AlkuSavon henkikirjatKuopion pitaja: henkikirjat1693 → Nimihakemisto

Kuopio henkikirja 1693

Nimihakemisto


-  A  B  C  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y  Å  Ä 
 -  A  B  C  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Y  Å  Ä

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham (Halola) 2086A

Abram (Lohilahti) 2087B

Albrechtz (Toivala) 2090B

And: Påhlsson (Nilsiä) 2088A

Anders (Hiltulanlahti) 2085A

Anders (Jännevirta) 2086A

Anders (Juurikkamäki) 2086A

Anders (Nilsiä) 2088A

Anders (Ritoniemi) 2089B

Anders Andersson (Julkula) 2086A

Anders Arvidi (Kuopio) 2084B

Anders Larsson (Haatala) 2085B

Anders Påhlsson (Syrjänsaari) 2090A

Anna (Kuopio) 2084B

Anna (Haatala) 2085B

Anna (Koivumäki) 2087A

Anna (Pellosmäki) 2088A

Beata (Rissala) 2089A

Bertell (Lohilahti) 2087B

Christer (Hakkarala) 2085B

Christer (Julkula) 2086A

Christer (Ritoniemi) 2089B

Christer (Toivala) 2090B

Christer Larsson (Haatala) 2085B

Christer Larsson (Tavinsalmi) 2091A

Clemeth (Hirvilahti) 2085A

Cnuth Larssons (Nuutila) 2086B

Erich Abrahamsson (Hiltulanlahti) 2085A

Erich Erichsson (Nuutila) 2086B

Erich Johanssonn (Kasurila) 2087A

Erlan Anderss: (Savilahti) 2090A

Eskell (Airaksela) 2084B

Eskell (Sänkimäki) 2090A

Gabriel Philipsson (Tuovilanlahti) 2091A

Hans (Karttula) 2086B

Hans (Väänälä) 2091B

Hans Andersson (Väänälä) 2091B

Hemming Oloffsson (Keyritty) 2087A

Hind: Abramss. (Lohilahti) 2087B

Hind: Ifwarssonn (Riistavesi) 2089B

Hind: Jöransson (Haatala) 2085B

Hind: Larssin (Haatala) 2085B

Hindrich (Riistavesi) 2089B

Hindrich (Toivala) 2090B

Hindrich Påhlsson (Vehkasaari) 2091B

Ifwar (Jänissalo) 2086A

Isaak Philipsson (Suojärvi) 2090A

Jacob (Haatala) 2085B

Jacob Jacobsson (Hakkarala) 2085B

Joh: Ifwarsson (Akonvesi) 2084B

Johan (Hiltulanlahti) 2085A

Johan (Nuutila) 2086B

Johan (Kurolanlahti) 2086B

Johan (Kasurila) 2087A

Johan (Pellosmäki) 2088A

Johan Bertellsson (Pelonniemi) 2088B

Johan Cnutsson (Soinlahti) 2090A

Johan Johansson (Airaksela) 2084B

Johan Mårtensson (Sänkimäki) 2090A

Johan Olofsson (Räsälä) 2090A

Jöns (Tuovilanlahti) 2091A

Jöns Thomasson (Hakkarala) 2085B

Jöran (Rissala) 2089A

Karin (Julkula) 2086A

Laars (Julkula) 2086A

Lars (Jänissalo) 2086A

Lars (Nuutila) 2086B

Lars Hindersson (Hakkarala) 2085B

Lars Larsson (Haatala) 2085B

Lars Larsson (Rissala) 2089A

Larss (Litmaniemi) 2087B

Larss Jörensson (Rissala) 2089A

Madtz (Airaksela) 2084B

Madtz (Nuutila) 2086B

Madtz (Kasurila) 2087A

Madtz Peersson (Airaksela) 2084B

Margaretha (Tallus) 2090B

Margerita (Savilahti) 2090A

Margreta (Pellosmäki) 2088A

Markus (Keyritty) 2087A

Matz Jacobsson (Hakkarala) 2085B

Matz Matzsson (Airaksela) 2084B

Matz Peersson (Tallus) 2090B

Michel Mårtensson (Kasurila) 2087A

Michell Michellss. (Rissala) 2089A

Michell Swensson (Juurikkamäki) 2086A

Måns Månsson (Punnonmäki) 2088B

Mårten (Kasurila) 2087A

Mårten (Punnonmäki) 2088B

Mårten Hindersson (Toivala) 2090B

Mårten Olofsson (Kasurila) 2087A

Nills Christerss. (Halola) 2086A

Olof (Kasurila) 2087A

Oloff (Syvärilä) 2090A

Oloff Andersson (Juurikkamäki) 2086A

Peer (Airaksela) 2084B

Peer (Nuutila) 2086B

Peer (Rissala) 2089A

Peer (Väänälä) 2091B

Peer Ifwarsson (Jänissalo) 2086A

Peer Jörensson (Rissala) 2089A

Peer Larsson (Airaksela) 2084B

Peer Olofsson (Syvärilä) 2090A

