AlkuSavon henkikirjatJuvan pitaja: henkikirjat1663 → Nimihakemisto

Juva henkikirja 1663

Nimihakemisto


-  A  B  C  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Ö 
 -  A  B  C  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Ö

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham (Maivala) 1227A

Abraham Christers. (Lehikkola) 1225B

Anders (Ollikkala) 1225B

Anders (Maarala) 1226B

Anders (Auvila) 1227A

Anders And: (Härkälänniemi) 1223B

Anders Anderson (Hietajärvi) 1225B

Anders Bengtson (Pulkkila) 1228B

Anders Erson (Pelkilä) 1227A

Anders Michelson (Pappila) 1230A

Anders Thomason (Palonen) 1227A

Anna (Laukkala) 1229A

Arfue (Purhola) 1223B

Bengt Peerson (Ollikkala) 1225B

Bengt Peerson (Vehmaa) 1226A

Bertill (Taipale) 1223B

Brita (Maivala) 1227B

Brita Bertilsdåtter (Kuosmala) 1228B

Christer Larson (Turakkala) 1223B

Christer Mårtens: (Kilpola) 1224A

Christer Peers: (Suurniemi) 1223A

Cnut Cnuthson (Kettula) 1225A

Cnut Henders: (Murtois) 1224B

Cnuth (Knuutilanmäki) 1224B

Dårdj (Maarala) 1224A

Elin (Kiiskilä) 1223A

Elin (Maarala) 1226B

Elin (Tuhkala) 1228A

Erich (Inkilä) 1224A

Erich (Remojärvi) 1224B

Erich (Remojärvi) 1225A

Erich (Pitkälahti) 1229A

Erich Eskilson (Kaskii) 1227B

Erich Peerson (Inkilä) 1224A

Eskill Michels: (Pajusalmi) 1225B

Grels (Murtois) 1224B

Hans (Hännilä) 1226A

Hans (Vehmaa) 1226A

Hans (Pitkälahti) 1229A

Hans Jacobson (Pitkälahti) 1223B

Helga (Näärinki) 1226A

Helga (Teivaa) 1227A

Helga (Hottila) 1227B

Hemmingh (Maarala) 1224A

Hend: (Murtois) 1224B

Hend: Erson (Auvila) 1224A

Hend: Hend: (Kiiskilänniemi) 1225A

Hend: Peerson (Vehmaa) 1226A

Hend: Stafanson (Maivala) 1227A

Hendrich (Purhola) 1223B

Henrich (Lehikkola) 1225B

Henrich (Hottila) 1227B

Henrich Påålson (Kiiskilänniemi) 1225A

Jacob (Pulkkila) 1228B

Jacob Jacobson (Purhola) 1223B

Jacob Larson (Suurniemi) 1223A

Jacob Larson (Näärinki) 1226A

Johan (Ollikkala) 1225B

Johan (Hottila) 1226B

Johan (Pelkilä) 1227A

Johan Cossmason (Hottila) 1227B

Johan Joh: (Lehikkola) 1225B

Johan Larson (Poikola) 1223B

Johan Larson (Pappila) 1230A

Johan Michelson (Soiniemi) 1229A

Johan Olson (Vehmaa) 1224B

Johan Olufson (Vehmaa) 1226A

Johan Påhlson (Vehmaa) 1226A

Johan Stafanson (Kaskii) 1223A

Jöns (Maarala) 1224A

Jöran (Haikarila) 1228A

Jöran (Pitkälahti) 1229A

Jöran Jacobson (Kuosmala) 1224B

Jöran Jönson (Kilpola) 1224A

