AlkuSavon henkikirjatJuvan pitaja: henkikirjat1682 → Nimihakemisto

Juva henkikirja 1682

Nimihakemisto


-  A  B  C  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  B  C  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

And: Thomae (Kuosmala) 1044B

Anders (Viisala) 1045B

Anders (Ruokola) 1046A

Anders (Pappila) 1046A

Anders Matsson (Härkälänniemi) 1043A

Anders Michelsson (Kaihunmäki) 1045A

Anders Olofsson (Hietajärvi) 1044A

Anders Olofsson (Kiiskilänniemi) 1044A

Anders Peersson (Pylkkälä) 1044B

Annj (Vehmaa) 1044B

Bertel Erichss (Purhola) 1043A

Blasius (Inkilä) 1043B

Caisa (Haikarila) 1044A

Carin (Kaskii) 1043A

Carin (Pohjois) 1045A

Carl Carlsson (Rantuu) 1043A

Christer (Soiniemi) 1045A

Christer (Hottila) 1045A

Christer Nilsson (Heinola) 1045B

Daniel Johansson (Vehmaa) 1044A

Elias Hindersson (Hottila) 1045A

Erich Bertelsson (Purhola) 1043A

Erich Mårtensson (Kaskii) 1043A

Fredrich (Pappila) 1046A

Hans (Ruokola) 1046A

Hend: Majasson (Inkilä) 1043B

Hendrich (Kuosmala) 1043B

Hindrich (Ronkala) 1043A

Hindrich (Knuutilanmäki) 1043B

Ifwar Wisentzison (Viisala) 1045B

Jacob (Lipsala) 1045B

Johan (Männynmäki) 1045A

Johan Anderss: (Leskelä) 1045B

Johan Arfwedss (Mattila) 1043A

Johan Hinderss: (Sopala) 1045B

Johan Larsson (Ollikkala) 1044B

Johan Larsson (Kangas) 1045A

Johan Larsson (Pappila) 1046A

Johan Olss: (Remojärvi) 1044B

Johan Peerss (Pappila) 1046A

Johan Peerss: (Pitkälahti) 1046A

Johan Påfwelsson (Järvenpää) 1043A

Jöns (Maivala) 1044A

Jören Jacobsson (Kuosmala) 1043B

Jören Thomasson (Kuosmala) 1043B

Lars (Maivala) 1044A

Lars (Kaihunmäki) 1045A

Lars Bertelsson (Kangas) 1045A

Lars Hansson (Ruokola) 1046A

Lars Jörensson (Suurniemi) 1043A

Lars Larsson (Näärinki) 1045B

Lars Michelsson (Härkälä) 1043A

Lars Michelsson (Kaskii) 1043A

Lars Nilsson (Maivala) 1043B

Lars Olofsson (Narila) 1045A

Marj (Remojärvi) 1044B

Matz (Tuhkala) 1044B

Matz (Ylivesi) 1046A

Matz Arfwedsson (Mattila) 1043A

Matz Eskelsson (Vehmaa) 1044B

Matz Olofsson (Knuutilanmäki) 1043B

Matz Persson (Vehmaa) 1044A

Michel (Härkälä) 1043A

Michel Christersson (Hännilä) 1045A

Michel Thomasson (Auvila) 1043B

Måns Michelsson (Kiiskilä) 1043A

Måns Pettersson (Kaskii) 1043A

Mårten Ersson (Kiiskilänniemi) 1043A

Nils Larsson (Ruokola) 1046A

Olof Andersson (Taipale) 1043A

Olof Olofsson (Auvila) 1043B

Olof Peersson (Härkälä) 1044B

Olof Thomass: (Rantuu) 1045B

Peer Hindersson (Maivala) 1044A

Peer Jörensson (Pekurila) 1043B

Peer Nilsson (Kiiskilänniemi) 1043A

