AlkuSavon henkikirjatJuvan pitaja: henkikirjat1669 → Nimihakemisto

Juva henkikirja 1669

Nimihakemisto


-  A  B  C  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å 
 -  A  B  C  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham (Maivala) 822B

Abraham (Hyötyy) 823A

Abraham Andersson (Järvenpää) 820A

Abraham Mårtenss (Remojärvi) 821A

Anders (Härkälä) 820A

Anders (Kaskii) 820A

Anders (Remojärvi) 821B

Anders Anderss (Hietajärvi) 821B

Anders Bengtss (Pulkkila) 823B

Anders Christersson (Pätylä) 821B

Anders Gabrielsson (Järvenpää) 820A

Anders Hind: (Paatela) 821B

Anders Johansson (Vuorenmaa) 823A

Anders Larsson (Palonen) 822B

Anders Mich: (Hännilä) 822A

Anders Nielsson (Ruokola) 823A

Anders Olsson (Ollikkala) 821B

Anders Peersson (Vuorilahti) 820A

Anders Sigfress (Kettula) 820A

Anna (Järvenpää) 822A

Axel (Näärinki) 821A

Bengt (Pulkkila) 823B

Bengt Pet: (Ollikkala) 821B

Bertel Andersson (Taipale) 820A

Bertel Erichsson (Kaskii) 820A

Brita (Maivala) 823A

Bärent Ollsson (Kilpola) 821A

Carl Eskelsson (Murtois) 820A

Casmirus (Ollikkala) 821B

Christer And: (Kuosmala) 820A

Christer Christ: (Turakkala) 820A

Christer Christersson (Ollikkala) 821B

Christer Larsson (Pappila) 824A

Christer Matsson (Knuutilanmäki) 820A

Christer Mårt: (Kilpola) 820A

Christer Mårt: (Näärinki) 822A

Cuossma Eskelsson (Näärinki) 821A

Dawidh Andersson (Tuhkala) 824A

Elin (Remojärvi) 822B

Elin (Paatela) 823A

Erich (Inkilä) 820A

Erich Abramsson (Remojärvi) 821A

Erich Clemetsson (Auvila) 820A

Erich Eskelsson (Soiniemi) 823B

Erich Simonss (Murtois) 822A

Eskel (Härkälänniemi) 822A

Eskel Erss (Ahola) 823B

Eskel Eskelsson (Knuutila) 821A

Eskel Michelsson (Pajusalmi) 821B

Eskell (Immola) 820A

Gertrud Johansdr (Immola) 820A

Gertrudh (Pätylä) 821B

Hans Andersson (Lievola) 824A

Hans Månss (Vehmaa) 822A

Hans Ollsson (Pitkälahti) 823B

Hans Sigfresson (Koikkala) 823A

Hartwich Christ: (Hännilä) 822A

Hemming Pålss (Maarala) 820A

Hindrich (Murtois) 820A

Hindrich (Knuutilanmäki) 820A

Hindrich (Paatela) 821B

Hindrich (Maivala) 822A

Hindrich (Hottila) 822B

Hindrich Hemmingsson (Narila) 822A

Hindrich Jönsson (Leskelä) 824A

Hindrich Larsson (Näärinki) 821A

Hindrich Stafanss (Maivala) 822B

Hindrich Staffansson (Vuorilahti) 820A

Isack Isacksson (Lauteala) 820A

Isack Isacksson (Näärinki) 822A

Jacob (Pulkkila) 823B

Jacob Jacobss (Pitkälahti) 823B

Jacob Jacobsson (Mattila) 820A

Jacob Larsson (Suurniemi) 820A

Jacob Olsson (Ollikkala) 821B

Johan (Ollikkala) 821B

Johan (Hottila) 822B

Johan (Hatsola) 822B

Johan Andersson (Vuorenmaa) 823A

Johan Arfwedsson (Mattila) 820A

Johan Cuossmass (Hottila) 822B

Johan Hind: (Remojärvi) 821A

Johan Isacksson (Kangas) 822B

Johan Johansson (Lehikkola) 821B

Johan Larss (Pappila) 824A

Johan Månsson (Ollikkala) 821B

Johan Olss (Vehmaa) 822A

Johan Olsson (Vehmaa) 821A

Johan Peersson (Knuutilanmäki) 821A

