AlkuSavon henkikirjatKuopion pitaja: henkikirjat1734 → Nimihakemisto

Kuopio henkikirja 1734

Nimihakemisto


-  A  B  C  E  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW  Å 
 -  A  B  C  E  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

And: Anderss: (Vuotjärvi) 2129B

Anders (Juurikkamäki) 2123A

Anders (Ohtaanniemi) 2125B

Anders (Vehmasmäki) 2129A

Anders Johansson (Kartansalo) 2124B

Anders Larson (Vehmasmäki) 2129A

Anders Ohlsson (Ryönä) 2126B

Anders Peerson (Lamperila) 2124B

Anna (Savilahti) 2127B

Axell Peersson (Rissala) 2126B

Bertill (Lohilahti) 2124B

Bertill (Punnonmäki) 2125B

Bertill Bertillsson (Litmaniemi) 2125A

Clemet Clemetson (Putroniemi) 2126A

Cnut Andersson (Nuutila) 2123B

Erich Ehrsson (Puutossalmi) 2126A

Erichs (Ryönä) 2126B

Eskill Ohlssons (Ritisenlahti) 2126A

Grells (Karttula) 2123B

Gustaf Johansson (Niuvanniemi) 2125A

Hindrich Anderson (Vehmersalmi) 2130A

Hindrich Hindersson (Vehmersalmi) 2130A

Hindrich Jacobsson (Ohtaanniemi) 2125B

Hindrich Jacobsson (Puutosmäki) 2126A

Hindrich Johanson (Suojärvi) 2127B

Hindrich Mattson (Tavinsalmi) 2129A

Hindrich Ohlsson (Pelonniemi) 2126A

Hindrich Peerson (Lohilahti) 2124B

Ifwar Enocksson (Puutosmäki) 2126A

Ifwar Mattson (Roikansaari) 2127A

Ifwar Ohlsson (Pöljä) 2125B

Ifwar Ohlsson (Pelonniemi) 2126A

Ifwars (Syrjänsaari) 2128A

Jacob (Ohtaanniemi) 2125B

Jacob (Puutosmäki) 2126A

Jacob Abrahamson (Sotkanniemi) 2128A

Johan (Melaniemi) 2125A

Johan Erichsson (Vehkasaari) 2129B

Johan Ifwarsson (Viitataival) 2129B

Johan Johanson (Jännevirta) 2123A

Johan Johansson (Niinimäki) 2125A

Johan Johansson (Ohtaanniemi) 2125B

Johan Mårthensson (Hakkarala) 2122B

Johan Nielsson (Ohtaanniemi) 2125B

Johan Peersson (Karttula) 2123B

Johan Påhlssons (Vehmersalmi) 2130A

Jöran (Murtolahti) 2125A

Lars (Litmaniemi) 2125A

Lars (Miettilä) 2125A

Lars (Suojärvi) 2127B

Lars (Vehmasmäki) 2129A

Lars (Pappila) 2130B

Lars Andersson (Haminalahti) 2121B

Lars Andersson (Vuotjärvi) 2129B

Lars Johanssons (Soinlahti) 2127B

Lars Mattson (Reittiö) 2126B

Lars Månsson (Enonlahti) 2121B

Lars Ohlsson (Litmaniemi) 2125A

Margareta (Hakkarala) 2122B

Maria (Miettilä) 2125A

Mattz Jöranson (Ukonlahti) 2130A

Mattz Matson (Nuutila) 2123B

Mattz Mattson (Tallus) 2128A

Mattz Ohlsson (Tallus) 2128A

Matz (Ohtaanniemi) 2125B

Matz (Tavinsalmi) 2129A

Matz Andersson (Kiukoonniemi) 2124B

Michell (Kuivaniemi) 2123B

Måns (Vehmersalmi) 2130B

Niels (Syrjänsaari) 2128A

Niels Ohlsson (Riistavesi) 2127A

Niels Pärson (Puutosmäki) 2126A

Olof (Ritisenlahti) 2126A

