AlkuSavon henkikirjatJuvan pitaja: henkikirjat1668 → Nimihakemisto

Juva henkikirja 1668

Nimihakemisto


-  A  B  C  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Ä 
 -  A  B  C  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Ä

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham (Maivala) 818A

Abraham Andersson (Järvenpää) 815B

Abraham Christerss (Vuorenmaa) 816B

Abraham Mårtenss (Remojärvi) 816B

Abram Joh: (Ollikkala) 817A

Abram Peterss (Hyötyy) 818B

Anders (Härkälä) 815A

Anders And: (Hietajärvi) 817A

Anders Bengtsson (Pulkkila) 819A

Anders Christerss (Pätylä) 817A

Anders Erichsson (Härkälä) 818A

Anders Hind: (Paatela) 817A

Anders Larsson (Palonen) 818A

Anders Mich: (Hännilä) 817B

Anders Nielsson (Ruokola) 819A

Anders Ollsson (Ollikkala) 817A

Anders Peerss (Vuorilahti) 816A

Anders Petersson (Järvenpää) 815B

Anders Sigfresson (Kettula) 815B

Anna (Laukkala) 819B

Arfwed (Mattila) 815B

Axel (Näärinki) 816B

Bengt (Kaihunmäki) 817A

Bengt (Pulkkila) 819A

Bengt Peerss (Ollikkala) 817A

Berendt Ollss (Kilpola) 816B

Bertel (Taipale) 815B

Brita (Näärinki) 816B

Brita (Maivala) 818B

Christer Andersson (Kuosmala) 815B

Christer Christerss (Turakkala) 816A

Christer Christerss (Ollikkala) 817A

Christer Mårtenss (Kilpola) 816A

Cuosma Eskelss (Näärinki) 816B

Dawidh Anderss (Pappila) 819B

Dawidh Jörensson (Kilpola) 816A

Elin (Vehmaa) 817B

Elin (Ruokola) 819A

Erich (Inkilä) 816A

Erich Abramsson (Remojärvi) 816B

Erich Bertelss (Kiiskilä) 815B

Erich Eskelss (Soiniemi) 819A

Erich Petersson (Remojärvi) 816B

Erich Simonss (Murtois) 817B

Eskel (Härkälänniemi) 817B

Eskel Erichss (Ahola) 819B

Eskel Eskelsson (Knuutila) 816B

Eskell (Immola) 815A

Gertrudh (Pätylä) 817A

Hans Andersson (Lievola) 819B

Hans Månss (Vehmaa) 817B

Hans Ollsson (Pitkälahti) 819A

Hans Sigfresson (Koikkala) 818B

Hartwich Christerss (Hännilä) 817B

Hemming Påålss (Maarala) 816A

Hindrich (Murtois) 816B

Hindrich (Paatela) 817A

Hindrich (Maivala) 817B

Hindrich (Hottila) 818A

Hindrich (Leskelä) 819B

Hindrich Larsson (Näärinki) 816B

Hindrich Staffanss (Vuorilahti) 816A

Hindrich Staffanss (Maivala) 818A

Isack Isaksson (Lauteala) 815B

Jacob (Pulkkila) 819A

Jacob Jacobsson (Mattila) 815B

Jacob Larss (Ronkala) 815A

Jacob Larsson (Suurniemi) 815A

Jacob Larsson (Vuorenmaa) 816B

Jacob Ollsson (Ollikkala) 817A

Johan (Kaskii) 815B

Johan (Ollikkala) 817A

Johan (Hottila) 818A

Johan (Hatsola) 818A

Johan Andersson (Vuorenmaa) 819B

