AlkuSavon henkikirjatJuvan pitaja: henkikirjat1651 → Nimihakemisto

Juva henkikirja 1651

Nimihakemisto


-  A  B  C  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Ö 
 -  A  B  C  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Ö

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Bärnt Mårtensson 136A

Erich Jäspersson 136A

Jacob Persson 136A

Johan (Pappila) 135A

Johan 136B

Jöran Jöranss (Kilpola) 135A

Lars (Kaihunmäki) 133B

Malin Hanssdotter 136B

Matz Henderss (Männynmäki) 135A

Måns Olufsson (Kuosmala) 135A

Mårten Söfringss (Suurniemi) 134B

Simon (Pappila) 135A

Sussj Pijrkoinsd:r 136A

Thomas Bärtillsson (Kuosmala) 135A

Thönne Matzon (Purhola) 134B

AAlkuun

Ahoin

Hendrich (Kiiskilä) 135B

Oluf (Ahola) 136A

Påål (Ahola) 136A

Antoinen

Knut (Soiniemi) 133B

Anttoin

Bengt (Rantuu) 135B

Aufuinen

Påål (Mäköis) 134A

Aufwin

Lars Anderss: (Auvila) 135A

Matz Ollss: (Auvila) 135A

Aufwinen

Matz (Auvila) 134A

Peer (Auvila) 134A

BAlkuun

Bengtinen

Påål (Vuorilahti) 135A

CAlkuun

Cainulain

Michel 136A

Caipaahain

Påål (Maivala) 135A

Caupinen

Hindrich 136A

Colemain

Oluf (Vehmaa) 134B

Condia

Phijlpus (Maivala) 135A

Cossmain

Hindrich Staphanss: (Maivala) 134A

Jöns Grelss: (Maivala) 134A

Matz Jönsson (Hietajärvi) 134A

Cossmain Muiku

Matz (Näärinki) 134B

Cossmain Rausku

Matz (Hietajärvi) 134A

Cossmainen

Peter (Kuosmala) 133B

Cossman

Johan (Kuosmala) 133B

FAlkuun

Frost

Lars (Hietajärvi) 134A

HAlkuun

Haikarain

Jöran (Haikarila) 134A

Hallinen

Jöns (Mäntynen) 134B

Niels (Leipämäki) 134B

Halloin

Michel (Mäntynen) 134B

Peer Knutsson (Mäntynen) 133B

Halloinen

Peer (Halola) 134A

Hamuijn

Anders (Lievola) 136A

Hamuijnen

Jacob (Ollikkala) 135B

Harmain

Hindrich (Kiiskilänniemi) 134B

Hatzoin

Hemmingh (Hatsola) 133B

Mårten 136A

Heijnoin

Lars (Laukkala) 135B

Peter (Laukkala) 135B

Heijnoinen

Lars (Heinola) 134A

Niels (Heinola) 134A

Heinoinen

Hendrich Simonss: (Laukkala) 135B

Påål Olufzon (Laukkala) 135B

Hemelein

Jöns (Kylä ei tiedossa) 136A

Herkein

Peer 136A

Herrain

Hindrich (Laukkala) 133B

Hirfuoij

Matz (Vuorenmaa) 134B

Hirfuoin

Matz Hansson (Vuorenmaa) 135B

Peer (Vuorenmaa) 134B

Hottinen

Simon (Hottila) 133B

Hulkoin

Anders Thomsson (Palonen) 133B

Huttuinen

Jöns (Rantuu) 135B

Huupo

Lars Peerss: (Purhola) 134B

Hydijäinen

Peter (Knuutilanmäki) 135A

Hyfuoijnen

Matz (Remojärvi) 135A

Hyfuoin

Erich Ollss: (Hyvölä) 134B

Hyuöijnen

Peter (Hyvölä) 133B

Hämelein

Jöns (Pätylä) 135B

Knut (Knuutilanmäki) 135A

Knut Hinderss: (Murtois) 135A

Peer (Pohjois) 134A

Hämälein

Bärtill 136A

Eshill 136B

Hindrich (Murtois) 134A

Samuel (Knuutilanmäki) 134A

Hämäläin

Nijlss (Remojärvi) 135B

Peer (Murtois) 135B

Hämäter

Ellj 136B

Hännin

Oluf (Maivala) 134A