Johan Peterss (Pätylä) 821B

Johan Petersson (Vuorenmaa) 822A

Johan Påålsson (Maarala) 820A

Jöns (Turakkala) 820A

Jöns Hindrichsson (Leskelä) 824A

Jöns Michelss (Teivaa) 823A

Jören (Purhola) 820A

Jören (Vuorenmaa) 821A

Jören Jacobss (Kuosmala) 820A

Jören Jörenss (Knuutila) 821A

Jören Jörensson (Kilpola) 821A

Jören Petersson (Remojärvi) 821B

Kaisa (Härkälä) 820A

Kirstin (Knuutilanmäki) 821A

Knut Knutsson (Knuutilanmäki) 821A

Lars (Kaskii) 823A

Lars Bertelsson (Järvenpää) 820A

Lars Christerss (Inkilä) 820A

Lars Isacksson (Näärinki) 822A

Lars Larss (Vuorilahti) 820A

Lars Larsson (Knuutilanmäki) 820A

Lars Larsson (Näärinki) 821A

Lars Larsson (Hyötyy) 823A

Lars Nielsson (Rantuu) 824A

Lars Petersson (Turakkala) 820A

Lars Staffanss (Maivala) 820A

Lucas Christ: (Ollikkala) 821B

Margeta Staf:d:r (Lipsala) 824A

Marian (Pappila) 824A

Matth: Nicolaj (Pappila) 824A

Matz Eskelss (Murtois) 820A

Matz Hansson (Kaskii) 821B

Matz Hind: (Maivala) 822B

Matz Jacobss (Vehmaa) 822A

Matz Johansson (Leskelä) 824A

Matz Larsson (Maivala) 820A

Matz Peerss (Hietajärvi) 821B

Matz Petersson (Ollikkala) 821B

Matz Philipss (Pohjois) 821B

Matz Thomasson (Inkilä) 820A

Michel (Ollikkala) 821B

Michel Erichss (Rantuu) 821B

Michel Knutsson (Knuutilanmäki) 821A

Michel Larsson (Kaskii) 823A

Michel Matss (Pohjois) 823B

Michel Michelss (Teivaa) 823A

Michel Mårtenss (Kangas) 822B

Michel Thomasson (Auvila) 820A

Måns Påålsson (Maarala) 820A

Mårten (Männynmäki) 823A

Mårten Mårtenss (Kettula) 820A

Mårten Peersson (Hietajärvi) 821B

Niels (Suurniemi) 819B

Niels Hansson (Hännilä) 822A

Olof (Pekurila) 820A

Olof Isacksson (Näärinki) 822A

Olof Jacobsson (Ollikkala) 821B

Olof Peterss (Turakkala) 820A

Olof Staffanss (Vuorilahti) 820A

Olof Staffansson (Ahola) 823B

Peter Abramsson (Hyötyy) 823A

Peter Andersson (Miettula) 824A

Peter Eskelss (Pelkilä) 821B

Peter Frantsson (Vuorenmaa) 821A

Peter Jörensson (Pekurila) 820A

Peter Jörensson (Knuutila) 821A

Peter Larsson (Kaskii) 823A

Peter Mårtensson (Teivaa) 821B

Peter Nielsson (Rantuu) 824A

Peter Peterss (Karkeamaa) 821A

Peter Petersson (Rantuu) 824A

Peter Philipsson (Vuorenmaa) 821A

Peter Pålss (Immola) 820A

Peter Pålss (Auvila) 820A

Peter Pålsson (Tuhkala) 821B

Philip Matsson (Pohjois) 821B

Påål (Maarala) 820A

Påål (Summala) 821B

Påål Jönsson (Ahola) 823B

Påål Philipsson (Mäköis) 823A

Påål Pålss (Leskelä) 824A

Påål Påålsson (Kaskii) 821B

Samuel Joh: (Inkilä) 820A

Sigfer Mårtensson (Kettula) 820A

Sigfridus (Pappila) 824A

Simon Tönsson (Mattila) 820A

Staffan Hindrichss (Vuorilahti) 820A

Staffan Larss (Ylivesi) 823B

Staffan Matsson (Vuorilahti) 820A

Thomas (Vehmaa) 822A

Thomas (Männynmäki) 823A

Tönnes Mårt: (Kilpola) 820A

Walborgh (Männynmäki) 823A

AAlkuun

Afwinen

Anders (Auvila) 820A

Lars And: (Auvila) 820A

Niels (Auvila) 820A

Ahmain

Peter (Kilpola) 821A

Ahmöller

(Järvenpää) 822A

Ahoin