Johan Arfwedsson (Mattila) 815B

Johan Cossmass (Hottila) 818A

Johan Erichsson (Härkälä) 818A

Johan Hind: (Remojärvi) 816B

Johan Joh: (Lehikkola) 817A

Johan Larss (Pappila) 819B

Johan Ollsson (Vehmaa) 817B

Johan Olofzson (Vehmaa) 816B

Johan Peerss (Pylkkälä) 818B

Johan Peterss (Pätylä) 817A

Johan Peterss (Vuorenmaa) 817B

Johan Påålsson (Maarala) 816A

Jönss (Turakkala) 816A

Jönss Hindrichsson (Leskelä) 819B

Jören (Knuutilanmäki) 816B

Jören (Vuorenmaa) 816B

Jören Andersson (Veijala) 818A

Jören Christerss (Kilpola) 816A

Jören Jacobss (Rantuu) 815B

Jören Jacobss (Kuosmala) 816A

Jören Jörenss (Kilpola) 816A

Jören Jörenss (Knuutila) 816B

Jören Jörensson (Kilpola) 816A

Jören Samuelss (Murtois) 816A

Kaisa (Härkälä) 815A

Kaisa Tausoinsd:r (Kaihunmäki) 818A

Karin (Ruokola) 819A

Kirstin (Knuutilanmäki) 816B

Knut Knutsson (Knuutilanmäki) 816B

Lars Bert: (Järvenpää) 815B

Lars Christ: (Inkilä) 816A

Lars Isaksson (Näärinki) 817B

Lars Larss (Vuorilahti) 816A

Lars Larss (Knuutilanmäki) 816B

Lars Larsson (Näärinki) 816B

Lars Larsson (Hyötyy) 818B

Lars Nielss (Kaskii) 815B

Lars Nielss (Rantuu) 819B

Lars Petersson (Turakkala) 816A

Lars Philipsson (Mäköis) 818B

Lars Staffanss (Maivala) 816A

Lisbeta (Kilpola) 817B

Lucas Christersson (Ollikkala) 817A

Magnus Ollsson (Kuosmala) 816A

Maisa (Rantuu) 815B

Maisa (Härkälä) 817A

Marina (Pappila) 819B

Matth: Nic: (Pappila) 819B

Matz Hanss (Kaskii) 817B

Matz Hind: (Maivala) 818A

Matz Jac: (Vehmaa) 817B

Matz Johansson (Leskelä) 819B

Matz Larsson (Maivala) 816A

Matz Michelsson (Soiniemi) 819A

Matz Mårtenss (Kilpola) 816A

Matz Ollsson (Paatela) 817A

Matz Peerss (Hietajärvi) 817A

Matz Petersson (Ollikkala) 817A

Matz Philipss (Pohjois) 817A

Matz Thomasson (Inkilä) 816A

Michel (Ollikkala) 817A

Michel (Hännilä) 817B

Michel Erss (Rantuu) 817A

Michel Knutsson (Knuutilanmäki) 816B

Michel Michelss (Teivaa) 818B

Michel Mårt: (Kangas) 818A

Michel Thomasson (Auvila) 816A

Michell Matsson (Pohjois) 819A

Måns Påålsson (Maarala) 816A

Mårten (Männynmäki) 819A

Mårten Mårtenss (Kettula) 815B

Mårten Peterss (Hietajärvi) 817A

Niels (Suurniemi) 815A

Niels (Kaskii) 815B

Niels And: (Ollikkala) 817A

Olof (Pekurila) 816A

Olof Isakss (Näärinki) 817B

Olof Jacobsson (Ollikkala) 817A

Olof Peterss (Turakkala) 816A

Olof Staffanss (Vuorilahti) 816A

Olof Staffansson (Ahola) 819B

Peter (Pappila) 819B

Peter Abramss (Hyötyy) 818B

Peter Andersson (Miettula) 819B

