AlkuSavon henkikirjatKuopion pitaja: henkikirjat1660 → Nimihakemisto

Kuopio henkikirja 1660

Nimihakemisto


-  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  E  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham Oluffsson (Hiltulanlahti) 839A

Anders Johansson (Kuopio) 838B

Christ: Gabrielis (Kuopio) 838B

Hardtwick Persson (Riistavesi) 841A

Jacob Oluffssons (Hiltulanlahti) 839A

Jacob Thomasson (Kuopio) 838B

Johan Ifuardsson (Kuopio) 838B

Johan Mårthenson (Kasurila) 840B

Jonas Oluffsson (Kuopio) 838B

Matz Josephsson (Haatala) 840A

Oluff (Kuopio) 838B

Pååll Staphansson (Punnonmäki) 839A

Staphan Michelsson (Punnonmäki) 839A

Thomas Thomasson (Kuopio) 838B

AAlkuun

Achoinen

Pååll (Syvärilä) 841A

Airaxinen

Oluff Ihanusson (Airaksela) 839A

Peer (Vehmasmäki) 839A

Peer Larsson (Airaksela) 839A

Peer M: (Airaksela) 839A

Antikainen

Anders (Ritoniemi) 841B

Anders (Enonlahti) 841B

Oluff (Ritoniemi) 841B

Asikain

Oluff (Hamula) 840A

Asikainen

Anders (Kuopio) 838B

Johan (Haminalahti) 839A

Assikainen

Nils (Riistavesi) 841A

Thomas (Riistavesi) 841A

Awikainen

Jöns (Kaaraslahti) 840B

CAlkuun

Clemetinen

Oluff (Kaaraslahti) 840B

Colarj

Hendrich (Kuopio) 838B

Colemainen

Peer O: (Lyytikkälä) 839B

Staphan (Punnonmäki) 839A

Collemainen

Michel (Punnonmäki) 839A

Mons (Punnonmäki) 839A

Peer (Punnonmäki) 839A

Collioinen

Peer (Vehmasmäki) 839A

Cololemainen

Nils (Punnonmäki) 839A

Cossmainen

Johan (Syvärilä) 841A

EAlkuun

Eskelinen

Peer (Lyytikkälä) 839B

HAlkuun

Hackarainen

Abraham (Riistavesi) 841A

Hendrich (Riistavesi) 841A

Jacob (Hakkarala) 840B

Jören (Hakkarala) 840B

Nils (Syvärilä) 841A

Thomas (Ryönä) 840B

Hackarinen

Eskell (Rissala) 840B

Thomas (Hakkarala) 840B

Haikoinen

Matz (Hirvilahti) 839B

Philpus (Karttula) 839B

Haioinen

Oluff O: (Vehmasmäki) 839A

Hakulinen

Hans (Lyytikkälä) 839B

Matz O: (Karttula) 839B

Hallikainen

Lars (Miettilä) 841B

Haloinen

Hendrich (Käärmelahti) 840A

Michel (Käärmelahti) 840A

Oluff (Halola) 840A

Peer (Halola) 840A

Philpus (Halola) 840A

Pååll (Halola) 840A

Hamuinen

Christer (Hamula) 840A

Peer (Käärmelahti) 840A

Happoinen

Abraham (Ritoniemi) 841B

Hendrich (Vehmasmäki) 839A

Peer (Ritoniemi) 841B

Hardikainen

Anders (Vuorisalo) 841B

Daniel (Vuorisalo) 841A

Hendrich (Vuotjärvi) 841A

Sigfredh (Jännevirta) 840B

Hatainen

Christer (Haatala) 840A

Lars (Haatala) 840A

