AlkuSavon henkikirjatKerimäen pitaja: henkikirjat1693 → Nimihakemisto

Kerimäki henkikirja 1693

Nimihakemisto


-  B  C  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  B  C  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham (Ruokojärvi) 2270B

Abram (Vaara) 2271B

And. Olofsson (Karvila) 2269A

Anders (Kupiala) 2268A

Anders (Järvenpää) 2268B

Anders (Karvila) 2269A

Anders (Lötjölä) 2269B

Anders (Ruokojärvi) 2270B

Anders (Simanala) 2271A

Anders (Vaara) 2271B

Anders Pehrsson (Kulennoinen) 2269A

Anna (Anttola) 2268A

Anna (Heikkala) 2268B

Anna (Mannikkala) 2269B

Anna (Naukkarila) 2270A

Bertel (Ruokojärvi) 2270B

Brusius (Makkola) 2270A

Carll Hindrichsson (Kulennoinen) 2269A

Christer (Alakuona) 2268A

Christer (Toroppala) 2271B

Christer Hindrichss (Lötjölä) 2269B

Christer Michelsson (Vaara) 2271B

Clemet (Pihlajaniemi) 2270B

Clemet Påhlsson (Nousiala) 2270A

Clemet Sigfredss (Yläkuona) 2271B

Dawid (Makkola) 2270A

Dawid Laarsson (Ruokojärvi) 2270B

Elias (Hevossalo) 2268B

Elias (Simanala) 2271A

Elias Andss (Nousiala) 2270A

Erich (Nousiala) 2270A

Erich (Riikola) 2270B

Erich (Simanala) 2271A

Erich (Vaara) 2271B

Erich (Simanala) 2272A

Erich Laarsson (Kaatamo) 2269B

Erich Pehrsson (Mannikkala) 2269B

Erich Staffanss. (Vaara) 2271B

Germin (Pesola) 2270B

Hans (Yläkuona) 2271B

Hans Staffansson (Tuunaansaari) 2271B

Hind. Peerss. (Kumpuranta) 2269B

Hind. Simonsso (Pihlajaniemi) 2270B

Hind. Thomasson (Yläkuona) 2271B

Hindrich (Kauvonniemi) 2269B

Hindrich (Lötjölä) 2269B

Hindrich (Pulkkila) 2270A

Hindrich (Pihlajaniemi) 2270B

Hindrich (Pitkälä) 2270B

Hindrich (Riikola) 2270B

Hindrich (Tikkilä) 2271A

Hindrich (Hanhijärvi) 2272A

Hindrich Hindss (Riikola) 2270B

Hindrich Nielss (Patasalo) 2270B

Hindrich Wallentins. (Mannikkala) 2269B

Ifwar (Pesola) 2270B

Johan (Haapaniemi) 2268B

Johan (Kulennoinen) 2269A

Johan (Lötjölä) 2269B

Johan (Pihlajaniemi) 2270B

Johan (Simanala) 2271A

Johan (Toroppala) 2271B

Johan Matson (Kerimäki) 2268B

Johan Nielsson (Naukkarila) 2270A

Johan Simonss (Pihlajaniemi) 2270B

Johan Simonsson (Ruokojärvi) 2270B

Jöran (Järvenpää) 2268B

Jöran (Ruokojärvi) 2270B

Karin (Päivilä) 2270A

Karin (Simpala) 2271A

Laars (Anttola) 2268A

Laars (Kupiala) 2268A

Laars (Kauvonniemi) 2269B

Laars (Makkola) 2270A

Laars (Paakkunala) 2270A

Laars (Ruokojärvi) 2270B

Laars (Rauvanniemi) 2270B

Laars (Turtianniemi) 2271A