Peter Eskelss (Pelkilä) 817A

Peter Frantzon (Vuorenmaa) 816B

Peter Jörensson (Pekurila) 816A

Peter Jörensson (Knuutila) 816B

Peter Mårtensson (Teivaa) 817A

Peter Nielsson (Kaskii) 815B

Peter Nielsson (Rantuu) 819B

Peter Peterss (Karkeamaa) 816B

Peter Philipsson (Vuorenmaa) 816B

Peter Påålss (Auvila) 816A

Peter Påålsson (Tuhkala) 817B

Philip Matsson (Pohjois) 817A

Påål (Maarala) 816A

Påål Jönsson (Ahola) 819B

Påål Philipsson (Mäköis) 818B

Påål Påålsson (Leskelä) 819B

Samuel (Knuutilanmäki) 816B

Samuel Johanss (Inkilä) 816A

Sigfre (Männynmäki) 819A

Sigfre Mårtenss (Kettula) 815B

Sigfridus (Pappila) 819B

Simon Tönsson (Mattila) 815B

Staffan (Maivala) 817B

Staffan Hind: (Vuorilahti) 816A

Staffan Matss (Vuorilahti) 816A

Thomas (Männynmäki) 819A

Thomas Mårtenss (Kilpola) 816A

AAlkuun

Ahoinen

Anders (Maarala) 818B

Olof (Maarala) 819B

Philip (Maarala) 819B

Aihmöller

(Järvenpää) 817B

Aniain

Hindrich (Männynmäki) 815B

Peter Hinrichss (Männynmäki) 815B

Aufwin

Påål Påålss (Härkälänniemi) 817B

Aufwinen

Anders (Auvila) 816A

Anders (Auvila) 818A

Lars And: (Auvila) 816A

Lars Matsson (Auvila) 818A

Matz Matss (Auvila) 818A

Niels (Auvila) 816A

Auwin

Hind: Pet: (Soiniemi) 819B

BAlkuun

Bentin

Påål Pålss (Vuorilahti) 816A

Påål Påålss (Vuorilahti) 816A

Thomas (Vuorilahti) 816A

Böxäin

Matz (Vehmaa) 817B

CAlkuun

Caupin

Jacob Larss (Näärinki) 817B

Johan O. (Vuorenmaa) 818B

Lars (Vuorenmaa) 818B

Lars Larss (Näärinki) 817B

Condiain

Anders Brusisson (Maivala) 816A

Hindrich (Kaihunmäki) 818A

Rassmus (Maivala) 816A

Cossmain

Matz Jönss (Kuosmala) 817A

Thomas (Kuosmala) 817A

Cuossma

Grels (Maivala) 817B

Grels (Maivala) 818B

Johan (Maivala) 818B

Matz (Maivala) 818B

GAlkuun

Grabbe

Bärendt (Männynmäki) 819A

HAlkuun

Haikarin

Hindrich (Haikarila) 818B

Hindrich Jörenss (Haikarila) 818B

Jören (Haikarila) 818B

Peter Hindrichss (Haikarila) 818B

Simon Jörenss (Haikarila) 818B

Haloin

Johan (Halola) 818B

Johan Petersson (Halola) 818B

Lars (Halola) 818B

Michel Larss (Halola) 818B

Michel Petersson (Halola) 818B

Peter (Härkälä) 818B

Peter Larsson (Halola) 818B

Peter Mich: (Halola) 818B

Påål (Pitkälahti) 819A

Hamuin

Anders (Lievola) 819B

Hannukain

Påål (Laukkala) 818A

Harmain

Hindrich Hind: (Kiiskilänniemi) 816B

Matz Hindrichss (Ylivesi) 819A

Påål (Ylivesi) 819A

Hasuin

Olof (Kiiskilänniemi) 815B

Heikin

Heiki Jac: (Vehmaa) 817B

Heilain

Johan Pet: (Ylivesi) 819A

Michel (Ylivesi) 819A

