AlkuSavon henkikirjatIisalmen pitaja: henkikirjat1734 → Nimihakemisto

Iisalmi henkikirja 1734

Nimihakemisto


-  A  B  C  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å 
 -  A  B  C  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders (Ollikkala) 2135B

Anders Hindersson (Haapajärvi) 2132A

Anders Påhlsson (Nissilä) 2135B

Anna (Rutakko) 2137B

Brita (Pielavesi) 2137A

Brita (Rutakko) 2137A

Brita (Pappila) 2140A

Brusius Brusiuson (Lampaanjärvi) 2134A

Carl (Pielavesi) 2137A

Christer Christerss: (Ruotaanmäki) 2137A

Elias Eliason (Vaaraslahti) 2140A

Elias Ohlsson (Ulmala) 2139B

Elias Peerson (Ryhälä) 2137A

Enewald Enewaldson (Leppälahti) 2134A

Erich (Pörsänmäki) 2136B

Ewa (Ollikkala) 2135B

Gabriels (Kivistö) 2133A

Hans Pährson (Sutela) 2138A

Hans Thomasson (Sutela) 2138A

Helena (Ulmala) 2139B

Hemming (Lukkarila) 2134A

Hendrich Samuelsson (Martikkala) 2135A

Henrich (Juminen) 2132B

Hindrich Ifwarson (Ollikkala) 2135B

Hindrich Mattson (Kiuruvesi) 2133A

Hindrich Nielsson (Ollikkala) 2135B

Hämming (Pajujärvi) 2136B

Hämming Michelsson (Juminen) 2132B

Ifwar Ifwarson (Ollikkala) 2136A

Ifwars (Ollikkala) 2135B

Ingrid (Ollikkala) 2136A

Ingrid (Partala) 2136A

Jacob (Ulmala) 2139B

Johan (Juminen) 2132B

Johan (Viitaa) 2139A

Johan Andersson (Luupuvesi) 2134B

Johan Gabrielsson (Koivujärvi) 2133B

Johan Johanson (Lampaanjärvi) 2134A

Johan Johanson (Lammassalo) 2134B

Johan Johanson (Pielavesi) 2137A

Johan Johanson (Sutela) 2138A

Johan Ohlsson (Hautajärvi) 2132A

Jöran Larson (Ollikkala) 2135B

Karin (Marttisenjärvi) 2134B

Karin (Martikkala) 2135A

Lars (Hautajärvi) 2132A

Lars (Pörsänmäki) 2136B

Lars Larssons (Pörsänmäki) 2136B

Lars Nielsson (Sulkava) 2138A

Lisa (Pielavesi) 2137A

Margareta (Naarvanlahti) 2135B

Margeta (Ollikkala) 2135B

Margeta (Valkeamäki) 2139A

Marja (Viitaa) 2139A

Mattz (Ulmala) 2139B

Matz (Vieremäjärvi) 2139A

Matz Brusiuson (Kilpisaari) 2133A

Michell (Marttisenjärvi) 2134B

Michell Phillipson (Hernejärvi) 2132A

Niels (Lampaanjärvi) 2134A

Niels (Ollikkala) 2135B

Niels Larsson (Ollikkala) 2135B

Olof Erichson (Lappetelä) 2134A

Olof Michellsson (Sälevä) 2138A

Olof Ohlsson (Hautajärvi) 2132B

Peer (Sutela) 2138A

Peer Christerson (Martikkala) 2135A

Peer Johansson (Sutela) 2138A

Peer Mattsson (Haapajärvi) 2132A

Peer Peersons (Haapajärvi) 2132A

Påhl (Remeskylä) 2137B

Påhl Påhlson (Sutela) 2138A

Påhl Samuelsson (Heinämäki) 2132A

Påhl Staffan (Ollikkala) 2136A

