AlkuSavon henkikirjatIisalmen pitaja: henkikirjat1727 → Nimihakemisto

Iisalmi henkikirja 1727

Nimihakemisto


-  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å 
 -  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders (Haapajärvi) 1763B

Anders (Koskenkylä) 1766A

Anders Jacobsson (Koskenkylä) 1766A

Anna (Kilpisaari) 1765A

Anna (Lammassalo) 1766B

Anna (Nerkoo) 1767B

Anna (Ollikkala) 1768A

Anna (Ulmala) 1772B

Anna (Vehmasjärvi) 1773A

Anna Erichz d:r (Sälevä) 1771A

Aron (Pyöriälä) 1769B

Balltzar (Lammassalo) 1766B

Brussius Brussiuss (Pielavesi) 1769B

Carin (Ollikkala) 1768A

Carin (Partala) 1768B

Carin (Osmanki) 1773B

Carll (Pörsänmäki) 1769A

Christer Peersson (Martikkala) 1767A

Cnuth (Naarvanlahti) 1767B

Ellias Peersson (Ryhälä) 1770A

Ellin (Koppola) 1765B

Enewaldt Enew:ss:n (Leppälahti) 1766A

Erich Peersson (Haapajärvi) 1763B

Gabriell (Kivistö) 1765B

Gabriell (Ollikkala) 1768B

Gabriell Gab:ssonn (Rytky) 1770B

Hans (Sutela) 1771A

Hans Thomasson (Sutela) 1771A

Hindrich (Ulmala) 1772B

Hindrich Mart:nss: (Haapajärvi) 1763B

Hindrich Nillssonn (Ollikkala) 1768A

Hindrich Samuellss:n (Martikkala) 1767A

Ifwar (Ollikkala) 1768A

Ifwar (Paloinen) 1768B

Ifwar Ifwarsson (Ollikkala) 1768B

Jeremias Jeremiess:n (Korpijärvi) 1765A

Johan (Ulmala) 1772B

Johan Andersson (Luupuvesi) 1767A

Johan Gabrellssn (Koivujärvi) 1765B

Johan Johansson (Lampaanjärvi) 1766A

Johan Johansson (Lammassalo) 1766B

Johan Johansson (Pielavesi) 1769B

Johan Johanssonn (Sutela) 1771A

Johan Ohlsson (Hautajärvi) 1764A

Johan Ohlsson (Lampaanjärvi) 1766A

Josseph (Lammassalo) 1766B

Lahrs (Kiuruvesi) 1764B

Lahrs Carllsson (Pörsänmäki) 1769A

Lahrs Lahrsson (Pörsänmäki) 1769A

Lahrs Nillsson (Ollikkala) 1768A

Lijskin (Paloinen) 1769A

Margareta (Haapajärvi) 1763B

Margareta (Niemisjärvi) 1767A

Margareta (Ruotaanlahti) 1770A

Maria (Lammassalo) 1766B

Maria (Ulmala) 1772B

Mattz (Luupuvesi) 1767A

Mattz (Nissilä) 1768A

Michell Anderss:n (Iisalmi) 1764A

Michell Philipsson (Hernejärvi) 1763B

Nills (Nissilä) 1768A

Nills (Ollikkala) 1768A

Nills Nillsson (Ulmala) 1772B

Nills Sigfredss:n (Naarvanlahti) 1767B

Olof (Haapajärvi) 1763A

Olof (Vaaraslahti) 1773B

Olof Erichsson (Lappetelä) 1766B

Olof Hindersson (Ulmala) 1772B

Olof Påhlssonn (Ulmala) 1772B

Peer (Remeskylä) 1770B

Peer Hanssonn (Sutela) 1771A

Peer Johansson (Haapajärvi) 1763B

Peer Peersson (Haapajärvi) 1763B

Peer Peersson (Remeskylä) 1770B

Petter (Martikkala) 1767A

Petters (Hernejärvi) 1763B

Påhl (Koppola) 1765B

Påhl (Ollikkala) 1768A

Påhl (Pappila) 1774A

Påhl Mattsson (Remeskylä) 1770B

Påhl Nilsson (Nissilä) 1768A

Påhl Ohlsson (Luupuvesi) 1767A