Jöran Larson (Hyvölä) 1223A

Jöran Olson (Leskelä) 1229A

Kaisa (Kuosmala) 1228B

Kirstin (Rantuu) 1226B

Kirstin (Remojärvi) 1227B

Lars (Rantuu) 1223A

Lars (Kiiskilänniemi) 1223B

Lars (Mäköis) 1223B

Lars (Vuorilahti) 1224A

Lars (Maivala) 1225B

Lars (Auvila) 1227A

Lars Bertilson (Järvenpää) 1223B

Lars Christerson (Inkilä) 1224A

Lars Isackson (Näärinki) 1226A

Lars Larson (Näärinki) 1224B

Lars Påålson (Kaihunmäki) 1225A

Lars Samuels. (Knuutilanmäki) 1225A

Lars Stafanson (Maivala) 1224A

Larss Larson (Kuosmala) 1224B

Lukas Christers: (Ollikkala) 1225B

Madz Hend (Poikola) 1223B

Malin (Pelkilä) 1227A

Malin (Maarala) 1227B

Mathias Nicolaj (Pappila) 1230A

Matz (Rantuu) 1223A

Matz (Kilpola) 1224A

Matz (Ollikkala) 1225B

Matz (Soiniemi) 1229A

Matz Jacobson (Kilpola) 1225A

Matz Matson (Auvila) 1227A

Matz Philpuson (Pohjois) 1225A

Matz Thomason (Inkilä) 1224A

Michel Cnutson (Knuutilanmäki) 1224B

Michel Erichsson (Lehikkola) 1226A

Michel Michels (Poikola) 1223B

Michel Michelson (Teivaa) 1228B

Michel Thomason (Auvila) 1224A

Måns Olson (Kuosmala) 1224B

Måns Påålson (Maarala) 1224A

Niels Jönson (Maivala) 1225B

Niels Larson (Suurniemi) 1223A

Oluf (Näärinki) 1224B

Oluf (Ollikkala) 1225B

Oluf (Näärinki) 1226A

Peer Anderson (Miettula) 1230A

Peer Hardwiksson (Kiiskilä) 1226B

Peer Peerson (Karkeamaa) 1224B

Peer Philpuson (Vuorenmaa) 1224B

Peer Påhlson (Auvila) 1224A

Peter (Pitkälahti) 1223B

Peter (Kaihunmäki) 1225A

Peter Eskilson (Härkälä) 1225B

Philpus (Kaskii) 1223A

Philpus Matzson (Pohjois) 1225A

Påhl (Maarala) 1224A

Påhl (Maivala) 1225B

Påhl Stafanson (Pitkälahti) 1223B

Påål Jönson (Ahola) 1229A

Samuel (Knuutilanmäki) 1224B

Samuel (Lehikkola) 1226A

Sigfredh (Immola) 1223A

Simon (Soiniemi) 1229A

Simon Christernj (Pappila) 1230A

Simon Thöneson (Purhola) 1223B

Stafan (Hatsola) 1226B

Thomas (Rantuu) 1223A

Thomas (Pappila) 1230A

Thomas Bertils: (Auvila) 1224A

Thönes Mårtens: (Kilpola) 1224A

AAlkuun

Achimöller

(Järvenpää) 1227A

Ahoin

Anders Påhlson (Maarala) 1227B

Oluf (Ahola) 1229A

Aniain

Anders (Männynmäki) 1223B

Hend: (Männynmäki) 1223B

Peter (Männynmäki) 1223B

Aufuin

Anders (Auvila) 1224A

Lars (Auvila) 1224A

Aufwin

Eskill (Härkälänniemi) 1226A

Hend: Peerson (Auvila) 1225A

Niels (Auvila) 1224A

Påål (Härkälänniemi) 1226A

BAlkuun

Bengtin

Anders Peerson (Vuorilahti) 1224A

Mats (Vuorilahti) 1224A