Niels (Ylivesi) 819A

Niels Johansson (Ylivesi) 819A

Niels O. (Maivala) 817A

Påål (Ylivesi) 819A

Heinoin

Anders (Pajusalmi) 817A

Hindrich (Pajusalmi) 817A

Lars O. (Laukkala) 819B

Lars Ollss (Heinola) 819B

Niels Nielsson (Heinola) 818B

Olof (Heinola) 818B

Olof (Laukkala) 819B

Olof Olss (Pohjois) 818B

Påål Hind: (Pajusalmi) 817A

Helpain

Påål (Kuosmala) 816A

Hennin

Christer (Hännilä) 817B

Kaisa Påålsdotter (Laukkala) 819B

Olof Ollsson (Maivala) 817A

Oloff (Maivala) 817A

Påål (Laukkala) 819B

Staffan Ollss (Maivala) 817A

Herkein

Hans (Maarala) 817B

Peter (Maarala) 817B

Herkoin

Anders And: (Härkälänniemi) 815B

Matz Matss (Härkälänniemi) 815B

Peter Andersson (Härkälänniemi) 815B

Herkäin

Anders (Maarala) 817B

Herrain

Christer (Laukkala) 817B

Huttuin

Hindrich (Auvila) 817A

Johan (Rantuu) 819B

Margeta (Rantuu) 819B

Thomas (Männynmäki) 815B

Hytiäin

Peter Ollss (Knuutila) 816B

Påål (Knuutila) 816B

Hywelä

Olof (Kettula) 817A

Hywoin

Anders Matss (Maarala) 817B

Hywäin

Erich O. (Ronkala) 818A

Johan (Pappila) 819B

Hämeläin

Erich (Poikola) 815B

Hind: (Inkilä) 816A

Hind: Erichsson (Maivala) 816A

Hindrich (Murtois) 818B

Johan (Murtois) 818B

Johan Hind: (Murtois) 818B

Matz (Remojärvi) 816B

Michel Petersson (Pohjois) 819A

Niels (Tuhkala) 819B

Olof Petersson (Murtois) 817B

Peter (Pohjois) 819A

Peter Pet: (Murtois) 817B

Sigfre (Remojärvi) 816B

Härkain

Hindrich (Kaislajärvi) 816A

Hindrich Larsson (Kaislajärvi) 816A

Jören Hindrichss (Kaislajärvi) 816A

Lars (Kaislajärvi) 816A

Matz Larsson (Kaislajärvi) 816A

Härkein

Anders Pålss (Näärinki) 817B

Brusius (Näärinki) 817B

Härkäin

Hemmingh (Härkälä) 815A

Hind: Matsson (Härkälä) 819B

Johan Thomass (Härkälä) 815A

Jören (Härkälä) 815A

Matz (Härkälä) 819B

Olof Thomass (Härkälä) 815A

Påål (Härkälä) 819B

Hötöinen

Anders Peerss (Hyötyy) 816B

Jacob And: (Hyötyy) 816B

Jacob Hind: (Hyötyy) 816B

IAlkuun

Ihalain

Anders (Ollikkala) 817A

Arfwedh Andersson (Ollikkala) 817A

Niels And: (Ollikkala) 817A

Ikoin

Christer (Pitkälahti) 819A

Christer Christ: (Pitkälahti) 819A

Elli (Vuorenmaa) 816B

Hindrich (Pohjois) 818B

Immoin

Christer (Suurniemi) 817A

Gertrudh Johansdotter (Immola) 815A

Hindrich (Kangas) 818A

Maisa (Suurniemi) 817A

Peter (Varparanta) 817A

Peter (Kangas) 818A

Peter Johansson (Immola) 815A

Thomas (Suurniemi) 817A

Ingeroin

Olof (Summala) 817A

Ingin

Olof Ollss (Tuhkala) 818A

JAlkuun

Jakoin

Hindrich (Vehmaa) 817B