Samuel (Heinämäki) 2132A

Samuel (Ulmala) 2139B

Staffan Ifwars: (Ollikkala) 2135B

AAlkuun

Ackain

Niels (Iisalmi) 2132B

Ahlbom

Erich (Hautajärvi) 2132A

Ahlgren

Per (Hautajärvi) 2132A

Aminof

Georg: (Partala) 2136A

Asp

Hemming (Luupuvesi) 2134B

BAlkuun

Bergman

Peer (Sulkava) 2138B

Borgman

(Taipale) 2138B

Brun

Bertill (Lukkarila) 2133B

CAlkuun

Cajanus

Isac (Iisalmi) 2132B

Caupin

Christer (Kauppila) 2131B

Johan (Kauppila) 2131B

Petter (Kauppila) 2131B

Costs

Mårt: (Lammassalo) 2134B

Cumbulain

Hindrich (Viitaa) 2139A

Påhl (Viitaa) 2139A

Cättuin

Johan (Vieremäjärvi) 2139A

EAlkuun

Eekenberg

(Ollikkala) 2136A

Eekman

(Karvasalmi) 2133B

Eskelin

Olof Peersson (Sonkajärvi) 2138A

Peer (Vieremäjärvi) 2139A

Samuel (Sonkajärvi) 2138A

Eskillin

Jeremias (Haapajärvi) 2131B

Eskillinen

Mattz (Näläntö) 2135B

Eskilläinen

Anders (Haapajärvi) 2131B

Peer Påhlsson (Haapajärvi) 2131B

FAlkuun

Fabritius

Clemens (Pappila) 2140B

Fagerlund

Michell (Laaka) 2133B

Flygare

Hindrich (Alapitkä) 2131B

GAlkuun

Gadda

Peer (Kilpisaari) 2133A

Gierss

(Kilpisaari) 2133A

Graan

Niels (Rutakko) 2137B

Granholt

(Salahmi) 2137B

Pär (Ryhälä) 2137A

Gummerus

Hinr: (Ulmala) 2139B

HAlkuun

Haloin

Anders (Ollikkala) 2136A

Halonen

Simon (Varpanen) 2139B

Haracka

Lars (Lappetelä) 2134A

Hardickain

Anders (Partala) 2136A

Michell (Naarvanlahti) 2135B

Harmainen

Hindrich (Sulkava) 2138A

Heinoin

Lars (Paloinen) 2136A

Hellises

(Paloinen) 2136A

Hestsko

Gustaff (Ulmala) 2139B

Hestskoo

(Partala) 2136A

(Paloinen) 2136A

Heurlin

Samuel (Haapajärvi) 2131B

Hilduin

Ifwar (Alapitkä) 2131B

Hillduin

Cnut (Naarvanlahti) 2135B

Ifwar (Naarvanlahti) 2135B

Mattz (Naarvanlahti) 2135B

Thomas (Naarvanlahti) 2135B

Hoffreen

(Ollikkala) 2136A

Huijain

Olof (Lampaanjärvi) 2134A

Påhl Nielson (Lampaanjärvi) 2134A

Thobias (Ollikkala) 2136A

Huiskain

Anders (Lampaanjärvi) 2134A

Hujain

Olof (Onkivesi) 2140A

Hussu

Hemming (Nerkoo) 2135A

Karin (Lappetelä) 2134B

Peer (Lappetelä) 2134B

Huttuin

Anders (Haajainen) 2131B

Brita (Taipale) 2138B

Elias (Kilpisaari) 2133A

Hendrich (Pahkamäki) 2136B

Johan (Vänninmäki) 2137B

Johan (Taipale) 2138B

Johan (Viitaa) 2139A

Lars (Lampaanjärvi) 2134A

Michell (Oinasjärvi) 2135B

Olof (Heinämäki) 2132A

Olof (Iisalmi) 2132B

Peer (Sonkajärvi) 2138A

Thomas (Sonkajärvi) 2138A

Huttuinen

Anders (Viitaa) 2139A

Hendrich (Viitaa) 2139A

H˙fwarin

Pär (Niemisjärvi) 2135A