Påhl (Vuorilahti) 1224A

Påål Påålson (Vuorilahti) 1224A

Thomas (Vuorilahti) 1224A

CAlkuun

Cabaka

Margeta (Kirkonkylä) 1224A

Cainulain

Eskill (Koikkala) 1228B

Caipiain

Brusius (Maivala) 1229A

Peer (Maivala) 1229A

Påål (Maivala) 1229A

Callin

Matz (Tuhkala) 1226B

Calloin

Matz Påhlson (Kilpola) 1225A

Påhl (Kilpola) 1225A

Colemain

Oluf Henderson (Vehmaa) 1226A

Condia

Matz Larson (Rantuu) 1226B

Peer (Rantuu) 1226B

Condiain

Anders Brusison (Maivala) 1224A

Cnuth Philpuson (Maivala) 1224A

Hend: (Kaihunmäki) 1226B

Hend: (Kaihumäki) 1227A

Lars Philpuson (Maivala) 1224A

Peer Philpuson (Maivala) 1224A

Påhl Philpuson (Maivala) 1224A

Rasmus (Maivala) 1224A

Cosmain

Grels (Maivala) 1226B

FAlkuun

Fråst

Henrich (Hietajärvi) 1229A

Lars Erson (Hietajärvi) 1229A

HAlkuun

Haikarain

Hend: (Haikarila) 1228A

Jöns Jöranson (Haikarila) 1228A

Haloin

Anna (Härkälä) 1228A

Frantz (Pitkälahti) 1229A

Johan (Halola) 1228A

Lars (Halola) 1228A

Michel Peerson (Halola) 1228A

Peer (Härkälä) 1228A

Peer Michelson (Halola) 1228A

Påål (Pitkälahti) 1229A

Hamelein

Oluf (Murtois) 1226B

Peer Peers: (Murtois) 1226B

Hamuin

Hans (Lievola) 1230A

Jacob (Ollikkala) 1225B

Jöns Anderson (Lievola) 1230A

Oluf Jacobson (Ollikkala) 1225B

Harmain

Matz (Ylivesi) 1228B

Påål (Hyötyy) 1228B

Påål (Ylivesi) 1228B

Hatzoin

Oluf (Lauteala) 1223A

Heckinen

Hendrich (Pappila) 1230A

Heilain

Johan Peerson (Ylivesi) 1229A

Niels (Ylivesi) 1228B

Niels (Ylivesi) 1229A

Påål (Ylivesi) 1228B

Heinoin

Henrich (Pajusalmi) 1225B

Kirstin (Heinola) 1227B

Lars Olufson (Heinola) 1226B

Lars Olufson (Laukkala) 1229A

Nils (Heinola) 1227B

Oluf (Heinola) 1227B

Oluf Larson (Laukkala) 1229A

Oluf Olufson (Heinola) 1226B

Peter (Laukkala) 1229A

Helpanain

Påhl (Kuosmala) 1224B

Hemelein

Hend: (Inkilä) 1224A

Hend: (Murtois) 1228A

Johan (Murtois) 1228A

Niels (Kilpola) 1225A

Henttuin

Thomas (Männynmäki) 1228B

Herkein

Matz Matzson (Härkälänniemi) 1223B

Herrain

Christer (Laukkala) 1225A

Ifwar (Laukkala) 1225A

Hirfwoin

Hans Matson (Vuorenmaa) 1224B

Matz (Vuorenmaa) 1224B

Peer Peers: (Vuorenmaa) 1225A

Hulkoin

Anders (Ollikkala) 1225B

Huopoin

Påhl (Hietajärvi) 1229A

Huttuin

Jöns (Rantuu) 1229A

Jöns (Pappila) 1230A

Margret (Rantuu) 1229A

Hyfwöin

Oluf (Kettula) 1225A

Hytiäin

Jöran Jöranson (Knuutilanmäki) 1224B

Peer Jöranson (Knuutilanmäki) 1224B