Olof Andersson (Miettilä) 2125A

Olof Johansson (Sänkimäki) 2127B

Olof Ohlsson (Tuovilanlahti) 2128B

Olof Peerson (Juurikkamäki) 2123A

Olof Påhlsson (Juurikkamäki) 2123A

Oloff (Tuovilanlahti) 2128B

Peer (Hirvilahti) 2122A

Peer Andersson (Tavinsalmi) 2129A

Peer Gabrielsson (Rissala) 2126B

Peer Hindersson (Räimä) 2126A

Peer Jacobson (Hakkarala) 2122B

Peer Larson (Nuutila) 2123B

Peer Mårthensson (Punnonmäki) 2125B

Peer Ohlsson (Ryönä) 2126B

Peer Peersson (Karttula) 2123B

Peer Peersson (Pieksä) 2126A

Peer Zachriss (Pelonniemi) 2126A

Per (Vuotjärvi) 2129B

Per Pärson (Halola) 2122B

Påhl (Vehmersalmi) 2130A

Påhl Erichson (Vehmersalmi) 2130A

Påhl Michellsson (Miettilä) 2125A

Påhl Påhlsonn (Vehmersalmi) 2130A

Påhl Påhlsson (Rytky) 2126A

Pär Ohlssons (Kuivaniemi) 2123B

Simon Mårthenson (Kasurila) 2124A

Sophia (Pappila) 2130B

Stffan Staffansson (Hatsala) 2121B

Walborg (Hamula) 2122B

AAlkuun

Agander

(Akonvesi) 2121B

Ahoin

Anders (Nilsiä) 2125A

Anders (Suojärvi) 2128A

Hindrich (Nilsiä) 2125A

Johan (Keyritty) 2124B

Olof (Suojärvi) 2128A

Thomas (Nilsiä) 2125A

Airaxin

Christer (Airaksela) 2121B

Ajraxin

Anders (Airaksela) 2121B

Gabriel (Airaksela) 2121B

Ifwar Ohlsson (Vehmasmäki) 2129B

Olofs (Vehmasmäki) 2129B

Peer (Airaksela) 2121B

Andickain

Mattz (Ritoniemi) 2127A

Michell (Syrjänsaari) 2128A

Olof Ohlsson (Ritoniemi) 2127A

Argiland:

Zachris (Julkula) 2123A

Argilander

Johan Zachrisson (Haminalahti) 2121B

Zachris (Haminalahti) 2121B

Argill:

Hinr: (Pappila) 2130B

Hinrich (Pappila) 2130B

Maria (Pappila) 2130B

Aschan

Lars (Hiltulanlahti) 2122A

Asickain

Anders (Toivala) 2128B

Niels (Riistavesi) 2126B

BAlkuun

Bengtikain

Urban (Murtolahti) 2125A

Bengtin

Matz (Karttula) 2123B

CAlkuun

Creutlein

(Venäjänsaari) 2129B

EAlkuun

Eskelein

Maria (Kurolanlahti) 2124A

Peer (Kurolanlahti) 2124A

Eskelin

Peer (Hirvilahti) 2122A

Peer (Lyytikkälä) 2124B

Peer Ohlsson (Lyytikkälä) 2124B

Påhl (Tavinsalmi) 2129A

Eskelinen

Peer (Kaislastenlahti) 2123B

Estlander

Jacob (Julkula) 2123A

FAlkuun

FougdeL.

Anders Peerson (Tuusniemi) 2128B

Fougdelain

Adam (Riistavesi) 2126B

Anders (Riistavesi) 2126B

Hindrich (Jänissalo) 2123A

Niels (Jänissalo) 2123A

GAlkuun

Gråsteen

(Hiltulanlahti) 2122A

HAlkuun

Hackarain

Jacob (Hakkarala) 2122B

Thomas (Västinniemi) 2130A

Hakarain

Hindrich (Lohilahti) 2124B

Lars (Lohilahti) 2124B

Matz (Lohilahti) 2124B

Halon

Peer Larsson (Halola) 2122B

Halonen

Peer (Jännevirta) 2123A

Happoin

Olof (Vehmersalmi) 2130B

Hapåin

Hindrich Peerson (Ritoniemi) 2127A

Hardick:

Olof Johanson (Koivumäki) 2124A

Hardickain

Anders (Vuotjärvi) 2130A

Hindrich (Vuotjärvi) 2130A

Johan (Jännevirta) 2123A

Michell (Jännevirta) 2123A

Olof (Pellosmäki) 2125B

Olof (Vuotjärvi) 2130A

Oloff (Vuotjärvi) 2130A

Hardikain

Johan (Pieksä) 2126A

Hardikn

Anders (Akonvesi) 2121B

Mattz Abrahsson (Akonvesi) 2121B

Hatain

Michell (Haatala) 2122A

Heickein

Johan (Haluna) 2122B

Heikin

Anders (Riistavesi) 2126B

Peer (Riuttala) 2127A

Zachris (Pelonniemi) 2126A

Heikinen

Olof (Hakkarala) 2122B

Thomas (Pieksä) 2126A

Hillduin

Christer (Vehmasmäki) 2129A

Johan (Hiltulanlahti) 2122A

Michell Jöranson (Ukonlahti) 2130A

Miechell (Akonvesi) 2121B

Mårthen (Hamula) 2122A

Olof Jöranson (Ukonlahti) 2130A

Hoffreen

Christina (Savilahti) 2127B

Hendrich (Savilahti) 2127B

Hinrich (Toivala) 2128B

Jacob (Tavinsalmi) 2129A

Johan (Haminalahti) 2121B

Per (Savilahti) 2127B

Holåp:

Clemet Hindson (Ritoniemi) 2127A

Huckain

Lars (Hakkarala) 2122B

Huskain

Joseph (Nuutila) 2123B

Lars (Koivulahti) 2123B

Matz (Nuutila) 2123B

Thomas (Koivulahti) 2123B

Huttuin

Påhl (Tallus) 2128A

Hyfwarin

Anders (Vehmasmäki) 2129A

Hindrich (Vehmasmäki) 2129A

Hyfwerin

Ifwar (Puutossalmi) 2126A

Hyfwärin

(Räimä) 2126A

Anders (Tuusniemi) 2128B

Erich (Tuusniemi) 2128B

Hendrich (Pellosmäki) 2125B

Hindrich (Tuusniemi) 2128B

Hyttin

Ifwar (Käärmelahti) 2124B

Hålopain

Clemet Michellss (Riistavesi) 2126B

Hindrich (Ritoniemi) 2127A

Johan (Ohtaanniemi) 2125B

Michell (Ohtaanniemi) 2125B

Michell (Riistavesi) 2126B

Michell (Ritoniemi) 2127A

Olof (Riistavesi) 2126B

Påhl (Ritoniemi) 2127A

Häikinen

Matz (Sänkimäki) 2127B

Peer (Pelonniemi) 2126A

Häiskain

Påhl Påhlsson (Enonlahti) 2121B

Hämäläin

Ifwar (Akonvesi) 2121B

Jöran (Murtolahti) 2125A

Mattz (Akonvesi) 2121B

Peer (Rissala) 2126A

Hättin

Jacob (Riistavesi) 2126B

JAlkuun

Jack

(Haatala) 2122A

Jatin

Mattz Peerss: (Vehmasmäki) 2129B

Påhl (Vehmasmäki) 2129B

Jullk

Casper (Tuovilanlahti) 2128A

Jullkoin

Ifwar (Hamula) 2122B

Jullkuin

Anders (Kasurila) 2124A

Christer (Käärmelahti) 2124B

Junduin

Olof (Suojärvi) 2127B

Jutilain

Daniel (Kaaraslahti) 2123A

JuutiL

Michel (Puutossalmi) 2126A

Jäskelain

Erich (Käärmelahti) 2124B

Thomas (Käärmelahti) 2124B

Jäskeläin

Lars (Hamula) 2122B

KAlkuun

Kackin

Peer (Savilahti) 2127B

Kafwatar

(Riistavesi) 2127A

Kainulain

Samuel (Tavinsalmi) 2129A

Kajnulain

Anders (Palonurmi) 2126A

Olof (Palonurmi) 2126A

Påhl (Tavinsalmi) 2129A

Kanckuin

Mattz (Räsälä) 2127A

Peer (Räsälä) 2127A

Kapain

Staffan (Lamperila) 2124B

Karckein

Dominicus (Soinlahti) 2127B

Karfwin

Peer (Tallus) 2128A

Karfwuin

Olof (Punnonmäki) 2125B

Karh

Ifwar (Koivusaari) 2124A

Karhuin

Adam (Kuivaniemi) 2123B

Anders (Riistavesi) 2127A

Clemet (Kuivaniemi) 2123B

Grels Påhlsson (Halola) 2123A

Ifwar (Kuivaniemi) 2123B

Johan (Tallus) 2128A

Mattz (Hakulila) 2122A

Olof (Niemisjärvi) 2125A

Oloff (Niemisjärvi) 2125A

Peer (Kuivaniemi) 2123B

Påhl (Toivala) 2128B

Karhuinen

Påhl (Tavinsalmi) 2129A

Kartman

Påhl (Tuovilanlahti) 2128B

Kartuin

Christer (Punnonmäki) 2125B

Påhl (Punnonmäki) 2125B

Kastin

Hindrich (Räsälä) 2127A

Matz (Räsälä) 2127A

Kasuarin

Marthen (Halola) 2122B

Michell (Halola) 2122B

Kasur

Mårten (Kasurila) 2124A

Kasurin

Mattz (Kasurila) 2124A

Keinoin

Påhl (Hakkarala) 2122B

Kiming

Peer (Haatala) 2122A

Kinnuin

Hindrich (Sotkanniemi) 2128A

Ifwar (Käärmelahti) 2124B

Lars (Sotkanniemi) 2128A

Per (Käärmelahti) 2124B

Kinuin

Hindrich (Pöljä) 2126A

Knorring

(Toivala) 2128B

Knutin

Bertill (Kasurila) 2124A

Greels (Tallus) 2128A

Ifwar (Kasurila) 2124A

Mårthen (Kasurila) 2124A

Kolemain

Christer (Soinlahti) 2127B

Oloff (Punnonmäki) 2125B

Påhl (Utrianlahti) 2129B