Hyfwärin

Staffan (Sonkajärvi) 2138A

Hyfwäräin

Lars (Sulkava) 2138B

Staffan (Sulkava) 2138B

Hyfwäräinen

Peer (Sulkava) 2138B

Hyfwöinen

Anders (Kiuruvesi) 2133A

Hynnin

Hemming (Juminen) 2132B

Hendrich (Juminen) 2132B

Johan (Juminen) 2132B

Johan (Kilpisaari) 2133A

Pähr (Kilpisaari) 2133A

Hynninen

Anders (Koskenkylä) 2133B

Hynnyinen

Christer (Rutakko) 2137A

Elias (Rutakko) 2137A

H˙rcke

Elin (Pörsänmäki) 2136B

Peer (Pörsänmäki) 2136B

Hägström

(Kilpisaari) 2133A

Häickin

Anders (Sonkajärvi) 2138A

Häinoin

Niels (Alapitkä) 2131B

Olof (Alapitkä) 2131B

Häiskain

Anders (Haajainen) 2131B

Anders (Juminen) 2132B

Anders (Kääriänsaari) 2132B

Hemming (Juminen) 2132B

Hnedrich (Juminen) 2132B

Jeremias (Korpijärvi) 2133A

Jeremias (Petäjäjärvi) 2136B

Johan (Valkeamäki) 2139A

Lars (Juminen) 2132B

Påhl (Juminen) 2132B

Hämäläin

Erich (Jokela) 2132B

Staffan (Lappetelä) 2134A

Hätäinen

Olof (Rutakko) 2137A

IAlkuun

Ihalain

Johan (Löytynmäki) 2134B

Lars (Löytynmäki) 2134B

Niels (Heinämäki) 2132A

Ikäheimoin

Påhl (Pielavesi) 2137A

Illko

Hendrich (Nissilä) 2135B

JAlkuun

Jauhiain

Grels (Kotaniemi) 2133B

Lars (Vänninmäki) 2137B

Thomas (Sulkava) 2138B

Jundeen

Mattz (Kuivaniemi) 2133B

Jundin

Mattz (Partala) 2136A

Junduin

Olof (Haapajärvi) 2131B

Peer (Pappila) 2140A

Jutin

Lars (Lampaanjärvi) 2134A

Jutinen

Johan (Korpijärvi) 2133A

Olof (Korpijärvi) 2133A

Jåckalain

Lars (Kilpisaari) 2133A

JäskeLn

Matz (Salahmi) 2137B

Jäskeläin

Hendrich (Väisälänmäki) 2140A

Olof (Väisälänmäki) 2140A

KAlkuun

Kackin

Markus (Sukeva) 2138A

Kaikoinen

Påhl (Niemisjärvi) 2135A

Kaikonen

Olof (Kiuruvesi) 2133A

Peer (Kiuruvesi) 2133A

Kainulain

Dawid (Partala) 2136A

Samuel (Petäjäjärvi) 2136B

Kajnulain

Peer (Vänninmäki) 2137B

Kajnulainen

Knut (Rutakko) 2137A

Karackain

Anders (Iisalmi) 2132B

Peer (Iisalmi) 2132B

Karakain

Johan (Hernejärvi) 2132A

Karjalainen

Matz (Ulmala) 2139B

KarjaLn

Mattz (Paloinen) 2136A

Karpin

Johan (Pappila) 2140A

Katain

Olof (Pörsänmäki) 2136B

Påhl (Lappetelä) 2134A

Pähr (Pörsänmäki) 2136B

Katainen

Ifwar (Vieremäjärvi) 2139A

Katanen

Ifwar (Lappetelä) 2134A

Katiainen

Adam (Leppälahti) 2134A

Kaupin

Bertill (Vänninmäki) 2137B

Daniel (Iisalmi) 2132B

Johan (Pyöreä) 2136A

Kaupinen

Michel (Sukeva) 2138A

Kijskin

Lars (Valkeamäki) 2138B

Komulain

Johan (Sukeva) 2138A

Zachris (Sukeva) 2138A

Kosmain

Johan (Kääriänsaari) 2132B

Lars (Ollikkala) 2136A