Petter (Laukkala) 1044A

Petter (Leskelä) 1045B

Petter Anderss: (Ollikkala) 1044A

Petter Jacobsson (Remojärvi) 1045B

Påfwel Staffansson (Kuosmala) 1043B

Påhl Axelsson (Suurniemi) 1043A

Påhl Larsson (Hyötyy) 1044A

Samuel Bertelsson (Taipale) 1043A

Sigfrid Gustavj (Vehmaa) 1044B

Simon Brusisson (Inkilä) 1043B

Simon Christernj (Taipale) 1045A

Sophia (Vuorenmaa) 1044B

Sussanna (Ollikkala) 1044B

Sussanna (Pohjois) 1045A

Thomas (Rantuu) 1043A

Thomas (Auvila) 1045A

Thomas Matss (Summala) 1044B

Thönnes Axelsson (Suurniemi) 1043A

AAlkuun

Achmoller

(Järvenpää) 1044A

Ahoin

Matz (Kangas) 1044A

Aniain

Petter (Männynmäki) 1043A

Aohoin

Anders (Pajusalmi) 1044B

Aufwin

Anders (Mäköis) 1043A

Anders (Auvila) 1043B

Matz (Auvila) 1045A

Nils (Auvila) 1043B

Olof Andersson (Auvila) 1043B

Olof Nilsson (Auvila) 1043B

Aufwin Dito

Anders (Auvila) 1043B

BAlkuun

Baranof

Clas Johan 1046A

Bengtin

Anders (Lehikkola) 1045A

Mårten (Vuorilahti) 1043B

Petter (Lehikkola) 1045A

Påhl (Vuorilahti) 1043B

CAlkuun

Condia

Anders (Maivala) 1043B

Brusius Rasmusson (Maivala) 1043B

Grels Påhlsson (Mäköis) 1045B

Rasmus (Maivala) 1043B

HAlkuun

Haikar

Hindrich (Haikarila) 1045B

Simon (Haikarila) 1045B

Halloin

Abraham (Halola) 1043B

Bengdt Peersson (Härkälä) 1045A

Johan (Halola) 1043B

Lars (Halola) 1043B

Matz (Halola) 1043B

Peer (Härkälä) 1045A

Haloin

Abram (Pitkälahti) 1046A

Michel (Kaskii) 1044A

Michel (Maivala) 1045B

Petter (Pitkälahti) 1046A

Petter Larsson (Kaskii) 1044A

Påhl (Pitkälahti) 1046A

Hamuin

Anders (Vuorenmaa) 1044B

Lars (Lievola) 1045B

Hamunen

Olof (Ollikkala) 1044B

Harmain

Matz (Ylivesi) 1046A

Påhl (Hyötyy) 1044A

Påhl (Ylivesi) 1046A

Hauska

Bengt (Näärinki) 1045B

Heijlain

Nils (Ylivesi) 1046A

Heijnoin

Simon (Pajusalmi) 1044B

Heilain

Frantz (Maivala) 1045A

Nels (Ylivesi) 1046A

Nils (Maivala) 1045A

Påhl (Ylivesi) 1046A

Heinoin

Anders (Kiiskilä) 1043A

Bengt (Karkeamaa) 1045B

Johan Larsson (Heinola) 1045B

Lars (Heinola) 1045B

Olof (Karkeamaa) 1045B

Henin

Simon (Mattila) 1043A

Hennin

Hardwik (Hännilä) 1045A

Staffan (Pohjois) 1045A

Hirfwoin

Petter (Knuutila) 1043B

Hulkoin

Anders (Ollikkala) 1043B

Anders (Härkälä) 1044B

Dawid (Härkälä) 1044B

Hurskain

Olof (Karkeamaa) 1044B

Påfwel (Karkeamaa) 1044B

Huttuin

Hendrich (Auvila) 1044A

Johan (Taipale) 1045A

Petter (Auvila) 1044A

Hyfwöin

Olof (Kettula) 1044A

Hytiain

Påhl (Kilpola) 1043B

Hytiein

Peer Peersson (Knuutila) 1043B

Påhl (Knuutila) 1043B

Håttain

Johan (Pätylä) 1045A

Hämel:

Christer (Lehikkola) 1044B

Gregorius (Murtois) 1043B

Hindrich (Remojärvi) 1044B

Jöns (Näärinki) 1045B

Michel (Jokela) 1045B

Philpus (Näärinki) 1045B

Thomas (Pulkkila) 1045B

Hämeläin

Lars (Knuutilanmäki) 1044A

Nils (Tuhkala) 1045A

Peer (Murtois) 1045A

Peer (Pohjois) 1045B

Hämälein

Cnut (Knuutilanmäki) 1044B

Samuel (Knuutilanmäki) 1044B

Hämäläin

Pähr (Murtois) 1043B

Hännin

Cnut (Maivala) 1044B

Olof (Maivala) 1044B

Petter (Maivala) 1044B

Härkein

Anders (Vehmaa) 1044B

Carl (Murtois) 1043B

Gustaf Eskelsson (Murtois) 1043B

Hans (Härkälä) 1044B

Hemming (Härkälä) 1043A

Johan (Härkälä) 1045B

Jöran (Haikarila) 1045B

Lars (Kaislajärvi) 1043A

Lars Hindersson (Kaislajärvi) 1043A

Matz (Rantuu) 1045A

Peer Peersson (Kaislajärvi) 1043A

Petter (Härkälänniemi) 1043A

Petter (Rantuu) 1045B

Petter Pettersson (Härkälä) 1044B

Påhl (Vehmaa) 1044B

Simon (Rantuu) 1045B

Härköin

Petter (Kuosmala) 1044B

Härkönen

Lars (Pylkkälä) 1044B

Hötylein

Abram (Hyötyy) 1045B

Johan (Hyötyy) 1043B

Petter (Hyötyy) 1045B

IAlkuun

Ickoin

Hendrich (Pohjois) 1045A

Lars (Pohjois) 1045A

Ihalain

Anders (Ollikkala) 1044B

Matz (Mäköis) 1043A

Ikoin

Christer (Pitkälahti) 1046A

Petter (Pitkälahti) 1046A

Ilfwoin

Anders (Vehmaa) 1044B

Immoin

Christer (Suurniemi) 1044A

Lars (Kangas) 1045A

Michel (Kangas) 1045A

Petter (Kangas) 1045A

Ingin

Simon (Pitkälahti) 1046A

JAlkuun

Jackoin

Hend: (Vehmaa) 1045A

Jusseroin

Påhl (Maivala) 1045B

KAlkuun

Kaipain

Johan (Pohjois) 1045A

Lars Påhlsson (Tyrynmäki) 1045A

Petter (Tyrynmäki) 1045A

Kaipiain

Lars (Kangas) 1045A

Petter (Kangas) 1045A

Kankuin

Erich (Ronkala) 1043A

Matz (Ronkala) 1043A

Kartin

Hendrich (Järvenpää) 1044A

Kaupinen

Johan (Vuorenmaa) 1044A

Kaupoin

Johan (Pulkkila) 1045B

Keistin

Påfwel (Maivala) 1044A

Kelniein

Matz Matsson (Kilpola) 1044B

Påhl (Kilpola) 1044B

Kemiläin

Lars (Mäköis) 1044B

Michel (Pätylä) 1044B

Petter (Mäköis) 1044B

Staffan (Mäköis) 1044B

Sussanna (Mäköis) 1044B

Kenilein

Michel (Hottila) 1044A

Kerwin

Lars (Hyötyy) 1043B

Kettuin

Anders (Kettula) 1043A

Anders (Hietajärvi) 1044B

Jöns (Hietajärvi) 1044B

Olof (Hietajärvi) 1044A

Kilkj

Olof (Kiiskilänniemi) 1044A

Kipriäin

Lars (Tuhkala) 1044B

Kipsoin

Matz (Härkälänniemi) 1043A

Kiskin

Anders (Kiiskilänniemi) 1044A

Bertel (Kiiskilä) 1043A

Grels (Pappila) 1046A

Hindrich (Varparanta) 1044B

Johan (Ollikkala) 1044A

Johan (Kiiskilänniemi) 1044A

Lars (Ollikkala) 1044A

Matz (Kiiskilänniemi) 1044A

Matz Larsson (Ollikkala) 1044A

Nils (Kaskii) 1043A

