AlkuSavon henkikirjatJuvan pitaja: henkikirjat1665 → Nimihakemisto

Juva henkikirja 1665

Nimihakemisto


-  A  B  C  E  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Ö 
 -  A  B  C  E  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Ö

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham Mårtenss (Remojärvi) 1528

Abram Hindrichss (Maivala) 1532

Anders (Härkälä) 1525

Anders (Murtois) 1528

Anders And: (Härkälänniemi) 1525

Anders And: (Hietajärvi) 1530

Anders Andersson (Kiiskilänniemi) 1529

Anders Bengtss (Pulkkila) 1536

Anders Christerss (Pätylä) 1530

Anders Erichsson (Pelkilä) 1533

Anders Larsson (Palonen) 1533

Anders Matss (Inkilä) 1527

Anders Peerss (Maarala) 1532

Anders Peterss (Kaskii) 1531

Anders Petersson (Hyötyy) 1528

Anders Pålss (Summala) 1530

Anders Thomasson (Palonen) 1533

Anna (Kilpola) 1529

Anna (Hännilä) 1531

Anna (Laukkala) 1537

Anna (Pappila) 1538

Arfwedh (Mattila) 1526

Bengt (Pulkkila) 1536

Bengt Peterss (Ollikkala) 1530

Bertel (Taipale) 1526

Brijta (Näärinki) 1528

Brita (Maivala) 1534

Bärendt Olss (Kilpola) 1529

Christer (Inkilä) 1527

Christer And: (Kuosmala) 1526

Christer Christerss (Turakkala) 1526

Christer Matss (Näärinki) 1531

Christer Mårtenson (Kilpola) 1527

Cuossma Eskelss (Näärinki) 1528

Elin (Kilpola) 1529

Elin (Kettula) 1530

Elin (Vehmaa) 1532

Elin (Maarala) 1534

Elin (Tuhkala) 1535

Enoch Eskelsson (Rantuu) 1533

Erich (Inkilä) 1527

Erich Abramss (Remojärvi) 1528

Erich Erichsson (Kiiskilänniemi) 1529

Erich Peersson (Inkilä) 1527

Erich Sim: (Murtois) 1532

Eshel Michelsson (Pajusalmi) 1530

Eskel (Koikkala) 1535

Eskell (Immola) 1525

Ewa (Vuorilahti) 1527

Gertrudh (Lehikkola) 1531

Hans (Pitkälahti) 1536

Hans Månss (Vehmaa) 1531

Hans Månsson (Pappila) 1538

Hartwich Christ: (Hännilä) 1531

Hebla (Vuorenmaa) 1529

Helga (Kiiskilänniemi) 1529

Helga (Maivala) 1529

Helga (Hottila) 1533

Helga (Laukkala) 1537

Hemmingh (Maarala) 1526

Hindrich (Purhola) 1525

Hindrich (Paatela) 1530

Hindrich (Vehmaa) 1531

Hindrich (Maivala) 1532

Hindrich (Härkälä) 1532

Hindrich (Hottila) 1533

Hindrich (Männynmäki) 1535

Hindrich (Leskelä) 1537

Hindrich Erichss (Auvila) 1527

Hindrich Hanss (Rantuu) 1525

Hindrich Jönsson (Maarala) 1537

Hindrich Jörensson (Hietajärvi) 1530

Hindrich Larsson (Näärinki) 1528

Hindrich Larsson (Hietajärvi) 1537

Hindrich Staffanss (Maivala) 1532

Hindrich Staffansson (Vuorilahti) 1527

Inga Bengdtz d:r (Varparanta) 1530

Ingebor (Hännilä) 1531

Jacob (Pulkkila) 1536

Jacob And: (Hyötyy) 1528

Jacob Hind: (Hyötyy) 1528

Jacob Jac: (Pitkälahti) 1536

Jacob Jacobsson (Mattila) 1526

Jacob Larss (Ronkala) 1525

Jacob Larsson (Suurniemi) 1525

Jacob Olsson (Ollikkala) 1530

Johan (Kaskii) 1525

Johan (Maarala) 1526

Johan (Ollikkala) 1530

Johan (Hatsola) 1533

Johan Anderss (Lehikkola) 1531

Johan Cuossmass (Hottila) 1533

Johan Erichsson (Pelkilä) 1533

Johan Hind: (Remojärvi) 1528

Johan Johansson (Lehikkola) 1530

Johan Larss (Vehmaa) 1528

Johan Larsson (Pappila) 1538

Johan Michelsson (Soiniemi) 1536

Johan Månss (Ollikkala) 1530

Johan Ollsson (Vehmaa) 1528

