AlkuSavon henkikirjatKuopion pitaja: henkikirjat1711 → Nimihakemisto

Kuopio henkikirja 1711

Nimihakemisto


-  A  B  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å 
 -  A  B  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham Johanssonn (Hiltulanlahti) 2232

Anders (Koivumäki) 2237

Anders (Kartansalo) 2238

Anders (Pelonniemi) 2242

Anders (Riuttala) 2246

Anders Anderssonn (Jännevirta) 2234

Anders Lahrssonn (Haatala) 2232

Anders Lahrssonn (Vuotjärvi) 2251

Anders Ohlssonn (Palonurmi) 2242

Anna (Julkula) 2234

Aron Sigfredhss:n (Pappila) 2251

Carin (Kehvo) 2237

Carll Lahrssonn (Jännevirta) 2234

Christer Niellssonn (Halola) 2234

Ellias (Kehvo) 2246

Ellias (Tuusniemi) 2249

Enoch Ifwarssonn (Puutosmäki) 2243

Erich (Airaksela) 2231

Erich Abrahamsson (Väänälä) 2250

Erich Peerssonn (Puutossalmi) 2243

Eskell (Airaksela) 2231

Gabriell Ohlssonn (Airaksela) 2231

Gabriell Peerssonn (Rissala) 2243

Gabriell Philipsson (Tuovilanlahti) 2248

Gustaf Thomassonn (Sotkanniemi) 2247

Hans (Lyytikkälä) 2239

Hans (Väänälä) 2250

Hans Anderssonn (Tavinsalmi) 2249

Hans Jacobssonn (Savisaari) 2246

Hindrich (Kartansalo) 2238

Hindrich (Pappila) 2251

Hindrich Philipssonn (Suojärvi) 2247

Ifwar (Hiltulanlahti) 2232

Ifwar (Viitataival) 2250

Jacob (Puutosmäki) 2243

Jacob Mattssonn (Hakkarala) 2233

Johan (Haatala) 2232

Johan (Halola) 2234

Johan (Kasurila) 2237

Johan (Ryönä) 2244

Johan Anderssonn (Kartansalo) 2238

Johan Bertellsson (Pelonniemi) 2242

Johan Johanssonn (Airaksela) 2231

Johan Johanssonn (Jännevirta) 2234

Johan Johanssonn (Ryönä) 2244

Johan Påhlssonn (Venäjänsaari) 2250

Jöran (Kasurila) 2237

Jöran (Rissala) 2243

Jöran Andersson (Räsälä) 2246

Lahrs (Juurikkamäki) 2235

Lahrs Cnuthssonn (Nuutila) 2236

Lahrs Hinderssonn (Juurikkamäki) 2235

Mattz (Juurikkamäki) 2235

Mattz (Koivusaari) 2236

Mattz (Ryönä) 2244

Mattz (Vuotjärvi) 2251

Mattz Lahrssonn (Nuutila) 2236

Mattz Swänssonn (Riistavesi) 2244

Michell (Hatsala) 2231

Michell (Jännevirta) 2234

Michell (Juurikkamäki) 2235

Michell (Soinlahti) 2246

Michell (Ukonlahti) 2251

Michell Mortenssonn (Kasurila) 2237

Måns Månssonn (Punnonmäki) 2241

Mårten (Kasurila) 2237

Mårten (Punnonmäki) 2241

Mårten Bertellsson (Punnonmäki) 2241

Mårten Hindersson (Toivala) 2248

Niells (Ryönä) 2244

Olof (Airaksela) 2231

Oloff (Airaksela) 2231

Oloff (Hirvilahti) 2232

Oloff (Juurikkamäki) 2235

Oloff (Kartansalo) 2238

Oloff (Lyytikkälä) 2239

Oloff (Punnonmäki) 2241

Oloff (Pieksä) 2242

Oloff (Tuovilanlahti) 2248

Oloff Anderssonn (Jännevirta) 2234

Oloff Anderssonn (Tuovilanlahti) 2248

Oloff Hinderssonn (Pelonniemi) 2242

Oloff Johanssonn (Haluna) 2233

Oloff Påhlssonn (Tallus) 2248

Oloff Swänssonn (Juurikkamäki) 2235

Oloff Thomassonn (Pieksä) 2242

Peer (Juurikkamäki) 2235

Peer (Nuutila) 2236

Peer (Lyytikkälä) 2239

Peer (Rissala) 2243

