AlkuSavon henkikirjatKuopion pitaja: henkikirjat1722 → Nimihakemisto

Kuopio henkikirja 1722

Nimihakemisto


-  A  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW  Z  Å 
 -  A  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW  Z  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham Johansson (Sotkanniemi) 1757

Anders (Tavinsalmi) 1758

Anders Andersson (Jännevirta) 1744

Anders Anderssonn (Tuusniemi) 1758

Anders Larsson (Vuotjärvi) 1760

Anna (Tavinsalmi) 1758

Aron Sigfredson (Pappila) 1761

Axell (Rissala) 1754

Cnuth (Kehvo) 1747

Elias Johansson (Savilahti) 1756

Elin (Kehvo) 1747

Erich Hindersson (Sänkimäki) 1756

Erich Peersson (Puutossalmi) 1753

Esaias (Kehvo) 1747

Eskiell (Airaksela) 1741

Gabriel Ohlsson (Airaksela) 1741

Gabriel Peersson (Rissala) 1754

Gabriel Philipsson (Tuovilanlahti) 1757

Hans (Tuovilanlahti) 1758

Hans Anderssonn (Tavinsalmi) 1759

Hind. Johansson (Suojärvi) 1757

Hindrich (Kasurila) 1748

Hindrich (Riistavesi) 1755

Hindrich (Savilahti) 1756

Hindrich Hinderss. (Suojärvi) 1757

Hindrich Hindersson (Pelonniemi) 1752

Hindrich Mattsson (Tavinsalmi) 1758

Hindrich Philipsson (Suojärvi) 1757

Hindrichz (Ohtaanniemi) 1751

Ifwar (Pelonniemi) 1752

Ifwar (Syrjänsaari) 1757

Ifwar Johansson (Hiltulanlahti) 1742

Ifwar Mattssonn (Roikansaari) 1755

Johan (Koivusaari) 1747

Johan (Kehvo) 1747

Johan (Kasurila) 1747

Johan (Kasurila) 1748

Johan (Ohtaanniemi) 1751

Johan (Pelonniemi) 1752

Johan Anderson (Kartansalo) 1748

Johan Andersson (Räsälä) 1756

Johan Johansson (Airaksela) 1741

Johan Johansson (Jännevirta) 1744

Johan Johansson (Ryönä) 1754

Johan Johanssonn (Kartansalo) 1748

Jöran Eskielss: (Airaksela) 1741

Jöran Peerssonn (Ukonlahti) 1760

Kirstin (Vuotjärvi) 1760

Lars (Juurikkamäki) 1745

Lars (Litmaniemi) 1750

Lars (Ukonlahti) 1760

Lars Cnutsson (Nuutila) 1746

Lars Mattsonn (Kehvo) 1747

Lars Månsson (Enonlahti) 1741

Lars Ohlssonn (Ukonlahti) 1760

Margareta (Savilahti) 1756

Marja (Haatala) 1742

Mattz (Airaksela) 1741

Mattz (Juurikkamäki) 1745

Mattz (Kehvo) 1747

Mattz (Vuotjärvi) 1760

Mattz Påhlssonn (Hakkarala) 1743

Mattz Swänsson (Riistavesi) 1754

Michell (Juurikkamäki) 1745

Michell Johansson (Ohtaanniemi) 1751

Månss Månsson (Punnonmäki) 1752