Johan Olss (Vehmaa) 1531

Johan Peerson (Pylkkälä) 1534

Johan Peterss (Pätylä) 1530

Johan Påålsson (Vehmaa) 1531

Johan Staffanss (Kaskii) 1525

Jöns Hind: (Leskelä) 1537

Jöns Larss (Turakkala) 1526

Jören (Vuorenmaa) 1528

Jören Jacobss (Kuosmala) 1527

Jören Jörensson (Kilpola) 1527

Jören Olss (Leskelä) 1537

Kaisa (Härkälä) 1525

Karin (Hännilä) 1531

Karin (Tuhkala) 1532

Karin (Hietajärvi) 1537

Karin Sigf:d:r (Kettula) 1526

Keiko Maiko (Mattila) 1526

Kirstin (Knuutilanmäki) 1528

Kirstin (Koikkala) 1535

Kirstin (Ahola) 1537

Knut (Maivala) 1527

Knut (Knuutilanmäki) 1528

Lars (Lehikkola) 1533

Lars (Hyötyy) 1535

Lars Bert: (Järvenpää) 1526

Lars Christ: (Inkilä) 1527

Lars Isakss (Näärinki) 1531

Lars Larss (Vuorilahti) 1527

Lars Larss (Näärinki) 1528

Lars Larss (Hietajärvi) 1537

Lars Larsson (Purhola) 1525

Lars Larsson (Knuutilanmäki) 1528

Lars Nielsson (Kaskii) 1525

Lars Petersson (Turakkala) 1526

Lars Påhlsson (Kiiskilänniemi) 1532

Lars Samuelss (Knuutilanmäki) 1529

Lars Sigfresson (Koikkala) 1535

Lars Staffansson (Maivala) 1527

Lucas Christ: (Ollikkala) 1531

Magdalena (Pappila) 1538

Magnus Olss (Kuosmala) 1527

Maisa (Kangas) 1533

Malin (Pelkilä) 1533

Malin (Maarala) 1534

Malin (Hyötyy) 1535

Margeta (Kettula) 1526

Marina (Remojärvi) 1528

Marina (Lehikkola) 1530

Marina (Soiniemi) 1536

Matthias Nicolai (Pappila) 1538

Matz (Vehmaa) 1532

Matz Hanss (Kaskii) 1531

Matz Hind: (Maivala) 1532

Matz Jacobss (Vehmaa) 1531

Matz Johansson (Leskelä) 1537

Matz Matsson (Härkälänniemi) 1525

Matz Mich: (Mattila) 1537

Matz Mårtensson (Kilpola) 1527

Matz Olsson (Remojärvi) 1533

Matz Olsson (Maarala) 1534

Matz Peerss (Ollikkala) 1530

Matz Peterss (Hietajärvi) 1530

Matz Philipss (Pohjois) 1530

Matz Thomasson (Inkilä) 1527

Michel (Ollikkala) 1530

Michel (Heinola) 1534

Michel Christ: (Hännilä) 1531

Michel Erichsson (Lehikkola) 1531

Michel Erss (Rantuu) 1530

Michel Johansson (Remojärvi) 1535

Michel Knutson (Knuutilanmäki) 1528

Michel Matzson (Pohjois) 1536

Michel Michelss (Poikola) 1526

Michel Michelss (Teivaa) 1535

Michel Thomasson (Auvila) 1527

Måns Påålsson (Maarala) 1526

Mårten Mårtenss (Kettula) 1526

Mårten Petersson (Hietajärvi) 1530

Niels (Kaskii) 1525

Niels And: (Ollikkala) 1530

Niels Hanss (Männynmäki) 1535

Niels Larsson (Suurniemi) 1525

Olof (Turakkala) 1526

Olof (Pekurila) 1527

Olof (Ollikkala) 1530

Olof Isaksson (Näärinki) 1531

Olof Matzson (Kiiskilänniemi) 1526

Olof Staffansson (Vuorilahti) 1527

Oloff Jacobsson (Ollikkala) 1530

Peter Anderss (Miettula) 1538

Peter Eskelsson (Pelkilä) 1530

Peter Jönsson (Maarala) 1537

Peter Nielsson (Kaskii) 1525

Peter Peterss (Karkeamaa) 1528

Peter Philipsson (Vuorenmaa) 1528

Peter Pålss (Auvila) 1527

Philip Matzson (Pohjois) 1530

Pirt Bertel (Remojärvi) 1528

Påål (Maarala) 1526

Påål Jönsson (Ahola) 1537

Rasmus Mårt: (Järvenpää) 1532

Samuel (Knuutilanmäki) 1528

Samuel Johanss (Inkilä) 1527

Sidzla (Kuosmala) 1529

Sigfre Matss (Pappila) 1538

Sigfre Mårtenss (Kettula) 1526

Sigfrid (Pappila) 1538

Simon (Soiniemi) 1536

Simon Tönnesson (Mattila) 1526

Staffan (Hatsola) 1532

