AlkuSavon henkikirjatKuopion pitaja: henkikirjat1725 → Nimihakemisto

Kuopio henkikirja 1725

Nimihakemisto


-  A  B  C  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Z  Å  Ö 
 -  A  B  C  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW  Z  Å  Ö

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham (Käärmelahti) 2642

Abraham (Puutossalmi) 2647

Abraham Johanss:n (Sotkanniemi) 2653

Abram Hind:ssn (Halola) 2636

Anders (Kasurila) 2640

Anders (Nilsiä) 2644

Anders (Västinniemi) 2658

Anders Johanss:n (Kartansalo) 2642

Anders Lahrsson (Haminalahti) 2632

Anders Lahrssonn (Vuotjärvi) 2658

Anders Mattss:n (Miettilä) 2644

Anders Peerssonn (Vuotjärvi) 2658

Anna (Haminalahti) 2632

Anna (Käärmelahti) 2642

Aron Sigf:sson (Pappila) 2660

Axell (Hiltulanlahti) 2633

Axell (Rissala) 2648

Beata (Litmaniemi) 2643

Bert: Zachriss:n (Kasurila) 2640

Bertell Bertellsson (Litmaniemi) 2643

Brussius Hindersson (Haminalahti) 2633

Carlls (Kehvo) 2640

Clemeth Staf:ss:n (Kuivaniemi) 2638

Ellias (Ohtaanniemi) 2645

Erich (Tuovilanlahti) 2654

Erich (Vehmersalmi) 2659

Erich Peerssonn (Puutossalmi) 2647

Essaias (Kehvo) 2640

Gabriell (Airaksela) 2631

Gabriell Peerss:n (Rissala) 2648

Gabriell Philipss: (Tuovilanlahti) 2654

Hans (Räimä) 2648

Hans Andersson (Tavinsalmi) 2656

Hindrich (Haminalahti) 2633

Hindrich (Ohtaanniemi) 2645

Hindrich (Räimä) 2648

Hindrich (Savilahti) 2652

Hindrich Hinderss:n (Suojärvi) 2653

Hindrich Hindersson (Pelonniemi) 2647

Hindrich Johanssonn (Suojärvi) 2653

Hindrich Mattsson (Tavinsalmi) 2656

Ifwar (Pelonniemi) 2647

Ifwar (Syrjänsaari) 2653

Ifwar (Vuotjärvi) 2658

Ifwar Enochssonn (Puutosmäki) 2647

Ifwar Johanss: (Hiltulanlahti) 2633

Ifwar Mattssonn (Roikansaari) 2650

Jacob (Puutosmäki) 2647

Johan (Kehvo) 2640

Johan (Ohtaanniemi) 2645

Johan (Vehmasmäki) 2657

Johan Johansson (Jännevirta) 2637

Johan Johansson (Ryönä) 2649

Johan Johanssons (Airaksela) 2631

Johan Zachris sson (Akonvesi) 2631

Jöran Peerss:n (Ukonlahti) 2659

Kirstin (Vuotjärvi) 2658

Lahrs (Vuorisalo) 2659

Lahrs Cnuthsson (Nuutila) 2639

Lahrs Lahrss:n (Haminalahti) 2632

Lahrs Mattzss:n (Kehvo) 2640

Lahrs Månsson (Enonlahti) 2632

Lahrs Ohlssonn (Vuorisalo) 2659

Lijssbeta (Savilahti) 2652

Margareta (Toivala) 2655

Margetta (Haminalahti) 2632

Maria (Toivala) 2655

Mattz (Juurikkamäki) 2637

Mattz (Kehvo) 2640

Mattz (Kasurila) 2641

Mattz (Vuotjärvi) 2658

Mattz Peerss: (Airaksela) 2631

Mattz Påhlsson (Hakkarala) 2635

Michell (Niinimäki) 2644

Michell Johanss:s (Ohtaanniemi) 2645

Måns Månsson (Punnonmäki) 2646

Mårten (Kasurila) 2640

Mårten Bertellsson (Punnonmäki) 2646

Nills Ohlsson (Riistavesi) 2650

Nills Peerssn (Venäjänsaari) 2657

Olof (Hirvilahti) 2634

Olof (Juurikkamäki) 2637

Olof (Kartansalo) 2642

Olof (Litmaniemi) 2643

Olof (Punnonmäki) 2646

Olof (Pieksä) 2647

Olof Anderss:n (Vuotjärvi) 2658