Peer Peersson (Tallus) 2090B

Peer Påhlsson (Karttula) 2086B

Peer Sigfredhss: (Rissala) 2089A

Peer Sigfredsson (Suojärvi) 2090A

Påhl (Haatala) 2085B

Påhl (Halola) 2086A

Påhl (Nilsiä) 2088A

Påhl (Sänkimäki) 2090A

Påhl (Väänälä) 2091B

Påhl Hansson (Karttula) 2086B

Påhl Jörensson (Rissala) 2089A

Påhl Peersson (Punnonmäki) 2088A

Påhl Peersson (Väänälä) 2091B

Påhl Staffansson (Väänälä) 2091B

Påhl Swensson (Haminalahti) 2085A

Samuel (Punnonmäki) 2088B

Sigfredh (Koivusaari) 2086B

Sigfredh (Rissala) 2089A

Sigfredh (Suojärvi) 2090A

Sigfredh Olofsson (Jännevirta) 2086A

Sophia Puss dotter (Kuopio) 2084B

Staffan (Punnonmäki) 2088B

Staffan (Kaaraslahti) 2091B

Staffan Staffanss. (Punnonmäki) 2088B

Staffan Staffansson (Akonvesi) 2084B

Staffans (Niinimäki) 2088A

Staffans (Toivala) 2090B

Swen Matzson (Ryönä) 2089A

Thomas (Haatala) 2085B

Thomas (Hakkarala) 2085B

Thomas (Hipanlahti) 2086A

Thomas (Pieksä) 2088B

Thomas Thomasson (Pieksä) 2088B

AAlkuun

Ahoin

Oloff (Suojärvi) 2090A

Airaxain

Nills (Vehmasmäki) 2091A

Peer Anders: (Vehmasmäki) 2091A

Airaxein

Esaias (Airaksela) 2084B

Gabriel Olofss: (Airaksela) 2084B

Andickain

And: (Akonvesi) 2084B

Andikain

Olof Anderss. (Ritoniemi) 2089B

Olof Olofsson (Ritoniemi) 2089B

Argilander

Samuel (Savisaari) 2090A

Asikain

Nills Nillss: (Riistavesi) 2089B

Nills Thomasson (Riistavesi) 2089B

BAlkuun

Belckoin

Jöran (Kuopio) 2084B

Biörn

Lars (Savilahti) 2090A

CAlkuun

Cnutin

Matz (Väänälä) 2091B

Peers (Väänälä) 2091B

Cnuttinen

Bertell (Kasurila) 2087A

Zacharias (Kasurila) 2087A

Collmain

Nills (Soinlahti) 2090A

Oloff (Soinlahti) 2090A

Cosmain

Johan (Suojärvi) 2090A

Oloff (Suojärvi) 2090A

Cuolemain

Brussius (Soinlahti) 2090A

Christer (Kuivaniemi) 2086B

Oloff (Kuivaniemi) 2086B

Peer Peersson (Punnonmäki) 2088B

Påhl Hanss. (Soinlahti) 2090A

Staffan (Kuivaniemi) 2086B

Cuossmain

Cnuth (Urimolahti) 2091B

Johan (Urimolahti) 2091B

Påhl (Urimolahti) 2091B

EAlkuun

Ehlain

Madtz Olofss. (Roikansaari) 2089B

EijkeL

Michell Hansson (Tavinsalmi) 2091A

Eskelinen

Peer Peerss: (Hirvilahti) 2085A

FAlkuun

Fougdlain

Peer Andersson (Riistavesi) 2089B

GAlkuun

Gappoin

Peer (Rytky) 2089A

HAlkuun

Hackarin

And: (Haatala) 2085B

Hind: Hind: (Lohilahti) 2087B

Madtz (Lohilahti) 2087B

Hackorain

Jacob Peerss. (Hakkarala) 2085B

Hackorin

Hindrich (Västinniemi) 2091B

Hackorinen

Mårt: (Karttula) 2086B

Peer (Karttula) 2086B

Hainoin

Oloff (Tavinsalmi) 2091A

Peer (Tavinsalmi) 2091A

Halckoin

Oloff (Miettilä) 2088A

Halloin

Peer (Tavinsalmi) 2091A

Philip Påhls: (Tavinsalmi) 2091A

Påhl (Tavinsalmi) 2091A

Påhl Philipss. (Halola) 2086A

Halloinen

Hend: (Ritoniemi) 2089B

Lars Carlsson (Halola) 2086A

Hallonen

Peer (Rissala) 2089A

Hamiläin

Anders (Akonvesi) 2084B

Staffan (Akonvesi) 2084B

Hanska

Johan (Savilahti) 2090A

Jöran (Kuopio) 2084B

Peer Axellsson (Kuopio) 2084B

Happoin

Hind. Larss. (Litmaniemi) 2088A

Happoinen

Peer (Ritoniemi) 2089B

Hardikain

Abram (Jännevirta) 2086A

And: (Jännevirta) 2086A

And: Anderss. (Litmaniemi) 2087B

Anders (Jännevirta) 2086A

Bertell (Litmaniemi) 2087B

Greels (Jännevirta) 2086A

Hind: Hindersson (Vuotjärvi) 2091B

Joh: Michellss: (Jännevirta) 2086A

Johan (Jännevirta) 2086A

Oloff (Vuotjärvi) 2091B

Sigfredh (Litmaniemi) 2087B

Hatainen

Hind: Påhlss. (Haatala) 2085B