Peer Peerson (Knuutilanmäki) 1224B

Peter (Knuutilanmäki) 1224B

Påål (Knuutilanmäki) 1224B

Hywäin

Erich Olson (Hyvölä) 1227A

Hywöin

Johan (Kaihunmäki) 1227B

Peter (Hyvölä) 1223A

Häckinen

Lars Nielson (Rantuu) 1229A

Peter (Rantuu) 1229A

Hämelein

Matz (Kuosmala) 1228B

Niels (Mäköis) 1228A

Hämeläin

Karin (Pohjois) 1229A

Peer (Pohjois) 1229A

Hämälein

Eskill (Mäköis) 1226A

Hämäläin

Lars (Vehmaa) 1226A

Hännin

Christer (Hännilä) 1226A

Henrich (Hännilä) 1226A

Kaisa (Hännilä) 1226A

Oluf (Maivala) 1225A

Stafan Olson (Maivala) 1225A

Härkain

Matz Påålson (Härkälä) 1230A

Påål (Härkälä) 1230A

Härkein

Hemmingh (Härkälä) 1223A

Hend: (Kaislajärvi) 1224A

Hend: Larson (Kaislajärvi) 1224A

Johan (Härkälä) 1223A

Jöran (Härkälä) 1223A

Jöran Hend: (Kaislajärvi) 1224A

Lars (Kaislajärvi) 1224A

Margret (Härkälä) 1223A

Matz P: (Pitkälahti) 1229A

Oluf Thomason (Härkälä) 1223A

Sigfre (Pitkälahti) 1229A

Härkin

Johan (Pätylä) 1225B

Härkäin

Anders Påålson (Näärinki) 1226A

Brusius (Näärinki) 1226A

Peter (Maarala) 1226B

Häyröin

Olof (Lehikkola) 1226A

Hötöin

And: Peerson (Hyötyy) 1224B

Jacob (Hyötyy) 1224B

Jacob Henders: (Hyötyy) 1224B

Hötöläin

Lars (Hyötyy) 1228A

Peer Abrahamson (Hyötyy) 1228A

IAlkuun

Ihalain

Anders (Ollikkala) 1225B

Mårten (Teivaa) 1225A

Niels Anderson (Ollikkala) 1225B

Ikoin

Christer (Pitkälahti) 1229A

Henrich (Pohjois) 1227B

Matz (Pitkälahti) 1229A

Matz Påhlson (Vuorenmaa) 1226B

Oluf (Pitkälahti) 1229A

Påhl (Vuorenmaa) 1226B

Thomas (Pohjois) 1227B

Ilmar

Eskill And: (Mäköis) 1223B

Matz (Mäköis) 1223B

Immoin

Johan (Immola) 1223A

Peer (Kangas) 1227B

Thomas (Suurniemi) 1225A

Ingin

Oluf Olson (Remojärvi) 1228A

JAlkuun

Jokelain

Anders Simonson (Vuorenmaa) 1228A

KAlkuun

Kehkoin

Påhl (Remojärvi) 1225A

Kerkoin

Axel (Näärinki) 1224B

Peer Påhlson (Näärinki) 1224B

Kettin

Matz (Hietajärvi) 1227B

Oluf Jöranson (Hietajärvi) 1227B

Kettu

Matz (Hietajärvi) 1225B

Mårten P: (Hietajärvi) 1225B

Kettuin

Lars (Hietajärvi) 1229A

Kilkj

Johan (Soiniemi) 1227B

Kiskin

Anders (Kaskii) 1223A

Anders (Kaskii) 1227A

Bertill (Kiiskilä) 1223A

Erich (Kiiskilä) 1223A

Erich (Kaskii) 1223A

Erich (Kiiskilänniemi) 1223B

Gorjus (Kiiskilänniemi) 1223B

Henrich (Suurniemi) 1225B

Johan (Kiiskilä) 1226A

Johan (Kiiskilänniemi) 1226B

Lars Jönson (Kiiskilä) 1226A

Matz Erson (Kiiskilänniemi) 1223B

Michel (Kiiskilä) 1223A