Anders (Maarala) 822B

Ahoinen

Olof (Maarala) 823A

Philip (Maarala) 823A

Aniain

Hindrich (Männynmäki) 820A

Peter Hindrichsson (Männynmäki) 820A

Aufwin

Påål Pålss (Härkälänniemi) 822A

Auwin

Anders Matsson (Mäköis) 821A

Hindrich Peerss (Soiniemi) 823A

Matz And: (Mäköis) 821A

Auwinen

Anders (Auvila) 822B

Lars (Auvila) 822B

Matz Matss (Auvila) 822B

BAlkuun

Bentin

Påål Pålss (Vuorilahti) 820A

Påål Pålsson (Vuorilahti) 820A

Thomas (Vuorilahti) 820A

CAlkuun

Caipainen

Anders Brusiss (Maivala) 823B

Brusius (Maivala) 823B

Peter (Maivala) 823B

Påål (Maivala) 823B

Carialain

Anders (Murtois) 820A

Caupin

Jacob L. (Näärinki) 822A

Johan O. (Vuorenmaa) 822B

Lars (Näärinki) 822A

Lars (Vuorenmaa) 822B

Condiain

Anders (Maivala) 820A

Hindrich (Kaihunmäki) 822B

Rassmus (Maivala) 820A

Consti

Bertel And: (Härkälä) 822B

Corpelain

Peter (Härkälä) 821B

Cuossma

Grels (Maivala) 822A

Grels (Maivala) 823A

Johan (Maivala) 823A

Matz (Maivala) 823A

Cuossmain

Matz Jönss (Kuosmala) 821A

Peter Jönss (Kuosmala) 821A

GAlkuun

Grabbe

Bärendt (Männynmäki) 823A

HAlkuun

Haikarin

Hindrich (Haikarila) 823A

Hindrich Jörenss (Haikarila) 823A

Jören (Haikarila) 823A

Peter Hindrichss (Haikarila) 823A

Simon Jörensson (Haikarila) 823A

Haloin

Abraham Petersson (Halola) 823A

Johan (Halola) 823A

Johan Pet: (Halola) 823A

Michel Peersson (Halola) 823A

Peter (Härkälä) 823A

Peter Michelss (Halola) 823A

Peter Pålsson (Pitkälahti) 823B

Påål (Pitkälahti) 823B

Hamuin

Anders (Lievola) 824A

Hannukain

Påål (Laukkala) 822B

Harmain

Hindrich Hind: (Kiiskilänniemi) 821A

Matz Hindrichss (Ylivesi) 823B

Påål (Ylivesi) 823B

Hasuin

Olof (Kiiskilänniemi) 820A

Hatack

Mårten (Laukkala) 822A

Heilain

Johan (Ylivesi) 823B

Michel (Ylivesi) 823B

Niels Johanss (Ylivesi) 823B

Niels O. (Maivala) 821B

Nils (Ylivesi) 823B

Påål (Maivala) 821B

Påål (Ylivesi) 823B

Heinoin

Anders (Pajusalmi) 821B

Hindrich (Pajusalmi) 821B

Kaisa Påålsdotter (Laukkala) 824A

Lars O. (Heinola) 823A

Lars Olss (Laukkala) 824A

Niels Nielsson (Heinola) 822B

Olof (Heinola) 822B

Olof (Laukkala) 824A

Olof O. (Mäköis) 821A

Peter Pet: (Vuorenmaa) 822A

Påål (Laukkala) 824A

Påål Hindrichss (Pajusalmi) 821B

Helpain

Påål (Kuosmala) 820A

Hennin

Olof (Maivala) 821A

Olof Olsson (Maivala) 821A

Staffan Olss (Maivala) 821A

Herkein

Anders (Maarala) 822A

Anders Pålss (Näärinki) 822A

Brusius (Näärinki) 822A

Hans (Maarala) 822A

Hindrich Matsson (Härkälä) 824A

Jöns Pålss (Härkälä) 824A

Peter (Maarala) 822A

Påål (Härkälä) 824A

Herkin

Hindrich (Vehmaa) 821A

Lars Christ: (Pylkkälä) 821A

Herrain

Christer (Laukkala) 822A

Johan Ifwarss (Laukkala) 822A

Huttuin

Hindrich (Auvila) 821A

Johan (Rantuu) 823B

Margeta (Rantuu) 823B

Thomas (Männynmäki) 820A

Hytiäin

Peter Ollsson (Knuutila) 821A

Påål (Knuutila) 821A

Hywoin

Anders (Maarala) 822A

Johan (Pappila) 824A

Hywälä

Olof (Kettula) 821B

Hämel:

Sigfre (Männynmäki) 823A

Hämeläin

Anders (Vehmaa) 822A

Erich (Poikola) 820A

Hind. (Inkilä) 820A

Hindrich (Murtois) 823A

Hindrich Erichss (Maivala) 820A

Johan (Murtois) 823A

Johan Hind: (Murtois) 823A

Matz (Tuhkala) 822A

Michel Joh: (Rantuu) 820A

Michel Petersson (Pohjois) 823B

Niels (Tuhkala) 824A

Olof (Murtois) 822A

Peter (Knuutilanmäki) 821A

Peter (Pohjois) 823B

Peter Pet: (Murtois) 822A

Sigfre (Remojärvi) 821A

Härkain

Hindrich (Kaislajärvi) 820A

Hindrich Larsson (Kaislajärvi) 820A

Jören Hindrichss (Kaislajärvi) 820A

Lars (Kaislajärvi) 820A

Matz Larsson (Kaislajärvi) 820A

Härkein

Hemmingh (Härkälä) 820A

Johan Thomasson (Härkälä) 820A

Jören (Härkälä) 820A

Olof Thomass (Härkälä) 820A

Härköin

Anders Anderss (Härkälänniemi) 820A

Matz Matss (Härkälänniemi) 820A

Peter Andersson (Härkälänniemi) 820A

Hätoin

Anders Peerss (Hyötyy) 821A

Jacob Anderss (Hyötyy) 821A

Jacob Hind: (Hyötyy) 821A

IAlkuun

Ihalain

Anders (Ollikkala) 821B

Arfwedh Anderss (Ollikkala) 821B

Niels And: (Ollikkala) 821B

Ikoin

Christer (Pitkälahti) 823B

Christer Christ: (Pitkälahti) 823B

Hindrich (Pohjois) 822B

Immoin

Christer Petersson (Suurniemi) 821A

Hindrich (Kangas) 822B

Lars Petersson (Kangas) 822B

Peter (Varparanta) 821B

Peter (Kangas) 822B

Peter Johanss (Immola) 820A

Thomas (Suurniemi) 821A

Ingin

Johan (Näärinki) 822A

Inginen

Clara (Tuhkala) 822B

Olof O. (Tuhkala) 822B

JAlkuun

Jackoin

Hindrich (Vehmaa) 822A

KAlkuun

Kallin

Matz Påålss (Kilpola) 821A

Kallinen

Matz (Auvila) 820A

Kankuin

Gustaf Matsson (Ronkala) 820A

Matz Matss (Ronkala) 820A

Kaskis

Johan (Kaskii) 820A

Lars Nielss (Kaskii) 820A

Niels (Kaskii) 820A

Olof Nielss (Kaskii) 820A

Peter (Kaskii) 820A

Kekoin

Jören O. (Suurniemi) 819B

Kekälein

Erich Hanss (Vuorenmaa) 821A

Kemeläin

Isack Nielsson (Mäköis) 823A

Niels (Mäköis) 823A

Kemiläin

Eskell (Mäköis) 822A

Staffan Eskelss (Mäköis) 822A

Keriein

Peter (Pulkkila) 823B

Kerki

Lars Pet: (Leskelä) 824A

Peter (Leskelä) 824A

Kettuin

Matz (Hietajärvi) 822B

Niels Pålsson (Hietajärvi) 822B

Olof Joh: (Hietajärvi) 822B

Kettunen

Lars (Hietajärvi) 823B

Kilpoin

Jören Jörenss (Kilpola) 821A

Matz Mårtenss (Kilpola) 821A

Olof Christ: (Kilpola) 821A

Kipriäin

Lars (Pylkkälä) 823A

Kiski