Hattain

Hind: (Haatala) 2085B

Heckein

Peer Peerss. (Pieksä) 2088B

Heckinen

Larss (Pelonniemi) 2088B

Madtz (Pelonniemi) 2088B

Zacharias (Pelonniemi) 2088B

Heckinens

Johan (Pelonniemi) 2088B

Peer Pehrsson (Pelonniemi) 2088B

Thomas (Pelonniemi) 2088B

Heiskain

Madtz (Enonlahti) 2084B

Matz (Enonlahti) 2084B

Peer (Niemisjärvi) 2088A

Påhl (Enonlahti) 2084B

Hemoin

Peer (Soinlahti) 2090A

Påhl (Soinlahti) 2090A

HendeLn

Peer Thomass. (Toivala) 2090B

Hera

Jonas (Hatsala) 2085A

Rassmus Ersson (Hatsala) 2085A

Walborgh (Hatsala) 2085A

Heskain

Michell (Kuopio) 2084B

Påhl (Airaksela) 2084B

Hilduin

Christer (Vehmasmäki) 2091A

Hans (Vehmasmäki) 2091A

Hindrich (Hiltulanlahti) 2085A

Jöran (Ukonlahti) 2091B

Peer (Hiltulanlahti) 2085A

Peer (Ukonlahti) 2091B

Peer Christerss (Vehmasmäki) 2091A

Påhl (Hiltulanlahti) 2085A

Hildunen

Madtz (Enonlahti) 2085A

Matz (Enonlahti) 2085A

Hilldin

Jöran (Rissala) 2089A

HinneLn

Anders (Käärmelahti) 2087B

Holopa

Michell (Ohtaanniemi) 2088A

Hussoin

Lars (Kasurila) 2087A

Lars Larssonn (Kasurila) 2087A

Madtz (Kasurila) 2087A

Michell (Kasurila) 2087A

Mårten (Kasurila) 2087A

Peer (Kasurila) 2087A

Huttein

Johan Anderssoin (Käärmelahti) 2087B

Huttinen

Jöran (Litmaniemi) 2087B

Huttuin

Peer (Karttula) 2086B

Peer (Tavinsalmi) 2091A

Thomas (Tavinsalmi) 2091A

Thomas Hansson (Käärmelahti) 2087B

Hyfwerin

Anders (Puutossalmi) 2088B

Erich (Puutossalmi) 2088B

Hend: Peersson (Kuopio) 2084B

Hind: (Puutossalmi) 2088B

Jacob Henderss. (Puutossalmi) 2088B

Jöran (Puutossalmi) 2088B

Jöran Eskelss. (Puutossalmi) 2088B

Peer (Puutossalmi) 2088B

Påhls (Puutossalmi) 2088B

Hyfwerinen

Erich (Vehmersalmi) 2092A

Hyttin

Thomas (Tavinsalmi) 2091A

Hyttinen

Erich (Tuovilanlahti) 2091A

Hind: (Tuovilanlahti) 2091A

Hyttuin

Thomas Matzson (Käärmelahti) 2087B

Håffwaska

Oloff (Tavinsalmi) 2091A

Hålapa

Clemet (Putroniemi) 2088B

Oloff (Putroniemi) 2088B

Hålopain

And: Clemetss. (Ritoniemi) 2089B

Clemeth (Ritoniemi) 2089B

Håloppa

Hind: (Ritoniemi) 2089B

Häckinen

Oloff (Pieksä) 2088B

Peer Olofsson (Pelonniemi) 2088B

Peer Thomass. (Pieksä) 2088B

Häikenen

Erich (Pelonniemi) 2088B

Hend: (Pelonniemi) 2088B

Oloff (Pelonniemi) 2088B

Häppäinen

And: Anders: (Vehmersalmi) 2092A

Härra

Hindrich (Kaaraslahti) 2091B

Oloff (Kaaraslahti) 2091B

Hättin

Jacob (Riistavesi) 2089B

Johan (Riistavesi) 2089B

Swen (Riistavesi) 2089B

IAlkuun

Ickahenn

Lars (Käärmelahti) 2087B

Ickonen

Bengt (Tuovilanlahti) 2090B

Ihalain

Påhl Peersson (Kuopio) 2084B

Ihalattar

Anna (Kuopio) 2084B

Ihalembinen

Lars Påhlsson (Putroniemi) 2088B

Påhl (Putroniemi) 2088B

JAlkuun

Jalkain

Carl (Murtolahti) 2088A

Peer Peerss (Murtolahti) 2088A

Jerwelein

Michell (Räsälä) 2090A

Påhl Olofss. (Räsälä) 2090A

Johain

Thomas (Halola) 2086A

Julkin

Jöns Jönss. (Räimä) 2089A

Julkoin

Anders (Julkula) 2086A

Christer Jönsson (Räimä) 2089A

Johan (Hakkarala) 2085B

Peer (Julkula) 2086A

Julkoins

Cassper (Lapvetelänlahti) 2087B

Ifwar (Lapvetelänlahti) 2087B

Johan (Lapvetelänlahti) 2087B

Junikain

Peer (Hirvilahti) 2085A

Jäppin

Johan (Haminalahti) 2085A

Lars (Vehmasmäki) 2091A

Jäskeläinen

Christer (Käärmelahti) 2087B

Hans (Käärmelahti) 2087B

KAlkuun

Kackon

Peer (Hakulila) 2085A

Kaikonen

Peer (Kuopio) 2084B

Kainlain

Olof (Palonurmi) 2088B

Kainol:

Påhl (Kuopio) 2084B

Kainulain

And: Ohlss. (Palonurmi) 2088B

Kaiulain

Hind: (Tavinsalmi) 2091A

Kankoin

Christer (Hirvilahti) 2085A

Lars (Hirvilahti) 2085A

Kankuinen

Erich Matzs: (Räsälä) 2089B

Peer (Räsälä) 2089B

Kardin

Gabriel (Halola) 2086A

Påhl Påhlss. (Halola) 2086A

Karhuin

Matz Peerss. (Tallus) 2090B

Matz Peersson (Punnonmäki) 2088B

Peer (Halola) 2086A

Peer (Punnonmäki) 2088B

Philip (Hakulila) 2085A

Påhl (Halola) 2086A

Påhl (Tallus) 2090B

Karhuinen

Ifwar (Viitataival) 2091A

Oloff (Viitataival) 2091A

Påhl Ifwarss (Viitataival) 2091A

Karkoin

Erich (Kuopio) 2084B

Karttuin

Karin (Karttula) 2086B

Peer (Punnonmäki) 2088A

Påhl (Punnonmäki) 2088A

Påhl Peersson (Karttula) 2086B

Påhl Påhlsson (Karttula) 2086B

Kasserinen

Peer (Haatala) 2085B

Kassurinen

Anders (Kasurila) 2087A

Erich Olofss. (Hamula) 2085B

Hind: (Riistavesi) 2089B

Hindrich (Riistavesi) 2089B

Jöran Jöransson (Kasurila) 2087A

Oloff (Hamula) 2085B

Påhl Erichsson (Kasurila) 2087A

Keckelein

Gabriels (Riistavesi) 2089B

Hindrich (Riistavesi) 2089B

Påhl Hinderss:n (Riistavesi) 2089B

Keckoin

Oloff (Kuopio) 2084B

Kehoin

Hindrich (Pöljä) 2088B

Madtz (Pöljä) 2088B

Kehuin

Oloff (Tuusniemi) 2090B

Oloffz (Tuusniemi) 2090B

Keihun

Christer (Tuusniemi) 2090B

Madtz (Tuusniemi) 2090B

Påhl (Tuusniemi) 2090B

Keinoin

And: (Tuusniemi) 2090B

Eskell (Tuusniemi) 2090B

Madtz (Tuusniemi) 2090B

Madtz Jönsson (Tuusniemi) 2090B

Påhl (Tuusniemi) 2090B

Kerfwinen

Hend: (Käärmelahti) 2087B

Johan (Käärmelahti) 2087B

Kerwinen

Hans (Hamula) 2085B

Hind: Hinderss. (Hamula) 2085B

Kiettuin

Matz Matzs: (Tuovilanlahti) 2091A

Peer (Tuovilanlahti) 2091A

Kijming

Joseph (Haatala) 2085B

Matz (Haatala) 2085B

Kinnoin

Lars (Kuivaniemi) 2086B

Kinnuin

Erich (Sotkanniemi) 2090B

Hind: Erichss (Sotkanniemi) 2090B

Hindrich (Sotkanniemi) 2090B

Lars (Sotkanniemi) 2090B

Kinuin

Matz (Akonvesi) 2084B

Staff: (Sotkanniemi) 2090B

Kinun

Jöran (Savilahti) 2090A

Kiskein

Michell (Rissala) 2089A

Kiärckein

Michel (Airaksela) 2084B

Kiärein

Erich (Horsmastenlahti) 2086A

Matz Matzss. (Horsmastenlahti) 2086A

Knuttinen

Anders (Nuutila) 2086B

Cassper (Nuutila) 2086B

Christer (Nuutila) 2086B

Oloff (Nuutila) 2086B

Oloff Ohlsson (Nuutila) 2086B

Knutuin

Lars Matzss. (Nuutila) 2086B

Matz Larsson (Nuutila) 2086B

Peer (Nuutila) 2086B

Kockinen

Hend: Påhlsson (Pöljä) 2088B

Isack (Savisaari) 2090A

Peers (Pöljä) 2088B

Kockoin

Matz Tyness: (Vehmasmäki) 2091A

Kokoin

Madtz (Kasurila) 2087A

Kondiain

Laars (Rissala) 2089A

Koppoin

Hindrich (Riistavesi) 2089B

Lars Christersson (Haminalahti) 2085A

Oloff (Riistavesi) 2089B

Kordilain

Anders (Ritoniemi) 2089B

Peer (Ritoniemi) 2089B

Korhoin

Christer (Kurolanlahti) 2087A

Hind: Matzs: (Räimä) 2089A

Nills (Hirvimäki) 2085A

Nills Matzs: (Haminalahti) 2085A

Korholain

Sigfred (Räimä) 2089A

Korhuin

Matz Peersson (Käärmelahti) 2087B

Krögare

And: Jacobss. (Hiltulanlahti) 2085A

Axell (Hiltulanlahti) 2085A

Elin (Hiltulanlahti) 2085A

Kukuoin

Elias (Savisaari) 2090A

Kunoin

Hind: Larss. (Hamula) 2085B

Larss (Hamula) 2085B

Kuolemain

Clemeth (Punnonmäki) 2088A

Peer Månss. (Punnonmäki) 2088A

Kurhoin

Anders (Kurolanlahti) 2087A

Johan (Kurolanlahti) 2087A

Kuroinen

Ifwar (Käärmelahti) 2087B

Peer (Käärmelahti) 2087B

Kyrelein

Hind: (Sänkimäki) 2090A

Kåckoin

Hindrich (Hakkarala) 2085B

Markus (Hakulila) 2085A

Michell (Hakkarala) 2085B

Kåistin

Anders (Vehmersalmi) 2092A

Hind: Anders: (Vehmersalmi) 2092A

Hind: Påhlss. (Vehmersalmi) 2092A

Oloff Påhlss. (Vehmersalmi) 2092A

