AlkuSavon henkikirjatMikkelin pitaja: henkikirjat1722 → Nimihakemisto

Mikkeli henkikirja 1722

Nimihakemisto


-  A  B  D  F  G  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW  Å 
 -  A  B  D  F  G  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abrah: Johansson (Kyyhkylänniemi) 1496

Abraham (Rahula) 1505

Adam (Ihastjärvi) 1494

Alexander (Vappula) 1513

And:s (Vanhamäki) 1514

Anders (Taipale) 1509

Anders Erichsson (Ohensalo) 1516

Anders Påhlsson (Tikkala) 1510

Anna (Kirkonkylä) 1495

Anna (Kyyhkylänniemi) 1496

Anna Markus Dotter (Rahula) 1505

Axell (Pappila) 1516

Bertill (Ripatti) 1506

Brijta (Kyyhkylänniemi) 1496

Brijta (Suonsalmi) 1508

Carin (Kuitula) 1497

Catharina (Hirvensalmi) 1492

Christer (Ripatti) 1506

Christer (Vuolinko) 1514

Claes (Hiirola) 1491

Cnut (Kirkonkylä) 1495

Cnut Larsson (Monikkala) 1500

Erich (Pyörnilä) 1488

Erich (Kuitula) 1498

Erich (Ripatti) 1506

Erich (Vahvamäki) 1513

Erich (Ohensalo) 1516

Eskiel (Ripatti) 1506

Eskiell (Ukonniemi) 1510

Eskiell Cnutsson (Pöyry) 1504

Grels (Vahvamäki) 1513

Grels Erichsson (Ripatti) 1506

Hans (Tornialanmäki) 1510

Hans Jacobsson (Pöyry) 1504

Hindrich (Rahula) 1505

Hindrich (Tuukkala) 1509

Hindrich (Wanhala) 1510

Hindrich (Ohensalo) 1516

Hindrich (Pappila) 1516

Hindrich Staffanss: (Korpijärvi) 1498

Jacob Bengdtsson (Harjumaa) 1489

Jacob Christersson (Suonsaari) 1507

Johan (Pyörnilä) 1488

Johan (Hirvensalmi) 1492

Johan Hinderss: (Tuukkala) 1509

Johan Mårtenss: (Rieppola) 1506

Jören (Seppälä) 1507

Jören (Wanhala) 1510

Jören Erichsson (Pöyry) 1504

Jören Jörensson (Pursiala) 1503

Jören Påhlsson (Kovala) 1495

Karin (Hirvensalmi) 1492

Karin (Rämälä) 1504

Karin (Syväsmäki) 1509

Lars (Kirkonkylä) 1494

Lars (Norola) 1502

Margreta (Suonsalmi) 1508

Marja (Kyyhkylänniemi) 1496

Marja (Vahvamäki) 1513

Mattz (Hirvensalmi) 1492

Mattz (Pursiala) 1503

Mattz (Tuukkala) 1509

Mattz Jacobsson (Harjumaa) 1489

Mattz Jörensson (Wanhala) 1510

Mattz Michellsson (Väisälä) 1515

Mich:l Olaij (Hirvensalmi) 1492

Michel (Vehmaskylä) 1511

Michell (Kilkki) 1497

Michell (Äkryntaipale) 1516

Måns Eskelsson (Viljakkala) 1516

Måns Johanssons (Ihastjärvi) 1494

Mårten (Korpijärvi) 1498

Mårten Cnutsson (Tornialanmäki) 1510

Mårten Påhlss: (Rieppola) 1506

Mårten Påhlsson (Rieppola) 1506

Mårten Thomass: (Vahvamäki) 1513

Mårthen (Pöyry) 1504

Oloff (Vehmaskylä) 1511

Oloff Ohlssonn (Viljakkala) 1516

Petter (Soikkala) 1507

Petter (Taipale) 1509

Petter (Wanhala) 1510

Petter (Väänälä) 1512

Påhl (Taipale) 1509

Påhl (Tikkala) 1510

Påhl (Väisälä) 1515

Påhl Franttzsson (Taipale) 1509

Påhl Johansson (Pyörnilä) 1488

Påhl Larsson (Monikkala) 1501

Regina (Väisälä) 1515

Samuell (Karstula) 1497

Sigfredh (Kilkki) 1497

Sigfredh (Kuitula) 1497

Sigfredh (Monikkala) 1501

Sigfredh (Pöyry) 1504

Thomas (Hiirola) 1491

Thomas (Hirvensalmi) 1492

Thomas (Puttola) 1503

Thomas Bertilsson (Väänälä) 1512

Thomas Larsson (Väänälä) 1512

Thomas Sigfredsson (Pyörnilä) 1488

AAlkuun

Aickain

Anders (Hiirola) 1491

Bertill (Hiirola) 1491

Hindrich (Hiirola) 1491

Alopeus

Gustaff (Vappula) 1513

Annjain

Johan (Anianniemi) 1488

Anttonen

Michell (Kääriälä) 1496

Peer (Kääriälä) 1496

Arpiain

Mans (Vanhamäki) 1514

Mattz (Vanhamäki) 1514

Arpian

Sigfred (Vanhamäki) 1514

Asickanus

Peer (Kirkonkylä) 1494

Asselain

Hindrich (Suonsaari) 1507

Assickain

Claes (Väärälä) 1511

Hindrich (Harjumaa) 1489

Assickanus

Peer (Norola) 1501

Assilain

(Koskentaipale) 1495

Auf:ickain

Johan (Sairila) 1508

Lars (Harjumaa) 1489

Mattz (Salmenkylä) 1509

BAlkuun

Baas