Michel (Vehmaa) 1226A

Niels (Kaskii) 1227A

Oluf (Kiiskilä) 1223A

Peter (Palonen) 1227A

Påhl (Kiiskilänniemi) 1223B

Påål (Kiiskilänniemi) 1226B

Kiskj

Johan (Kaskii) 1223A

Lars (Kaskii) 1223A

Niels (Kaskii) 1223A

Oluf Nielson (Kaskii) 1223A

Kituin

Lars Olufson (Ylivesi) 1228B

Kiukas

Anders (Pitkälahti) 1229A

Jöns (Pitkälahti) 1229A

Kouruin

Matz Matson (Kaihunmäki) 1225A

Kucko

Lars (Pohjois) 1227B

Kuckoin

Oluf (Vuorenmaa) 1224B

Kuparin

Matz Henderson (Soiniemi) 1229A

Kurikain

Oluf (Vehmaa) 1226A

Kånstj

Anders (Hietajärvi) 1225B

Bertill (Hietajärvi) 1225B

Lars (Hietajärvi) 1225B

Kårhoin

Eskill Olufson (Ylivesi) 1229A

Jöran Hanson (Ylivesi) 1229A

Kåsmain

Grels (Maivala) 1227B

Jöns (Maivala) 1227B

Kirstin (Maivala) 1227B

Malin (Kuosmala) 1225A

Matz Jönson (Kuosmala) 1225A

Kåtilain

Anders (Inkilä) 1224A

Peter (Soiniemi) 1229A

Thomas (Soiniemi) 1229A

Kähkoin

Peer Peerson (Hyvölä) 1223A

Kämittar

Kaisa (Ollikkala) 1226A

Käriein

Peer (Pulkkila) 1228B

Kärkj

Lars (Haikarila) 1227B

Sigfred (Haikarila) 1227B

LAlkuun

Laakoin

Peer Larson (Kiiskilänniemi) 1228A

Laitiain

Lars P: (Lauteala) 1223A

Oluf (Lauteala) 1223A

Oluf Erich (Lauteala) 1223A

Samuel (Lauteala) 1223A

Stafan (Ahola) 1229A

Lamain

Erich Påhlson (Vehmaa) 1224B

Lars (Suurniemi) 1223A

Peter (Vehmaa) 1224B

Lambain

Johan (Karkeamaa) 1224B

Jöns (Vuorenmaa) 1225A

Michel Larson (Vuorenmaa) 1225A

Oluf Peerson (Ollikkala) 1225B

Påhl (Vuorenmaa) 1224B

Lambin

Jöran (Maivala) 1224A

Michel (Kilpola) 1226A

Oluf (Kilpola) 1226A

Peer Pålson (Maivala) 1224A

Langoin

Peer Jönson (Pitkälahti) 1229A

Laukain

Johan (Laukkala) 1223A

Peer Erson (Laukkala) 1223A

Lautiain

Johan (Kasintaipale) 1228A

Lehikoin

Jören (Lehikkola) 1225B

Peter (Lievola) 1230A

Leinoin

Anna (Vuorenmaa) 1228B

Henrich Jönson (Soiniemi) 1229A

Isack (Vuorenmaa) 1228B

Jöns (Vuorenmaa) 1228A

Lars Peerson (Vuorenmaa) 1224B

Matz Peerson (Vuorenmaa) 1228B

Leskin

Anders (Viisala) 1229A

Anders Jönson (Leskelä) 1229A

Hendrich (Leskelä) 1229A

Jöns Henderson (Leskelä) 1229A

Matz Johanson (Leskelä) 1229A

Wijsa (Viisala) 1229A

Lewoin

Jöns Jönson (Lievola) 1230A

Oluf (Lievola) 1230A

Lijmatain

Matz (Hietajärvi) 1229A

Limatain

Jacob (Ylivesi) 1229A

Jöns Bengtson (Pulkkila) 1228B

Oluf Jacobson (Ylivesi) 1229A

Lipsain

Niels (Lipsala) 1230A

Påhl (Lipsala) 1230A

Littopä