Olof (Kaskii) 1043A

Kiukas

Nils (Karkeamaa) 1044A

Koilain

Lars (Vuorenmaa) 1044B

Kondiain

Nels (Vuorenmaa) 1044B

Korhoin

Eskel (Ylivesi) 1046A

Olof (Ylivesi) 1046A

Kotilain

Anders (Inkilä) 1043B

Ku__

Christer (Mäköis) 1043A

Kuckoin

Lars (Pohjois) 1045A

Nels (Pohjois) 1045A

Kupsa

Hendrich (Kiiskilänniemi) 1044A

Påhl (Kiiskilänniemi) 1044A

Kupsain

Matz (Mattila) 1043A

Kyllein

Ifwar (Rantuu) 1043A

Kårhoin

Jöran (Ylivesi) 1046A

Mårten (Ylivesi) 1046A

Käckeläin

Erich (Vuorenmaa) 1044B

Käriein

Hend: (Remojärvi) 1044B

Jören (Pulkkila) 1046A

LAlkuun

Laitin

Matz (Inkilä) 1043B

Staffan (Ahola) 1045B

Lamain

Lars (Vehmaa) 1043A

Lars (Immola) 1045A

Lambain

Caisa (Vuorenmaa) 1044A

Olof (Vuorenmaa) 1044A

Peer (Vuorenmaa) 1044A

Lambin

Erich Jöransson (Maivala) 1043B

Jöran (Maivala) 1043B

Michel (Kilpola) 1044B

Laukain

Erich Erichsson (Laukkala) 1043A

Jeremias (Laukkala) 1043A

Petter (Laukkala) 1043A

Lautiain

Elias (Lauteala) 1043A

Erich Peersson (Lauteala) 1043A

Johan (Kasintaipale) 1045A

Lars (Lauteala) 1043A

Samuel Peersson (Lauteala) 1043A

Lefwoin

Matz (Vehmaa) 1045A

Lehikoin

Johan (Pappila) 1046A

Leikoin

Johan (Vuorilahti) 1043B

Leikonen

Matz (Lehikkola) 1044B

Petter Matsson (Lehikkola) 1044B

Leskin

Anders (Lievola) 1045B

Jöns (Lievola) 1045B

Matz Peerss: (Ronkala) 1045A

Påhl (Lievola) 1045B

Lijkain

Hans (Lievola) 1045B

Petter (Lievola) 1045B

Lillieskiöld

Erich 1045B

Limatain

Christer (Rantuu) 1045B

Hendrich (Rantuu) 1045B

Jacob (Laukkala) 1045B

Jacob (Ylivesi) 1046A

Matz (Laukkala) 1045B

Petter (Ylivesi) 1046A

Lipsain

Grels (Lipsala) 1045B

Lohmain

Grels (Luomala) 1044A

Långa

Påhl (Koikkala) 1045B

Läfwoin

Michel (Vuorenmaa) 1044A

Läskin

Erich (Leskelä) 1045B

Petter (Leskelä) 1045B

Påhl (Leskelä) 1045B

MAlkuun

Mahrain

Påhl (Haikarila) 1045B

Marain

Erich (Maarala) 1043A

Jöns (Maarala) 1043A

Matz (Maarala) 1045A

Michel (Maarala) 1045A

Måns (Maarala) 1043A

Peer (Maarala) 1045B

Mardikain

Lars (Kaihunmäki) 1045A

Matz (Kaihunmäki) 1045A

Matz (Vehmaa) 1045A

Petter (Kaihunmäki) 1045A

Mondoin

Anders (Ruokola) 1046A

Christer (Ruokola) 1046A

Hans (Ruokola) 1046A

Muikoin

Petter (Näärinki) 1045A

Mullj

Anders Peersson (Näärinki) 1043B

Peer Peersson (Näärinki) 1043B

Påhl (Näärinki) 1043B

Murdoin

Johan (Näärinki) 1045B

Mustoin

Erich (Vuorenmaa) 1044B

Lahrs (Kuosmala) 1043B

Michel (Hatsola) 1045A

Påfwel (Laukkala) 1045B

Muttulain

Gabriel (Härkälänniemi) 1044A

Isack (Järvenpää) 1043A

Mässj