Staffan Matss (Vuorilahti) 1527

Thomas Bertelss (Auvila) 1527

Thomas Mårt: (Kilpola) 1527

AAlkuun

Ahioin

Olof (Ahola) 1537

Philip Olsson (Ahola) 1537

Ahoin

Anders (Maarala) 1534

Aigmöller

(Järvenpää) 1532

Aniain

Anders (Männynmäki) 1526

Hindrich (Männynmäki) 1526

Peter (Männynmäki) 1526

Auwin

Anders (Auvila) 1533

Lars (Auvila) 1533

Matz Matsson (Auvila) 1533

Auwinen

Anders (Auvila) 1527

Anders And: (Auvila) 1527

Eskel (Härkälänniemi) 1531

Hindrich Peterss (Soiniemi) 1535

Kaisa (Auvila) 1527

Lars (Auvila) 1527

Niels (Auvila) 1527

Påål (Härkälänniemi) 1531

BAlkuun

Bengtin

Anders Peersson (Vuorilahti) 1527

Påål Pålss (Vuorilahti) 1527

Påål Påålss (Vuorilahti) 1527

Thomas (Vuorilahti) 1527

Bengtinen

Erich Matsson (Suurniemi) 1525

CAlkuun

Callin

Matz (Auvila) 1527

Caupiain

Brusius (Maivala) 1537

Peter (Maivala) 1537

Påål (Maivala) 1537

Caupin

Jacob Larss (Näärinki) 1531

Lars L: (Näärinki) 1531

Colemain

Olof Hind: (Vehmaa) 1531

Condia

Peter (Maivala) 1527

Condiain

Anders Brusiss (Maivala) 1527

Hindrich (Kaihunmäki) 1532

Lars Philipss (Maivala) 1527

Peter Philipsson (Maivala) 1527

Påål Philipss (Maivala) 1527

Rasmus (Maivala) 1527

Cuosma

Grels (Maivala) 1532

Cuossmain

Matz Jönsson (Kuosmala) 1529

Thomas Jönsson (Kuosmala) 1529

EAlkuun

Eenrooth

Johan (Pappila) 1538

GAlkuun

Grabbe

Berendt (Männynmäki) 1535

HAlkuun

Haikarin

Anna (Haikarila) 1534

Hindrich (Haikarila) 1534

Johan Jörenson (Haikarila) 1534

Jören (Haikarila) 1534

Peter Hind: (Haikarila) 1534

Simon Jörenss (Haikarila) 1534

Halain

Lars (Maivala) 1531

Niels Olss (Maivala) 1531

Haloin

Lars Sigfress (Härkälä) 1535

Peter (Härkälä) 1535

Påål (Pitkälahti) 1536

Halolain

Johan (Halola) 1534

Lars (Halola) 1534

Michel Larss (Halola) 1534

Michel Peerss (Halola) 1534

Peter Michelss (Halola) 1534

Hamuinen

Hans Anderss (Lievola) 1537

Johan Anderss (Lievola) 1537

Hannukain

Påål (Laukkala) 1529

Hapilain

Erich (Männynmäki) 1526

Harmain

Hindrich Hind: (Kiiskilänniemi) 1529

Matz (Ylivesi) 1536

Påål (Hyötyy) 1535

Påål (Ylivesi) 1536

Hasoin

Olof (Lauteala) 1525

Heilain

Johan Peterss (Ylivesi) 1536

Niels (Ylivesi) 1536

Påål (Ylivesi) 1536

Heinoin

Henrich (Pajusalmi) 1530

Kirstin (Heinola) 1534

Lars Ollsson (Heinola) 1535

Lars Ollsson (Laukkala) 1537

Olof (Heinola) 1534

Olof Ollsson (Heinola) 1535

Oloff (Laukkala) 1537

Peter (Laukkala) 1537

Påål (Varparanta) 1530

Helpain

Påål (Kuosmala) 1527

Thomas (Karkeamaa) 1528

Herkein

Matz Pålss (Härkälä) 1537

Påål (Härkälä) 1537

Herrain

Christer (Laukkala) 1529

Heuruin

Olof (Lehikkola) 1531

Heury

Olof (Kuosmala) 1527

Hiltuin

Ingo (Suurniemi) 1525

Hirwoin

Peter (Vuorenmaa) 1533

Hotacka

Mårten (Laukkala) 1529

Hulkoin

Anders (Ollikkala) 1530

Huttuin

Hindrich (Auvila) 1529

Johan (Rantuu) 1537

Jöns (Pappila) 1538

Thomas (Männynmäki) 1526

Hytiäin

Jören Jör: (Knuutila) 1528

Peter Jör: (Knuutila) 1528

Peter Petersson (Knuutila) 1528

Påål (Knuutila) 1528

Hywoin

Johan (Poikola) 1526

Peter (Ronkala) 1525

Hywäin

Erich Ollsson (Ronkala) 1533

Hywälä

Oloff (Kettula) 1530

Hämel:

Hind: (Inkilä) 1527

Hämeläin

Hindrich (Murtois) 1534

Johan (Murtois) 1534

Jören (Remojärvi) 1528

Lars (Vehmaa) 1531

Matz (Inkilä) 1527

Matz (Remojärvi) 1528

Niels Nielsson (Tuhkala) 1535

Olof Petersson (Murtois) 1532

Peter (Pohjois) 1536

Peter Peerss (Pohjois) 1536

Peter Peterss (Murtois) 1532

Thomas (Pohjois) 1534

Hänninen

Olof (Maivala) 1529

Staffan Olsson (Maivala) 1529

Härkein

Hindrich (Mäköis) 1531

Härkäin

Anders Pålss (Näärinki) 1531

Brusius (Näärinki) 1531

Hemmingh Thom: (Härkälä) 1525

Hindrich (Kaislajärvi) 1526

Hindrich (Pappila) 1538

Hindrich Larss (Kaislajärvi) 1526

Johan Thomasson (Härkälä) 1525

Jöran (Härkälä) 1525

Jöran Hindrichss (Kaislajärvi) 1526

Lars (Kaislajärvi) 1526

Lars Nielsson (Rantuu) 1537

Matz Larsson (Kaislajärvi) 1526

Matz Peersson (Pitkälahti) 1536

Olof Thomasson (Härkälä) 1525

Peter (Maarala) 1532

Peter (Rantuu) 1537

Sigfredh (Pitkälahti) 1536

Härköinen

Oloff Jönsson (Pappila) 1538

Häyhäin

Anders And: (Karkeamaa) 1532

Hötöin

Abraham Peerss (Hyötyy) 1534

Lars (Hyötyy) 1534

Peter Abramss (Hyötyy) 1534

IAlkuun

Ihalain

Anders (Ollikkala) 1530

Brijta (Teivaa) 1529

Mårten (Teivaa) 1529

Niels Anderss (Ollikkala) 1530

Peter Mårtenss (Teivaa) 1529

Ikoin

Anna (Vuorenmaa) 1532

Christer (Pitkälahti) 1536

Hindrich (Pohjois) 1534

Matz Pålsson (Vuorenmaa) 1532

Matz Staffanss (Pitkälahti) 1536

Olof (Pitkälahti) 1536

Peter Peterss (Vuorenmaa) 1532

Ilmar

Eskel Anderss (Mäköis) 1526

Matz (Mäköis) 1526

Immoin

Christer (Suurniemi) 1529

Johan (Immola) 1525

Thomas (Suurniemi) 1529

Immoinen

Hindrich Peerss (Kangas) 1533

Peter (Kangas) 1533

Ingeroin

Olof (Kettula) 1526

Ingin

Oloff Ollss (Tuhkala) 1533

Peter (Kiiskilänniemi) 1535

JAlkuun

Janhoin

Peter Peterss (Vuorenmaa) 1529

Jurwainen

Anna (Vuorenmaa) 1529

Lars Mårtenss (Vuorenmaa) 1529

KAlkuun

Kallin

Matz Påålsson (Kilpola) 1529

Kaskis

Olof Nielsson (Kaskii) 1525

Kauroin

Matz Matsson (Kaihunmäki) 1529

Kehkoin

Peter (Poikola) 1526

Pål (Remojärvi) 1528

Keiko

Maiko (Mattila) 1526

Kekälein

Erich Hanss (Vuorenmaa) 1529

Kemiläin

Eskel (Mäköis) 1531

Niels (Mäköis) 1534

Kemmitar

Kaisa (Kaskii) 1531

Ketewein

Lars (Pajusalmi) 1530

Kettin

Matz (Hietajärvi) 1534

Olof Johanss (Hietajärvi) 1534

Kettuin

Lars (Hietajärvi) 1537

Kiski

Hindrich (Varparanta) 1530

Kiskin

Erich (Varparanta) 1530

Johan (Kaskii) 1531

Kiskinen

Anders (Kaskii) 1525

Bertel (Kiiskilä) 1525

Erich (Kaskii) 1525

Gorius (Kiiskilänniemi) 1526