Hindrich (Varparanta) 821B

Kiskinen

Anders And: (Kiiskilänniemi) 821A

Bertel (Kiiskilä) 820A

Erich (Kaskii) 820A

Gorius (Kiiskilänniemi) 820A

Johan (Kiiskilänniemi) 822B

Johan Joh: (Kaskii) 821B

Lars Bertelss (Kiiskilä) 820A

Lars Johanss (Kaskii) 821B

Michel (Vehmaa) 822A

Michel Bertelsson (Kiiskilä) 820A

Mårten Erichsson (Kiiskilänniemi) 820A

Niels (Kaskii) 822B

Olof (Kiiskilä) 820A

Påål (Kiiskilänniemi) 820A

Thomas Andersson (Kiiskilänniemi) 821A

Kituin

Lars Hind: (Ylivesi) 823B

Kiukas

Johan And: (Pitkälahti) 823B

Lars Erichss (Karkeamaa) 821A

Korhoin

Anders L. (Hottila) 822A

Eskel Olsson (Ylivesi) 823B

Jören Hanss (Ylivesi) 823B

Olof Eskelss (Ylivesi) 823B

Kostiain

Hindrich (Paatela) 821B

Malin (Paatela) 821B

Susanna (Paatela) 821B

Kupparin

Matz Hind: (Soiniemi) 823B

Kupsain

Hindrich Pålss (Kiiskilänniemi) 821A

Påål Påålss (Kiiskilänniemi) 821A

Kurikain

Olof (Vehmaa) 822A

Kutilain

Peter (Soiniemi) 823B

Kyllöin

Ifwar Pet: (Rantuu) 820A

Kärkes

Hindrich (Mäköis) 822A

Kärki

Sigfre (Haikarila) 822B

Kärkäin

Peter Pålss (Näärinki) 821A

LAlkuun

Laitiain

Staffan (Ahola) 823B

Laitin

Hindrich Jörenss (Pohjois) 823B

Matz (Pohjois) 823B

Lamain

Erich Påhlss (Vehmaa) 821A

Lars Larss (Suurniemi) 819B

Sigfre (Pappila) 824A

Lambain

Johan (Karkeamaa) 822B

Jöns (Vuorenmaa) 821A

Lars Mårt: (Maivala) 820A

Michel Larss (Vuorenmaa) 821A

Olof Pet: (Ollikkala) 821B

Påål (Vuorenmaa) 821A

Lambin

Michel O. (Kilpola) 821B

Lambinen

Jören (Maivala) 820A

Olof (Kilpola) 821B

Pål Pålss (Kangas) 822A

Laukain

Erich Erichsson (Laukkala) 820A

Jeronimus Erichss (Laukkala) 820A

Johan Erichsson (Laukkala) 820A

Peter Erichss (Laukkala) 820A

Lautiain

Erich (Lauteala) 820A

Johan (Kasintaipale) 823A

Lars Pet: (Lauteala) 820A

Olof (Lauteala) 820A

Samuel (Lauteala) 820A

Lehikoin

Jören (Lehikkola) 821B

Leskinen

Anders (Viisala) 822A

Anders Joh: (Leskelä) 824A

Christer Anderss (Näärinki) 821A

Erich Johansson (Leskelä) 824A

Matz Petersson (Viisala) 824A

Peter Johansson (Leskelä) 824A

Påål (Leskelä) 824A

Wijsa (Viisala) 824A

Lewoin

Olof (Lievola) 824A

Limata

Bengt Johanss (Pulkkila) 823B

Isack Bengtss (Pulkkila) 823B

Limatain

Matz (Hietajärvi) 823B

Limatainen

Jacob Ollsson (Ylivesi) 823B

Olof Jac: (Ylivesi) 823B