Sigfred (Haatala) 840A

Haukainen

Johan (Räsälä) 841B

Heikinen

Anders (Haatala) 840A

Larss (Jännevirta) 840B

Oluff (Jännevirta) 840B

Peer (Jännevirta) 840B

Thomas (Pieksä) 841A

Heiskain

Pål (Vehmasmäki) 839A

Pål (Enonlahti) 841B

Heiskainen

Matz (Haminalahti) 838B

Oluff (Enonlahti) 841B

Thomas (Ritoniemi) 841B

Hetainen

Hardtwick (Riistavesi) 841A

Hendrich (Riistavesi) 841A

Hilduin

Michel (Kuopio) 838B

Hilduinen

Anders M: (Ritoniemi) 841B

Jören (Vuorisalo) 841B

Peer (Hiltulanlahti) 839A

Hirfuoinen

Hans (Pöljä) 840A

Hoparj

Peer (Enonlahti) 841B

Hufuinen

Anders (Räsälä) 841B

Huskoinen

Mårthen (Karttula) 839B

Oluff (Ruokovesi) 839B

Husoi Kasurinen

Matz (Kasurila) 840A

Husuinen

Mårthen (Vehmasmäki) 839A

Huttuinen

Peer (Karttula) 839B

Hyfärinen

Erich (Puutossalmi) 839A

Eskell (Puutossalmi) 839A

Hindrich (Vehmasmäki) 839A

Peer (Hiltulanlahti) 839A

Swen (Vehmasmäki) 839A

Hytinen

Lars (Vehmasmäki) 839A

Hyttinen

Erich (Tuovilanlahti) 840A

Hendrich (Käärmelahti) 839B

Thomas (Käärmelahti) 839B

Håfuinen

Anders (Halola) 840A

Hålapainen

Oluff (Vuorisalo) 841A

Hålopainen

Anders (Ritoniemi) 841B

Hendrich (Ritoniemi) 841B

Hårtanain

Peer (Pieksä) 841A

Hårtanainen

Oluff (Pieksä) 841A

Häckinen

Hendrich (Vuotjärvi) 841A

Hämälain

Mårthen (Räsälä) 841B

Hämälin

Jöran (Tuovilanlahti) 840A

Hämäläinen

Mårthen (Akonvesi) 841A

Hätinen

Anders (Akonvesi) 841A

Jöran (Riistavesi) 841A

IAlkuun

Ihalain

Matz (Kuopio) 838B

Ihalainen

Oluff (Riistavesi) 841A

Peer (Kuopio) 838B

Immoin

Thomas (Kuopio) 838B

JAlkuun

Jalkainen

Matz (Hakkarala) 840B

Oluff (Hakkarala) 840B

Pååll (Hakkarala) 840B

Julkuin

Ifuar (Kuopio) 838B

Julkuinen

Anders (Kuopio) 838B

Casper (Kasurila) 840B

Jöns (Kasurila) 840B

Peer (Vehmasmäki) 839A

Peer (Hirvilahti) 839B

Peer (Vuotjärvi) 841A

Peer Jönson (Pöljä) 840A

Järfweläinen

Pål (Räsälä) 841B

KAlkuun

Kackinen

Anders (Pöljä) 840A

Andhers (Kuopio) 838B

Hendrich (Hiltulanlahti) 839A

Hendrich (Hirvilahti) 839B

Lars (Kuopio) 838B

Markus (Kuopio) 838B

Peer (Hirvilahti) 839B

Pååll (Pöljä) 840A

Kainulain

Hendrich (Syvärilä) 841A

Oluff (Vehmasmäki) 839A

Kainulainen

Jose (Kasurila) 840B

Oluff (Syvärilä) 841A

Kalames

Philpus (Käärmelahti) 840A

Kankuinen

Erich (Räsälä) 841B

Hendrich (Räsälä) 841B

Staphan (Ritoniemi) 841B

Karhuinen

Ifuar (Lyytikkälä) 839B

Matz (Tallus) 839B

