AlkuSavon henkikirjatJuvan pitaja: henkikirjat1694 → Nimihakemisto

Juva henkikirja 1694

Nimihakemisto


-  A  B  C  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  B  C  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

And. Andss. (Auvila) 2144B

And. Pehrss (Pylkkälä) 2151A

Ander Andsson (Lievola) 2148B

Anders (Auvila) 2144B

Anders (Hottila) 2145A

Anders (Kiiskilänniemi) 2147A

Anders (Viisala) 2153B

Anders (Ruokola) 2154A

Anders Mattson (Vehmaa) 2153A

Anders Pehrs: (Härkälä) 2144B

Anders Sigfred (Kettula) 2146B

Anna (Kirkonkylä) 2155A

Arfwe Erichss (Mattila) 2148B

Aron Bengdtss: (Vuorenmaa) 2153B

Bertel Michelss (Härkälä) 2145A

Christer (Kaskii) 2146B

Christer (Pätylä) 2150A

Christer Hindss: (Kilpola) 2147A

Dawid (Lauteala) 2148A

Elias Larsson (Lauteala) 2148A

Erich (Auvila) 2144B

Esaias Hindss (Hottila) 2145A

Eskell (Vehmaa) 2153A

Eskell Christerss (Pylkkälä) 2151A

Eskell Jöranss (Inkilä) 2146A

Frans (Inkilä) 2146A

Frans Nielss (Maivala) 2149A

Fredrich (Vehmaa) 2153A

Gustaf (Maivala) 2149A

Hans (Pitälahti) 2154A

Heming (Ollikkala) 2150A

Heming Thomasson (Härkälä) 2145A

Hind. Johanss: (Remojärvi) 2151B

Hind. Larss (Hietajärvi) 2145B

Hind. Påhlss (Rantuu) 2151B

Hindrich (Auvila) 2144B

Hindrich (Knuutila) 2147A

Hindrich (Veijala) 2153A

Hindrich Pehrss (Veijala) 2153A

Isack (Kaskii) 2146B

Isack Thomass (Knuutila) 2147A

Jacob (Pylkkälä) 2151A

Johan (Hottila) 2145A

Johan (Kangas) 2146B

Johan (Kiiskilänniemi) 2147A

Johan (Knuutilanmäki) 2147A

Johan (Leskelä) 2148A

Johan (Maarala) 2149A

Johan (Purhola) 2150B

Johan (Suurniemi) 2152A

Johan Johans (Ronkala) 2151B

Johan Johanss (Pohjois) 2154B

Johan Laarsson (Kirkonkylä) 2155A

Johan Larss. (Heinola) 2145B

Johan Larsson (Vehmaa) 2153A

Johan Pehrson (Lievola) 2148B

Jonas (Näärinki) 2149B

Jöran (Haikarila) 2145B

Jöran Gibrel (Ollikkala) 2150A

Jöran Johanss (Haikarila) 2145B

Jöran Simonsson (Pohjois) 2154B

Karin (Inkilä) 2146A

Kirstin (Veijala) 2153A

Laars (Murtois) 2149B

Laars (Ruokola) 2154A

Laars Andsson (Ruokola) 2154A

Laars Pehrss. (Kangas) 2146B

Lars (Ollikkala) 2150A

Lars Larss: (Laukkala) 2148A

Larss Eskelss (Remojärvi) 2151B

Marckus (Suurniemi) 2152A

Markus (Suurniemi) 2152A

Mattz (Ahola) 2144B

Mattz (Männynmäki) 2148B

Mattz (Pylkkälä) 2151A

Mattz (Ronkala) 2151B

Mattz (Remojärvi) 2151B

