AlkuSavon henkikirjatMikkelin pitaja: henkikirjat1711 → Nimihakemisto

Mikkeli henkikirja 1711

Nimihakemisto


-  A  B  C  F  G  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW  Å 
 -  A  B  C  F  G  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Adam (Soikkala) 1641

Anders (Harjumaa) 1624

Anders (Hiirola) 1625

Anders (Kilkki) 1631

Anders (Monikkala) 1634

Anders (Tikkala) 1642

Anders (Visulahti) 1644

Anders (Ohensalo) 1648

Bertell (Suonsaari) 1640

Bertell (Väänälä) 1645

Brussius (Kilkki) 1631

Brussius Eskellsson (Viljakkala) 1647

Christer (Ripatti) 1638

Christer (Vuolinko) 1646

Christer (Ohensalo) 1648

Christer (Pappila) 1648

Christer Mattssonn (Parkkila) 1636

Cnuth (Alamaa) 1622

Cnuth (Ripatti) 1639

Cnuth Cnuthssonn (Pekkola) 1636

Erich (Koskentaipale) 1629

Erich (Kuitula) 1631

Erich (Pöyry) 1637

Erich (Suonsalmi) 1641

Erich Christerssonn (Ohensalo) 1648

Erich Hanssonn (Kilkki) 1630

Erich Michellsson (Kirkonkylä) 1629

Erich Ohlssonn (Vuolinko) 1646

Eskell (Ripatti) 1638

Eskell (Ripatti) 1639

Eskell Lahrssonn (Merrasmäki) 1634

Grells (Anttola) 1622

Grells (Vahvamäki) 1645

Grells Erichssonn (Ripatti) 1638

Hans (Ihastjärvi) 1628

Hans (Liukkola) 1633

Hanss (Viljakkala) 1647

Hindrich (Anttola) 1622

Hindrich (Kovala) 1629

Hindrich (Rieppola) 1639

Hindrich Hindersson (Tuukkala) 1641

Hindrich Joranssonn (Ohensalo) 1647

Hindrich Mårtenssonn (Norola) 1635

Hindrich Staffanss:n (Korpijärvi) 1631

Jacob (Kirkonkylä) 1629

Jacob (Kyyhkylänniemi) 1630

Jacob (Vanhala) 1643

Jacob Bengdtssonn (Harjumaa) 1624

Jacob Erichssonn (Laurikkala) 1632

Jacob Erichssonn (Suonsaari) 1640

Jacob Mattssonn (Pöyry) 1637

Johan (Haukkakorhola) 1626

Johan (Monikkala) 1633

Johan (Parkkila) 1636

Johan (Rieppola) 1639

Johan (Seppälä) 1640

Johan (Tuukkala) 1641

Johan (Taipale) 1642

Johan (Pappila) 1648

Johan Lahrssonn (Väänälä) 1645

Jöran Cnuthssonn (Pöyry) 1637

Jöran Jöranssonn (Pursiala) 1637

Jöran Påhlssonn (Kovala) 1629

Jöran Påhlssonn (Pöyry) 1637

Kirstin (Pappila) 1648

Lahrs (Pyörnilä) 1623

Lahrs Lahrssonn (Harjumaa) 1624

Lahrs Thomassonn (Pietilänlahti) 1636

Margareta (Pappila) 1648

Mattz (Norola) 1635

Mattz Christerssonn (Ripatti) 1639

Mattz Johanss (Liukkola) 1633

Mattz Jöranssonn (Vanhala) 1642

Michell (Kirkonkylä) 1629

Michell (Vatila) 1645

Michell Michellssonn (Väisälä) 1647

Michell Påhlssonn (Tikkala) 1642

Månss (Rieppola) 1639

Mårten (Pöyry) 1637

Mårten (Tornialanmäki) 1642

Mårten Thomasson (Vahvamäki) 1645

