AlkuSavon henkikirjatIisalmen pitaja: henkikirjat1722 → Nimihakemisto

Iisalmi henkikirja 1722

Nimihakemisto


-  A  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å 
 -  A  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders (Haapajärvi) 1720

Anders (Valkeamäki) 1736

Anders Jacobss. (Koskenkylä) 1724

Anders Johansson (Iisalmi) 1721

Ands Anderssonn (Nerkoo) 1729

Anna (Lammassalo) 1727

Bertill (Paloinen) 1731

Brijta (Pappila) 1740

Brijtha (Pappila) 1740

Carin (Paloinen) 1731

Christer (Vieremäjärvi) 1737

Christer Peersson (Martikkala) 1728

Dawidh (Kotaniemi) 1724

Elias Peersson (Ryhälä) 1732

Enewaldh Enewaldss. (Leppälahti) 1726

Enewaldt Enewaldtson (Leppälahti) 1817

Erich (Pörsänmäki) 1731

Gertrudh (Iisalmi) 1721

Hans Peersson (Sutela) 1735

Hans Thomassonn (Sutela) 1735

Hendrich (Ulmala) 1737

Hindrich (Haapajärvi) 1720

Hindrich Anderss. (Vieremäjärvi) 1737

Hindrich Mårtensson (Haapajärvi) 1720

Hindrich Nielsson (Ollikkala) 1730

Hindrich Peersson (Ollikkala) 1730

Hindrich Samuelsson (Martikkala) 1728

Ifwar (Ollikkala) 1730

Ifwar Staffanss. (Ollikkala) 1730

Jeremias Jeremiass: (Korpijärvi) 1723

Joh. (Heinämäki) 1721

Johan (Lammassalo) 1727

Johan Andersson (Luupuvesi) 1727

Johan Johanss: (Remeskylä) 1733

Johan Johansson (Lammassalo) 1727

Johan Johansson (Pielavesi) 1732

Johan Mattsson (Vänninmäki) 1734

Johan Mattsson (Ulmala) 1738

Johan Ohlsson (Lampaanjärvi) 1725

Johann (Ulmala) 1738

Kajssa (Ruotaanlahti) 1733

Kirstin (Vieremäjärvi) 1737

Lars (Sutela) 1734

Lars Carlsson (Pörsänmäki) 1731

Lars Johansson (Kuivaniemi) 1724

Lars Johanssons (Lammassalo) 1727

Lars Larsson (Vieremäjärvi) 1737

Lars Nielsson (Ollikkala) 1730

Lars Påhlssonn (Luupuvesi) 1728

Ljssa (Lammassalo) 1727

Margareta (Pielavesi) 1732

Marija (Vieremäjärvi) 1737

Marja (Ollikkala) 1730

Mattz (Ollikkala) 1731

Mattz (Pappila) 1740

Mattz Nielsson (Ulmala) 1737

Michel Andersson (Iisalmi) 1721

Michel Eskielss: (Pielavesi) 1732

Märtta (Vieremäjärvi) 1737

Niels (Vieremäjärvi) 1737

Niels (Ulmala) 1738

Niels Johansson (Naarvanlahti) 1729

Niels Mattsson (Nissilä) 1729

Niels Nielsson (Ulmala) 1738

Niels Sigfredsson (Naarvanlahti) 1729

Olof (Naarvanlahti) 1729

Olof Erichssonn (Lappetelä) 1726

Oloff Peersson (Petäjäjärvi) 1731

Oloff Påhlsson (Ulmala) 1738

Peer (Leppälahti) 1726

Peer Anderssonns (Remeskylä) 1734

Peer Hansson (Ollikkala) 1731

Peer Hansson (Sutela) 1735

Peer Johansson (Haapajärvi) 1720

Peer Peerssonn (Remeskylä) 1734

Philip Philipsson (Hernejärvi) 1720