Lipsain

Påål (Lipsala) 824A

Littopä

Christer Eskelss (Murtois) 820A

Eskell (Murtois) 820A

Liukoin

Johan (Hottila) 822A

Liuster

(Maivala) 820A

Långa

Anders Jönss (Koikkala) 822B

Johan Jönss (Teivaa) 822B

Långain

Jöns Petersson (Pitkälahti) 823B

Peter Jönss (Pitkälahti) 823B

MAlkuun

Marain

Jöns Månss (Maarala) 822B

Jöns Petersson (Koikkala) 823A

Matz (Viisala) 822A

Måns (Koikkala) 823A

Peter Månsson (Koikkala) 823A

Martikain

Lars Petersson (Kaihunmäki) 822A

Matz Pet: (Vehmaa) 822A

Olof (Vehmaa) 823A

Peter L. (Kaihunmäki) 822A

Påål Pet: (Vehmaa) 822A

Martinen

Påål Pålss (Rantuu) 822B

Metuin

Hind: (Haikarila) 822B

Mondoin

Christer (Ruokola) 823A

Hans (Ruokola) 823A

Muiko

Peter Matss (Näärinki) 822B

Murdo

Greius (Murtois) 820A

Knut (Murtois) 820A

Mustoin

Anders (Koikkala) 823A

Anna (Koikkala) 823A

Jöns (Laukkala) 824A

Lars Thom: (Hatsola) 822B

Michel Thomesson (Hatsola) 822B

Muttilain

Gabriel (Järvenpää) 820A

Johan (Järvenpää) 820A

Muttolain

Michel Thomasson (Kangas) 822B

Thomas (Kangas) 822B

NAlkuun

Narin

Lars Thomass (Pohjois) 823A

Niels (Pohjois) 823A

Narinen

Thomas (Vuorenmaa) 822B

Nissinen

Frantz (Kangas) 823A

Matz Frantss (Kangas) 823A

Nopoin

Peter Matss (Pitkälahti) 823B

Noppoin

Michel (Koikkala) 823B

Peter Hanss (Koikkala) 823B

Nulpoin

Erich Anderss (Ollikkala) 820A

Lars Larsson (Ollikkala) 820A

Lars Mårtenss (Ollikkala) 821B

Lars Ollss (Ollikkala) 820A

Påål Larss (Ollikkala) 820A

OAlkuun

Oinoin

Matz (Rantuu) 821B

Ollikain

Johan Hind: (Pätylä) 821B

PAlkuun

Pakarin

Olof (Remojärvi) 823A

Staffan (Remojärvi) 823A

Panain

Anders Joh: (Suurniemi) 819B

Pardain

Hindrich Johanss (Pelkilä) 821B

Parkain

Lars L. (Maivala) 820A

Parkin

Hind: (Rantuu) 820A

Johan (Kiiskilänniemi) 822B

Olof (Kiiskilänniemi) 822B

Parkinen

Anders (Ylivesi) 823B

Partain

Jacob (Summala) 822B

Thomas Joh: (Summala) 822B

Pasain

Hindrich And: (Mattila) 823B

Jöns (Pitkälahti) 823B

Jöns And: (Maarala) 823B

Lars (Kaihunmäki) 821B

Lars Jönsson (Maarala) 823B

Måns Jönss (Pitkälahti) 823B

Staffan (Pitkälahti) 823B

Paunoin

Anders Matss (Narila) 822A

Johan Matss (Ronkala) 820A

Lars Ollsson (Narila) 822A

Paunoinen

Matz O. (Ronkala) 820A

Pawelain

Jören (Knuutilanmäki) 820A

Pawilain