Niells (Alamaa) 1622

Olof (Vuolinko) 1646

Olof Ohlssonn (Viljakkala) 1647

Peer (Korpijärvi) 1631

Peer (Norola) 1634

Peer Frantzssonn (Taipale) 1642

Peer Jacobssonn (Monikkala) 1633

Peer Johanssonn (Kilkki) 1631

Peers (Väänälä) 1645

Petter Grellssonn (Anttola) 1622

Petter Niellssonn (Vuolinko) 1646

Påhl (Hirvensalmi) 1627

Påhl (Merrasmäki) 1634

Påhl (Pappila) 1648

Påhl Johanssonn (Pyörnilä) 1623

Påhl Lahrssonn (Tuukkala) 1641

Påhl Mattssonn (Alamaa) 1622

Påhl Mårtenssonn (Rieppola) 1639

Påhl Påhlssonn (Alamaa) 1622

Påhl Påhlssonn (Pöyry) 1637

Sigfredh (Kilkki) 1630

Sigfredh (Pöyry) 1637

Sigfredh Cnuthssonn (Tornialanmäki) 1642

Simon (Harjumaa) 1624

Staffan (Pyörnilä) 1623

Thomas (Pyörnilä) 1623

Thomas (Hirvensalmi) 1627

Thomas (Kirkonkylä) 1629

Thomas (Liukkola) 1633

Thomas (Vahvamäki) 1645

Thomas (Ohensalo) 1647

Thomas Bertellssonn (Väänälä) 1645

Thomas Sigfredhsson (Pyörnilä) 1623

Urban Johanssonn (Vatila) 1645

AAlkuun

Afwickain

Mattz (Salmenkylä) 1641

Ainain

Erich (Taipale) 1642

Aninain

Johan (Moisio) 1633

Jöran (Moisio) 1633

Anniain

Johan (Anianniemi) 1623

Antoin

Eskell (Harjumaa) 1624

Arpiain

Anders (Vanhamäki) 1646

Hans (Närvälä) 1635

Mattz (Vanhamäki) 1646

Måns (Vanhamäki) 1646

Asikanus

Peer (Pappila) 1648

Assickain

Anders (Hiirola) 1625

Eskell (Norola) 1635

Hindrich (Harjumaa) 1624

Hindrich (Hiirola) 1625

Lahrs (Hiirola) 1625

Assilain

Christer (Kirkonkylä) 1629

Erich (Suonsaari) 1640

Aufwickain

Petter (Vanhamäki) 1646

BAlkuun

Baass

Jacob (Rahula) 1637

Petter (Norola) 1635

Beenfårss

Anders (Pappila) 1648

Bengdtin

Hans (Ihastjärvi) 1628

Bentin

Olof (Rantakylä) 1638

Biörn

Lahrs (Pyörnilä) 1623

Brotterus

Hans (Kirkonkylä) 1628

Helena (Kirkonkylä) 1629

Bruse

(Anttola) 1622

Båck

Påhl (Olkkolanniemi) 1647

CAlkuun

Coulemain

Anders (Visulahti) 1644

FAlkuun

Falch

Gustaf (Pappila) 1648

Fick

Anders (Vatila) 1645

Finne

Eskell (Vehmaskylä) 1644

GAlkuun

Grefwe

Johan (Rieppola) 1639

Mattz (Liukkola) 1633

Peer (Rieppola) 1639

Thomas (Liukkola) 1633

HAlkuun

Hackoin

Påhl (Harjumaa) 1624

Haijain

Mattz (Korpijärvi) 1631

Hallinen

Lahrs (Norola) 1634

Haloin

Johan (Kyyhkylänniemi) 1630

Mattz (Kyyhkylänniemi) 1630

Haloinen

Hindrich (Harjumaa) 1623

Johan (Vatila) 1645

Hamalein

Johan (Koskentaipale) 1629

Hanska

(Kekkola) 1632

Hapataipalin

Påhl (Haapataipale) 1626

Hatain

Anders (Pöyry) 1637

Lahrs (Pöyry) 1637

Hatzioin

Jöran (Pöyry) 1637

Hauckakårhoin