Påhl Ohlsson (Valkeamäki) 1772A

Påhl Påhlsson (Nissilä) 1768A

Påhl Påhlsson (Sutela) 1771A

Påhl Staffansson (Ollikkala) 1768B

Sijssa (Haapajärvi) 1763B

Sijssa (Partala) 1768B

Staffan Ifwarsson (Ollikkala) 1768A

Staffan Påhlsson (Koppola) 1765B

Sussanna (Martikkala) 1767A

Sybillia (Heinämäki) 1764A

Thomas (Pielavesi) 1769B

AAlkuun

Achoin

Johan (Pyöriälä) 1769B

Ackain

Anders (Ulmala) 1772B

Lahrs (Ollikkala) 1768B

Nills (Iisalmi) 1764B

Olof (Ollikkala) 1768B

Ahlborg

(Ollikkala) 1768A

Aminoff

Georg (Partala) 1768B

Assick:n

Mårten (Väisälänmäki) 1773A

Aufwin

Erich (Kalliojärvi) 1765B

BAlkuun

Bengdtinen

(Pielavesi) 1769B

Broterus

Abraham (Pappila) 1774A

Bröms

Lahrs (Sonkajärvi) 1771A

CAlkuun

Caijanus

Carll (Iisalmi) 1764A

Helena (Iisalmi) 1764A

Johan (Ulmala) 1772B

Caupin

Johan Johanss:n (Kauppila) 1763A

Peer (Kauppila) 1763A

Cism

Philip (Lampaanjärvi) 1766A

Coussmain

Ifwar (Väisälänmäki) 1773A

Johan (Jynkänniemi) 1764B

Johan (Naarvanlahti) 1767B

Lahrs (Pajujärvi) 1769B

Påhl (Varpanen) 1773A

Staffan (Koppola) 1765B

CumbuL

Wincent:s (Heinämäki) 1763B

CumbuL:n

Mattz (Leväniemi) 1766B

Cumbulain

Hindrich (Hernejärvi) 1763B

Hindrich Andersson (Petäjäjärvi) 1769A

Lahrs (Vehmasjärvi) 1773A

Olof (Haajaistaival) 1763A

Påhl (Hernejärvi) 1763B

Samuell (Vehmasjärvi) 1773A

Wijssa (Haajaistaival) 1763A

CumbuLn

Johan (Haapajärvi) 1763B

DAlkuun

Dijkant

Petter (Vänninmäki) 1770B

Dunder

Mattz (Kuivaniemi) 1765B

EAlkuun

Eek

Hindrich (Kiuruvesi) 1765A

Eensam

(Haapajärvi) 1763A

Eskellin

Jeremias (Rutakko) 1770A

Mattz (Näläntö) 1767B

Michell (Haapajärvi) 1763A

Michell (Lammassalo) 1766B

Måns (Naarvanlahti) 1767B

Olof (Sonkajärvi) 1771A

Olof Peerss:n (Sonkajärvi) 1771A

Samuell (Sonkajärvi) 1771A

Eskelling

Beata (Haapajärvi) 1763A

Petter (Haapajärvi) 1763A

Påhl (Haapajärvi) 1763A

FAlkuun

Flink

Johan (Ollikkala) 1768A

Fohrman

Hindrich (Pyöreä) 1768B

Forsteen

(Marttisenjärvi) 1767A

Frijmodig

Mattz (Remeskylä) 1770B

Frisk

Johan (Rutakko) 1770A

Mattz (Varpanen) 1773A

GAlkuun

Geetan

Johan (Pajujärvi) 1769B

Girss

(Kilpisaari) 1765A

Goumerus

Johan (Ulmala) 1772B

Graan

Michell (Hautajärvi) 1764A

Graanqwist

Lahrs (Pielavesi) 1769B

Grönlund

Samuell (Haapajärvi) 1763B

Gädda

(Martikkala) 1767A

HAlkuun

Haaka

Thomas (Vänninmäki) 1770B

Hackara

Lahrs (Taipale) 1771B

Halloin

Anders (Varpanen) 1773A

Michell (Kilpisaari) 1765A

Michell (Sälevä) 1771A

Olof (Sälevä) 1771A

Simon Peerssonn (Varpanen) 1773A

Haraka

Lahrs (Lappetelä) 1766B

Olof Lahrsson (Lappetelä) 1766B

Hardickain

Michell (Naarvanlahti) 1767B

Hardikain

Hindrich (Sulkava) 1771B

Heijkin