Peer Johanssonn (Pelonniemi) 2242

Peer Lahrssonn (Rissala) 2243

Peer Niellssonn (Venäjänsaari) 2250

Peer Peerssonn (Airaksela) 2231

Peer Peerssonn (Pieksä) 2242

Petter Sigfredhssonn (Niinimäki) 2241

Philip Philipssonn (Suojärvi) 2247

Philip Påhlssonn (Halola) 2234

Påhl (Kasurila) 2237

Påhl Peerssonn (Karttula) 2236

Påhl Påhlssonn (Vehmersalmi) 2251

Påhls (Nuutila) 2236

Sigfredh (Niinimäki) 2241

Simons (Venäjänsaari) 2250

Skopas (Käärmelahti) 2239

Staffan (Lyytikkälä) 2239

Staffan Staffansson (Hatsala) 2231

Staffan Staffanssonn (Punnonmäki) 2241

Swen Mattssonn (Ryönä) 2244

Thomas Anderssonn (Juurikkamäki) 2235

Thomas Hanssonn (Soinlahti) 2246

Zacharias (Vuotjärvi) 2251

Zacharias Johanssonn (Savisaari) 2246

AAlkuun

Ahoin

Anders (Nilsiä) 2241

Hindrich (Nilsiä) 2241

Johann (Nilsiä) 2241

Andickain

Clemetz (Ritoniemi) 2245

Michell (Syrjänsaari) 2247

Oloff (Ritoniemi) 2245

Assikkain

Niells (Riistavesi) 2244

Awickain

Hindrich (Vehmersalmi) 2251

Oloff (Vehmersalmi) 2251

Påhl (Vehmersalmi) 2251

BAlkuun

Biörn

Lahrs (Savilahti) 2246

CAlkuun

Colemain

Clemeth (Punnonmäki) 2241

Lahrs (Kuivaniemi) 2236

Coussmain

Hindrich (Urimolahti) 2250

EAlkuun

Eskelin

Jöran (Kurolanlahti) 2237

Eskellin

Petter (Hirvilahti) 2232

FAlkuun

Forstadius

(Kehvo) 2246

FougteLn

Peer (Riistavesi) 2245

HAlkuun

Hackarin

Jacob (Hakkarala) 2233

Mattz (Lohilahti) 2239

Peer Jacobssonn (Hakkarala) 2233

Hallikatar

(Enonlahti) 2231

Haloin

Lahrs (Halola) 2234

Oloff (Murtolahti) 2240

Påhl (Halola) 2234

Hamuin

Johan (Soinlahti) 2246

Petter (Soinlahti) 2246

Hapoin

Oloff (Vehmersalmi) 2251

Peer (Ritoniemi) 2245

Happoin

Lahrs (Litmaniemi) 2240

Oloff (Litmaniemi) 2240

Hardickain

Abraham (Akonvesi) 2231

Anders (Jännevirta) 2234

Bertell (Litmaniemi) 2240

Johan (Jännevirta) 2234

Oloff (Jännevirta) 2234

Oloff (Litmaniemi) 2240

Hatain

Hindrich (Haatala) 2233

Jacob (Venäjänsaari) 2250

Heetatar

(Riistavesi) 2245

Heikin

Anders (Riistavesi) 2244

Heikinen

(Jännevirta) 2234

Heikisses

(Ohtaanniemi) 2241

Heiskainen

Mattz (Enonlahti) 2231

Påhl (Enonlahti) 2231

Hillduin

Anders (Akonvesi) 2231

Beata (Vehmasmäki) 2250

Christer (Vehmasmäki) 2250

Hindrich (Hiltulanlahti) 2232

Hindrich (Riistavesi) 2245

Hindrich (Vehmasmäki) 2250

Jöran (Ukonlahti) 2251

Michell (Akonvesi) 2231

Peer (Hiltulanlahti) 2232

Peer (Vehmasmäki) 2250

Påhl (Akonvesi) 2231

Hoffren

Hind: (Pappila) 2252

Peer (Kuopio) 2231

Huskoin

Lahrs (Koivulahti) 2236

Mattz (Karttula) 2236

Husso

(Jännevirta) 2234

Hussoin

Anders (Tavinsalmi) 2249

Huttuin

Petter (Karttula) 2236

Petter (Riuttala) 2246

Hyfwerin

Anders (Vehmasmäki) 2249

Erich (Vehmersalmi) 2251

Påhl (Vehmersalmi) 2251

Hyfwärin

Hindrich (Puutossalmi) 2242

Jacob (Puutossalmi) 2242

Hyttin

Carin (Käärmelahti) 2238

Hindrich (Käärmelahti) 2238