Härkein

Anders Pållss: 136A

Hendrich 136A

Jacob (Leipämäki) 134B

Johan (Kaislajärvi) 135A

Niels (Rantuu) 135B

Peer (Härkälä) 135B

Påål (Härkälä) 135B

Påål And: (Härkälänniemi) 134B

Thomas (Härkälä) 134B

Tönne Perss: (Härkälänniemi) 134B

Härkeinen

Oluf (Murtois) 135A

Hötilein

Matz Cossmain (Hyötyy) 134B

Hötylein

Peer Abrahamsson (Hyötyy) 134B

Hötylöinen

Lars (Hyötyy) 135A

IAlkuun

Ihalain

Anders (Ollikkala) 135B

Mårten Nielss: (Murtois) 134A

Ihalembinen

Oluf (Maivala) 135A

Ikoin

Thomas (Pohjois) 134A

Illmarj

Anders (Mäköis) 135A

Immoin

Peer (Summala) 133B

Thomas (Suurniemi) 133B

Ingen

Oluf Olufzon (Remojärvi) 134A

JAlkuun

Jarainen

Påål (Näärinki) 134B

Jaratar

Maijko 136B

Jurfuain

Knut Larss: (Remojärvi) 134A

KAlkuun

Kaijnutar

Elin 136A

Kallin

Påål Matzson (Kilpola) 134A

Karfuin

Hendrich (Hottila) 133B

Kartutar

Ellin 136B

Kemelein

Niels (Mäköis) 134A

Påål (Mäköis) 134A

Staffan Eshelss: (Mäköis) 134A

Kempain

Peer Pålsson 136A

Kerkein Mullj

Påål (Näärinki) 134B

Kettu

Peer Matzon (Hietajärvi) 135B

Kettuin

Anders (Hietajärvi) 135B

Kijskinen

Phillpuss (Härkälä) 133B

Påål (Kiiskilänniemi) 133B

Kijukutar

Kaijssa 136A

Kiskin

Erich Gorgonius (Kiiskilänniemi) 134B

Gregonius (Taipale) 135A

Peer Ollsson (Sorjola) 135B

Kiskinen

Bärtill (Kiiskilä) 134B

Erich Michelsson (Kaskii) 134B

Grels (Kaskii) 133B

Hindrich (Mäntynen) 133B

Niels (Kaskii) 134B

Philpus 136B

Kiskinn

Mickell (Härkälänniemi) 133B

Koijstijn

Ollj 136A

Koufuatar

Kaijssa 136A

Kupsa

Anders (Kupsala) 133B

Kupssa

Påål (Kupsala) 133B

Kurikain

Hindrich (Karkeamaa) 135B

Peer Jönsson (Karkeamaa) 134B

Kurkoinen

Staphan (Kylä ei tiedossa) 135B

Kärkj

Sigfred Perss: (Haikarila) 134A

Kättuin

Peer 136A

Köttuin

Jöns Peerss: (Hietajärvi) 134A

LAlkuun

Laitianen

Staphan (Ahola) 136A

Lamain

Brussj (Inkilä) 134A

Crister (Hännilä) 135B

Lars (Suurniemi) 134B

Påål Larsson (Vehmaa) 135A

Lambain

Jöns Michelsson (Vuorenmaa) 134B

Mårten (Vuorenmaa) 134B

Peer (Ollikkala) 135B

Påål (Vuorenmaa) 135A

Påål (Vuorenmaa) 135B

Lapwetelein

Lars (Vehmaa) 135B

Laukain

Erich (Laukkala) 134B

Lauman

Oluf (Kupsala) 133B

Launitar

Kersten 136A

Lautiain

Anders (Kasintaipale) 133B

Lautiainen

Peter (Lauteala) 134B

Lefuoin

Jöns (Lievola) 135B

Oluf (Lievola) 135B

Lehijkoin

Brussius (Lehikkola) 135B

Matz (Lehikkola) 135B

Peter (Lievola) 136A

Lehijkotar

Elin Peersdåtter 136B

Lehikoin

Jöran 136B

Leijnoin

Peter (Vuorenmaa) 134B

Leinoin

Michel (Vuorenmaa) 135B

Peer Jönss: (Vuorenmaa) 134B

Leskenen

Oluf 136A

Leskin

Anders (Näärinki) 135B

Hindrich (Leskelä) 135B

Johan (Leskelä) 135B

Oluf (Leskelä) 135B

Leskinen

Peer (Viisala) 135B

Lijmatain

Matz Abrahamss: (Mustola) 134A