Mårten Bertillss. (Punnonmäki) 1752

Mårten Michelsson (Kasurila) 1748

Niels (Venäjänsaari) 1759

Niels Ohlsson (Riistavesi) 1754

Olof Johansson (Haluna) 1743

Olof Mattzson (Horsmastenlahti) 1817

Oloff (Airaksela) 1741

Oloff (Hirvilahti) 1742

Oloff (Juurikkamäki) 1745

Oloff (Kartansalo) 1748

Oloff (Punnonmäki) 1752

Oloff (Pieksä) 1753

Oloff Andersson (Vuotjärvi) 1760

Oloff Andersson (Vehmersalmi) 1761

Oloff Ohlsson (Kuopio) 1741

Oloff Ohlsson (Ryönä) 1754

Oloff Ohlsson (Tuovilanlahti) 1758

Oloff Swensson (Juurikkamäki) 1745

Oloff Thomasson (Pieksä) 1753

Peer (Juurikkamäki) 1745

Peer (Jänissalo) 1745

Peer (Karttula) 1746

Peer (Nuutila) 1746

Peer (Utrianlahti) 1759

Peer (Västinniemi) 1760

Peer Eskielsson (Kurolanlahti) 1746

Peer Johansson (Pelonniemi) 1752

Peer Larsson (Rissala) 1754

Peer Nielsson (Venäjänsaari) 1759

Peer Peersson (Airaksela) 1741

Peer Peersson (Pieksä) 1753

Peer Sigfredhsson (Niinimäki) 1751

Påhl Erssonn (Vehmersalmi) 1761

Påhl Hinderssonn (Vehmersalmi) 1761

Påhl Peerssons (Karttula) 1746

Påhl Philipsson (Halola) 1744

Sigfredh (Niinimäki) 1751

Staffan (Kehvo) 1747

Swän (Kasurila) 1748

Swän Mattsson (Ryönä) 1754

Thomas (Pieksä) 1753

Thomas Andersson (Juurikkamäki) 1745

Thomas Hansson (Soinlahti) 1756

Zacharias Johansson (Savisaari) 1756

AAlkuun

Achoinen

Hindrich (Nilsiä) 1751

Johan (Nilsiä) 1751

Andickain

Clemetz (Ritoniemi) 1755

Michell (Syrjänsaari) 1757

Olof (Ritoniemi) 1755

Andikain

Hind: (Vehmersalmi) 1761

Argilander

Hindrich (Pappila) 1761

Assickain

Niels (Riistavesi) 1754

CAlkuun

Carmis

Hans (Pappila) 1761

Jacob (Pappila) 1761

Colemain

Påhl (Utrianlahti) 1759

Cuossmain

Cnut (Urimolahti) 1817

Cuålemain

Lars (Kuivaniemi) 1746

Månss (Punnonmäki) 1752

Peer Ohlssonn (Kuivaniemi) 1746

Cuåssmain

Cnuth (Nilsiä) 1751

EAlkuun

Enäkäin

Jacob (Hakkarala) 1817

Eskelein

Hans Hansson (Lyytikkälä) 1749

Eskelin

Hans (Lyytikkälä) 1749

Oloff (Lyytikkälä) 1749

Eskelinen

Påhl (Tavinsalmi) 1759

Eskellin

Petter (Hirvilahti) 1742

FAlkuun

Forstads

Carl (Savilahti) 1756

FoudiLain

Adam (Riistavesi) 1755

Petter (Riistavesi) 1755

Fåugdelain

Niels (Jänissalo) 1745

HAlkuun

Hackari

Bertil (Lohilahti) 1750

Hackarin

Hindrich (Lohilahti) 1749

Jacob (Hakkarala) 1743