Hyttinen

Ifwar (Käärmelahti) 2239

Johan (Käärmelahti) 2239

Petter (Käärmelahti) 2239

Philip (Käärmelahti) 2239

Hållopain

Anders (Ohtaanniemi) 2241

Anders Clemetsson (Ritoniemi) 2245

Clemeth (Putroniemi) 2242

Clemeth Hinderssonn (Ritoniemi) 2245

Hindrich (Ritoniemi) 2245

Mattz (Putroniemi) 2242

Michell (Ohtaanniemi) 2241

Michell (Riistavesi) 2245

Michell (Ritoniemi) 2245

Häckin

Oloff (Ryönä) 2244

Häikin

Peer Lahrssonn (Pelonniemi) 2242

Zacharias (Pelonniemi) 2242

Häikoin

Mattz (Sänkimäki) 2247

Hämälein

Staffan (Akonvesi) 2231

Hämäläin

Jöran (Murtolahti) 2240

Petter (Murtolahti) 2240

IAlkuun

Ihalain

Mattz (Roikansaari) 2245

JAlkuun

Jallckoin

Anders (Savilahti) 2246

Carll (Murtolahti) 2240

Jallkoises

(Haluna) 2233

Jullckoin

Christer (Kasurila) 2237

Ifwar (Käärmelahti) 2238

Ifwar (Lapvetelänlahti) 2239

Lahrs (Kasurila) 2237

Peers (Käärmelahti) 2238

Petter (Käärmelahti) 2238

Jäppin

Påhl (Kaislastenlahti) 2235

Jäskelein

Erich (Käärmelahti) 2239

Påhl (Väänälä) 2250

KAlkuun

Kanckuin

Erich (Räsälä) 2245

Hindrich (Jänissalo) 2235

Peer (Räsälä) 2245

Karhuin

Christer (Käärmelahti) 2239

Clemeth (Kuivaniemi) 2236

Johan (Tallus) 2248

Jöran (Viitataival) 2250

Mattz (Tallus) 2248

Oloff (Käärmelahti) 2239

Peer (Käärmelahti) 2239

Påhl (Halola) 2234

Staffan (Kuivaniemi) 2236

Kartuin

Mattz (Punnonmäki) 2242

Peer (Punnonmäki) 2241

Påhl (Punnonmäki) 2241

Kassoin

Bertell (Haatala) 2233

Keijoin

Christer (Pöljä) 2242

Mattz Mattss:n (Pöljä) 2242

Mattz Ohlssonn (Pöljä) 2242

Keinoin

Erich (Sotkanniemi) 2247

Johan (Tuusniemi) 2249

Lahrs (Sotkanniemi) 2247

Mattz (Horsmastenlahti) 2233

Mattz (Tuusniemi) 2249

Oloff (Horsmastenlahti) 2233

Peer (Sotkanniemi) 2247

Keinuin

Eskell (Tuusniemi) 2249

Keinulain

Hindrich (Tavinsalmi) 2249

Kerfwin

Petter (Käärmelahti) 2239

Kimingh

Mattz (Haatala) 2233

Kimmingh

Petter (Halola) 2234

Kinnuin

Erich (Litmaniemi) 2240

Hindrich (Hatsala) 2231

Mattz (Litmaniemi) 2240

Staffan (Käärmelahti) 2239

Knutin

Clemetz (Tallus) 2248

Lahrs Niellss:n (Tallus) 2248

Zachris (Kasurila) 2237

Kockoin

Jöran (Kuopio) 2231

Peer (Kuopio) 2231

Koutin

Larhs (Pappila) 2252

Krögare

Anders (Puutossalmi) 2243

Axell (Hiltulanlahti) 2232

Johan (Vehmasmäki) 2249

Påhl (Puutosmäki) 2243

Kuckoin

Johan (Soinlahti) 2246

Petter (Soinlahti) 2246

Philip (Hamula) 2233

Kuroin

Michell (Kurolanlahti) 2237

Kåckoin

Erich (Haluna) 2233

Hindrich (Haluna) 2233

Kåistin

Mattz (Enonlahti) 2231

Oloff (Enonlahti) 2231

Kållioin

Anders (Vehmasmäki) 2249

Hindrich (Vehmasmäki) 2249

Kåpoin

Anders (Lamperila) 2239

Hindrich (Riistavesi) 2245

Lahrs (Puutossalmi) 2242

Oloff Ohlssonn (Riistavesi) 2245

Peers (Lamperila) 2239

Kårdilain

Anders (Ritoniemi) 2245

Kårhoin

Anders (Haminalahti) 2232

Anders (Rytky) 2243

Anders (Vehmasmäki) 2250