Laars Clemetss: (Simanala) 2271A

Laars Erichsson (Anttola) 2268A

Laars Larsson (Kupiala) 2268A

Laars Olofsson (Pulkkila) 2270A

Laarss Michelss (Raikuu) 2270B

Lijsa (Päivilä) 2270A

Matz (Kupiala) 2268A

Matz (Muhola) 2269B

Matz (Simanala) 2272A

Matz Abramss. (Vaara) 2271B

Matz Andsson (Pulkkila) 2270A

Matz Matson (Simanala) 2272A

Michel Johanss. (Ruokojärvi) 2270B

Michell (Nousiala) 2270A

Michell (Pihlajaniemi) 2270B

Michell Matzon (Kauvonniemi) 2269B

Mårten (Mannikkala) 2269B

Mårten Sigfredss (Haapalahti) 2268A

Mårten Wallents. (Makkola) 2270A

Niels (Hevossalo) 2268B

Niels (Lötjölä) 2269B

Niels (Hanhijärvi) 2272A

Niels Hindrichss. (Hanhijärvi) 2272A

Niels Pehrss. (Toroppala) 2271B

Olof (Anttola) 2268A

Olof (Makkola) 2270A

Olof (Simanala) 2271A

Olof Olofsson (Pulkkila) 2270A

Olof Simonss. (Niinimäki) 2270A

Peer (Nousiala) 2270A

Peer (Toroppala) 2271B

Peer (Vaara) 2271B

Peer Bertelsson (Lötjölä) 2269B

Peer Brusiusson (Makkola) 2270A

Peer Pehrsson (Naukkarila) 2270A

Pehr (Alakuona) 2268A

Pehr (Patasalo) 2270B

Pehr (Ruokojärvi) 2270B

Pehr (Simanala) 2271A

Pehr (Tikkilä) 2271A

Pehr Pehrsson (Tikkilä) 2271A

Pehr Pehrsson (Vaara) 2271B

Pehr Staffanss (Naukkarila) 2270A

Påhl (Haapalahti) 2268A

Påhl (Yläkuona) 2271B

Samuel (Simanala) 2271A

Simon Christerss. (Toroppala) 2271B

Simon Simonss (Haapalahti) 2268A

Staffan (Naukkarila) 2270A

Staffan (Ruokolahti) 2270B

Staffan (Toroppala) 2271B

Staffan (Tuunaansaari) 2271B

Staffan (Vaara) 2271B

Swen (Mannikkala) 2269B

Thomas (Nousiala) 2270A

Thomas (Niemensalo) 2270A

Thomas (Tuunaansaari) 2271B

Thomas (Yläkuona) 2271B

Thomas Jöranss (Yläkuona) 2271B

Thomas Laarss (Haapaniemi) 2268B

Wallentin (Kupiala) 2268A

Wille (Heikkala) 2268B

BAlkuun

Berman

Elias (Mannikkala) 2269B

Brygare

Brusius (Simpala) 2271A

CAlkuun

Cajalain

Michell (Vaara) 2271B

Clostriain

Matz (Yläkuona) 2271B

Coleian

Hindrich (Kaatamo) 2269B

Michell (Kaatamo) 2269B

FAlkuun

Fijck

Olof (Simanala) 2271A

Fijskare

Laars (Simanala) 2271A

GAlkuun

Gyrkein

Johan (Simpala) 2271A

HAlkuun

Hackin

Erich (Heikkala) 2268B

Niels (Heikkala) 2268B

Hafwerin

Olof (Ruokojärvi) 2270B

Halloin

Jöran (Päivilä) 2270A

Hangain

Påhl Larss (Niemensalo) 2270A

Hardikain

Hindrich (Pesola) 2270B

Johan (Päivilä) 2270A

Johan (Pesola) 2270B

Harkain

Danuiel (Päivilä) 2270A

Peer (Päivilä) 2270A

Hemel:

Laars (Päivilä) 2270A

Herfwin

Hind. (Jouhenniemi) 2268B

Hertuain

Hind. (Niemensalo) 2270A

Niels (Niemensalo) 2270A

Påhl (Niemensalo) 2270A

Hijldoin

Christer (Muhola) 2269B

Hijrfwin

And. (Pihlajaniemi) 2270B

Hijrfwoin

Anders (Yläkuona) 2271B

Hans (Yläkuona) 2271B

Hind. (Yläkuona) 2271B

Pehr (Yläkuona) 2271B

Hirfwin

Hindrich (Simanala) 2271A

Hirfwoin

Bertell (Rauvanniemi) 2270B

Laars (Rauvanniemi) 2270B

Olof (Rauvanniemi) 2270B

Hållender

(Sairalanmäki) 2271A

Hångain

Anders (Yläkuona) 2271B

Hind. (Heikkala) 2268B

Hindrich (Yläkuona) 2271B

Matz (Yläkuona) 2271B

Olof (Yläkuona) 2271B

Påhl (Yläkuona) 2271B

Thomas (Paakkunala) 2270A

IAlkuun

Imoin

Laars (Yläkuona) 2271B

JAlkuun

Jatin

Daniel (Kuokkala) 2269A

Hans (Alakuona) 2268A

Matz (Alakuona) 2268A

Michell (Alakuona) 2268A

Simon (Alakuona) 2268A

Jattin

Clemet (Hanhijärvi) 2272A

Jumpin

Pehr (Kuokkala) 2269A

KAlkuun

Kajuttin

Hind. (Kerimäki) 2268B

Kamoin

Erich (Simanala) 2271A

Matz (Simanala) 2271A

Peer (Simanala) 2271A

Kandiain

Påhl (Kuokkala) 2269A

Kankoin

Matz (Niinimäki) 2270A

Kappoin

Hind: (Moiniemi) 2271B

Kardin

Hind. (Laukansaari) 2269B

Mattz (Laukansaari) 2269B

Karfwain

Clemet (Simanala) 2271A

Karfwin

And. (Karvila) 2269A

Jöran (Karvila) 2269A

Olof (Karvila) 2269A

Olof Andsson (Karvila) 2269A

Karilain

And. (Hevossalo) 2268B

Anders (Hevossalo) 2268B

Mans (Hevossalo) 2268B

Karoin

Bertell (Vaahersalo) 2271B

Johan (Vaahersalo) 2271B

Matz (Vaahersalo) 2271B

Matz Matss. (Vaahersalo) 2271B

Påhl (Vaahersalo) 2271B

Thomas (Vaahersalo) 2271B

Kassoin

Abraham (Ruokolahti) 2270B

Bertel (Ruokolahti) 2270B

Matz (Ruokolahti) 2270B

Kautin

Hind. (Kerimäki) 2268B

Kauttin

And. (Kerimäki) 2268B

Keckein

Anders (Jouhenniemi) 2268B

Niels (Jouhenniemi) 2268B

Niels Staffanss (Jouhenniemi) 2268B

Staffan (Jouhenniemi) 2268B

Kerfwin

Hind. (Kaatamo) 2269B

Matz (Kaatamo) 2269B

Kettuin

Anders (Naukkarila) 2270A

Grelss (Naukkarila) 2270A

Thomas (Naukkarila) 2270A

Kexa

And. (Simpala) 2271A

Kexoin

Hind. (Kulennoinen) 2269A

Laars (Kessilä) 2269A

Pehr (Kessilä) 2269A

Pehr (Kulennoinen) 2269A

Kiettuin

Pehr (Pitkälä) 2270B

Kiskain

And. (Kumpuranta) 2269B

Hindrich (Kumpuranta) 2269B

Johan (Kumpuranta) 2269B

Påhl (Kumpuranta) 2269B

Staffan (Kumpuranta) 2269B

Klostarin

Anders (Luostarila) 2269A

Anna (Luostarila) 2269A

Johan (Luostarila) 2269A

Olof (Luostarila) 2269A

Klöstarein

Simon (Hanhijärvi) 2272A

Thomas (Hanhijärvi) 2272A

Kockoin

Johan (Päivilä) 2270A

Kockolain

And. (Alakuona) 2268A

Pehr (Kupiala) 2268A

Kojrilain

Hind (Nousiala) 2270A

Koppioin

Pehr (Jouhenniemi) 2268B

Korhuin

Hind. (Heikkala) 2268B

Kossoin

Anders (Haapaniemi) 2268B

Class (Haapaniemi) 2268B

Laars (Haapaniemi) 2268B

Kuopiain

And. (Kumpuranta) 2269B

Hind: (Kumpuranta) 2269B

Hindrich (Kumpuranta) 2269B

Michell (Kumpuranta) 2269B

Pehr (Kumpuranta) 2269B

Kupiain

Peer (Vaara) 2271B

Kåsoin

Johan (Kauvonniemi) 2269B

Kåssoin

Anders (Haapaniemi) 2268B

Erich (Haapaniemi) 2268B

Hans (Haapaniemi) 2268B

Hans Påhlss (Haapaniemi) 2268B

Johan (Haapaniemi) 2268B

Pehr Hendss. (Haapaniemi) 2268B

Köchockoin

Johan Niels (Simpala) 2271A

LAlkuun

Lackein

And. (Kauvonniemi) 2269B

Lamain

Jöran (Kulennoinen) 2269A

Matz (Kulennoinen) 2269A

Pehr (Kulennoinen) 2269A

Samuel (Pitkälä) 2270B

Lanckoin

Pehr (Laakkola) 2269B

Påhl (Laakkola) 2269B

Lankoin

Anders (Laukansaari) 2269B

Jöran (Laukansaari) 2269B

Matz (Laukansaari) 2269B

Lappel:

Erich (Päivilä) 2270A

Larckoin

Laars (Kaatamo) 2269B

Lefwckoin

Olof (Kaatamo) 2269B

Lenhiun

Peher (Kerimäki) 2268B

Ljttmain

Jöran (Ruokolahti) 2270B

Luckoin

Laars (Moiniemi) 2271B

Läpssa

Matz (Ruokojärvi) 2270B

MAlkuun

Mackoin

And. (Klemettilä) 2268A

Danill (Klemettilä) 2268A

Germund (Simpala) 2271A

Hans (Kupiala) 2268A

Hind. (Makkola) 2269B

Hindrich (Anttola) 2268A

Hindrich (Makkola) 2269B

Hindrich (Makkola) 2270A

Johan (Anttola) 2268A

Laars (Kupiala) 2268A

Niels (Anttola) 2268A

Olof (Anttola) 2268A

Olof (Kupiala) 2268A

Olof (Makkola) 2270A

Pehr (Anttola) 2268A

Pehr Hanss (Kupiala) 2268A

Sijsla (Klemettilä) 2268A

Staffan (Anttola) 2268A

Tönnes Hindrichsson (Makkola) 2269B

Marain

Laars (Ruokojärvi) 2270B

Masoin

And. (Pihlajaniemi) 2270B

Massijnn

Johan (Heikkala) 2268B

Mieloin

Anders (Kulennoinen) 2269B

Bertell (Kulennoinen) 2269B

Hindrich (Kulennoinen) 2269B

Mondoin

Anders (Kaatamo) 2269B

Elias (Kaatamo) 2269B

Peer (Kaatamo) 2269B

Staffan (Kaatamo) 2269B

Muckoin

Christer (Yläkuona) 2271B

Niels (Tikkilä) 2271A

Muhoin

And. (Muhola) 2269B

Anna (Muhola) 2269B

Erich (Muhola) 2269B

Luckos (Karvila) 2269A

Matz (Muhola) 2269B

Olof (Karvila) 2269A

Olof (Muhola) 2269B

Mutka

Matz (Ruokoniemi) 2271A

Olof (Ruokoniemi) 2271A

Pehr (Ruokoniemi) 2271A

Muttekain

Niels (Tikkilä) 2271A

Muuckoin

Bertel (Vaara) 2271B

Erich (Simpala) 2271A

Johan (Simpala) 2271A

Johan (Vaara) 2271B

Matz (Simpala) 2271A

Påhl (Simpala) 2271A

Månckain

Hans (Simpala) 2271A

Märoin

Hindrich (Kuokkala) 2269A

Olof (Kuokkala) 2269A

Mässin

Olof (Paakkunala) 2270A

Peer (Paakkunala) 2270A

Staffan (Paakkunala) 2270A

NAlkuun

Noisian

Pehr (Kuokkala) 2269A

Påhl (Kuokkala) 2269A

Nosiain

Laars (Järvenpää) 2268B

Lars (Järvenpää) 2268B

Nousiain

Anders (Kolvosenpää) 2269A

Anders (Raikuu) 2270B

Christer (Raikuu) 2270B

Michell (Kolvosenpää) 2269A

Michell (Raikuu) 2270B

Niels (Ruokoniemi) 2270B

Pehr (Raikuu) 2270B

Stafwan (Ruokoniemi) 2271A

OAlkuun

Ollfwain

Eskell (Moiniemi) 2271B

PAlkuun

Parkoin

Matz (Kerimäki) 2268B

Pausa

Hind. (Kulennoinen) 2269B

Pehr (Kulennoinen) 2269B

Pijttukin

Michell (Yläkuona) 2271B

Pittkein

Johan (Haapalahti) 2268A

Pittkin