Påhl (Koppola) 1723

Påhl (Lampaanjärvi) 1726

Påhl (Nissilä) 1729

Påhl Mattsson (Remeskylä) 1733

Påhl Ohlsson (Luupuvesi) 1727

Påhl Ohlsson (Valkeamäki) 1736

Påhl Peersson (Rytky) 1733

Påhl Påhlssonn (Nissilä) 1729

Påhl Staffansson (Ollikkala) 1730

Samuel (Jokela) 1722

Samuel (Kilpisaari) 1723

Staffan Ifwarsson (Ollikkala) 1730

Staffan Påhlsson (Koppola) 1723

Staffan Staffansson (Ollikkala) 1731

Susanna (Martikkala) 1728

Thomas (Korpijärvi) 1723

Thomas (Pielavesi) 1732

Walborg (Ollikkala) 1730

AAlkuun

Achonen

Johan (Pyöriälä) 1732

Ackain

Anders (Ulmala) 1737

Lars (Ollikkala) 1731

Niels (Iisalmi) 1722

Ackoin

Rassmus (Haapajärvi) 1720

Asickain

Mårten (Väisälänmäki) 1739

CAlkuun

Cassourin

Mattz (Partala) 1731

Coussmain

Ifwar (Väisälänmäki) 1738

Staffan (Koppola) 1723

Cuasmain

Lars (Pajujärvi) 1732

Cumbul

Johan (Haajaistaival) 1719

Cumbulain

And: (Heinämäki) 1720

Peer (Heinämäki) 1720

Wisse (Haajaistaival) 1719

Cåussmain

(Jynkänniemi) 1722

DAlkuun

Dyckert

Peer (Pappila) 1740

EAlkuun

EskeL.n

Oloff Peerss: (Sonkajärvi) 1734

Eskelein

Månss (Naarvanlahti) 1729

Eskelin

Beatha (Haapajärvi) 1720

Margaretha (Haapajärvi) 1720

Oloff (Sonkajärvi) 1734

Petter (Haapajärvi) 1720

Eskellin

Påhl (Haapajärvi) 1720

FAlkuun

Frisk

Matz (Varpanen) 1738

GAlkuun

Grundberg

Lars (Sulkava) 1735

Gummerus

Anna (Vieremäjärvi) 1737

Joh: (Vieremäjärvi) 1737

HAlkuun

Hackarin

Lars (Taipale) 1736

Halloin

Anders (Varpanen) 1738

Petter (Varpanen) 1738

Simon (Varpanen) 1738

Haloin

Michel (Kilpisaari) 1722

Michell (Sälevä) 1817

Hapain

(Iisalmi) 1721

Haraka

Lars (Lappetelä) 1726

Oloff Larsson (Lappetelä) 1726

Hardickain

Michell (Naarvanlahti) 1729

Heiskain

Ands Larsson (Kääriänsaari) 1724

Lars (Juminen) 1722

Lars (Kääriänsaari) 1724

Peer (Juminen) 1722

Herranen

Mattz (Lammassalo) 1727

Hilduin

Ifwar (Alapitkä) 1719

Lars (Naarvanlahti) 1729

Påhl (Onkivesi) 1739

Hillström

(Sulkava) 1735

Hintoin

Lars (Paloinen) 1731

Hofren

Jacob (Pappila) 1740

Huijain

Niels (Lampaanjärvi) 1725

Påhl (Lampaanjärvi) 1725

Huiskain

Johan (Valkeamäki) 1736

Hujain

Hans (Alapitkä) 1719

Hujainen

Olof (Onkivesi) 1739

Hujan

Oloff Nielsson (Ollikkala) 1730

Huloin

Hindrich (Haapajärvi) 1720

Huttin

Johan (Kilpisaari) 1722

Huttuin

Anders (Viitaa) 1737

Bertill (Iisalmi) 1721

Christer (Ruotaanmäki) 1733

Henrich Påhlsson (Iisalmi) 1721

Johan (Heinämäki) 1721

Lars (Jokela) 1722

Lars (Oinasjärvi) 1729

Oloff (Iisalmi) 1721

Oloff (Rutakko) 1733