Olof Andersson (Vehmersalmi) 2659

Olof Gabriellsson (Airaksela) 2631

Olof Johansson (Haluna) 2635

Olof Johansson (Pieksä) 2647

Olof Ohlsson (Tuovilanlahti) 2654

Olof Swensson (Juurikkamäki) 2637

Oloff (Tuovilanlahti) 2654

Peer (Nuutila) 2639

Peer Hinderssonn (Räimä) 2648

Peer Johansson (Pelonniemi) 2646

Peer Lahrsson (Rissala) 2648

Peer Ohlsson (Kuivaniemi) 2638

Peer Peersson (Juurikkamäki) 2637

Peer Peersson (Pieksä) 2647

Peers (Jänissalo) 2637

Petter (Karttula) 2638

Petter (Rissala) 2648

Petter (Ukonlahti) 2659

Petters (Enonlahti) 2632

Påhl (Vehmersalmi) 2659

Påhl Erichssonn (Vehmersalmi) 2659

Påhl Hinderss: (Vehmersalmi) 2659

Påhl Michellsson (Miettilä) 2644

Påhl Peersson (Karttula) 2638

Påhl Philipsson (Halola) 2636

Påhl Påhlsson (Kurolanlahti) 2639

Påhl Påhlssonn (Nilsiä) 2645

Rassmus Anderss:n (Ohtaanniemi) 2645

Regina (Pappila) 2660

Rigina (Hakkarala) 2635

Sussanna (Ritoniemi) 2650

Swen Mattsson (Ryönä) 2649

Swen Mårt:nsson (Kasurila) 2641

Thomas (Pieksä) 2647

Thomas Anderssonn (Juurikkamäki) 2637

Thomas Hanssonn (Soinlahti) 2652

Zachris Johansson (Savisaari) 2652

AAlkuun

Achoin

Anders (Suojärvi) 2653

Anders Anderss:n (Nilsiä) 2644

Hindrich (Nilsiä) 2644

Johan (Keyritty) 2641

Olof (Suojärvi) 2653

Airaxin

Anders (Airaksela) 2631

Christer (Airaksela) 2631

Ifwar (Vehmasmäki) 2657

Jöran Eskellsson (Airaksela) 2631

Olof (Vehmasmäki) 2657

Peer Peersson (Airaksela) 2631

Andick:n

Hind: (Vehmersalmi) 2659

Andickain

Michell (Syrjänsaari) 2653

Olof (Ritoniemi) 2651

Antickain

Clemetz (Ritoniemi) 2650

Olof (Ritoniemi) 2650

Olof Ohlsson (Ritoniemi) 2650

Argilander

Hindrich (Pappila) 2660

Assickain

(Halola) 2636

Nills (Riistavesi) 2650

BAlkuun

Bengdtinen

Påhl (Murtolahti) 2644

Bööchman

Johan (Haminalahti) 2633

CAlkuun

Carmis

Hans (Pappila) 2660

Cnutin

Anders (Nuutila) 2639

Greels (Tallus) 2654

Johan (Nuutila) 2639

Lahrs Nillss:n (Tallus) 2654

Coulem:n

Michell (Hirvilahti) 2633

Coulemain

Måns (Punnonmäki) 2645

Coussm:n

Hind: Påhlss:n (Urimolahti) 2658

Peer (Urimolahti) 2658

Coussmain

Hans (Nilsiä) 2645

Johan (Nilsiä) 2645

EAlkuun

Eskellin

Hans Hanss:n (Lyytikkälä) 2643

Olof Hanss:n (Lyytikkälä) 2643

Peer (Kurolanlahti) 2639

Petter (Hirvilahti) 2633

Petter (Hirvilahti) 2634

Petter (Lyytikkälä) 2643

Påhl (Hakulila) 2633

Påhl (Tavinsalmi) 2656

FAlkuun

Flink

(Kasurila) 2641

FougteLn

Peer (Tuusniemi) 2655

FougtiL

Adam (Riistavesi) 2650

Petter (Riistavesi) 2650

FougtiL:n

Nills (Jänissalo) 2637

GAlkuun

Grååsteen

(Hiltulanlahti) 2633

HAlkuun

Hackara

Bertell (Lohilahti) 2643

Hindrich Mattss:n (Lohilahti) 2643

Lahrs (Lohilahti) 2643

Hackarain

(Ryönä) 2649

Mattz (Riistavesi) 2649

Påhl (Hipanlahti) 2636

Hackarin

Jacob (Hakkarala) 2635

Peer Jacobss:n (Hakkarala) 2635

Thomas (Västinniemi) 2659

Haloin

Carll Lahrss:n (Jännevirta) 2637