Karin (Hakkarala) 1743

Mattz (Lohilahti) 1749

Peer Jacobsson (Hakkarala) 1743

Thomas (Vehkalahti) 1760

Halloin

Lars (Halola) 1744

Haloin

Carl Larsson (Jännevirta) 1744

Jöran (Halola) 1744

Oloff (Murtolahti) 1750

Påhl (Halola) 1744

Hapoin

Anders Ohlssonn (Vehmersalmi) 1761

Michell (Vehmersalmi) 1761

Oloff (Vehmersalmi) 1761

Happoin

Hindrich Peersson (Ritoniemi) 1755

Lars (Litmaniemi) 1750

Petter (Ritoniemi) 1755

Hardickain

Abraham (Akonvesi) 1741

Anders (Akonvesi) 1741

Bertil (Litmaniemi) 1750

Bertil Bertilsson (Litmaniemi) 1750

Oloff (Jännevirta) 1744

Oloff (Litmaniemi) 1750

Hardikain

Anders (Vuotjärvi) 1817

Hassin

Hindrich (Karttula) 1817

Hatain

Michell (Haatala) 1742

Heickin

Anders (Riistavesi) 1754

Heickinen

Mattz (Sänkimäki) 1756

Heiska

Mattz (Enonlahti) 1741

Heiskain

Påhl (Enonlahti) 1741

Hilduin

Anders (Akonvesi) 1741

Christer (Vehmasmäki) 1759

Hindrich (Hiltulanlahti) 1742

Johan (Koivumäki) 1747

Mattz (Halola) 1744

Michel Jöranss: (Ukonlahti) 1760

Michell (Akonvesi) 1741

Petter (Vehmasmäki) 1759

Påhl (Akonvesi) 1741

Hillduin

Peer (Halola) 1817

Hirsen

(Utrianlahti) 1759

Hoffreen

Pett: (Savilahti) 1756

Hoffren

Hinr: (Toivala) 1758

Holopain

Anders (Ritoniemi) 1755

Clemet Michelsson (Riistavesi) 1755

Michell (Ohtaanniemi) 1751

Michell (Ritoniemi) 1755

Huskain

Joseph (Nuutila) 1746

Lars (Koivulahti) 1746

Påhl (Nuutila) 1746

Thomas (Koivulahti) 1746

Hussoin

Anders (Tavinsalmi) 1759

Peer (Tavinsalmi) 1759

Hussu

(Ritisenlahti) 1753

Peer (Haatala) 1742

Huttuin

Johan (Karttula) 1746

Lars (Hirvilahti) 1742

Petter (Haatala) 1743

Petter (Karttula) 1746

Hyfwerin

Anders (Tuusniemi) 1758

Erich (Tuusniemi) 1758

Hindrich (Pellosmäki) 1752

Hindrich (Puutossalmi) 1753

Hindrich (Tuusniemi) 1758

Ifwar (Puutossalmi) 1753

Jacob (Puutossalmi) 1753

Jöran (Tuusniemi) 1758

Hyfwärin

Anders (Vehmasmäki) 1759

Hindrich (Vehmasmäki) 1759

Jöran (Tuusniemi) 1817

Hyttinen

Hindrich (Käärmelahti) 1748

Ifwar (Käärmelahti) 1749

Johans (Käärmelahti) 1749

Karin (Käärmelahti) 1748

Hålopain

Clemet (Putroniemi) 1753

Clemet (Ritoniemi) 1755

Hindrich (Ritoniemi) 1755

Mattz (Putroniemi) 1753

Häckinen

Zacharias (Pelonniemi) 1752

Häikin

Oloff (Ryönä) 1754

HämäL.