Eskill Olson (Murtois) 1224B

Johan (Murtois) 1224B

Oluf (Knuutilanmäki) 1225A

Luukoin

Peer (Tuhkala) 1228A

Längå

Anders Jönson (Mustola) 1227A

Jöns (Mustola) 1227A

MAlkuun

Marain

Jöns (Maarala) 1227B

Måns Person (Maarala) 1227B

Niels (Laukkala) 1223A

Peer Månson (Maarala) 1227B

Mardikain

Matz (Vehmaa) 1226A

Peer Larson (Kaihunmäki) 1226B

Påhl Peerson (Vehmaa) 1226A

Martikain

Oluf (Vehmaa) 1228A

Martin

Påhl (Rantuu) 1226B

Mondoin

Christer Hanson (Ruokola) 1228B

Hans Christers: (Ruokola) 1228B

Kaisa (Ruokola) 1228B

Muiku

Kirstin (Näärinki) 1227A

Peer Matson (Näärinki) 1227A

Muikuin

Jöns (Maarala) 1227B

Mustoin

Jöns (Laukkala) 1229A

Lars Thomason (Hatsola) 1227B

Mustotar

Hebla (Vuorenmaa) 1227A

Muttulain

Gabriel Jörans (Järvenpää) 1223B

Johan (Järvenpää) 1223B

Johan Isakson (Kangas) 1227A

Jöran (Järvenpää) 1223B

Thomas (Kangas) 1227A

NAlkuun

Narin

Grels (Rantuu) 1223A

Thomas (Vuorenmaa) 1227A

Neula

Lars (Lehikkola) 1227A

Peter (Pylkkälä) 1225A

Nissin

Frantz (Kangas) 1228A

Lars Mårthenson (Vuorenmaa) 1228A

Nissinen

Erich Peerson (Vuorenmaa) 1228A

Nulpoin

Erich (Ollikkala) 1223B

Henrich (Ollikkala) 1223B

Lars (Ollikkala) 1225B

Lars And: (Ollikkala) 1223B

Lars Larson (Ollikkala) 1223B

Påhl Larson (Ollikkala) 1223B

Nupoin

Peer Olufson (Pitkälahti) 1229A

Nuppoin

Michel (Kaislajärvi) 1229A

Peer Hanson (Kaislajärvi) 1229A

Näroin

Anna (Vuorenmaa) 1225A

Grels And: (Vuorenmaa) 1225A

OAlkuun

Oinoin

Matz (Rantuu) 1225B

Michel (Rantuu) 1225B

Mårten Mårthenson (Kettula) 1223B

Sigfredh (Kettula) 1223B

PAlkuun

Paiulain

Anders (Vuorenmaa) 1224B

Palain

Lars (Kilpola) 1224A

Pardain

Anders Jönson (Summala) 1227B

Jacob (Summala) 1227B

Johan (Pohjois) 1225A

Parkin

Oluf (Auvila) 1224A

Parkoin

Bertill (Narila) 1228A

Pasain

Hendrich (Maarala) 1229A

Jöns (Pitkälahti) 1229A

Jöns Anderson (Maarala) 1229A

Lars (Maarala) 1229A

Stafan (Pitkälahti) 1229A

Paunoin

Anders Matson (Narila) 1226B

Johan Matson (Hyvölä) 1223A

Lars Olson (Narila) 1226B

Pawilain

Jacob (Remojärvi) 1227B

Peer (Remojärvi) 1225A

Påhl (Remojärvi) 1227B

Pedikain

Henrich (Ollikkala) 1227B

Jöran (Ollikkala) 1227B

Lars (Ollikkala) 1225B

Pedikein

Matz (Pitkälahti) 1229A

Påål (Pitkälahti) 1229A

Thomas Matson (Pitkälahti) 1229A

Pekoin

Hendrich (Kangas) 1226B

Pekurin

Jacob Mårtenson (Pekurila) 1224A

Jöns Jönson (Pekurila) 1224A

