer (Ulmala) 3067b

Niskain

Hindrich (Pielavesi) 3063b

Jsack (Lampaanjärvi) 3060a

Mattz (Pörsänmäki) 3063a

Påhl (Ruotaanlahti) 3064a

Niskainen

Anders (Lammassalo) 3060b

Johan (Lammassalo) 3060b

Jsack (Lammassalo) 3060b

Jsak (Lammassalo) 3060b

Peer (Karjala) 3059a

Peer (Lammassalo) 3060b

Peer (Niemisjärvi) 3061a

Påhl (Pielavesi) 3063b

Nissin

(Sälevä) 3065a

Erich (Remeskylä) 3064b

Erich (Sälevä) 3065a

Mattz (Nissilä) 3063b

Niels (Nissilä) 3063b

Olof (Sälevä) 3065a

Påhl (Nissilä) 3063b

Nissinen

Niels (Nissilä) 3063b

Olof (Nissilä) 3063b

Olof (Vieremäjärvi) 3067a

Peer (Sälevä) 3065a

Philiph (Lampaanjärvi) 3059b

Påhl (Nissilä) 3063b

Påhl (Vieremäjärvi) 3067a

Sisla (Lampaanjärvi) 3059b

Nåusiain

Anders (Sulkava) 3065b

Olof (Sulkava) 3065b

Påhl (Vaaraslahti) 3068a

Nåusiainen

Niels (Sulkava) 3065b

Olof (Sulkava) 3065b

Påhl (Sulkava) 3065b

OAlkuun

Ollikain

Anders (Lukkarila) 3059b

Erich (Kivistö) 3058b

Påhl (Kivistö) 3058b

Påhl (Lukkarila) 3059b

Ollikainen

Lars (Lappetelä) 3060b

Niels (Pajujärvi) 3063a

Påhl (Ollikkala) 3062a

Staffan (Lappetelä) 3060b

Ollikoinen

Peer (Iisalmi) 3058a

Thomas (Iisalmi) 3058a

Ollkkoinen

Oloff (Karvasalmi) 3059a

Ollkoinen

Påhl (Sutela) 3065b

PAlkuun

Pardain

Crister (Kiuruvesi) 3066b

Gabriell (Haapajärvi) 3057a

Hend: (Partala) 3062b

Jfwar (Haapajärvi) 3057a

Joseph (Pörsänmäki) 3063a

Jöran (Nerkoo) 3061b

Lars (Nerkoo) 3061b

Markus (Nerkoo) 3061b

Olof (Nerkoo) 3061b

Peer (Haapajärvi) 3057a

Pardainen

Anders Påhlson (Luupuvesi) 3060b

Jöran (Luupuvesi) 3060b

Påhl (Tommonmäki) 3066b

Pardin

Hindrich (Haapajärvi) 3057a

Parfwin

Lars (Remeskylä) 3064b

Parkin

Lars (Vänninmäki) 3065a

Pattin

Jacob (Lappetelä) 3060a

Peckain

Lars (Pappila) 3068b

Pedikain

Påhl (Sulkava) 3065b

Pedikäin

Lars (Vaaraslahti) 3068a

Pems

Hind: (Ollikkala) 3062b

Peronij

(Pappila) 3068b

Portanus

Iohan (Iisalmi) 3058a

Puhakain

Mattz (Lappetelä) 3060b

Pulka

Påhl (Valkeamäki) 3066b

Pulkoinen

Anders (Valkeamäki) 3066b

Hindrich (Valkeamäki) 3066b

Pulkä

Peer (Ryhälä) 3064a

Pumalain

Påhl (Lukkarila) 3059b

Purron

Crister (Vianto) 3068a

Hanns (Vianto) 3068a

Peer (Vianto) 3068a

Pusoin

Olof (Haapajärvi) 3057a

Pylkein

Hindrich (Kilpisaari) 3058b

Päckain

Niels (Pahkamäki) 3063a

Päsoin

Hanns (Haapajärvi) 3057a

Pässoin

Kierstin (Haapajärvi) 3057a

Mattz (Haapajärvi) 3057a

Pöläin

Peer Peerson (Rutakko) 3064a

Pönckin

Mattz (Haapajärvi) 3057a

Pöxö

Olof (Hautajärvi) 3057b

Peer (Hautajärvi) 3057b

RAlkuun

Rajainen

Anders (Kalliojärvi) 3059b

Rautaparda

Erich (Pörsänmäki) 3063a

Lars (Toivakko) 3066a

Olof (Toivakko) 3066a

Philiph (Lappetelä) 3060a

Påhl (Pörsänmäki) 3063a

Reckein

Anders (Haajainen) 3056b

Rehuin

Peer (Ryhälä) 3064a

Remexin

Hemingh (Kiuruvesi) 3066a

Hindrich (Kiuruvesi) 3066a

Rijnginen

Christer (Löytynjärvi) 3060b

Peer (Löytynjärvi) 3060b

Påhl (Löytynjärvi) 3060b

Rijssain

Anders (Löytynmäki) 3060b

Routalainen

Peer (Juminen) 3058a

Routzal:

Hemmingh (Pajujärvi) 3063b

Påhl (Vianto) 3068a

Routzal:n

Brusius (Lampaanjärvi) 3060a

Esaias (Lampaanjärvi) 3060a

Routzalain

Erich (Joutsenniemi) 3058b

Hindrich (Ruokonen) 3064b

Hinrich (Alapitkä) 3056b

Jacob (Ruokonen) 3064b

Jfwar (Onkivesi) 3068b

Johan (Joutsenniemi) 3058b

Johan (Ruokonen) 3064b

Jöran (Onkivesi) 3068b

Lars (Mikkajärvi) 3061a

Mattz (Onkivesi) 3068b

Peer (Alapitkä) 3056b

Peer (Joutsenniemi) 3058b

Peer (Mikkajärvi) 3061a

Peer (Ollikkala) 3062b

Philipus (Onkivesi) 3068b

Påhl (Alapitkä) 3056b

Påhl (Ruokonen) 3064b

Påhl (Onkivesi) 3068b

Routzalainen

Erich (Juminen) 3058b

Erich (Joutsenniemi) 3058b

Rutko

Johan (Rutakko) 3064a

Ryhein

Olof (Sonkajärvi) 3065a

Ryhäin

Olof (Rutakko) 3064a

Peer (Rutakko) 3064a

Rykein

Heming (Pielavesi) 3063b

Rykoin

Lars (Rutakko) 3064a

Rynnein

Olof (Leppälahti) 3060a

Peer (Leppälahti) 3060a

Rytkoin

Anders (Pielavesi) 3063b

Ryttkeinen

Anders (Taipale) 3066a

Peer (Taipale) 3066a

Ryttkoin

Peer (Vianto) 3068a

Rångainen

Påhl (Haajainen) 3056b

Rämexl

Lars (Valkeamäki) 3066b

Rämäxain

Anders (Salahmi) 3064b

Rämäxin

Lars (Remeskylä) 3064b

Peer (Remeskylä) 3064b

Rämäxäin

Anders (Remeskylä) 3064b

Jönns (Remeskylä) 3064b

Mattz (Remeskylä) 3064b

Påhl (Remeskylä) 3064b

Rässäin

Olof (Vaaraslahti) 3068a

Räsäin

Hindrich (Kalliojärvi) 3059b

Johan (Kalliojärvi) 3059b

Rönckö

Hindrich (Jokela) 3058a

Johan (Jokela) 3058a

Påhl (Jokela) 3058a

Wissa (Jokela) 3058a

Rönkä

Johan Peerson (Rutakko) 3064a

Niels (Rutakko) 3064a

SAlkuun

Safwoin

Påhl (Sulkava) 3065b

Safwolain

Christer (Lukkarila) 3059b

Sarmiain

Mattz (Sälevä) 3065b

Olof (Sälevä) 3065b

Sastamon

Markus (Taipale) 3066a

Saxa

Peer (Niemisjärvi) 3061a

Senius

Ioh: (Vieremäjärvi) 3067a

Sijfwerin

Olof (Ulmala) 3067a

Sijfwoin

Hindrich (Ollikkala) 3062a

Johan (Ollikkala) 3062a

Kiersten (Ollikkala) 3062a

Margaretha (Ollikkala) 3062a

Sijrfwöin

Peer (Rutakko) 3064a

Sinius

Iohan (Ulmala) 3067b

Somualein