Anders (Kähkölä) 1630

Haukakårhoin

Hindrich (Anttola) 1622

Simon (Anttola) 1622

Hauska

Påhl (Kääriälä) 1630

Heilain

Johan (Harjumaa) 1624

Helsingius

Georgh (Pappila) 1648

Hemaeus

Axell (Kirkonkylä) 1629

Heurin

Mattz (Häyrylä) 1626

Hockain

Hindrich (Rantakylä) 1638

Thomas (Rantakylä) 1638

Hootarin

Hindrich (Suonsaari) 1640

Huiska

Hindrich (Monikkala) 1634

Samuell (Monikkala) 1634

Hurrj

Erich (Hurrila) 1627

Hans (Hurrila) 1627

Mårten (Hurrila) 1627

Huttuin

Michell (Haapataipale) 1626

Hyfwein

Christer (Lahnamäki) 1632

Johan (Vehmaskylä) 1643

Hyrel:n

Jöns (Kilkki) 1630

Petter (Hyyrylä) 1626

Hytiäin

Mattz (Vehmaskylä) 1644

Mårten (Vehmaskylä) 1644

Håckain

Eskell (Rämälä) 1637

Hindrich (Harjujärvi) 1625

Johan (Hokka) 1627

Johan (Vuolinko) 1646

Jönss (Harjujärvi) 1625

Mattz (Harjumaa) 1624

Mattz (Harjujärvi) 1625

Petter (Harjumaa) 1624

Påhl (Kuitula) 1631

Thomas (Harjumaa) 1624

Thomas (Harjujärvi) 1625

Hålåpa

Anders (Pietilänlahti) 1636

Maria (Pietilänlahti) 1636

Hångain

Adam (Hiirola) 1625

Anders (Kilkki) 1630

Christer (Hurrila) 1627

Erich Jöranss:n (Hurrila) 1627

Hans (Hirvensalmi) 1626

Hans (Monikkala) 1634

Johan (Hiirola) 1625

Johan (Hurrila) 1627

Lahrs (Monikkala) 1634

Sigfredh (Väärälä) 1643

Thomas (Hirvensalmi) 1626

Häckin

Johan (Pajula) 1635

Jöran (Pajula) 1635

Lahrs (Pajula) 1635

Hällpanain

Staffan (Helppanala) 1626

Hämäl:n

Petter (Vanhamäki) 1647

Hämälein

Bengdt (Väänälä) 1645

Cnuth (Puttola) 1636

Cnuth (Vatila) 1645

Erich (Liukkola) 1632

Hindrich (Vehmaskylä) 1644

Johan (Harjumaa) 1625

Johan (Norola) 1635

Jöran (Norola) 1635

Jöran (Rahula) 1638

Lahrs (Ihastjärvi) 1628

Mattz (Ihastjärvi) 1628

Mattz (Vatila) 1645

Mårten (Norola) 1635

Mårten (Äkryntaipale) 1648

Niells (Rahula) 1638

Påhl (Norola) 1635

Sigfredh (Harjumaa) 1625

Hänninen

Anders (Kähkölä) 1630

IAlkuun

Ickoin

Deonicius (Ihastjärvi) 1628

Johan (Väärälä) 1643

Ihalain

Adam (Kirkonkylä) 1629

Mattz (Harjumaa) 1624

Peer (Laitiala) 1632

Ingeroin

Mattz (Laitiala) 1632

JAlkuun

Jusseroin

Jacob (Syväsmäki) 1641

Johan (Harjujärvi) 1625

Jåckel:n

Johan (Norola) 1634

Jäskel:n

Johan (Vanhala) 1643

Joran (Vanhala) 1643

Jäskelein

Peer (Seppälä) 1639

KAlkuun

Kackrain

Christer (Harjumaa) 1624

Hindrich (Kakriala) 1631

Lahrs (Kakriala) 1631

Mattz (Harjumaa) 1624

Kaipiain

Johan (Kaipiala) 1629

Mattz (Kaipiala) 1629

Kallin

Lars (Pappila) 1648

Karhoin

Johan (Haahkala) 1625

Karhuin

Thomas (Norola) 1635

Karial:

Johan Hindersson (Vuolinko) 1645

Karialain

Anders (Vuolinko) 1645

Karstin

Anders (Kyyhkylänniemi) 1630

Hindrich (Karstula) 1630

Katorin

Jöran (Taipale) 1642

Simon (Taipale) 1642

Killckj

Lahrs (Vuolinko) 1646

Kiotarin

Påhl (Taipale) 1642

Kirialain

Mattz (Hirvensalmi) 1626

Påhl (Hirvensalmi) 1626

Simon (Hirvensalmi) 1626

Kiriawain

Michell (Seppälä) 1639

Kiuckas

Mattz (Monikkala) 1633

Kiurul:n

Johan (Norola) 1634

Kockolain

Anders (Rantakylä) 1638

Kofwain

Eskell (Harjumaa) 1623

Hindrich (Rämälä) 1637

Mattz (Harjumaa) 1623

Kowain

Johan (Harjumaa) 1623

Sigfredh (Harjumaa) 1623

Kufwain

Anders (Vanhala) 1643

Christer (Vuolinko) 1646

Hindrich (Vanhala) 1643

Jacob (Vanhala) 1643

Peer (Korpijärvi) 1631

Påhl (Korpijärvi) 1631

Kuifwain

Mattz (Liukkola) 1633

Kuitin

Johan (Kuitula) 1631

Påhl (Kuitula) 1631

Sigfredh (Kuitula) 1631

Thomas (Kuitula) 1631

Kurcki

Hindrich (Kähkölä) 1630

Kurckj

Anders (Kotkatvesi) 1632

Petter (Siiskola) 1641

Simon (Pekkola) 1636

Thomas (Pekkola) 1636

Kyrälein

Ifwaar (Harjumaa) 1624

Kårhoin

Peer (Marjoniemi) 1633

Kårpel:n

Erich (Norola) 1634

Kårpiain

Hindrich (Seppälä) 1639

Mattz (Seppälä) 1639

Kårpilain

Anders (Soikkala) 1640

Kåttel:n

Johan (Rämälä) 1637

Kåwacka

Påhl (Visulahti) 1644

Kächkoin

Jacob (Kääriälä) 1630

Peer (Kääriälä) 1630

Käckoin

Abraham (Kekkola) 1632

Dafwid (Kekkola) 1632

Hans (Kekkola) 1632

Lahrs (Pietilänlahti) 1636

Mattz (Vuolinko) 1646

Thomas (Kekkola) 1632

Kähärä

Hindrich (Vahvamäki) 1645

Johan (Vahvamäki) 1645

Kämpe

Johan (Soikkala) 1640

Mårten (Soikkala) 1640

Kämpi

Anders (Hämeenmäki) 1627

Erich (Hämeenmäki) 1627

Käriamies

Eskell (Suonsalmi) 1641

Käriein

Påhl (Kovala) 1629

Kärimies

Grells (Suonsalmi) 1641

Käriä

Anders (Pietilänlahti) 1637

Käriäin

Anders (Laurikkala) 1632

Johan (Vehmaskylä) 1643

Jöran (Kääriälä) 1630

Lahrs (Harjumaa) 1623

Lars (Kääriälä) 1630

Mattz (Laurikkala) 1632

Mattz (Vehmaskylä) 1643

Petter (Harjumaa) 1623

Petter (Suonsaari) 1640

Thomas (Harjumaa) 1624

Köckoin

Jacob (Norola) 1635

LAlkuun

Lackoin

Jöran (Soikkala) 1640

Ladickain

Erich (Alamaa) 1622

Erich (Tikkala) 1642

Mattz (Alamaa) 1622

Mattz (Rantakylä) 1638

Peer (Vehmaskylä) 1644

Påhl (Tikkala) 1642

Sigfredh (Alamaa) 1622

Laihain

Staffan (Norola) 1635

Laitin

Hindrich (Seppälä) 1639

Peer Peersson (Joutsniemi) 1628

Petter (Hyyrylä) 1626

Sigfredh (Joutsniemi) 1628

Lambin

