AlkuSavon henkikirjatJuvan pitaja: henkikirjat1657 → Nimihakemisto

Juva henkikirja 1657

Nimihakemisto


-  A  B  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å  Ö 
 -  A  B  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å  Ö

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Mattsson (Narila) 1629A

Erich Gorgoius (Kiiskilänniemi) 1627B

Erich Michelsson (Kaskii) 1627B

Falentin Pilpuson (Kaskii) 1629B

Hanss Jacobsson (Pitkälahti) 1628B

Johan Andersson (Kasintaipale) 1626B

Johan Pålsson (Kiiskilänniemi) 1626B

Johan Staffansson (Kaskii) 1627B

Johannis Marcij (Pappila) 1629B

Jören Christersson (Vuorenmaa) 1629A

Jören Erichsson (Hyvölä) 1629B

Jören Jönsson (Kilpola) 1628A

Jören Larson (Kylä ei tiedossa) 1627B

Jören Pålsson (Ruokola) 1630B

Laarss Beigntson (Pulkkila) 1631A

Larss Påålsson (Lehikkola) 1627A

Markus Jacobsson 1630B

Michill Erichson (Lehikkola) 1629B

Michill Erichsson 1630B

Månss Olofsson (Kuosmala) 1628A

Mårthen Söfringsson (Suurniemi) 1627B

Olof Nilsson (Heinola) 1627A

Peer Sigfredsson (Kiiskilä) 1626B

Peter Hansson (Kangas) 1626B

Peter Jönsson (Pitkälahti) 1631A

Petter Abrahamsson (Hyötyy) 1627B

Påål Beigntsson (Vuorilahti) 1628A

Påål Mattsson (Pitkälahti) 1631A

Thomas Hendrichsson (Männynmäki) 1628A

Thomass Bertilsson (Auvila) 1628A

Tönne Mattsson (Purhola) 1628A

AAlkuun

Ahoin

Oluf (Ahola) 1630A

Ahoinen

Mattz (Kangas) 1628B

Antoinen

Knut (Soiniemi) 1626B

Aufuinen

Hendrich Persson (Auvila) 1627A

Mattz Mattsson (Auvila) 1627A

Aufwin

Mattz Olofsson (Auvila) 1628A

Aufwinen

Anders (Auvila) 1628A

Simon Persson (Soiniemi) 1630B

BAlkuun

Boranoff

Class Johan 1630B

Brännerfellt

Mårten 1630B

CAlkuun

Condia

Pilip (Maivala) 1628A

Cåsmainen

Grelss Jacobsson (Kiiskilänniemi) 1629B

Cåssmain

Mattz (Hyötyy) 1627B

Mattz Jönsson (Hietajärvi) 1627A

Cåssmain Lille

Johan (Näärinki) 1627B

Cåssman

Hendrich Stafanson (Maivala) 1627A

Jönss Grelsson (Maivala) 1627A

EAlkuun

Ernesth

Mathias (Vehmaa) 1629A

FAlkuun

Frost

Hendrich (Hietajärvi) 1630B

HAlkuun

Haikarain

Jören (Haikarila) 1627A

Haloin

Påål Petersson (Pitkälahti) 1631B

Haloinen

Peter (Halola) 1627A

Hamuin

Olof Jacobsson (Ollikkala) 1629A

Hamuinen

Anderss (Lievola) 1630A

Harmain

Hendrich (Kiiskilänniemi) 1627B

Mattz (Ylivesi) 1631A

Påål (Hyötyy) 1630B

Hatzoin

Hemming (Hatsola) 1626B

Mårthen 1631B

Heilain

Johan (Ylivesi) 1631A

Nilss Nilsson (Ylivesi) 1631A

Olof (Ylivesi) 1631A

Heinoin

Laarss Olofson (Heinola) 1629B

Simon (Pajusalmi) 1629A

Heinoinen

Olof (Laukkala) 1630A

Petter (Laukkala) 1630A

Hemelein

Hend: (Murtois) 1627A

Hemelein Murd:

Knut (Murtois) 1628A

Hemin

Stafan Olofsson (Maivala) 1627A

Hemoin

Lass (Vuorenmaa) 1628B

Herken

Peer Hansson (Pitkälahti) 1631A

Herkin

Hend: Johanss: (Kaislajärvi) 1628A

Herrain

Christer (Laukkala) 1629A

Hendrich (Laukkala) 1626B

Hirfwoin

Mattz Mattsson (Vuorenmaa) 1628B

Petter (Vuorenmaa) 1627B

Hulckoinen

Anderss (Palonen) 1626B

Hutuinen

Jönss (Rantuu) 1630A

Hyfwein

Johan (Kaihunmäki) 1630B

Petter (Hyvölä) 1626B

Hyfwerin

Mattz (Remojärvi) 1629A

Hyttein

Peter (Knuutilanmäki) 1628A

Håttin

Hendrich Simonson (Hottila) 1626B

Häiter

W: (Näärinki) 1629A

Hälläin

Jacob And: (Hyötyy) 1628A

Hämelein

Knut Knutsson (Knuutilanmäki) 1628B

Nilss (Tuhkala) 1629B

Samuell (Knuutilanmäki) 1627A

Hämilein

Michill (Mäköis) 1627A

Hämoinen

Staff (Mäköis) 1627A

Hämälein

Olof Persson (Murtois) 1629B

Peer (Pohjois) 1630A

Härkein

Anderss (Härkälä) 1630A

Anderss Pålsson (Näärinki) 1629A

Hemingh (Härkälä) 1627B

Mattz Mattsson (Härkälänniemi) 1627B

Petter Persson (Härkälä) 1629B

Härkein Litopä

Olof (Murtois) 1628A

Härkenen

Mattz (Leskelä) 1630A

Härkin

Peer Nilsson (Rantuu) 1630A

IAlkuun

Ickoinen

Olof (Pitkälahti) 1631A

Staffan (Pitkälahti) 1631A

Thomas (Pohjois) 1627A

Ihalain

Mårthen Nilsson (Murtois) 1627A

Nilss And: (Ollikkala) 1628B

Ihalembin

Jören (Maivala) 1628A

Illmarin

Anders (Mäköis) 1628A

Immoinen

Petter (Kangas) 1626B

Thomass (Suurniemi) 1626B

Inginen

Olof (Remojärvi) 1627A

JAlkuun

Jarain

Påål (Näärinki) 1629B

KAlkuun

Kaipainen

Brusius (Maivala) 1628B

Kalion

Påål Matsson (Kilpola) 1627A

Kaupinn

Olof (Kylä ei tiedossa) 1630A

Keistinen

Påål (Sopala) 1630A

Kilkinen

Jören (Männynmäki) 1628B

Kiskin

Bertill (Kiiskilä) 1627B

Hartwik (Pappila) 1629B

Hend: Hend: (Suurniemi) 1629B

Michill (Vehmaa) 1629B

Nils Grelsson (Kaskii) 1626B

Nilss Grelsson (Kaskii) 1628B

Kiskinen

Nilss (Kaskii) 1627B

Pilip (Härkälä) 1626B

Kituin

Laarss (Ylivesi) 1631A

Kitutar

Maikå 1631B

Kiucka

Anderss (Pitkälahti) 1631A

Kondia

Hendrich (Kaihunmäki) 1626B

Konst

Anders (Hietajärvi) 1629B

Korhoin

Eshill Olofsson (Ylivesi) 1631A

Jören (Ylivesi) 1631A

Kupsa

Påål (Kiiskilänniemi) 1626B

Kurkj

Sigfredh Persson (Haikarila) 1627A

Kåsmainen

Johan (Kuosmala) 1626B

Kåtilain

Thomass (Soiniemi) 1630B

Käistinen

Olof (Purhola) 1630B

Kämelein

Larss (Kylä ei tiedossa) 1630A

Nilss (Järvenpää) 1628B

Thomas (Kangas) 1629A

Kärkes Mulli

Påål (Näärinki) 1628B

Kättuin

Olof Jönsson (Hietajärvi) 1627A

Peer Mattsson (Hietajärvi) 1629A

LAlkuun

Lackoinen

Peer (Kiiskilänniemi) 1626B

Laitiainen

Stafan (Ahola) 1630A

Lamain

Christer (Hännilä) 1629A

Petter Pålsson (Vehmaa) 1628B

Lamainen

Larss (Suurniemi) 1627B

Lambain

Jönss Michellsson (Vuorenmaa) 1627B

Mårthen (Vuorenmaa) 1627B

Olof Persson (Ollikkala) 1629A

Peter Pålsson (Vuorenmaa) 1629A

Påuell (Vuorenmaa) 1628B

Langinen

Anderss Johansson (Mustola) 1627A