Erich (Ruotaanmäki) 3064a

Lars (Ruotaanmäki) 3064a

Suenin

Olof (Sonkajärvi) 3065a

Peer (Sonkajärvi) 3065a

Surolain

Lars (Kilpisaari) 3058b

Suruin

Olof (Vänninmäki) 3065a

Suttin

Anders (Sutela) 3065b

Olof (Pyöriälä) 3063b

Suttinen

Johan (Sutela) 3065b

Jsack (Sutela) 3065b

Lars (Sutela) 3065b

Niels (Sutela) 3065b

Påhl (Juminen) 3058a

Såural:

Jöns (Kilpisaari) 3058b

Lars (Kilpisaari) 3058b

Stafan (Kilpisaari) 3058b

TAlkuun

Tapanen

Hindrich (Niemisjärvi) 3061a

Tappoin

Hend: (Niemisjärvi) 3061b

Tappoinen

Påhl (Rytky) 3064b

Thomas (Rytky) 3064b

Tapporain

Peer (Kalliojärvi) 3059b

Walborg (Kalliojärvi) 3059b

Tenhuin

Hind: (Sulkava) 3065b

Lars (Sulkava) 3065b

Mattz (Heinämäki) 3057b

Mattz (Pörsänmäki) 3063a

Påhl (Hautajärvi) 3057b

Thjhoin

Hindrich (Kotaniemi) 3059a

Tickain

Christer (Ulmala) 3067a

Elias (Vaaraslahti) 3068a

Hindrich (Sulkava) 3065b

Hindrich (Ulmala) 3067a

Joseph (Vaaraslahti) 3068a

Mattz (Vaaraslahti) 3068a

Olof (Ulmala) 3067a

Påhl (Rutakko) 3064a

Stafan (Sulkava) 3065b

Tickainen

Lars (Kiuruvesi) 3066a

Påhl (Rytky) 3064b

Tittain

Olof (Kiuruvesi) 3066a

Tåfwainen

Peer (Vehmasjärvi) 3068a

Påhl (Vehmasjärvi) 3068a

Tåifwin

Hindrich (Lampaanjärvi) 3060a

Tåppinen

Anna (Pappila) 3068b

Kiersten (Pappila) 3068b

Mattz (Pappila) 3068b

Tåssawain

Lars (Kuivaniemi) 3059a

Mattz (Karjala) 3059a

Törnqvist

(Pielavesi) 3063b

UAlkuun

Ullmain

Elias (Ulmala) 3067b

Johan (Ulmala) 3067b

Peer (Ulmala) 3067b

VWAlkuun

v:Meurman

Joh; (Partala) 3062b

Wall

Hind: (Nerkoo) 3061b

Weisäin

Helga (Nerkoo) 3061b

Johan (Nerkoo) 3061b

Peer (Nerkoo) 3061b

Påhl (Nerkoo) 3061b

Staffan (Nerkoo) 3061b

Wittikain

Mattz (Iisalmi) 3057b

Vllmain

Påhl (Ulmala) 3067b

Vtriainen

Samuel (Heinämäki) 3057b

Wäisäin

Crister (Väisälänmäki) 3068a

ÅAlkuun

Åihialin

Olof (Vänninmäki) 3065a

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 725 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Juha Rönkkö 2016