AlkuSavon henkikirjatJuvan pitaja: henkikirjat1667 → Nimihakemisto

Juva henkikirja 1667

Nimihakemisto


-  A  B  C  E  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å 
 -  A  B  C  E  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham Christersson (Vuorenmaa) 1125

Abram Hindersson (Maivala) 1128

Abram Mårthensson (Remojärvi) 1125

Abram Pettersson (Hyötyy) 1129

And: And:n (Hietajärvi) 1126

And: Hind:n (Paatela) 1126

And: Michelss:n (Hännilä) 1127

Anders (Härkälä) 1123

Anders (Murtois) 1125

Anders (Pitkälahti) 1130

Anders (Pappila) 1131

Anders And: (Härkälänniemi) 1123

Anders Carlss:n (Pappila) 1131

Anders Christerss:n (Pätylä) 1126

Anders Ersson (Härkälä) 1128

Anders Larsson (Palonen) 1128

Anders Matzson (Mäköis) 1124

Anders Persson (Vuorilahti) 1124

Anders Pålsson (Summala) 1126

Anders Thomasson (Palonen) 1128

Anna (Laukkala) 1131

Arfwed (Mattila) 1123

Axel (Näärinki) 1125

Bengt (Kaihunmäki) 1126

Bengt (Pulkkila) 1130

Bengt Persson (Ollikkala) 1126

Berent Olsson (Kilpola) 1125

Bertill (Taipale) 1123

Brijtha (Näärinki) 1125

Brijtha (Maivala) 1129

Christer Andersson (Kuosmala) 1124

Christer Christerss:n (Turakkala) 1124

Christer Christersson (Ollikkala) 1127

Christer Mårthensson (Kilpola) 1124

Cossma Eskillsson (Näärinki) 1125

Elin (Männynmäki) 1124

Elin (Ruokola) 1130

Elin (Lipsala) 1131

Erich (Poikola) 1124

Erich (Inkilä) 1124

Erich Abramsson (Remojärvi) 1125

Erich Bertilsson (Kiiskilä) 1123

Erich Ersson (Kiiskilänniemi) 1126

Erich Eskilsson (Mattila) 1130

Erich Larsson (Vuorenmaa) 1125

Erich Persson (Kaihunmäki) 1128

Erich Simonss (Murtois) 1127

Eskil (Härkälänniemi) 1127

Eskill (Immola) 1123

Eskill Erichsson (Ahola) 1131

Eskill Eskillsson (Knuutila) 1125

Filip Matzson (Pohjois) 1126

Gertrud Michelsd:r (Lehikkola) 1127

Gertrudh (Pätylä) 1126

Hans Månsson (Vehmaa) 1127

Hans Ollsson (Pitkälahti) 1130

Hans Sigfredsson (Koikkala) 1129

Hellga (Maivala) 1126

Hemmingh Påhlsson (Maarala) 1124

Hind: (Purhola) 1123

Hind: (Maivala) 1127

Hind. Jörnsson (Hietajärvi) 1126

Hind: Staphansson (Vuorilahti) 1124

Hind: Staphansson (Maivala) 1128

Hindrich (Murtois) 1125

Hindrich (Paatela) 1126

Hindrich (Hottila) 1128

Hindrich (Leskelä) 1131

Hindrich Larsson (Näärinki) 1125

Jacob (Pulkkila) 1130

Jacob Jacobsson (Mattila) 1123

Jacob Jacobsson (Pitkälahti) 1130

Jacob Larss (Ronkala) 1123

Jacob Larss:n (Suurniemi) 1123

Jacob Olufzson (Ollikkala) 1126

Johan (Kaskii) 1123

Johan (Ollikkala) 1126

Johan (Hatsola) 1129

Johan Anderss:n (Vuorenmaa) 1131

Johan Ersson (Härkälä) 1128

Johan Hinderss (Remojärvi) 1125

Johan Johanss (Lehikkola) 1126

Johan Kossmasson (Hottila) 1128

Johan Larsson (Pappila) 1131

