AlkuSavon henkikirjatJuvan pitaja: henkikirjat1707 → Nimihakemisto

Juva henkikirja 1707

Nimihakemisto


-  A  B  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  B  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders (Kettula) 5033

Anders (Karkeamaa) 5036

Anders (Lehikkola) 5037

Anders (Näärinki) 5041

Anders (Ruokola) 5046

Anders Bertelsson (Rantuu) 5045

Anders Eskelss. (Karkeamaa) 5036

Anders Peerss. (Näärinki) 5041

Bengdt (Karkeamaa) 5036

Bertell (Pohjois) 5044

Carll Peersson (Pohjois) 5043

Christer (Hatsola) 5031

Christer (Hännilä) 5032

Christer Perss: (Näärinki) 5040

Clemet Christerss (Remojärvi) 5045

Daniell Christerss. (Varparanta) 5048

Erich (Inkilä) 5032

Erich (Remojärvi) 5046

Erich (Veijala) 5048

Erich Erichss. (Knuutila) 5035

Erich Erichss. (Lauteala) 5037

Erich Jacobs. (Kuosmala) 5029

Eskell (Murtois) 5040

Eskell Christersson (Tuhkala) 5047

Eskell Peersson (Näärinki) 5041

Frans Christerss. (Koikkala) 5035

Gestrin (Männynmäki) 5038

Giösta Larson (Härkälä) 5030

Hardwik Hardwikss (Hännilä) 5032

Hind Johanss. (Hietajärvi) 5031

Hindrich (Kaislajärvi) 5035

Hindrich (Pajusalmi) 5043

Hindrich (Summala) 5046

Hindrich (Soiniemi) 5047

Hindrich (Teivaa) 5047

Hindrich Peerss: (Veijala) 5048

Håckan Månson (Kuosmala) 5029

Ifwar Wijsasson (Pajusalmi) 5043

Ingbor (Vuorenmaa) 5049

Jacob Jacobss. (Remojärvi) 5046

Jochim (Kiiskilä) 5034

Johan (Kaislajärvi) 5035

Johan (Pajusalmi) 5043

Johan Anderss: (Härkälänniemi) 5031

Johan Anderss. (Pekurila) 5043

Johan Andss. (Ronkala) 5045

Johan Carlss. (Murtois) 5040

Johan Jöranss (Rantuu) 5045

Johan Laarss. (Kaislajärvi) 5035

Johan Laarsson (Kaislajärvi) 5035

Johan Laarsson (Pappila) 5050

Johan Mattzon (Teivaa) 5047

Johan Michellss. (Järvenpää) 5032

Johan Thomasson (Summala) 5046

Johan Wallentins. (Mattila) 5038

Jöran (Kuosmala) 5029

Jöran (Summala) 5046

Jöran Arfweds: (Ollikkala) 5042

Jöran Laarss: (Luomala) 5037

Jöran Simonson (Härkälä) 5030

Karin (Rantuu) 5045

Kirstin (Pohjois) 5044

Kirstin (Pappila) 5050

Laars (Vehmaa) 5048

Laars Anderss. (Kaskii) 5034

Laars Nielss. (Pohjois) 5044

Margareta (Härkälä) 5030

Maria (Auvila) 5029

Maria (Murtois) 5040

Maria (Pitkälahti) 5044

Maria (Remojärvi) 5046

Mattz (Näärinki) 5041

Mattz Abrahamss (Suurniemi) 5046

Mattz Jacobss. (Kilpola) 5036

Mattz Ohlss: (Inkilä) 5033

Mattz Olofsson (Ylivesi) 5050

Mattz Påhlsson (Ylivesi) 5050

Michell (Remojärvi) 5045

Michell (Pappila) 5050