Oloff (Taipale) 1736

Påhl (Taipale) 1736

Påhl (Viitaa) 1737

Thomas (Kilpisaari) 1723

Thomas (Sonkajärvi) 1734

Huttutar

Margareta (Pahkamäki) 1732

Hyf:oin

And:s Ohlsson (Kiuruvesi) 1725

Hyfwerin

Anders (Remeskylä) 1734

Daniel (Niemisjärvi) 1728

Jacob (Niemisjärvi) 1728

Olof (Sonkajärvi) 1734

Hyfwoin

Staffan Ohlsson (Sulkava) 1735

Hyfwärin

Peer Peerss. (Niemisjärvi) 1728

Hyfwöin

Oloff Ohlsson (Sulkava) 1735

Hynnin

Christer Peersson (Paloinen) 1731

Heming (Juminen) 1722

Heming Hind:ss. (Juminen) 1722

Michell (Juminen) 1722

Michell Hemingsson (Juminen) 1722

Petter (Paloinen) 1731

Hynninen

Bertil (Kilpisaari) 1722

Hynning

Heming (Juminen) 1722

Hyrckäs

Johan (Pörsänmäki) 1731

Håiska

Hindrich (Haajainen) 1719

Häckein

(Alapitkä) 1719

Häiskain

Anders (Juminen) 1722

Hindrich (Juminen) 1722

Påhl (Juminen) 1722

Hämä:n

Jöran (Kotaniemi) 1724

HämäLn

Staffan (Lappetelä) 1726

Härckoin

Petter (Pörsänmäki) 1732

IAlkuun

Ihalain

Lars (Löytynmäki) 1726

Lars Larssonn (Löytynmäki) 1726

Niels (Löytynmäki) 1726

Nils (Heinämäki) 1817

JAlkuun

Janhuin

Staffan (Sulkava) 1735

Jauhiain

Daniel (Salmijärvi) 1736

Jauhuinen

Mattz (Kotaniemi) 1724

Jlcko

Hindrich (Nissilä) 1729

Mattz (Nissilä) 1729

Jullkoin

Mattz (Onkivesi) 1739

Staffan (Onkivesi) 1739

Junduin

Oloff (Haajainen) 1719

Peer (Valkeamäki) 1736

Juutin

Bertill (Korpijärvi) 1723

Christer (Korpijärvi) 1723

Johan (Korpijärvi) 1723

Oloff (Korpijärvi) 1723

Jåckelain

Hindrich (Kilpisaari) 1722

Oloff (Jokela) 1722

Jäskeläin

Hindrich (Väisälänmäki) 1739

KAlkuun

Kackin

Marckus (Sukeva) 1734

Kaickoin

Johan (Kiuruvesi) 1725

Peer (Kiuruvesi) 1725

Kaikoinen

Hind: (Niemisjärvi) 1728

Påhl (Niemisjärvi) 1728

KainuL:n

Hindrich (Vänninmäki) 1734

Kainulain

Påhl (Sonkajärvi) 1734

Kajanus

Andres (Iisalmi) 1721

Carl (Iisalmi) 1721

Isach (Iisalmi) 1721

Kanckuin

Anders (Sulkava) 1735

Karakain

Anders (Pappila) 1740

Johan (Hernejärvi) 1720

Karpain

Hindrich (Sulkava) 1735

Kassuin

Lars (Vaaraslahti) 1739

Katainen

Ifwr (Pyöriälä) 1732

Katajain

Lars (Lappetelä) 1726

Kattain

Påhl (Lappetelä) 1726

Kaupin

Bertill (Vänninmäki) 1734

Daniel Johanss. (Iisalmi) 1721

Grels (Kauppila) 1719

Johan (Partala) 1731

Johan (Vänninmäki) 1734

Johan Mattss (Pyöriälä) 1732

Michell (Vänninmäki) 1734

Kaupinen

Peer (Kauppila) 1719

Keijoin

Oloff (Leppälahti) 1726

Kinnuin

Påhl (Heinämäki) 1720

Kiskin

Johan (Ulmala) 1737

Klöfwer

Ernest (Ulmala) 1737

Kockarin

Mattz (Pappila) 1740

KomoL.

