AlkuSavon henkikirjatJuvan pitaja: henkikirjat1709 → Nimihakemisto

Juva henkikirja 1709

Nimihakemisto


-  A  B  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å 
 -  A  B  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

And. (Kettula) 1711B

And. (Karkeamaa) 1913A

And. (Näärinki) 1915B

And. Bertels. (Rantuu) 1917B

And. Eskelss (Karkeamaa) 1913A

Bengt (Karkeamaa) 1913A

Car: (Mäköis) 1914B

Carl (Murtois) 1915A

Carl Hind (Murtois) 1915A

Carl Peers (Pohjois) 1916B

Christer (Hännilä) 1911A

Christr (Näärinki) 1915A

Clemet (Remojärvi) 1917B

David (Lauteala) 1913B

Elias Larss (Lauteala) 1913B

Erasmus (Kiiskilä) 1711B

Erassmus (Vuorenmaa) 1920A

Erich (Maivala) 1915A

Erich (Teivaa) 1919A

Erich Erichss (Knuutila) 1912B

Erich Erichss (Lauteala) 1913B

Eskel Christers. (Tuhkala) 1919A

Eskel Pesson (Näärinki) 1915B

Fratz Christrsn (Koikkala) 1912B

Hartwijk: Hardtv: (Hännilä) 1911A

Hind. (Kettula) 1711B

Hind. (Kaislajärvi) 1912B

Hind (Pajusalmi) 1916B

Hind (Summala) 1918B

Hind. (Teivaa) 1919A

Hind (Ylivesi) 1920A

Håkan Månss (Kuosmala) 1910A

Ifvar Wijsason (Pajusalmi) 1916B

Joh: (Kaislajärvi) 1912B

Joh. (Vuorilahti) 1919B

Joh: And. (Ronkala) 1917B

Joh: Joh: (Hottila) 1910A

Joh. Johanss (Soiniemi) 1918B

Joh: Lars (Koikkala) 1912B

Joh. Mattss (Teivaa) 1919A

Joh: Påhls (Kilpola) 1912B

Joh: Thom: (Kaskii) 1912A

Johan (Hietajärvi) 1910B

Johan (Pajusalmi) 1916B

Johan (Pappila) 1920B

Johan And. (Vehmaa) 1919B

Johan Carlson (Murtois) 1915A

Johan Larss (Kaislajärvi) 1912B

Johan Michelss. (Kaskii) 1912A

Johan Philipusson (Kuosmala) 1910A

Johan Thomass (Summala) 1918B

Johan Walentins (Mattila) 1914A

Jöran (Kuosmala) 1910A

Jöran (Summala) 1918B

Jöran Arfveds. (Ollikkala) 1916A

Jöran Simonss (Härkälä) 1910A

Kirstin (Pohjois) 1917A

Kirstin (Pappila) 1920B

Lars (Vuorilahti) 1919B

Lars Niels (Pohjois) 1917A

Margr. (Vehmaa) 1919B

Mari (Pohjois) 1917A

Maria (Auvila) 1909B

Maria (Männynmäki) 1914A

Maria (Pitkälahti) 1917A

Maria (Pappila) 1920B

Matt (Näärinki) 1915B

Matt Jacobs. (Remojärvi) 1917B

Matt Olofs (Ylivesi) 1920B

Matt Olofz (Inkilä) 1911A

Matt Påhls (Ylivesi) 1920A

Michel (Auvila) 1909B

Michel (Remojärvi) 1917B

Michel Erichss. (Auvila) 1909B

Mårt. Joh: (Pylkkälä) 1916B

Niels (Maivala) 1915A

Niels (Pohjois) 1917A

Niels (Ylivesi) 1920A

Niels Frantz (Murtois) 1915A

Niels Olofss (Auvila) 1909B

Olof (Kettula) 1711B

Olof (Lauteala) 1913B