Anders (Vuorenmaa) 821A

Påål Pålss (Remojärvi) 822B

Pedikäin

Johan Jörensson (Ollikkala) 822B

Jören (Ollikkala) 822B

Pekurin

Jacob Mårtenss (Pekurila) 820A

Johan Johanss (Pekurila) 820A

Påål Mårtensson (Pekurila) 820A

Pelkinen

Johan (Härkälä) 821B

Pernain

Matz Peerss (Laukkala) 822B

Peter (Laukkala) 822B

Petikäin

Matz Matss (Pitkälahti) 823B

Påål (Pitkälahti) 823B

Peuhkurj

Christer (Näärinki) 822A

Pijki

Matz (Poikola) 820A

Pohiolain

Olof (Pohjois) 821B

Polack

Peter (Kaskii) 822B

Puhakain

Lars Matsson (Hietajärvi) 823A

Peter Matss (Hietajärvi) 823A

Pulkin

Eskel (Ahola) 823B

Matz (Narila) 823A

Niels (Vuorenmaa) 821A

Peter Joanss (Pulkkila) 821A

Påål Pet: (Pulkkila) 823B

Pulkoin

Mårten Mårt. (Haikarila) 821B

Peter (Haikarila) 821B

Purhoin

Lars Larss (Purhola) 820A

Lars Larsson (Purhola) 820A

Putkin

Anders Hindrichss (Narila) 822A

Bengt (Narila) 822A

Puttoin

Bertel (Hatsola) 823A

Pylköin

Christer (Pylkkälä) 823A

Lars Clemetss (Pylkkälä) 823A

Pöndin

Johan Larsson (Vehmaa) 822A

Lars Larsson (Vehmaa) 822A

Lars Månss (Vehmaa) 822A

Maisa Larsdotter (Vehmaa) 822A

Pöxätär

Kirstin (Ollikkala) 821B

Pöyhöin

Anders (Karkeamaa) 822A

Erich (Karkeamaa) 822B

Eskel (Karkeamaa) 823A

Eskel And: (Karkeamaa) 822B

Påål (Karkeamaa) 823A

RAlkuun

Rasain

Peter (Rasala) 824A

Peter Peterss (Rasala) 824A

Rimpi

Anders (Suurniemi) 820A

Ludwich (Kangas) 822A

Matz (Kangas) 822A

Peter Matss (Kangas) 822A

Påål (Suurniemi) 820A

Rodzalain

Johan (Kaskii) 821B

Roikain

Lars Larss (Haikarila) 822B

Rokolain

Christer Pet: (Ruokola) 823B

Hans (Ruokola) 823B

Lars And: (Ruokola) 823A

Lars Nielss (Ruokola) 823A

Mårten (Ruokola) 823B

Rongain

Anders (Ronkala) 820A

Hindrich (Ronkala) 820A

Jören Larss (Ronkala) 822B

Mårten (Suurniemi) 819B

Olof (Suurniemi) 819B

Ropoin

Matz Pålss (Karkeamaa) 822B

Peter Peterss (Näärinki) 822B

Peter Pålss (Näärinki) 822B

Rosenou

(Vehmaa) 822A

Rosti

Hindrich L. (Hietajärvi) 823B

Ruskoin

Hindrich (Karkeamaa) 822A

Ryhain

Anders (Männynmäki) 820A

Johan Petersson (Männynmäki) 820A

Lars (Männynmäki) 820A

Påål (Männynmäki) 820A

Räsein

Matz (Hatsola) 822B

SAlkuun

Sairoin

Lars (Hyötyy) 823A

Seilain

Johan Pet: (Pitkälahti) 823B

Sijkain

Olof (Vehmaa) 822A

Sink

Olof (Pohjois) 822B