Påhl (Ollikkala) 2135B

Staffan (Koppola) 2133A

Kumbulain

Karin (Haajaistaival) 2131B

Mattz (Haajaistaival) 2131B

Matz (Leväniemi) 2134B

Olof (Haajaistaival) 2131B

Wijsa (Haapajärvi) 2132A

Wijsa (Heinämäki) 2132A

Kumbulainen

Lars (Vehmasjärvi) 2139B

Samuel (Vehmasjärvi) 2139B

Kyllöin

Ifwar (Lampaanjärvi) 2134A

Kåcko

Johan (Haapajärvi) 2132A

Mårthen (Sulkava) 2138B

Pär (Sulkava) 2138B

Kåckoin

Samuel (Vieremäjärvi) 2139A

Kåckonen

Peer Ersson (Lampaanjärvi) 2134A

Pähr (Lampaanjärvi) 2134A

Kåick

Elias Mattson (Lappetelä) 2134A

KåmuLn

Samuel (Sukeva) 2138A

Kånoin

Hendrich Ohlsson (Luupuvesi) 2134B

Peer (Luupuvesi) 2134B

Påhl Ohlsson (Luupuvesi) 2134B

Kåpainen

Eskill (Pappila) 2140B

Kåsmain

Påhl (Varpanen) 2139B

Kåstin

Erich (Partala) 2136A

Kähckoin

Thomas (Pielavesi) 2137A

Kähcköin

Anders (Nerkoo) 2135A

Kähköin

Philip (Nerkoo) 2135A

Kämärin

Hindrich (Niemisjärvi) 2135A

Kämäräin

Lars Påhlsson (Luupuvesi) 2134B

Matz (Luupuvesi) 2134B

Pähr (Luupuvesi) 2134B

Samuel (Luupuvesi) 2134B

Kärckein

Anders (Heinämäki) 2132A

Mattz (Sulkava) 2138B

Pär (Heinämäki) 2132A

Käriäin

Hindrich (Sulkava) 2138B

Kärkein

Cnut (Kalliojärvi) 2133B

Hans (Kalliojärvi) 2133B

Lars (Kalliojärvi) 2133B

Peer (Kalliojärvi) 2133B

Påhl (Kalliojärvi) 2133B

Påhl (Niemisjärvi) 2135A

Påhl Johanson (Kalliojärvi) 2133B

Kärkeinen

Påhl (Osmanki) 2140A

Kärkäin

Lars Peerson (Kalliojärvi) 2133B

Petter (Kalliojärvi) 2133B

Kättuin

Anders (Kiuruvesi) 2133A

Lars (Vänninmäki) 2137B

Lars (Valkeamäki) 2139A

Margeta (Valkeamäki) 2138B

Olof (Kiuruvesi) 2133A

Påhl Ohlsson (Valkeamäki) 2138B

LAlkuun

Lapitar

Margreta (Ruotaanlahti) 2137A

Lappalain

Anders (Nerkoo) 2135A

Enwald (Iisalmi) 2132B

Lars (Heinämäki) 2132A

Lars (Iisalmi) 2132B

Lars (Kiuruvesi) 2133A

Lars (Paloinen) 2136A

Lars (Pörsänmäki) 2136B

Lars (Valkeamäki) 2139A

Matz (Sälevä) 2138A

Olof (Kiuruvesi) 2133A

Peer (Kilpisaari) 2133A

Peer (Valkeamäki) 2139A

LappaLn

Johan (Kiuruvesi) 2133A

Johan Peerson (Haapajärvi) 2132A

Margeta (Ruotaanmäki) 2137A

Påhl (Nerkoo) 2135A

Påhl Jacobsson (Ruotaanmäki) 2137A

Pähr (Ruotaanlahti) 2137A

Pähr Larson (Ruotaanlahti) 2137A

Pährs (Nerkoo) 2135A

Lappwetelain

Peer (Leppälahti) 2134A

Peer (Sälevä) 2138A

Lappweteläin

Matz (Lappetelä) 2134A

Lauckain

Lars (Vehmasjärvi) 2139B

Nils (Rytky) 2137B

Olof (Vaaraslahti) 2140A

Påhl (Vaaraslahti) 2140A

Samuel (Salmijärvi) 2138B

Laukanen

Jacob (Tommonmäki) 2138B