Staffan (Kuivaniemi) 2123B

KoLn

Mons Clemetson (Punnonmäki) 2125B

Korhoin

Hindrich (Hirvimäki) 2122A

Kosmain

Hans (Nilsiä) 2125A

Hendrich (Urimolahti) 2129B

Peer (Nilsiä) 2125A

Krogare

Erich (Väänälä) 2129B

Krögare

Johan (Hiltulanlahti) 2122A

Kuckoin

Påhl (Soinlahti) 2127B

Kuroin

Johan (Kurolanlahti) 2123B

Mattz (Hamula) 2122B

Peer (Venäjänsaari) 2129B

Kåckarin

Johan (Kaaraslahti) 2123A

Kåckoin

Erich (Kasurila) 2124A

Hindrich (Haluna) 2122B

Johan (Kasurila) 2124A

Mattz (Haluna) 2122B

Michel Hind:sson (Haluna) 2122B

Niels (Tuovilanlahti) 2128B

Påhl (Kasurila) 2124A

Kåckoinen

Michell (Haluna) 2122B

Kåfwotar

Anna (Niemisjärvi) 2125A

Kåist

Anders (Vehmersalmi) 2130A

Kåistin

Anders (Vehmersalmi) 2130A

Olof Hinderss: (Räsälä) 2127A

Kåpoin

Elias (Tuusniemi) 2129A

Hindrich (Riistavesi) 2126B

Olof (Pöljä) 2125B

Påhl (Tuusniemi) 2129A

Thomas (Riistavesi) 2126B

Kårdilain

Erich (Ritoniemi) 2127A

Peer (Ritoniemi) 2127A

Kårhoin

Anders (Haminalahti) 2121B

Anders (Rytky) 2126A

Anna (Haminalahti) 2121B

Christer (Vehmasmäki) 2129A

Hans (Haminalahti) 2121B

Hans (Tuovilanlahti) 2128B

Hindrich (Haminalahti) 2121B

Hindrich (Suojärvi) 2127B

Hindrich (Vehmasmäki) 2129A

Johan Persson (Rytky) 2126A

Lars (Suojärvi) 2127B

Larses (Vehmasmäki) 2129A

Philip (Suojärvi) 2127B

Kåskinen

Mattz (Karttula) 2123B

Kåsmain

Per Påhlson (Urimolahti) 2129B

Kächoin

Anders (Halola) 2122B

Olof (Halola) 2122B

Käckälainen

Gabriel (Riistavesi) 2126B

Hindrich (Riistavesi) 2126B

Påhl (Riistavesi) 2126B

Käijoin

Hindrich (Tavinsalmi) 2129A

Mattz (Pöljä) 2125B

Matz (Pöljä) 2125B

Påhl (Tavinsalmi) 2129A

Käinoin

Anders (Tuusniemi) 2128B

Eskill (Tuusniemi) 2128B

Johan (Tuusniemi) 2128B

Mattz (Horsmastenlahti) 2122B

Mattz Matson (Litmaniemi) 2125A

Mattz Matson (Tuusniemi) 2128B

Käkäläin

Olof (Ryönä) 2126B

Kättuin

(Kasurila) 2124A

LAlkuun

Lackoin

Jöran (Kasurila) 2124A

Regina (Kasurila) 2124A

Laitin

Bertill (Karttula) 2123B

Erich (Juonianlahti) 2123A

Mattz (Ryönä) 2126B

Peer Påhlson (Vehmasmäki) 2129A

Lakoin

Johan (Haatala) 2122A

Lappalain

Erich (Riistavesi) 2126B

Hindrich (Suojärvi) 2127B

Mattz (Kaaraslahti) 2123B

Lapweteläin

Hans (Käärmelahti) 2124B

Påhl (Kaislastenlahti) 2123B

LapwetLn

Påhl (Räimä) 2126A

Lauckain

Hindrich (Haatala) 2122A

Lipoin

Anders (Haatala) 2122A

Lippoin

Anders (Enonlahti) 2121B

Lydikäin

Johans (Hakkarala) 2122B

Lars (Hakkarala) 2122B

Lytinen

Niels (Punnonmäki) 2125B

Läinoin

Olof (Hirvilahti) 2122A

Lämbinen

Daniel (Putroniemi) 2126A

Johans (Putroniemi) 2126A

Länoin

Påhl (Lapvetelänlahti) 2124B

Läsketar

Ingeborg (Hiltulanlahti) 2122A

Läskin

Johan (Vuotjärvi) 2129B

Petter (Toivala) 2128B

Påhl (Toivala) 2128B

Thomas (Hirvilahti) 2122A

MAlkuun

Mardickain

Jacob (Kasurila) 2124A

Metin

Tobias (Ohtaanniemi) 2125B

Miet:

Judita (Ohtaanniemi) 2125B

Salomon (Ohtaanniemi) 2125B

Mietin

Bertill (Pöljä) 2125B

Hindrich (Pöljä) 2125B

Hindrich (Tuusniemi) 2128B

Johan (Pöljä) 2125B

Johan (Sänkimäki) 2127B

Olof (Ohtaanniemi) 2125B

Olof (Pöljä) 2125B

Peer (Pöljä) 2125B

Peer Anders (Riistavesi) 2127A

Petter (Riistavesi) 2127A

Mietinen

Anders (Miettilä) 2125A

Peer (Miettilä) 2125A

Mollerus

Hendrich (Savisaari) 2127B

Johan (Julkula) 2123A

Munk

Jeremias (Tuovilanlahti) 2128A

Mustoin

Adam (Kiukoonniemi) 2124B

Myckein

Peer (Kurolanlahti) 2123B

Påhls (Kurolanlahti) 2123B

Mycköin

Johan (Kurolanlahti) 2123B

Påhl (Kurolanlahti) 2123B

Mähöin

Matz (Tallus) 2128A

Peer (Litmaniemi) 2125A

Peer Ohlsson (Tallus) 2128A

Möhein

Johan Jöranson (Räsälä) 2127A

Mönckein

Peer (Niinimäki) 2125A

Mönckoin

Anders (Räsälä) 2127A

Lars (Murtolahti) 2125A

Mönkoin

Peer (Riistavesi) 2126B

Sigfred (Riistavesi) 2126B

Mönköin

Sigfred (Riistavesi) 2126B

NAlkuun

Niskain

Anders (Jännevirta) 2123A

Johan (Soinlahti) 2127B

Peer (Jännevirta) 2123A

Nissin

Mattz (Tavinsalmi) 2129A

OAlkuun

Ollickain

Mattson (Roikansaari) 2127A

Ollikain

Jöran (Kärsämäki) 2124B

Olof (Kärsämäki) 2124B

Oman

Johan (Haminalahti) 2121B

PAlkuun

Paldan

Lars (Pappila) 2130B

Paldanius

Elias (Kehvo) 2124A

Johan (Halola) 2122B

Palds

Elias (Savilahti) 2127B

Pardain

Jöran (Hamula) 2122A

Thomas (Keyritty) 2124B

Parfwiain

Bertill (Riistavesi) 2126B

Swän (Vehkalahti) 2130A

Pasain

Påhl (Vuotjärvi) 2129B

Pär Påhlson (Vuotjärvi) 2129B

Peckarin

Matz Staffan son (Kasurila) 2124A

Peer Nielsson (Kaaraslahti) 2123A

Påhl (Kaaraslahti) 2123A

Staffan (Kaaraslahti) 2123A

Pirinen

Erich (Syvärilä) 2127B

Ohl Persson (Syvärilä) 2127B

Pirskain

Anders (Punnonmäki) 2125B

Olof (Punnonmäki) 2125B

Pitkein

Peer (Haatala) 2122A

Pitkänen

Hindrich Hindersson (Sänkimäki) 2127B

Olof (Sänkimäki) 2127B

Pittkein

Casper (Melaniemi) 2125A

Mattz (Hakkarala) 2122B

Påhl (Hakkarala) 2122B

Pittkn

Allbrecht (Toivala) 2128B

Erich Pärsson (Toivala) 2128B

Pursain

Lars (Soinlahti) 2127B

Pustin

Erich (Puutosmäki) 2126A

Thomas (Puutosmäki) 2126A

Pyckeläin

Olof (Tavinsalmi) 2129A

Päckarin

Michell (Räsälä) 2127A

Pälkoin

Anders (Vuorisalo) 2130A

Olof (Vuorisalo) 2130A

RAlkuun

Radickain

Anders (Hirvilahti) 2122A

Karin (Kurolanlahti) 2123B

Michell (Hirvilahti) 2122A

Peer (Käärmelahti) 2124B

Påhl (Kurolanlahti) 2123B

Radickn

Hindrich (Käärmelahti) 2124B

Rahuin

Påhl (Jänissalo) 2123A

Pärs (Jänissalo) 2123A

Rauhin

Anders (Halola) 2123A

Danill (Halola) 2123A

Rautiain

Johan (Käärmelahti) 2124B

Lars (Käärmelahti) 2124B

Påhl (Käärmelahti) 2124B

Reinick

Hindrich Påhls: (Vehmersalmi) 2130A

Johan Peersons (Vehmersalmi) 2130A

Lars Pärson (Vehmersalmi) 2130A

Risain

Anders (Syrjänsaari) 2128A

Johan Johanson (Vehkalahti) 2130A

Mattz (Syrjänsaari) 2128A

Mattz I: (Hipanlahti) 2122B

Mattz Pärsson (Hipanlahti) 2122B

Påhl (Rissala) 2126B

Sigfred (Rissala) 2126B

Thomas (Hipanlahti) 2122B

Risanen

Johan (Vehkalahti) 2130A

Rissain

Anders (Rissala) 2126A

Hindrich (Rissala) 2126A

Johan (Nilsiä) 2125A

Mattz (Rissala) 2126B

Nils (Rissala) 2126B

Olof (Rissala) 2126B

Rotzalain

Matz (Käärmelahti) 2124B

RuotzaL.