Påhl (Vehmersalmi) 2092A

Kåistinen

Påhl Andersson (Enonlahti) 2085A

Kåloinen

And: Peerss (Vehmasmäki) 2091A

Peer (Vehmasmäki) 2091A

Kåpoin

Anders (Lamperila) 2087B

Madtz (Lamperila) 2087B

Oloff (Lamperila) 2087B

Kårdilain

And: Larss (Ritoniemi) 2089B

Kårhoin

And: Christersson (Rytky) 2089A

Bertell (Suojärvi) 2090A

Christer (Rytky) 2089A

Clemeth (Kuivaniemi) 2086B

Hans (Kuivaniemi) 2086B

Hans (Rytky) 2089A

Hindrich (Suojärvi) 2090A

Laars (Kuivaniemi) 2086B

Madtz (Haminalahti) 2085A

Madtz (Suojärvi) 2090A

Nills (Haminalahti) 2085A

Peer (Suojärvi) 2090A

Peer (Väänälä) 2091B

Philip (Suojärvi) 2090A

Påhl Nillsson (Haminalahti) 2085A

Sigfredh (Suojärvi) 2090A

Staffan (Kuivaniemi) 2086B

Thomas (Suojärvi) 2090A

Kårhoinen

Hans Hansson (Hirvimäki) 2085A

Hindrich (Hirvimäki) 2085A

Lars (Hirvimäki) 2085A

Kärcke

Peer (Suojärvi) 2090A

LAlkuun

Lackoin

Madtz (Hakkarala) 2085B

Matz Larss. (Toivala) 2090B

Peer (Julkula) 2086A

Laitainen

Lars (Soinlahti) 2090A

Laitajn

Karin (Airaksela) 2084B

Laitinen

Lars Påhls: (Vehmasmäki) 2091A

Madtz (Vehmasmäki) 2091A

Påhl (Pellosmäki) 2088A

Lappalain

Christer (Tavinsalmi) 2091A

Gabriel (Tavinsalmi) 2091A

LappaLn

Mårt: Erichsson (Nilsiä) 2088A

Mårten (Nilsiä) 2088A

LappweteL

Michell (Venäjänsaari) 2091B

Lapweteläin

Christer (Kaislastenlahti) 2086B

Johan Påhlsson (Kaislastenlahti) 2086B

Påhl (Kaislastenlahti) 2086B

Leinoin

Erich (Vehmasmäki) 2091A

Jöns Jönss. (Vehmasmäki) 2091A

Lars (Vehmasmäki) 2091A

Olof Påhlss (Lapvetelänlahti) 2087B

Påhl (Lapvetelänlahti) 2087B

Leskin

Peer (Toivala) 2090B

Lillius

Giösta Olofsson (Kuopio) 2084B

Linduin

And: (Pöljä) 2088B

Peer (Hirvilahti) 2085A

Lochkoin

Jacob Anderss (Riistavesi) 2089B

Luckarin

Olof (Koivumäki) 2087A

Luckorin

Hendrich (Koivumäki) 2087A

Hind: Hinderss. (Koivumäki) 2087A

Luttinen

Anders (Nilsiä) 2088A

Luttuin

Oloff (Nilsiä) 2088A

Peer (Nilsiä) 2088A

Luttunen

Johan (Nilsiä) 2088A

Lydeckein

Erich (Pöljä) 2088B

Hans (Pöljä) 2088B

Sigfredh (Pöljä) 2088B

Lydekein

Hans (Lyytikkälä) 2087B

Peer Larsson (Lyytikkälä) 2087B

Lydikain

And: (Hirvilahti) 2085A

Peer (Viitataival) 2091A

Lydikein

Madtz (Punnonmäki) 2088B

Michell (Soinlahti) 2090A

Olof (Nuutila) 2086B

Olof (Soinlahti) 2090A

Lydikins

Hans (Hakulila) 2085A

Påhl (Hakulila) 2085A

Lydiköin

Oloff (Karttula) 2086B

Lydkäin

Johan (Hakkarala) 2085B

Lytein

Matz Jacobss. (Hakkarala) 2085B

Läskinen

Anders (Vuotjärvi) 2091B

Peer (Vuotjärvi) 2091B

MAlkuun

Mackoin

Peer (Airaksela) 2084B

Mahoin

Anders (Kurolanlahti) 2087A

Malinen

Larss (Vehmasmäki) 2091A

Matz (Vehmasmäki) 2091A

Nills (Vehmasmäki) 2091A

Oloff (Vehmasmäki) 2091A

Mallin

Philip (Ritisenlahti) 2089A

Mannin

Hind: (Julkula) 2086A

Marain

Hind: Anderss. (Kurolanlahti) 2086B

Mattelainen

Hind: (Pöljä) 2088B

Meckerein

Peer (Tallus) 2090B

Meitinen

Lars (Pöljä) 2088B

Metein

Erich (Ohtaanniemi) 2088A

Jacob (Ohtaanniemi) 2088A

Oloff Peerss. (Tuusniemi) 2090B

Mietien

Peer (Pöljä) 2088B

Påhl (Pöljä) 2088B

Mietinen

And: (Miettilä) 2088A

Anders (Vehmersalmi) 2092A

Christer (Miettilä) 2088A

Lars Peersson (Vehmersalmi) 2092A

Michell (Miettilä) 2088A

Olof Anders: (Sotkanniemi) 2090B

Oloff (Ohtaanniemi) 2088A

Oloff (Vehmersalmi) 2092A

Peer (Miettilä) 2088A

Peer (Vehmersalmi) 2092A

Mietinens

Anders (Ohtaanniemi) 2088A

Johan (Ohtaanniemi) 2088A

Michell (Ohtaanniemi) 2088A

Peer (Ohtaanniemi) 2088A

Molander

Claus (Kuopio) 2084B

Mordoin

Matz Thomass: (Kasurila) 2087A

Thomas (Kasurila) 2087A

Mustoin