Laars (Pitkälä) 2270B

Matz (Pitkälä) 2270B

Pehr (Pitkälä) 2270B

Pittkoin

Pehr (Muhola) 2269B

Pärttrain

Hindrich (Alakuona) 2268A

Pehr (Alakuona) 2268A

RAlkuun

Rautiain

Anders (Laukansaari) 2272A

Johan (Laukansaari) 2272A

Niels (Laukansaari) 2272A

Rijkoin

Erich (Sairalanmäki) 2271A

Laars (Sairalanmäki) 2271A

Rijkuin

Erich (Paakkunala) 2270A

Rijngin

Hindrich (Ruokoniemi) 2271A

Johan (Ruokoniemi) 2271A

Pehr Hindss. (Ruokoniemi) 2271A

Simon (Ruokoniemi) 2271A

Rocka

And. (Ruokojärvi) 2270B

Elias (Sairalanmäki) 2271A

Pehr (Sairalanmäki) 2271A

Wallentin (Sairalanmäki) 2271A

Räsain

And. (Moiniemi) 2271B

Staffan (Moiniemi) 2271B

SAlkuun

Sajrain

Anders (Paakkunala) 2270A

Bengdt (Paakkunala) 2270A

Erich (Tikkilä) 2271A

Hindrich (Simanala) 2271A

Johan (Tikkilä) 2271A

Jöran (Haukilahti) 2268B

Matz (Haukilahti) 2268B

Olof (Paakkunala) 2270A

Peer (Tikkilä) 2271A

Syllfwäster (Paakkunala) 2270A

Salmenius

Petrus (Kaksola) 2269A

Sappain

Germund (Jouhenniemi) 2268B

Matz (Jouhenniemi) 2268B

Pehr (Jouhenniemi) 2268B

Staffan (Jouhenniemi) 2268B

Sarain

Anders (Muhola) 2269B

Bengdt (Simanala) 2271A

Jöran (Simanala) 2271A

Mårten (Simanala) 2271A

Sigwoin

Sigfred (Järvenpää) 2268B

Sijckoin

Olof (Simanala) 2272A

Sijlfwoin

Laars (Patasalo) 2270B

Pehr Larss (Patasalo) 2270B

Sijstoin

Hind. (Karvila) 2269A

Silfwain

Hind. (Kulennoinen) 2269B

Hindrich (Ruokolahti) 2270B

Laars (Ruokolahti) 2270B

Silfwoin

Anders (Kerimäki) 2269A

Hind. (Kerimäki) 2269A

Hindrich (Kerimäki) 2269A

Laars (Kerimäki) 2269A

Laars (Yläkuona) 2271B

Matz (Jouhenniemi) 2268B

Michell (Jouhenniemi) 2268B

Michell (Tikkilä) 2271B

Peer (Tikkilä) 2271B

Påhl (Yläkuona) 2271B

Staffan (Jouhenniemi) 2268B

Sillfwenoin

Jacob (Niinimäki) 2270A

Johan (Niinimäki) 2270A

Matz (Niinimäki) 2270A

Olof (Niinimäki) 2270A

Siskain

Clemet (Kuokkala) 2269A

Jöran (Kuokkala) 2269A

Pehr (Kuokkala) 2269A

Soppoin

Peer (Yläkuona) 2271B

Spanin

Thomas (Kolvosenpää) 2269A

Sumalain

Christer (Pihlajaniemi) 2270B

Luckas (Pihlajaniemi) 2270B

Staffan (Pihlajaniemi) 2270B

Säppn

Anders (Hälvä) 2268B

Matz (Hälvä) 2268B

Pehr (Hälvä) 2268B

Säppoin

Anders (Jouhenniemi) 2268B

Germund (Jouhenniemi) 2268B

Påhl (Jouhenniemi) 2268B