Anders (Parkkila) 1636

Erich (Asila) 1622

Johan (Koskentaipale) 1629

Påhl (Asila) 1622

Påhl (Parkkila) 1636

Thomas (Parkkila) 1636

Lampin

Erich (Vehmaskylä) 1643

Landiain

Påhl (Vatila) 1645

Lantiain

Johan (Kirkonkylä) 1628

Lassoinen

Jöran (Tuukkala) 1641

Laukoin

Lahrs (Vanhamäki) 1647

Launiain

Erich (Suonsaari) 1640

Hindrich (Suonsaari) 1640

Mattz (Suonsaari) 1640

Laurickain

Anders (Harjumaa) 1623

Bertell (Harjumaa) 1624

Påhl (Harjumaa) 1624

Leijonbergh

Carl (Kirkonkylä) 1628

Lepisto

Hindrich (Lahnamäki) 1632

Thomas (Lahnamäki) 1632

Lijkain

Christer (Ruokola) 1638

Olof (Ruokola) 1638

Linderoot

(Rantakylä) 1638

Liuckoin

Johan (Hirvenlahti) 1627

Jöran (Hirvenlahti) 1627

Lars (Hirvenlahti) 1627

Liuuckoin

Grells (Hirvenlahti) 1625

Olof (Hirvenlahti) 1625

Liuuckoinn

Hindrich (Hirvenlahti) 1625

Lahrs (Hirvenlahti) 1625

Simon (Hirvenlahti) 1625

Lustin

Lars (Seppälä) 1639

Lutta

Mattz (Vanhamäki) 1646

Mattz Mattss:n (Vanhamäki) 1646

Luukain

Mattz (Syväsmäki) 1641

Niellss (Syväsmäki) 1641

Luukoin

Lars (Vanhala) 1643

Mattz (Vuolinko) 1646

Michell Hinderss:n (Vuolinko) 1646

Lydickein

Peer (Lelkola) 1632

Låckoin

Petter (Seppälä) 1639

Låifisk

Jakob (Rahula) 1638

Lången

(Kirkonkylä) 1629

Långh

Mårten (Hirvensalmi) 1627

Niels (Hirvensalmi) 1627

MAlkuun

Mackoin

Johan (Harjumaa) 1624

Mangalig

Olof (Korpijärvi) 1631

Maninen

Bertell (Istruala) 1628

Christer (Kuitula) 1631

Hindrich (Istruala) 1628

Peer (Kuitula) 1631

Simon (Istruala) 1628

Mannein

Christer (Kuitula) 1631

Ellias (Kuitula) 1631

Thomas (Kuitula) 1631

Manninen

(Väisälä) 1647

Anders (Puttola) 1636

Christer (Väisälä) 1647

Erich (Väisälä) 1647

Hans (Hämeenmäki) 1627

Johan (Hirvensalmi) 1627

Mattz (Väisälä) 1647

Påhl (Väisälä) 1647

Thomas (Puttola) 1636

Martin

Carll (Ihastjärvi) 1628

Lars (Rantakylä) 1638

Peer (Vahvamäki) 1645

Thomas (Vanhamäki) 1647

Matilain

Johan (Ihastjärvi) 1627

Jöran (Ihastjärvi) 1627

Mattz (Ihastjärvi) 1627

Mattilain

Johan (Norola) 1635

Mickoin

Anders (Kovala) 1629

Michell (Korpijärvi) 1631

Molerus

Påhl (Kirkonkylä) 1628

Muinoin

Mattz (Vanhamäki) 1646

Michell Jöranssonn (Vanhamäki) 1646

Olof (Vanhamäki) 1646

Påhl (Vanhamäki) 1646

Myrelein

Olof (Vehmaskylä) 1643

Myrmies

Anders (Seppälä) 1639

Johan (Vehmaskylä) 1644

Påhl (Vehmaskylä) 1644

Staffan (Vehmaskylä) 1643

Staffan (Vanhamäki) 1646

Måilain

Lahrs (Hiirola) 1625

