AlkuSavon henkikirjatMikkelin pitaja: henkikirjat1693 → Nimihakemisto

Mikkeli henkikirja 1693

Nimihakemisto


-  A  B  C  D  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  B  C  D  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham (Kirkonkylä) 1807B

Abraham Erichsson (Vehmaskylä) 1813A

And. Anderss: (Ihastjärvi) 1807B

And Niels (Moisio) 1809B

And. Nielsson (Parkkila) 1810B

Anders (Anttola) 1805B

Anders (Asila) 1805B

Anders (Hirvensalmi) 1807A

Anders (Ihastjärvi) 1807B

Anders (Laurikkala) 1809A

Anders (Pöyry) 1811A

Anders (Rahula) 1811A

Anders (Siiskola) 1812A

Anders (Tikkala) 1812B

Anders (Vanhala) 1812B

Anders (Vehmaskylä) 1813A

Anders (Visulahti) 1813A

Anders Bengdts: (Parantala) 1810B

Anders Christersson (Kyyhkylänniemi) 1808A

Angneta (Korpijärvi) 1809A

Anna (Harjumaa) 1806B

Anna (Kähkölä) 1808B

Anna (Norola) 1810A

Anna (Nurhola) 1810A

Anna (Rantakylä) 1811A

Aron Johansson (Kovala) 1809A

Bertel Olofss. (Pöyry) 1810B

Bertel Thomass (Väänälä) 1813B

Bertell (Kilkki) 1808B

Bertell (Parkkila) 1810B

Brita (Asila) 1805B

Brita (Visulahti) 1813A

Britta (Tuukkala) 1812A

Britta Mattsdåtter (Asila) 1805B

Brusius (Viljakkala) 1814B

Christer (Hirvensalmi) 1807A

Christer (Kovala) 1808A

Christer (Parantala) 1810B

Christer (Ripatti) 1811B

Christer (Soikkala) 1811B

Christer (Vehmaskylä) 1813A

Christer (Vuolinko) 1814A

Christer Bertelss (Marjoniemi) 1809B

Christer Mats. (Vuolinko) 1813B

Christer Matss (Parkkila) 1810B

Christer Perhss: (Ripatti) 1811A

Christer Påhlsson (Seppälä) 1811B

Christser (Visulahti) 1813A

Cnuth (Koskentaipale) 1808A

Cnuth Bengdtsson (Koskentaipale) 1808A

Cnuth Matss (Väisälä) 1814A

Elin (Anttola) 1805B

Elin (Kirkonkylä) 1808A

Erich (Anianniemi) 1806A

Erich (Hurrila) 1807A

Erich (Kilkki) 1808B

Erich (Lahnaniemi) 1809A

Erich (Pietilänlahti) 1810B

Erich (Pöyry) 1811A

Erich (Ripatti) 1811B

Erich (Suonsalmi) 1812A

Erich (Vehmaskylä) 1813A

Erich (Vatila) 1813B

Erich (Väisälä) 1814B

Erich Chrissterss (Ohensalo) 1814B

Erich Jacobss. (Tuukkala) 1812A

Erich Jacobsson (Ripatti) 1811A

Erich Nielsson (Hirvensalmi) 1807A

Erich Olofsson (Kilkki) 1808B

Erich Pehrsson (Kilkki) 1808B

Eskell (Ukonniemi) 1812B

Eskell Cnuthss. (Suonsalmi) 1812A

Eskell Larsson (Merrasmäki) 1810A

Eskell Monsson (Vehmaskylä) 1813A

Evens Franss: (Väänälä) 1813B

Grelss (Anttola) 1805B

Grelss (Lahnaniemi) 1809A

Grelss (Ripatti) 1811A

Grelss Pehress. (Monikkala) 1810A

Gunvella (Liukkola) 1809B

Hans (Parkkila) 1810B

Hans (Vehmaskylä) 1813A

Hans (Vuolinko) 1813B

Hans (Viljakkala) 1814B

Hans Christerss (Lahnaniemi) 1809A

Hans Hansson (Kilkki) 1808B

Hans Matzon (Harjumaa) 1806A

Helga (Vehmaskylä) 1813A

Helga (Väänälä) 1813B

Heming (Puttola) 1810B

Hendrich Grelsson (Anttola) 1805B

Hind. Johanss (Rämälä) 1811A

Hind. Joransson (Hirvenlahti) 1807B

Hind. Mårtenss. (Norola) 1810A

Hind. Påhlsson (Rämälä) 1811A

Hindrich (Anttola) 1805B

Hindrich (Harjumaa) 1806A

Hindrich (Nurhola) 1810A

Hindrich (Rämälä) 1811A

Hindrich (Siiskola) 1812A

Hindrich (Vuolinko) 1813B

Hindrich (Ohensalo) 1814B

Hindrich Andersson (Asila) 1805B

Hindrich Hindsson (Norola) 1810A

Jacob (Anttola) 1805B

Jacob (Harjumaa) 1806B

Jacob (Puttola) 1810B

Jacob (Siiskola) 1812A

Jacob (Tuukkala) 1812A

Jacob (Vanhala) 1812B

Jacob Andss (Lahnaniemi) 1809A

Jacob Hindsson (Parkkila) 1810B

Jacob Jacobss. (Kähkölä) 1808B

Jacob Johansson (Monikkala) 1809B

Jacob Joransson (Vanhala) 1812B

Jacob Pehrss. (Vuolinko) 1813B

Johan (Anttola) 1805B