Janduin

Peter Olss (Kilpola) 816A

KAlkuun

Kaipain

Anders Brusisson (Maivala) 819B

Brusius (Maivala) 819B

Peter (Maivala) 819B

Påål (Maivala) 819B

Kallin

Matz (Auvila) 816A

Matz Påålss (Kilpola) 816B

Karialain

Anders (Murtois) 816A

Kaskis

Olof Nielss (Kaskii) 815B

Kehkoin

Påål (Remojärvi) 816B

Kekälein

Erich Hanss (Vuorenmaa) 816B

Kemeläin

Eskel (Mäköis) 817B

Margeta (Mäköis) 817B

Kettin

Jöns Påålsson (Hietajärvi) 818B

Matz (Hietajärvi) 818B

Olof Joh: (Hietajärvi) 818B

Kettunen

Lars (Hietajärvi) 819B

Kilpoin

Oloff (Kilpola) 816A

Kipriein

Lars (Pylkkälä) 819B

Kiski

Hindrich (Varparanta) 817A

Kiskin

Johan Joh: (Veijala) 817B

Lars Johanss (Veijala) 817B

Kiskinen

Anders (Kaskii) 815B

Anders And: (Kiiskilänniemi) 816B

Bertel (Kiiskilä) 815B

Bertel Erichsson (Kaskii) 815B

Erich (Kaskii) 815B

Gorius (Kiiskilänniemi) 815B

Johan (Kiiskilänniemi) 818A

Lars Bert: (Kiiskilä) 815B

Michel (Vehmaa) 817B

Michel Bertelsson (Kiiskilä) 815B

Mårten Erichss (Kiiskilänniemi) 815B

Niels (Kaskii) 818A

Oloff (Kiiskilä) 815B

Påål (Kiiskilänniemi) 815B

Kituin

Lars Ollsson (Ylivesi) 819A

Michel (Ylivesi) 819A

Kiukas

Johan And: (Pitkälahti) 819A

Lars Erichss (Karkeamaa) 816B

Kohkoin

Peter (Hatsola) 818A

Korhoin

Eskell Olofzson (Ylivesi) 819A

Jören Hanss (Ylivesi) 819A

Kotilain

Peter (Soiniemi) 819A

Kupparinen

Matz Hind: (Soiniemi) 819A

Kupsain

Hindrich Pålss (Kiiskilänniemi) 816B

Påål Påålss (Kiiskilänniemi) 816B

Kurikain

Olof (Vehmaa) 817B

Kylloin

Ifwar Peterss (Rantuu) 815B

Kårpilain

Peter (Härkälä) 817A

Kämeläin

Niels (Mäköis) 818B

Käriein

Peter (Pulkkila) 819A

Kärki

Lars Peerss (Leskelä) 819B

Peter (Leskelä) 819B

Sigfre (Haikarila) 818B

Kärkäin

Hind: (Mäköis) 817B

Peter Påålss (Näärinki) 816B

LAlkuun

Lahka

Anna (Vehmaa) 817B

Laitiain

Staffan (Ahola) 819B

Laitin

Hindrich Jör: (Pohjois) 819A

Matz (Pohjois) 819A

Lamain

Erich Påålss (Vehmaa) 816B

Lars Larss (Suurniemi) 815A

Lambain

Anna Mårtensdotter (Vuorenmaa) 816B

Johan (Karkeamaa) 818A

Jöns (Vuorenmaa) 816B

Michel Larss (Vuorenmaa) 816B

Olof Peterss (Ollikkala) 817A

Påål (Vuorenmaa) 816B

Lambin

Michel Olss (Kilpola) 817B

Olof (Kilpola) 817B

Lambinen

Jören (Maivala) 816A

Laukain

Erich Erichsson (Laukkala) 815A

Johan Erichss (Laukkala) 815A

Peter Erichss (Laukkala) 815A

Lautiain

Erich (Lauteala) 815B

Johan (Kasintaipale) 818B

Lars Peterss (Lauteala) 815B

Olof (Lauteala) 815B

Samuel (Lauteala) 815B