Johan (Veijala) 1531

Johan (Kiiskilänniemi) 1532

Lars Bertelsson (Kiiskilä) 1525

Lars Johanss (Veijala) 1531

Michel (Vehmaa) 1531

Michell Bertelsson (Kiiskilä) 1525

Niels (Kaskii) 1533

Olof Bertelss (Kiiskilä) 1525

Påål (Kiiskilänniemi) 1526

Kituin

Lars O. (Ylivesi) 1536

Kiukas

Johan And: (Pitkälahti) 1536

Lars (Karkeamaa) 1528

Korhoin

Eskel O. (Ylivesi) 1536

Jöran Hanss (Ylivesi) 1536

Kottilain

Peter (Soiniemi) 1536

Thomas (Soiniemi) 1536

Kuckoin

Olof (Vuorenmaa) 1528

Kuossmain

Grels Joh: (Maivala) 1534

Johan (Maivala) 1534

Kirstin (Maivala) 1534

Kupparin

Matz Hind: (Mattila) 1537

Kupsainen

Hindrich Pålsson (Kiiskilänniemi) 1529

Kurikain

Olof (Vehmaa) 1531

Kurkoinen

Axel (Näärinki) 1528

Peter Pålsson (Näärinki) 1528

Kylloin

Ifwar Petersson (Rantuu) 1525

Käriäin

Peter (Pulkkila) 1535

Kärkin

Sigfre (Haikarila) 1534

Kärkj

Lars Peterss (Leskelä) 1537

LAlkuun

Laitiain

Staffan (Ahola) 1537

Laitinen

Hindrich Jöranss (Pohjois) 1536

Matz Jöranss (Pohjois) 1536

Lakoin

Peer Larsson (Kiiskilänniemi) 1535

Lamain

Erich Pålsson (Vehmaa) 1528

Lambain

Johan (Vuorenmaa) 1528

Juss (Vuorenmaa) 1529

Michel Larss (Vuorenmaa) 1529

Olof Peterss (Ollikkala) 1530

Påål (Vuorenmaa) 1528

Lambin

Michel (Kilpola) 1531

Olof (Kilpola) 1531

Lambinen

Jören (Maivala) 1527

Merta Jörensdotter (Maivala) 1527

Langain

Olof Petersson (Pitkälahti) 1536

Peter Joanss (Pitkälahti) 1536

Laukain

Erich Erichsson (Laukkala) 1525

Johan Ersson (Laukkala) 1525

Johan Hind: (Hottila) 1532

Peter Erichss (Laukkala) 1525

Lautain

Anders Hind: (Laukkala) 1529

Lautiain

Erich (Lauteala) 1525

Johan (Kasintaipale) 1534

Lars Peterss (Lauteala) 1525

Olof (Lauteala) 1525

Samuel (Lauteala) 1525

Lehikoin

Jören (Lehikkola) 1530

Lehikoinen

Peter (Lievola) 1537

Leinoin

Isack Peersson (Remojärvi) 1535

Lars Peterss (Vuorenmaa) 1535

Matz Peerss (Remojärvi) 1535

Peter Petersson (Vuorenmaa) 1535

Lembin

Christer (Mäköis) 1534

Leskinen

Anders (Viisala) 1537

Anders Johansson (Leskelä) 1537

Erich Johansson (Leskelä) 1537

Jöns (Leskelä) 1537

Matz (Kiiskilänniemi) 1529

Påål Johansson (Leskelä) 1537

Wijsa (Viisala) 1537

Lewoin

Johan Johansson (Lievola) 1537

Olof (Lievola) 1537

Lijkoinen

Olof (Rantuu) 1525

Lilken

Jören (Soiniemi) 1535

Limatain

Johan Bengtss (Pulkkila) 1536

Matz (Hietajärvi) 1537

Olof Jacobss (Ylivesi) 1536

Lirsoin

Niels (Lipsala) 1538

Påål (Lipsala) 1538

Littopä

Eskell (Murtois) 1528

Johan (Murtois) 1528