Christer (Hiltulanlahti) 2232

Christer (Tuovilanlahti) 2248

Hans (Vehmasmäki) 2249

Hindrich (Suojärvi) 2247

Lahrs (Vehmasmäki) 2249

Mattz (Haminalahti) 2232

Oloff (Suojärvi) 2247

Peer Anderssonn (Rytky) 2243

Peers (Suojärvi) 2247

Philip (Punnonmäki) 2242

Påhl (Suojärvi) 2247

Kårhuin

Hans (Hirvimäki) 2232

Kåstiain

Anders (Vehmersalmi) 2251

KäckeLn

Gabriell (Riistavesi) 2245

Hindrich (Riistavesi) 2245

LAlkuun

Laakoin

Anders (Kasurila) 2237

Lars (Lohilahti) 2240

Laitin

Lahrs (Soinlahti) 2246

Laitinen

Peer (Vehmasmäki) 2250

Påhl (Vehmasmäki) 2250

Lappalain

Erich (Kaaraslahti) 2235

Lapwätelein

Påhl (Kaislastenlahti) 2235

LapwäteLn

Christer (Räimä) 2243

Leihnien

Olof (Lapvetelänlahti) 2239

Oloff (Lapvetelänlahti) 2239

Leskinen

Johan (Karttula) 2236

Linduin

Michell (Hirvilahti) 2232

Lippoin

Bertell (Lohilahti) 2240

Påhl (Lohilahti) 2240

Luckarin

Mårten (Koivumäki) 2237

Oloff (Koivumäki) 2237

Luukarin

Hindrich (Koivumäki) 2237

Lydickein

Johan (Hakkarala) 2233

Läskinen

Anders (Vuotjärvi) 2251

Ellin (Toivala) 2248

Peer (Hiltulanlahti) 2232

Påhl (Toivala) 2248

Staffan (Hiltulanlahti) 2232

MAlkuun

Mahoin

Mattz (Haminalahti) 2232

Malin

Niells (Soinlahti) 2246

Påhl (Karttula) 2236

Marain

Thomas (Tallus) 2248

Meckelin

(Räimä) 2243

Hind: (Julkula) 2234

Meetin

Anders (Tavinsalmi) 2249

Meetinen

Ohloff (Pappila) 2251

Peer (Pappila) 2251

Metein

Christer (Miettilä) 2240

Michell (Miettilä) 2240

Oloff (Miettilä) 2240

Metinen

Erich (Ohtaanniemi) 2241

Hindrich (Ohtaanniemi) 2241

Mattz (Ohtaanniemi) 2241

Mietinen

Anders (Miettilä) 2239

Erasmus (Ohtaanniemi) 2241

Hindrich (Ohtaanniemi) 2241

Jacob (Ohtaanniemi) 2241

Johan (Miettilä) 2239

Lahrs (Pöljä) 2242

Oloff (Miettilä) 2239

Oloff (Ohtaanniemi) 2241

Påhl (Pöljä) 2242

Mollerus

Johan (Savisaari) 2246

Monna

Michell (Toivala) 2248

Mustoinen

And:s (Hirvilahti) 2232

Myckein

Christer (Kurolanlahti) 2236

Ewa (Kurolanlahti) 2236

Petter (Kurolanlahti) 2236

Påhl (Kurolanlahti) 2236

Mähöin

Mattz (Tallus) 2248

Oloff (Tallus) 2248

Mömmö

Anders (Rytky) 2243

Påhl (Rytky) 2243

Mönckein

Peer (Savilahti) 2246

Sigfredh (Räsälä) 2245

NAlkuun

Niskain

Anders (Jännevirta) 2235

Petter (Jännevirta) 2234

Påhl Andersson (Jännevirta) 2235

Nissin

Niells (Riistavesi) 2244

Nuchkoin

Niells (Hiltulanlahti) 2232

OAlkuun

Owaskain

Mattz (Julkula) 2234

PAlkuun

Parfwoin

Johan (Vehkalahti) 2251

Passain

Anders (Vuotjärvi) 2250

Hindrich (Vuotjärvi) 2250

Ifwar (Vuotjärvi) 2250

Passoin

Mattz (Kehvo) 2237

Påhl Peerssonn (Vuotjärvi) 2251

Per__in

Johan (Kehvo) 2246

Pernoin

Johan (Pappila) 2252

Pirin

Oloff (Syvärilä) 2247

Petter (Syvärilä) 2247

Pirskoin

Mattz (Pappila) 2252

Pittkain

Petter (Toivala) 2248

Pittkein

Ellin (Hakkarala) 2233

Johan Ohlssonn (Sänkimäki) 2247

Påhl (Hakkarala) 2233