Anders (Sonkajärvi) 1771A

Heinoin

Lahrs (Paloinen) 1769A

Heiska

Hindrich (Haajainen) 1763A

Johan (Valkeamäki) 1772A

Heiskain

Anders (Kääriänsaari) 1763B

Anders (Juminen) 1764B

Hindrich (Juminen) 1764B

Lahrs (Kääriänsaari) 1763B

Lahrs (Juminen) 1764B

Lahrs (Pappila) 1773B

Peer (Juminen) 1764B

Påhl (Juminen) 1764B

Hillduin

Ifwar (Alapitkä) 1763A

Mattz (Naarvanlahti) 1767B

Hoffreen

Jacob (Pappila) 1774A

Hollmström

(Leppälahti) 1766A

Huijain

Niels Hanss:n (Alapitkä) 1763A

Nills (Lampaanjärvi) 1766A

Nills Nillsson (Lampaanjärvi) 1766A

Olof (Alapitkä) 1763A

Olof (Lampaanjärvi) 1766A

Påhl (Lampaanjärvi) 1766A

Huijainen

Olof (Onkivesi) 1773B

Hussu

Petter (Lappetelä) 1766B

Huttuin

Anders (Partala) 1768B

Anders Påhlsson (Viitaa) 1772A

Anna (Iisalmi) 1764A

Christer (Ruotaanmäki) 1770A

Ellias (Kilpisaari) 1765A

Johan (Kilpisaari) 1765A

Johan (Pahkamäki) 1769A

Johan (Vänninmäki) 1770B

Johan (Viitaa) 1772B

Lahrs (Oinasjärvi) 1768A

Margareta (Iisalmi) 1764A

Olof (Heinämäki) 1763B

Olof (Iisalmi) 1764A

Olof (Petäjäjärvi) 1769A

Olof (Rutakko) 1770A

Olof (Taipale) 1771B

Påhl (Taipale) 1771B

Samuell (Lampaanjärvi) 1766A

Thomas (Kilpisaari) 1765A

Thomas (Sonkajärvi) 1771A

Huttuins

Hindrich (Viitaa) 1772B

Hwirfwell

Lahrs (Nerkoo) 1767B

Hyfwein

Anders (Kiuruvesi) 1765A

Peer Peersson (Niemisjärvi) 1767A

Hyfwenen

Olof (Sulkava) 1771B

Petter (Sulkava) 1771B

Staffan (Sulkava) 1771B

Hyfwärin

Anders (Osmanki) 1773B

Daniell (Niemisjärvi) 1767B

Margetta (Koskenkylä) 1766A

Olof (Sonkajärvi) 1771A

Staffan (Sonkajärvi) 1771A

Hynnin

Hemmin (Juminen) 1764B

Hemming Michellss:n (Juminen) 1764B

Hindrich (Juminen) 1764B

Johan (Kilpisaari) 1765A

Margareta (Juminen) 1764B

Michell (Juminen) 1764B

Hynninen

Christer (Paloinen) 1769A

Ellias (Paloinen) 1769A

Petter (Pappila) 1774A

Hyrckas

Johan (Pörsänmäki) 1769A

Hyrckäs

Peer (Pörsänmäki) 1769A

HämmäLn

Staffan (Lappetelä) 1766B

Hästsko

Samuell (Partala) 1768B

Hörning

Olof (Iisalmi) 1764A

IAlkuun

Ickäheimoin

Mattz (Pielavesi) 1769B

Ihalain

Johan Lahrsson (Löytynmäki) 1766B

Lahrs (Löytynmäki) 1766B

Lahrs Lahrsson (Löytynmäki) 1766B

Nills (Heinämäki) 1764A

Illcko

Hindrich (Nissilä) 1768A

Issbäck

(Pielavesi) 1769B

JAlkuun

Jauhiain

Johan (Vänninmäki) 1770B

Mattz (Kotaniemi) 1765B

Thomas (Sulkava) 1771B

Zacharias (Vänninmäki) 1770B

JockeLn

Beata (Kilpisaari) 1765A

Hindrich (Kilpisaari) 1765A

Judeen

Lahrs (Lampaanjärvi) 1766A

Jullkoin

Cassper (Vianto) 1773A

Jundoin

Peer (Pappila) 1773B

Junduin

Hans (Partala) 1768B

Lahrs (Haajainen) 1763A

Mattz (Partala) 1768B

Olof (Haajainen) 1763A

Juutin

Johan (Korpijärvi) 1765A