Leerberg

(Pörsänmäki) 2136B

Lemki

Johan (Pielavesi) 2137A

Lind

Lars (Niemisjärvi) 2135A

Lippoin

Anders (Venetmäki) 2140A

Eskill (Venetmäki) 2140A

Lars (Lampaanjärvi) 2134A

Marckus (Lampaanjärvi) 2134A

Luckarin

Anders Peerson (Hautajärvi) 2132B

Peer Pöhrson (Lukkarila) 2134A

Luckarinen

Lars (Sutela) 2138A

Lustig

Peer (Onkivesi) 2140A

Lång

Samuel (Niemisjärvi) 2135A

Läifwo

Påhl (Pajujärvi) 2136B

Läinoin

Sigfred (Valkeamäki) 2139A

Läinonen

(Hernejärvi) 2132A

Läppin

Kirstin (Pappila) 2140A

Michell (Pappila) 2140A

Löfgreen

(Lappetelä) 2134B

MAlkuun

Mackoin

Jeremias (Salahmi) 2137B

Johan (Nerkoo) 2135A

Peer (Marttisenjärvi) 2134B

Mairinus

Isac (Lammassalo) 2134B

Johan (Lammassalo) 2134B

Makoin

Anna (Salahmi) 2137B

Olof Påhlsson (Salahmi) 2137B

Påhl (Salahmi) 2137B

Mardickain

Christer (Hautajärvi) 2132A

Gabriel (Ollikkala) 2135B

Olof (Karvasalmi) 2133B

Peer (Ollikkala) 2135B

Philip (Ollikkala) 2135B

Påhl (Ollikkala) 2135B

Mardickn

Jöran (Ollikkala) 2135B

Meekälin

Jacob (Ulmala) 2139B

Mietin

Johan (Naarvanlahti) 2135B

Mollerus

Abram (Paloinen) 2136A

M˙ckäin

Påhl (Pajujärvi) 2136B

Mähoin

Jacob (Rutakko) 2137B

Mähöin

Johan (Pappila) 2140A

NAlkuun

Nifwalain

Pähr (Niemisjärvi) 2135A

Nijrain

Anna (Marttisenjärvi) 2134B

Niels (Marttisenjärvi) 2134B

Samuel (Luupuvesi) 2134B

Nirain

Hans (Pörsänmäki) 2136B

Lars (Porovesi) 2136A

Peer (Porovesi) 2136A

Niskain

Anders (Tommonmäki) 2138B

Anna (Karjala) 2133B

Carl (Haapajärvi) 2132A

Hindrich (Niemisjärvi) 2135A

Johan Andersson (Karjala) 2133B

Joseph (Lammassalo) 2134B

Kirstin (Pielavesi) 2137A

Mattz (Lammassalo) 2134B

Mattz (Pielavesi) 2137A

Påhl (Lammassalo) 2134B

Pähr (Ruotaanlahti) 2137A

Nissin

Anders (Nissilä) 2135B

Anders (Vieremäjärvi) 2139A

Matz (Nissilä) 2135B

Niels Nielsson (Nissilä) 2135B

Olof (Vieremäjärvi) 2139A

Påhl (Nissilä) 2135B

Påhl (Vieremäjärvi) 2139A

Nousiain

Lars (Sulkava) 2138A

Olof (Sulkava) 2138A

Nousiainen

Lars (Vaaraslahti) 2140A

Mattz (Sulkava) 2138A

Niels (Sulkava) 2138B

Påhl (Vaaraslahti) 2140A

OAlkuun

Ollander

Georg (Paloinen) 2136A

Ollikain

Anna (Lappetelä) 2134A

Erich (Lappetelä) 2134A

Hindrich (Kivistö) 2133A

Hindrich (Karvasalmi) 2133B

Olof (Kivistö) 2133A

Olof (Lukkarila) 2133B

Påhl (Kivistö) 2133A

Påhl Påhlson (Lukkarila) 2133B

Påhl Påhlsson (Ollikkala) 2136A

Staffan (Lappetelä) 2134B

Ollikatar

Wallborg (Karvasalmi) 2133B

PAlkuun

Paldan:

Hinr. (Niemisjärvi) 2135A

Panain

Lars (Kuivaniemi) 2133B

Pardain

Anna (Nerkoo) 2135A

Erich (Haapajärvi) 2131B

Hindrich (Rutakko) 2137B

Hindrich Ersson (Haapajärvi) 2131B

Johan (Haapajärvi) 2131B

Johan (Nerkoo) 2135A

Lars (Luupuvesi) 2134B

Lars (Nerkoo) 2135A

Lars (Nissilä) 2135B

Påhl (Kilpisaari) 2133A

Påhl (Nerkoo) 2135A

Påhl (Pörsänmäki) 2136B

Påhl Jöranss: (Pörsänmäki) 2136B

Påhl Philipson (Partala) 2136A

Pär Thomasson (Luupuvesi) 2134B

Philgreen

Hemming (Martikkala) 2135A

Piedickain

Mattz (Sulkava) 2138B

Piedickäin

Lars (Vaaraslahti) 2140A

Piedikäin

Lars (Niemisjärvi) 2135A

Pitkoin

Johan (Sutela) 2138A

Pulka

Mattz Andersson (Valkeamäki) 2139A

Peer (Ruotaanmäki) 2137A

Pullka

Anders (Haajainen) 2131B

Olof (Haajainen) 2131B

Pullkinen

Mattz (Taipale) 2138B

Michell (Taipale) 2138B

Sigfred (Taipale) 2138B

Puroin

Hans (Väisälänmäki) 2139B

Heming (Väisälänmäki) 2139B

Påhl Christersson (Vianto) 2139B

Pursiain

Christer (Lappetelä) 2134A

Påhl (Leppälahti) 2134A

P˙ckäläin

Hemming (Niemismäki) 2135B

P˙yxä

Peer Ohlsson (Hautajärvi) 2132A

Pälldoin

Hindrich (Vieremäjärvi) 2139A

Päsoinen

Elias (Haapajärvi) 2132A

Erich (Haapajärvi) 2132A

RAlkuun

Randström

Lorentz (Paloinen) 2136A

Rautaparda

Anna (Toivakko) 2138B

Ifwar (Toivakko) 2138B

Rautaparta

Erich (Pörsänmäki) 2136B

Risain

Anders (Pörsänmäki) 2136B

Ruotsalain

Olof (Pajujärvi) 2136B

RuotzaL

Hindrich (Paloinen) 2136A

Ruotzalain

Hemming (Pajujärvi) 2136B

Hendrich (Sutela) 2138A

Hind: (Juminen) 2132B

Hindrich (Ruokonen) 2137B

Hindrich (Vianto) 2139B

Ifwar (Lukkarila) 2134A

Johan (Joutsenniemi) 2132B

Lars (Pajujärvi) 2136B

Mattz (Ulmala) 2139B

Mårthen (Pajujärvi) 2136B

Peer (Leppälahti) 2134A

Peer (Vianto) 2139B

Philip (Ollikkala) 2135B

Påhl (Pörsänmäki) 2136B

Påhl (Pajujärvi) 2136B

Pähr (Joutsenniemi) 2132B

Pär (Joutsenniemi) 2132B

Samuel (Tommonmäki) 2138B

Ruotzalainen

Jöran Påhlsson (Onkivesi) 2140A

Påhl (Onkivesi) 2140A

Ryhein

Lars Larss (Vänninmäki) 2137B

R˙häin

Hindrich (Ryhälä) 2137A

Staffan (Pappila) 2140A

Ryhänen

Anders (Sonkajärvi) 2138A

Rynin

Jeremias (Jynkänniemi) 2132B

Rynäin

Christer (Karvasalmi) 2133B

Johan (Lukkarila) 2133B

Mattz (Ollikkala) 2136A

Philip (Karvasalmi) 2133B

Påhl (Karvasalmi) 2133B

R˙nöin

Hindrich (Pajujärvi) 2136B

R˙tck

Johan (Taipale) 2138B

R˙ttkoin

Greels (Taipale) 2138B

Lars (Pajujärvi) 2136B

Mattz (Ulmala) 2139B

Ryttkäin

Hindrich (Leppälahti) 2134A

Sisla (Leppälahti) 2134A

Ryttköin

Christer (Kilpisaari) 2133A

Hindrich (Taipale) 2138B

Jeremias (Kivistö) 2133A

Johan (Taipale) 2138B

Råifwain

Johan (Pappila) 2140B

Niels (Ulmala) 2139B

Råifwas

Johan (Haajainen) 2131B

Mattz (Mikkajärvi) 2135A

Niels (Sälevä) 2138A

Råjfwain

Lars (Ollikkala) 2136A

Rångain

Påhl Påhlsson (Haajainen) 2131B