Petter (Tuhkala) 1044B

NAlkuun

N___

Carl (Männynmäki) 1045A

Nazaken

Jacob 1045B

Nulpoin

And: Larsson (Ollikkala) 1043B

Anders (Ollikkala) 1044B

Erich (Ollikkala) 1043B

Erich (Ollikkala) 1044B

Lars (Ollikkala) 1043B

Nupoin

Matz (Pitkälahti) 1046A

Michel (Koikkala) 1046A

Petter (Pitkälahti) 1046A

OAlkuun

Ochtoin

Johan (Vehmaa) 1045A

Oikarin

Petter (Vuorenmaa) 1044A

Oinoin

Lars (Rantuu) 1045A

Mårten (Mäköis) 1045B

PAlkuun

Pardain

Johan (Summala) 1044A

Jören Thomass (Summala) 1044A

Parkinen

And: (Ylivesi) 1046A

Johan (Ylivesi) 1046A

Pasain

Michel (Kaihunmäki) 1045B

Petter Larsson (Kaihunmäki) 1045B

Passoin

Staffan (Ollikkala) 1045A

Paunoin

Matz Andersson (Narila) 1045A

Thomas (Narila) 1045A

Peckin

Peer (Pitkälahti) 1046A

Pedikein

Brijta (Ollikkala) 1044A

Caisa (Ollikkala) 1044A

Christer (Ollikkala) 1044A

Jöns (Ollikkala) 1044A

Olof (Ollikkala) 1044A

Pekurin

Hendrich (Pekurila) 1043B

Jacob (Pekurila) 1043B

Påhl (Pekurila) 1043B

Påhl Påhlsson (Pekurila) 1043B

Pennain

Påhl (Suurniemi) 1043A

Permäin

Matz (Laukkala) 1045A

Petikein

Jonas (Pitkälahti) 1046A

Matz (Pitkälahti) 1046A

Petter (Pitkälahti) 1046A

Påhl (Pitkälahti) 1046A

Petkin

Johan (Remojärvi) 1043B

Pijk

Matz (Poikola) 1043A

Pirin

Johan (Remojärvi) 1044B

Olof (Remojärvi) 1044B

Puhakain

Lars (Hietajärvi) 1045A

Matz (Hietajärvi) 1045A

Pulkin

Anders (Pulkkila) 1046A

Bengt (Pulkkila) 1046A

Jacob (Pulkkila) 1046A

Matz (Pulkkila) 1046A

Purhoin

Johan (Purhola) 1043A

Lars (Purhola) 1043A

Olof Larsson (Purhola) 1043A

Purhoin Kilkj

Lars (Purhola) 1043A

Lars Larsson (Purhola) 1043A

Putkin

Anders (Narila) 1045B

Bengt (Kilpola) 1043B

Eskel (Ahola) 1045B

Matz (Narila) 1045B

Pylkein

Eskel Christerss: (Pylkkälä) 1045B

Lars (Pylkkälä) 1045B

Påfwilain

Jören (Knuutilanmäki) 1043B

Påsain

Måns (Ylivesi) 1046A

Pärnein

Peer (Laukkala) 1044A

Päteläin

Thomas (Suurniemi) 1043A

Pöhöin

Eskel (Karkeamaa) 1045A

Pöndin

Johan (Vehmaa) 1044A

RAlkuun

Remoin

Hendrich (Remojärvi) 1043B

Johan (Remojärvi) 1043B

Rimpi

Lodwick (Vehmaa) 1044B

Rimpin

Matz (Kangas) 1044B

Rimpj

Påhl (Suurniemi) 1045A

Roikoin

Johan (Haikarila) 1044A

Petter (Haikarila) 1044A

Rosenou

(Vehmaa) 1044A

Hedewig (Vehmaa) 1044A

Rot

Johan (Remojärvi) 1043B

Rotzalain

Hans Johansson (Kaskii) 1045A

Johan (Kaskii) 1045A

Matz (Kaskii) 1045A

Råckain

Anders (Pohjois) 1045B

Råkolain

And: Petterss: (Miettula) 1045B

Anders (Ruokola) 1046A

Lars (Ruokola) 1046A

Petter (Miettula) 1045B

Rångain