Johan (Kovala) 1808A

Johan (Kuitula) 1808B

Johan (Pappila) 1814B

Johan Clemets: (Malvaniemi) 1810A

Johan Laarsson (Vanhamäki) 1814A

Johan Larsson (Vuolinko) 1814A

Johan Markusson (Harjumaa) 1806A

Johan Matss. (Väisälä) 1814A

Johan Mårtenss. (Haahkala) 1807A

Jons Larsson (Kääriälä) 1808B

Joran (Laurikkala) 1809A

Joran (Salmenkylä) 1812A

Joran Bertelss (Lahnaniemi) 1809A

Joran Påhlsson (Kovala) 1808A

Jönas (Marjoniemi) 1809B

Jöran (Pyörnilä) 1806A

Jöran (Kirkonkylä) 1808A

Jöran (Vatila) 1813B

Jöran Cnuthss (Pöyry) 1811A

Jöran Fransson (Soikkala) 1811B

Karin (Anttola) 1805B

Karin (Hiirola) 1806B

Karin (Kirkonkylä) 1807B

Karin (Norola) 1810A

Karin (Soikkala) 1812A

Karin (Tikkala) 1812B

Karin (Vappula) 1813B

Karin Pehrssdåtter (Kirkonkylä) 1808A

Kirstin (Kirkonkylä) 1807B

Kirstin (Väänälä) 1813A

Kirstin (Vatila) 1813B

Laars (Harjumaa) 1806B

Laars (Kovala) 1809A

Laars (Malvaniemi) 1810A

Laars (Siiskola) 1812A

Laars (Väänälä) 1813B

Laars (Vanhamäki) 1814A

Laars Christerss (Vehmaskylä) 1813A

Laars Danielss (Pietilänlahti) 1810B

Laars Erichss. (Vatila) 1813B

Laars Hansson (Harjumaa) 1806A

Laars Jacobsson (Laurikkala) 1809A

Laars Larsson (Norola) 1810A

Laars Larsson (Suonsalmi) 1812A

Laars Matss. (Kääriälä) 1808B

Laars Mortenss: (Väänälä) 1813A

Laars Olofss. (Väisälä) 1814A

Laars Thomas. (Pietilänlahti) 1810B

Larss (Anttola) 1805B

Larss (Merrasmäki) 1810A

Lasarus (Kirkonkylä) 1807B

Lindard Larsson (Kirkonkylä) 1808A

Mallin Larssdotter (Vehmaskylä) 1813A

Maria (Alamaa) 1805B

Maria (Hiirola) 1806B

Maria (Kääriälä) 1808B

Maria (Norola) 1810A

Maria (Väänälä) 1813B

Maria Andssd (Korpijärvi) 1809A

Maria Thomassd (Liukkola) 1809B

Markus Erichsson (Hurrila) 1807A

Markus Jacobss. (Rahula) 1811A

Matz (Harjumaa) 1806A

Matz (Haapataipale) 1807A

Matz (Kääriälä) 1808B

Matz (Kuitula) 1808B

Matz (Liukkola) 1809B

Matz (Moisio) 1809B

Matz (Pajula) 1810B

Matz (Pietilänlahti) 1810B

Matz (Parkkila) 1810B

Matz (Parkkola) 1810B

Matz (Sairila) 1812A

Matz (Tikkala) 1812B

Matz (Ukonniemi) 1812B

Matz (Vehmaskylä) 1813A

Matz (Väänälä) 1813A

Matz (Vahvamäki) 1813B

Matz (Vanhamäki) 1814A

Matz Aronson (Rämälä) 1811A

Matz Borsson (Pietilänlahti) 1810B

Matz Christerss (Kyyhkylänniemi) 1808A

Matz Christerss (Vanhala) 1812B

Matz Christerss. (Ripatti) 1811B

Matz Jacobss: (Nurhola) 1810A

Matz Johanss. (Liukkola) 1809B

Matz Johmss. (Laurikkala) 1809A

Matz Matssn (Kynsiensalo) 1809A

Matz Matsson (Tiusala) 1812B

Matz Pehrsson (Montola) 1809B

Matz Staffanss. (Norola) 1810A

Michel Michelss. (Väisälä) 1814A

Michell (Kirkonkylä) 1807B

Michell (Kääriälä) 1808B

Michell (Pajula) 1810B

Michell (Soikkala) 1812A

Michell (Pappila) 1814B

Michell Erichss: (Koskentaipale) 1808A

Michell Erichss: (Nurhola) 1810A

Michell Larsson (Siiskola) 1812A

Michell Pahlss: (Tikkala) 1812B

Michell Staffanss (Kirkonkylä) 1808A

Morten (Hämeenmäki) 1807A

Morten Mårtenss (Lahnaniemi) 1809A

Morten Nielsson (Alamaa) 1805B

Måns (Vehmaskylä) 1813A

Mårten (Kotkatvesi) 1809A

Mårten (Rieppola) 1811B

Mårten (Soikkala) 1811B

Mårten (Soikkala) 1812A

Niels Abrahamss. (Pajula) 1810B

Niels Matsson (Soikkala) 1811B

Niels Mortensson (Hiirola) 1806B

Nielss (Syväsmäki) 1812A

Nielss Johansson (Vehmaskylä) 1812B

Nills Johansson (Vehmaskylä) 1813A

Olof (Harjumaa) 1806B

Olof (Kirkonkylä) 1807B

Olof (Kovala) 1808A

Olof (Liukkola) 1809B

Olof (Taipale) 1812B

Olof (Viljakkala) 1814B

Olof Erichss (Moisio) 1809B

Olof Eskelss. (Viljakkala) 1814B