Olof (Knuutilanmäki) 1529

Lohmainen

Lars Larsson (Suurniemi) 1525

Luukoin

Peter (Tuhkala) 1535

Långa

Anders Jönss (Koikkala) 1533

Johan (Koikkala) 1533

MAlkuun

Marain

Matz (Rantuu) 1525

Måns (Koikkala) 1535

Niels (Härkälä) 1532

Peter Månsson (Koikkala) 1535

Marka

Jöns Månss (Maarala) 1534

Martikain

Olof (Vehmaa) 1534

Peer Larsson (Kaihunmäki) 1532

Martikainen

Matz Peterss (Vehmaa) 1531

Påål Peterss (Vehmaa) 1531

Martinen

Maisa (Rantuu) 1532

Påål Påålss (Rantuu) 1532

Mietuin

Johan (Ronkala) 1533

Mondoin

Christer Hanss (Ruokola) 1535

Karin (Ruokola) 1535

Muiko

Kirstin (Näärinki) 1533

Matz Matss (Näärinki) 1533

Peter Matzson (Näärinki) 1533

Murdo

Gorius (Murtois) 1528

Hindrich (Murtois) 1528

Knut Hindrichss (Murtois) 1528

Mustata

Kaisa (Haikarila) 1531

Mustatar

Hebla (Vuorenmaa) 1533

Mustoin

Anders (Koikkala) 1535

Gertrudh (Hatsola) 1533

Juss (Laukkala) 1537

Lars Thom: (Hatsola) 1533

Michel (Hatsola) 1533

Muttelain

Thomas (Kangas) 1533

Muttulain

Gabriel Jörenson (Järvenpää) 1526

Johan (Järvenpää) 1526

Myckäin

Heming (Narila) 1532

NAlkuun

Narin

Grels (Vuorenmaa) 1533

Lars Thomess (Pohjois) 1534

Thomas (Vuorenmaa) 1533

Neepoinen

Peter Matzson (Pitkälahti) 1536

Neula

Maisa (Pylkkälä) 1529

Peter (Pylkkälä) 1529

Nissin

Erich (Karkeamaa) 1532

Frantz (Kangas) 1534

Lars Mårtenss (Vuorenmaa) 1534

Matz Fransson (Kangas) 1534

Nulpoin

Erich (Ollikkala) 1526

Hindrich (Ollikkala) 1526

Lars Andersson (Ollikkala) 1526

Lars Larsson (Ollikkala) 1526

Lars Mårtenss (Ollikkala) 1530

Påål Larss (Ollikkala) 1526

Nåppoin

Michel (Koikkala) 1536

Peter Hanss (Koikkala) 1536

OAlkuun

Oinoin

Matz (Rantuu) 1530

Ollikain

Johan (Pätylä) 1530

PAlkuun

Pardain

Hindrich (Lievola) 1537

Parkin

Anders (Ylivesi) 1536

Olof (Kiiskilänniemi) 1532

Parkoin

Erich (Haikarila) 1534

Partainen

Jacob Joh: (Summala) 1533

Thomas Johanss (Summala) 1533

Pasain

Hindrich (Maarala) 1537

Juss (Pitkälahti) 1536

Juss Anderss (Maarala) 1537

Lars (Kaihunmäki) 1529

Lars Jönss (Maarala) 1537

Peter (Kaihunmäki) 1529

Staffan (Pitkälahti) 1536

Paunoin

Anders Matzson (Narila) 1532

Lars Olss (Narila) 1532

Paunoinen

Johan Matzson (Ronkala) 1525

Pawalinen

Hindrich Blasiusson (Knuutilanmäki) 1528

Jören (Knuutilanmäki) 1528

Pawilain

Anders (Vuorenmaa) 1528

Jacob Påålss (Remojärvi) 1533

Peter (Remojärvi) 1528

Påål Pålsson (Remojärvi) 1533

Pedikain

Jören (Ollikkala) 1534

Pekurin

Olof (Remojärvi) 1535

Pekurinen