Johan (Sukeva) 1734

Zacharias (Sukeva) 1734

Kostianus

Mart: (Lammassalo) 1727

Kumbulain

Mattz (Leväniemi) 1727

Oloff (Haajaistaival) 1719

Kutelain

Lars (Pappila) 1740

Oloff (Sukeva) 1734

Kånoinen

Oloff (Niemisjärvi) 1728

Kånonen

Hindrich (Luupuvesi) 1727

Oloff (Luupuvesi) 1727

Kächkoin

Michell (Nerkoo) 1729

Philiph (Nerkoo) 1729

Källbäck

(Pappila) 1739

KämäL

Johan (Leväniemi) 1727

KämäLn

Mattz (Taipale) 1736

Kämäräin

Hindrich (Niemisjärvi) 1728

Lars (Niemisjärvi) 1728

Mattz (Luupuvesi) 1727

Petter (Luupuvesi) 1727

Påhl (Luupuvesi) 1728

Kärckein

Mattz (Sulkava) 1735

Kärckäin

Anders (Heinämäki) 1721

Hans (Kalliojärvi) 1724

Johan (Kalliojärvi) 1724

Lars (Hautajärvi) 1721

Lars (Kalliojärvi) 1724

Oloff Johanss. (Hautajärvi) 1721

Peer (Hautajärvi) 1721

Peer (Iisalmi) 1721

Petter (Heinämäki) 1721

Petter (Kalliojärvi) 1724

Påhl (Niemisjärvi) 1728

Påhl Johansson (Kalliojärvi) 1724

Käriäin

Anders (Sulkava) 1735

Heming (Paloinen) 1731

Påhl (Sulkava) 1735

Kärkain

Peer (Kalliojärvi) 1724

Kärkein

Gabriel (Rytky) 1733

Mårten (Sulkava) 1735

Kärkoin

Erich (Lampaanjärvi) 1726

Hindrich (Vieremäjärvi) 1737

Matz Matss (Lappetelä) 1726

Peer Erichsson (Lampaanjärvi) 1726

Kärkäin

Cnuth (Kalliojärvi) 1724

Kätteuin

Johan (Nissilä) 1729

Kättuin

Anders (Kiuruvesi) 1725

Johan (Kiuruvesi) 1725

Johan Peerss: (Valkeamäki) 1736

Lars (Valkeamäki) 1736

LAlkuun

LappaL.

Hindrich (Pörsänmäki) 1731

Mattz (Pörsänmäki) 1731

Peer Peersson (Ulmala) 1737

Lappalain

(Martikkala) 1728

Anders (Nerkoo) 1729

Ifwar (Vehmasjärvi) 1738

Jacob (Ruotaanmäki) 1733

Johan (Kiuruvesi) 1725

Lars (Heinämäki) 1721

Lars (Ruotaanlahti) 1733

Oloff (Kiuruvesi) 1725

Peer (Ruotaanlahti) 1733

Peer (Vehmasjärvi) 1738

Petter (Haapajärvi) 1720

Petter (Pappila) 1739

Påhl (Nerkoo) 1729

LappaLn

Peer (Ulmala) 1737

Peer Peersson (Valkeamäki) 1736

Petter (Valkeamäki) 1736

Påhls (Valkeamäki) 1736

LappwetL:

Erich (Lappetelä) 1726

Mattz (Lappetelä) 1726

Påhl (Pörsänmäki) 1732

LappwäteL.