Lipssaijn

Niels (Lipsala) 136A

Lomatar

Maijko 136B

Lopioin

Michel 136A

Luokain

Peer 136A

Längä

Jöns (Teivaa) 134A

Läskin

Hendrich (Paatela) 135B

Läskinen

Påål (Huhtimaa) 135A

MAlkuun

Marain

Peer (Maarala) 134A

Peer (Maarala) 135A

Mardijkain

Oluf Olss: 136A

Mardikain

Eskell (Kangas) 133B

Lars (Kaihunmäki) 133B

Peer (Vehmaa) 134B

Martin

Peer (Hatsola) 133B

Martinen

Påål (Rantuu) 134A

Meloijn

Niels (Leipämäki) 135B

Muijkoin

Jönss 136A

Muiku

Matz (Näärinki) 134B

Mullj

Påål (Näärinki) 134B

Mustoijnen

Niels (Mustola) 134A

Mustoin

Anders 136A

Mutlaijn

Isack (Kangas) 133B

Muttulain

Johan (Järvenpää) 135A

Måndoin

Staphan 136A

Månnoinen

Anders (Niinimäki) 134B

Märda

Hindrich (Vehmaa) 135B

NAlkuun

Narijn

Grelss Pålss: 136A

Narijnen

Hendrich (Sorjola) 135B

Narin

Lars Thomsson (Pohjois) 134A

Narinen

Anders (Narila) 135B

Nasack

Jacob Perss (Ylivesi) 135A

Nasak

Jacob 135B

Neula

Lars Pålsson (Lehikkola) 134A

Nijssinen

Oluf Larsson 136A

Nulpoin

Anders (Ollikkala) 135A

Nulpoinen

Lars (Ollikkala) 135B

Näringh

Caupj (Näärinki) 134B

OAlkuun

Oijkarin

Lars (Remojärvi) 134A

Oijnoinen

Matz (Kettula) 134B

Oikarin

Jöns (Hyötyy) 134B

Ollikain

Crister (Ollikkala) 135B

Hindrich 136A

PAlkuun

Pafuolain Penna

Påål (Remojärvi) 134A

Pafuolain Pänna

Jacob (Remojärvi) 134A

Pardain

Johan (Summala) 133B

Larss Nijlss (Summala) 133B

Pardainen

Jöns (Hyvölä) 133B

Oluf (Soiniemi) 133B

Parkoin

Jacob 136B

Pasain

Anders (Kangas) 133B

Peter (Kaihunmäki) 135A

Patolain

Thomas 136A

Pauilain

Hindrich (Murtois) 135A

Paunoin

Peer (Remojärvi) 135B

Pedijkein

Jöns (Ollikkala) 134A

Pedikein

Jönss (Näärinki) 135B

Pekurin

Anders (Pohjois) 134A

Mårten (Pekurila) 135A

Pelkin

Peter (Härkälä) 135B

Pellginen

Lars (Pelkilä) 133B

Pellkijnen

Anders Anderss: (Pelkilä) 135B

Penna

Påål (Remojärvi) 134A

Pijk

Johan Nielss: (Vehmaa) 135B

Niels (Poikola) 135A

Pohiotar

Pircko 136A

Possa

Jöran Larsson (Järvenpää) 133B

Pulkonen

Jöns (Knuutilanmäki) 134A

Pullkaijn

Eshell (Ahola) 136A

Pullkin

Mårten (Haikarila) 135B

Purhoin

Johan Larsson (Purhola) 134B

Michell 136A

Putkin

Hindrich (Kaihunmäki) 133B

Hindrich (Remojärvi) 135A

Putkinen

Anderss (Kilpola) 135A

Pylkein

Clemet (Pylkkälä) 134A

Pyllkein

Bärtill 136A

Pyllkeinen

Oluf (Pylkkälä) 134A

Pänna

Jacob (Remojärvi) 134A

Pärnäin

Matz (Laukkala) 133B

Matz 136A

Oluf 136A

Pätyn

Christer (Kaihunmäki) 133B

Pöllein

Oluf (Pellilä) 135B

Pöndinen

Lars (Pohjois) 134A

Pönnoin

Matz (Näärinki) 134B

Oluf (Näärinki) 134B

Pöxatar

Kersten 136A

Pöxäijnen

Anders (Vehmaa) 135B

Pöyhieinen

Anders (Karkeamaa) 134B

Pöyhöin

Eshel Nielss: (Karkeamaa) 134B

Niels Eshelss: (Karkeamaa) 134B

RAlkuun

Randoin