Michell Erichson (Auvila) 5029

Niels (Hyötyy) 5032

Niels (Pohjois) 5044

Niels Olofsson (Auvila) 5029

Olof (Kuosmala) 5029

Olof (Hännilä) 5032

Olof (Kettula) 5033

Olof (Lauteala) 5037

Olof Brussius (Ronkala) 5045

Olof Erichsson (Näärinki) 5041

Olof Olofss: (Murtois) 5040

Peer (Kilpola) 5036

Peer (Ruokola) 5046

Peer (Veijala) 5048

Peer Johanss. (Maarala) 5039

Peer Larsson (Järvenpää) 5032

Peer Ludwiksson (Pappila) 5050

Peer Ludwiksson (Pappila) 5051

Peer Olofss (Pohjois) 5044

Peer Olofsson (Pohjois) 5044

Peer Peersson (Sopala) 5047

Peer Stafanss: (Ollikkala) 5042

Påhl (Näärinki) 5041

Påhl (Pohjois) 5043

Påhl (Summala) 5046

Påhl (Vuorilahti) 5049

Påhl (Ylivesi) 5050

Påhl Mårtensson (Vuorilahti) 5049

Rasmus (Vuorenmaa) 5049

Samuell (Ronkala) 5045

Sigfred (Veijala) 5048

Sigfred Anderss: (Kettula) 5033

Sigfred Andss. (Remojärvi) 5046

Simon Johans: (Hottila) 5030

Simon Mårtensson (Pappila) 5050

Sophia (Kaskii) 5034

Thomas Christerss (Ruokola) 5046

Thomas Thomass: (Härkälänniemi) 5031

Walborg (Miettula) 5039

Wijsa (Pajusalmi) 5043

AAlkuun

Achmöller

Erich (Järvenpää) 5032

Afwoin

Olof (Pappila) 5051

Ahijnoin

Hind. (Männynmäki) 5038

Ahoin

Anders (Kangas) 5034

Berendt (Kangas) 5034

Asckain

Johan (Taipale) 5047

Aselain

Anders Hinderss. (Kuosmala) 5030

Asielain

Eskell (Tuhkala) 5048

Asilain

Anders (Kuosmala) 5030

Aufwin

Mattz Mattz. (Auvila) 5029

Aufwoin

Anders Anderss: (Auvila) 5029

Anders Larson (Auvila) 5029

Erich (Auvila) 5029

Hindrich (Sopala) 5047

Lars (Sopala) 5047

Mattz (Mäköis) 5038

Mattz Larss. (Soiniemi) 5047

Påhl (Auvila) 5029

BAlkuun

Bengdtin

Aron (Vuorenmaa) 5049

Bengtin

Stafan (Pohjois) 5044

Bronerj

(Vehmaa) 5048

Brun

Erich (Kangas) 5033

Hindrich (Kangas) 5033

Johan (Kangas) 5033

Busk

(Murtois) 5040

EAlkuun

Erikoin

Jöran (Kuosmala) 5029

HAlkuun

Hackarin

Jöran (Kiiskilänniemi) 5034

Hackolain

Peer (Luomala) 5037

Hackolin

Mattz (Rasala) 5045

Hackorain

Hind: (Maivala) 5039

Laars (Maivala) 5039

Halloin

Hindrich (Remojärvi) 5045

Mattz (Remojärvi) 5045

Michell (Remojärvi) 5045

Peer (Pitkälahti) 5044

Peer Michells (Remojärvi) 5045

Stafan (Pitkälahti) 5044

Stafan (Soiniemi) 5047

Hamain

Jöran (Murtois) 5040

Hamoin

Jöran (Ollikkala) 5042

Harmain

Johan (Karkeamaa) 5036

Hauska

Bengdt Hanss. (Näärinki) 5041

Heijnulain

Niels (Maivala) 5040

Heinoin

Olof (Heinola) 5031

Helioin

Mattz (Kuosmala) 5030

Påhl (Kuosmala) 5030

Hemel:

Carll Hinderss. (Murtois) 5040

Elias Peerss. (Pohjois) 5043

Erich (Pohjois) 5043

Eskell (Maivala) 5039

Hind. (Vuorenmaa) 5049

Hindrich (Remojärvi) 5045

Isack (Murtois) 5040

Johan (Männynmäki) 5038

Johan (Remojärvi) 5045

Johan Laarss. (Knuutilanmäki) 5035

Johan Michelss (Remojärvi) 5046

Maattz Cnutss. (Knuutilanmäki) 5035

Mattz (Pohjois) 5043

Morten (Remojärvi) 5045

Olof (Murtois) 5040

Hemin

Christer (Vuorenmaa) 5049

Michel (Vuorenmaa) 5049

Hennin

Stafan (Pohjois) 5043

Henninn

Bengdt (Karkeamaa) 5036

Thomas (Karkeamaa) 5036

Hennoin

Mattz (Kiiskilä) 5034

Henoin

Johan Laarss. (Heinola) 5031

Laars (Heinola) 5031

Hijrfwin

And. (Vuorenmaa) 5049

Mattz (Vuorenmaa) 5049

Holloin

Laars Michellss. (Kaskii) 5034

Olof (Kaskii) 5034

Hotelain

Laars (Vuorenmaa) 5049

Hulkoin

David (Härkälä) 5030

Hindrich (Tuhkala) 5048

Johan (Näärinki) 5041

Lars (Härkälä) 5030

Huskain

Lenart (Auvila) 5029

Huttuin

Johan Johans. (Soiniemi) 5047

Hyttein

Isack (Kilpola) 5036

Laars Johans: (Kilpola) 5036

Peer (Knuutila) 5035

Hyttiain

Peer (Knuutila) 5035

Hyttin

Jöran (Kilpola) 5035

Olof (Kilpola) 5035

Hämä

Anna (Maivala) 5039

Cnuth Olofss. (Maivala) 5039

Olof (Maivala) 5039

Härkein

Gestoin (Härkälä) 5030

Hind: (Haikarila) 5031

Hindrich (Leskelä) 5037

Johan (Härkälänniemi) 5030

Johan (Kaskii) 5034

Jöran (Leskelä) 5037

Maria (Härkälä) 5030

Mattz (Haikarila) 5031

Peer (Maivala) 5039

Peer Anderss: (Härkälänniemi) 5030

Simon (Maivala) 5039

Stafan (Maivala) 5039

Thomas (Härkälä) 5030

Härköin

Påhl Påhlss. (Jokela) 5033

Höttein

Johan Johanss. (Lauteala) 5037

Höttel:

Abraham (Hyötyy) 5032

Eskell (Hyötyy) 5032

Jacob (Hyötyy) 5032

Laars (Hyötyy) 5032

Peer (Hyötyy) 5032

Peer Peerss. (Vuorenmaa) 5049

IAlkuun

Ilfwoin

Hind: (Illainmäki) 5033

Imoin

Hindrich (Kangas) 5033

Johan (Palonen) 5042

Laars Larss: (Kangas) 5033

Markus (Palonen) 5042

Peer Peerss. (Remojärvi) 5045

Ingoin

Johan (Pitkälahti) 5044

Itkoin

Anders (Pitkälahti) 5044

Johan (Pitkälahti) 5044

Mårten (Pitkälahti) 5044

Peer (Inkilä) 5032

JAlkuun

Jarfwel:

Christer (Pappila) 5050

Jåckel:

Johan (Knuutila) 5035

KAlkuun

Kaipoin

Johan (Ahola) 5029

Johan (Tyrynmäki) 5047

Johan Mattss. (Ahola) 5029

Laars Påhlss. (Tyrynmäki) 5047

Mattz (Tyrynmäki) 5047

Kallein

Mattz (Kuosmala) 5030

Kammoin

Laars (Inkilä) 5033

Niels (Männynmäki) 5038

Kamoin

Påhl (Hyötyy) 5032

Kanckoin

Erich (Ronkala) 5045

Kandoin

Anders (Kiiskilä) 5034

Kardin

Anders (Suurniemi) 5046

Olof (Vehmaa) 5048

Karnia

Sigfreed (Karkeamaa) 5036

Kaukoin

Laars (Hatsola) 5031

Kaupiain

Johan (Vuorenmaa) 5049

Laars (Vuorenmaa) 5049

Mårten (Vuorenmaa) 5049

Kaupin

Jacob (Murtois) 5040

Påhl (Murtois) 5040

Keckal:

Peer Erichss (Vuorenmaa) 5049

Kemel:

Michell (Hatsola) 5032

Kettuin

Johan (Viisala) 5050

Mattz (Hietajärvi) 5031

Niels (Hietajärvi) 5031

Peer Nielss. (Hietajärvi) 5031

Påhl (Lipsala) 5037

Kijlkij

And. Laarss. (Purhola) 5043

Axell (Purhola) 5043

Gustaf (Purhola) 5043

Kijskin

Bertell (Kiiskilä) 5034

Mattz Laarss. (Ollikkala) 5041

Kijukas

Maria (Pappila) 5050

Kiprin

Laars (Remojärvi) 5046

Kiskin

Anders (Kiiskilänniemi) 5034

Bertell Larss. (Härkälä) 5030

Grels (Mäköis) 5039

Hindrick (Hietajärvi) 5031

Johan (Kaskii) 5034

Johan (Kiiskilänniemi) 5034

Johan (Mäköis) 5039

Johan (Ollikkala) 5041

Mattz Johanss: (Kiiskilänniemi) 5034

Niels (Hietajärvi) 5031

Peer (Hietajärvi) 5031

Stafan (Kiiskilänniemi) 5034

Kiukas

Bertell (Karkeamaa) 5036

Erich Nielss. (Karkeamaa) 5036

Jacob Larss. (Karkeamaa) 5036

Jacob Nielss. (Karkeamaa) 5036

Laars (Karkeamaa) 5036

Kondin

Johan (Murtois) 5040

Peer (Maivala) 5039

Rasmus (Maivala) 5039

Kupsa

Hind: (Kiiskilänniemi) 5035

Peer (Kiiskilänniemi) 5035

Påhl (Kiiskilänniemi) 5035

Kåckoin

Hindrich (Ruokola) 5046

Kåndiain

Anders (Kaihunmäki) 5033

Hind. (Härkälä) 5030

Hind: (Kaihunmäki) 5033

Johan (Kettula) 5033

Laars Larss: (Kaihunmäki) 5033

Kånstig

Anders (Ronkala) 5045

Laars (Ronkala) 5045

Kåttelain

Grels (Miettula) 5039

Kåttro

Anders (Pohjois) 5045

Olof (Pohjois) 5045

Käriain

Johan (Ylivesi) 5050

Jöran (Ylivesi) 5050

Laars (Murtois) 5040

Kärimelain

Thomas (Hottila) 5030

LAlkuun

Laitein

Laars (Lauteala) 5037

Laitin

David (Lauteala) 5037

Elias Larss. (Lauteala) 5037

Mattz Olofss. (Ahola) 5029

Lamain

Erich (Ronkala) 5045

Johan (Vehmaa) 5048

Laars (Vehmaa) 5048