Ellias (Leppälahti) 1726

Peer Elliassonn (Leppälahti) 1726

Lauckain

(Vaaraslahti) 1739

Hindrich (Martikkala) 1728

Niels (Rytky) 1733

Påhl (Vaaraslahti) 1739

Samuel (Rytky) 1733

Launoin

Johan (Salmijärvi) 1736

Peers (Salmijärvi) 1736

Laurickain

Lars (Vehmasjärvi) 1738

Leppein

Michell (Pappila) 1740

Leynoin

Bertill (Kauppila) 1719

Lindh

Lars Nielss: (Kiuruvesi) 1725

Lippoin

Anders (Venetmäki) 1721

Eskil Larss. (Venetmäki) 1721

Eskil Mårtensson (Venetmäki) 1721

Mårten (Venetmäki) 1739

Luckain

Lars (Sutela) 1735

Luckarin

Hemingh (Lukkarila) 1725

Ifwar (Lukkarila) 1725

Luuckarin

Lars (Lukkarila) 1725

Lydickain

Ifwar (Löytynmäki) 1727

Lyding

Mich: (Vianto) 1738

Lyra

Johan (Viitaa) 1737

Läfwiän

Michell (Vehmasjärvi) 1738

Niels (Vehmasjärvi) 1738

Läskin

Påhl (Pörsänmäki) 1731

MAlkuun

Mackoin

Eskiell (Salahmi) 1734

Jeremias (Nissilä) 1729

Påhl (Salahmi) 1734

Samuel Eskielsson (Salahmi) 1734

Mackoinen

Peer (Marttisenjärvi) 1728

Mardickain

Hindrich (Ollikkala) 1730

Ifwar (Ollikkala) 1730

Jöran (Ollikkala) 1730

Jöran Jöranssonn (Ollikkala) 1730

Jöran Peerssonn (Ollikkala) 1730

Kirstin (Ollikkala) 1730

Oloff (Ollikkala) 1730

Peer Peersson (Ollikkala) 1730

Philiph (Ollikkala) 1730

Påhl (Ollikkala) 1730

Staffan (Nerkoo) 1729

Marinus

Isack (Lammassalo) 1727

Måusinen

Lars (Sulkava) 1735

Mähöin

Jacob (Hernejärvi) 1720

Johan (Ulmala) 1738

Staffan (Pappila) 1739

NAlkuun

Nif:ilain

Peer (Kalliojärvi) 1724

Nijrain

Erich (Valkeamäki) 1736

Hindrich (Porovesi) 1731

Nirain

Hans (Pörsänmäki) 1731

Niroin

(Kääriänsaari) 1724

Niskain

Anders (Lammassalo) 1727

Hindrich (Niemisjärvi) 1728

Johan (Lammassalo) 1727

Johan Anderss: (Karjala) 1723

Margaretha (Lammassalo) 1727

Mattz (Pielavesi) 1732

Påhl (Ruotaanlahti) 1733

Samuel (Tommonmäki) 1736

Niskainen

Niels (Pielavesi) 1732

Nissin

Niels Påhlsson (Nissilä) 1729

Oloff (Nerkoo) 1728

Oloff (Vieremäjärvi) 1737

Påhl (Vieremäjärvi) 1737

Nissinen

Erich (Lampaanjärvi) 1725

Olof (Sälevä) 1817

Oloff (Lampaanjärvi) 1725

Peer (Sälevä) 1817

Njrain

Peer (Hernejärvi) 1720

Nåusiain

Lars (Sulkava) 1735

Mattz (Sulkava) 1735

Niels (Sulkava) 1735

Påhls (Sulkava) 1735

Nåussiain

Lars (Vaaraslahti) 1739

Påhl Påhlsson (Vaaraslahti) 1739

OAlkuun

Otinen

Olof (Naarvanlahti) 1729

PAlkuun

Packoinen

Mattz (Haapajärvi) 1720

Pakalain

Eskiel (Löytynmäki) 1727

Parcko

Lars (Karvasalmi) 1724

Pardain

Hindrich (Pörsänmäki) 1732

Hindrich (Rutakko) 1733

Joseph (Partala) 1731

Lars Ersson (Haapajärvi) 1720

Marckus (Nerkoo) 1729

Påhl (Nerkoo) 1729

Thomas (Luupuvesi) 1727

Pardanus

Isach (Ulmala) 1737

Pessoin

Erich (Haapajärvi) 1720

Isach (Haapajärvi) 1720

Mattz (Haapajärvi) 1720

Piedickein

Lars (Vaaraslahti) 1739

Lars (Pappila) 1740

Påhl (Sulkava) 1735

Prutoin

Mattz (Nerkoo) 1728

Pulcka

Anders (Haajainen) 1719

Anders (Valkeamäki) 1736

Hindrich (Haajainen) 1719

Mattz (Valkeamäki) 1736

Peer (Ruotaanmäki) 1733

Pulckin

Michel (Taipale) 1736

Sigfred (Taipale) 1736

Purckoin

Thomas (Kuivaniemi) 1724

Puroin

Hans (Väisälänmäki) 1738

Puruin

Christer (Vianto) 1738

Pyckeläin

Mattz (Niemismäki) 1729

Pöllein

(Karvasalmi) 1723

Pöxä

Peer Ohlsson (Hautajärvi) 1721

RAlkuun

Ranström

Lorens (Paloinen) 1731

Rautaparda

Erich (Pörsänmäki) 1731

Olof (Toivakko) 1736

Oloff (Pörsänmäki) 1731

Påhl (Toivakko) 1736

Ruåtzal

Erich Peersson (Joutsenniemi) 1722

Peer Erichss. (Joutsenniemi) 1722

RuåtzaL.