Lehikoin

Jören (Lehikkola) 817A

Leinoin

Lars Petersson (Vuorenmaa) 817B

Peter (Vuorenmaa) 817B

Leskin

Anders Joh: (Leskelä) 819B

Erich Johanss (Leskelä) 819B

Leskinen

Anders (Viisala) 819B

Påål (Leskelä) 819B

Wijsa (Viisala) 819B

Lewoin

Oloff (Lievola) 819B

Limatain

Bengt Johansson (Pulkkila) 819A

Isack Bengtss (Pulkkila) 819A

Jacob Ollsson (Ylivesi) 819A

Matz (Hietajärvi) 819A

Olof Jacobss (Ylivesi) 819A

Lipsain

Påål (Lipsala) 819B

Littopä

Christer Eskelsson (Murtois) 816A

Eskell (Murtois) 816A

Liuster

(Maivala) 817A

Lukoin

Anders Peterss (Tuhkala) 818B

Peter (Tuhkala) 818B

Länga

Anders Jönsson (Koikkala) 818A

Johan Jönss (Teivaa) 818A

Kaisa (Koikkala) 818A

Längain

Peter Jönss (Pitkälahti) 819A

Löukain

Johan (Hottila) 817B

MAlkuun

Marain

Jöns Månss (Maarala) 818B

Matz Månss (Kaihunmäki) 818A

Måns (Koikkala) 819B

Peter Månss (Koikkala) 819B

Martikain

Matz Petersson (Vehmaa) 817B

Olof (Vehmaa) 818B

Peter Larss (Kaihunmäki) 818A

Påål Peterss (Vehmaa) 817B

Martin

Maisa (Rantuu) 818A

Påål Påålss (Rantuu) 818A

Påål Påålsson (Rantuu) 818A

Martinen

Lars Larss (Maivala) 817B

Mattilain

Gabriel (Järvenpää) 815B

Johan (Järvenpää) 815B

Merda

Gorius (Murtois) 816B

Knut Hind: (Murtois) 816B

Mondoin

Christer (Ruokola) 819A

Hans Christerss (Ruokola) 819A

Muiko

Peter Matss (Näärinki) 818A

Mustoin

Anders (Koikkala) 819B

Jöns (Laukkala) 819B

Lars Thom: (Hatsola) 818A

Michel Larsson (Hatsola) 818A

Muttulain

Anna Thomasd:r (Kangas) 818A

Johan Isacksson (Kangas) 818A

Michel Thomasson (Kangas) 818A

Thomas (Kangas) 818A

NAlkuun

Narinen

Grels (Vuorenmaa) 818A

Lars Thom: (Pohjois) 818B

Niels Larss (Pohjois) 818B

Thomas (Vuorenmaa) 818A

Neula

Peter (Pylkkälä) 817A

Nissinen

Frantz (Kangas) 818B

Matz Frantss (Kangas) 818B

Nopoin

Peter Matss (Pitkälahti) 819A

Noppoin

Michel (Koikkala) 819A

Peter Hansson (Koikkala) 819A

Nulpoin

Erich Anderss (Ollikkala) 816A

Lars Anderss (Ollikkala) 816A

Lars Larsson (Ollikkala) 816A

Lars Mårt: (Ollikkala) 817A

Påål Larsson (Ollikkala) 816A

OAlkuun

Oinoin

Matz (Rantuu) 817A

Ollikain

Johan (Pätylä) 817A

PAlkuun

Parkin

Anders (Ylivesi) 819A

Hind: (Rantuu) 815B

Johan (Kiiskilänniemi) 818A

Olof (Kiiskilänniemi) 818A

Partainen

Jacob (Summala) 818A

Thomas Joh: (Summala) 818A

Pasain

Hindrich And: (Mattila) 819A

Jöns (Pitkälahti) 819A

Jöns And: (Maarala) 819A

Lars (Kaihunmäki) 817A

Lars Jönss (Maarala) 819A