Skadewitz

Johan Matsson (Kilpola) 821A

Matz (Kilpola) 821A

Skottilain

Anders (Inkilä) 820A

Solki

Erich Nielsson (Tuhkala) 822B

Matz N. (Tuhkala) 822B

Sopain

Hindrich (Sopala) 824A

Hindrich Pet: (Sopala) 824A

Johan Petersson (Sopala) 824A

Jöns Matsson (Sopala) 824A

Peter (Lipsala) 824A

Sorioin

Lars Månss (Soiniemi) 823A

Sormuin

Peter (Kettula) 820A

Suhoin

Johan (Vuorenmaa) 823A

Summain

Niels (Pohjois) 823B

Swensk

Michel (Kilpola) 821A

Sölfwerarm

Göstaf (Remojärvi) 821A

TAlkuun

Taipal

Anders Erichss (Taipale) 820A

Anders Olss (Taipale) 820A

Erich (Taipale) 820A

Tarkiain

Erich Johanss (Kuosmala) 820A

Jöns (Kuosmala) 820A

Staffan (Maivala) 822A

Tarwain

Lars Mårtenss (Vuorenmaa) 821A

Teiwain

Anders O. (Teivaa) 822B

Johan Ollsson (Teivaa) 822B

Matz Ollsson (Teivaa) 822B

Olof (Teivaa) 822B

Teiwoin

Matz Matss (Teivaa) 823A

Niels (Teivaa) 823A

Tirhoin

Hans Ollss (Suurniemi) 822B

Olof Hanss (Suurniemi) 822B

Tirroin

Peter Hanss (Paatela) 823A

Toiwain

Johan Petersson (Rantuu) 821B

Tojain

Brusius (Näärinki) 821A

Tolwain

Peter (Ylivesi) 823B

Tuhkalain

Matz (Tuhkala) 821B

Matz (Remojärvi) 822B

Tuhkulain

Peter (Tuhkala) 824A

Turhoin

Lars Peterss (Purhola) 820A

Turhokain

Olof (Hatsola) 822B

UAlkuun

Uckoin

Hindrich (Soiniemi) 821B

Lars (Hietajärvi) 823B

Matz (Soiniemi) 821B

Staffan (Hietajärvi) 823B

Thomas Brusiss (Paatela) 821B

VWAlkuun

Wahwoin

Niels (Pappila) 824A

Olof And: (Pohjois) 823A

Wanhain

Jöns (Remojärvi) 821B

Wasara

Matz (Kaskii) 821B

Peter Andersson (Kaskii) 821B

Weijalain

Hindrich Petersson (Veijala) 822B

Peter (Veijala) 822B

Wenein

Christer Peterss (Teivaa) 821B

Peter Petersson (Tuhkala) 822A

Påål Pet: (Tuhkala) 822A

Wenäläin

Isack (Näärinki) 822A

Wesein

Eskel Peterss (Vuorenmaa) 821A

Eskell (Ollikkala) 821B

Peter (Vuorenmaa) 821A

Westerin

Anders (Vehmaa) 823A

Jacob (Vehmaa) 823A

Peter (Vehmaa) 823A

Wetein

Johan (Tyrynmäki) 821B

Johan Jacobss (Summala) 821B

Peter (Summala) 821B

Wihawain

Peter Pet: (Näärinki) 822A

Wänein

Påål Matss (Pitkälahti) 823B

ÅAlkuun

Årkatti

Eskel Pålsson (Hietajärvi) 821B

Jöns Pålss (Hietajärvi) 821B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 655 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laaso 2017