Johan Michel:n (Vehmaa) 1127

Johan Michelsson (Soiniemi) 1130

Johan Olsson (Vehmaa) 1125

Johan Olsson (Vehmaa) 1127

Johan Persson (Pylkkälä) 1129

Johan Pettersson (Pätylä) 1126

Johan Påhlsson (Maarala) 1124

Johan Påhlsson (Vehmaa) 1125

Jöns (Turakkala) 1124

Jöns Hendersson (Leskelä) 1131

Jöran (Vuorenmaa) 1125

Jöran Jacobsson (Kuosmala) 1125

Jöran Jöransson (Kilpola) 1124

Jöran Jöransson (Knuutila) 1125

Jöran Ollsson (Leskelä) 1131

Jörn Jacobsson (Rantuu) 1123

Jörn Samuelsson (Murtois) 1125

Kaijsa Tonsumsd:r (Kaihunmäki) 1128

Kaisa (Härkälä) 1123

Kaisa (Pappila) 1131

Karin (Tuhkala) 1127

Knut (Maivala) 1131

Knut Knutsson (Knuutilanmäki) 1125

Laars Larss:n (Purhola) 1123

Laars Larsson (Vuorilahti) 1124

Laars Larsson (Hyötyy) 1129

Laars Nielsson (Rantuu) 1131

Laars Pettersson (Turakkala) 1124

Laars Samuelsson (Knuutilanmäki) 1125

Lars Bertilss:n (Järvenpää) 1123

Lars Christerss:n (Inkilä) 1124

Lars Isaksson (Näärinki) 1127

Lars Larsson (Knuutilanmäki) 1125

Lars Larsson (Näärinki) 1125

Lars Nilsson (Kaskii) 1123

Lukas Christ:n (Ollikkala) 1127

Magnus Ollsson (Kuosmala) 1125

Marg Johansd:r (Purhola) 1123

Margreta (Mäköis) 1127

Margretha Mårth:sd:r (Pappila) 1131

Math: Nicol: (Pappila) 1131

Matz Andersson (Mäköis) 1124

Matz Filipsson (Pohjois) 1126

Matz Hansson (Kaskii) 1127

Matz Hind:n (Maivala) 1128

Matz Jacobss (Vehmaa) 1127

Matz Johansson (Leskelä) 1131

Matz Jönsson (Näärinki) 1127

Matz Laarsson (Maivala) 1124

Matz Matzson (Härkälänniemi) 1123

Matz Michelss:n (Mattila) 1130

Matz Mårthenss:n (Kilpola) 1124

Matz Persson (Ollikkala) 1126

Matz Persson (Hietajärvi) 1126

Matz Thomasson (Inkilä) 1124

Michel Ersson (Lehikkola) 1127

Michel Olsson (Kilpola) 1127

Michel Thomasson (Auvila) 1124

Michell (Ollikkala) 1126

Michell Erss:n (Rantuu) 1126

Michell Knutsson (Knuutilanmäki) 1125

Michell Matzson (Pohjois) 1130

Michell Michelsson (Teivaa) 1129

Michell Mårthenss:n (Kangas) 1128

Morthen (Summala) 1126

Måns Påhlsson (Maarala) 1124

Mårthen (Männynmäki) 1130

Mårthen Jacobsson (Kettula) 1123

Mårthen Persson (Hietajärvi) 1126

Niels (Suurniemi) 1123

Niels (Kaskii) 1123

Niels And:n (Ollikkala) 1126

Oluf (Turakkala) 1124

Oluf (Pekurila) 1124

Oluf (Kiiskilänniemi) 1128

Oluf Hanss (Lauteala) 1123

Oluf Isaksson (Näärinki) 1127

Oluf Matzson (Kiiskilänniemi) 1124

Oluf Ollsson (Soiniemi) 1126

Oluf Staphansson (Vuorilahti) 1124

Oluf Staphansson (Ahola) 1131

Oluff Jacobsson (Ollikkala) 1126

Pecko (Pappila) 1131

Petter (Vehmaa) 1125

Petter Abramsson (Hyötyy) 1129

Petter Andersson (Miettula) 1131

Petter Bengtsson (Pulkkila) 1130

Petter Eskilsson (Pelkilä) 1126

Petter Frantzon (Vuorenmaa) 1125

Petter Johansson (Immola) 1123