Mattz Johanss (Kiiskilänniemi) 2147A

Mattz Oloffss. (Kettula) 2146B

Mattz Philipss (Kangas) 2146B

Michel (Auvila) 2144B

Michel Thomsson (Auvila) 2144B

Michell Michelss (Maarala) 2149A

Michell Nielss (Mattila) 2148B

Mårten Jörans: (Ylivesi) 2154B

Niels (Mattila) 2148B

Niels (Maivala) 2149A

Niels (Palonen) 2150A

Niels Michelss (Ylivesi) 2154B

Niels Nielsson (Tuhkala) 2152B

Niels Oloffss (Kaskii) 2146B

Niels Oloffss. (Auvila) 2144B

Niels Påhlss. (Ylivesi) 2154B

Niels Thomass (Karkeamaa) 2147A

Olof (Kuosmala) 2144B

Olof (Härkälä) 2144B

Olof (Kaskii) 2146B

Olof Brusius: (Kilpola) 2147A

Olof Larss: (Laukkala) 2148A

Oloff (Härkälä) 2145A

Oloff (Heinola) 2145B

Oloff (Kettula) 2146B

Oloff (Rasala) 2151B

Oloff (Vuorenmaa) 2153B

Oloff Olofsson (Kaihunmäki) 2146B

Pehr (Heinola) 2145B

Pehr (Pulkkila) 2151A

Pehr (Ronkala) 2151B

Pehr (Vehmaa) 2153A

Pehr (Vuorenmaa) 2153B

Pehr (Kirkonkylä) 2155A

Pehr Andss. (Leskelä) 2148A

Pehr Johans: (Leskelä) 2148A

Pehr Johanss: (Maarala) 2149A

Pehr Johansson (Suurniemi) 2152A

Pehr Michelsson (Halola) 2145B

Pehr Olofsson (Illainmäki) 2154B

Pehr Pehrss (Rasala) 2151B

Pehr Pehrss. (Tuhkala) 2153A

Pehr Sigfredsson (Veijala) 2153A

Philip Hindss (Kuosmala) 2144B

Påhl (Järvenpää) 2146A

Påhl (Maivala) 2149A

Påhl (Näärinki) 2149B

Påhl (Remojärvi) 2151B

Påhl (Ylivesi) 2154B

Påhl Andss (Hietajärvi) 2145A

Sigfred (Tuhkala) 2152B

Sigfred (Veijala) 2153A

Sigfred Andss. (Kettula) 2146B

Sigfred Mattsson (Kirkonkylä) 2155A

Simon Johanss (Hottila) 2145A

Simon Simonson (Pohjois) 2154B

Staff Oloffss (Ahola) 2144B

Staffan Larsson (Vehmaa) 2153A

Staffan Michelss (Vehmaa) 2153A

Thomas (Härkälä) 2145A

Thomas Hindss: (Kettula) 2146B

Tönnes Axelss. (Mattila) 2148B

Åcke Månson (Kuosmala) 2144B

AAlkuun

Ackmöller

Erich (Järvenpää) 2146A

Afwin

Anders (Mäköis) 2148B

Pehr (Mäköis) 2148B

Afwoin

Mattz (Soiniemi) 2152A

Aselain

Hind. (Kuosmala) 2144B

Påhl (Kuosmala) 2144B

Asikain

(Taipale) 2152B

Aufwin

Mattz (Ahola) 2144B

BAlkuun

Bengdtin

Laars (Vuorilahti) 2153A

Bengtin

Pehr (Lehikkola) 2148A

Påhl (Vuorilahti) 2153A

Bromerius

Abraham (Kirkonkylä) 2155A

Laars (Kirkonkylä) 2155A

Buusch

(Murtois) 2149B

CAlkuun

Caipin

Johan (Ahola) 2144B

Laars (Ahola) 2144B

Mattz (Ahola) 2144B

Capinen

Mårten (Sopala) 2152A

Carstenius

(Murtois) 2149B

Cnutel:

Jöran (Teivaa) 2152B

GAlkuun

Gewaler

Simon (Jokela) 2146A

Gräss

Karll (Paatela) 2150B

HAlkuun

Hackelinen

Anders (Kasintaipale) 2147A

Johan (Kasintaipale) 2147A

Hakorin

Hindrich (Leskelä) 2148A

Johan (Maivala) 2149A

Jöran (Leskelä) 2148A

Laars (Maivala) 2149A

Halloin

Abram (Halola) 2145B

Johan (Halola) 2145B

Johan (Kiiskilä) 2146B

Lars (Järvenpää) 2146A

Lars (Maarala) 2149A

Mattz (Maarala) 2149A

Niels (Kaskii) 2147A

Pehr (Kaskii) 2147A

Haloin

Bengdt (Härkälä) 2145A

Jacob (Soiniemi) 2152A

Jochum (Kiiskilä) 2146B

Mattz (Pitälahti) 2154A

Pehr (Pitälahti) 2154A

Påhl (Pitälahti) 2154A

Staffan (Soiniemi) 2152A

Staffan (Pitälahti) 2154A

Hamoin

Anders (Vuorenmaa) 2153B

Harkain

Mattz (Rantuu) 2151B

Pehr (Rantuu) 2151B

Harkein

Pehr (Kuosmala) 2144B

Simon (Rantuu) 2152A

Harmain

Johan (Hyötyy) 2146A

Mattz (Ylivesi) 2154B

Påhl (Hyötyy) 2146A

Hauska

Bengdt (Näärinki) 2149B

Hemel:

Anna (Murtois) 2149B

Hindrich (Murtois) 2149B

Hindrich (Remojärvi) 2151B

Johan (Knuutilanmäki) 2147A

Johan (Murtois) 2149B

Johan (Näärinki) 2149B

Johan (Remojärvi) 2151B

Karin (Murtois) 2149B

Mattz (Knuutilanmäki) 2147A

Mattz (Ylivesi) 2154B

Michell (Sopala) 2152A

Mårten (Remojärvi) 2151B

Olof (Murtois) 2149B

Pehr (Murtois) 2149B

Pehr (Pohjois) 2150B

Hemoin

Mattz (Ollikkala) 2150A

Henoin

Niels (Pohjois) 2154B

Herckain

Johan (Härkälä) 2145A

Hijrffwin

Anders (Vuorenmaa) 2153B

Mattz (Vuorenmaa) 2153B

Hijrfwin

Pehr (Knuutila) 2147A

Hoijnin

Hind. (Pajusalmi) 2151A

Hulkoin

Anders (Härkälä) 2145A

Dawid (Härkälä) 2145A

Laars (Härkälä) 2145A

Hullkin

Hind. (Tuhkala) 2153A

Huttein

Johan (Hietajärvi) 2145A

Johan (Soiniemi) 2152A

Huttin

Petter (Auvila) 2144B

Hyttel:

Abram (Hyötyy) 2146A

Pehr (Hyötyy) 2146A

Hyttelein

Anders (Hyötyy) 2146A

Sigfred (Hyötyy) 2146A

Hyttin

Jöran (Kilpola) 2147A

Påhl (Knuutila) 2147A

Påhl (Kilpola) 2147A

Hänin

Cnuth (Maivala) 2149A

Johan (Pohjois) 2150B

Pehr (Maivala) 2149A

Staffan (Pohjois) 2150B

Hännin

Hans (Hännilä) 2146A

Hardwick (Hännilä) 2146A

Härckin

Hindrich (Kaislajärvi) 2147A

Johan (Kaislajärvi) 2147A

Lars (Kaislajärvi) 2147A

Härkein

And. (Härkälänniemi) 2145A

And. Matson (Härkälänniemi) 2145A

Hindrich (Haikarila) 2145B

Jöran (Haikarila) 2145B

Pehr Andss (Härkälänniemi) 2145A

Höfwein

Abram (Paatela) 2150B

Hörkein

Mattz (Pulkkila) 2151A

IAlkuun

Ickoin

Hindrich (Pohjois) 2150B

Laars (Pohjois) 2150B

Pehr (Pohjois) 2150B

Ihal:

Johan (Palonen) 2150A

Ihalain

Anders (Ollikkala) 2150A

Arfwed (Ollikkala) 2150A

Laars (Ollikkala) 2150A

Ikoin

Anders (Pitälahti) 2154A

Johan (Pitälahti) 2154A

Mårten (Pitälahti) 2154A

Illfwoin

And. (Pelkilä) 2150A

Imoin

Michell (Kangas) 2146B

Pehr (Kangas) 2146B

Ingen

Anna (Pitälahti) 2154A

Mårten (Pitälahti) 2154A

Simon (Pitälahti) 2154A

Ingoin

Johan (Pitälahti) 2154A

JAlkuun

Jockol:

Johan (Knuutila) 2147A

Jusorin

Johan (Maivala) 2149A

Påhl (Maivala) 2149A

Jönckoin

Erich (Suurniemi) 2152A

KAlkuun

K_stin

Påhl (Maivala) 2149A

Kaipain

Jöran (Männynmäki) 2148B

Lars (Tyrynmäki) 2152B

Pehr (Tyrynmäki) 2152B

Kamelein

Thomas (Hottila) 2145A

Kanckuin

Laars (Ronkala) 2151A

Mattz (Ronkala) 2151A

Påhl (Ronkala) 2151A

Karain

Anna (Pulkkila) 2151A

Casper (Pulkkila) 2151A

Jöran (Pulkkila) 2151A

Kaupin

Johan (Vuorenmaa) 2153B

Lars (Vuorenmaa) 2153B

Mårten (Vuorenmaa) 2153B

Kemel:

Staffan (Heinola) 2145B

Keppain

Johan (Pohjois) 2150B

Kerkin

Anders (Näärinki) 2149B

Påhl (Näärinki) 2149B

Kerwein

Jöran (Lehikkola) 2148A

Kettin

Johan (Hietajärvi) 2145A

Niels (Hietajärvi) 2145A

Oloff (Hietajärvi) 2145A

Kettuin

And. (Hietajärvi) 2145B

Kettwein

And. (Purhola) 2150B

Kiettuin

Påhl (Ylivesi) 2154B

Kilkin

Jöran (Hietajärvi) 2145A

Killckij

Gustaff (Purhola) 2150B

Laars (Purhola) 2150B

Thomas (Purhola) 2150B

Kiprin

Laars (Remojärvi) 2151B

Kiskin

Bertel (Kiiskilä) 2146B

Erich (Kiiskilä) 2146B

Grels (Mäköis) 2148B

Hindrich (Kiiskilänniemi) 2147A

Johan (Kiiskilä) 2146B

Johan (Vehmaa) 2153A

Karll (Kiiskilänniemi) 2147A

Mattz (Ollikkala) 2150A

Niels (Hietajärvi) 2145B

Pehr (Hietajärvi) 2145B

Staffan (Kiiskilänniemi) 2147A

Kittuin

Niels (Ylivesi) 2154B

Kiuckoin

Påhl (Kiiskilä) 2146B

Kondain

Niels (Vehmaa) 2153A

Kondiain

Anders (Kaihunmäki) 2146B

Hindrich (Kaihunmäki) 2146B

Johan (Kaihunmäki) 2146B

Kondin

Brusius (Maivala) 2149A

Kordiein

And. Nielss (Suurniemi) 2152A

Kordoin

Pehr (Veijala) 2153A

Korhoin

Johan (Ylivesi) 2154B

Olof (Ylivesi) 2154B

Kuckoin

Erich (Karkeamaa) 2147A

Jacob (Karkeamaa) 2147A

Niels (Karkeamaa) 2147A

Niels (Pohjois) 2150B

Kupsain

Mattz (Kiiskilänniemi) 2147A

Kupssa

Hindrich (Kiiskilänniemi) 2147A

Påhl (Kiiskilänniemi) 2147A

Kurhoin

Michell (Männynmäki) 2148B

Käkelein

Erich (Vuorenmaa) 2153B

Kämolain

Anders (Pätylä) 2150A

Michel (Pätylä) 2150A

LAlkuun

Lahmain

Christer (Luomala) 2148A

Grelss (Luomala) 2148A

Jacob (Luomala) 2148A

Lamain

Laars (Immola) 2146A

Lars (Vehmaa) 2153A

Swante (Vehmaa) 2153A

Lambain

Pehr (Näärinki) 2149B