Lauckain

Thomass (Laukkala) 1627B

Lauckan

Thomas (Pitkälahti) 1631A

Lautiain

Laarss Persson (Lauteala) 1627B

Lehikon

Petter (Lievola) 1630A

Leinoin

Jöns (Vuorenmaa) 1629A

Leinoinätikes

Peter Jönsson (Vuorenmaa) 1627B

Leinon Tändin

Petter (Vuorenmaa) 1630B

Lembin

Olof (Kilpola) 1629B

Lengin

Jönss Persson (Pitkälahti) 1631A

Leskin

Gregorius (Paatela) 1628B

Leskinpoika

Petter Andersson (Ruokola) 1631A

Lewoinen

Jönss (Lievola) 1630A

Olof (Lievola) 1630A

Lille

Johan (Näärinki) 1627B

Lillieskiöld

Erich 1630A

Limatain

Jönss Beigntson (Pulkkila) 1631A

Limattain

Mattz (Mustola) 1629B

Lipsainen

Nilss (Lipsala) 1630A

Litopä

Olof (Murtois) 1628A

Peer Eshillsson (Härkälä) 1629A

Läskin

Anderss (Näärinki) 1629A

Wijsa Persson (Viisala) 1629B

Läskinen

Anderss (Leskelä) 1630A

Mattz (Leskelä) 1630A

Peer Andersson (Viisala) 1630A

Petter (Leskelä) 1630A

MAlkuun

Marain

Per Jönsson (Maarala) 1627A

Peter (Turakkala) 1628B

Marainen

Påål (Maarala) 1628A

Mardikain

Petter Larsson (Kaihunmäki) 1626B

Martikain

Eshill (Kangas) 1626B

Peter (Vehmaa) 1627B

Martin

Peter (Hatsola) 1626B

Martinen

Påål (Rantuu) 1627A

Memmj

Johan (Kylä ei tiedossa) 1630A

Monoinen

Staffan (Hietajärvi) 1630A

Muikuin

Mattz (Tuhkala) 1627A

Mustoin

Thomas (Hatsola) 1626B

Muttulain

Johan Isaksson (Kangas) 1626B

Mutulain

Johan (Järvenpää) 1628A

Märda

Hanss Hendrichson (Vehmaa) 1629A

NAlkuun

Narin

Grelss (Rantuu) 1628A

Larss Thomasson (Pohjois) 1627A

Narinen

Anderss (Narila) 1630B

Nasak

Petter 1630A

Neula

Per Påålsson (Pylkkälä) 1627A

Nulpoin

Anders (Ollikkala) 1628A

Laarss (Ollikkala) 1628B

Nupoin

Petter Hansson (Kaislajärvi) 1631B

Näring

Kaup (Näärinki) 1629A

OAlkuun

Ochtoinen

Hendrich (Vehmaa) 1629A

Oijnoin

Mårten (Kettula) 1628A

Ojnoinen

Mattz (Rantuu) 1629B

PAlkuun

Paiain

Peer (Laukkala) 1629A

Pardain

Jönss (Hyvölä) 1629B

Larss Nilsson (Summala) 1626B

Thomass (Summala) 1626B

Parfuin

Mattz (Laukkala) 1628B

Parkain

Nilss (Männynmäki) 1628A

Parkinen

Anderss (Ylivesi) 1631A

Pasain

Petter (Kaihunmäki) 1628B

Pasainen

Jönss (Pitkälahti) 1631A

Pawilain

Hend: (Knuutilanmäki) 1628A

Pedikain

Hendrich (Ollikkala) 1626B

Mattz (Pitkälahti) 1631A

Pedikein

Jören (Näärinki) 1629A

Påål (Pitkälahti) 1631B

Pekurin

Mårthen (Pekurila) 1628A

Penne

Påål Påålsson (Remojärvi) 1627A

Petuinen

Knut (Pätylä) 1628B

Peuhein

Anderss (Karkiamaa) 1629B

Pijk

Mattz Nilsson (Poikola) 1628A

Piska

Anderss Beigntson (Pulkkila) 1631A

Pispanen

Påål (Jokela) 1630A

Pistolsmedh

Mattz (Inkilä) 1628A

Pulckin

Påål Persson (Pulkkila) 1631A

Pullkin

Jönss (Knuutilanmäki) 1627A

Pullkoin

Eshill (Ahola) 1630A

Mårten (Haikarila) 1629A

Purhoin

Johan Larson (Purhola) 1627B

Lass (Purhola) 1627B

Puttkin

Anders (Kilpola) 1628A

Hendrich (Kaihunmäki) 1628B

Puttkinen

Johan (Kaihunmäki) 1626B