Heming (Pajujärvi) 1732

Hindrich (Ruokonen) 1733

Samuel (Tommonmäki) 1736

RuåtzaL:n

Oloff (Pajujärvi) 1732

Ruåtzalain

Anders (Onkivesi) 1739

Anna (Onkivesi) 1739

Brussius (Lampaanjärvi) 1725

Hindrich (Haapajärvi) 1720

Johan (Sutela) 1735

Lars (Pajujärvi) 1732

Philip (Pörsänmäki) 1731

Påhl (Juminen) 1722

Påhl (Vianto) 1738

Påhl (Onkivesi) 1739

Rychan

Staffan (Ryhälä) 1732

Ryhein

Anders (Sonkajärvi) 1734

Rynain

Påhl Peersson (Kivistö) 1723

Rynein

Mattz (Karvasalmi) 1723

Philip (Karvasalmi) 1723

Påhl (Karvasalmi) 1723

Rynoin

Jerimias (Jynkänniemi) 1722

Ryttckain

Hindrich (Taipale) 1736

Johan (Taipale) 1736

Ryttkein

Hindrich (Leppälahti) 1726

Mattz (Ulmala) 1737

Ryttkoin

Christer (Kilpisaari) 1722

Lars (Pajujärvi) 1732

Råifwain

Christer (Haajainen) 1719

Råifwas

Lars (Mikkajärvi) 1728

Råifwin

Lars (Ollikkala) 1731

Rångain

Påhl (Haajainen) 1719

Råpo

Thomas (Vänninmäki) 1734

Räisein

Anders (Löytynmäki) 1726

Oloff (Niemisjärvi) 1728

Räissein

Jacob (Vaaraslahti) 1739

Jacob Ohlsson (Vaaraslahti) 1739

Samuel (Vaaraslahti) 1739

Rämäxen

Peer Larss. (Valkeamäki) 1736

Rämäxin

Hindrich (Kiuruvesi) 1725

Rämäxäin

Hindrich (Remeskylä) 1733

Mattz (Remeskylä) 1733

Rättyn

Lars (Rytky) 1733

Röchäin

Lars (Rutakko) 1733

Röncke

Niels (Rutakko) 1733

Rönckä

Elias (Laaka) 1725

Johan (Laaka) 1725

Rönckäin

Mattz (Rutakko) 1733

Röngäs

Christer (Leväniemi) 1727

Samuel (Leväniemi) 1727

Rönkö

Johan Johanss (Vänninmäki) 1734

SAlkuun

Saf:olain

Christer (Lukkarila) 1725

Sichwoin

Olof (Ulmala) 1737

Sirfwiäin

Peer (Rutakko) 1733

Petter (Rutakko) 1733

Snickar

Brusius (Kilpisaari) 1722

Sonnin

Niels (Nerkoo) 1729

Sonninen

Isach (Ollikkala) 1730

Isach Isachsson (Ollikkala) 1730

Sutinen

Mattz Larsson (Sutela) 1734

Suttinen

Johan (Sutela) 1735

Påhl (Sutela) 1735

SuåmaL.