Anders (Kiukoonniemi) 2087B

Lars (Kasurila) 2087A

Madtz (Kiukoonniemi) 2087B

Peer (Kuopio) 2084B

Myckein

Hind: (Sänkimäki) 2090A

Johan (Vehmasmäki) 2091A

Myckoin

Lars (Käärmelahti) 2087B

Mykain

Hans (Kurolanlahti) 2086B

Påhl (Kurolanlahti) 2086B

Påhl Påhlsson (Kurolanlahti) 2086B

Mykein

Abram Olofss. (Vehmasmäki) 2091A

Nills (Vehmasmäki) 2091A

Måhne

Hendrich (Toivala) 2090B

Mäckeräin

Oloff (Kuivaniemi) 2086B

Möhein

Anders (Räsälä) 2090A

Jöran And: (Räsälä) 2090A

Möhnoin

Oloff (Tallus) 2090B

Möhoinen

Madtz (Tallus) 2090B

Olof Matzs: (Tallus) 2090B

Mönckain

Peer Sigfredhsson (Niinimäki) 2088A

Mönckein

Hindrich (Räsälä) 2089B

Sigfredh (Räsälä) 2089B

NAlkuun

Niskain

And: (Jännevirta) 2086A

Lars (Halola) 2086A

Peer (Jännevirta) 2086A

Påhl (Jännevirta) 2086A

Staffan (Halola) 2086A

Niskin

Axell Påhlsson (Jännevirta) 2086A

Johan (Rissala) 2089A

Peer (Jännevirta) 2086A

Påhl (Jännevirta) 2086A

Påhl Påhlss. (Jännevirta) 2086A

Nissinen

Peer (Riistavesi) 2089A

Påhl (Riistavesi) 2089A

OAlkuun

Ofwaskain

Hindrich (Niemisjärvi) 2088A

Nills (Niemisjärvi) 2088A

Peer (Niemisjärvi) 2088A

Ollikain

Jöran Ohlss. (Kärsämäki) 2087A

Påhl (Kärsämäki) 2087A

PAlkuun

Paijainen

Lars (Hamula) 2085B

Thomas (Hamula) 2085B

Thomas Peerss: (Hamula) 2085B

Paldanius

Esias (Savilahti) 2090A

Johan (Savilahti) 2090A

Pardain

Anders (Kasurila) 2087A

Johan (Hamula) 2085B

Matz Josephss. (Hamula) 2085B

Oloff (Hamula) 2085B

Parfwiain

Hind: Andersson (Riistavesi) 2089B

Johan (Riistavesi) 2089B

Jören (Riistavesi) 2089B

Karl (Riistavesi) 2089B

Swen (Riistavesi) 2089B

Passoin

Anders (Vuotjärvi) 2091B

Hind: Anders: (Vuotjärvi) 2091B

Lars (Vuotjärvi) 2091B

Peer (Vuotjärvi) 2091B

Pekurinen

Michell (Kaaraslahti) 2091B

Nills (Kaaraslahti) 2091B

Påhl (Kaaraslahti) 2091B

Perska

Anders (Toivala) 2090B

Petkein

Cassper (Sänkimäki) 2090A

Sigfredh (Sänkimäki) 2090A

Pitken

Erich Erichss. (Vehkasaari) 2091B

Pittkein

Hindrich (Sänkimäki) 2090A

Johan Olofss:n (Sänkimäki) 2090A

Lars Erichss. (Sänkimäki) 2090A

Oloff Sigfredhss. (Kotasalmi) 2087A

Sigfredh (Kotasalmi) 2087A

Pockoin

Tönes (Kuopio) 2084B

Pullkoin

Madtz (Tavinsalmi) 2091A

Purssiain

Abrussius (Haminalahti) 2085A

Hend: Peerss: (Haminalahti) 2085A

Hendrich (Haminalahti) 2085A

Purssiainen

Påhl Påhlsson (Kurolanlahti) 2087A

Purssian

Lars Pålsson (Haatala) 2085B

Påcka

Simon (Tallus) 2090B

Pätiläin

Madtz (Kasurila) 2087A

Pölkein

Beata (Vuorisalo) 2091B

Olof Olofss. (Vuorisalo) 2091B

Oloff (Vuorisalo) 2091B

Pöxa

Peer (Kaaraslahti) 2091B

RAlkuun

Radikain

And: Michellsson (Hirvilahti) 2085A

Hans (Käärmelahti) 2087B

Johan (Hirvilahti) 2085A

Michill (Hirvilahti) 2085A

Pehr (Käärmelahti) 2087B

Påhl (Väänälä) 2091B

Påhl Påhlss. (Käärmelahti) 2087B

Rahuinen

Påhl (Jänissalo) 2086A

Raijutiain

Lars (Toivala) 2090B

Rasein

Olof (Riistavesi) 2089B

Raskain

Lars (Haatala) 2085B

Madtz (Haatala) 2085B

Rautaparta

Christer (Ritisenlahti) 2089A

Oloff Olofsson (Ritisenlahti) 2089A

Reckoinen

Anders (Tuovilanlahti) 2090B

Reinckain

Hind: Påhlss. (Vehmersalmi) 2092A

Hindrich (Vehmersalmi) 2092A

Påhl (Vehmersalmi) 2092A

Reinkain

Påhl (Vehmasmäki) 2091A

Resein

Påhl (Räsälä) 2089B

Ressain

Anders (Juurikkamäki) 2086A

Hindrich (Juurikkamäki) 2086A

Johan (Juurikkamäki) 2086A

Måns (Juurikkamäki) 2086A

Oloff Peersson (Juurikkamäki) 2086A

Påhl Hinderss: (Juurikkamäki) 2086A

Ressein

Lars (Räsälä) 2089B

Nills (Räsälä) 2089B

Oloff (Räsälä) 2089B

Påhl Påhlss. (Räsälä) 2089B

Rijssein

Thomas (Rissala) 2089A

Rijssoin