Olof Olofsson (Viljakkala) 1814B

Pahl Thomass (Kuitula) 1808B

Peer (Kirkonkylä) 1807B

Pehr (Anttola) 1805B

Pehr (Kääriälä) 1808B

Pehr (Monikkala) 1809B

Pehr (Norola) 1810A

Pehr (Närhilä) 1810A

Pehr (Vanhala) 1812B

Pehr (Vehmaskylä) 1813A

Pehr (Väänälä) 1813B

Pehr Andersson (Vanhala) 1812B

Pehr Bertelsson (Montola) 1809B

Pehr Hansson (Kilkki) 1808B

Pehr Hindrichssn (Seppälä) 1811B

Pehr Jacobsson (Vanhala) 1812B

Pehr Joranss: (Väärälä) 1812B

Pehr Laarsson (Kuitula) 1808B

Pehr Laarsson (Marjoniemi) 1809B

Pehr Laarsson (Tuukkala) 1812A

Pehr Laarsson (Väänälä) 1813B

Pehr Matson (Tuukkala) 1812A

Pehr Michelsson (Anttola) 1805B

Pehr Pahlsson (Kääriälä) 1808B

Pehr Pehrsson (Närhilä) 1810A

Pehr Pehrsson (Seppälä) 1811B

Pehr Pehrsson (Ukonniemi) 1812B

Pehr Pehrsson (Väänälä) 1813A

Påhl (Haapataipale) 1807A

Påhl (Koskentaipale) 1808A

Påhl (Marjoniemi) 1809B

Påhl (Parkkila) 1810B

Påhl (Ripatti) 1811A

Påhl (Ripatti) 1811B

Påhl (Sairila) 1812A

Påhl (Siiskola) 1812A

Påhl (Vehmaskylä) 1813A

Påhl (Väänälä) 1813A

Påhl (Vahvamäki) 1813B

Påhl (Vanhamäki) 1814A

Påhl Andersson (Pöyry) 1811A

Påhl Andsson (Siiskola) 1812A

Påhl Bertelss. (Pöyry) 1811A

Påhl Christerss. (Suonsalmi) 1812A

Påhl Hansson (Viljakkala) 1814B

Påhl Jacobsson (Asila) 1805B

Påhl Matson (Parantala) 1810B

Påhl Matsson (Vehmaskylä) 1813A

Påhl Mortensson (Rieppola) 1811B

Påhl Nielsson (Parkkola) 1810B

Påhl Olofsson (Taipale) 1812B

Påhl Pahlsson (Kaipiala) 1808A

Påhl Pahlsson (Vanhamäki) 1814A

Påhl Påhlsson (Anttola) 1805B

Påhl Påhlsson (Parkkila) 1810B

Påhl Simonss (Syväsmäki) 1812A

Rasmus Rasmusson (Sairila) 1812A

Renholdt (Koskentaipale) 1808A

Samuell Pehrss. (Vehmaskylä) 1813A

Samuell Påhlss (Kilkki) 1808B

Sigfred (Laurikkala) 1809A

Sigfred (Salmenkylä) 1812A

Sigfred Påhlsson (Pyörnilä) 1806A

Simon (Kirkonkylä) 1808A

Staffan (Norola) 1810A

Staffan Larss (Moisio) 1809B

Staffan Påhlss. (Norola) 1810A

Swen (Vehmaskylä) 1813A

Thomas (Harjumaa) 1806A

Thomas (Kuitula) 1808B

Thomas (Parkkila) 1810B

Thomas (Ripatti) 1811A

Thomas (Vuolinko) 1814A

Thomas Andss (Pursiala) 1810B

Thomas Jacobss. (Kuitula) 1809A

Thomas Larss.s (Vahvamäki) 1813B

Thomas Matss. (Haapataipale) 1807A

Thynnes Thomass: (Vehmaskylä) 1813A

Walborg (Harjumaa) 1806A

Äfwa (Seppälä) 1811B

AAlkuun

Afwikain

Laars (Sairila) 1812A

Pahl (Sairila) 1812A

Pehr (Salmenkylä) 1812A

Påhl (Sairila) 1812A

Aniain

Helcga (Anianniemi) 1806A

Pehr (Anianniemi) 1806A

Anjain

Erich (Haahkala) 1806B

Antein

Hind. (Laurikkala) 1809A

Antoin

Hindrich (Harjumaa) 1806B

Matz (Harjumaa) 1806B

Matz Pehrss (Kääriälä) 1808B

Pehr (Harjumaa) 1806B

Pehr (Kääriälä) 1808B

Anttoin

Mårten (Harjumaa) 1806B

Arpain

Johan (Harjujärvi) 1806B

Arpiain

Anders (Vanhamäki) 1814A

Anna (Vanhamäki) 1814A

Hans (Vanhamäki) 1814A

Johan (Vanhamäki) 1814A

Laars (Vanhamäki) 1814A

Matz (Vanhamäki) 1814A

Pehr (Vanhamäki) 1814A

Aseilain

Laars (Kirkonkylä) 1808A

Morten (Kirkonkylä) 1808A

Asikain

Eskell (Kirkonkylä) 1807B

Asilain

Erich (Suonsaari) 1811B

Hind. (Suonsaari) 1811B

Michell (Asila) 1805B

Pehr (Asila) 1805B

Assikain

Christer (Hiirola) 1806B

Eskell (Hiirola) 1806B

Hindrich (Hiirola) 1806B

Pehr (Hiirola) 1806B

Aufwikain

And. (Vuolinko) 1814A

Hans (Vanhamäki) 1814A

Pehr (Vanhamäki) 1814A

BAlkuun

Bengtin

Jacob (Harjumaa) 1806A

Jöran (Harjumaa) 1806A

Laars (Ihastjärvi) 1807B

Matz Larss: (Ihastjärvi) 1807B

Olof (Harjumaa) 1806A

Biörn

Johan (Pursiala) 1810B

Påhl (Tuukkala) 1812A

Biörnein

Johan (Pyörnilä) 1806A