Pyllkinen

Clemet (Pylkkälä) 1627A

Pällkinen

Laarss (Pelkilä) 1626B

Påål (Pelkilä) 1629B

Pättoin

Christer Andersson (Kaihunmäki) 1626B

Pöllö

Laarss (Pellilä) 1630A

Pöndin

Laarss (Vehmaa) 1629B

Pöxa

Kirstin (Ollikkala) 1629A

Pöxein

Påål (Vehmaa) 1629A

Pöyhein

Anderss Eshilsson (Karkeamaa) 1627B

RAlkuun

Randain

Larss Erichsson (Kaskii) 1626B

Randoin

Larss Erichsson (Kaskii) 1628B

Rasanen

Mattz (Soiniemi) 1630B

Rasinn

Petter (Rasala) 1630A

Remoin

Abraham (Remojärvi) 1628A

Anders (Remojärvi) 1629A

Rimij

Peer (Remojärvi) 1630B

Rimp

Anderss (Pappila) 1629B

Rimpi

Petter (Kangas) 1629B

Rohininn

Johan (Mustola) 1630A

Rokolain

Anderss (Miettula) 1630A

Rosenschmitt

Jöns 1630B

Ruåtzalain

Johan (Kaskii) 1629A

Ryss

Laarss (Näärinki) 1629A

Råikon

Larss Larsson (Haikarila) 1626B

Råkolain

Christer (Ruokola) 1630B

Christer Hansson (Ruokola) 1631A

Hans (Ruokola) 1631A

Laarss Andersson (Ruokola) 1630B

Rångain

Erich (Hyvölä) 1626B

Hendrich (Hyvölä) 1627B

Johan (Immola) 1627B

Jören Pålsson (Hyvölä) 1627B

Mårthen Mårthenss (Suurniemi) 1627B

Thomass (Knuutilanmäki) 1627A

Råpoin

Mattz Pålsson (Vuorenmaa) 1628B

Peter Pålsson (Näärinki) 1627B

SAlkuun

Schadewitz

Matthias (Kilpola) 1628A

Seilain

Anderss (Pitkälahti) 1631A

Seilaitar

Maikå 1631B

Somalain

Eshill (Vuorenmaa) 1629A

Sopain

Hendrich (Sopala) 1630A

Sutar

Kirstin (Haikarila) 1629A

Sutinen

Påål 1631B

Suurman

Hendrich 1630B

Såkain

Peer Hendrichson (Pitkälahti) 1631A

Sällkin

Nilss (Tuhkala) 1627A

TAlkuun

Taipalain

Anders Olofsson (Taipale) 1628A

Takiain

Mattz Staffansson (Vuorilahti) 1628A

Tarkiain

Cåssma (Kuosmala) 1630B

Eshill (Näärinki) 1628B

Jöns Olofson (Hatsola) 1629B

Påål (Kuosmala) 1628A

Teifwain

Mattz Mattsson (Teivaa) 1630B

Michill (Teivaa) 1630B

Teifwoin

Anderss Olofsson (Teivaa) 1627A

Tenhuin

Laarss (Mäköis) 1627A

Thenhuinen

Stafan (Mäköis) 1630A

Tijain

Mattz (Vehmaa) 1629A

Tiroin

Olof (Suurniemi) 1626B

Tirroin

Peer Hansson (Kurikkala) 1630B

Tollfitar

Ewa 1631B

Turaka

Christer (Turakkala) 1628A

Turkain

Olof Olofsson (Hatsola) 1626B

Turkia

Nilss Olsson (Maivala) 1629A

Tålfwain

Petter (Ylivesi) 1631A

Tändin

Petter (Vuorenmaa) 1630B

UAlkuun

Uckoinen

Mattz (Soiniemi) 1630B

Thomas (Paatela) 1628B

VWAlkuun

Wachwoin

Beignt Persson (Paatela) 1629B

Wasara

Peter (Kaskii) 1629B

Wechuoinen

Olof (Pohjois) 1627A

Weiuelein

Hartwik (Kiiskilä) 1629A

Wänein

Jören Persson (Remojärvi) 1629A

Peter (Kiiskilä) 1627B

Wäsein

Eshill (Ollikkala) 1629A

Wästerin

Anderss Persson (Vehmaa) 1627B

Wätein

Johan (Summala) 1628B

Peer Hendrichson (Tyrynmäki) 1627B

ÅAlkuun

Åikarin

Peter Larsson (Vuorenmaa) 1628B

Årajnen

Hendrich (Turakkala) 1628B

ÖAlkuun

Örre

Laarss (Hietajärvi) 1629A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 319 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laaso 2018