AlkuSavon henkikirjatJuvan pitaja: henkikirjat1654 → Nimihakemisto

Juva henkikirja 1654

Nimihakemisto


-  A  B  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å  Ö 
 -  A  B  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å  Ö

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abram Abrahamson (Mustola) 1452

Berendt Mårthensson (Männynmäki) 1450

Erich Michelson (Remojärvi) 1454

Jacob Peerson (Vehmaa) 1454

Johannes Marcj (Pappila) 1455

Jöran Jöranssonn (Kilpola) 1453

Lars Martini (Kaihunmäki?) 1451

Madz Henderssonn (Männynmäki) 1450

Michell Erichson (Lehikkola) 1453

Måns Olufson (Kuosmala) 1453

Pitkä Pirckå 1456

Simon Christierni (Taipale) 1450

Simon Tönnesson (Purhola) 1450

Thomass Bertillssonn (Auvila) 1453

AAlkuun

Ahoin

Oluff (Maarala) 1452

Olåf (Ahola) 1457

Påhl (Rantuu) 1452

Ahoinen

Madz Philpusson (Pohjois) 1451

Antoinen

Bengdt 1456

Knut (Soiniemi) 1450

Auffuinen Illmarj

Anderss (Mäköis) 1452

Aufuin

Anders (Auvila) 1453

Aufuinen

Madz Madzssonn (Auvila) 1453

Madz Olufssonn (Auvila) 1453

Peer (Auvila) 1453

Simon Peerssonn (Soiniemi) 1457

Aufuitar

Pircko 1456

BAlkuun

Bengtinen

Pååll Påhlssonn (Vuorilahti) 1453

CAlkuun

Caipiain

Brusiuss Påållssonn (Maivala) 1452

Callinen

Pååll Madzssonn (Kilpola) 1453

Caupinen

Hendrich (Kylä ei tiedossa) 1457

Condia

Peer Philpussonn (Maivala) 1452

Cosma

Johann (Kuosmala) 1451

Peer (Kuosmala) 1451

Cosmain

Jönss (Maivala) 1452

Madz Jönssonn (Hietajärvi) 1452

Cosmainen

Hendrich Staphanson (Maivala) 1452

Cosmas Lillo

Johan (Näärinki) 1455

Cosmatar

Anna 1457

Kirsti 1457

EAlkuun

Erifuuinen?