Laars Larss. (Immola) 5032

Mattz (Immola) 5032

Swante (Vehmaa) 5048

Lambain

Mattz (Auvila) 5029

Lamboin

Peer (Näärinki) 5041

Påhl (Näärinki) 5041

Laskoin

Johan (Pohjois) 5044

Lautiein

Johan (Mattila) 5038

Lefwein

(Laukkala) 5037

Lemken

Fredrich (Inkilä) 5032

Lenhoin

Anders (Pappila) 5050

Michell (Pappila) 5050

Lenhon

Lars (Vuorilahti) 5049

Lijckain

Mattz (Hietajärvi) 5031

Lijkain

Thomas (Ruokola) 5046

Lijmatain

Jacob (Purhola) 5043

Lijmatin

Christer (Lievola) 5038

Erich (Lievola) 5038

Lijpssoin

Grelss (Vehmaa) 5048

Jacob (Vehmaa) 5048

Påhl (Vehmaa) 5048

Påhl Jacobss: (Vehmaa) 5048

Lilienskijld

(Pohjois) 5044

Läckolein

Peer (Lehikkola) 5037

Läskein

Anders (Rantuu) 5045

Christer (Rantuu) 5045

Läskin

And. Ands: (Lievola) 5038

Johan (Leskelä) 5037

Laars (Vehmaa) 5048

Peer Ands: (Leskelä) 5037

MAlkuun

Marain

(Remojärvi) 5046

Anders (Maarala) 5039

Jacob (Koikkala) 5035

Mattz (Maarala) 5039

Michell (Pitkälahti) 5044

Mårten (Maarala) 5039

Peer (Maarala) 5039

Påhlss. (Maarala) 5039

Mardikain

Peer (Kaihunmäki) 5033

Markckoin

Jacob (Vehmaa) 5048

Peer Olofss. (Vehmaa) 5048

Martin

Johan (Lievola) 5038

Mietulain

Påhl (Kilpola) 5036

Monoin

Johan Anderss. (Pulkkila) 5042

Morain

Erich (Poikola) 5042

Moroin

Johan (Rantuu) 5045

Muhlij

Erich (Vuorenmaa) 5049

Peer (Vuorenmaa) 5049

Mustoin

Påhl (Laukkala) 5037

Mutelain

Jöran (Männynmäki) 5038

Muttul:

Isack (Järvenpää) 5032

Johan (Järvenpää) 5032

Myckoin

Johan (Näärinki) 5041

Måndoin

Anders (Ruokola) 5046

Möckoin

Anders (Karkeamaa) 5036

NAlkuun

Nallenstas

(Paatela) 5042

Nijrain

(Auvila) 5029

Nippoin

Olof (Pitkälahti) 5044

Peer (Pitkälahti) 5044

Påhl (Pitkälahti) 5044

Stafan (Pitkälahti) 5044

Nousiain

Grels Påhlss. (Pelkilä) 5042

Nulpoin

Erich (Lehikkola) 5037

Hindrich (Ollikkala) 5041

Laars (Ollikkala) 5041

Olof (Ollikkala) 5042

Näring

Thomas Grelss. (Rantuu) 5045

OAlkuun

Ojnoin

Johan (Mäköis) 5038

Johan Sigfredss: (Mäköis) 5038

Laars (Mäköis) 5038

Mårten (Mäköis) 5038

Olckon

Bertel (Ylivesi) 5050

Olijkain

Anders (Knuutilanmäki) 5035

Erich (Knuutilanmäki) 5035

Peer Mattss. (Knuutilanmäki) 5035

Påhl (Knuutilanmäki) 5035

Ottin

Daniell (Ronkala) 5045

Påhl (Kiiskilä) 5034

PAlkuun

Pafwel:

Laars (Hatsola) 5032

Pafwolain

Erich (Ylivesi) 5050

Hindrich (Ylivesi) 5050

Johan (Ylivesi) 5050

Paijoin

Peer (Pulkkila) 5043

Parfwiain

Johan Hans: (Härkälä) 5030

Parfwoin

And. (Pappila) 5050

Parkein

Hans (Maivala) 5039

Parkin

Hans (Murtois) 5040

Parkoin

Johan (Ylivesi) 5050

Laars (Haikarila) 5031

Mattz (Ylivesi) 5050

Passoin

Christer (Kuosmala) 5030

Hind: (Kasintaipale) 5035

Paujnein

Mattz (Kangas) 5033

Paujnoin

Anders (Hietajärvi) 5031

Hind: (Hietajärvi) 5031

Johan (Suurniemi) 5046

Thomas (Suurniemi) 5046

Paujuin

Mattz (Narila) 5041

Olof (Narila) 5041

Peer (Narila) 5041

Pedekein

Jöran (Ollikkala) 5042

Peer (Ollikkala) 5042

Pedekoin

Stafan (Ruokola) 5046

Pedikain

Hind. (Maivala) 5039

Peer (Auvila) 5029

Pedikoin

Christer (Pitkälahti) 5044

Jonas Påhlss. (Pitkälahti) 5044

Perrenoin

Anders (Laukkala) 5037

Johan (Laukkala) 5037

Mattz (Laukkala) 5037

Pettuin

Christer (Ollikkala) 5041

Pijck

Anders (Poikola) 5042

Berndt Mattz: (Kuosmala) 5030

Peer (Poikola) 5042

Pijrroin

Mattz (Suurniemi) 5046

Pijspain

Anders (Kilpola) 5036

Poppius

Abrah: (Männynmäki) 5038

Pulkin

Påhl Peerss. (Pulkkila) 5042

Thomas (Inkilä) 5033

Pulkoin

And. Ands:n (Pulkkila) 5043

Johan (Pulkkila) 5043

Laars (Pulkkila) 5043

Mattz Andss. (Tuhkala) 5048

Purhoin

Hind: (Haikarila) 5031

Hind: (Purhola) 5042

Johan (Laukkala) 5037

Laars (Laukkala) 5037

Laars (Purhola) 5042

Thomas Laarss. (Lievola) 5038

Purkoin

Claus (Halola) 5031

Mattz Laarss: (Halola) 5031

Puroin

Hindrich (Tuhkala) 5048

Laars Matss. (Tuhkala) 5048

Puttkoin

Anders (Narila) 5041

Pylckein

Eskell (Pylkkälä) 5043

Mattz (Pylkkälä) 5043

Pylkein

Laars (Vuorenmaa) 5049

Påhl (Vuorenmaa) 5049

Påcholain

Niels (Remojärvi) 5046

Påpius

Hind (Pappila) 5050

Päckoin

Hindrich (Männynmäki) 5038

Pärkoin

Claus (Mattila) 5038

Simon (Mattila) 5038

Tynnes (Mattila) 5038

Pärkurin

Mårthen (Pekurila) 5043

Pöhoin

Eskell (Tuhkala) 5047

Pöinoin

Påhl Mattz (Laukkala) 5036

Pöllöin

Johan Hanss. (Pellilä) 5042

Påhl (Pellilä) 5042

Pöyhein

Laars (Karkeamaa) 5036

RAlkuun

Raikoin

Jöran Larss: (Haikarila) 5031

Laars Persson (Haikarila) 5031

Peer Laarss. (Haikarila) 5031

Rappoin

Påhl (Karkeamaa) 5036

Rautiain

Hind: (Kaihunmäki) 5033

Thomas (Summala) 5046

Rijmpa

Anders (Kangas) 5033

Rijmpoin

Johan (Vehmaa) 5048

Ripsander

(Pappila) 5050

Rockol:

Thomas Hanss. (Ruokola) 5046

Zacharias (Ruokola) 5046

Rokolain

Johan (Ahola) 5029

Routzlain

Johan (Kaskii) 5034

Mattz (Kaskii) 5034

Råcka

Mattz (Koikkala) 5035

Råckain

Påhl (Pohjois) 5044

Rångain

Johan (Suurniemi) 5046

Peer Peerss. (Suurniemi) 5046

Råpoin

Anders (Vuorenmaa) 5049

Rässoin

Laars (Rasala) 5045

Peer Peerss. (Rasala) 5045

SAlkuun

Safwolain

Mattz (Mäköis) 5038

Seijoin

Jöran (Pitkälahti) 5044

Suma

Laars (Haikarila) 5031

Peer Jacobss (Haikarila) 5031

Sveconius

Fredrich (Männynmäki) 5038

Swenonius

(Vehmaa) 5048

Margaretha (Vehmaa) 5048

Såpoin

Jöran (Mäköis) 5038

Påhl Peerss. (Mäköis) 5038

Såppain

Eskell (Viisala) 5050

Mattz (Viisala) 5050

Sårrin

Christer (Soiniemi) 5047

Laars (Soiniemi) 5047

Sächadevitz

Carll (Kilpola) 5036

Johan (Kilpola) 5036

Säickoin

Påhl (Rantuu) 5045

TAlkuun

Taipal:

Mattz (Taipale) 5047

Olof (Taipale) 5047

Olof Andss (Taipale) 5047

Taipolein

Anders (Hatsola) 5032

Tannin

Hind: (Kaskii) 5034

Laars Hinderss (Pätylä) 5042

Tarfwain

Johan (Vehmaa) 5048

Tarkein

Alexander (Pappila) 5051

Tarkien

Anders (Kilpola) 5035

Tarkin

Laars Hinderss. (Näärinki) 5040

Laars Larss: (Näärinki) 5040

Peer (Näärinki) 5040

Tarkoin

Hind. (Maivala) 5040

Hindrich (Soiniemi) 5047

Jacob (Vuorilahti) 5049

Johan (Maivala) 5040

Peer (Soiniemi) 5047

Peer Hindss (Soiniemi) 5047

Stafan (Vuorilahti) 5049

Stafan Stafans. (Vuorilahti) 5049

Tefwand

Olof (Maivala) 5040

Terfwoin

Anders (Teivaa) 5047

Erich (Teivaa) 5047

Laars (Teivaa) 5047

Michell (Teivaa) 5047

Olof (Teivaa) 5047

Teroin

Mattz Olofss (Suurniemi) 5046

Thet

(Kuosmala) 5030

Tijroin

And: (Kaihunmäki) 5033

Haans Peerss: (Männynmäki) 5038

Johan Hindss (Suurniemi) 5046

Mattz (Paatela) 5042

Tuckol:

Dawid (Ruokola) 5046

Stafan (Ruokola) 5046

Turackain

Laars (Turakkala) 5047

Niels (Turakkala) 5047

Peer (Turakkala) 5047

Turakain

Johan (Hatsola) 5032

Olof Olofss: (Hatsola) 5032

Turakoin

Lars (Näärinki) 5041

Turckain

Christer (Vuorenmaa) 5049

Turukain

Olof (Auvila) 5029

Tålfwain

Johan (Jokela) 5033

UAlkuun

Uckoin

Johan (Paatela) 5042

Olof (Paatela) 5042

VWAlkuun

Wahwain

Johan (Pohjois) 5044

Mattz (Vuorilahti) 5049

Wallhoin

Niels (Pätylä) 5042

Wallin

(Teivaa) 5047

Wanel:

Christer (Kaskii) 5034

Johan Larss. (Kaskii) 5034

Wasarin

Anders Peerss. (Kaskii) 5034

Johan (Kaskii) 5034

Wenelain

Isack (Näärinki) 5040

Wijttickoin

Mattz (Näärinki) 5041

Niels (Näärinki) 5041

Wissa

Mattz Peerss (Ronkala) 5045

Wissein

Anders (Remojärvi) 5045

Wäijalain

Sigfred (Vehmaa) 5048

Wänoin

Hans (Pitkälahti) 5044

Wäräin

Påhl Peerss. (Tuhkala) 5048

Wästerin

Anders (Vehmaa) 5048

Mattz (Vehmaa) 5048

Peer (Vehmaa) 5048

Wästrin

Mattz (Vehmaa) 5048

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 573 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laaso 2017