Staffan (Pitkälahti) 819A

Paunoin

Anders (Ronkala) 815A

Anders Matss (Narila) 817B

Lars Ollss (Narila) 817B

Paunonen

Johan Matsson (Ronkala) 815A

Pawilain

Anders (Vuorenmaa) 816B

Elin (Knuutilanmäki) 816B

Hindrich (Knuutilanmäki) 816B

Jören (Knuutilanmäki) 816B

Peter (Remojärvi) 816B

Påål Påålss (Remojärvi) 818A

Pedikäin

Johan Jörensson (Ollikkala) 818B

Jören (Ollikkala) 818B

Matz Matss (Pitkälahti) 819A

Påål (Pitkälahti) 819A

Pekein

Lars Larss (Maivala) 816A

Pekerin

Jacob Mårt: (Pekurila) 816A

Johan Joh: (Pekurila) 816A

Pekurin

Olof (Remojärvi) 819B

Påål Mårtenss (Pekurila) 816A

Staffan Ollss (Remojärvi) 819B

Pelkinen

Johan (Härkälä) 817A

Pernain

Matz Peerss (Laukkala) 818A

Peter (Laukkala) 818A

Pijki

Matz (Poikola) 815B

Polacka

Peter (Kaskii) 818A

Puhakain

Lars Matsson (Hietajärvi) 818B

Peter Matss (Hietajärvi) 818B

Pulkin

Eskel (Ahola) 819B

Niels (Vuorenmaa) 816B

Peter Joanss (Pulkkila) 816B

Påål Peerss (Pulkkila) 819A

Pulkoin

Mårten Mårt. (Haikarila) 817A

Peter (Haikarila) 817A

Purhoin

Lars Larss (Purhola) 815B

Putkin

Anders Hindrichss (Narila) 817B

Bengt Hind: (Narila) 817B

Puttoin

Bertel (Hatsola) 818B

Michel Bertelss (Hatsola) 818B

Pylköin

Christer (Pylkkälä) 818B

Lars Clemetss (Pylkkälä) 818B

Pöndin

Johan Larsson (Vehmaa) 817B

Lars Larsson (Vehmaa) 817B

Lars Månss (Vehmaa) 817B

Pöxätar

Kirstin (Ollikkala) 817A

Pöyhöin

Anders (Karkeamaa) 817B

Erich (Karkeamaa) 818A

Eskel (Karkeamaa) 818B

Eskell And: (Karkeamaa) 818A

Påål (Karkeamaa) 818B

RAlkuun

Rasain

Peter (Rasala) 819B

Rimpi

Anders Mårt: (Suurniemi) 815A

Ludwich (Kangas) 817B

Matz (Kangas) 817B

Peter Matss (Kangas) 817B

Påål (Suurniemi) 815A

Rockuin

Lars Larss (Haikarila) 818A

Roisko

Olof (Varparanta) 817A

Rokolain

Hans (Ruokola) 819A

Lars And: (Ruokola) 819A

Lars Nielsson (Ruokola) 819A

Michel Peterss (Ruokola) 819A

Mårten (Ruokola) 819A

Rongain

Anders (Ronkala) 815A

Hindrich (Ronkala) 815A

Jören Erichss (Ronkala) 818A

Mårten (Suurniemi) 815A

Oloff (Suurniemi) 815A

Ropoin

Matz Påålss (Karkeamaa) 818A

Peter Påålss (Näärinki) 818A

Rosenou

(Vehmaa) 817B

Rosti

Hindrich Larss (Hietajärvi) 819B

Lars (Hietajärvi) 819B

Rotzalain

Johan (Kaskii) 817B

Ruka

Oloff (Pohjois) 818B

Rusain

Matz (Hatsola) 818A

Ryhäin

Johan (Männynmäki) 815B

Lars (Männynmäki) 815B

SAlkuun

Sairiain

Lars (Hyötyy) 818B

Sauolain

Thomas (Kiiskilänniemi) 815B

Seilain

Johan Peterss (Pitkälahti) 819A