Påhl (Pyörnilä) 1806A

Sigfred (Pyörnilä) 1806A

Thomas (Pyörnilä) 1806A

Brotterus

(Kirkonkylä) 1807B

Elin (Pappila) 1814B

Sigefre (Pappila) 1814B

Bråtterurs

Hans (Kirkonkylä) 1807B

CAlkuun

Cajulain

Mårten (Taipale) 1812A

Capiain

Simon (Rantakylä) 1811A

Capuin

Thomas (Helppanala) 1807A

DAlkuun

Dijttelain

And. (Hämeenmäki) 1807A

FAlkuun

Fijnne

Eskell (Vehmaskylä) 1813A

Forsman

Jacob (Kirkonkylä) 1807B

GAlkuun

Gemsonius

Påhl (Hirvensalmi) 1807A

Grafström

(Rahula) 1811A

Margareta (Rahula) 1811A

Gripp

(Pappila) 1814B

HAlkuun

Hackalain

Laars (Pietilänlahti) 1810B

Hackin

Johan (Vuolinko) 1814A

Hackoin

Hindrich (Harjumaa) 1806B

Laars (Kynsiensalo) 1809A

Pehr (Harjumaa) 1806B

Påhl (Harjumaa) 1806B

Hackolain

Hind. (Lahnaniemi) 1809A

Hajahain

Laars (Tuukkala) 1812A

Påhl (Tuukkala) 1812A

Hajain

Anders (Vuolinko) 1814A

Thomas (Vuolinko) 1814A

Hajein

Michell (Korpijärvi) 1809A

Hajnkain

Pehr (Soikkala) 1812A

Hallin

Christer (Harjumaa) 1806A

Hindrich (Harjumaa) 1806A

Johan (Harjumaa) 1806A

Halloin

Matz (Vatila) 1813B

Olof (Harjumaa) 1806B

Pehr (Vatila) 1813B

Hamjain

Anders (Rämälä) 1811A

Harckin

Christer (Pajula) 1810B

Laars (Pajula) 1810B

Thynnes (Pajula) 1810B

Hariain

Laars (Korpijärvi) 1809A

Matz (Korpijärvi) 1809A

Hasoin

Laars (Lelkola) 1809B

Hatzain

And. (Pöyry) 1810B

Christer (Pöyry) 1810B

Hindrich (Pöyry) 1810B

Heilain

Johan Månss (Harjumaa) 1806B

Hemel:

Anders (Taipale) 1812B

Bengdt (Kähkölä) 1808B

Hind (Vehmaskylä) 1813A

Hindrich (Soikkala) 1812A

Hindrich (Vanhamäki) 1814A

Johan (Harjumaa) 1806B

Jöran (Norola) 1810A

Markus (Rämälä) 1811A

Matz (Visulahti) 1813A

Mårten (Äkryntaipale) 1814B

Pehr (Vanhamäki) 1814A

Pehr Franss: (Taipale) 1812B

Påhl (Kirkonkylä) 1807B

Simon (Taipale) 1812A

Simon (Taipale) 1812B

Hemelain

Cnuth (Vanhamäki) 1814A

Hindrich (Harjumaa) 1806B

Johan (Norola) 1810A

Jöran (Norola) 1810A

Jöran (Vanhamäki) 1814A

Matz (Pietilänlahti) 1810B

Matz Pehrsson (Harjumaa) 1806B

Niels (Rahula) 1811A

Pehr (Harjumaa) 1806B

Sigfred (Pietilänlahti) 1810B

Simmon (Harjumaa) 1806B

Simon (Kirkonkylä) 1807B

Thomas (Asila) 1806A

Hindzain

Johan (Monikkala) 1810A

Samuel (Monikkala) 1810A

Hollop

Thomas (Kovala) 1808A

Hongain

Simon (Hirvensalmi) 1807A

Huotarin

Hind. (Vuolinko) 1813B

Hurri

Erich (Hurrila) 1807A

Laars Larss. (Hurrila) 1807A

Huttin

Påhl (Haapataipale) 1807A

Thomas (Haapataipale) 1807A

Hwitz

Abraham (Soikkala) 1812A

Hynein

Niels (Rämälä) 1811A

Hypeläin

Hans (Hurrila) 1807A

Jöran (Hurrila) 1807A

Hyrelaen

(Anttola) 1805B

Hyrin

Matz (Harjumaa) 1806A

Hyrkain

Lars Pehrss. (Haahkala) 1807A

Pehr Larsson (Haahkala) 1807A

Hyrylain

And. (Kyyhkylänniemi) 1808B

Anders (Hyyrylä) 1807A

Jons (Kilkki) 1808B

Pehr (Hyyrylä) 1807A

Hyrynen

Christer (Vanhala) 1812B

Hytin

Lars (Korpijärvi) 1809A

Michell (Korpijärvi) 1809A

Hyttiain

Matz Pehrss (Vehmaskylä) 1813A

Morten (Vehmaskylä) 1813A

Hyttien

Christer (Harjumaa) 1806B

Hyttin

Anders (Riittilä) 1811A

Hind. (Vehmaskylä) 1813A

Pehr Larss (Riittilä) 1811A

Håckain

And. (Harjumaa) 1806A

Johan (Harjumaa) 1806A

Thomas (Vuolinko) 1813B

Hångain

Britta (Hiirola) 1806B

Johan (Hiirola) 1806B

Mårten (Hirvensalmi) 1807A

Samuel (Hiirola) 1806B

Härro

Matz (Kääriälä) 1808B

IAlkuun

Ihalain

And. (Harjumaa) 1806A

Erich (Laitiala) 1809B

Johan (Harjumaa) 1806A

Mårten (Kirkonkylä) 1807B

Pehr (Laitiala) 1809B

Ingrin

Joran (Rantakylä) 1811A

JAlkuun

Jerpenius

(Pappila) 1814B

Jockal:

Michell (Vehmaskylä) 1813A

Jockolain

And. (Vehmaskylä) 1813A

Brusius (Vehmaskylä) 1813A

Markus (Vehmaskylä) 1813A

Josinus

(Kirkonkylä) 1807B

Juserin

Johan (Harjujärvi) 1806B

KAlkuun

Kackarin

Christer (Harjumaa) 1806A

Hind. (Harjumaa) 1806A

Kackcoin

Abraham (Kekkola) 1809A

Kackoin

Dawid (Kekkola) 1809A

Johan (Kekkola) 1809A

Matz (Kekkola) 1809A

Thomas (Kekkola) 1809A

Kackrin

Hind. (Kakriala) 1809A

Thomas (Kakriala) 1809A

Kaffwin

Maria (Korpijärvi) 1809A

Kaipiain

Johan (Kaipiala) 1808A

Matz (Kaipiala) 1808A

Kapoin

Mårten Nielss. (Vatila) 1813B

Karclain

Hindrich (Hokka) 1807B

Påhl (Hokka) 1807B

Kariain

Hind. (Vahvamäki) 1813B

Karilain

Sigfred (Rämälä) 1811A

Kariälain

Hindrich (Vuolinko) 1813B

Johan (Vuolinko) 1813B

Karjlain

Jacob (Väänälä) 1813B

Karpa

Abraham (Kaikkola) 1808B

Hans (Kaikkola) 1808B

Swandt (Seppälä) 1811B

Karpain

Erich (Rämälä) 1811A

Karpin

Jacob (Seppälä) 1811B

Karin (Seppälä) 1811B

Karstin

Anders (Olkkolanniemi) 1814B

Hindrich (Olkkolanniemi) 1814B

Påhl (Olkkolanniemi) 1814B

Samuel (Karstula) 1808B

Samuel (Olkkolanniemi) 1814B

Karxin

Hind. (Seppälä) 1811B

Kasorein

Hans (Vanhamäki) 1814A

Thomas (Vanhamäki) 1814A

Katten

(Kyyhkylänniemi) 1808A

Keckoin

Matz (Vuolinko) 1814A

Pehr (Kähkölä) 1808B

Påhl (Vuolinko) 1814A

Kierain

Laars (Ihastjärvi) 1807B

Kifwemes

Påhl (Kääriälä) 1808B

Kilkij

Jacob (Kilkki) 1808B

Laars (Kilkki) 1808B

Killkij

Laars (Vuolinko) 1813B

Michell (Vuolinko) 1813B

Pehr (Vuolinko) 1813B

Kiriolain

Påhl (Hirvensalmi) 1807A

Kirjlain

Christer (Norola) 1810A

Kiärenein

Pehr (Suonsaari) 1811B

Kiärien

Lars (Seppälä) 1811B

Kockolain

Laars (Seppälä) 1811B

Kofwrain

Hind. (Rämälä) 1811A

Kompe

Anders (Kuitula) 1809A

Christer (Kuitula) 1809A

Johan (Kuitula) 1809A

Korhoin

Matz (Haukkakorhola) 1807A

Korhonen

Johan (Kyyhkylänniemi) 1808B

Korpelain

Sigfred (Soikkala) 1812A

Kossj

Simon (Hirvensalmi) 1807A

Kuffwain

Christer (Vuolinko) 1814A

Kufwain

An.d (Vanhala) 1812B

Matz (Korpijärvi) 1809A

Pehr (Korpijärvi) 1809A

Kufwoin

Anders (Vuolinko) 1814A

Matz (Vuolinko) 1814A

Kurheländer

Hind. (Norola) 1810A

Kurkij

Britta (Synsiälä) 1812A

Hindrich (Synsiälä) 1812A

Johan (Pekkola) 1810B

Pehr (Synsiälä) 1812A

Simon (Pekkola) 1810B

Kyllein

Eskell (Taipale) 1812A

Laars (Taipale) 1812A

Kyllin

Hind. (Kekkola) 1809A

Kyroelain

Ifwar (Harjujärvi) 1806B

Kyrylain

Matz (Harjumaa) 1806A

Kåfwroin

Simon (Vuolinko) 1814A

Kåpoin

Påhl (Vatila) 1813B

Kåssoin

Joran (Lelkola) 1809B

Påhl (Lelkola) 1809B

Käckij

Hans (Seppälä) 1811B

Pehr (Seppälä) 1811B

Kärain

Simon (Taipale) 1812B

Kärckein

Anders (Seppälä) 1811B

Christer (Seppälä) 1811B

Pehr (Seppälä) 1811B

Käriain

Hans (Kääriälä) 1808B

Laars (Kääriälä) 1808B

Lars (Harjumaa) 1806A

Kärialain

And. (Vuolinko) 1813B

Kärjain

And. (Laurikkala) 1809A

LAlkuun

Lackoin

Pehr (Harjumaa) 1806B

Ladiain

Laars (Vatila) 1813B

Majia (Vatila) 1813B

Påhl (Vatila) 1813B

Ladickain

Lars (Vehmaskylä) 1813A

Ladikain

Erich (Alamaa) 1805B

Erich (Rantakylä) 1811A

Jacob (Alamaa) 1805B

Morten (Norola) 1810A

Lahuckin

Mårten (Kirkonkylä) 1807B

Laidiain

Matz (Vatila) 1813B

Laihia

Christer (Kähkölä) 1808B

Niels (Kähkölä) 1808B

Laitinen

Hindrich (Tiusala) 1812B

Laars (Tiusala) 1812B

Lajain

Hind. (Tikkala) 1812B

Lajnhejn

Johan (Norola) 1810A

Lajtiain

Olof (Kähkölä) 1808B

Lamain

Johan (Vanhala) 1812B

Lambin

Anders (Asila) 1805B

Erich Påhlss: (Asila) 1805B

Johan (Asila) 1805B

Michell (Asila) 1805B

Michell (Kirkonkylä) 1807B

Påhl (Asila) 1805B

Latein

Erich (Ohensalo) 1814B

Jöran (Ohensalo) 1814B

Lathin

Mans (Harjumaa) 1806A

Latiain

Peer (Joutsniemi) 1807B

Sigfred (Joutsniemi) 1807B

Sigfred (Seppälä) 1811B

Latin

Johan (Kirkonkylä) 1808A

Johan (Laitiala) 1809B

Marten (Laitiala) 1809B

Laumain

Matz (Suonsaari) 1811B

Laurckain

Anders (Harjumaa) 1806A

Bertell (Harjumaa) 1806A

Hind. (Harjumaa) 1806A

Hindrich (Harjumaa) 1806A

Påhl (Harjumaa) 1806A