Larss Erichss: (Kaskii) 133B

Rasain

Matz (Soiniemi) 136A

Peter (Rasala) 136A

Rausku

Matz (Hietajärvi) 134A

Remoin

Anders (Remojärvi) 135B

Remoinen

Abraham (Remojärvi) 135A

Rimi

Matz Ollsson (Remojärvi) 134A

Rimppi

Mattz (Kangas) 133B

Rockoin

Lars Larsson (Haikarila) 134A

Roijkoin

Lars 136A

Rokolain

Anders (Miettula) 136A

Ropoin

Matz 136A

Peer Påållss: (Näärinki) 134B

Rotin

Crister (Sorjola) 135B

Ryhaijnen

Anders 136A

Ryhäijn

Nijlss 136A

Ryss

Issaak 136A

Rångain

Jöran Erichsson (Hyvölä) 133B

Oluf Pålsson (Hyvölä) 134B

Thomas (Knuutilanmäki) 134A

Rångainen

Hendrich (Hyvölä) 134B

Johan (Immola) 134B

Matz Johansson (Suurniemi) 133B

Rångan

Mårten (Suurniemi) 134B

Råttinen

Lars (Ruottila) 134B

Räijsäinen

Matz (Vehmaa) 135B

SAlkuun

Safuotar

Maiko 136A

Sauolain

Jacob 136A

Påål Staffanss: 136A

Schadeuitz

Mathias (Kilpola) 135A

Seijnoin

Simon (Pajusalmi) 135B

Smed

Thomas Pållss: (Paatela) 135A

Solkj

Niels (Tuhkala) 134A

Sopaijn

Johan (Sopala) 135B

Sopain

Peter (Sopala) 135B

Sorijoin

Hans Anderss: (Sorjola) 135A

Sorijoinen

Magnus (Sorjola) 134B

Sorioijn

Lars Andersson (Sorjola) 134B

Sorioin

Anders (Sorjola) 135B

Staffanain

Matz 136A

Suijckain

Anders Olufson (Pohjois) 134A

TAlkuun

Taifuain

Matz 136A

Taipalain

Oluf And: (Taipale) 135A

Tarfuain

Matz Pålss: (Narila) 134B

Tarkiain

Cossma (Kuosmala) 134A

Lars (Kylä ei tiedossa) 135A

Peter Philpusson (Vuorilahti) 135A

Påål (Kuosmala) 135A

Tarkian

Jöns (Hatsola) 133B

Teiuain

Oluf (Teivaa) 134A

Tijain

Matz (Vehmaa) 135B

Tijrroin

Hans (Kurikkala) 133B

Tirroin

Oluf Hansson (Suurniemi) 133B

Tolkijtar

Ewa Larsdotter 136B

Tomborin

Niels 136A

Tuchalain

Oluf (Tuhkala) 134A

Tuchuin

Anders (Kaskii) 134B

Turakain

Christer (Turakkala) 135A

Jöns (Maivala) 135B

Turakan

Oluf Hemmingss: (Hatsola) 133B

Turakatar

Anna 136A

Täifuain

Matz (Teivaa) 134A

Tänhuinen

Lars Olss: (Mäköis) 134A

Staphan (Mäköis) 134A

UAlkuun

Uckoinen

Oluf (Paatela) 135B

Ulmain

Hendrich 136A

VWAlkuun

Wachuatar

Anna 136A

Wachuoijn

Bengt Peerss: (Ollikkala) 134A

Waldoin

Anders (Jokela) 136A

Wasara

Peer (Kaskii) 133B

Wasarin

Jacob (Vehmaa) 134B

Weijalain

Peer Hindrichss: (Kiiskilä) 135B

Weijolain

Peer Sigfredss: (Kiiskilä) 133B

Wenäläin

Anders (Näärinki) 134B

Wijhawaijnen

Anders (Mäntynen) 133B

Wijhawainen

Peer (Mäntynen) 133B

Wäijssäin

Hendrich 136A

Wäijsäijn

Eshell (Ollikkala) 135B

Wänäijn

Peer (Tuhkala) 135B

Wänäinen

Peer Matzon (Suurniemi) 135B

Wänäläin

Mårten (Mäköis) 136A

Wätäinen

Hindrich (Tyrynmäki) 134B

Jacob (Summala) 135B

ÖAlkuun

Örre Kettuin

Anders (Hietajärvi) 135B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 349 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laaso 2018