Oluf (Kilpola) 1224A

Pelgin

Hindrich (Härkälä) 1226B

Johan (Härkälä) 1226B

Lars (Vehmaa) 1226A

Pennain

Matz Olson (Maarala) 1227B

Pijk

Madz (Poikola) 1223B

Pijra

Christer Peers: (Maarala) 1227B

Puhakain

Matz (Hietajärvi) 1228A

Peer Matson (Hietajärvi) 1228A

Pulkin

Eskill (Ahola) 1229A

Peer Jönson (Pulkkila) 1225A

Peer Mårtenson (Haikarila) 1225B

Påål Peerson (Pulkkila) 1228B

Purhoin

Jöran (Purhola) 1223B

Lars Johanson (Purhola) 1223B

Lars Larson (Purhola) 1223B

Lars Peerson (Purhola) 1223B

Purska

Johan (Kirkonkylä) 1224A

Putkin

Anders Mats (Kilpola) 1224A

Hendrich (Kaihunmäki) 1227B

Henrich (Kilpola) 1224A

Puttoin

Bertill (Hatsola) 1228A

Michel (Hatsola) 1228A

Pylkein

Christer (Pylkkälä) 1228A

Erich (Pylkkälä) 1225A

Pärnoin

Matz Peerson (Laukkala) 1227A

Peer (Laukkala) 1227A

Pärnäin

Oluf (Soiniemi) 1229A

Pätyin

Anders Christers: (Pätylä) 1225B

Christer (Pätylä) 1225B

Pölläin

Lars (Pellilä) 1230A

Pöndin

Lars (Vehmaa) 1226A

Lars Månson (Vehmaa) 1226A

Margreta (Vehmaa) 1226A

Måns (Soiniemi) 1229A

Pöyhöin

Anders (Karkeamaa) 1226B

Anders Anderson (Karkeamaa) 1226B

Erich (Karkeamaa) 1227A

Eskill (Karkeamaa) 1228A

Eskill Anderson (Karkeamaa) 1227A

RAlkuun

Randoin

Lars Erson (Kaskii) 1227B

Rasain

Anders (Kuosmala) 1224B

Peter (Rasala) 1230A

Remoin

Abraham (Remojärvi) 1224B

Anders (Lehikkola) 1226A

Johan Henders: (Remojärvi) 1224B

Kharin (Lehikkola) 1226A

Sara Andersd:r (Lehikkola) 1226A

Rimi

Matz Olufson (Remojärvi) 1228B

Rimpi

Anders Mårtens. (Suurniemi) 1223A

Peer Matson (Kangas) 1226B

Påhl (Suurniemi) 1223A

Rosenou

(Vehmaa) 1226B

Ruotzalain

Hans (Kaskii) 1226A

Johan (Kaskii) 1226A

Ryhäin

Anders (Männynmäki) 1223B

Johan (Männynmäki) 1223B

Lars Peerson (Männynmäki) 1223B

Påhl (Männynmäki) 1223B

Råiskå

Oluf (Suurniemi) 1225B

Råkolain

Hans (Ruokola) 1228B

Lars And: (Ruokola) 1228B

Lars Nielson (Ruokola) 1228B

Michel Peerson (Ruokola) 1228B

Mårten (Ruokola) 1228B

Rångain

Anders (Hyvölä) 1223A

Hend: (Hyvölä) 1223A

Hend: Pålson (Hyvölä) 1223A

Jöran Erson (Hyvölä) 1227A

Mårten (Suurniemi) 1223A

Oluf Olson (Suurniemi) 1223A

Påhl (Hyvölä) 1223A

Råpoin

Matz Påhlson (Karkeamaa) 1227A

Peer Påhlson (Näärinki) 1227A

Räikäin

Lars Larson (Haikarila) 1226B

Räisäin

Matz (Hatsola) 1227B

SAlkuun

Saikoin

Lars (Hyötyy) 1228B

Schadevitz

Mathias (Kilpola) 1225A

Seiloin