Larss Oluf (Auvila) 1453

FAlkuun

Fråstij

Larss (Hietajärvi) 1457

HAlkuun

Hadtzoin

Mårthen (Vehmaa) 1455

Hadzon

Madz Hemminghsson (Hatsola) 1451

Haikarainen

Jörann Jönssonn (Haikarila) 1452

Haloinen

Peer Michellssonn (Halola) 1452

Hamuinen

Anderss (Lievola) 1456

Hanss (Lievola) 1457

Oluff Jacobsson (Ollikkala) 1451

Harmainen

Hindrich (Kiiskilänniemi) 1450

Haushainn

Tomass Sigfredhssonn (Kylä ei tiedossa) 1454

Heinoinen

Hendrich Simonson (Jokela) 1456

Larss Olufssonn (Heinola) 1452

Oluf Nielsson (Heinola) 1452

Olåf (Laukkala) 1456

Simon (Pajusalmi) 1452

Heinonenn

Peer (Laukkala) 1456

Herrainen

Hendrick (Laukkala) 1449

Hirfuoinen

Peer (Vuorenmaa) 1454

Hirfwoinn

Madz Madzssonn (Vuorenmaa) 1454

Hofuinn

Oluff Hindersson (Kupsala) 1450

Hottinen

Simon (Hottila) 1450

Hudtuinen

Jönss (Rantuu) 1456

Hulckoinen

Larss Andhersson (Palonen) 1449

Hyfuoinen

Madz (Remojärvi) 1454

Peer (Hyvölä) 1449

Hytiäinen

Peer (Knuutilanmäki) 1453

Hämäläin

Eshell 1455

Hanss Nielssonn (Remojärvi) 1454

Knut Jönssonn (Pätylä) 1450

Samuell (Knuutilanmäki) 1453

Hämäläinen

Hendrich Jönssonn (Murtois) 1453

Knut Henderson (Murtois) 1453

Oluff Peersson (Murtois) 1453

Peer (Pohjois) 1457

Peer Knutssonn (Murtois) 1453

Hänninen

Staphan Olufsonn (Maivala) 1452

Härckäinen

Peer (Maarala) 1452

Härkäinen

Anderss Peersonn (Härkälä) 1456

Anderss Påållssonn (Näärinki) 1455

Oluff Eshellssonn (Murtois) 1453

Peer Niellssonn (Rantuu) 1456

Pååll (Leskelä) 1456

Pååll (Hietajärvi) 1457

Tomass (Härkälä) 1449

Tönne Peerssonn (Härkälänniemi) 1450

Härkäinn

Hendrich Jönssonn (Kaislajärvi) 1452

Hötyläin

Hendrich (Hyötyy) 1454

Hötyläinen

Madz Cosmassonn (Hyötyy) 1454

Hötyläinenn

Peer Abramson (Hyötyy) 1454

IAlkuun

Ihalainen

Nielss Andherssonn (Ollikkala) 1451

Ihalainn

Mårthen Nielsson (Murtois) 1453

Ihalambin

Oluf Peerssonn (Maivala) 1452

Ikoinen

Hendrich Larssonn (Pohjois) 1451

Illmarj

Anderss (Mäköis) 1452

Immoinen

Peer (Kangas) 1450

Thomas (Suurniemi) 1449

JAlkuun

Jarainen

Pååll (Näärinki) 1455

Jaratar

Maicko 1455

KAlkuun

Keistinen

Pååll (Sopala) 1456

Kemiläinen

Niellss (Mäköis) 1452

Staphan Eshellssonn (Mäköis) 1452

Kerfuinen

Larss Hendersson (Hottila) 1450

Kettuinen

Anderss (Hietajärvi) 1452

Kettuinn

Peer Madzssonn (Hietajärvi) 1452

Pååll Jönssonn (Hietajärvi) 1452

Kijshinen

Gregorsson (Kiiskilänniemi) 1449

Bertill (Kiiskilä) 1449

Erich Michellsson (Kaskii) 1449

Johann Niellsson (Kaskii) 1449

Kijskinen

Philpuss (Härkälä) 1449

Kilckinn

Jöran (Männynmäki) 1451

Kilpoinen

Madz Olufssonn (Härkälänniemi) 1450

Kiskinen

Gorgoniuss Erichssonn (Kiiskilänniemi) 1450

Hindrich Michellsson (Suurniemi) 1449

Johan Påålssonn (Kiiskilänniemi) 1450

Michell (Vehmaa) 1455

Kiskinen Kupsa

Peer Larsson (Kupsala) 1450

Kiukass

Erich (Karkeamaa) 1454

Kjskinen

Nillss Philpusson (Lehikkola) 1453

Konsti

Anderss (Hietajärvi) 1449

Kotilainen

Thomass (Soiniemi) 1457

Kuparitar

Anni 1455

Kupsa

Peer Larsson (Kupsala) 1450

Pååll Hindersson (Kupsala) 1450

Kurickainn

Peer Jönssonn (Karkeamaa) 1454

Kurika