Jacob Mårtensson (Pekurila) 1527

Johan Joh: (Pekurila) 1527

Pelkin

Johan (Pelkilä) 1530

Matz (Vehmaa) 1531

Peloin

Lars (Kilpola) 1527

Pernäin

Matz Peerss (Laukkala) 1533

Peter (Laukkala) 1533

Petikein

Lars (Ollikkala) 1531

Petikäin

Matz Matss (Pitkälahti) 1536

Påål (Pitkälahti) 1536

Thomas Matzson (Pitkälahti) 1536

Peukoin

Heiki (Remojärvi) 1528

Pijk

Erich (Poikola) 1526

Matz (Poikola) 1526

Pijrain

Christer Petersson (Maarala) 1534

Pirt

Bertel (Remojärvi) 1528

Puhakain

Lars Matsson (Hietajärvi) 1534

Peter Matzson (Hietajärvi) 1534

Pulkin

Peter Joansson (Pulkkila) 1529

Påål Peterss (Pulkkila) 1535

Pulkinen

Eskel (Ahola) 1537

Pulkoin

Peter Mårtenss (Haikarila) 1531

Pumalain

Hindrich (Ollikkala) 1530

Purhoin

Jören (Purhola) 1526

Lars Johansson (Purhola) 1525

Lars Larsson (Purhola) 1525

Lars Petersson (Purhola) 1526

Pursto

Johan (Kirkonkylä) 1527

Puttoin

Bertel (Hatsola) 1535

Michel Bertelsson (Hatsola) 1535

Pylkoin

Christer (Pylkkälä) 1534

Pålack

Peter (Kaskii) 1533

Pätyinen

Knut (Pappila) 1538

Pöhöin

Eskell (Karkeamaa) 1535

Påål (Karkeamaa) 1535

Pöksäter

Kirstin (Ollikkala) 1530

Pölläin

Lars (Pellilä) 1537

Pöndinen

Lars Larsson (Vehmaa) 1531

Lars Månsson (Vehmaa) 1531

Margeta (Vehmaa) 1531

Måns (Mattila) 1536

Pöyhöin

Erich (Karkeamaa) 1532

Eskel And: (Karkeamaa) 1532

RAlkuun

Rasain

Anders (Kuosmala) 1527

Rasainen

Peter (Rasala) 1538

Remu

Anders O. (Remojärvi) 1535

Dawidh Anderss (Remojärvi) 1535

Remuin

Anders (Lehikkola) 1531

Karin Andersd:r (Lehikkola) 1531

Rimpi

Anders Matzson (Pappila) 1538

Anders Mårtenss (Suurniemi) 1525

Lodwich Matzson (Kangas) 1532

Matz Peterss (Kangas) 1532

Peter Matsson (Kangas) 1532

Påål (Suurniemi) 1525

Roikoin

Lars Larsson (Haikarila) 1532

Roiskoin

Olof L: (Suurniemi) 1525

Rokolain

Hans (Ruokola) 1535

Lars Anderss (Ruokola) 1535

Lars Nielss (Ruokola) 1535

Michel Peterss (Ruokola) 1535

Mårten (Ruokola) 1535

Rongain

Anders (Ronkala) 1525

Hindrich (Ronkala) 1525

Hindrich Pålss (Ronkala) 1525

Jöran Erichss (Ronkala) 1533

Mårten (Suurniemi) 1525

Olof (Suurniemi) 1525

Ropoin

Matz Pålss (Karkeamaa) 1532

Peter Påålsson (Näärinki) 1533

Rosenou

(Vehmaa) 1532

Rotzilain

Johan (Kaskii) 1531

Margeta (Kaskii) 1531

Räsäin

Matz (Hatsola) 1533

Röhöin

Anders (Männynmäki) 1526

Johan (Männynmäki) 1526

Lars (Männynmäki) 1526

Påål (Männynmäki) 1526

SAlkuun

Seiloin

Johan Peterss (Pitkälahti) 1536

Peter (Pitkälahti) 1536

Sikain