Matz O: (Punnonmäki) 839B

Oluff (Tallus) 839B

Peer (Punnonmäki) 839A

Peer (Tallus) 839B

Peer (Halola) 840A

Pååll (Punnonmäki) 839B

Staphan (Punnonmäki) 839A

Karttuinen

Peer (Karttula) 839B

Pååll (Karttula) 839B

Kasinen

Oluff (Tuusniemi) 841B

Kasurin

Matz Peersson (Kasurila) 840A

Kasurinen

Erich (Kasurila) 840A

Hendrich (Kasurila) 840B

Mårthen (Kasurila) 840A

Oluff (Kasurila) 840A

Kaupinen

Peer (Kuopio) 838B

Keinäinen

Hans (Tuusniemi) 841B

Hendrich (Kuopio) 838B

Matz (Tuusniemi) 841B

Matz Larsson (Tuusniemi) 841B

Kejoinen

Hendrich (Pöljä) 840A

Matz (Pöljä) 840A

Oluff (Pöljä) 840A

Kekoinen

Hans (Kuopio) 838B

Kekäläinen

Hendrich (Riistavesi) 841A

Hendrich (Tuusniemi) 841B

Pål (Riistavesi) 841A

Kerfuinen

Hans (Hamula) 840A

Hendrich (Käärmelahti) 839B

Oluff (Riistavesi) 841A

Kerfuitär

Anna (Jännevirta) 840B

Keroinen

Peer (Hirvilahti) 839B

Ketho

Matz Matzson (Tuovilanlahti) 840A

Peer (Pieksä) 841A

Ketto

Gabriel (Pieksä) 841A

Kettuinen

Anders (Hirvilahti) 839B

Kinnunen

Staphan (Käärmelahti) 839B

Kinuinen

Erich (Puutossalmi) 839A

Lars (Hamula) 840A

Nils (Riistavesi) 841A

Kinus

Hendrich (Ryönä) 841A

Knutinen

Erich (Tallus) 839B

Erich (Vuorisalo) 841B

Jöran (Hakkarala) 840B

Lars (Tallus) 839B

Matz (Tallus) 839B

Matz A: (Hamula) 840A

Oluff (Tallus) 839B

Peer (Haminalahti) 839A

Kockoinen

Michel (Kuopio) 838B

Koistin

Hendrich (Ritoniemi) 841B

Koistinen

Anders (Enonlahti) 841B

Hendrich (Ritoniemi) 841B

Pål (Enonlahti) 841B

Kondioinen

Matz (Kuopio) 838B

Kopoinen

Oluff (Riistavesi) 841A

Kordilainen

Lars (Ritoniemi) 841B

Korhoinen

Hans (Haminalahti) 838B

Hendrich (Syvärilä) 841A

Nilss (Haminalahti) 838B

Philpus (Syvärilä) 841A

Sigfredh (Syvärilä) 841A

Korkoinen

Matz (Haminalahti) 838B

Kosuinen

Per (Tuusniemi) 841B

Kuckoitar

Lissa (Puutossalmi) 839A

Kuppi

Hendrich (Jännevirta) 840B

Kuroinen

Mcihel A: (Ruokovesi) 839B

Kyreläin

Johan (Kuopio) 838B

Käikin

Lars (Syvärilä) 841A

Käroinen

Matz (Hirvilahti) 839B

Könöinen

Peer (Haminalahti) 838B

Staphan (Hirvilahti) 839B

LAlkuun

Lackoinen

Jöns (Toivala) 838B

Jöns (Hakkarala) 840B

Lars (Hakkarala) 840B

Peer (Ryönä) 840B

Pål (Haatala) 840A

Laihiainen

Anders (Kuopio) 838B

Jacob (Riistavesi) 841A

Laitinen

Lars (Ritoniemi) 841B

Pååll (Vehmasmäki) 839A

Lappalain

Hendrich (Käärmelahti) 840A

Lappalainen

Andhers (Kuopio) 838B

Lapwet:

Michel (Hirvilahti) 839B

Lapweteläinen

Jöns (Haminalahti) 838B

Leinoinen

Jöns (Vehmasmäki) 839A

Leskinen

Jöns (Vuotjärvi) 841A

Matz (Haminalahti) 838B

Peer (Vehmasmäki) 839A

Linduinen

Anders (Kasurila) 840B

Anders (Syvärilä) 841A

Christer (Tallus) 839B

Erich (Käärmelahti) 840A

Lars (Syvärilä) 841A

Pååll (Pöljä) 840A

Lippoin

Pål (Ritoniemi) 841B

Luckarinen

Hendrich (Kasurila) 840B

Jöns (Kaaraslahti) 840B

Luttinen

Anders (Syvärilä) 841A

Anders A: (Syvärilä) 841A

Lydikäinen

Hans (Lyytikkälä) 839B

Hans Hansson (Lyytikkälä) 839B

Jöran (Karttula) 839B

Matz (Sänkimäki) 840B

Michel (Kuopio) 838B

Michel (Punnonmäki) 839A

Michel (Ruokovesi) 839B

Oluff (Lyytikkälä) 839B

Peer (Haatala) 840A

MAlkuun

Malinen

Grels (Riistavesi) 841A

Nilss (Vehmasmäki) 839A

Mallinen

Matz (Vehmasmäki) 839A

Marain

Matz (Hirvilahti) 839B

Marainen

Hendrich (Ruokovesi) 839B

Pååll (Tallus) 839B

Thomas (Tallus) 839B

Matilainen

Oluff (Kuopio) 838B

Mietinen

Jöns (Tuusniemi) 841B

Lars (Riistavesi) 841A

Lars (Miettilä) 841B

Oluff (Tuusniemi) 841B

Peer (Tuusniemi) 841B

Mohainen

Sigfredh (Räsälä) 841B

Murto

Matz (Kasurila) 840B

Mustoin

Anders (Vehmasmäki) 839A

Mustoinen

Anders (Hakkarala) 840B

Anders (Tuusniemi) 841B

Hans (Tuusniemi) 841B

Lars (Tuusniemi) 841B

Matz (Vuorisalo) 841B

Myckäinen

Pål (Ruokovesi) 839B

Mäckäräinen

Matz (Tallus) 839B

Mähöinen

Hans (Haatala) 840A

Matz O: (Käärmelahti) 840A

Mons (Ruokovesi) 839B

Oluff (Tallus) 839B

Möhäinen

Anders (Räsälä) 841B

Mönköinen

Hendrich (Miettilä) 841B

Lars (Räsälä) 841B

Peer (Miettilä) 841B

Möykyinen

Abraham (Vehmasmäki) 839A

Oluff (Vehmasmäki) 839A

NAlkuun

Nickinen

Jöns (Käärmelahti) 840A

Nirainen

Peer (Jännevirta) 840B

Nisinen

Hans (Riistavesi) 841A

Peer (Ritoniemi) 841B

Niskain

Anders (Syvärilä) 841A

Hendrich (Jännevirta) 840B

Niskainen

Påål (Jännevirta) 840B

OAlkuun

Oinoinen

Lars (Akonvesi) 841A

Olkoinen

Jöran (Puutossalmi) 839A

Owaskainen

Peer (Lyytikkälä) 839B

PAlkuun

Paetoj

Pauilan (Käärmelahti) 840A

Pajainen

Peer (Hakkarala) 840B

Pannuinen

Matz (Ritoniemi) 841B

Pardainen

Pål Pålson (Halola) 840A

Parfuiainen

Hendrich (Tuusniemi) 841B

Nilss (Ryönä) 840B

Parfwiainen

Swen (Riistavesi) 841A

Pasainen

Anders (Vuotjärvi) 841A

Peckarinen

Nilss (Kaaraslahti) 840B

Pekurinen

Lars (Vehmasmäki) 839A

Peer (Vehmasmäki) 839A

Pelkoinen

Oluff (Vuorisalo) 841B

Pennainen

Oluff (Kasurila) 840B

Pennäin

Peer (Ryönä) 841A

Pernainen

Thomas (Kuopio) 838B

Pirinen

Oluff (Syvärilä) 841A

Pirskainen

Anders (Toivala) 838B

Isack (Kuopio) 838B

Pitkäinen

Hendrich (Sänkimäki) 840B

Jöns (Sänkimäki) 840B

Oluff (Jännevirta) 840B

Sigfredh (Sänkimäki) 840B

Purin

Christer (Halola) 840A

Pursiainen

Anders (Haminalahti) 839A

Jossa (Haatala) 840A

Påål (Haminalahti) 839A

Pykälinen

Hans (Haatala) 840A

Pälfuinen

Hendrich (Pieksä) 841A

Päxäinen

Peer (Kaaraslahti) 840B

RAlkuun

Radikainen

Pål (Käärmelahti) 839B

Rahuinen

Peer (Ritoniemi) 841B

Raska

Anders (Tuovilanlahti) 840A

Rautapardainen

Oluff (Puutossalmi) 839A

Rautiainen

Matz (Hirvilahti) 839B

Reinikainen

Hendrich (Ritoniemi) 841B

Rekinen

Anders (Tuovilanlahti) 840A

Rissainen

Johan (Rissala) 840B

Jöran (Rissala) 840B

Matz (Haminalahti) 839A

Peer (Riistavesi) 841A

Pååll (Rissala) 840B

Sigfredh (Rissala) 840B

Thomas (Rissala) 840B

Roininen

Lars (Haminalahti) 838B

Simon (Kuopio) 838B

Ruskainen

Hendrich (Kaaraslahti) 840B