Peter (Pitkälahti) 819A

Sikain

Olof (Vehmaa) 817B

Skadewitz

Johan Matss (Kilpola) 816B

Matz (Kilpola) 816B

Skottilain

Anders (Inkilä) 816A

Solki

Erich Nielsson (Tuhkala) 818A

Matz Nielss (Tuhkala) 818A

Sopain

Anders Hindrichss (Sopala) 819B

Hindrich (Sopala) 819B

Hindrich Johansson (Sopala) 819B

Johan Matsson (Sopala) 819B

Peter (Lipsala) 819B

Sorioin

Lars Månss (Soiniemi) 819B

Sormuin

Peter (Kettula) 815B

Summain

Niels (Pohjois) 819A

Sölfwerarm

Göstaff (Remojärvi) 816B

TAlkuun

Taipall

Anders Erichss (Taipale) 815B

Anders Olss (Taipale) 815B

Erich (Taipale) 815B

Tarkiain

Erich Johansson (Kuosmala) 815B

Eskel (Näärinki) 816B

Hindrich (Knuutilanmäki) 816B

Juss (Kuosmala) 815B

Tarwain

Anders (Narila) 818B

Tarwoin

Lars Mårt: (Vuorenmaa) 816B

Teiwain

Anders O. (Teivaa) 818A

Johan Ollsson (Teivaa) 818A

Matz Ollsson (Teivaa) 818A

Olof Ollsson (Teivaa) 818A

Tenhuin

Olof Larss (Mäköis) 818B

Tijhoin

Anders (Männynmäki) 815B

Påål (Männynmäki) 815B

Tirhoin

Hans Ollss (Suurniemi) 818A

Olof Hanss (Suurniemi) 818A

Tirroin

Peter Hanss (Paatela) 818B

Toiwain

Matz Matss (Teivaa) 818B

Niels (Teivaa) 818B

Toiwari

Peter (Järvenpää) 817B

Tojainen

Brusius (Näärinki) 816B

Tolwain

Peter (Ylivesi) 819A

Tuchkalain

Matz (Tuhkala) 817B

Tuhkalain

Matz (Remojärvi) 818A

Peter (Tuhkala) 819B

Tunhoin

Jören (Purhola) 815B

Lars Peterss (Purhola) 815B

Turhokain

Olof (Hatsola) 818A

UAlkuun

Uckoin

Lars Staffanss (Hietajärvi) 819B

Staffan (Hietajärvi) 819B

Thomas Brusiss (Paatela) 817A

Uckoinen

Hindrich (Soiniemi) 817A

Matz (Soiniemi) 817A

VWAlkuun

Wahwoin

Niels (Pappila) 819B

Olof And: (Pohjois) 818B

Wanhain

Jöns (Remojärvi) 818A

Wasara

Matz (Kaskii) 817B

Weijalain

Hindrich Petersson (Veijala) 818A

Peter (Veijala) 818A

Peter Peterss (Veijala) 818A

Weisäin

Eskell (Ollikkala) 817A

Wenein

Christer Peerss (Teivaa) 817A

Påål Matss (Pitkälahti) 819A

Påål Pet: (Tuhkala) 817B

Wenäläin

Isack (Näärinki) 817B

Wesein

Peter (Vuorenmaa) 816B

Westerin

Anders (Vehmaa) 818B

Anna (Vehmaa) 818B

Jacob (Vehmaa) 818B

Peter (Vehmaa) 818B

Wetein

Johan (Tyrynmäki) 817A

Wihawain

Peter Peterss (Näärinki) 817B

von Hollen

Michell (Vuorenmaa) 818B

Wätäin

Johan (Summala) 817A

Peter (Summala) 817A

ÄAlkuun

Ärkati

Eskel Påålss (Hietajärvi) 817A

Jöns Pålss (Hietajärvi) 817A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 642 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laaso 2018