Pährs (Haajainen) 2131B

Räisein

Anders (Löytynmäki) 2134B

Jacob (Sulkava) 2138B

Olof (Niemisjärvi) 2135A

Samuel Samuelss: (Vaaraslahti) 2140A

Rämes

Lars (Valkeamäki) 2139A

Mattz (Remeskylä) 2137B

Olof (Remeskylä) 2137B

Peer (Valkeamäki) 2139A

Pähr (Remeskylä) 2137B

Räpo

Michell (Vänninmäki) 2137B

Rät˙

Lars (Rytky) 2137B

Röncko

Johan (Viitaa) 2139A

Rönckö

Elin (Rutakko) 2137A

Mattz (Rutakko) 2137A

Matz Matson (Rutakko) 2137B

Niels (Rutakko) 2137B

Rönd˙n

Anders (Niemisjärvi) 2135A

Rönga

Lars (Pajujärvi) 2136B

Påhl (Löytynjärvi) 2134B

Pähr (Löytynjärvi) 2134B

Samuel (Löytynjärvi) 2134B

SAlkuun

Safwolain

Pähr (Martikkala) 2135A

Sigfred (Martikkala) 2135A

SafwoLn

Olof (Naarvanlahti) 2135B

Sastamoin

Greels (Kalliojärvi) 2133B

Sigwoin

Elias (Ollikkala) 2136A

Sirfwiä

Anna (Rutakko) 2137B

Peer (Rutakko) 2137B

Staffan (Rutakko) 2137B

Sirfwiätar

(Onkivesi) 2140A

Snällström

(Nerkoo) 2135A

Springberg

Niclas (Hernejärvi) 2132A

Sundman

Erich (Pörsänmäki) 2136B

SuomaLn

Matz (Haapajärvi) 2131B

Sutinen

Aron (Pyöriälä) 2137A

Suåmalainen

Erich (Ulmala) 2139B

Sånnin

Isach (Ulmala) 2139B

TAlkuun

Tawaststierna

(Hernejärvi) 2132A

Ticjkain

Olof (Ulmala) 2139B

Tickain

Hindrich (Kiuruvesi) 2132B

Ifwar (Kiuruvesi) 2133A

Lars (Kiuruvesi) 2133A

Olof (Kiuruvesi) 2132B

Olof (Remeskylä) 2137B

Peer (Vänninmäki) 2137B

Påhl (Heinämäki) 2132A

Påhl (Kiuruvesi) 2132B

Påhl (Lampaanjärvi) 2134A

Påhl (Pajumäki) 2137A

Tijckain

Mattz (Ulmala) 2139B

Tikain

Christer (Pörsänmäki) 2136B

Tillman

(Pörsänmäki) 2136B

Tirinen

Carl (Ryhälä) 2137A

Tofwin

Elias (Laaka) 2133B

Erich (Vehmasjärvi) 2139B

Michell (Vehmasjärvi) 2139B

Peer (Vehmasjärvi) 2139B

Tofwinen

Johan (Päsmäri) 2137A

Torolain

Hans (Paloinen) 2136A

Turpeinen

Olof (Kalliojärvi) 2133B

Tåfwin

Hindrich (Heinämäki) 2132A

Michell (Laaka) 2133B

Tåifwatar

Anna (Hernejärvi) 2132A

Tåssawain

Lars (Kuivaniemi) 2133B

Tänhuin

Erich (Sulkava) 2138B

Matz (Pörsänmäki) 2136B

Påhl Larson (Rytky) 2137B

UAlkuun

Uckoin

Olof (Ruotaanlahti) 2137A

Ullmain

Johan (Jokela) 2132B

Peer (Ulmala) 2139B

Ullmainen

Johan (Sutela) 2138A

Ulmain

Johan (Ulmala) 2139B

VWAlkuun

Wallman

(Ulmala) 2139B

Weis

Anna (Nerkoo) 2135A

Matz Johans: (Nerkoo) 2135A

Wensell

Carl (Ulmala) 2139B

Wäckström

(Heinämäki) 2132A

Wäisein

Christer (Karvasalmi) 2133B

Elin (Koppola) 2133A

Hämming (Väisälänmäki) 2140A

Kirstin (Nerkoo) 2135A

Peer (Löytynmäki) 2134B

Peer (Nerkoo) 2135A

Påhl (Koppola) 2133A

Påhl (Nerkoo) 2135A

Påhl (Ulmala) 2139B

Pähr (Väisälänmäki) 2140A

ÅAlkuun

Åjkarain

Simon (Vieremäjärvi) 2139A

Ållikain

Olof (Kivistö) 2133A

Åsenbryg

Niels (Vieremäjärvi) 2139A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 583 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2016