Leckoin

Johan (Vanhamäki) 1814A

Lehnuin

Johan (Rahula) 1811A

Lijmatj

Jacob (Vuolinko) 1814A

Lijukoin

Matz (Karstula) 1808B

Liukoin

Laars (Liukkola) 1809B

Lars Thomasson (Liukkola) 1809B

Matz (Liukkola) 1809B

Ljkoin

Olof (Ruokola) 1811A

Thomas (Ruokola) 1811A

Luckain

Eskell (Syväsmäki) 1812A

Michell (Syväsmäki) 1812A

Luckoin

Johan (Vanhala) 1812B

Joran (Puttola) 1810B

Laars (Haahkala) 1807A

Laars (Hirvenlahti) 1807B

Laars (Vanhala) 1812B

Matz (Harjumaa) 1806B

Matz (Hirvenlahti) 1807B

Matz (Norola) 1810A

Matz (Vanhamäki) 1814A

Michell (Vanhamäki) 1814A

Pehr (Liukkola) 1809B

Simon (Haahkala) 1807A

Thomas (Närvälä) 1810A

Lustig

Anders (Seppälä) 1811B

Laars (Seppälä) 1811B

Lutta

Anders (Vanhamäki) 1814A

Eskell (Vanhamäki) 1814A

Matz (Vanhamäki) 1814A

Luuckoin

Anna (Kotkatvesi) 1809A

Johan (Kotkatvesi) 1809A

Lydikain

Pehr (Lelkola) 1809B

Wållter (Lelkola) 1809B

Långh

Margaretha (Kirkonkylä) 1807B

Niels (Kirkonkylä) 1807B

MAlkuun

Mackoin

Bertell (Harjumaa) 1806B

Johan (Harjumaa) 1806B

Påhl (Harjumaa) 1806B

Mangain

And. (Hiirola) 1806B

Jacob (Hiirola) 1806B

Mangein

Olof (Korpijärvi) 1809A

Manin

Olof (Tikkala) 1812B

Maninen

Laars (Kuitula) 1809A

Mannin

And. (Puttola) 1810B

Bertell (Istruala) 1807B

Hans (Istruala) 1807B

Hind. (Istruala) 1807B

Johan (Puttola) 1810B

Joran (Soikkala) 1812A

Olof (Kovala) 1808A

Påhl (Väisälä) 1814A

Martin

Anders (Vanhamäki) 1814A

Christer (Vahvamäki) 1813B

Hindrich (Hämeenmäki) 1807A

Michell (Hämeenmäki) 1807A

Påhl (Hämeenmäki) 1807A

Påhl (Vahvamäki) 1813B

Somon (Vahvamäki) 1813B

Thomas (Vanhamäki) 1814A

Marttin

Laars (Ihastjärvi) 1807B

Masikain

Abraham (Asila) 1805B

Matilain

Matz (Norola) 1810A

Mattiskain

Niels (Alamaa) 1805B

Påhl (Alamaa) 1805B

Mattlain

Johan (Ihastjärvi) 1807B

Matzein

Jacob (Pöyry) 1811A

Matz (Pöyry) 1811A

Mehremess

And. (Norola) 1810A

Mijekoin

Johan (Taipale) 1812A

Muhoin

Hans (Kirkonkylä) 1808A

Muhuoin

Laars (Vanhamäki) 1814A

Mustabock

Pehr (Anttola) 1805B

Myrmess

Abraham (Vehmaskylä) 1813A

Matz (Vuolinko) 1814A

Olof (Suonsaari) 1811B

Staffan (Vehmaskylä) 1813A

Måjlain

Eskell (Hiirola) 1806B

Måndoin

Josep (Montola) 1809B

Påhl Pahlss (Montola) 1809B

Möller

(Visulahti) 1813A

Hindrich (Visulahti) 1813A

Johan (Visulahti) 1813A

NAlkuun

Nagella

Pehr (Hyyrylä) 1807A

Nahnein

Erich (Kaikkola) 1808B

Thomas (Kaikkola) 1808B

Neckain

Abram (Visulahti) 1813A

Nennoin

Michell (Kirkonkylä) 1808A

Nerfwin

Sigfred (Närvälä) 1810A

Nikulain

And. (Harjumaa) 1806A

Matz (Harjumaa) 1806A

Nurhoin

And. (Nurhola) 1810A

Matz (Nurhola) 1810A

Nyckain

Michell (Seppälä) 1811B

Nyckerin

Pehr (Rantakylä) 1811A

Nykain

Anders (Norola) 1810A

Jacob (Norola) 1810A

Johan (Norola) 1810A

Närfwain

Christer (Soikkala) 1811B

Johan (Soikkala) 1811B

Niels (Malvaniemi) 1810A

Pehr (Malvaniemi) 1810A

Närwin

Erich (Rieppola) 1811B

Nöckain

Anna (Alamaa) 1805B

Hans (Alamaa) 1805B

Olof (Alamaa) 1805B

OAlkuun

Ollikain

Elias (Kirkonkylä) 1808A

Johan (Kirkonkylä) 1808A

Pehr (Kirkonkylä) 1808A

Orain

Hindrich (Kyyhkylänniemi) 1808B

Jacob (Kyyhkylänniemi) 1808B

Orre

Hans (Kirkonkylä) 1808A

Jacob (Seppälä) 1811B

Johan (Kirkonkylä) 1808A

Karin (Seppälä) 1811B

Ottrain

Laars (Taipale) 1812B

PAlkuun

Packain

Hind. (Sairila) 1812A

Johan (Kirkonkylä) 1808A

Laars (Vuolinko) 1814A

Thomas (Kirkonkylä) 1808A

Packoin

Pehr (Vehmaskylä) 1813A

Pafwelain

Olof (Vehmaskylä) 1813A

Thomas (Vehmaskylä) 1813A

Pahlain

Johan (Alamaa) 1805B

Pahuin

Mårten (Seppälä) 1811B

Paiuein

Hindrich (Vanhala) 1812B

Johan (Vanhala) 1812B

Pehr (Vanhala) 1812B

Paiuin

And. (Kotkatvesi) 1809A

Pehr (Kotkatvesi) 1809A

Påhl (Kotkatvesi) 1809A

Paiuno

Jacob (Vanhala) 1812B

Joran (Vanhala) 1812B

Matz (Vanhala) 1812B

Pajain

Christer (Kovala) 1808A

Matz Matzon (Merrasmäki) 1810A

Thomas (Vehmaskylä) 1813A

Pajlain

Hind. (Rahula) 1811A

Pallain

And. (Vatila) 1813B

Erich (Harjumaa) 1806B

Erich (Rantakylä) 1811A