Anders (Rissala) 2089A

Hind: Peerss: (Haminalahti) 2085A

Johan (Haminalahti) 2085A

Johan (Rissala) 2089A

Rissain

Bengdt (Hipanlahti) 2085B

Johan (Vehkalahti) 2091B

Madtz (Vehkalahti) 2091B

Matz (Hipanlahti) 2085B

Matz Johanss. (Vehkalahti) 2091B

Staffan (Vehkalahti) 2091B

Rissainen

Bengdt (Niemisjärvi) 2088A

Johan Bengt:sson (Niemisjärvi) 2088A

Rissoin

Johan (Hipanlahti) 2086A

Ruodjlain

Peer (Käärmelahti) 2087B

Ruskain

Laarss (Kaaraslahti) 2091B

Matz Påhlss. (Hakkarala) 2085B

Michell (Pöljä) 2088B

Mårten (Kaaraslahti) 2091B

Nills (Hakkarala) 2085B

Peer (Kaaraslahti) 2091B

Påhl (Murtolahti) 2088A

Påhl Hind:s: (Kaaraslahti) 2091B

Påhl Hinders: (Kaaraslahti) 2091B

Rånin

Erich (Haminalahti) 2085A

Nielss (Haminalahti) 2085A

Nills Larsson (Haminalahti) 2085A

Rässein

Johan (Käärmelahti) 2087B

Oloff (Räsälä) 2090A

Röngia

Ifwar (Käärmelahti) 2087B

Peer Erichss. (Käärmelahti) 2087B

SAlkuun

SafwoL

Joh: Mårtens: (Vehmasmäki) 2091A

Johan (Vehmasmäki) 2091A

Safwolain

Anders (Koivusaari) 2086B

Christer (Koivusaari) 2086B

Erich Erichsson (Kuopio) 2084B

Ifwar (Halola) 2086A

Ifwar Ifwarsson (Pöljä) 2088B

Johan (Kasurila) 2087A

Johan (Niinimäki) 2088A

Lars (Koivusaari) 2086B

Larss (Koivusaari) 2086B

Olof (Koivusaari) 2086B

Oloff (Koivusaari) 2086B

Peer (Kasurila) 2087A

Peer Erichsson (Kasurila) 2087A

Sigwoin

Anders (Riistavesi) 2089B

Hind: Hind: (Haatala) 2085B

Hindrich (Haatala) 2085B

Lars (Riistavesi) 2089B

Sijfwoin

Nills (Riistavesi) 2089B

Skoppa

Ernest Anderss. (Niuvanniemi) 2088A

Giöstew Anderss. (Niuvanniemi) 2088A

Smålander

(Syrjänsaari) 2090B

Anders (Tuusniemi) 2090B

Bertell Andersson (Syrjänsaari) 2090B

Hendrich (Jänissalo) 2086A

Lars (Ohtaanniemi) 2088A

Madtz (Jänissalo) 2086A

Matz Anderss. (Rissala) 2089A

Matz Påhlss. (Ohtaanniemi) 2088A

Peer (Jänissalo) 2086A

Peer (Ohtaanniemi) 2088A

Soininen

Clemeth (Juonianlahti) 2086A

Ifwar (Puutosmäki) 2089A

Olof (Puutosmäki) 2089A

Oloff Staffanss. (Juonianlahti) 2086A

Staffan (Juonianlahti) 2086A

Steckman

Reinholdt (Kuopio) 2084B

Stränghäll

Oloff (Rissala) 2089A

Suckoin

Lars (Koivusaari) 2086B

TAlkuun

Tackein

Laars (Ryönä) 2089A

Madtz Larsson (Ryönä) 2089A

Tackinen

Lars (Toivala) 2090B

Påhl (Toivala) 2090B

Sigfredh (Toivala) 2090B

Tarfwoin

Bertell (Kuivaniemi) 2086B

Olof (Viitataival) 2091A

Taskain

Thomas (Kuivaniemi) 2086B

Taskin

Anders Peersson (Nilsiä) 2088A

Hans (Soinlahti) 2090A

Madtz Peerss. (Koivusaari) 2086B

Påhl Peersson (Nilsiä) 2088A

Taskinen

Peer (Hirvilahti) 2085A

Peer Matzs: (Tuusniemi) 2090B

Staffan (Hirvilahti) 2085A

Taswain

Lars (Haatala) 2085B

Terhuin

Jöran (Punnonmäki) 2088B

Tihjoinen

Johan (Vehmasmäki) 2091A

Lars Anderss. (Vehmasmäki) 2091A

Madtz (Vehmasmäki) 2091A

Tijckoin

Bertell (Akonvesi) 2084B

Tijhoinen

Johan (Pieksä) 2088B

Madtz (Pieksä) 2088B

Tijlikain

Anders (Enonlahti) 2085A

Matz Anderss: (Enonlahti) 2085A

Oloff (Enonlahti) 2085A

Tockoin

Sigfred (Hiltulanlahti) 2085A

Tofwijn

And: (Hakkarala) 2085B

Christer (Hakkarala) 2085B

Toifwain

Bertell (Melaniemi) 2088A

Bertell Bertellsson (Melaniemi) 2088A

Hans Christersson (Lohilahti) 2087B

Hindrich (Melaniemi) 2088A

Johan (Lohilahti) 2087B

Tolloin

Hindrich (Tuusniemi) 2090B

Tommoin

Larss (Enonlahti) 2085A

Michell Matzs: (Enonlahti) 2085A

Måns (Enonlahti) 2085A

Tuchkain

Johan (Pellosmäki) 2088A

Nills (Pellosmäki) 2088A

Tuckain

Madtz (Hamula) 2085B

Thomas (Hamula) 2085B

Thomas Thomasson (Hamula) 2085B

Tuckoin

Erich (Hiltulanlahti) 2085A

Peer (Akonvesi) 2084B