TAlkuun

Tarfwoin

Matz (Kolvosenpää) 2269A

Terfwin

Grelss (Makkola) 2270A

Teroin

Ifwar (Kolvosenpää) 2269A

Johan (Kolvosenpää) 2269A

Pehr (Kolvosenpää) 2269A

Theim

Samuel (Kupiala) 2268A

Ticken

Jons (Tikkilä) 2271A

Tijkin

Anders (Vaara) 2271B

Erich Månss (Vaara) 2271B

Pehr (Vaara) 2271B

Påhl (Vaara) 2271B

Tillikain

Anders (Sairalanmäki) 2271A

Hans (Sairalanmäki) 2271A

Olof (Sairalanmäki) 2271A

Simon (Sairalanmäki) 2271A

Toropain

Påhl (Pihlajaniemi) 2270B

Tuckin

Pehr (Moiniemi) 2271B

Turdain

Simon (Pihlajaniemi) 2270B

Turdein

Hans (Kulennoinen) 2269A

Joran (Kolvosenpää) 2269A

Laars (Kulennoinen) 2269A

Påhl (Kulennoinen) 2269A

Simon (Kulennoinen) 2269A

Turdiain

Staffan (Laukansaari) 2269B

Turdien

Brusius (Simanala) 2271A

Pehr (Simanala) 2271A

Turdin

Abraham (Turtianniemi) 2271A

Anders (Turtianniemi) 2271A

Brussius (Kiiskilä) 2269A

Erich (Kulennoinen) 2269B

Hindrich (Päivilä) 2270A

Laars (Kiiskilä) 2269A

Matz (Turtianniemi) 2271A

Olof (Kolvosenpää) 2269A

Olof (Päivilä) 2270A

Turuin

Peer (Simanala) 2271A

Påhl (Simanala) 2271A

Tyckein

Hindrich (Yläkuona) 2271B

Tyncke

Anders (Kyllölä) 2269A

Christer (Kyllölä) 2269A

Mans (Kyllölä) 2269A

Tynckein

Joran (Tynkkylä) 2271A

Laars (Kyllölä) 2269A

Mans (Kyllölä) 2269A

Påhl (Tynkkylä) 2271A

Thomas (Kyllölä) 2269A

Tynckin

Hind. (Järvenpää) 2268B

Hindrich (Pulkkila) 2270A

Jöran (Kerimäki) 2268B

Mårten (Pulkkila) 2270A

Olof (Tynkkylä) 2271A

Peer (Tynkkylä) 2271A

Tåfwain

Matz (Alakuona) 2268A

Tåfwan

Clemet (Klemettilä) 2268A

Tåifwain

Anders (Anttola) 2268A

Bertel (Kerimäki) 2269A

Hindrich (Anttola) 2268A

Laars (Kaksola) 2269A

Pehr (Haapalahti) 2268A

Tålfwain

Hind. (Pesola) 2270B

Olof (Pesola) 2270B

Tållfwåin

And. (Pesola) 2270B

Heming (Pesola) 2270B

Hindrich (Pesola) 2270B

UAlkuun

Ursinius

Jacob (Kerimäki) 2268B

VWAlkuun

Wattain

Johan (Päivilä) 2270A

Wehwain

Påhl (Moiniemi) 2271B

Wänal:

Hind. (Yläkuona) 2271B

Laars (Yläkuona) 2271B

Niels (Yläkuona) 2271B

Wättain

Pehr (Karvila) 2269A

Wättin

Erich (Kuokkala) 2269A

Hindrich (Kuokkala) 2269A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 507 nimeä

KylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2016