Petter (Hiirola) 1625

Måndoin

Anders (Montola) 1633

Hindrich (Montola) 1633

Jacob (Montola) 1633

Jossep (Montola) 1633

Mattz (Montola) 1633

Mårten (Montola) 1633

Peer (Montola) 1633

NAlkuun

Nerfwin

Johan (Malvaniemi) 1634

Johan (Soikkala) 1640

Lahrs (Malvaniemi) 1634

Mattz (Malvaniemi) 1634

Nickinen

Petter (Närvälä) 1635

Nickolain

Anders (Harjumaa) 1624

Nijroin

Thomas (Monikkala) 1634

Nurho

Mattz (Nurhola) 1635

Sigfredh (Nurhola) 1635

Nyckein

Hindrich (Rantakylä) 1638

Nyckel:n

Lahrs (Norola) 1634

Nykein

Michell (Vuolinko) 1646

Närfwin

Sigfredh (Närvälä) 1635

PAlkuun

Pafwilain

Christer (Vehmaskylä) 1643

Lahrs (Vehmaskylä) 1643

Michell (Alamaa) 1622

Påhl (Alamaa) 1622

Paijain

Mattz (Kotkatvesi) 1632

Paijuin

Jacob (Vanhala) 1643

Jöran (Vanhala) 1643

Peer (Vanhala) 1643

Peer Peerssonn (Vanhala) 1643

Påhl (Pajula) 1635

Pangain

Olof (Vahvamäki) 1645

Parandain

Hans (Haapataipale) 1626

Mattz (Parantala) 1635

Parantain

Adam (Norola) 1635

Parckatin

Anders (Soikkala) 1641

Parckin

Abraham (Parkkila) 1636

Anders (Asila) 1622

Bertell (Marjoniemi) 1633

Christer (Parkkila) 1636

Hans (Väänälä) 1645

Hindrich (Parkkila) 1636

Johan (Parkkila) 1636

Johan (Väänälä) 1645

Lahrs (Parkkila) 1636

Mattz (Parkkila) 1636

Matz (Asila) 1622

Michell (Väänälä) 1645

Påhl (Haukkakorhola) 1626

Påhl (Parkkila) 1636

Thomas (Haukkakorhola) 1626

Thomas (Parkkila) 1636

Parckoin

Simon (Vehmaskylä) 1643

Passain

Lars (Vanhala) 1643

Michell (Vanhala) 1643

Passoin

Johan (Asila) 1623

Mattz (Asila) 1623

Mattz (Kääriälä) 1630

Paunoin

Hindrich (Vanhala) 1643

Pijparin

Johan (Liukkola) 1633

Simon (Liukkola) 1633

Pijsspain

Johan (Rämälä) 1637

Mattz (Rämälä) 1637

Piuckoin

Staffan (Norola) 1635

Pomelia

Anna (Visulahti) 1644

Pryss

Joh (Rantakylä) 1638

Puikoin

Olof (Asila) 1623

Påhl (Asila) 1623

Thomas (Asila) 1623

Pulliain

Abraham (Ihastjärvi) 1628

Anders (Harjumaa) 1623

Bertell (Ihastjärvi) 1628

Erich (Ihastjärvi) 1628

Lahrs (Ihastjärvi) 1628

Mattz (Ihastjärvi) 1628

Mattz (Vuolinko) 1646

Michell (Ihastjärvi) 1628

Pullkin

Bengdt (Asila) 1622

Niells (Asila) 1623

Påhl (Asila) 1622

Påhl (Asila) 1623

Påhl Jacobss:n (Asila) 1623

Puttuin

Simon (Puttola) 1636

Puukoin

Anders (Soikkala) 1640

Johan (Soikkala) 1640

Pyckein

Mattz (Kuitula) 1631

Påhl (Kuitula) 1631

Pyllckoin

Abraham (Seppälä) 1640

Staffan (Seppälä) 1640

Pyllköin

Hindrich (Vehmaskylä) 1644