Olof (Korpijärvi) 1765A

Jåckelain

Beata (Jokela) 1764B

Olof (Jokela) 1764B

Jällte

Olof (Rutakko) 1770A

Järnberg

(Ryhälä) 1770A

JäskeL

Lahrs (Lampaanjärvi) 1766A

Jäskelein

Hindrich (Väisälänmäki) 1773A

Mattz (Pielavesi) 1769B

Olof (Väisälänmäki) 1773A

KAlkuun

Kackin

Marckus (Sukeva) 1771A

Kaijanus

Isack (Iisalmi) 1764A

Kaikoin

Anna (Kiuruvesi) 1764B

Dorotea (Kiuruvesi) 1764B

Hindrich (Niemisjärvi) 1767B

Johan (Kiuruvesi) 1764B

Peer (Kiuruvesi) 1764B

Påhl (Niemisjärvi) 1767B

KainuL

Cnuth (Rutakko) 1770A

Kainulain

Hindrich (Vänninmäki) 1770B

Johan (Sonkajärvi) 1771A

Petter (Kivistö) 1765B

Petter (Vänninmäki) 1770B

KainuLn

Samuel (Rutakko) 1770A

Kammain

Hindrich Ohlsson (Luupuvesi) 1767A

Mattz (Luupuvesi) 1767A

Karackain

Anders (Iisalmi) 1764A

Anders (Pappila) 1773B

Petter (Iisalmi) 1764A

Karakain

Johan (Hernejärvi) 1763B

Karckinen

Gabriell (Rytky) 1770B

Karpin

Johan (Pappila) 1774A

Kasswurin

Lahrs (Partala) 1768B

Lahrs (Pielavesi) 1769B

Kataiain

Ifwar (Vieremäjärvi) 1772A

Olof (Pörsänmäki) 1769A

Petter (Pörsänmäki) 1769A

Katain

Olof (Pörsänmäki) 1769A

Katainen

Adam (Leppälahti) 1766B

Ifwar (Lappetelä) 1766B

Påhl (Lappetelä) 1766B

Kaupin

Bertell (Vänninmäki) 1770B

Daniell (Iisalmi) 1764A

Johan (Pyöreä) 1768B

Michell (Vänninmäki) 1770B

Kawatar

Lijssa (Väisälänmäki) 1773A

Keinoin

Olof (Leppälahti) 1766B

Kellman

(Vieremäjärvi) 1772A

Kettuin

Anders Johansson (Kiuruvesi) 1765A

Johan (Vieremäjärvi) 1772A

Kettunen

Påhl (Nissilä) 1768A

Kierrman

(Haapajärvi) 1763B

Kijhlberg

Petter (Valkeamäki) 1772A

Kiskin

Lahrs (Valkeamäki) 1772A

Kockoin

Olof (Kiuruvesi) 1765A

KommoLn

Johan (Sukeva) 1770B

Zachris (Sukeva) 1770B

KommuLn

Samuell (Sukeva) 1770B

Konoin

Olof (Niemisjärvi) 1767B

Koossas

Hindrich (Taipale) 1771B

Kopoin

Petter (Pappila) 1774A

Kubin

(Ollikkala) 1768A

Kuhlbergh

Swän (Iisalmi) 1764A

Kutilain

Lahrs (Pappila) 1773B

Kuttilain

Anders (Sukeva) 1771A

Olof (Sukeva) 1771A

Olof Ohlsson (Sukeva) 1771A

Kuurman

(Vaaraslahti) 1773B

Kyllein

Ifwar (Lampaanjärvi) 1766A

Kyllötar

Ellin (Pajujärvi) 1769B

Kåcko

Mårten (Sulkava) 1771B

Kåckoin

Hindrich (Vieremäjärvi) 1772A

Påhl (Osmanki) 1773B

Kåhlberg

Bertell (Karvasalmi) 1765B

Kårps

(Löytynmäki) 1766B

Kåssoin

Thomas (Nissilä) 1768A

Kåstiain

Mårten (Lammassalo) 1766B

Kåstman

Erich (Partala) 1768B

Kächkoin

Anders Anderssonn (Nerkoo) 1767B

Philip (Nerkoo) 1767B

Påhl (Nerkoo) 1767B

Källbäck

(Pappila) 1773B

Kämitar

Anna (Heinämäki) 1763B

Kämmärein

Lahrs (Niemisjärvi) 1767A

Petter (Luupuvesi) 1767A

Kämärein

Lahrs Påhlsson (Luupuvesi) 1767A

Samuell (Luupuvesi) 1767A

Kärck:

Lahrs (Kalliojärvi) 1766A

Peer (Kalliojärvi) 1766A

Petter Lahrss:n (Kalliojärvi) 1766A

Påhl Johanss:n (Kalliojärvi) 1765B

Kärckein

Anders (Heinämäki) 1764A

Anders (Hautajärvi) 1764A

Cnuth (Kalliojärvi) 1765B

Hans (Kalliojärvi) 1765B

Mattz (Sulkava) 1771B

Olof (Koivujärvi) 1765B

Petter (Hautajärvi) 1764A

Petter (Kalliojärvi) 1765B

Påhl (Niemisjärvi) 1767A

Påhl Peerss:n (Kalliojärvi) 1765B

Käriain

Hemming (Paloinen) 1769A

Käriein

Anders (Sulkava) 1771B

Hindrich (Sulkava) 1771B

Påhls (Sulkava) 1771B

Kärinen

Påhl (Hernejärvi) 1763B

Kärk:n

Peer Erichss:n (Lampaanjärvi) 1766A

Kättolin

(Rutakko) 1770A

Kättuin

Johan (Valkeamäki) 1772A

Lahrs (Valkeamäki) 1772A

Lahrs (Vieremäjärvi) 1772A

Kätutar

Anna (Haajainen) 1763A

LAlkuun

Lackinen

Samuell (Salmijärvi) 1771B

Lappalain

Hindrich (Ollikkala) 1768A

Hindrich (Pörsänmäki) 1769A

Hindrich (Ulmala) 1772B

Jacob (Ruotaanmäki) 1770A

Lahrs (Haapajärvi) 1763B

Lahrs (Heinämäki) 1764A

Lahrs (Kiuruvesi) 1765A

Lahrs (Pörsänmäki) 1769A

Lahrs (Ruotaanlahti) 1770A

Olof (Kiuruvesi) 1765A

Peer (Ruotaanlahti) 1770A

LappaLn

Anders (Nerkoo) 1767B

Lahrs (Iisalmi) 1764A

Lahrs (Valkeamäki) 1772A

Mattz (Sälevä) 1771A

Peer (Ulmala) 1772B

Peer Peersson (Valkeamäki) 1772A

Peer Påhlsson (Valkeamäki) 1772A

Petter (Martikkala) 1767A

Påhl (Hautajärvi) 1764A

Påhl (Nerkoo) 1767B

Påhls (Valkeamäki) 1772A

Lappfiehl

(Pörsänmäki) 1769A

Lapps

Michell (Ulmala) 1772B

LapwäteL

Mattz (Lappetelä) 1766B

LapwäteLn

Ellias (Karvasalmi) 1765B

Peer (Leppälahti) 1766A

Petter (Sälevä) 1771A

Lauckain

Jacob (Tommonmäki) 1772A

Laukain

Hindrich (Martikkala) 1767A

Lahrs Nillsson (Vehmasjärvi) 1773A

Nills (Rytky) 1770B

Påhl (Vaaraslahti) 1773B

Leerberg

Zachris (Pörsänmäki) 1769A

Leinoin

Bertell (Kauppila) 1763A

Lemkins

Johan (Pielavesi) 1769B

Liefwo

Påhl (Pajujärvi) 1769B

Liman

Påhl (Sulkava) 1771B

Lind

Lahrs (Kiuruvesi) 1764B

Lippoin

Anders (Venetmäki) 1773A

Eskell (Venetmäki) 1773A

Lahrs (Haapajärvi) 1763B

Mårten (Venetmäki) 1773A

Mårten Mårtenssn (Venetmäki) 1773A

Luckarin

Lahrs (Lukkarila) 1766A

Lahrs (Sutela) 1771A

Lund

Johan (Oinasjärvi) 1768A

Olof (Kivistö) 1765A

Lybäck

Johan Mattss:n (Ulmala) 1772B

Lyra

Johan (Haapajärvi) 1763B

Johan (Viitaa) 1772A

Peer (Niemisjärvi) 1767A

Läfwein

Michell (Vehmasjärvi) 1773A

Nills (Vehmasjärvi) 1773A

Läppein

Lahrs (Pajujärvi) 1769B

Michell (Pappila) 1773B

Löfgreen

(Lappetelä) 1766B

Lööcksten

(Pyöriälä) 1769B

MAlkuun

Mackoin

Anders (Salahmi) 1770B

Johan (Nerkoo) 1767B

Olof (Salahmi) 1770B

Peer (Marttisenjärvi) 1767A

Påhl (Salahmi) 1770B

Samuell Eskellssonn (Salahmi) 1770B

Mardickain

Anders (Ollikkala) 1768A

Hindrich Ifwarsson (Ollikkala) 1768A

Jöran (Ollikkala) 1768A

Jöran Peersson (Ollikkala) 1768A

Kirstin (Ollikkala) 1768A

Olof (Ollikkala) 1768A

Peer Peersson (Ollikkala) 1768A

Peers (Ollikkala) 1768A

Petter (Ollikkala) 1768A

Petter (Pörsänmäki) 1769A

Philip (Ollikkala) 1768A

Påhl (Ollikkala) 1768A