Peer (Pitkälahti) 1229A

Sikain

Johan Stafanson (Vehmaa) 1228B

Oluf Stafanson (Vehmaa) 1228A

Silfverarm

Göstaf (Remojärvi) 1225A

Solku

Erich (Tuhkala) 1227A

Matz Nielson (Tuhkala) 1227A

Sopain

Hendrich (Sopala) 1229A

Henrich (Sopala) 1229A

Johan Matson (Sopala) 1229A

Påål (Sopala) 1229A

Wijsa (Sopala) 1229A

Suikoin

Oluf (Pohjois) 1227B

Summoin

Niels (Pohjois) 1229A

Suomalain

Eskill (Pylkkölä) 1228A

Sutimies

Påhl (Maivala) 1224A

Såckain

Hend: (Ylivesi) 1229A

Såpain

Lars (Pajusalmi) 1225B

TAlkuun

Taipalain

And: Olson (Taipale) 1223B

Erich Anderson (Taipale) 1223B

Tarkiain

Cosma (Kuosmala) 1228B

Cosma Eskillson (Näärinki) 1224B

Eskill (Näärinki) 1224B

Hend: Larson (Näärinki) 1224B

Hend: Stafans: (Vuorilahti) 1224A

Jöns (Kuosmala) 1223B

Matz (Vuorilahti) 1224A

Tarkin

Anders Peerson (Ylivesi) 1229A

Tarwain

Anders Påålson (Narila) 1228A

Teiwain

Anders Olson (Teivaa) 1227A

Johan (Teivaa) 1227A

Margreta (Teivaa) 1227A

Matz (Teivaa) 1228B

Niels (Teivaa) 1228B

Oluf (Teivaa) 1227A

Tenhuin

Oluf Larson (Mäköis) 1228A

Tirroin

Oluf (Suurniemi) 1227A

Peer Hanson (Paatela) 1228B

Tuhkalain

Matz (Tuhkala) 1226A

Peer Olson (Hyötyy) 1225A

Peter (Tuhkala) 1226A

Turakain

Christer Christerson (Turakkala) 1223B

Jöns Larson (Turakkala) 1223B

Lars Peerson (Turakkala) 1223B

Oluf (Turakkala) 1223B

Oluf (Hatsola) 1227B

Tålfwain

Peer (Ylivesi) 1229A

UAlkuun

Uckoin

Jören (Paatela) 1225B

Matz (Soiniemi) 1225A

Michel (Paatela) 1225B

Thomas Brusison (Paatela) 1225B

VWAlkuun

Wahwain

Oluf Anderson (Pohjois) 1228A

Wainika

Christer (Hatsola) 1226B

Wanhain

Jöns (Lehikkola) 1227A

Wasara

Matz (Kaskii) 1226A

Wehmain

Niels (Hatsola) 1226B

Weijalain

Peer Sigferson (Kiiskilä) 1226B

Westerin

Anders (Vehmaa) 1228A

Peer (Vehmaa) 1228A

Wihawain

Johan Peers: (Näärinki) 1226A

Wäisain

Christer (Ollikkala) 1225B

Eskill (Ollikkala) 1225B

Wänäin

Anna (Tuhkala) 1226B

Michel P: (Remojärvi) 1225A

Peter (Tuhkala) 1226B

Påhl Matson (Pitkälahti) 1229A

Påhl P: (Tuhkala) 1226B

Wätäin

Jacob (Hottila) 1226B

Johan (Tyrynmäki) 1225A

Johan (Summala) 1225B

Peter (Tyrynmäki) 1225A

Peter (Summala) 1225B

Sara (Summala) 1225B

ÖAlkuun

Öhrkattj

Eskill (Hietajärvi) 1225B

Jöns Påhlson (Hietajärvi) 1225B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 627 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laaso 2018