Pittkoin

Erich (Sänkimäki) 2247

Hindrich (Sänkimäki) 2247

Johan (Melaniemi) 2240

Lahrs (Sänkimäki) 2247

Niells (Murtolahti) 2240

Sigfredh (Sänkimäki) 2247

Puroin

Christer (Haatala) 2233

Purssiain

(Savilahti) 2246

Brussius (Haminalahti) 2232

Hindrich (Haminalahti) 2232

Lahrs (Soinlahti) 2246

Påhl (Halola) 2234

Pyckelein

Lahrs (Haatala) 2233

PyckeLn

Hans (Tavinsalmi) 2249

Johan (Tavinsalmi) 2249

Päckarin

Staffan (Kasurila) 2237

Pällckoin

Anders (Vuorisalo) 2251

Erichz (Vuorisalo) 2251

Oloff (Vuorisalo) 2251

Pässoin

Erich (Julkula) 2234

RAlkuun

Radick:n

Johan Michellss:n (Kurolanlahti) 2236

Radickain

Hans (Käärmelahti) 2238

Jessper (Käärmelahti) 2238

Michell (Hirvilahti) 2232

Mårten (Käärmelahti) 2238

Peer (Käärmelahti) 2238

Staffan (Hirvilahti) 2232

Rahuin

Peer (Jänissalo) 2235

Påhl (Jänissalo) 2235

Rautaparda

Eskell (Ritisenlahti) 2243

Oloff (Ritisenlahti) 2243

Peer (Ritisenlahti) 2243

Rautiain

Johan (Toivala) 2248

Påhl (Toivala) 2248

Rijkoin

Anders (Tuovilanlahti) 2248

Rijssain

Hindrich (Vehkalahti) 2251

Johan (Vehkalahti) 2251

Rissain

Anders (Rissala) 2243

Johan (Rissala) 2243

Petter Mattss:n (Hipanlahti) 2233

Sigfredh (Rissala) 2243

Thomas (Hipanlahti) 2233

Rissoin

Mattz (Syrjänsaari) 2247

Roinin

Lahrs (Haminalahti) 2232

Niels (Haminalahti) 2232

Peer (Haminalahti) 2232

Routzalain

Mattz (Väänälä) 2250

Påhl (Halola) 2234

Ruskain

Christer (Haatala) 2233

Johan (Toivala) 2248

Niells (Hakkarala) 2233

Påhl (Kaaraslahti) 2235

Rynein

Hindrich (Tuovilanlahti) 2248

Rässein

Carll (Juurikkamäki) 2235

Johan (Käärmelahti) 2238

Lahrs (Juurikkamäki) 2235

Lahrs Ohlssonn (Vuorisalo) 2251

Oloff (Juurikkamäki) 2235

Oloff (Räsälä) 2245

Peer (Ryönä) 2244

Peers (Juurikkamäki) 2235

Påhl (Juurikkamäki) 2235

Påhl (Räsälä) 2245

Påhl (Vuorisalo) 2251

Påhl Niellss:n (Räsälä) 2246

Swän (Räsälä) 2246

Rässätär

Carin (Ohtaanniemi) 2241

Röndein

Mattz (Koivulahti) 2236

Röngä

Christer (Haatala) 2232

SAlkuun

Sacheaus

Johan Simonsson (Toivala) 2248

Safwolain

Erich (Vehmasmäki) 2249

Ifwar (Pöljä) 2242

Johan (Vehmasmäki) 2249

Mattz (Pöljä) 2242

Olof (Hamula) 2233

SafwoLn

Hemmingh (Koivusaari) 2236

Ifwar (Niinimäki) 2240

Jeremias (Koivusaari) 2236

Johan (Niinimäki) 2240

Lahrs (Koivusaari) 2236

Oloff (Koivusaari) 2236

Sigfwoin

Anders (Riistavesi) 2244

Sippuin

Hindrich (Haatala) 2233

Skopa

Anna (Niuvanniemi) 2240

Carll (Niuvanniemi) 2240

Erich (Niuvanniemi) 2240

Johan (Niuvanniemi) 2240

Smålander

Anders (Tuusniemi) 2249

Bertell (Riistavesi) 2245

Mattz (Jänissalo) 2235

Mattz (Ohtaanniemi) 2241

Niells (Jänissalo) 2235

Peer (Jänissalo) 2235

Peer (Tuusniemi) 2249

Petter (Ohtaanniemi) 2241

Soinin

Lahrs (Juonianlahti) 2235

Oloff (Juonianlahti) 2235

Staffan (Juonianlahti) 2235

Steckman

Reinh: (Pappila) 2252

Strangh:

Olof (Pappila) 2252

TAlkuun

Tackurin

Johan (Ryönä) 2244

Lahrs (Ryönä) 2244

Taskinen

Oloff (Tuusniemi) 2249

Tickain

Anders (Kiukoonniemi) 2238

Påhl (Kiukoonniemi) 2238

Tihjoin

Lahrs (Pappila) 2252

Thomas (Pappila) 2252

Tijhoin

Anders (Vehmasmäki) 2250

Lahrs (Vehmasmäki) 2250

Tijllickain

Staffan (Kurolanlahti) 2237

Tomain

Lahrs (Enonlahti) 2231

Lahrs Michellss: (Enonlahti) 2231

Michell (Enonlahti) 2231

Måns (Enonlahti) 2231

Towin

Christer (Käärmelahti) 2239

Ellias (Tuovilanlahti) 2248

Johan (Lohilahti) 2240

Jöran (Tuovilanlahti) 2248

Mattz (Räimä) 2243

Towinen

Bertell (Melaniemi) 2240

Hindrich (Melaniemi) 2240

Petter (Riistavesi) 2244

Tuchkoin

Hindrich (Pellosmäki) 2241

Johan (Pellosmäki) 2241

Turoin

Dafwid (Enonlahti) 2231

Turuin

Hindrich (Tuusniemi) 2249

Johan (Puutosmäki) 2243

Johan (Tuusniemi) 2249

Lahrs (Kasurila) 2237

Petter (Kasurila) 2238

Zacharias (Puutosmäki) 2243

Tåifwain

Anders (Kotasalmi) 2238

Hindrich (Kotasalmi) 2238

Mattz (Kasurila) 2237

Mattz (Kotasalmi) 2238

Oloff (Kasurila) 2237

Sigfred (Kotasalmi) 2238

Tåloin

Peer (Utrianlahti) 2250

Påhl (Utrianlahti) 2250

Thomas (Utrianlahti) 2250

Tårf:n

Bertell Erichss:n (Savisaari) 2246

Tåssaawain

Lahrs (Kasurila) 2237

Tåssawain

Påhl (Toivala) 2248

UAlkuun

Uckoin

Jöran (Keyritty) 2238

Måns (Keyritty) 2238

Samuell (Keyritty) 2238

VWAlkuun

Wainickain

Hindrich (Väänälä) 2250

Johan (Kehvo) 2246

Mattz (Kehvo) 2246

Peer (Hiltulanlahti) 2232

Wardiatar

(Karttula) 2236

Waroin

Christer (Syrjänsaari) 2247

Ifwar (Syrjänsaari) 2247

Niells Ifwarsson (Syrjänsaari) 2247

Wartiain

Christer (Riistavesi) 2244

Mattz (Riistavesi) 2244

Mårten (Hakkarala) 2233

Niells (Riistavesi) 2244

Oloff (Räimä) 2243

Wartuin

Oloff (Västinniemi) 2251

Wäissein

Peer (Halola) 2234

Petter (Halola) 2234

Wänein

Cnuth (Kehvo) 2237

Hans (Reittiö) 2244

Ifwar (Väänälä) 2250

Johan (Hamula) 2233

Lahrs (Hamula) 2233

Mattz (Kehvo) 2237

Mattz (Reittiö) 2244

Michell (Kehvo) 2237

Wännälein

Mattz (Käärmelahti) 2238

Påhl (Hirvilahti) 2232

Wänälein

Petter (Kehvo) 2237

WänäLn

Mattz Lahrss: (Kehvo) 2237

Wätein

Erich (Riistavesi) 2244

Johan (Riistavesi) 2244

Lahrs (Ryönä) 2244

Wättein

Oloff (Ryönä) 2244

ÅAlkuun

Ållckain

Michell (Roikansaari) 2245

Ållickain

Påhl (Kärsämäki) 2238

Thomas (Kärsämäki) 2238

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 558 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2016