Olof (Pappila) 1920B

Olof Brusius (Ronkala) 1917B

Olof Mattss (Kuosmala) 1910A

Olof Olofs: (Murtois) 1915A

Peer (Kaislajärvi) 1912B

Peer (Kilpola) 1912B

Peer (Näärinki) 1915B

Peer (Ruokola) 1918A

Peer (Tuhkala) 1919A

Peer (Vuorilahti) 1919B

Peer And. (Vehmaa) 1919B

Peer Joh: (Maarala) 1914B

Peer Lars (Luomala) 1913B

Peer Larss (Järvenpää) 1911A

Peer Ludwijkss (Pappila) 1920B

Peer Ludwijkss. (Pappila) 1920B

Peer Olofs (Pohjois) 1917A

Peer Staff: (Ollikkala) 1916A

Påhl (Pohjois) 1916B

Påhl (Summala) 1918B

Påhl (Vuorilahti) 1919B

Påhl (Ylivesi) 1920A

Påhl Mårtenss (Vuorilahti) 1919B

Samuel (Ronkala) 1917B

Sifr. (Karkeamaa) 1913A

Sifr. And. (Kettula) 1711B

Sifr Nielss (Tuhkala) 1918A

Sigf. And. (Hyötyy) 1911A

Sigredh (Laukkala) 1913A

Simon Joh: (Hottila) 1910A

Simon Mårts. (Pappila) 1920B

Thom: Christers (Ruokola) 1918A

Thomas Thom: (Härkälänniemi) 1910A

Walborg (Miettula) 1914B

Wijsa (Pajusalmi) 1916B

AAlkuun

Achmöller

Erich (Järvenpää) 1911A

Aho:

And. (Kangas) 1711B

Berndt (Kangas) 1711B

Asel:

Eskel (Tuhkala) 1919A

Asickain

Johan (Taipale) 1918B

Asil:

And. (Kuosmala) 1910A

Hind (Kuosmala) 1910A

Aufwi:

Matt (Mäköis) 1914B

Aufvo:

And. (Auvila) 1909B

Erich (Auvila) 1909B

Påhl (Auvila) 1909B

Auw:

Matt Mattss (Auvila) 1909B

Auwo:

Hind. (Sopala) 1918B

Lars (Sopala) 1918B

BAlkuun

Bengtin

Staff: (Pappila) 1920B

Brun

Erich (Kangas) 1711B

Hind. (Kangas) 1711B

Johan (Kangas) 1711B

Busch

(Murtois) 1915A

Båck

Sifr. (Pelkilä) 1916A

HAlkuun

Hacka:

Hind. (Maivala) 1914B

Joh: (Maivala) 1914B

Lars (Maivala) 1914B

Matt (Maivala) 1914B

Hackarin

Hind (Leskelä) 1913B

Joh: (Leskelä) 1913B

Hakol:

Matt (Rasala) 1917B

Peer (Luomala) 1913B

Halo:

Hind. (Remojärvi) 1917B

Lars (Kaskii) 1912A

Lars (Remojärvi) 1917B

Matt (Kuosmala) 1909B

Michel (Remojärvi) 1917B

Olof (Kaskii) 1912A

Peer (Pitkälahti) 1917A

Peer Michels. (Remojärvi) 1917B

Påhl (Kuosmala) 1910A

Staff: (Pitkälahti) 1916B

Staffan (Soiniemi) 1918B

Haloin

Matt (Remojärvi) 1917B

Hamo:

Hind (Kiiskilänniemi) 1912A

Jöran (Murtois) 1915A

Hamuin

Johan (Kaskii) 1912A

Hannin

Christr (Vuorenmaa) 1920A

Michel (Vuorenmaa) 1920A

Harmo:

Johan (Karkeamaa) 1913A

Hauska

Bengt Hanss (Näärinki) 1915B

Hayry:

Olof (Ronkala) 1917B

Heino:

Bengt (Karkeamaa) 1913A

Eskel (Karkeamaa) 1913A

Lars (Heinola) 1910B

Thomas (Karkeamaa) 1913A

Heme:

Matt Cnutss. (Knuutilanmäki) 1912B

Hemel:

Clas Peers (Mäköis) 1916B

Erich (Mäköis) 1916B

Eskel (Maivala) 1915A

Hind. (Murtois) 1915A

Hind. (Remojärvi) 1918A

Hind. (Vuorenmaa) 1920A

Isack (Murtois) 1915A

Joh: (Knuutilanmäki) 1912B

Joh. (Männynmäki) 1914A

Johan (Remojärvi) 1918A

Matt (Mäköis) 1916B

Mårt. (Remojärvi) 1918A

Olof (Murtois) 1915A

Henn:

Joh: (Pohjois) 1916B

Staff: (Pohjois) 1916B

Henne:

Joh: Michels (Remojärvi) 1918A

Johan (Remojärvi) 1918A

Heno:

Olof (Heinola) 1910B

Hetel:

Peer Peers (Vuorenmaa) 1920A

Hima:

Joh: And. (Soiniemi) 1918B

Hirfvi

Matt (Vuorenmaa) 1920A

Hirfvin

And. (Vuorenmaa) 1920A

Hujain

(Pappila) 1920B

Hulcko:

Lars (Härkälä) 1910A

Hyttin

Isac (Kilpola) 1912B

Lars Johans (Kilpola) 1912B

Hyttiäin

Michel (Knuutila) 1912B

Peer (Knuutila) 1912B

Hyttiän

Jöran (Kilpola) 1912B

Olof (Kilpola) 1912B

Hännin

Anna (Maivala) 1915A

Cnut (Maivala) 1915A

Olof (Maivala) 1915A

Härckö:

Hind (Haikarila) 1910B

Jöran (Haikarila) 1910B

Matt (Haikarila) 1910B

Härk:

Gestin (Härkälä) 1910A

Thomas (Härkälä) 1910A

Härke:

Johan (Härkälänniemi) 1910A

Johan (Maivala) 1915A

Olof (Maivala) 1915A

Peer (Maivala) 1915A

Peer And: (Härkälänniemi) 1910A

Staff: (Maivala) 1915A

Härkä:

Påhl Påhlss (Jokela) 1711B

Hötel:

Abram (Hyötyy) 1911A

Eskel (Hyötyy) 1911A

Jacob (Hyötyy) 1911A

Lars (Hyötyy) 1911A

Lars (Vuorenmaa) 1920A

Peer (Hyötyy) 1911A

IAlkuun

Iko:

Joh: (Inkilä) 1911A

Mart (Pitkälahti) 1917A

Ilfwo:

Hind (Illainmäki) 1711B

Immo:

Joh (Palonen) 1916A

Marcus (Palonen) 1916A

Imo:

Hind. (Kangas) 1711B

Lars Larss. (Kangas) 1711B

Peer Peers (Remojärvi) 1917B

Ing:

Joh. (Pitkälahti) 1917A

Itko:

Joh: (Pitkälahti) 1917A

Itkoin

And. (Pitkälahti) 1917A

Christer (Pitkälahti) 1917A

JAlkuun

Jacko:

Hind (Kilpola) 1913A

KAlkuun

Kaip:

Joh: Mattss (Ahola) 1909B

Johan (Ahola) 1909B

Kaipiain

Johan (Tyrynmäki) 1918B

Johan (Vuorenmaa) 1920A

Lars (Vuorenmaa) 1920A

Lars Pauli (Tyrynmäki) 1918B

Mart (Vuorenmaa) 1920A

Matt (Tyrynmäki) 1918B

Kamo:

Lars (Inkilä) 1911A

Mart. (Inkilä) 1911A

Kancko:

Erich (Ronkala) 1917B

Kanga:

Niels (Pappila) 1920B

Kardin

And. (Suurniemi) 1918B

Olof (Vehmaa) 1919A

Kauckain

Erich (Härkälä) 1910A

Kaucko:

Lars (Hatsola) 1910B

Kaup:

Jacob (Murtois) 1915A

Påhl (Murtois) 1915A

Keke:

Peer (Vuorenmaa) 1920A

Kemel:

Hans (Hottila) 1910A

Michel (Hottila) 1910A

Michel (Hatsola) 1910B

Kettuin

Joh: (Ahola) 1909B

Matt (Viisala) 1920A

Mattz (Ahola) 1909B

Niels (Hietajärvi) 1910B

Peer (Hietajärvi) 1910B

Peer (Lipsala) 1913B

Påhl (Lipsala) 1913B

Kijsk:

Bertel Larss (Näärinki) 1915B

Kijski

Hind. (Mäköis) 1914B

Joh: (Mäköis) 1914B

Kijskin

Berendt (Ollikkala) 1915B

Grels (Männynmäki) 1914A

Hardtvijk: (Hietajärvi) 1910B

Hind (Maivala) 1915A

Matt (Ollikkala) 1915B

Niels (Hietajärvi) 1910B

Peer (Hietajärvi) 1910B

Peer (Kiiskilänniemi) 1912A

Staff: (Kiiskilänniemi) 1912A

Kiski

Joh: (Kaskii) 1912A

Kiskin

And. (Kiiskilänniemi) 1912A

Johan (Kiiskilänniemi) 1912A

Matt Joh: (Kiiskilänniemi) 1912A

Kiukas

Bertel (Karkeamaa) 1913A

Erich (Karkeamaa) 1913A

Jacob (Karkeamaa) 1913A

Lars (Karkeamaa) 1913A

Korp:

Michel (Kiiskilä) 1711B

Kupsa

Hind (Kiiskilänniemi) 1912A

Peer (Kiiskilänniemi) 1912A

Påhl (Kiiskilänniemi) 1912A

Kånd:

And. And. (Maivala) 1914B

And. Brus: (Maivala) 1914B

Christr (Maivala) 1914B

Erasmus (Maivala) 1914B

Peer (Maivala) 1914B

Kåndia:

And. (Kaihunmäki) 1711B

Hind. (Kaihunmäki) 1711B

Lars Larss (Kaihunmäki) 1711B

Kånsti

Jöran And. (Härkälä) 1910A

Kånstig

Lars (Ronkala) 1917B

Olof (Ronkala) 1917B

Kåttel:

Grels (Miettula) 1914B

Kåttro

And. (Pohjois) 1917A

Olof (Pohjois) 1917A

Käriä:

Jören (Ylivesi) 1920B

LAlkuun

Lacko:

And. (Lehikkola) 1913B

Matt (Lehikkola) 1913B

Olof (Lehikkola) 1913B

Peer (Hyötyy) 1911A

Peer (Lehikkola) 1913B

Påhl (Männynmäki) 1914A

Laitin

Joh: (Mattila) 1914A

Lars (Lauteala) 1913B

Matt (Ahola) 1909B

Lama:

Lars (Immola) 1911A

Matt (Immola) 1911A

Matt (Murtois) 1915A

Lamain

Johan (Vehmaa) 1919A

Swante (Vehmaa) 1919A

Lamb:

Joh: (Kilpola) 1913A

Lamba:

Peer (Näärinki) 1915B

Påhl (Näärinki) 1915B

Lehno:

And. (Pappila) 1920B

Michel (Pappila) 1920B

Lemken

Fredrich (Inkilä) 1911A

Leskin

And. (Lievola) 1914A

And (Rantuu) 1917B

Christer (Rantuu) 1917B

Joh: (Leskelä) 1913B

Joh: And: (Leskelä) 1913B

Peer And: (Leskelä) 1913B

Lijko:

Matt (Hietajärvi) 1910A

Mattz (Hietajärvi) 1910A

Lijmata:

Christer (Lievola) 1914A

Erich (Lievola) 1914A

Lilliesköld

(Pohjois) 1917A

Limata:

Jacob (Viisala) 1920A

Lipsain

Grels (Vehmaa) 1919A

Jacob (Vehmaa) 1919B

Johan (Vehmaa) 1919A

Johan (Vehmaa) 1919B

Påhl (Vehmaa) 1919A

Påhl (Vehmaa) 1919B

Thomas (Vehmaa) 1919B

Läskin

Joh: (Pohjois) 1917A

Lars (Pohjois) 1917A

MAlkuun

Macko:

Erich (Kaskii) 1912A

Malia:

Clemet (Lehikkola) 1913B

Mara:

And. (Maarala) 1914B

Erich (Männynmäki) 1914A

Jacob (Koikkala) 1912B

Matt (Maarala) 1914B

Mårt: (Maarala) 1914B

Peer (Maarala) 1914B

Påhl (Maarala) 1914B

Marain

(Remojärvi) 1918A

Mardicka:

Jacob (Vehmaa) 1919B

Olof (Vehmaa) 1919B

Peer (Kaihunmäki) 1711B

Peer Olofs (Vehmaa) 1919B

Martin

Joh: (Leskelä) 1913B

Mocko:

And. (Karkeamaa) 1913A

Mon:

Johan (Pulkkila) 1916A

Muhli

Erich (Vuorenmaa) 1920A

Peer (Vuorenmaa) 1920A

Muko:

Per (Laukkala) 1913A

Musto:

Påhl (Rantuu) 1917B

Mutel:

Isac (Järvenpää) 1911A

Johan (Järvenpää) 1911A

Mutul:

Jöran (Ollikkala) 1915B

Mycko:

Johan (Näärinki) 1915B

Måndo:

And. (Ruokola) 1918A

NAlkuun

Nousia:

Grels (Pelkilä) 1916A

Nulpo:

Erich (Lehikkola) 1913B

Hind (Ollikkala) 1916A

Lars (Ollikkala) 1916A

Olof (Ollikkala) 1916A

Nuppo:

Olof (Pitkälahti) 1917A

Peer (Pitkälahti) 1917A

Peer Mattz (Pitkälahti) 1917A

Påhl (Pitkälahti) 1917A

Staff: (Pitkälahti) 1917A

Nåring

Matt (Rantuu) 1917B

Thomas Gr: (Rantuu) 1917B

OAlkuun

Ollick:

And (Pitkälahti) 1917A

Ollicka:

Erich (Knuutilanmäki) 1912B

Peer (Knuutilanmäki) 1912B

Påhl (Knuutilanmäki) 1912B

Otin

Daniel (Ronkala) 1917B

Påhl (Kiiskilä) 1711B

PAlkuun

Pachrko:

Clas (Halola) 1910B

Matt Larss (Halola) 1910B

Pafvil:

Lars (Hatsola) 1910B

Pafvol:

Alexandr (Remojärvi) 1918A

Erich (Remojärvi) 1918A

Jacob Jac. (Remojärvi) 1918A

Joh: Petri (Remojärvi) 1918A

Pajuin

Christer (Pappila) 1920B

Johan (Suurniemi) 1918A

Peer (Pulkkila) 1916B

Thomas (Suurniemi) 1918A

Panuo:

Matt (Narila) 1915B

Olof (Narila) 1915B

Peer (Narila) 1915B

Parckain

Clas (Mattila) 1914A

Simon (Mattila) 1914A

Tyons (Mattila) 1914A

Työns (Mattila) 1914A

Parfw:

And. (Ollikkala) 1915B

Parfwain

Joh. (Vehmaa) 1919A

Parfwiain

Joh: (Härkälä) 1910A

Parkain

Mart (Pekurila) 1916B

Parko:

Lars (Haikarila) 1910B

Parnoin

Olof (Laukkala) 1913A

Paso:

Christer (Kuosmala) 1910A

Pattuin

Joh: (Hyötyy) 1911A

Patyin

Christer (Ollikkala) 1916A

Pauno:

And. (Hietajärvi) 1910B

Hardtvijk: (Hietajärvi) 1910B

Matt (Kangas) 1711B

Pavol:

And. (Vuorenmaa) 1920A

Erich (Ylivesi) 1920B

Hind. (Ylivesi) 1920B

Pedick:

Peer (Auvila) 1909B

Pedicka:

Christer (Pitkälahti) 1916B

Hind. (Maivala) 1914B

Johan (Pitkälahti) 1916B

Jonas (Pitkälahti) 1916B

Jöran (Ollikkala) 1916A

Mattz (Ollikkala) 1916A

Peer (Ollikkala) 1916A

Pedickain

Staff: (Ruokola) 1918A

Perno:

And. (Laukkala) 1913A

Johan (Laukkala) 1913A

Matt (Laukkala) 1913A

Pesso:

Hind (Kasintaipale) 1912A

Pijk

And. (Poikola) 1916A

Berendt Mattss (Kuosmala) 1910A

Peer (Poikola) 1916A

Pijspa:

And. (Kilpola) 1912B

Pirro:

Matt (Suurniemi) 1918A

Pohol:

Niels (Tuhkala) 1918A

Poppius

(Männynmäki) 1914A

Abram (Männynmäki) 1914A

Catharina (Pappila) 1920B

Henrich (Pappila) 1920B

Puhickain

Peer (Sopala) 1918B

Pulck:

And. And. (Pulkkila) 1916B

Joh: (Pulkkila) 1916B

Pulcko:

And. (Tuhkala) 1919A

Lars (Pulkkila) 1916B

Matt (Tuhkala) 1919A

Påhl (Pulkkila) 1916A

Pulko:

Thomas (Remojärvi) 1918A

Purho:

Hind. (Purhola) 1916A

Lars (Purhola) 1916A

Puro:

Johan (Laukkala) 1913B

Lars (Laukkala) 1913B

Lars Matt: (Tuhkala) 1919A

Samuel (Laukkala) 1913B

Thom: Lars (Lievola) 1914A

Puruin

And. (Purhola) 1916B

Axel (Purhola) 1916B

Gustav (Purhola) 1916B

Hind: (Haikarila) 1910B

Putkoin

And. (Narila) 1915B

Matt (Narila) 1915B

Pylcko:

Eskel (Pylkkälä) 1916B

Lars (Vuorenmaa) 1920A

Matt (Pylkkälä) 1916B

Påhl (Vuorenmaa) 1920A

Pylke:

Christr (Maivala) 1915A

Pöho:

Eskel (Tuhkala) 1919A

Pöllein

Joh: Hans (Pellilä) 1916A

Påhl (Pellilä) 1916A

Pöllö:

Sifredh (Suurniemi) 1918B

Pönnin

Påhl Mattz: (Laukkala) 1913A

Pöyhe:

Lars (Karkeamaa) 1913A

RAlkuun

R_ckain

Hind (Ruokola) 1918A

Rautiain

Hind (Kaihunmäki) 1711B

Thomas (Summala) 1918B

Rimp:

And. (Kangas) 1711B

Rimpo:

Johan (Hyötyy) 1911A

Ripsander

(Pappila) 1920B

Rockal:

Thomas Hans (Ruokola) 1918A

Zachris (Ruokola) 1918A

Rockol:

Joh: (Ahola) 1909B

Rotzal:

Joh: (Kaskii) 1912A

Råcka:

Lars (Haikarila) 1910B

Matt (Koikkala) 1912B

Peer Lars. (Haikarila) 1910B

Påhl (Pohjois) 1917A

Råckol:

And. (Ruokola) 1918A

Rånga:

Johan (Suurniemi) 1918A

Rångain

Johan (Suurniemi) 1918B

Peer (Suurniemi) 1918B

Råpo:

And. (Vuorenmaa) 1920A

Brijta (Vuorenmaa) 1920A

Lijssa (Vuorenmaa) 1920A

Råssain

Lars (Rasala) 1917B

Råsso:

Peer Peers (Rasala) 1917B

Räpo:

Påhl (Karkeamaa) 1913A

SAlkuun

Safvo:

Mattz (Mäköis) 1914B

Sarain

Christer (Soiniemi) 1918B

Lars (Soiniemi) 1918B

Matt (Soiniemi) 1918B

Schadwitz

Carl (Kilpola) 1912B

Joh: (Kilpola) 1913A

Johan (Kilpola) 1912B

Selo:

And. (Pitkälahti) 1917A

Joh: (Pohjois) 1917A

Jöran (Pitkälahti) 1917A

Sippo:

Matt (Viisala) 1920A

Sorwain

Lars (Vehmaa) 1919A

Lars (Vehmaa) 1919B

Summa

Peer Jac: (Haikarila) 1910B

Sveconius

(Vehmaa) 1919B

Svensk

Fredrich (Männynmäki) 1914A

Såpp:

Eskel (Rantuu) 1917B

Såppo:

Jöran (Mäköis) 1914B

Påhl (Mäköis) 1914B

TAlkuun

Tackol:

Dawid (Ruokola) 1918A

Taipal:

And. (Hatsola) 1910B

Taipal:n

Matt (Taipale) 1918B

Olof (Taipale) 1918B

Tannin

Hind (Kaskii) 1912A

Lars Hind. (Pätylä) 1916A

Tarck:

Eskel (Näärinki) 1915B

Lars (Näärinki) 1915B

Peer (Näärinki) 1915B

Tarcko:

Hind (Maivala) 1915A

Jacob (Vuorilahti) 1919B

Påhl Matts (Vuorilahti) 1919B

Staff: (Vuorilahti) 1919B

Tarkin

Alex: (Pappila) 1920B

Tarko:

Hind. (Soiniemi) 1918B

Peer (Soiniemi) 1918B

Peer Hind. (Soiniemi) 1918B

Terfvo:

And. (Teivaa) 1919A

Michel (Teivaa) 1919A

Olof (Maivala) 1915A

Olof (Teivaa) 1919A

Terro:

Matt Olofz. (Suurniemi) 1918A

Thet

(Kuosmala) 1909B

Tirain

Hans (Männynmäki) 1914A

Johanna (Männynmäki) 1914A

Tiro:

And. (Kaihunmäki) 1711B

Tolfwa:

Johan (Jokela) 1911A

Turacka:

And. (Turakkala) 1919A

Joh: (Hatsola) 1911A

Lars (Turakkala) 1919A

Niels (Auvila) 1909B

Olof (Auvila) 1909B

Peer (Turakkala) 1919A

Turackain

Lars (Hatsola) 1910B

Olof (Hatsola) 1910B

Tyro:

Matt (Paatela) 1916A

UAlkuun

Uckoin

Olof (Paatela) 1916A

VWAlkuun

Wachva:

Joh: (Lievola) 1914A

Waijal:

Sifr. (Vehmaa) 1919A

Valiin

Abram (Teivaa) 1919A

Vannain

Hind. (Tuhkala) 1919A

Påhl Hind. (Tuhkala) 1919A

Påhl Pers (Tuhkala) 1919A

Vannal:

Christr (Kaskii) 1912A

Isac Lars (Kaskii) 1912A

Vannä:

Hans (Pitkälahti) 1917A

Varo:

Matt (Vuorilahti) 1919B

Wasar:

And. (Kaskii) 1912A

Johan (Kaskii) 1912A

Wasara

Lars And. (Kettula) 1711B

Matt (Kettula) 1711B

Venel:

Isac (Näärinki) 1915A

Westerin

And. (Vehmaa) 1919B

Peer (Vehmaa) 1919B

Vijsa

And. And:s (Pohjois) 1917A

Matt Peers. (Ronkala) 1917B

Witicka:

Matt (Näärinki) 1915B

Niels (Näärinki) 1915B

Wähuain

Niels (Veijala) 1919B

Väijal:

Erich (Veijala) 1919B

Hind Peers (Veijala) 1919B

Peer (Veijala) 1919B

Sifr (Veijala) 1919B

Väster:

Matt (Pappila) 1920B

Västerin

Matt (Vehmaa) 1919B

ÅAlkuun

Åino:

Hind (Männynmäki) 1914A

Johan (Mäköis) 1914B

Lars (Mäköis) 1914B

Mart (Mäköis) 1914B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 587 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2017