Hendrich Peersson (Karkeamaa) 1454

Körkinn

Sigfredh Peerssonn (Haikarila) 1452

LAlkuun

Lamainen

Christer (Hännilä) 1454

Larss (Suurniemi) 1449

Peer Påållssonn (Vehmaa) 1455

Lambain

Mårthen (Vuorenmaa) 1454

Pååll Peersonn (Vuorenmaa) 1454

Lambainen

Oluff Persson (Ollikkala) 1451

Lambainn

Jönss Michelssonn (Vuorenmaa) 1454

Lapueteläinen Rimppi

Larss (Vehmaa) 1455

Lauckainen

Erich (Laukkala) 1449

Launinen

Peer Niellssonn 1456

Lautiain

Larss Peerssonn (Lauteala) 1450

Lautiainenn

Johan Andherssonn (Kasintaipale) 1450

Lefuoinen

Jönss (Lievola) 1456

Olåf (Lievola) 1456

Lehikatar

Elli 1455

Lehikoin

Madz Jönson (Lehikkola) 1453

Lehikäinen

Peer (Lievola) 1456

Leinoinen

Peer Jönssonn (Vuorenmaa) 1454

Leinoinn

Peer (Vuorenmaa) 1454

Leskin

Anderss (Näärinki) 1455

Olåf (Leskelä) 1456

Leskinen

Anderss (Leskelä) 1456

Peer (Leskelä) 1456

Peer Andherssonn (Viisala) 1456

Leskinn

Gorgoniuss (Paatela) 1451

Lilieshöld

Erich (Maivala) 1452

Lilieskiöld

Erich 1457

Lillo

Johan (Näärinki) 1455

Lipsainenn

Nielss (Lipsala) 1457

Lopius

Michel (Vehmaa) 1455

Längä

Anderss Jönson (Teivaa) 1453

MAlkuun

Marainen

Peer Månssonn (Maarala) 1452

Marainn

Peer (Maarala) 1452

Mardikain

Peer (Vehmaa) 1455

Mardikainen

Eshell (Kangas) 1450

Mardikainn

Peer (Kaihunmäki?) 1451

Martinen

Peer (Hatsola) 1451

Pååll (Rantuu) 1452

Merda

Hanss Henderson (Vehmaa) 1455

Muckuin

Madz Peerssonn (Näärinki) 1455

Mullj

Peer Påållssonn (Näärinki) 1455

Mustoin

Oluff (Hatsola) 1451

Tomass (Hatsola) 1451

Mustoinen

Jönss Andherssonn (Kaislajärvi) 1452

Nielss Henderssonn (Mustola) 1452

Muttulainen

Johan (Järvenpää) 1450

Mutulain

Isaak (Kangas) 1450

Månoinen

Staphan (Hietajärvi) 1457

NAlkuun

Narinen

Grelss (Rantuu) 1452

Larss Thomasson (Pohjois) 1451

Nasack

Jacob Peerssonn (Ylivesi) 1451

Nasaken

Pether 1456

Neula

Larss Påållsson (Lehikkola) 1453

Nissinenn

Oluf Larsson 1455

Nulpoinn

Larss Andherssonn (Ollikkala) 1451

Larss Mårthenssonn (Ollikkala) 1451

Näringin

Olåff Larson (Näärinki) 1455

OAlkuun

Ochtoin

Hendrich (Vehmaa) 1455

Oinoinen

Mårthen Mårthenssonn (Kettula) 1450

Ollikain

Caisa 1455

Christer (Ollikkala) 1451

Hendrich 1455

PAlkuun

Paffwilainn

Larss Jöranssonn (Murtois) 1453

Pafuilainen

Pååll (Remojärvi) 1454

Pardain

Nillss (Männynmäki) 1450

Pardainen

Jönss (Hyvölä) 1449

Larss Nielssonn (Summala) 1450

Tomass Jönssonn (Summala) 1450

Parkin

Jacob 1455

Pasainen

Månss (Pitkälahti) 1457

Peer (Kaihunmäki?) 1451

Pasainn

(Maivala) 1452

Paunoinenn

Madz Jonssonn 1455

Madz Oluffssonn (Narila) 1454

Pedikainen

Hendrick Jönsson (Ollikkala) 1451

Pedikäin

Pååll Jonssonn (Näärinki) 1455

Pekurinen

Mårthen (Pekurila) 1453

Olof (Pekurila) 1453

Pelckinen

Larss (Pelkilä) 1449

Pelkin

Peer (Härkälä) 1449

Pelkinen

Pååll Peersson (Härkälä) 1449

Pernoin

Madz 1455

Pernäinen

Madz (Laukkala) 1449

Pijk

Mårthen (Poikola) 1451

Pispainen

Christer (Jokela) 1456

Pitkä

Pirckå 1456

Pudkin

Hend: (Remojärvi) 1454

Pudtkinen

Anders (Kilpola) 1453

Pulkinen

Jönss (Knuutilanmäki) 1453

Pulkoin