Lars (Tuovilanlahti) 840A

Påål (Kaaraslahti) 840B

Rässuinen

Matz (Käärmelahti) 840A

Räsäinen

Anders (Tuusniemi) 841B

Anders O: (Räsälä) 841B

Bengt (Käärmelahti) 840A

Johan (Lyytikkälä) 839B

Mons (Tuusniemi) 841B

Oluff (Tuusniemi) 841B

Oluff (Räsälä) 841B

Swen (Tuusniemi) 841B

Swen Anderson (Räsälä) 841B

SAlkuun

Safolainen

Ifual Larsson (Kuopio) 838B

Safuolainen

Peer (Kasurila) 840A

Safwolain

Lars Larsson (Kuopio) 838B

Saikoinen

(Syvärilä) 841A

Sallinen

Oluff (Ritoniemi) 841B

Sarainen

Anders (Kuopio) 838B

Sichfwoinen

Anders (Riistavesi) 841A

Nils (Riistavesi) 841A

Sipoinen

Hendrich (Haatala) 840A

Smolander

Anders (Riistavesi) 841A

Matz (Tuusniemi) 841B

Peer (Vuorisalo) 841A

Peer Persson (Vuorisalo) 841B

Soininen

Staphan (Puutossalmi) 839A

Staphanainen

Hendrich (Pieksä) 841A

Suichkoinen

Michel (Puutossalmi) 839A

TAlkuun

Tackinen

Lars (Kuopio) 838B

Lars (Toivala) 838B

Matz (Ryönä) 840B

Tarfuainen

Anders (Punnonmäki) 839A

Påål (Punnonmäki) 839A

Taskinen

Hans (Kuopio) 838B

Hans (Punnonmäki) 839A

Jöns (Punnonmäki) 839B

Matz (Tuusniemi) 841B

Staphan (Kuopio) 838B

Thijle

Erich (Hirvilahti) 839B

Matz (Kuopio) 838B

Thijtinen

Sigfredh (Kuopio) 838B

Thomahainen

Matz (Enonlahti) 841B

Tickainen

Thomas (Hamula) 840A

Tihoinen

Larss (Vehmasmäki) 839A

Matz (Pieksä) 841A

Tijrniä

Påål (Puutossalmi) 839A

Tilikainen

Michel (Enonlahti) 841B

Tofuinen

Bertill (Riistavesi) 841A

Christer (Riistavesi) 841A

Erich (Tuovilanlahti) 840A

Jöran (Tuovilanlahti) 840A

Lars (Tuovilanlahti) 840A

Peer (Tuovilanlahti) 840A

Toifuainen

Christer (Käärmelahti) 840A

Greelss (Toivala) 838B

Hendrich (Toivala) 838B

Hendrich (Jännevirta) 840B

Johan (Toivala) 838B

Mårthen (Sänkimäki) 840B

Pååll (Käärmelahti) 840A

Thomas (Sänkimäki) 840B

Tolfuainen

Peer (Puutossalmi) 839A

Toloinen

Anders (Tallus) 839B

Pål (Tallus) 839B

Tolpainen

Peer (Akonvesi) 841A

Torfuinen

Johan (Ritoniemi) 841B

Pååll (Haatala) 840A

Tuchkainen

Johan (Kuopio) 838B

Sigfredh (Vehmasmäki) 839A

Turuinen

Abraham (Puutossalmi) 839A

Erich (Punnonmäki) 839B

Hendrich (Puutossalmi) 839A

Hendrich (Tuusniemi) 841B

Ifuar (Puutossalmi) 839A

Jacob (Puutossalmi) 839A

Johan (Puutossalmi) 839A

Lars (Puutossalmi) 839A

Lars (Tuusniemi) 841B

Peer (Ryönä) 840B

Pål (Tuusniemi) 841B

UAlkuun

Uckoinen

Jöns (Syvärilä) 841A

VWAlkuun

Wainikainen

Johan (Hiltulanlahti) 839A

Matz (Haminalahti) 838B

Waitinen

Clemet (Ryönä) 840B

Walkoinen

Jöran (Kuopio) 838B

Jöran Jöransson (Kuopio) 838B

Wardiain

Peer (Rissala) 840B

Wardiainen

Bertill (Riistavesi) 841A

Hendrich (Hamula) 840A

Jöns (Hamula) 840A

Larss (Ryönä) 840B

Matz (Ryönä) 840B

Nils (Riistavesi) 841A

Oluff (Hakkarala) 840B

Swen (Jännevirta) 840B

Waroinen

Nils (Riistavesi) 841A

Pål Hanson (Riistavesi) 841A

Watainen

Matz (Hirvilahti) 839B

Oluff (Tallus) 839B

Wenälainen

Matz (Hirvilahti) 839B

Wenäläin

Peer (Ruokovesi) 839B

Wenäläinen

Hans (Hirvilahti) 839B

Hendrich (Käärmelahti) 840A

Wänninen

Michel (Kuopio) 838B

Wänuinen

Peer Pålsson (Ruokovesi) 839B

Wänäinen

Anders Pålsson (Ruokovesi) 839B

Lars (Kuopio) 838B

Matz (Syvärilä) 841A

Pååll (Ruokovesi) 839B

Wäsäinen

Oluff (Halola) 840A

Wätäin

Hendrich (Ryönä) 840B

Wätäinen

Hendrich (Ryönä) 840B

Oluff Andersson (Ryönä) 840B

Oluff O: (Ryönä) 840B

Wätätär

Allo (Ryönä) 841A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 464 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2016