Hindrich (Ronkala) 1043A

Johan (Suurniemi) 1043A

Olof Olofsson (Suurniemi) 1043A

Petter (Suurniemi) 1043A

Råpoin

Anders (Karkeamaa) 1044A

Påhl (Karkeamaa) 1044A

Räsein

Matz (Hatsola) 1044A

Räsäin

Petter (Rasala) 1045B

SAlkuun

Safwo__

Thomas (Summala) 1044A

Sairin

Hans (Vehmaa) 1044A

Savon__

Hend: (Pappila) 1046A

Skadawitz

Carl (Kilpola) 1044A

Johan (Kilpola) 1044A

Swante (Kilpola) 1043B

Smed

Olof (Ahola) 1045B

Sorjoin

Matz (Härkälänniemi) 1043A

Såpain

Hendrich (Sopala) 1045B

Peer (Lipsala) 1045B

Sårioin

Lars (Soiniemi) 1045A

Säckin

And: (Pitkälahti) 1046A

TAlkuun

Tahrkiain

Cossma (Näärinki) 1043B

Lars Larsson (Näärinki) 1043B

Taipalain

Anders (Taipale) 1043A

Anders (Pelkilä) 1044A

Anders Andersson (Taipale) 1043A

Tarfuoin

Lars (Vuorenmaa) 1044B

Tarkiain

Anders (Vuorilahti) 1043B

Hans (Kuosmala) 1043B

Hendrich (Maivala) 1044B

Johan (Näärinki) 1043B

Matz Matsson (Vuorilahti) 1043B

Petter (Soiniemi) 1044B

Petter Matsson (Vuorilahti) 1043B

Staffan (Vuorilahti) 1043B

Staffan (Maivala) 1044B

Teifwain

Anders (Teivaa) 1045A

Jöns Olofsson (Haikarila) 1044A

Matz (Haikarila) 1044A

Matz (Teivaa) 1044A

Michel (Teivaa) 1044A

Nils (Teivaa) 1044A

Olof (Teivaa) 1045A

Staffan (Teivaa) 1044A

Tirroin

Erich (Suurniemi) 1043A

Hans (Paatela) 1044A

Matz (Paatela) 1044A

Peer (Paatela) 1044A

Toropain

Simon (Laukkala) 1045A

Totinen

Mårten (Soiniemi) 1044B

Turakain

Anders Christerss: (Männynmäki) 1043A

Hindrich Ollsson (Näärinki) 1044B

Johan (Männynmäki) 1043A

Lars Ollsson (Näärinki) 1044B

Olof (Näärinki) 1044B

Turpin

Anders (Karkeamaa) 1044A

Turukain

Anders (Turakkala) 1043B

Lars (Turakkala) 1043B

Petter Larsson (Turakkala) 1043B

Tålska

Olof (Hatsola) 1045B

UAlkuun

Uckoin

Matz (Soiniemi) 1044B

Uikain

Hindrich (Paatela) 1044B

Olof (Paatela) 1044B

VWAlkuun

Wachwain

Olof (Pohjois) 1045A

Wachwoin

Johan (Auvila) 1043B

Wara

Matz (Ollikkala) 1044A

Wasarain

Anders (Kaskii) 1045A

Petter (Kaskii) 1045A

Weijalain

Hind: (Veijala) 1044A

Petter Pettersson (Veijala) 1044A

Sigfred Peersson (Veijala) 1044A

Westerin

Peer Anderss (Vehmaa) 1045A

Petter (Vehmaa) 1045A

Westoin

Olof (Ylivesi) 1046A

Wihawain

Petter (Näärinki) 1044B

Wänelein

Isack (Näärinki) 1044A

Olof (Näärinki) 1044A

Wänäin

Peer (Pitkälahti) 1046A

Petter (Tuhkala) 1044B

Påhl (Tuhkala) 1044B

Wänäläin

Jacob (Summala) 1044B

Wätein

Johan (Summala) 1044B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 505 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laaso 2017