Staffan (Akonvesi) 1741

Staffan Staffanss. (Akonvesi) 1741

Hämälein

Jöran (Murtolahti) 1750

Hämäläin

Peer (Rissala) 1753

IAlkuun

Ihalembin

Daniell (Putroniemi) 1817

JAlkuun

Jalckoinen

Carl (Murtolahti) 1750

Julckoin

Christer (Kasurila) 1747

Ifwars (Käärmelahti) 1749

Petter (Käärmelahti) 1749

Jäppinen

Påhl (Tavinsalmi) 1759

Jäskeläin

Erich (Käärmelahti) 1749

Lars (Käärmelahti) 1749

Påhl (Väänälä) 1817

KAlkuun

Kackin

Jöran (Toivala) 1758

Kainulain

Anders (Palonurmi) 1753

Hindrich (Tavinsalmi) 1759

Oloff (Palonurmi) 1753

Påhl (Tavinsalmi) 1759

Kanckuin

Hind. Hindersson (Räsälä) 1756

Hindrich (Räsälä) 1756

Karakoin

Dominitius (Soinlahti) 1756

Karhuin

Christer (Käärmelahti) 1749

Erich (Kuivaniemi) 1746

Grels Påhlsson (Halola) 1744

Ifwar (Kuivaniemi) 1746

Ifwar (Viitataival) 1759

Johan (Tallus) 1757

Kirstin (Viitataival) 1759

Mattz (Tallus) 1757

Oloff (Käärmelahti) 1749

Oloff (Niemisjärvi) 1751

Påhl (Halola) 1744

Påhl (Toivala) 1758

Karttuin

Erich (Punnonmäki) 1752

Påhl (Punnonmäki) 1752

Kassurin

Bertill (Haatala) 1743

Keijnoin

Johan (Tuusniemi) 1758

Mattz (Tuusniemi) 1758

Keijoin

Mattz Mattsson (Pöljä) 1752

Keijoinen

Oloff (Pöljä) 1752

Keinoin

Mattz (Soinlahti) 1756

Kejoin

Mattz Ohlsson (Pöljä) 1752

Kejonen

Påhl (Pöljä) 1752

Kimming

Josep (Haatala) 1743

Peer Peersson (Halola) 1744

Petter (Halola) 1744

Kinnuin

Erich (Julkula) 1744

Hindrich (Sotkanniemi) 1757

Ifwar (Käärmelahti) 1749

Jöran (Litmaniemi) 1750

Kirstin (Julkula) 1744

Lars (Sotkanniemi) 1757

Mattz (Litmaniemi) 1750

Peer (Julkula) 1744

Peer (Käärmelahti) 1749

Kiskinen

Olof (Tuovilanlahti) 1757

Knutin

Bertil Zachrisson (Kasurila) 1748

Lars Nielsson (Tallus) 1757

Zacharias (Kasurila) 1748

Kopoinen

Hans (Haatala) 1742

Kordilain

Anders (Ritoniemi) 1755

Krögare

Axell (Kaislastenlahti) 1746

Kröger

Abraham (Väänälä) 1760

Erich (Väänälä) 1760

Kuckoin

Påhl (Soinlahti) 1756

Kuckoinen

Johan (Soinlahti) 1756

Kuroin

Johan (Kurolanlahti) 1746

Michell (Kurolanlahti) 1746

Kåckarin

Johan (Kaaraslahti) 1745

Kåckoin

Christer (Tuovilanlahti) 1758

Erich (Haluna) 1743

Hindrich (Haluna) 1743

Michell (Haluna) 1743

Kåistin

Anders (Vehmersalmi) 1817

Kåpoin

Anders (Lamperila) 1749

Christer (Ritoniemi) 1755

Elias (Tuusniemi) 1758

Hindrich (Riistavesi) 1755

Lars (Puutosmäki) 1753

Peer (Lamperila) 1749

Påhl (Tuusniemi) 1758

Thomas (Riistavesi) 1755

Kårhoin

And: (Halola) 1744

Anders (Haminalahti) 1742

Anders (Rytky) 1753

Christer (Tuovilanlahti) 1758

Hans (Hirvimäki) 1742

Hind: (Enonlahti) 1741

Hindrich (Suojärvi) 1757

Hindrich (Vehmasmäki) 1759

Lars (Hirvimäki) 1742

Lars (Suojärvi) 1757

Lars (Vehmasmäki) 1759

Peer Andersson (Rytky) 1753

Philip Philipsson (Suojärvi) 1757

Påhl (Suojärvi) 1757

Kåtelain

Simon (Karttula) 1746

Kåussmain

Hind: Påhlss: (Urimolahti) 1760

Peer (Urimolahti) 1760

KäckeLn

Gabriel Gabrielss. (Riistavesi) 1755

Hindrich (Riistavesi) 1755

Hindrich Hindersson (Riistavesi) 1755

Käckeläin

Gabriel (Riistavesi) 1755

Käinonen

Mattz (Tuusniemi) 1758

Kärfwin

Peer (Käärmelahti) 1749

LAlkuun

Laakoin

Lars (Kasurila) 1747

Laitin

Mattz (Vehmasmäki) 1759

Peer (Vehmasmäki) 1759

Påhl (Vehmasmäki) 1759

LappaL.