Petter Jöransson (Knuutila) 1125

Petter Månss: (Mattila) 1130

Petter Mårthensson (Teivaa) 1126

Petter Nielsson (Rantuu) 1131

Petter Nilsson (Kaskii) 1123

Petter Pettersson (Karkeamaa) 1125

Petter Philpusson (Vuorenmaa) 1125

Petter Påhlsson (Auvila) 1124

Petter Påhlsson (Tuhkala) 1127

Påhl (Maarala) 1124

Påhl Jönsson (Ahola) 1131

Rassmus Mårthenss (Järvenpää) 1128

Samuel (Knuutilanmäki) 1125

Samuel Johansson (Lehikkola) 1127

Sigfred (Pappila) 1131

Sigfredh (Kettula) 1123

Sigfridus (Pappila) 1131

Simon Thönnesson (Mattila) 1123

Sissla (Pappila) 1131

Staphan (Maivala) 1127

Staphan Hind:n (Vuorilahti) 1124

Staphan Matzson (Vuorilahti) 1124

Thomas Hend:n (Inkilä) 1124

Thomas Hind:n (Männynmäki) 1130

Thönes Mårthensson (Kilpola) 1124

AAlkuun

Ahoin

Anders (Maarala) 1129

Filip (Maarala) 1131

Oluf (Maarala) 1131

Aichmöller

(Järvenpää) 1128

Anttoin

Lars (Kuosmala) 1125

Aufwin

Anders (Auvila) 1128

Hind: Peersson (Soiniemi) 1131

Lars Matzson (Auvila) 1128

Matz Matzson (Auvila) 1128

Niels (Auvila) 1124

Oluf Olsson (Auvila) 1124

Aufwinen

Anders (Auvila) 1125

Laars Andersson (Auvila) 1125

Påhl (Härkälänniemi) 1127

BAlkuun

Bengtin

Påhl Påhlsson (Vuorilahti) 1124

Thomas (Vuorilahti) 1124

Böxäin

Matz (Vehmaa) 1127

CAlkuun

Caupin

Johan Ollsson (Vuorenmaa) 1129

Laars (Vuorenmaa) 1129

Condiain

Anders Brusisson (Maivala) 1124

Lars Filpusson (Maivala) 1124

Påhl Philpusson (Maivala) 1124

Rassmus (Maivala) 1124

Cossmain

Matz Jönsson (Kuosmala) 1126

Thomas (Männynmäki) 1124

EAlkuun

Enrot

Johan (Pappila) 1131

GAlkuun

Grabbe

Berent (Männynmäki) 1130

Niels (Hännilä) 1127

HAlkuun

Haikarin

Hind: Jöransson (Haikarila) 1129

Hindrich (Haikarila) 1129

Jöran (Haikarila) 1129

Petter Hind:n (Haikarila) 1129

Simon Jöransson (Haikarila) 1129

Haloin

Johan (Halola) 1129

Lars (Halola) 1129

Michel Larsson (Halola) 1129

Michel Pettersson (Halola) 1129

Petter (Härkälä) 1129

Petter Larsson (Halola) 1129

Petter Michelss:n (Halola) 1129

Påhl (Pitkälahti) 1130

Hamuin

Anders (Lievola) 1131

Hans (Lievola) 1131

Johan And:n (Lievola) 1131

Harkäin

Anders Påhlsson (Näärinki) 1127

Brusius (Näärinki) 1127

Harmain

Hind: Hind:n (Kiiskilänniemi) 1126

Matz (Ylivesi) 1130

Påhl (Ylivesi) 1130

Heiki

Sakari (Inkilä) 1124

Heilain

Johan Pettersson (Ylivesi) 1130

Michell (Ylivesi) 1130

Niels (Ylivesi) 1130

Niels Johansson (Ylivesi) 1130

Niels Ollsson (Maivala) 1127

Påhl (Ylivesi) 1130

Heinoin

Anders (Pajusalmi) 1126

Hend: (Pajusalmi) 1126

Lars Ollsson (Laukkala) 1131

Lars Ollsson (Heinola) 1131

Niels (Heinola) 1129

Oluf (Heinola) 1129

Oluf (Laukkala) 1131

Oluf Olufsson (Pohjois) 1129

Påhl Hind:n (Pajusalmi) 1126

Hekin

Maijsa (Vehmaa) 1127

Hemel:

Hindrich Ersson (Maivala) 1124

Henninen

Anna (Auvila) 1124

Herrain

Christer (Laukkala) 1127

Oluf (Kuosmala) 1125

Hirwoin

Jörn (Lehikkola) 1126

Hotoka

Mårthen (Laukkala) 1127

Huttuin

Hindrich (Auvila) 1126

Johan (Rantuu) 1131

Thomas (Männynmäki) 1124

Hyf:

Johan (Pappila) 1131

Hyfwäin

Anders Matzson (Maarala) 1127

Erich Ollsson (Ronkala) 1128

Hyfwöin

Peer (Ronkala) 1123

Hytiäin

Påhl (Knuutila) 1125

Hywälä

Oluff (Kettula) 1126

Häckinen

Hans (Maarala) 1127

Petter (Maarala) 1127

Hämäl:

Hind: (Inkilä) 1124

Matz (Inkilä) 1124

Niels (Mäköis) 1129

Oluf Pettersson (Murtois) 1127

Petter Pettersson (Murtois) 1127

Thomas (Pohjois) 1129

Hämälain

Eskill (Mäköis) 1127

Matz (Remojärvi) 1125

Hämäläin

Hind: (Murtois) 1129

Johan (Murtois) 1129

Johan Hind: (Murtois) 1129

Michell Petterss (Pohjois) 1130

Niels (Tuhkala) 1131

Petter (Pohjois) 1130

Hännin

Hardtwijk (Hännilä) 1127

Karin (Hännilä) 1127

Michell Christ:n (Hännilä) 1127

Oluf (Maivala) 1126

Oluf Ollsson (Maivala) 1126

Staphan Olsson (Maivala) 1126

Härkinen

Hind: Matzson (Härkälä) 1131

Matz (Härkälä) 1131

Påhl (Härkälä) 1131

Härkäin

Hemming Thom:n (Härkälä) 1123

Hind: (Mäköis) 1127

Johan Thomasson (Härkälä) 1123

Jöran (Härkälä) 1123

Oluf Thomasson (Härkälä) 1123

Härköin

Hindrich (Kaislajärvi) 1124

Hindrich Larsson (Kaislajärvi) 1124

Jöran Hindersson (Kaislajärvi) 1124

Laars (Kaislajärvi) 1124

Matz Larsson (Kaislajärvi) 1124

Hötöin

Anders Peersson (Hyötyy) 1125

Jacob And: (Hyötyy) 1125

Jacob Hind:n (Hyötyy) 1125

IAlkuun

Ihalain

Anders (Ollikkala) 1126

Arfwedh Andersson (Ollikkala) 1126

Niels Anderss: (Ollikkala) 1126

Ikoin

Christer (Pitkälahti) 1130

Christer Christerss (Pitkälahti) 1130

Hindrich (Pohjois) 1129

Immoin

Christer (Suurniemi) 1126

Gertrudh Joh:sd:r (Immola) 1123

Hindrich (Kangas) 1128

Johan (Immola) 1123

Maisa (Suurniemi) 1126

Petter (Varparanta) 1126

Petter (Kangas) 1128

Thomas (Suurniemi) 1126

Ingeroin

Petter (Kettula) 1123

Inginen

Oluf Ollsson (Tuhkala) 1128

JAlkuun

Jakoin

Hind: (Vehmaa) 1127

KAlkuun

Kallin

Matz Påhlsson (Kilpola) 1125

Kallinen

Matz (Auvila) 1124

Kapainen

Anders Brusiusson (Maivala) 1131

Brusius (Maivala) 1131

Peer (Maivala) 1131

Påhl (Maivala) 1131

Karjäin

Petter (Pulkkila) 1130

Kaskis