Staffan (Nerkoo) 1767B

Mardickn

Christer (Hautajärvi) 1764A

Marinus

(Lammassalo) 1766B

Mollerus

Abraham (Vieremäjärvi) 1772A

Myckein

Johan (Pajujärvi) 1769B

Påhl (Pajujärvi) 1769B

Mäckelin

Jacob (Vieremäjärvi) 1772A

Mähoin

Jacob (Rutakko) 1770A

Johaan (Pappila) 1773B

Johan (Ulmala) 1772B

Mömmo

Ellias (Kauppila) 1763A

NAlkuun

Nederström

(Kääriänsaari) 1763B

Nifwalain

Petter (Kalliojärvi) 1765B

Nijberg

Nills (Porovesi) 1769A

Nijrain

Hans (Pörsänmäki) 1769A

Nirain

Erich (Vieremäjärvi) 1772A

Lahrs (Porovesi) 1769A

Peer Hinderss:n (Porovesi) 1769A

Niskain

Anders (Karjala) 1765B

Anders (Lammassalo) 1766B

Carll (Ruotaanlahti) 1770A

Hindrich (Niemisjärvi) 1767B

Johan (Lammassalo) 1766B

Johan (Niemisjärvi) 1767B

Johan Anderss:n (Karjala) 1765B

Mattz (Lammassalo) 1766B

Mattz (Pielavesi) 1769B

Peer (Ruotaanlahti) 1770A

Påhl (Lammassalo) 1766B

Påhl (Ruotaanlahti) 1770A

Samuell (Tommonmäki) 1772A

Niskatar

Carin (Valkeamäki) 1772A

Nissin

Anders (Nissilä) 1768A

Nills (Nissilä) 1768A

Olof (Lampaanjärvi) 1766A

Nissinen

Anders (Vieremäjärvi) 1772A

Catharina (Vieremäjärvi) 1772A

Olof (Vieremäjärvi) 1772A

Noussiain

Lahrs (Sulkava) 1771B

Lahrs (Vaaraslahti) 1773B

Mattz (Sulkava) 1771B

Nills (Sulkava) 1771B

Påhl (Partala) 1768B

Nyman

(Luupuvesi) 1767A

OAlkuun

Otin

Olof (Naarvanlahti) 1767B

PAlkuun

Paijain

Daniell (Lampaanjärvi) 1766A

Paldanius

Lars (Paloinen) 1768B

Panain

Lahrs (Kuivaniemi) 1765B

Pardain

Anders (Nerkoo) 1767B

Erich (Pörsänmäki) 1769A

Hindrich (Pörsänmäki) 1769A

Hindrich (Rutakko) 1770A

Johan (Haapajärvi) 1763B

Jöran (Nerkoo) 1767B

Lahrs (Marttisenjärvi) 1767A

Lahrs (Pörsänmäki) 1769A

Lahrs Erss:n (Haapajärvi) 1763A

Olof (Marttisenjärvi) 1767A

Olof (Pörsänmäki) 1769A

Peer (Kilpisaari) 1765A

Petter (Luupuvesi) 1767A

Påhl (Kilpisaari) 1765A

Påhl (Nerkoo) 1767B

Påhl (Ruotaanmäki) 1770A

Påhl (Väisälänmäki) 1773A

Påhl Jossepsson (Partala) 1768B

Påhl Lahrsson (Pörsänmäki) 1769A

Thomas (Luupuvesi) 1767A

Parfw:n

Hindrich (Vänninmäki) 1770B

Pelldan

Hindrich (Valkeamäki) 1772A

Piedickein

Hindrich (Sulkava) 1771B

Lahrs (Sulkava) 1771B

Lahrs (Vaaraslahti) 1773B

Lahrs (Pappila) 1774A

Mattz (Sulkava) 1771B

Piöxä

Petter Ohlss:n (Hautajärvi) 1764A

Pluronius

Zacharias (Pappila) 1773B

Poikoin

Mattz Mattss:n (Lappetelä) 1766B

Pullcka

Anders (Haajainen) 1763A

Anders (Ryhälä) 1770A

Olof (Haajainen) 1763A

Petter (Ruotaanmäki) 1770A

Pullckin

Mattz (Taipale) 1771B

Michell (Taipale) 1771B

Petter (Taipale) 1771B

Sigfredh (Taipale) 1771B

Pullka

Mattz Anderss:n (Valkeamäki) 1772A

Puroin

Christer (Vianto) 1773A

Hans (Väisälänmäki) 1773A

Hemming (Väisälänmäki) 1773A

Påhl (Vianto) 1773A

Purssiain

Påhl (Lappetelä) 1766B

Pyllckein

Mattz (Niemismäki) 1767B

Pållack

Daniell (Kilpisaari) 1765A

Päckoin

Mattz (Haapajärvi) 1763B

Pässoin

Mattz (Haapajärvi) 1763B

Pöllein

Jöran (Ruotaanmäki) 1770A

RAlkuun

Randström

Lorends (Paloinen) 1768B

Rautapard:

Christer (Toivakko) 1771B

Ifwar (Toivakko) 1771B

Påhl Ohlsson (Toivakko) 1771B

Routzalain

Anders (Onkivesi) 1773B

Hindrich (Ruokonen) 1770A

Hindrich (Sutela) 1771A

Ifwar (Lukkarila) 1766A

Johan (Joutsenniemi) 1764B

Johan (Sutela) 1771A

Jöran (Onkivesi) 1773B

Lahrs (Pajujärvi) 1769B

Mattz (Onkivesi) 1773B

Olof (Pajujärvi) 1769B

Peer (Joutsenniemi) 1764B

Peer (Onkivesi) 1773B

Petter (Paloinen) 1768B

Petter Påhlsson (Vianto) 1773A

Philip (Onkivesi) 1773B

Påhl (Juminen) 1764B

Påhl (Onkivesi) 1773B

Påhl Jöransson (Onkivesi) 1773B

Samuell (Tommonmäki) 1771B

RoutzaLn

Brusius (Lampaanjärvi) 1766A

Hemming (Pajujärvi) 1769B

Mårten (Pajujärvi) 1769B

Olof (Lampaanjärvi) 1766A

Peer Henss:n (Ollikkala) 1768B

Philip (Pörsänmäki) 1769A

Runberg

Lahrs (Nerkoo) 1767B

Ryhein

Anders (Sonkajärvi) 1771A

Lahrs (Vänninmäki) 1770B

Lahrs Lahrssonn (Vänninmäki) 1770B

Olof (Iisalmi) 1764A

Staffan (Ryhälä) 1769B

Rynein

Philip (Karvasalmi) 1765B

Påhl (Karvasalmi) 1765B

Rynyein

Jeremias (Jynkänniemi) 1764B

Johan (Jynkänniemi) 1764B

Rynäin

Hindrich (Pajujärvi) 1769B

Mattz (Ollikkala) 1768B

Ryttkein

Christer (Kilpisaari) 1765A

Christer (Pappila) 1774A

Hindrich (Leppälahti) 1766B

Hindrich (Taipale) 1771B

Jeremias (Kivistö) 1765B

Johan (Taipale) 1771B

Lahrs (Pajujärvi) 1769B

Lahrs (Rytky) 1770B

Mattz (Taipale) 1771B

Mattz (Ulmala) 1772B

Samuell (Taipale) 1771B

Råifwain

Christer (Haajainen) 1763A

Lahrs (Ollikkala) 1768B

Nills (Pappila) 1774A

Petter (Sälevä) 1771A

Rångain

Påhl (Haajainen) 1763A

Råoifwain

Lahrs (Mikkajärvi) 1767A

Räisein

Jacob (Sulkava) 1771B

Räissein

Jacob (Vaaraslahti) 1773B

Samuell (Vaaraslahti) 1773B

Rämä

Lahrs (Valkeamäki) 1772A

Petter (Valkeamäki) 1772A

Rämäxeles

Hemming Hindersson (Kiuruvesi) 1765A

Hindrich (Kiuruvesi) 1765A

Rämäxin

Hindrichz (Remeskylä) 1770B

Mattz (Remeskylä) 1770B

Mattz Mattss:n (Remeskylä) 1770B

Räpo

Anna (Vänninmäki) 1770B

Michell (Vänninmäki) 1770B

Rässain

Anders (Löytynmäki) 1766B

Rässein

Olof (Niemisjärvi) 1767B

Rönberg

Johan (Jokela) 1764B

Rönckä

Johan (Vänninmäki) 1770B

Röngä

Lahrs (Pajujärvi) 1769B

Samuell Christersson (Löytynjärvi) 1767A

Rönka

Nills (Rutakko) 1770A

Rönkä

Johan (Rutakko) 1770A

Mattz (Rutakko) 1770A

SAlkuun

SafwoLn

Christer (Lukkarila) 1766A

Olof (Lukkarila) 1766A

Sigfwoin

Peer (Rutakko) 1770A

Staffan (Rutakko) 1770A

Skiönberg

Lahrs (Sulkava) 1771B

Skiönfällt

Påhl (Kiuruvesi) 1764B

Snickare

Brusius (Kilpisaari) 1765A

Mattz (Kilpisaari) 1765A

Soinin

Nills (Ollikkala) 1768A

Sonnin

Hindrich (Ollikkala) 1768B

Issack Issackssonn (Ollikkala) 1768B

Soumalain

Erich (Ollikkala) 1768A