Mårthenn (Haikarila) 1452

Pullkoinen

Eshell (Ahola) 1457

Purhoinen

Johan Larssonn (Purhola) 1450

Putkinen

Hardwick (Kaihunmäki?) 1451

Puttoinn

Bertill Madtssonn (Hatsola) 1457

Pylckinen

Johan Peersson (Härkälä) 1449

Pylfwäss

Elli Olåfzdotter 1456

Helga 1456

Pylkäinn

Clemet (Pylkkälä) 1454

Påsa

Jöran Larsson (Järvenpää) 1450

Pölläinn

Larss (Pellilä) 1456

Pöndinen

Larss (Heinola) 1452

Pötyin

Christer Andhersson (Kaihunmäki?) 1451

Pöyhöinen

Anderss Eshellssonn (Karkeamaa) 1454

RAlkuun

Randoinen

Larss Erichsson (Kaskii) 1450

Rasainen

Madtz (Soiniemi) 1457

Rasainenn

Madtz (Soiniemi) 1456

Peer (Rasala) 1456

Remoinen

Abram (Remojärvi) 1454

Arffwedh Andherssonn (Remojärvi) 1454

Rimi

Madz (Remojärvi) 1457

Rimppi

Andherss Mårthensson (Suurniemi) 1449

Larss (Vehmaa) 1455

Peer (Kangas) 1450

Rodzalainen

Johan Hansson (Kaskii) 1450

Rongain

Anderss Hindersson (Hyvölä) 1449

Rongainen

Johan Johansson (Immola) 1449

Rosensmid

1457

Ryhäinen

Pååll (Mustola) 1457

Råikoinen

Larss Larssonn (Pohjois) 1451

Råkolain

Anderss (Miettula) 1457

Rångain

Jöran Erichsson (Hyvölä) 1449

Rångainen

Jöran Påhlsson (Hyvölä) 1449

Mårthen (Suurniemi) 1449

Thomass (Knuutilanmäki) 1453

Rångainenn

Madz Jönsson (Suurniemi) 1449

Råpo

Madz Påållssonn (Vuorenmaa) 1454

Råpoinen

Peer Påhlson (Näärinki) 1455

Råtinen

Christer (Sopala) 1456

Räsäinenn

Madz Olufssonn (Hatsola) 1454

SAlkuun

Skadwitz

Matthias (Kilpola) 1453

Skomakare

Johan (Kylä ei tiedossa) 1457

Smedh

Erich Tomasson (Paatela) 1453

Staffanain

Madz 1455

Suidtar

Anna 1457

Suikoinen

Oluff (Pohjois) 1451

Såmalainen

Eshell (Vuorenmaa) 1454

Såpainen

Hendrich Jönssonn (Sopala) 1456

TAlkuun

Taipall

Oloff Andhersson (Taipale) 1450

Tarckiain

Oluff (Hatsola) 1451

Tarkiain

Cosma (Kuosmala) 1458

Eshell Cosmason (Näärinki) 1455

Jönss Jönssonn (Kuosmala) 1453

Madz Staphanssonn (Vuorilahti) 1453

Tenhuin

Stapan (Mäköis) 1457

Tenhuinen

Larss Olufssonn (Mäköis) 1452

Tenhuinenn

Påll 1455

Tihain

Philpuss (Hatsola) 1451

Tijainen

Madz (Vehmaa) 1454

Tirroinen

Hanss (Kurikkala) 1458

Madz Olofson 1455

Olåf Hansson (Suurniemi) 1449

Tuchkalain

Oluf Hansson (Tuhkala) 1454

Oluff (Tuhkala) 1454

Tuliain

Stafan (Ahola) 1457

Turakain

Oluf Olufssonn (Hatsola) 1451

Turakainn

Christer (Turakkala) 1451

Turkinn

Johan (Maivala) 1453

UAlkuun

Uckoinen

Thomass (Paatela) 1451

VWAlkuun

Wahuoinen

Bengdt Peersson (Ollikkala) 1451

Oluf (Pohjois) 1452

Wasara

Peer (Kaskii) 1449

Wefwitar

Mateli 1456

Weijolain

Hardwijck Peersson (Kiiskilä) 1449

Peer Sigfredsson (Kiiskilä) 1449

Wenäläinen

Isack (Näärinki) 1455

Wenäläinenn

Mårthen (Mäköis) 1457

Wester

Peer Jacobssonn (Vehmaa) 1454

Wäisäinen

Eshell (Ollikkala) 1451

Wänäinen

Jöran Peerssonn (Suurniemi) 1458

Wäteinen

Peer Hindrichsson (Tyrynmäki) 1450

Wätäinen

Larss Jacobssonn (Summala) 1450

ÅAlkuun

Åikarinen

Peer Larssonn (Remojärvi) 1454

ÖAlkuun

Örrö Kettuinen

Anderss (Hietajärvi) 1452

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 301 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laaso 2018