Turhoin

Erich (Lyytikkälä) 2087B

Turhuin

Arf:n (Enonlahti) 2085A

Turoin

Anders (Kartansalo) 2087B

Christer (Kartansalo) 2087B

Hind: Påhlss. (Tuusniemi) 2090B

Johan (Puutosmäki) 2089A

Johan Anderss. (Kartansalo) 2087B

Jöran Ifwarss (Puutosmäki) 2089A

Oloff (Puutosmäki) 2089A

Peer Larss. (Puutosmäki) 2089A

Turuin

Hindrich (Puutosmäki) 2089A

Johan (Puutosmäki) 2089A

Påhl (Puutosmäki) 2089A

Turunen

Ifwar (Puutosmäki) 2089A

Turuun

Hans (Miettilä) 2088A

Tåfwoin

Christer (Tuovilanlahti) 2090B

Hindrich (Tuovilanlahti) 2090B

Jöran (Tuovilanlahti) 2090B

Tåifwain

And: Hindersson (Kotasalmi) 2087A

Anders (Kotasalmi) 2087A

Anna (Julkula) 2086A

Anna (Lohilahti) 2087B

Dawidh (Lohilahti) 2087B

Hind. (Julkula) 2086A

Hindrich (Julkula) 2086A

Hindrich (Kotasalmi) 2087A

Hindrich (Lohilahti) 2087B

Olof And:s: (Tuovilanlahti) 2090B

Tåifwoin

Madtz Matzson (Toivala) 2090B

Matz (Toivala) 2090B

Tållonen

Staffan (Tuusniemi) 2090B

Tåloinen

Thomas (Koivulahti) 2086B

Tålpain

Eskell (Vehkalahti) 2091B

Eskill (Vehkalahti) 2091B

Peer (Vehkalahti) 2091B

Peers (Vehkalahti) 2091B

Tåssawain

Lars (Kasurila) 2087A

Påhl (Västinniemi) 2091B

Töllenen

Anders (Utrianlahti) 2091B

Lars (Utrianlahti) 2091B

Peer (Utrianlahti) 2091B

UAlkuun

Uckoin

Olof Johansson (Keyritty) 2087A

VWAlkuun

Wackoin

Johan (Niinimäki) 2088A

Madtz (Savilahti) 2090A

Wackolain

Johan (Viitataival) 2091A

Wanickain

Peer (Hiltulanlahti) 2085A

Wardein

Mårten (Hakkarala) 2085B

Oloff Mårtenss: (Hakkarala) 2085B

Wardiain

Bertell (Riistavesi) 2089B

Madtz (Riuttala) 2090A

Matz Nillss: (Riistavesi) 2089B

Pehr (Hakkarala) 2085B

Wardian

Oloff (Ryönä) 2089A

Waronen

Christer Påhlsson (Syrjänsaari) 2090B

Wartiain

Johan (Riistavesi) 2089B

Nills Nillsson (Riistavesi) 2089B

Olof (Jännevirta) 2086A

Wartiainen

Lars (Västinniemi) 2091B

Olof Larsson (Västinniemi) 2091B

Wattein

Anders (Tallus) 2090B

Olof Olofss (Tallus) 2090B

Weisein

Peer (Halola) 2086A

Wekoin

Lars (Airaksela) 2084B

Wenelein

Hindrich (Kehvo) 2087A

Peer (Kehvo) 2087A

Staffans (Kehvo) 2087A

Weneläin

Johan (Kehvo) 2086B

Lars (Kehvo) 2086B

Madtz Larss. (Kehvo) 2086B

Weroin

Ifwar (Syrjänsaari) 2090A

Nills (Syrjänsaari) 2090A

Wetein

Thomas Larsson (Ryönä) 2089A

Widikain

Påhl (Kotasalmi) 2087A

Wikoin

Germias (Keyritty) 2087A

Heming (Keyritty) 2087A

Ifwar (Keyritty) 2087A

Willander

Israel (Kuopio) 2084B

Williakain

Anders (Vuorisalo) 2091B

Oloff (Vuorisalo) 2091B

Påhl (Vuorisalo) 2091B

Winickens

Michell (Pieksä) 2088B

Wittein

Johan (Kurolanlahti) 2087A

Worinen

Hans (Leppäranta) 2087B

Wåroinen

Påhl Påhlsson (Syrjänsaari) 2090A

Wähnen

Hans (Reittiö) 2089A

Matz Larsson (Reittiö) 2089A

Wäneläin

Hend: (Käärmelahti) 2087B

Påhl (Käärmelahti) 2087B

Wänheinen

Peer (Hirvilahti) 2085A

Wännin

And: Påhlsson (Väänälä) 2091B

Hans (Väänälä) 2091B

Påhl (Väänälä) 2091B

Wännäin

Hind: (Rytky) 2089A

Wänäin

Cnuth (Kehvo) 2087A

Madtz (Kehvo) 2087A

Michell (Kehvo) 2087A

Wänäläin

Hans (Venäjänsaari) 2091B

Michell Hansson (Venäjänsaari) 2091B

Wätein

Olof Olofss. (Ryönä) 2089A

Oloff (Ryönä) 2089A

Wäten

Johan Olofsson (Ryönä) 2089A

Oloff (Ryönä) 2089A

Wättein

Erich Oloffsson (Riistavesi) 2089B

YAlkuun

Ylleinen

Olof (Koivumäki) 2087A

Ylliten

Madtz Nillss. (Kotasalmi) 2087A

ÅAlkuun

Åfwiskain

Peer (Tallus) 2090B

ÄAlkuun

Äskelinen

Anders (Lyytikkälä) 2087B

Hans (Lyytikkälä) 2087B

Jöran (Lyytikkälä) 2087B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 877 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2016