Hindrich (Rantakylä) 1811A

Pehr (Vatila) 1813B

Parandain

Anders (Parantala) 1810B

Johan (Parantala) 1810B

Matz (Parantala) 1810B

Parckin

Jacob (Väänälä) 1813B

Laars (Väänälä) 1813B

Pardain

Joran (Kyyhkylänniemi) 1808A

Karin (Kyyhkylänniemi) 1808A

Maria (Kyyhkylänniemi) 1808A

Pehr (Norola) 1810A

Parkain

Jacob (Vehmaskylä) 1813A

Johan (Vehmaskylä) 1813A

Matz (Vehmaskylä) 1813A

Påhl Larss. (Vehmaskylä) 1813A

Parkattain

Olof (Sairila) 1812A

Påhl (Sairila) 1812A

Parkin

Johan (Väätämänsalmi) 1813A

Jöran (Kähkölä) 1808B

Niels (Kähkölä) 1808B

Pehr (Parkkila) 1810B

Påhl (Haukkakorhola) 1807A

Thomas (Haukkakorhola) 1807A

Parkoin

(Sairila) 1812A

Abraham (Marjoniemi) 1809B

Erich (Parkkila) 1810B

Johan (Monikkala) 1809B

Johan (Parkkila) 1810B

Johan (Pappila) 1814B

Karin (Parkkila) 1810B

Laars (Marjoniemi) 1809B

Matz (Parkkila) 1810B

Matz (Ripatti) 1811B

Matz (Pappila) 1814B

Olof (Visulahti) 1813A

Pehr (Parkkila) 1810B

Staffan (Parkkila) 1810B

Pasain

Laars (Rahula) 1811A

Pasijtar

Karin (Asila) 1805B

Passijn

Matz Andersson (Asila) 1805B

Passoin

Anders (Asila) 1806A

Anders (Vanhala) 1812B

Cnuth (Asila) 1806A

Laars (Vanhala) 1812B

Pastein

Hindrich (Korpijärvi) 1809A

Staffan (Korpijärvi) 1809A

Peckain

Pehr (Häyrylä) 1807A

Påhl (Häyrylä) 1807A

Peckein

Morten (Liukkola) 1809B

Peckerin

Pehr (Väärälä) 1812B

Påhl (Väärälä) 1812B

Peckoin

Hindrich (Lelkola) 1809B

Johan (Merrasmäki) 1810A

Laars (Merrasmäki) 1810A

Matz (Lahnamäki) 1809B

Pahl (Lelkola) 1809B

Pelkoin

(Korpijärvi) 1809A

Petz

Abraham (Kirkonkylä) 1808A

Erich (Kirkonkylä) 1808A

Pehr Johanss (Kirkonkylä) 1808A

Pijpare

Simon Christersson (Liukkola) 1809B

Pijstin

Hind. (Vuolinko) 1813B

Lars (Vuolinko) 1814A

Pijstoin

Olof (Kuitula) 1808B

Pohoin

Margareta (Kirkonkylä) 1808A

Pojaland

Johan (Marjoniemi) 1809B

Pojelain

Påhl Påhlss (Asila) 1805B

Pojlain

Johan (Marjoniemi) 1809B

Kirstin (Marjoniemi) 1809B

Laars (Marjoniemi) 1809B

Puckij

Johan (Soikkala) 1811B

Matz (Soikkala) 1811B

Puckoin

Påhl (Kuitula) 1808B

Puicko

And. (Soikkala) 1811B

Pulkoin

Påhl (Asila) 1806A

Staffan (Asila) 1806A

Pulldan

Jacob (Kirkonkylä) 1808A

Pulliain

Abraham (Ihastjärvi) 1807B

Cnuth (Ihastjärvi) 1807B

Erich (Ihastjärvi) 1807B

Johan (Suonsaari) 1811B

Laars Larss. (Ihastjärvi) 1807B

Matz (Ihastjärvi) 1807B

Matz (Suonsaari) 1811B

Påhl (Ihastjärvi) 1807B

Thomas (Ihastjärvi) 1807B

Pullkin

Bengt (Asila) 1805B

Niels (Asila) 1805B

Pullkoin

And. (Harjumaa) 1806B

Pursiain

Johan (Pappila) 1814B

Puttkin

Johan (Hiirola) 1806B

Puttkoin

Bengdt (Koskentaipale) 1808A

Erich (Koskentaipale) 1808A

Puttuin

Joran (Puttola) 1810B

Sigfred (Puttola) 1810B

Pychkain

Jöran (Vatila) 1813B

Sigfred (Vatila) 1813B

Pylkain

Bertell (Seppälä) 1811B

Eskell (Seppälä) 1811B

Matz (Seppälä) 1811B

Pylkein

Mårten (Vehmaskylä) 1813A

Pylkoin

Matz (Kirkonkylä) 1808A

Pyrhain

Pehr (Rantakylä) 1811A

Pyrhoin

Anders (Helppanala) 1807A

Markus (Helppanala) 1807A

Päsoen

Johan (Visulahti) 1813A

Päurain

Olof (Soikkala) 1812A

Pöckein

Laars (Kyyhkylänniemi) 1808B

Pöllho

And. (Pietilänlahti) 1810B

RAlkuun

Rachiain

Pehr (Soikkala) 1811B

Simon (Soikkala) 1811B

Rahain

Hindrich (Rantakylä) 1811A

Sigfred (Rantakylä) 1811A

Rahuin

Påhl (Norola) 1810A

Raijkan

Ifwar Olofsson (Matiskala) 1809B

Randalain

And. (Kirkonkylä) 1808A

Hind. (Nurhola) 1810A

Rannin

Johan (Rantakylä) 1811A

Thomas (Rantakylä) 1811A

Rappoin

Thomas (Rieppola) 1811B

Rasain

Påhl (Väänälä) 1813B

Repoin

Påhl (Liukkola) 1809B

Reppoin

Johan (Liukkola) 1809B

Rijngoin

Pehr (Hiirola) 1806B

Rijpatij

Cnuth (Tornialanmäki) 1812B

Rijpatin

Johan (Vatila) 1813B

Matz (Vatila) 1813B

Sigfred (Monikkala) 1809B

Rijska

Jacob (Soikkala) 1812A

Pehr (Soikkala) 1812A

Rijttain

Johan (Rahula) 1811A

Lars (Rahula) 1811A

Pehr (Rahula) 1811A

Ringenein

Niels (Harjumaa) 1806A

Pehr (Harjumaa) 1806A

Rippattij

Christer (Hirvensalmi) 1807A

Eskell (Hirvensalmi) 1807A

Rjtin