Mårten (Vehmaskylä) 1644

Pyrhoin

Jacob (Rantakylä) 1638

Pyrhöin

Lahrs (Helppanala) 1626

Sigfredh (Helppanala) 1626

Pårcka

Johan (Pappila) 1648

Pårckain

(Harjumaa) 1625

Påssa

Niels (Pappila) 1648

Päckoin

Christer (Ripatti) 1639

Lars (Merrasmäki) 1634

Påhl (Lelkola) 1632

Sigfredh (Merrasmäki) 1634

Päckurin

Mattz (Vehmaskylä) 1644

Påhl (Vehmaskylä) 1644

Pässoin

Jöran (Visulahti) 1644

Pöijrrj

Olof (Soikkala) 1640

Pöllhö

Johan (Kirkonkylä) 1629

Pöyrj

Christer (Lahnamäki) 1632

RAlkuun

Rachickain

Abraham (Rantakylä) 1638

Påhl (Rantakylä) 1638

Randal:n

Anders (Norola) 1634

Rapiain

Johan (Harjumaa) 1624

Rautiain

Mårten (Hurrila) 1627

Petter (Hurrila) 1627

Repoin

Påhl (Rieppola) 1639

Reppoin

Mattz (Liukkola) 1632

Rijpattin

Thomas (Pöyry) 1637

Rijpattj

Christer (Ripatti) 1638

Cnuth (Ripatti) 1638

Eskell (Hirvensalmi) 1626

Jöran (Ripatti) 1638

Mattz (Hirvensalmi) 1626

Olof (Hirvensalmi) 1626

Peer (Ripatti) 1638

Sigfredh (Ripatti) 1638

Ringin

Niells (Harjumaa) 1624

Petter (Harjumaa) 1624

Petter (Hiirola) 1625

Staffan (Harjumaa) 1624

Rohijain

Lars Aronss:n (Kirkonkylä) 1629

Roukol:n

Johan (Syväsmäki) 1641

Petter (Asila) 1622

Ruhain

Christer (Hämeenmäki) 1627

Ruutin

Bertell (Vuolinko) 1646

Ryttarin

Mattz (Tiusala) 1642

Ryttin

Thomas (Merrasmäki) 1634

Råcka

Allexander (Väärälä) 1643

Råckain

Hindrich (Alamaa) 1622

Rämäin

Johan (Rantakylä) 1638

Thomas (Rantakylä) 1638

Räpoin

Thomas (Monikkala) 1634

SAlkuun

Saikoin

Hindrich (Harjumaa) 1624

Lahrs (Harjumaa) 1624

Saikoinen

Johan (Hiirola) 1625

Sallmel:n

Johan (Salmenkylä) 1641

Sigfredh (Kirkonkylä) 1629

Sigfredh (Rämälä) 1637

Sampas

Lars (Lahnamäki) 1632

Niells (Lahnamäki) 1632

Saxbeck

(Rahula) 1638

Sijskain

Michell (Kähkölä) 1630

Sijskoin

Anders (Siiskola) 1641

Hindrich (Siiskola) 1641

Jacob (Siiskola) 1641

Johan (Siiskola) 1641

Lars (Kääriälä) 1630

Påhl (Väänälä) 1644

Sijtarin

Jöran (Pajula) 1636

Sistin

Mattz (Seppälä) 1639

Smålanader

Mårten (Nurhola) 1635

Spoff

(Soikkala) 1641

Sysmäl:n

Christer (Hirvensalmi) 1627

Simon (Hirvensalmi) 1627

Syssmel:n

Thomas (Pyörnilä) 1623

Säppel:n

Hindrich (Seppälä) 1640

Johan (Seppälä) 1640

Johan (Vehmaskylä) 1644

Lahrs (Seppälä) 1640

Mårten (Kirkonkylä) 1628

Säppä

Lars (Vahvamäki) 1645

Söderström

(Tikkala) 1642

TAlkuun

Tafwilain

Anders (Seppälä) 1639

Peer (Seppälä) 1639

Påhl (Seppälä) 1639

Taipalin