Oluf Nilsson (Kaskii) 1123

Kaupin

Jacob Larsson (Näärinki) 1127

Laars Larsson (Näärinki) 1127

Kechkoin

Petter (Poikola) 1124

Påhl (Remojärvi) 1125

Kerckein

Petter Påhlsson (Näärinki) 1125

Kettuin

Jöns (Hietajärvi) 1129

Laars (Hietajärvi) 1130

Matz (Hietajärvi) 1129

Oluf Johansson (Hietajärvi) 1129

Killpoin

Oluff (Kilpola) 1124

Kilpoin

Påhl (Kuosmala) 1125

Kiskin

Johan (Kaskii) 1127

Johan Johansson (Veijala) 1127

Laars Johanss:n (Veijala) 1127

Kiskinen

Anders (Kaskii) 1123

Bertil Erichss (Kaskii) 1123

Bertill (Kiiskilä) 1123

Erich (Kaskii) 1123

Gorius (Kiiskilänniemi) 1124

Hind: (Varparanta) 1126

Johan (Kiiskilänniemi) 1128

Lars Bertilsson (Kiiskilä) 1123

Michel Bertilsson (Kiiskilä) 1123

Michell (Vehmaa) 1127

Mårthen Ersson (Kiiskilänniemi) 1124

Niels (Kaskii) 1128

Oluf (Kiiskilä) 1123

Påhl (Kiiskilänniemi) 1124

Kituin

Jacob (Männynmäki) 1124

Laars Olsson (Ylivesi) 1130

Michel (Ylivesi) 1130

Kiukas

Johan Andersson (Pitkälahti) 1130

Lars Erichsson (Karkeamaa) 1125

Kondiain

Hindrich (Kaihunmäki) 1128

Korhoin

Eskill Olufsson (Ylivesi) 1130

Jöran Hansson (Ylivesi) 1130

Korpelain

Petter (Härkälä) 1126

Kossma

Greels (Maivala) 1127

Greels (Maivala) 1129

Johan (Maivala) 1129

Matz (Maivala) 1129

Kotilain

Petter (Soiniemi) 1130

Thomas (Soiniemi) 1130

Kuckoin

Oluf (Remojärvi) 1130

Kupparin

Matz Hind:n (Mattila) 1130

Kupssain

Hindrich Påhlsson (Kiiskilänniemi) 1126

Kurikain

Oluf (Vehmaa) 1127

Kylloin

Ifwar Peersson (Rantuu) 1123

Käkelain

Erich Hansson (Vuorenmaa) 1125

Kärckj

Lars Peersson (Leskelä) 1131

Kärkj

Sigfred (Haikarila) 1129

LAlkuun

Laijtin

Hind: Jöransson (Pohjois) 1130

Matz (Pohjois) 1130

Laijtinen

Staphan (Ahola) 1131

Laitiain

Johan (Kasintaipale) 1129

Laittin

Erich (Lauteala) 1123

Laars Petterss:n (Lauteala) 1123

Oluf (Lauteala) 1123

Samuel (Lauteala) 1123

Lambain

Anna (Vuorenmaa) 1126

Erich Påhlsson (Vehmaa) 1125

Johan (Karkeamaa) 1125

Oluff Pettersson (Ollikkala) 1126

Påhl (Vuorenmaa) 1125

Lambainen

Jöns (Vuorenmaa) 1125

Michel Larsson (Vuorenmaa) 1125

Lambinen

Christer (Pohjois) 1130

Johan (Maivala) 1124

Oluf (Kilpola) 1127

Langain

Petter Jönsson (Pitkälahti) 1130

Laukain

Erich Ersson (Laukkala) 1123

Johan (Laukkala) 1123

Johan (Hottila) 1127

Petter Erichsson (Laukkala) 1123