Erich (Ollikkala) 1730

Såikin

And.s (Pielavesi) 1732

TAlkuun

Tapainain

Johan (Sulkava) 1735

Tapanoin

Michell (Niemisjärvi) 1728

Tapoin

Petter (Kalliojärvi) 1724

Påhl (Rytky) 1817

Tenhuin

Påhl (Hautajärvi) 1721

Thenuin

Erich (Sulkava) 1735

Ticckain

Påhl (Lampaanjärvi) 1726

Tickain

Ellias (Vaaraslahti) 1739

Hindrich (Heinämäki) 1720

Hindrich (Kiuruvesi) 1725

Hindrich Larsson (Kiuruvesi) 1724

Ifwar (Kiuruvesi) 1725

Joseph (Pajumäki) 1732

Lars (Kiuruvesi) 1725

Margaretha (Kiuruvesi) 1725

Petter (Lampaanjärvi) 1726

Påhl (Heinämäki) 1721

Påhl (Kiuruvesi) 1724

Påhl (Kiuruvesi) 1725

Påhl (Rutakko) 1733

Staffan (Niemisjärvi) 1728

Tijkain

Christer (Ulmala) 1738

Christer (Väisälänmäki) 1739

Oloff (Ulmala) 1737

Tirinen

Carll (Kauppila) 1719

Tiuru

Påhl (Martikkala) 1728

Turf:in

Hindrich (Lampaanjärvi) 1726

Turpain

Lars (Kalliojärvi) 1724

Tuåfwinen

Erich (Vehmasjärvi) 1738

Michell (Vehmasjärvi) 1738

Tåppin

Mattz (Pappila) 1740

Törnqwist

Johan (Pielavesi) 1732

UAlkuun

Ullmain

Ellias (Ulmala) 1738

Petter (Ulmala) 1738

Ullmoin

Johan (Sutela) 1817

Uttriain

Samuel (Heinämäki) 1721

VWAlkuun

Wäisein

Christer (Väisälänmäki) 1739

Heming (Väisälänmäki) 1739

Mattz (Ulmala) 1738

Peer (Löytynmäki) 1727

Peer (Nerkoo) 1728

Påhl (Nerkoo) 1728

Wäissein

Johan (Nerkoo) 1729

Påhl (Nerkoo) 1729

Wäissäin

Christer (Karvasalmi) 1723

Peer (Karvasalmi) 1723

Wäisäin

Johan (Ulmala) 1737

Wäisäinen

Påhl (Ulmala) 1737

ÅAlkuun

Ålckoin

Hindrich (Karvasalmi) 1723

Ålickain

Gabriel (Kivistö) 1723

Johan (Kivistö) 1723

Oloff (Kivistö) 1723

Påhl (Lukkarila) 1725

Påhl (Ollikkala) 1730

Ållickain

Erich (Lappetelä) 1726

Påhl (Kivistö) 1723

Åssenbruck

Niels (Vieremäjärvi) 1737

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 549 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2016