Niels Mattson (Väänälä) 2129B

Peer (Väänälä) 2129B

Samuel (Väänälä) 2129B

Ruotzalain

Anders (Halola) 2122B

Mattz (Kurolanlahti) 2124A

Ruskain

Lars (Haatala) 2122A

Michel (Käärmelahti) 2124B

Ruskein

Johan (Kasurila) 2124A

Rytköin

Christer (Kärsämäki) 2124B

Ryttikäin

Matz (Tallus) 2128A

Råckain

Abram (Rytky) 2126A

Räisein

Bertills (Juurikkamäki) 2123A

Elias (Käärmelahti) 2124B

Hindrich (Juurikkamäki) 2123A

Johan (Riistavesi) 2126B

Lars (Vuorisalo) 2130A

Lars Ohlsson (Vuorisalo) 2130A

Michell (Juurikkamäki) 2123A

Olof (Juurikkamäki) 2123A

Peer (Enonlahti) 2121B

Peer (Juurikkamäki) 2123A

Påhl (Vuorisalo) 2130A

Räsäin

Lars (Räsälä) 2127A

Peer (Puutossalmi) 2126A

Påhl (Räsälä) 2127A

Röndinen

Mattz (Nuutila) 2123B

Röngä

Peer (Lapvetelänlahti) 2124B

Påhl (Tuovilanlahti) 2128A

SAlkuun

SafwoL

Anders (Vuorisalo) 2130A

Lars Ohlsson (Hamula) 2122A

Safwola

Johan (Kotasalmi) 2124A

Safwolain

Anders (Vehmasmäki) 2129A

Hindrich (Niinimäki) 2125A

Ifwar (Pöljä) 2125B

Ifwar (Vehmasmäki) 2129A

Ifwar Mattson (Pöljä) 2125B

Johan (Niinimäki) 2125A

Mattz (Vehmasmäki) 2129A

Matz (Pöljä) 2125B

Olof (Koivusaari) 2124A

Zachris (Koivusaari) 2124A

SafwoLn

Anders (Koivusaari) 2124A

Lars (Koivusaari) 2124A

Olof (Käärmelahti) 2124B

Småland

Bertill (Syrjänsaari) 2128A

Smålander

Lars (Ohtaanniemi) 2125B

Olof (Ohtaanniemi) 2125B

Sojni

Clemet (Puutosmäki) 2126A

Staffan (Puutosmäki) 2126A

Stakelberg

Magn: R: (Hatsala) 2121B

Starck

Aron (Pappila) 2130B

TAlkuun

Tackin

Bertill (Vehmasmäki) 2129B

Lars (Ryönä) 2126B

Peer Samuelss: (Vehmasmäki) 2129B

Taski

Anders (Nilsiä) 2125A

Peer (Nilsiä) 2125A

Taskin

Michell (Nilsiä) 2125A

Thomain

Michel (Enonlahti) 2121B

Måns (Enonlahti) 2121B

Tijhotar

Elisab: (Haminalahti) 2121B

Tijoin

Johan (Pieksä) 2126A

Tijtiäin

Mattz (Karttula) 2123B

Tirikain

Staffan (Niemisjärvi) 2125A

Tofwin

Bertill (Melaniemi) 2125A

Hindrich (Lohilahti) 2124B

Johan (Lohilahti) 2124B

Peer (Riistavesi) 2126B

Turuin

Olof (Suojärvi) 2127B

Tåfwin

And: (Nilsiä) 2125A

Elias (Tuovilanlahti) 2128A

Erich Gab:son (Tuovilanlahti) 2128B

Hindrich (Melaniemi) 2125A

Tåifwain

(Kotasalmi) 2124A

Anders (Kotasalmi) 2124A

Mårthen (Kasurila) 2124A

Olof (Kasurila) 2124A

Olof (Kotasalmi) 2124A

Peer (Savisaari) 2127B

Påhl (Kaaraslahti) 2123B

Thomas (Kaaraslahti) 2123A

Tåloin

Petter (Utrianlahti) 2129B

Thomas Peersson (Utrianlahti) 2129B

Tåsawain

Lars (Kasurila) 2124A

VWAlkuun

Wainickain

Erich (Väänälä) 2129B

Wainik:

Peer Mattson (Karttula) 2123B

Wainikain

(Hiltulanlahti) 2122A

Johan (Hamula) 2122A

Waroin

Bertill (Leppäranta) 2125A

Wartiain

Mårten (Hakkarala) 2122B

Mårthen (Hakkarala) 2122B

Niels (Riistavesi) 2126B

Olof (Västinniemi) 2130A

Peer (Västinniemi) 2130A

Wirilander

Erich (Hiltulanlahti) 2122A

Wirnonen

Hindrich (Juurikkamäki) 2123A

Peer (Juurikkamäki) 2123A

Wäisen

Peer (Halola) 2123A

Samuel (Halola) 2123A

Wänain

Johan (Kehvo) 2124A

Lars Mattzson (Kehvo) 2124A

Wänein

Anders (Kehvo) 2124A

Michell (Kehvo) 2124A

Wänäin

Anders (Väänälä) 2129B

Ifwar (Väänälä) 2129B

Johan (Hamula) 2122A

Johan (Käärmelahti) 2124B

Lars (Hamula) 2122A

Mattz (Väänälä) 2129B

Olof (Kurolanlahti) 2123B

Påhl (Kurolanlahti) 2123B

Påhl (Väänälä) 2129B

Staffan (Hirvimäki) 2122A

Staffan (Haatala) 2122A

Wänäläin

Mattz (Käärmelahti) 2124B

Petter (Hirvilahti) 2122A

Wänätär

Judita (Koivusaari) 2124A

Wätein

Lars Larsson (Ryönä) 2126B

Wätäin

Erich (Riistavesi) 2126B

Johan (Riistavesi) 2126B

ÅAlkuun

Åman

Samuel (Tallus) 2128A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 596 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2016