And. (Merrasmäki) 1810A

Erich (Norola) 1810A

Påhl (Merrasmäki) 1810A

Rockain

Blassius (Kirkonkylä) 1808A

Johan (Kirkonkylä) 1808A

Rockolain

Mårten (Visulahti) 1813A

Romanus

Niels (Kirkonkylä) 1808A

Ruhain

Christer (Hämeenmäki) 1807B

Clemet (Hämeenmäki) 1807A

Niels (Hämeenmäki) 1807A

Pehr (Hämeenmäki) 1807B

Räsain

Påhl (Anttola) 1805B

Röckein

Samuel (Vehmaskylä) 1813A

SAlkuun

Sackoin

Pehr Hindss (Harjumaa) 1806B

Sackuin

Påhl (Harjumaa) 1806B

Sallijnen

Abraham (Vehmaskylä) 1812B

Christer (Vehmaskylä) 1812B

Matz (Vehmaskylä) 1812B

Sallmain

Johan (Salmenkylä) 1812A

Sappe

Eskell (Vahvamäki) 1813B

Sappelain

Pehr (Seppälä) 1811B

Sapplain

And. (Ihastjärvi) 1807B

Hind. (Seppälä) 1811B

Hindrich (Kähkölä) 1808B

Simon (Kähkölä) 1808B

Simon (Seppälä) 1811B

Seppelain

Påhl (Rahula) 1811A

Sijthar

Påhl (Harjumaa) 1806A

Sijttar

Jöran (Pajula) 1810B

Sijttarj

Christer (Harjumaa) 1806A

Skinnare

Johan (Norola) 1810A

Påhl (Norola) 1810A

Smallener

Olof (Nurhola) 1810A

Smålander

Johan (Kirkonkylä) 1808A

Laars (Kirkonkylä) 1808A

Pehr (Kirkonkylä) 1808A

Soppain

Matz (Kaipiala) 1808A

Spoff

Erich (Kirkonkylä) 1807B

Strandenius

(Kirkonkylä) 1808A

Chatterina (Kirkonkylä) 1808A

Stubbe

Gustaf (Rahula) 1811A

Subben

(Tuukkala) 1812A

Syllfwäster

Hind. (Tuukkala) 1812A

Sylwester

Lars (Kyyhkylänniemi) 1808B

Sysmelain

Eskell (Hirvensalmi) 1807A

Simon (Hirvensalmi) 1807A

Sämpn

Johan Bertelsson (Lahnaniemi) 1809A

TAlkuun

Taifwakain

Agustinus (Heinälahti) 1807A

Thomas (Heinälahti) 1807A

Taipallain

Olof (Taipale) 1812B

Tarckoin

Grelss (Harjumaa) 1806A

Tarffwin

Michell (Parkkila) 1810B

Tarfwin

Mårten (Seppälä) 1811B

Tarfwoin

Hind. (Seppälä) 1811B

Tarkiain

Cnuth Johanss (Anianniemi) 1806A

Hindrich (Anianniemi) 1806A

Johan (Anianniemi) 1806A

Walborg (Anianniemi) 1806A

Tarkoin

Pehr (Soikkala) 1811B

Tarsain

Hind. (Harjumaa) 1806B

Tarssain

Michell (Rantakylä) 1811A

Påhl (Rantakylä) 1811A

Tennoin

And. (Vuolinko) 1814A

Johan (Vuolinko) 1814A

Tieralain

Thomas (Liukkola) 1809B

Tijchoin

Olof (Ihastjärvi) 1807B

Tijckain

Påhl (Tikkala) 1812B

Tijckoin

Erich (Rantakylä) 1811A

Sigfred (Rantakylä) 1811A

Tijhlain

Johan (Haahkala) 1807A

Pahl (Haahkala) 1807A

Tijroin

Matz (Väisälä) 1814B

Tijusain

Johan (Tiusala) 1812B

Matz (Tiusala) 1812B

Michell (Tiusala) 1812B

Tiussein

Matz (Norola) 1810A

Pehr (Norola) 1810A

Tjmoin

Christer (Soikkala) 1811B

Torfwain

Matz (Rantakylä) 1811A

Pehr (Rantakylä) 1811A

Tuchkain

Matz (Häyrylä) 1807A

Tuckain

Michell (Pekkola) 1810B

Tuckoin

Laars (Tuukkala) 1812A

Tyske

Cnuth (Lahnaniemi) 1809A

Tåfikain

Morten (Hiirola) 1806B

UAlkuun

Uckoin

Bengdt (Kynsiensalo) 1809A

Bertell (Kynsiensalo) 1809A

Christer (Kynsiensalo) 1809A

Eskell (Kynsiensalo) 1809A

Hindrich (Harjumaa) 1806B

Hindrich (Kynsiensalo) 1809A

Markus (Harjumaa) 1806A

Pahl (Ripatti) 1811B

Påhl (Harjumaa) 1806B

Påhl (Ripatti) 1811B

VWAlkuun

Walkoin

And. (Väänälä) 1813B

Wallkien

Erich (Monikkala) 1809B

Sigfred (Monikkala) 1809B

Wallkoin

Laars (Rämälä) 1811A

Simon (Rämälä) 1811A

Wanger

Jöran (Seppälä) 1811B

Wanhain

Johan (Vehmaskylä) 1813A

Påhl Thomassosn (Vanhala) 1812B

Wappoin

Hind. (Vappula) 1813B

Jacob (Vappula) 1813B

Waselain

Matz (Lelkola) 1809B

Wedman

Magnus (Hyyrylä) 1807A

Wenelein

Bertell (Hirvensalmi) 1807A

Were

Pehr (Hyyrylä) 1807A

Wihluin

Påhl (Vuolinko) 1814A

Wijsser

Elin (Kyyhkylänniemi) 1808B

Willhu

Thomas (Vanhamäki) 1814A

Willikain

Johan (Viljakkala) 1814B

Laars (Väisälä) 1814A

Laars (Viljakkala) 1814B

Sigfred (Viljakkala) 1814B

Wäisain

Thomas (Hirvensalmi) 1807A

Wäisiain

Samuel (Ihastjärvi) 1807B

Wänelain

Hans (Väätämänsalmi) 1813A

Niels (Väätämänsalmi) 1813A

Pehr (Väätämänsalmi) 1813A

Wäsain

And. (Liukkola) 1809B

Wäsiain

Britta (Kirkonkylä) 1807B

Pehr (Marjoniemi) 1809B

Staffan (Kirkonkylä) 1807B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 1023 nimeä

KylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2017