Sigfred (Taipale) 2152B

Lambien

Erich (Maivala) 2149A

Langoin

Hind. (Teivaa) 2152B

Påhl (Koikkala) 2147A

Latin

Mattz (Kilpola) 2147A

Leckon

Brusius (Ronkala) 2151A

Lefwoin

Pehr (Rantuu) 2152A

Lehikoin

Mattz (Lehikkola) 2148A

Pehr (Lehikkola) 2148A

Lehnin

Pehr (Vehmaa) 2153A

Lemken

(Inkilä) 2146A

Lijkoin

Hans (Lievola) 2148B

Pehr (Lievola) 2148B

Lijllieskyldh

Karll (Pohjois) 2154B

Lijmatain

Anders (Rantuu) 2151B

Christer (Rantuu) 2151B

Lijmattin

Hindrich (Ylivesi) 2154B

Jacob (Ylivesi) 2154B

Mattz (Ylivesi) 2154B

Lillius

Hind. (Näärinki) 2149B

Maria (Näärinki) 2149B

Sopia (Näärinki) 2149B

Lipsain

Grelss (Lipsala) 2148A

Jacob (Lipsala) 2148A

Lomb:

Pehr (Vehmaa) 2153A

Luckoin

Johan (Hietajärvi) 2145B

Pehr (Hietajärvi) 2145B

Läskin

Påhl (Lievola) 2148A

Löffer?

Pehr (Pitälahti) 2153B

MAlkuun

Marain

Erich (Maarala) 2149A

Jacob (Koikkala) 2147A

Laars (Koikkala) 2147A

Mårten (Maarala) 2149A

Pehr (Maarala) 2149A

Mardikain

Laars (Kaihunmäki) 2146A

Mattz (Kaihunmäki) 2146A

Pehr (Remojärvi) 2151B

Pehr (Vehmaa) 2153A

Martin

Anders (Hietajärvi) 2145B

Johan (Hietajärvi) 2145B

Messe

Pehr (Pohjois) 2154B

Muckoin

Mattz (Näärinki) 2149B

Mustoin

Erich (Jokela) 2146A

Laars (Hatsola) 2145B

Michell (Hatsola) 2145B

Michell (Hatsola) 2146A

Påhl (Rantuu) 2151B

Mutel:

Isack (Järvenpää) 2146A

Johan (Järvenpää) 2146A

Muttlain

Johan (Kangas) 2146B

Måndoin

Anders (Ruokola) 2154A

Christer (Ruokola) 2154A

Hans (Ruokola) 2154A

Mässij

Pehr (Tuhkala) 2152B

NAlkuun

Narrin

Thomas (Rantuu) 2151B

Nigreus

Carl (Männynmäki) 2148B

Nijsein

Christer (Heinola) 2145B

Noisenn

Olof (Immola) 2146A

Noppoin

Mattz (Pitälahti) 2153B

Nosiain

And. (Pohjois) 2150B

Nullpoin

And. (Ollikkala) 2150A

Erich (Ollikkala) 2150A

Olof (Ollikkala) 2150A

Nåppoin

Mattz (Pitälahti) 2154A

Oloff (Pitälahti) 2154A

Pehr (Pitälahti) 2154A

OAlkuun

Oijnoin

Laars (Mäköis) 2148B

Mårten (Mäköis) 2148B

Olckoin

Erich (Knuutilanmäki) 2147A

Pehr (Knuutilanmäki) 2147A

Påhl (Knuutilanmäki) 2147A

Olikain

Pohl (Narila) 2150A

Ottin

Daniel (Ronkala) 2151B

Pehr (Ronkala) 2151B

Påhl (Ronkala) 2151B

PAlkuun

Pafwil:

Anders (Vuorenmaa) 2153B

Pehr Laarsson (Vuorenmaa) 2153B

Pafwolain

Jacob (Remojärvi) 2151B

Pehr (Remojärvi) 2151B

Pajain

Jost (Pitälahti) 2153B

Thomas (Pitälahti) 2153B

Pajnun

Johan (Suurniemi) 2152A

Parckin

Lars (Kiiskilänniemi) 2147A

Pardain

Johan (Summala) 2152A

Jöran (Summala) 2152A

Parkin

Johan (Ylivesi) 2154B

Parkoinen

Clas (Mattila) 2148B

Pasain

Hindrich (Mattila) 2148B

Pasoin

Johan (Ollikkala) 2150A

Staffan (Ollikkala) 2150A

Passoin

Anders (Pitälahti) 2153B

Måns (Pitälahti) 2153B

Pastin

Pehr (Kaihunmäki) 2146B

Peckerin

And. (Vuorenmaa) 2153B

Pehr (Vuorenmaa) 2153B

Pedikain

Pehr (Pitälahti) 2154A

Peedeckain

Christer (Ollikkala) 2150A

Hindrich (Ollikkala) 2150A

Laars (Ollikkala) 2150A

Olof (Ollikkala) 2150A

Pekurin

Hindrich (Pekurila) 2151A

Jacob (Pekurila) 2151A

Mårten (Pekurila) 2151A

Påhl (Pekurila) 2151A

Penoin

Oloff (Laukkala) 2147A

Påhl (Laukkala) 2147A

Pernain

And. (Maarala) 2149A

Pernäin

Mattz (Laukkala) 2148A

Matz Pehrs (Laukkala) 2148A

Oloff (Laukkala) 2148A

Påhl (Laukkala) 2148A

Peuj:

Erich (Pitkälahti) 2150B

Hindrich (Pitkälahti) 2150B

Jöran (Pitkälahti) 2150B

Piedikain

Christer (Pitälahti) 2154A

Jonas (Pitälahti) 2154A

Pehr (Pitälahti) 2154A

Staffan (Pitälahti) 2154A

Pijck

Anders (Poikola) 2150A

Berndt (Kuosmala) 2144B

Johan (Poikola) 2150A

Pistohlkors

Abraham (Illainmäki) 2154B

Poijelajin

Niels (Tuhkala) 2152B

Pojol:

Johan (Pellilä) 2150A

Pollein

Grelss (Laukkala) 2148A

Pröss

Johan (Kilpola) 2147A

Puhkain

Lars (Hietajärvi) 2145A

Mattz (Hietajärvi) 2145A

Mattz Larss (Hietajärvi) 2145A

Pulkin

Jacob (Pulkkila) 2151A

Påhl (Pulkkila) 2151A

Pullkin

And. (Pulkkila) 2151A

Bengdt (Pulkkila) 2151A

Johan (Pulkkila) 2151A

Mattz (Pulkkila) 2151A

Pullkoin

Pehr (Haikarila) 2145B

Pundain

Pehr (Ylivesi) 2154B

Punoin

Mattz (Narila) 2150A

Pehr (Narila) 2150A

Thomas (Narila) 2150A

Purhoin

Hind. (Purhola) 2150B

Johan (Laukkala) 2148A

Puttkoin

Anders (Narila) 2149B

Mattz (Narila) 2149B

Puttoin

Johan (Kilpola) 2147A

Pyijhin

Bengdt (Karkeamaa) 2147A

Eskell (Karkeamaa) 2147A

Pyrkin

Laars (Vuorenmaa) 2153B

Påhl (Vuorenmaa) 2153B

Pöhoin

Eskell (Karkeamaa) 2147A

Lars (Karkeamaa) 2147A

Pöndin

Johan (Vehmaa) 2153A

RAlkuun

Rajutin

Thomas (Summala) 2152A

Ramb

Pehr (Teivaa) 2152B

Rennip

Pehr (Kangas) 2146B

Rijmpin

Anders (Kilpola) 2147A

Erich (Kaskii) 2146B

Rockain

Anders (Pohjois) 2154B

Johan (Haikarila) 2145B

Pehr (Haikarila) 2145B

Rockol:

And. (Miettula) 2149A

Johan (Miettula) 2149A

Mårten (Inkilä) 2146A

Rodzallain

Hans (Kaskii) 2146B

Johan (Kaskii) 2146B

Mattz (Kaskii) 2146B

Rokol:

Anders (Ruokola) 2154A

Bengdt (Ruokola) 2154A

Simon Hanss (Ruokola) 2154A

Thomas (Ruokola) 2154A

Ropoin

Anders (Karkeamaa) 2147A

Påhl (Karkeamaa) 2147A

Roujtain

Hindrich (Suurniemi) 2152A

Rumppi

Christer (Vuorenmaa) 2153B

Ryhain

Pehr (Männynmäki) 2148B

Ryhoin

Benijam (Pohjois) 2154B

Rångain

Erich (Suurniemi) 2152A

Johan (Suurniemi) 2152A

Rångan

Arfwed (Ronkala) 2151B

Oloff (Ronkala) 2151B

Räisain

Hendrich (Hatsola) 2145B

Pehr (Hatsola) 2145B

Räsiein

Laars (Koikkala) 2153B

Pehr (Koikkala) 2153B

SAlkuun

Schadevidz

Swant (Kilpola) 2147A

Schadwidz

Carll (Kilpola) 2147A

Mattz (Kilpola) 2147A

Sojroin

Christer (Soiniemi) 2152A

Johan (Soiniemi) 2152A

Soppoin

Påhl (Mäköis) 2148B

Soppon

Johan (Sopala) 2152A

Sållkj

Clemet (Tuhkala) 2152B

Johan (Tuhkala) 2152B

TAlkuun

Taifwain

Anders (Teivaa) 2152B

Mattz (Teivaa) 2152B

Niels (Teivaa) 2152B

Taipelin

Anders (Taipale) 2152A

Olof (Taipale) 2152A

Tarckain

Anders (Vuorilahti) 2153B

Mattz (Vuorilahti) 2153B

Pehr (Vuorilahti) 2153B

Staffan (Vuorilahti) 2153B

Tarfwain

Mattz (Narila) 2149B

Tarkin

Johan (Näärinki) 2149B

Laars (Näärinki) 2149B

Lars (Näärinki) 2149B

Tarkoin

Hindrich (Maivala) 2149A

Hindrich (Remojärvi) 2152A

Pehr (Soiniemi) 2152A

Påhl (Maivala) 2149A

Staffan (Maivala) 2149A

Tefwain

Oloff (Teivaa) 2152B

Teifwain

Mattz (Haikarila) 2145B

Terroin

Johan (Veijala) 2153A

Tett

(Kuosmala) 2144B

Tirroin

Hans (Paatela) 2150B

Mattz (Paatela) 2150B

Torskain

Heming (Hatsola) 2146A

Johan (Hatsola) 2146A

Olof (Hatsola) 2146A

Tucklein

Jören (Kuosmala) 2144B

Turackain

Laars (Näärinki) 2149B

Turakain

Anders (Männynmäki) 2148B

Anders (Turakkala) 2152B

Johan (Männynmäki) 2148B

Laars (Turakkala) 2152B

Niels (Turakkala) 2152B

Olof (Turakkala) 2152B

Pehr (Turakkala) 2152B

Täifwain

Erich (Teivaa) 2152B

Michell (Teivaa) 2152B

UAlkuun

Uawahwain

Johan (Näärinki) 2149B

Uckoin

Hind. (Paatela) 2150B

Olof (Mattila) 2148B

Olof (Paatela) 2150B

Thomas (Paatela) 2150B

Uösterin

Pehr (Järvenpää) 2146A

VWAlkuun

Wanhwain

Johan (Pohjois) 2150B

Wasara

Anders (Kaskii) 2147A

Pehr (Kaskii) 2147A

Wihlain

Laars (Härkälä) 2145A

Wijssa

Mattz (Ronkala) 2151B

Wisentin

Ifwar (Viisala) 2153B

Wittikain

Mattz (Näärinki) 2149B

Pehr (Näärinki) 2149B

Wänel:

Mattz (Männynmäki) 2148B

Wännain

Pehr (Pitälahti) 2154A

Wännel:

Johan (Näärinki) 2149B

Olof (Näärinki) 2149B

Wästerin

Anders (Vehmaa) 2153A

Pehr (Vehmaa) 2153A

Wättein

Jacob (Maivala) 2149A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 588 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laaso 2017