Jöran (Taipale) 1642

Olof (Taipale) 1642

Tantu

Michell (Malvaniemi) 1634

Tarckiain

Cnuth (Anianniemi) 1623

Lahrs (Anianniemi) 1623

Tarssain

Hindrich (Harjumaa) 1624

Telander

Jöran (Hirvensalmi) 1627

Tenhoin

Johan (Vuolinko) 1646

Terf:n

Mattz (Pappila) 1648

Tickain

Erich (Parantala) 1635

Mattz (Harjumaa) 1623

Tijhoin

Påhl (Haahkala) 1625

Tijmoin

Johan (Koskentaipale) 1629

Tiussain

Mattz (Tiusala) 1642

Michell (Häyrylä) 1626

Michell (Tiusala) 1642

Tontin

Christer (Suonsalmi) 1641

Påhl Christersson (Suonsalmi) 1641

Tuchkal:n

And:s (Kyyhkylänniemi) 1630

Johan (Moisio) 1633

Jöran (Moisio) 1633

Tuukain

Hindrich (Olkkolanniemi) 1647

Lahrs (Tuukkala) 1641

Tåfwacka

Anders (Heinälahti) 1626

Påhl (Heinälahti) 1626

Tållpain

Grells (Merrasmäki) 1634

UAlkuun

Uckoin

Bertell (Kynsiensalo) 1632

Christer (Parkkola) 1637

Christer (Ripatti) 1639

Eskell (Ukonniemi) 1642

Giöstaf (Ukonniemi) 1642

Johan (Ukonniemi) 1642

Lars (Harjumaa) 1624

Mårten (Kynsiensalo) 1632

Peer (Kynsiensalo) 1632

Påhl (Ripatti) 1639

Sigfredh (Ripatti) 1639

Uinoin

Simon (Seppälä) 1640

Uttriain

Olof (Väisälä) 1647

VWAlkuun

Wacklin

Erich (Pappila) 1648

Waisain

Peer (Marjoniemi) 1633

Wallckoin

(Vanhala) 1643

Walliackain

Erich (Monikkala) 1634

Wallkoin

Lahrs (Rämälä) 1637

Peer (Tuukkala) 1641

Simon (Rämälä) 1637

Wanhain

Abraham (Vehmaskylä) 1644

Anders (Vanhala) 1642

Christer (Laurikkala) 1632

Christer (Vanhala) 1642

Hindrich (Kaikkola) 1630

Johan (Vehmaskylä) 1644

Peer (Vanhala) 1642

Petter (Laurikkala) 1632

Sigfredh (Vehmaskylä) 1644

Thomas (Vehmaskylä) 1644

Wappoin

Jacob (Vappula) 1645

Wassain

Hindrich (Kirkonkylä) 1629

Williackain

Abraham (Viljakkala) 1647

Lahrs (Väisälä) 1647

Marckus (Vanhamäki) 1646

Sigfredh (Viljakkala) 1647

Williakain

Sigfredh (Vuolinko) 1646

Witziein

Clemeth (Norola) 1635

Wäissein

Mattz (Väisälä) 1647

Simon (Väisälä) 1647

Wänein

Lahrs (Väänälä) 1644

Sigfredh (Väänälä) 1644

Wännel:n

Hans (Väätämänsalmi) 1644

Johan (Väätämänsalmi) 1644

Wännälein

Johan (Kääriälä) 1630

Wässain

Peer (Marjoniemi) 1633

Wässein

Påhl (Olkkolanniemi) 1647

ÅAlkuun

Åikorin

Michell (Rämälä) 1637

Petter (Rämälä) 1637

Ållickain

Ellias (Kirkonkylä) 1629

Eskell (Kirkonkylä) 1629

Johan (Parantala) 1635

Årre

Jacob (Seppälä) 1639

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 680 nimeä

KylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2017