Lefwoin

Oluf (Lievola) 1131

Lehikoin

Jörn (Lehikkola) 1126

Leinoin

Lars Pettersson (Vuorenmaa) 1131

Matz Persson (Remojärvi) 1130

Petter (Vuorenmaa) 1131

Leskin

Anders Johanss:n (Leskelä) 1131

Erich Johansson (Leskelä) 1131

Påhl (Leskelä) 1131

Leskinen

Anders (Viisala) 1131

Wijsa (Viisala) 1131

Lijmatain

Bengt Johansson (Pulkkila) 1130

Isak Bengtson (Pulkkila) 1130

Jacob Ollsson (Ylivesi) 1130

Matz (Hietajärvi) 1130

Oluf Jacobss:n (Ylivesi) 1130

Lipssain

Påhl (Lipsala) 1131

Littapä

Christer Eskillsson (Murtois) 1125

Eskill (Murtois) 1125

Johan (Murtois) 1125

Oluf (Knuutilanmäki) 1125

Lochko

Anna (Vehmaa) 1127

Lochman

Laars Larsson (Suurniemi) 1123

Lukoin

Anders Persson (Tuhkala) 1129

Petter (Tuhkala) 1129

Längo

Anders Jönsson (Koikkala) 1128

Johan Jönsson (Teivaa) 1128

Karin (Koikkala) 1128

MAlkuun

Marain

Magnus (Koikkala) 1131

Matz (Koikkala) 1131

Petter Månsson (Koikkala) 1131

Marola

Jöns Månsson (Maarala) 1129

Martickain

Oluf (Vehmaa) 1129

Martikain

Petter Larsson (Kaihunmäki) 1128

Martin

Maijsa (Rantuu) 1128

Påhl Påhlsson (Rantuu) 1128

Påhl Pålsson (Rantuu) 1128

Matikain

Matz Persson (Vehmaa) 1127

Påhl Persson (Vehmaa) 1127

Muiko

Kirstin (Näärinki) 1128

Petter Matzson (Näärinki) 1128

Murda

Gårius (Murtois) 1125

Knut Hind:n (Murtois) 1125

Mustoin

Anders (Koikkala) 1131

Juss (Laukkala) 1131

Laars Thomasson (Hatsola) 1129

Michell (Hatsola) 1129

Muttilain

Anna (Kangas) 1128

Thomas (Kangas) 1128

Muttulain

Anders Gabrielss (Järvenpää) 1123

Gabriel (Järvenpää) 1123

Johan (Järvenpää) 1123

Måndoin

Christer (Ruokola) 1130

Hans Christ:n (Ruokola) 1130

Karin (Ruokola) 1130

NAlkuun

Narin

Lars Thom:n (Pohjois) 1129

Narinen

Greels (Vuorenmaa) 1128

Thomas (Vuorenmaa) 1128

Neula

Petter (Pylkkälä) 1126

Nikitar

Brijtha (Männynmäki) 1130

Nissinen

Frantz (Kangas) 1129

Matz Frantzson (Kangas) 1129

Nopoin

Michell (Koikkala) 1130

Petter Hansson (Koikkala) 1130

Petter Matzson (Pitkälahti) 1130

Nulpoin

Erich Andersson (Ollikkala) 1124

Laars Andersson (Ollikkala) 1124

Laars Hind:n (Ollikkala) 1126

Laars Larsson (Ollikkala) 1124

Påhl Larsson (Ollikkala) 1124

OAlkuun

Oinoin

Anders (Männynmäki) 1124

Hindrich (Männynmäki) 1124

Matz (Rantuu) 1126

Petter Hindersson (Männynmäki) 1124

Ollickain