Peer Lahrsson (Halola) 2636

Hanska

Peer (Pappila) 2660

Hapoin

Anders Ohlsson (Vehmersalmi) 2659

Michell (Vehmersalmi) 2659

Olof (Vehmersalmi) 2659

Happoin

Hindrich Peersson (Ritoniemi) 2651

Lahrs (Litmaniemi) 2643

Peer (Ritoniemi) 2651

Hardick

Anders (Akonvesi) 2631

Mattz Abramss. (Akonvesi) 2631

Hardick:n

Anders (Vuotjärvi) 2658

Johan (Kasurila) 2640

Hardickain

Johan (Jännevirta) 2637

Olof (Jännevirta) 2637

Olof (Pellosmäki) 2645

Harroin

Erich (Räimä) 2648

Hassinen

Hindrich (Karttula) 2639

Hatain

Michell (Haatala) 2634

Heikin

Olof (Hakkarala) 2635

Heikinen

Swen (Pelonniemi) 2646

Heiskain

Mattz (Enonlahti) 2632

Påhl (Enonlahti) 2632

Helenius

Carl (Haminalahti) 2632

Hilld:n

Michell Jöranss:n (Ukonlahti) 2659

Hillduin

(Hakkarala) 2635

(Toivala) 2655

Anders (Akonvesi) 2631

Anna (Vehmasmäki) 2657

Beata (Hiltulanlahti) 2633

Brita (Pöljä) 2646

Christer (Vehmasmäki) 2657

Hindrich (Hiltulanlahti) 2633

Johan (Hiltulanlahti) 2633

Johan (Hakkarala) 2635

Johan (Koivumäki) 2640

Michell (Akonvesi) 2631

Mårten (Pöljä) 2646

Petter (Halola) 2636

Påhl (Akonvesi) 2631

Hoffreen

(Haminalahti) 2632

(Tavinsalmi) 2656

Hind: (Toivala) 2655

Petrus (Savilahti) 2652

Huskain

Erich Lahrss:n (Karttula) 2638

Lahrs (Koivulahti) 2639

Thomas (Koivulahti) 2639

Huskoin

Jossep Påhlss:n (Nuutila) 2639

Hussu

Petter (Haatala) 2634

Hussuin

Hemmingh (Tavinsalmi) 2656

Peer And:ss:n (Tavinsalmi) 2656

Huttuin

Johan (Karttula) 2639

Lahrs (Hirvilahti) 2634

Peer (Karttula) 2639

Petter (Haatala) 2634

Hyfwarin

Hindrich (Pellosmäki) 2645

Hyfwärin

Anders (Tuusniemi) 2655

Anna (Vehmasmäki) 2656

Erich (Tuusniemi) 2655

Hindrich (Puutossalmi) 2647

Hindrich (Tuusniemi) 2655

Hindrich (Vehmasmäki) 2656

Ifwar (Puutossalmi) 2647

Jacob (Puutossalmi) 2647

Jöran (Tuusniemi) 2655

Michell (Juonianlahti) 2638

Hytiäin

Carin (Käärmelahti) 2642

Hindrich (Käärmelahti) 2642

Hyttinen

Ifwar (Käärmelahti) 2642

Johans (Käärmelahti) 2642

Peer (Käärmelahti) 2642

Hållopain

Anders (Ritoniemi) 2651

Clemet (Putroniemi) 2647

Clemeth (Ritoniemi) 2651

Clemeth Michellsson (Riistavesi) 2649

Hindrich (Ritoniemi) 2651

Mattz (Putroniemi) 2647

Michell (Ohtaanniemi) 2645

Påhl Clemethss:n (Ritoniemi) 2651

Hållopn

Hindrich (Ritoniemi) 2651

Michell (Ritoniemi) 2651

Häckin

Olof (Ryönä) 2649

Zacharias (Pelonniemi) 2647

Zachris (Kasurila) 2640

Häikinen

Anders (Riistavesi) 2650

Mattz (Sänkimäki) 2653

HämmäL

Mattz (Akonvesi) 2631

Staffan (Akonvesi) 2631

Hämmälein

Jöran (Murtolahti) 2643

HämmäLn

Peer (Rissala) 2648

HämäL

Nills (Lohilahti) 2643

Hätin

Jacob (Riistavesi) 2650

IAlkuun

Ickäheimoin

Lahrs (Venäjänsaari) 2657

Ihalain

Petter (Jänissalo) 2637

Ittkoin

Thomas (Vehmasmäki) 2657

JAlkuun

Jauhiain

Johan (Savilahti) 2652

Jttkoin

Samuell (Hatsala) 2632

Jullckoin

Ifwar (Käärmelahti) 2642

Peer (Käärmelahti) 2642

Jullk:

Ifwar (Tallus) 2654

Jullkoin

Anders (Kasurila) 2640

Christer (Kasurila) 2640

Johan (Punnonmäki) 2645

JuteLn

Michell (Puutossalmi) 2647

Jutilain

Daniell (Kaaraslahti) 2638

Jäskelein

(Käärmelahti) 2642

Erich (Käärmelahti) 2643

Lahrs (Hamula) 2635

JäskeLn

Hindrich (Käärmelahti) 2642

Jäskeläin

Påhl (Väänälä) 2658

KAlkuun

Kackin

Issack (Hirvilahti) 2633

Jöran (Toivala) 2655

Peer Samuellss:n (Vehmasmäki) 2657

KainuL:n

Anders (Palonurmi) 2647

Olof (Palonurmi) 2647

Kainulain

Hindrich (Tavinsalmi) 2656

Påhl (Tavinsalmi) 2656

Kanckuin

Hindrich (Räsälä) 2651

Mattz (Räsälä) 2651

Peer (Räsälä) 2651

Karckoin

Domitius (Soinlahti) 2652

Karhu

Christer (Käärmelahti) 2642

Olof Ohlss:n (Käärmelahti) 2642

Karhuin

Erich (Kuivaniemi) 2638

Ifwar (Kuivaniemi) 2638

Ifwar (Viitataival) 2657

Johan (Tallus) 2654

Lahrs (Kuivaniemi) 2638

Lahrs (Ohtaanniemi) 2645

Mattz (Hakulila) 2633

Mattz (Tallus) 2654

Olof (Niemisjärvi) 2644

Petter (Tallus) 2654

Petter Christerssonn (Kurolanlahti) 2639

Philip (Toivala) 2655

Tobias (Ohtaanniemi) 2645

Karkoin

(Riuttala) 2651

Kartuin

Peer (Punnonmäki) 2646

Påhl (Punnonmäki) 2646

Kassorin

Bertell (Haatala) 2634

Kirstin (Haatala) 2634

Kassurin

Mårten Mårtnsson (Kasurila) 2641

Keijnoin

Eskell (Tuusniemi) 2655

Mattz (Tuusniemi) 2655

Påhl (Tuusniemi) 2655

Keijonen

Hindrich (Tavinsalmi) 2656

Keinoin

Johan (Tuusniemi) 2655

Jöran (Litmaniemi) 2643

Mattz (Litmaniemi) 2643

Mattz (Tuusniemi) 2655

Olof (Horsmastenlahti) 2636

Kimming

Joseph (Haatala) 2634

Petter (Haatala) 2634

Kimmingh

Peer Peersson (Halola) 2636

Petter (Halola) 2636

Kinnuin

Hindrich (Sotkanniemi) 2653

Hindrich (Toivala) 2655

Ifwar (Käärmelahti) 2642

Lahrs (Sotkanniemi) 2653

Peer (Käärmelahti) 2642

Kiskin

Olof (Tuovilanlahti) 2654

Petter (Tuovilanlahti) 2654

Kopoinen

Hans (Haatala) 2634

Kordilain

Anders (Ritoniemi) 2651

Korhoin

Grells Påhlsson (Halola) 2636

Påhl (Halola) 2636

Koulemain

Hans (Viitataival) 2657

Michell (Kuivaniemi) 2638

Peer (Utrianlahti) 2657

Påhl (Utrianlahti) 2657

Staffan (Kuivaniemi) 2638

Kröger

Abraham (Väänälä) 2658

Erich (Väänälä) 2658

Jeremias (Hatsala) 2632

Kuckoin

Johan (Soinlahti) 2652

Påhl (Soinlahti) 2652

Kuroin

Johan (Kurolanlahti) 2639

Peer (Venäjänsaari) 2657

Zachris (Venäjänsaari) 2657

Kåckarin

Johan (Kaaraslahti) 2638

Kåckoin

Erich (Haluna) 2635

Hindrich (Haluna) 2635

Hindrich (Tuovilanlahti) 2654

Michell (Haluna) 2635

Nills (Tuovilanlahti) 2654

Kåffers

Hind: (Riistavesi) 2650

Kåistin

And: And:ssn (Vehmersalmi) 2659

Olof (Räsälä) 2651

Påhl (Räsälä) 2651

Kåppoin

Anders (Lamperila) 2643

Carin (Puutosmäki) 2647

Ellias (Tuusniemi) 2655

Hindrich (Riistavesi) 2649

Lahrs (Puutosmäki) 2647

Olof (Pöljä) 2646

Peer (Lamperila) 2643

Påhl (Tuusniemi) 2655

Thomas (Riistavesi) 2649

Kårhoin

Anders (Haminalahti) 2632

Anders (Halola) 2636

Anders Peerss:n (Rytky) 2648

Anders Peersson (Rytky) 2648

Christer (Hiltulanlahti) 2633

Christer (Tuovilanlahti) 2654

Hans (Hirvimäki) 2633

Hans (Tuovilanlahti) 2654

Hindrich (Enonlahti) 2632

Hindrich (Suojärvi) 2653

Hindrich (Vehmasmäki) 2656

Johan (Kurolanlahti) 2639

Judith (Haminalahti) 2632

Lahrs (Haminalahti) 2632

Lahrs (Hirvimäki) 2633

Lahrs (Soinlahti) 2652

Lahrs (Suojärvi) 2653

Lahrs (Vehmasmäki) 2656

Larsses (Vehmasmäki) 2656

Nills (Pappila) 2660

Philip Philipss:n (Suojärvi) 2653

Kårhotar

Kirstin (Toivala) 2655

Kåttilain

Simon (Karttula) 2638

KäckeL

Gabriell (Riistavesi) 2650

KäckeL:

(Ohtaanniemi) 2645

KäckeLn

Gabriell Gab:ssn (Riistavesi) 2650

Hindrich (Riistavesi) 2650

Hindrich Hind:ss:n (Riistavesi) 2650

Käijoin

Mattz (Soinlahti) 2652

Käijonen

Olof (Pöljä) 2646

Påhl Mattss:n (Pöljä) 2646

Kämitar

Maria (Kuopio) 2631

Kärck:n

Anders (Tavinsalmi) 2656

Kärfwin

Peer (Käärmelahti) 2642

Kättuin

(Kasurila) 2641

LAlkuun

Laakoin

Anders (Kasurila) 2641

Lahrs (Kasurila) 2640

Laitin

Mattz (Vehmasmäki) 2656

Mattz Peerss:n (Vehmasmäki) 2657

Påhl (Vehmasmäki) 2656

LappaL

Hindrich (Pappila) 2660

LappaL:n

Erich (Kaaraslahti) 2638

Hans (Kaaraslahti) 2638

Lappalain

Erich (Riistavesi) 2650

LappaLn

Hindrich (Suojärvi) 2653

Lappein

And: Anderss:n (Enonlahti) 2632

LapwäteL

Christer (Räimä) 2648

Johan (Räimä) 2648

LapwäteLn

Påhl Påhlss:n (Kaislastenlahti) 2638

Leinoin

Lahrs (Vehmasmäki) 2656

Olof (Hirvilahti) 2634

Olof (Lapvetelänlahti) 2643

Lippoin

Anders Mattss:n (Haatala) 2634

Lunduin

Michell (Hirvilahti) 2634

Lydick:n

Johan (Hakkarala) 2635

Lahrs Johanss:n (Hakkarala) 2635

Mattz (Hakkarala) 2635

Lydickain

Petter (Hakulila) 2633

Lytin

Påhl (Rissala) 2648

Lytinen

Nills (Punnonmäki) 2646

Lämb:n

Jöran Mich:ss (Vehmasmäki) 2656

Lämbin

Daniell (Putroniemi) 2647

Johan (Putroniemi) 2647

Läskin

Johan (Vuotjärvi) 2658

Petter (Savilahti) 2652

Petter (Vuotjärvi) 2658

Staffan (Hiltulanlahti) 2633

Läskinen

(Kuopio) 2631

Påhl (Toivala) 2655

Thomas (Toivala) 2655

MAlkuun

Malin

Petter (Tallus) 2654

Mardick:n

Jacob (Kasurila) 2640

Mardickain

Christer (Julkula) 2636

Gabriell (Halola) 2636

Peer (Tuovilanlahti) 2654

Meetin

And: Ohlss:n (Miettilä) 2644

Bertell (Ohtaanniemi) 2645

Hindrich (Kasurila) 2640

Hindrich (Ohtaanniemi) 2645

Hindrich Jacobss:n (Ohtaanniemi) 2645

Johan (Kasurila) 2640

Johan (Miettilä) 2644

Johan (Ohtaanniemi) 2645

Lahrs (Pöljä) 2646

Lahrs Peersson (Vehmersalmi) 2659

Olof (Pöljä) 2646

Peer (Riistavesi) 2650

Peer (Vehmersalmi) 2659

Petter (Miettilä) 2644

Påhl (Pöljä) 2646

Rassmus Ohlss:n (Ohtaanniemi) 2645

Salamon (Ohtaanniemi) 2645

Zachris (Tuusniemi) 2655

Metijn

Olof (Litmaniemi) 2643

Mickoin

(Pelonniemi) 2646

Molleri

(Julkula) 2636

Mollerus

Annicka (Savisaari) 2652

Brita (Savisaari) 2652

Hindrich (Savisaari) 2652

Johan (Savisaari) 2652

Must:n

Adam (Kiukoonniemi) 2641

Mustoin

Anders (Kuopio) 2632

Hindrich (Hakkarala) 2635

Peer (Kasurila) 2641