Olof (Vehmaa) 1532

Sillerarm

Gustaf (Remojärvi) 1528

Siukoin

Olof (Pohjois) 1534

Skadewitz

Johan Matzson (Kilpola) 1529

Lisbeta (Kilpola) 1529

Matz (Kilpola) 1529

Soikain

Hindrich (Ylivesi) 1536

Solko

Erich Nielsson (Tuhkala) 1533

Matz Nielsson (Tuhkala) 1533

Sopain

Anders Hind: (Sopala) 1537

Hindrich (Sopala) 1537

Hindrich Joh: (Sopala) 1537

Johan Matsson (Sopala) 1537

Peter (Lipsala) 1538

Påål (Sopala) 1537

Wijsa Matss (Sopala) 1537

Sorioin

Lars Månsson (Soiniemi) 1535

Peter Månsson (Soiniemi) 1535

Summain

Niels (Pohjois) 1536

Sutinen

Peter (Maivala) 1527

Påål (Maivala) 1527

TAlkuun

Taipal

Anders Erichss (Taipale) 1526

Anders Ollsson (Taipale) 1526

Erich And: (Taipale) 1526

Tarkiain

Erich Johanss (Kuosmala) 1526

Eskel (Näärinki) 1528

Heiki Philipss (Knuutilanmäki) 1528

Juss (Kuosmala) 1526

Matz (Vuorilahti) 1527

Tarwain

Anders (Narila) 1535

Teiwain

Anders O: (Teivaa) 1533

Johan Olsson (Teivaa) 1533

Margeta (Teivaa) 1533

Matz Matss (Teivaa) 1535

Niels (Teivaa) 1535

Olof Ollsson (Teivaa) 1533

Tenhuin

Olof Larsson (Mäköis) 1534

Tirhoin

Hans Olss (Suurniemi) 1533

Olof Hansson (Suurniemi) 1533

Tirroin

Peter Hanss (Paatela) 1535

Titatar

Anna Jacobs dott:r (Laukkala) 1525

Toiwin

Peter (Summala) 1533

Tojain

Brusius (Näärinki) 1528

Tolwain

Peter (Ylivesi) 1536

Tornioin

Johan (Remojärvi) 1528

Tuchkalain

Matz (Tuhkala) 1531

Peter Pålsson (Tuhkala) 1531

Tuhkalain

Peter (Tuhkala) 1535

Turhokain

Olof (Hatsola) 1533

UAlkuun

Uckoin

Hindrich (Soiniemi) 1529

Jören (Paatela) 1530

Matz (Soiniemi) 1529

Michel (Paatela) 1530

Thomas Brusisson (Paatela) 1530

VWAlkuun

Wahwain

Olof Anderss (Pohjois) 1534

Wanhain

Jöns (Lehikkola) 1533

Wasara

Matz (Kaskii) 1531

Wehmain

Niels (Hatsola) 1532

Weisäin

Christer (Ollikkala) 1530

Eskell (Ollikkala) 1530

Wejeläin

Olof (Veijala) 1532

Peter (Veijala) 1532

Wenänen

Påål Matsson (Pitkälahti) 1536

Westerin

Anders (Vehmaa) 1534

Anna (Vehmaa) 1534

Jöns (Vehmaa) 1534

Peter (Vehmaa) 1534

Wihawain

Peter Peterss (Näärinki) 1531

Wänäin

Bengt (Pohjois) 1530

Peter Peterss (Tuhkala) 1532

Påål Peterss (Tuhkala) 1532

Wätäin

Jacob (Hottila) 1532

Johan (Tyrynmäki) 1529

Johan (Summala) 1530

Peter (Tyrynmäki) 1529

Peter (Summala) 1530

Sara (Summala) 1530

ÖAlkuun

Örkatti

Eskell Påålsson (Hietajärvi) 1530

Juss Pålsson (Hietajärvi) 1530

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 718 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laaso 2018