Mattz Mattsson (Haapajärvi) 1763A

SoureLn

Lijskin (Sonkajärvi) 1771A

Sparfwen

(Vaaraslahti) 1773B

Ström

Johan (Sutela) 1771A

Stårck

Petter (Ruokonen) 1770A

Suttin

Mattz (Sutela) 1771A

Swanström

(Juminen) 1764B

Swensk

Petter (Karvasalmi) 1765B

Swännin

Olof (Ulmala) 1772B

Såikatar

Anna (Leppälahti) 1766A

Söörman

Måns (Ruotaanmäki) 1770A

TAlkuun

Tallqwist

Mattz (Luupuvesi) 1767A

Tallrot

Lahrs (Haajainen) 1763A

Tenhin

Lahrs (Rytky) 1770B

Påhl (Rytky) 1770B

Tenhuin

Erich (Sulkava) 1771B

Tickain

Ellias (Vaaraslahti) 1773B

Hindrich (Kiuruvesi) 1764B

Ifwar (Kiuruvesi) 1764B

Jossep (Pajumäki) 1769B

Olof (Kiuruvesi) 1764B

Olof (Sonkajärvi) 1771A

Petter (Hautajärvi) 1764A

Påhl (Heinämäki) 1764A

Påhl (Kiuruvesi) 1765A

Påhl (Lampaanjärvi) 1766A

Påhl Hind:ss:n (Kiuruvesi) 1764B

Staffan (Niemisjärvi) 1767A

Tijckain

Olof (Remeskylä) 1770B

Tijckonen

Olof (Ulmala) 1772B

Tijkain

Christer (Pörsänmäki) 1769A

Mattz Nillsson (Ulmala) 1772B

Tijoin

Hindrich (Iisalmi) 1764A

Tirroin

Carll (Ryhälä) 1769B

Tofwin

Ellias (Laaka) 1766A

Erich (Vehmasjärvi) 1773A

Gabriell (Pielavesi) 1769B

Hindrich Hinderssonn (Heinämäki) 1764A

Johan (Ruotaanlahti) 1770A

Jöran (Lampaanjärvi) 1766A

Michell (Päsmäri) 1769B

Torain

Jacob (Karvasalmi) 1765B

Turpeein

Lahrs (Kalliojärvi) 1765B

Olofz (Kalliojärvi) 1765B

Tåppin

Mattz (Partala) 1768B

Tåssawain

Johan (Kuivaniemi) 1765B

Lahrs (Kuivaniemi) 1765B

Tåttman

(Löytynjärvi) 1767A

UAlkuun

Ullmain

Johan (Iisalmi) 1764B

Johan (Sutela) 1771A

Peer (Ulmala) 1772B

Ullmains

Ellias (Ulmala) 1772B

Uttriain

Påhl (Heinämäki) 1764A

Samuell (Heinämäki) 1764A

VWAlkuun

Wartiain

(Ollikkala) 1768B

Wijnberg

(Haapajärvi) 1763B

Wäissein

Christer (Karvasalmi) 1765B

Christer (Väisälänmäki) 1773A

Hemming (Väisälänmäki) 1773A

Johan (Nerkoo) 1767B

Johan (Ulmala) 1772B

Mattz (Nerkoo) 1767B

Mattz (Ulmala) 1772B

Peer (Nerkoo) 1767B

Petter (Nerkoo) 1767B

Påhl (Nerkoo) 1767B

Påhl (Ulmala) 1772B

WännäL:n

Påhl (Alapitkä) 1763A

Wänssell

Carll (Ulmala) 1772B

Wänäin

Påhl (Ruokonen) 1770A

Påhl Påhlssonn (Ruokonen) 1770A

Wässein

Petter (Löytynmäki) 1766B

ÅAlkuun

Åikarin

Simon (Ryhälä) 1769B

Ållickain

Anna (Lappetelä) 1766B

Erich (Lappetelä) 1766B

Hindrich (Karvasalmi) 1765B

Johan (Kivistö) 1765B

Lahrs (Karvasalmi) 1765B

Olof (Kivistö) 1765A

Olof (Kivistö) 1765B

Påhl (Kivistö) 1765A

Påhl (Lukkarila) 1766A

Påhl (Ollikkala) 1768B

Staffan (Lappetelä) 1766B

Ånckoin

Rassmus (Haapajärvi) 1763B

Åssenbrygg

Kirstin (Vieremäjärvi) 1772A

Nills (Vieremäjärvi) 1772A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 720 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2016