Myckein

Joh: (Venäjänsaari) 2657

Peer (Kurolanlahti) 2639

Måna

Michell (Kehvo) 2640

Mäckelin

Hind: (Julkula) 2636

Jacob (Julkula) 2636

Mähöin

Mattz (Tallus) 2654

Olof Mattss:n (Tallus) 2654

Möhäin

Jöran Anderss:n (Räsälä) 2651

Mömmö

Anders (Haminalahti) 2632

Christer (Haminalahti) 2632

Påhl (Rytky) 2648

Mönckein

Hindrich (Riistavesi) 2649

Hindrich (Räsälä) 2651

Peer (Riistavesi) 2649

Sigfred Peerss:n (Niinimäki) 2644

Sigfredh (Riistavesi) 2649

Mönkinen

Lahrs (Murtolahti) 2643

NAlkuun

Niskain

And:s Peerss:n (Jännevirta) 2637

Anders Påhlss:n (Jännevirta) 2637

Johan (Soinlahti) 2652

Kirstin (Soinlahti) 2652

Lahrs (Kurolanlahti) 2639

Nissin

Peer Nillss (Västinniemi) 2658

Nissinen

Nills (Tavinsalmi) 2656

OAlkuun

Otin

Erich (Haatala) 2634

PAlkuun

Paldanius

Isack (Halola) 2636

Palldanius

Ellias Joh:ss:n (Savilahti) 2652

Pardain

Jöran (Hamula) 2634

Olof (Pöljä) 2646

Thomas (Keyritty) 2641

Parfwiain

Johan (Vehkalahti) 2658

Passain

Påhl Peerss:n (Vuotjärvi) 2658

Peckarin

Nills (Kaaraslahti) 2638

Staffan (Kaaraslahti) 2638

Pennain

Lahrs (Ritoniemi) 2651

Pernoin

Mattz (Ukonlahti) 2659

Pirrinen

Erich (Syvärilä) 2653

Olof (Syvärilä) 2653

Peer (Syvärilä) 2653

Pirskain

(Karttula) 2638

Påhl (Räimä) 2648

Pirskin

(Hamula) 2634

Pittk:n

Johan Erss:n (Vehkasaari) 2658

Johan Mårtenssonn (Sänkimäki) 2653

Johan Ohlss:n (Sänkimäki) 2653

Pittkoin

Erich (Sänkimäki) 2652

Hindrich (Sänkimäki) 2652

Hindrich Hind:ss: (Sänkimäki) 2652

Johan (Melaniemi) 2644

Mårt:n (Kasurila) 2640

Petter (Toivala) 2655

Sigfred (Sänkimäki) 2653

Puhack

Eskell (Tallus) 2654

Purss:n

Hans Påhlss:n (Venäjänsaari) 2657

Purssiain

(Tavinsalmi) 2656

Lahrs (Soinlahti) 2652

Påhl (Hamula) 2635

Påhl (Halola) 2636

Pustinen

Erich (Puutosmäki) 2648

Pyckelein

Johan (Tavinsalmi) 2656

Päckarin

Staffan (Kasurila) 2641

Pällkoin

Anders (Vuorisalo) 2659

Olof (Vuorisalo) 2659

Olof Ohlssonn (Vuorisalo) 2659

Peer Ohlssonn (Vuorisalo) 2659

Pöihein

Peer (Riistavesi) 2650

Pörrein

Eskell (Haminalahti) 2633

Pöyhein

Lahrs (Reittiö) 2649

Nills (Pöljä) 2646

Nills (Reittiö) 2649

RAlkuun

Radick:n

Hindrich Hanss:n (Käärmelahti) 2642

Radickain

Hans (Käärmelahti) 2642

Michell (Hirvilahti) 2633

Michell (Kurolanlahti) 2639

Peer (Käärmelahti) 2642

Staffan (Hirvilahti) 2633

Rahuin

Daniell Påhlss:n (Jänissalo) 2637

Påhl (Jänissalo) 2637

Rautap:

Eskell (Ritisenlahti) 2648

Rautaparda

Olof (Ritisenlahti) 2648

Rautiain

(Karttula) 2638

Hindrich (Vehmersalmi) 2659

Johan (Käärmelahti) 2642

Påhl (Käärmelahti) 2642

Påhl (Vehmersalmi) 2659

Reinick:n

Hind: Påhlss:n (Vehmersalmi) 2659

Reininkain

Påhl Peersson (Airaksela) 2631

Reissein

Lahrs (Juurikkamäki) 2637

Olof Peersson (Juurikkamäki) 2637

Peers (Juurikkamäki) 2637

Rijssain

Anders (Rissala) 2648

Anders Andersson (Rissala) 2648

Peer (Akonvesi) 2631

Rijtin

Samuell (Tuovilanlahti) 2654

Rissain

Johan (Vehkalahti) 2658

Lahrs (Jännevirta) 2637

Mattz (Hipanlahti) 2636

Mattz (Rissala) 2648

Mattz (Syrjänsaari) 2653

Påhl (Rissala) 2648

Sigfred (Rissala) 2648

Thomas (Rissala) 2648

Rissainen

Mattz (Hipanlahti) 2636

Rissoin

Petter (Hakkarala) 2635

Roinin

Petter (Puutosmäki) 2647

Routzain

Jöran (Vehmasmäki) 2656

RoutzaL:

(Urimolahti) 2658

Ruska

Lahrs (Kasurila) 2640

Ruskain

Christer (Haatala) 2634

Hindrich (Kaaraslahti) 2638

Johans (Kaaraslahti) 2638

Michell (Kaaraslahti) 2638

Ruskainen

(Hirvilahti) 2634

Råif:n

Christer Nillss:n (Halola) 2636

Räss:n

Påhl Nillsson (Räsälä) 2651

Rässein

Ellias (Käärmelahti) 2642

Johan (Käärmelahti) 2642

Johan (Riistavesi) 2650

Lahrs (Juurikkamäki) 2637

Lahrs (Räsälä) 2651

Mattz (Vehkalahti) 2658

Michell (Juurikkamäki) 2637

Michell Mich:ssn (Juurikkamäki) 2637

Olof (Räsälä) 2651

Peer (Juurikkamäki) 2637

Påhl (Juurikkamäki) 2637

Påhl (Räsälä) 2651

Påhl (Vuorisalo) 2659

Röndä

Mattz (Nuutila) 2639

Röngä

Peer (Lapvetelänlahti) 2643

Påhl (Tuovilanlahti) 2654

SAlkuun

SafwoL

Hemming (Koivusaari) 2639

Lahrs Ohlsson (Hamula) 2634

Olof (Hamula) 2634

Oloff (Koivusaari) 2639

Zacharias (Koivusaari) 2639

SafwoL:

Johan (Vehmasmäki) 2656

Mattz (Vehmasmäki) 2656

SafwoL:n

Anders (Koivusaari) 2640

Ifwar (Pelonniemi) 2647

Lahrs (Koivusaari) 2640

Olof (Koivusaari) 2640

SafwoLn

Hindrich (Niinimäki) 2644

Ifwar (Pöljä) 2646

Johan (Hamula) 2634

Johan (Kotasalmi) 2641

Johan (Niinimäki) 2644

Mattz (Pöljä) 2646

Sifwotar

Brita (Tavinsalmi) 2656

Sigfwoin

Anders (Riistavesi) 2650

Skopa

Carll (Niuvanniemi) 2644

Erich (Niuvanniemi) 2644

Johan (Niuvanniemi) 2644

SmåL:r

Anders (Tuusniemi) 2655

Lahrs (Ohtaanniemi) 2645

Lahrs Lahrsson (Ohtaanniemi) 2645

Mattz Peersson (Ohtaanniemi) 2645

Smålander

Anders (Syrjänsaari) 2653

Bertell (Syrjänsaari) 2653

Mattz (Jänissalo) 2637

Nills (Jänissalo) 2637

Soinin

Jöran (Savilahti) 2652

Olof (Juonianlahti) 2638

Staffan (Puutosmäki) 2647

Sund

Abrah: (Kuopio) 2631

TAlkuun

Tackin

Lahrs (Ryönä) 2649

Olof Mattss:n (Ryönä) 2649

Taskin

(Kärsämäki) 2641

Johans (Hatsala) 2632

Staffan (Hatsala) 2632

Taskinen

Anders (Nilsiä) 2644

Jöran (Nilsiä) 2644

Peer (Nilsiä) 2644

Påhl (Nilsiä) 2644

ThomaLn

Michell (Enonlahti) 2632

Måns (Enonlahti) 2632

Tickain

Påhl (Kiukoonniemi) 2641

Tihjoin

Lahrs (Pappila) 2660

Tijhoin

Anders (Vehmasmäki) 2657

Lahrs Anderss:n (Vehmasmäki) 2657

Tijhonen

Johan (Pieksä) 2647

Tijrickain

Staffan (Niemisjärvi) 2644

Tijtin

Anders (Riuttala) 2651

Tofwin

Bertell (Lohilahti) 2643

Bertell Bertss:n (Melaniemi) 2644

Ellias (Tuovilanlahti) 2654

Hindrich (Lohilahti) 2643

Hindrich (Melaniemi) 2644

Johan (Lohilahti) 2643

Johan (Nilsiä) 2644

Peer (Lohilahti) 2643

Tofwinen

Petter (Riistavesi) 2650

Tossawain

Lahrs (Kasurila) 2641

Påhl (Kasurila) 2641

Tuchkoin

Nills (Pellosmäki) 2645

Tuhutar

Margetta (Ritisenlahti) 2648

Turoin

Peer (Kasurila) 2640

Turuin

(Räsälä) 2651

Anders Anderssonn (Tuusniemi) 2655

Johan (Räsälä) 2651

Johan (Ukonlahti) 2659

Tåif:n

Anders Hinderss:n (Kotasalmi) 2641

Påhl (Kotasalmi) 2641

Tåifwain

Olof (Kotasalmi) 2641

Olof (Pöljä) 2646

Tåifwoin

Hindrich (Julkula) 2636

Tållf:

Peer (Kurolanlahti) 2639

Tåloin

Jacob (Nuutila) 2639

Tönrneqwist

(Hakulila) 2633

UAlkuun

Uckoin

Jöran (Keyritty) 2641

Måns (Keyritty) 2641

VWAlkuun

Wainick:n

Peer Peerss:n (Hiltulanlahti) 2633

Wainicka

(Riistavesi) 2650

Wainickain

Hindrich (Väänälä) 2658

Johan (Hamula) 2634

Mattz (Karttula) 2638

Waroin

Johan (Akonvesi) 2631

Lahrs (Vuotjärvi) 2658

Nills (Leppäranta) 2643

Påhl (Riistavesi) 2650

Påhl (Syrjänsaari) 2653

Wartiain

Christer (Riistavesi) 2649

Maria (Hakkarala) 2635

Mattz (Riistavesi) 2649

Mårten (Hakkarala) 2635

Nills (Riistavesi) 2649

Nills Christersson (Riistavesi) 2649

Wirnes

Hindrich (Juurikkamäki) 2637

Måns (Juurikkamäki) 2637

Wäissein

Olof (Halola) 2636

Petter (Halola) 2636

Påhl (Halola) 2636

Wänein

Johan (Hamula) 2635

Johan Johss:n (Hamula) 2635

Lahrs (Hamula) 2635

WännäL

(Haminalahti) 2632

Hindrich (Hirvilahti) 2634

Wännälein

Mattz (Käärmelahti) 2642

WännäLn

Petter (Hirvilahti) 2634

Påhl (Hirvilahti) 2634

Staffan (Julkula) 2636

Wänäin

Anders (Väänälä) 2657

Cnuth (Väänälä) 2658

Cnuth Mattss:n (Kehvo) 2640

Hans (Kurolanlahti) 2639

Ifwar (Väänälä) 2657

Mattz (Reittiö) 2649

Michell (Kehvo) 2640

Nills Mattss:n (Väänälä) 2657

Olof (Kurolanlahti) 2639

Påhl (Nilsiä) 2645

Wätein

Erich (Ryönä) 2649

Johan (Riistavesi) 2650

Lahrs (Ryönä) 2649

Olof (Ryönä) 2649

Olof Ohlss:n (Ryönä) 2649

ZAlkuun

Zachaeus

Johan (Kehvo) 2640

ÅAlkuun

Åfwaskain

Mattz (Tallus) 2654

Ållickain

Erich (Pöljä) 2646

Olof (Kärsämäki) 2641

Påhl (Kärsämäki) 2641

Thomas (Kärsämäki) 2641

Åman

Samuell (Juonianlahti) 2638

ÖAlkuun

Öman

Johan (Haminalahti) 2632

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 746 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2016