Johan (Pätylä) 1126

PAlkuun

Paalain

Laars (Kilpola) 1124

Pafwilain

Anders (Vuorenmaa) 1125

Jacob (Remojärvi) 1128

Pett:r (Remojärvi) 1125

Parckinen

Anders (Ylivesi) 1130

Parkinen

Oluf (Kiiskilänniemi) 1128

Partain

Jacob (Summala) 1128

Thomas Johansson (Summala) 1128

Pasain

Hind: Andersson (Mattila) 1130

Jussi (Pitkälahti) 1130

Jöns Andersson (Maarala) 1130

Laars Jönsson (Maarala) 1130

Staphan (Pitkälahti) 1130

Paunoin

Anders Matzson (Narila) 1127

Johan Matzson (Ronkala) 1123

Lars Ollsson (Narila) 1127

Pawalain

Hindrich (Knuutilanmäki) 1125

Jöran (Knuutilanmäki) 1125

Peckurin

Oluf (Remojärvi) 1131

Staphan Olsson (Remojärvi) 1131

Pedikäin

Jöran (Ollikkala) 1129

Pekurin

Jacob Mårthensson (Pekurila) 1124

Johan Johansson (Pekurila) 1124

Påhl Mårthensson (Pekurila) 1124

Pellckin

Matz (Vehmaa) 1127

Pellckinen

Johan (Härkälä) 1126

Petickäin

Påhl (Pitkälahti) 1130

Petikäin

Matz Matzson (Pitkälahti) 1130

Pieta

Bertill (Remojärvi) 1125

Pijk

Matz (Poikola) 1124

Pitkain

Lars (Vehmaa) 1127

Pitkäin

Lars (Kaihunmäki) 1128

Polak

Petter (Kaskii) 1128

Puhakain

Matz Larss Matzson (Hietajärvi) 1129

Peer Matzson (Hietajärvi) 1129

Pulkin

Nils (Vuorenmaa) 1125

Petter (Haikarila) 1127

Petter Joh: (Pulkkila) 1125

Påhl Persson (Pulkkila) 1130

Pullkinen

Eskill (Ahola) 1131

Purhoin

Jörn (Purhola) 1123

Laars Johanss:n (Purhola) 1123

Laars Larsson (Purhola) 1123

Laars Persson (Purhola) 1123

Put__

Anders Hindersson (Narila) 1127

Bengt Hind:n (Narila) 1127

Puttoin

Bertill (Hatsola) 1129

Michel Bertilsson (Hatsola) 1129

Pylckäin

Christer (Pylkkälä) 1129

Lars Clemetzson (Pylkkälä) 1129

Pärnäin

Matz Persson (Laukkala) 1128

Petter (Laukkala) 1128

Pöndin

Lars Månsson (Vehmaa) 1127

Margretha (Vehmaa) 1127

Måns (Mattila) 1130

Pösätar

Chirstin (Ollikkala) 1126

Pöyhoin

Anders (Karkeamaa) 1127

Pöyhöin

Erich (Karkeamaa) 1128

Eskill (Karkeamaa) 1129

Eskill Andersson (Karkeamaa) 1128

Påhl (Karkeamaa) 1129

RAlkuun

Rasain

Petter (Rasala) 1131

Remu

Anders Olsson (Remojärvi) 1129

Dawedh Andersson (Remojärvi) 1129

Rimpi

Anders Mårthensson (Suurniemi) 1123

Lodwich (Kangas) 1127

Matz (Kangas) 1127

Petter Matzson (Kangas) 1127

Påhl (Suurniemi) 1123

Roikoin

Laars Larsson (Haikarila) 1128

Oluf (Varparanta) 1126

Rokol:

Michell Persson (Ruokola) 1130

Mårthen (Ruokola) 1130

Rokolain

Hans (Ruokola) 1130

Lars Andersson (Ruokola) 1130

Lars Bertilsson (Ruokola) 1130

Ropoin

Petter Påhlsson (Näärinki) 1128

Rosenou

(Vehmaa) 1127

Rosti

Hindrich Laarsson (Hietajärvi) 1131

Laars Laarsson (Hietajärvi) 1131

Rotzalain

Johan (Kaskii) 1127

Margreta (Kaskii) 1127

Ryhäin

Anders (Männynmäki) 1124

Johan (Männynmäki) 1124

Påhl (Männynmäki) 1124

Rångain

Anders (Ronkala) 1123

Hind: Påhlsson (Ronkala) 1123

Hindrich (Ronkala) 1123

Jöran Ersson (Ronkala) 1128

Matz Påhlsson (Ronkala) 1123

Mårthen (Suurniemi) 1123

Oluf (Suurniemi) 1123

Råpoin

Matz Påhlsson (Karkeamaa) 1128

Räsäin

Matz (Hatsola) 1129

SAlkuun

Sairain

Laars (Hyötyy) 1129

Seilain

Johan Pettersson (Pitkälahti) 1130

Petter (Pitkälahti) 1130

Sikain

Oluf (Vehmaa) 1127

Silf:rarm

Gustaff (Remojärvi) 1125

Sinko

Oluf (Pohjois) 1129

Skadewitz

Johan Matzson (Kilpola) 1125

Lissbetta (Kilpola) 1125

Matz (Kilpola) 1125

Skåtilain

Anders (Inkilä) 1124

Solkj

Erich Nilsson (Tuhkala) 1128

Matz Nilsson (Tuhkala) 1128

Sopain

Anders Hind:n (Sopala) 1131

Erich (Sopala) 1131

Hind: Johansson (Sopala) 1131

Hindrich (Sopala) 1131

Johan Matzson (Sopala) 1131

Wijsa Matzson (Sopala) 1131

Soppain

Petter (Lipsala) 1131

Soriain

Lars Månsson (Soiniemi) 1131

Sormoin

Petter (Kettula) 1123

Summain

Niels (Pohjois) 1130

TAlkuun

Taipal

Anders (Taipale) 1123

Anders Olsson (Taipale) 1123

Erich (Taipale) 1123

Tarfwain

Anders (Narila) 1129

Laars Mårthensson (Vuorenmaa) 1126

Tarkiain

Erich (Kuosmala) 1124

Eskill (Näärinki) 1125

Jöns (Kuosmala) 1124

Teifwain

Anders Oluffsson (Teivaa) 1128

Johan Ollsson (Teivaa) 1128

Matz Matzson (Teivaa) 1129

Matz Ollsson (Teivaa) 1128

Niels (Teivaa) 1129

Oluf Ollsson (Teivaa) 1128

Tenhuin

Oluf Larsson (Mäköis) 1129

Tirhoin

Hans Ollsson (Suurniemi) 1128

Oluf Hansson (Suurniemi) 1128

Tirroin

Per Hansson (Paatela) 1129

Toifwarj

Petter (Järvenpää) 1128

Tolfwain

Petter (Ylivesi) 1130

Torniain

Johan (Remojärvi) 1125

Tuchkalain

Matz (Tuhkala) 1127

Matz (Remojärvi) 1128

Tuckalain

Petter (Tuhkala) 1131

Turhakain

Oluff (Hatsola) 1129

Tåijain

Brusius (Näärinki) 1125

UAlkuun

Uckoin

Hindrich (Soiniemi) 1126

Matz (Soiniemi) 1126

Staphan (Hietajärvi) 1130

Thomas Brusiusson (Paatela) 1126

VWAlkuun

Wahwain

Oluf Andersson (Pohjois) 1129

Wanhain

Jöns (Remojärvi) 1128

Wasara

Matz (Kaskii) 1127

Wechmoin

Niels (Maivala) 1127

Weijalain

Oluff (Veijala) 1128

Petter (Veijala) 1128

Petter Pettersson (Veijala) 1128

Wesein

Peer (Vuorenmaa) 1126

Westerin

Anders (Vehmaa) 1129

Anna (Vehmaa) 1129

Jacob (Vehmaa) 1129

Petter (Vehmaa) 1129

Wihawain

Petter Pettersson (Näärinki) 1127

Wäisäin

Eskill (Ollikkala) 1126

Wänäin

Påhl Matzson (Pitkälahti) 1130

Påhl Pettersson (Tuhkala) 1127

Wätäin

Johan (Tyrynmäki) 1126

Johan (Summala) 1126

Petter (Summala) 1126

ÅAlkuun

Årketti

Eskill Pålsson (Hietajärvi) 1126

Jussi Pålsson (Hietajärvi) 1126

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 658 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laaso 2018