Hind: (Pappila) 1761

Hindrich (Suojärvi) 1757

Lappalain

Erich (Riistavesi) 1754

LappwäteL:

Påhl (Kaislastenlahti) 1746

Lappwätelein

Christer (Räimä) 1753

Johan (Räimä) 1753

Leijnoin

Oloff Ohlsson (Kurolanlahti) 1747

Leinoin

Olof (Lapvetelänlahti) 1749

Linduin

Michell (Hirvilahti) 1742

Lippoin

Anders Mårtenss: (Haatala) 1743

Luckoin

Anders (Kasurila) 1748

Lydickein

Johan (Hakkarala) 1743

Lars Johansson (Hakkarala) 1743

Mattz (Hakkarala) 1743

Lytinen

Niels (Punnonmäki) 1752

Läskin

Anders (Vuotjärvi) 1760

Johan (Karttula) 1746

Johan (Vuotjärvi) 1760

Staffan (Hiltulanlahti) 1742

Läskinen

Påhl (Toivala) 1758

Thomas (Toivala) 1758

MAlkuun

Meckelin

Hinr: (Räimä) 1753

Petter (Räimä) 1753

Mecklin

Henr: (Julkula) 1744

Mietin

Bertill (Ohtaanniemi) 1751

Elias (Ohtaanniemi) 1751

Erich (Ohtaanniemi) 1751

Hindrich (Ohtaanniemi) 1751

Jacob (Ohtaanniemi) 1751

Oloff (Litmaniemi) 1750

Oloff Michelsson (Miettilä) 1751

Peer Peerssonn (Vehmersalmi) 1761

Petter (Vehmersalmi) 1761

Påhl (Miettilä) 1751

Rassmus (Ohtaanniemi) 1751

Mietinen

Johan (Miettilä) 1750

Lars (Pöljä) 1752

Oloff (Ohtaanniemi) 1751

Oloff (Pöljä) 1752

Peer (Riistavesi) 1755

Påhl (Pöljä) 1752

Rassmus (Ohtaanniemi) 1751

Mietjn

Anders (Miettilä) 1750

Oloff (Miettilä) 1750

Mollerus

(Julkula) 1744

Joh: (Savisaari) 1756

Myckein

Påhl (Kurolanlahti) 1746

Påhl Påhlsson (Kurolanlahti) 1746

Myckäin

Petter (Kurolanlahti) 1747

Måhne

Michell (Toivala) 1758

Mähoin

Mattz (Tallus) 1757

Olof (Tallus) 1757

Mömmö

Anders (Haminalahti) 1742

Påhl (Rytky) 1753

Mönck:

Hind: Hindersson (Riistavesi) 1754

Peer (Riistavesi) 1754

Mönckein

Sigfred (Riistavesi) 1754

Mönckenen

Lars (Murtolahti) 1750

Mönckönen

Hindrich (Räsälä) 1756

NAlkuun

Niskain

Anders (Jännevirta) 1745

Nissin

Niels (Västinniemi) 1760

PAlkuun

Parfwiain

Johan (Vehkalahti) 1760

Passain

Anders (Vuotjärvi) 1760

Ifwar (Vuotjärvi) 1760

Passoin

Påhl Peersson (Vuotjärvi) 1760

Peckarin

Niels (Kaaraslahti) 1745

Staffan (Kaaraslahti) 1745

Pirjnen

Erich (Syvärilä) 1757

Oloff (Syvärilä) 1757

Petter (Syvärilä) 1757

Pitkäin

Erich (Vehkasaari) 1817

Pittkein

Mattz (Hakkarala) 1743

Mårten (Hakkarala) 1743

Pittkoin

Erich (Sänkimäki) 1756

Hindrich (Sänkimäki) 1756

Johan (Melaniemi) 1750

Johan Mårtensson (Sänkimäki) 1756

Johan Ohlsson (Sänkimäki) 1756

Lars (Sänkimäki) 1756

Petter (Toivala) 1758

Sigfredh (Sänkimäki) 1756

Pittkuin

Hindrich (Kaaraslahti) 1746

Pursijain

Påhl (Halola) 1817

Purssiain

Brussius (Haminalahti) 1742

Hindrich (Haminalahti) 1742

Lars (Soinlahti) 1756

Pyckelein

Johan (Tavinsalmi) 1759

Påutiain

Hindrich (Vehmersalmi) 1761

Påhl (Vehmersalmi) 1761

Päckarin

Staffan (Kasurila) 1748

Pälckoin

Anders (Vuorisalo) 1760

Erich (Vuorisalo) 1760

Oloff (Vuorisalo) 1760

Pöyhein

Oloff (Lohilahti) 1750

Pöyhinen

Peer (Riistavesi) 1755

RAlkuun

Radickain

Hans (Käärmelahti) 1748

Hindrich (Käärmelahti) 1748

Michel (Hirvilahti) 1742

Michell (Kurolanlahti) 1747

Peer (Käärmelahti) 1748

Rahuin

Daniel Påhlss. (Jänissalo) 1745

Rahuinen

Påhl (Jänissalo) 1745

Rautaparda

Eskil (Ritisenlahti) 1753

Oloff (Ritisenlahti) 1753

Rautiain

Johan (Käärmelahti) 1749

Påhl (Käärmelahti) 1749

Rejnickain

Hindrich (Vehmersalmi) 1761

Påhl (Vehmersalmi) 1761

Rissain

Anders (Rissala) 1753

Johan (Vehkalahti) 1760

Mattz (Hipanlahti) 1744

Mattz (Rissala) 1753

Mattz (Syrjänsaari) 1757

Peer (Akonvesi) 1741

Peer Mattsson (Hipanlahti) 1744

Påhl (Rissala) 1754

Sigfredh (Rissala) 1754

Rissainen

Mattz (Hipanlahti) 1744

Peer (Hakkarala) 1743

Roinin

And:s Larssonn (Haminalahti) 1741

Lars (Haminalahti) 1741

Ruskain

Christer (Haatala) 1742

Hindrich (Kaaraslahti) 1745

Johans (Kaaraslahti) 1745

Lars (Kasurila) 1747

Michell (Kaaraslahti) 1745

Ruskanen

(Hirvilahti) 1742

Ruåtzalain

Mattz (Väänälä) 1760

Niels Mattsson (Väänälä) 1760

Råif:

Christer Nielss: (Halola) 1744

Räisain

Lars (Juurikkamäki) 1745

Peers (Juurikkamäki) 1745

Rässein

Påhl (Juurikkamäki) 1745

Rässäin

Elias (Käärmelahti) 1749

Johan (Käärmelahti) 1749

Johan (Riistavesi) 1754

Oloff (Räsälä) 1755

Påhl (Räsälä) 1755

Påhl (Räsälä) 1756

Röndä

Mattz (Nuutila) 1746

Röngä

Peer (Lapvetelänlahti) 1749

Påhl (Tuovilanlahti) 1757

SAlkuun

Safwolain

Hemming (Koivusaari) 1747

Hindrich (Niinimäki) 1751

Ifwar (Pöljä) 1752

Ifwar (Pelonniemi) 1752

Johan (Niinimäki) 1751

Johan (Vehmasmäki) 1759

Johan Johansson (Vehmasmäki) 1759

Lars (Koivusaari) 1747

Lars Ohlssonn (Hamula) 1743

Mattz (Pöljä) 1752

Oloff (Hamula) 1743

Oloff (Koivusaari) 1747

Zacharias (Koivusaari) 1747

Sigfwoinen

Anders (Riistavesi) 1755

Sippoin

Hind: (Haatala) 1742

Skopa

(Käärmelahti) 1749

Carl (Niuvanniemi) 1751

Erich (Niuvanniemi) 1751

Johan (Niuvanniemi) 1751

Smolander

Ands (Tuusniemi) 1758

Mattz (Jänissalo) 1745

Niels (Jänissalo) 1745

Peer (Jänissalo) 1745

Smålander

Anders (Syrjänsaari) 1757

Lars (Ohtaanniemi) 1752

Mattz Peersson (Ohtaanniemi) 1752

Soinin

Clemeth (Juonianlahti) 1745

Oloff (Juonianlahti) 1745

Soininen

Staffan (Puutosmäki) 1753

TAlkuun

Tackin

Lars (Ryönä) 1754

Taskin

Johan (Hatsala) 1741

Jöran (Nilsiä) 1751

Peer (Nilsiä) 1751

Staffan (Hatsala) 1741

Thomalain

Michell (Enonlahti) 1741

Måns (Enonlahti) 1741

Tickain

Påhl (Kiukoonniemi) 1748

Tihjoin

Anders (Vehmasmäki) 1759

Lars Andersson (Vehmasmäki) 1759

Tihoinen

Johan (Pieksä) 1753

Tijhoinen

Lars (Pappila) 1761

Tijtinen

Anders (Riuttala) 1756

Tirickain

Staffan (Niemisjärvi) 1751

Turuin

Johan (Räsälä) 1756

Petter (Kasurila) 1748

Tuåfwin

Elias (Tuovilanlahti) 1757

Tuåfwinen

Johan (Nilsiä) 1751

Tåfwin

Bertill (Lohilahti) 1750

Christer (Käärmelahti) 1749

Hans (Lohilahti) 1750

Hindrich (Lohilahti) 1750

Johan (Lohilahti) 1750

Peer (Lohilahti) 1750

Tåfwinen

Bertil (Melaniemi) 1750

Bertill (Melaniemi) 1750

Hindrich (Melaniemi) 1750

Petter (Riistavesi) 1754

Tåifwain

And:s Hinderss: (Kotasalmi) 1748

Oloff (Kotasalmi) 1748

Oloff (Pöljä) 1752

Påhl (Kotasalmi) 1748

Tåifwin

Mattz (Toivala) 1758

Tålloin

Påhl (Utrianlahti) 1759

Tåssawain

Lars (Kasurila) 1748

Påhl (Kasurila) 1748

Påhl (Toivala) 1758

UAlkuun

Uckoin

Jöran (Keyritty) 1748

Måns (Keyritty) 1748

VWAlkuun

Wainickain

Hindrich (Väänälä) 1760

Mattz (Karttula) 1746

Wainika

Johan (Hamula) 1743

Wainikain

Peer Peerss. (Hiltulanlahti) 1742

Waroinen

Bertill (Leppäranta) 1750

Niels (Leppäranta) 1750

Wartiain

Christer (Riistavesi) 1754

Karin (Hakkarala) 1743

Mattz (Riistavesi) 1754

Mårten (Hakkarala) 1743

Niels (Riistavesi) 1754

Wäissein

Oloff (Halola) 1744

Petter (Halola) 1744

Staffan (Hamula) 1743

Wänäin

Cnuth Mattsson (Kehvo) 1747

Hans (Kurolanlahti) 1747

Hans (Reittiö) 1754

Ifwar (Väänälä) 1760

Johan (Hamula) 1743

Johan Johansson (Hamula) 1743

Mattz (Reittiö) 1754

Michell (Kehvo) 1747

Oloff Hansson (Kurolanlahti) 1747

Wänälein

Mattz (Käärmelahti) 1749

Påhl (Hirvilahti) 1742

Wäteinen

Johan (Riistavesi) 1754

Wätäin

Lars (Ryönä) 1754

ZAlkuun

Zacheus

Johan (Kehvo) 1747

ÅAlkuun

Åfwaskainen

Mattz (Tallus) 1757

Ålickain

Erich (Pöljä) 1752

Oloff (Kärsämäki) 1748

Påhl (Kärsämäki) 1748

Thomas (Kärsämäki) 1748

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 569 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2016