Petter (Norola) 1502

Beenfors

And:s (Rämälä) 1504

Behm

Elias (Kirkonkylä) 1494

Benfors

Anders (Kirkonkylä) 1495

Bengdtin

Jöns (Ihastjärvi) 1494

Bergen

(Monikkala) 1500

Biörnin

Johan (Kuitula) 1497

Broman

Jacob (Rantakylä) 1505

Brotter

Sigf: (Kirkonkylä) 1494

Brunell

And:s (Rahula) 1505

Busk

And: (Kirkonkylä) 1494

Båck

Påhl (Olkkolanniemi) 1516

DAlkuun

Dahlqvist

Esaias (Rantakylä) 1505

FAlkuun

Falk

L: (Monikkala) 1500

Fiend

Johan Hinr: (Kyyhkylänniemi) 1496

Finne

Mattz (Vehmaskylä) 1512

Oloff (Vehmaskylä) 1512

Frisch

(Pajula) 1502

GAlkuun

Greffwe

Johan (Rieppola) 1506

Peer (Rieppola) 1506

Thomas (Liukkola) 1499

Greijain

Peer (Olkkolanniemi) 1516

HAlkuun

Hackarin

Thomas (Vatila) 1513

Haijain

Hans (Harjumaa) 1490

Haloin

Christer (Harjumaa) 1489

Hindrich (Harjumaa) 1489

Peer Peersson (Harjumaa) 1489

Haloinen

Mattz (Vatila) 1512

Hamalain

Petter (Vanhamäki) 1515

Hamel:

Hans (Ihastjärvi) 1493

Hassain

Anders (Pöyry) 1504

Jören (Pöyry) 1504

Lars (Pöyry) 1504

Hassainen

Simon (Pekkola) 1503

Haukakorhoin

Jören (Kyyhkylänniemi) 1496

Påhl And:ss: (Kyyhkylänniemi) 1496

Haukakoroin

Simon (Anttola) 1487

Heikinen

Påhl (Väänälä) 1512

Heilain

Mattz (Soikkala) 1508

Thomas (Soikkala) 1508

Hilduin

(Vanhamäki) 1514

Hinnin

Matz (Rantakylä) 1505

Hinska

Samuel (Monikkala) 1500

Hiroinen

Bertill (Äkryntaipale) 1516

Hotarij

Lars (Viljakkala) 1515

Huchtiain

Niels (Taipale) 1509

Huppuin

Carll (Kirkonkylä) 1494

Hurij

Hans (Hurrila) 1493

Mårten (Hurrila) 1493

Huttuin

Anders (Harjumaa) 1490

Michel (Rämälä) 1504

Michell (Haapataipale) 1491

Hyrolain

Jonas (Hyyrylä) 1491

Petter (Hyyrylä) 1491

Hyryl:

Lars (Kilkki) 1497

Hyryläin

Jöns (Kilkki) 1497

Hytiein

Lars (Korpijärvi) 1498

Hytiäin

Michell (Vehmaskylä) 1512

Håckain

Hindrich (Harjujärvi) 1490

Hindrich (Vuolinko) 1514

Johan (Hokka) 1493

Johan (Vuolinko) 1514

Johann (Harjujärvi) 1490

Jonas (Harjumaa) 1490

Niels (Vatila) 1512

Peer (Harjujärvi) 1490

Petter (Harjumaa) 1489

Thomas (Harjumaa) 1489

Thomas (Harjumaa) 1490

Thomas (Harjujärvi) 1490

Hångain

Anders (Kilkki) 1497

Christer (Hurrila) 1493

Erich Jörenss: (Hurrila) 1493

Hans (Hirvensalmi) 1492

Johan (Hurrila) 1493

Jören (Hurrila) 1493

Thomas (Hirvensalmi) 1492

Häckain

Samuel (Lahnamäki) 1499

Häckein

Lars (Pajula) 1502

Häckinen

Niels (Monikkala) 1500

Hälpain

Staffan (Helppanala) 1491

Hämäl:

Erich (Alamaa) 1487

Jören (Pursiala) 1503

Mattz (Vatila) 1513

Mårten (Rantakylä) 1505

Thomas (Alamaa) 1487

Hämäläin

Jacob (Ihastjärvi) 1493

Lars (Ihastjärvi) 1493

Niels (Rahula) 1505

Sigfredh (Harjumaa) 1490

Hätarin

Hindrich (Suonsaari) 1507

Höltä

Anders (Vanhamäki) 1514

Michell (Vahvamäki) 1513

IAlkuun

Ihalain

Mattz (Kirkonkylä) 1495

Ikoin

Johan (Väärälä) 1511

JAlkuun

Jemssander

And:s (Sairila) 1508

Jusseroin

Johan (Harjujärvi) 1490

Jåckel:

Johan (Norola) 1501

Samuel (Norola) 1501

Jåckelain

Mattz (Norola) 1501

Jäskeläin

Johan (Wanhala) 1510

KAlkuun

Kackriain

Christer (Harjumaa) 1489

Lars (Kakriala) 1498

Mattz (Harjumaa) 1489

Kahärä

Bertill (Vahvamäki) 1513

Johan (Vahvamäki) 1513

Jören (Vahvamäki) 1513

Påhl (Vahvamäki) 1513

Kaipa

Thomas (Harjumaa) 1490

Kaipiain

Christer (Haapataipale) 1491

Johan (Kaipiala) 1496

Mattz (Kaipiala) 1496

Kaipoin

Lars Larsson (Pietilänlahti) 1502

Kammioin

Bertill (Kaipiala) 1496

Karialain

Johan (Vuolinko) 1513

Karstin

(Rämälä) 1504

Karstoin

Hindrich (Karstula) 1497

Samuell (Karstula) 1497

Kilcki

Lars (Vuolinko) 1513

Kilckij

Petter (Kilkki) 1497

Kirial:

Michel (Seppälä) 1506

Kirial:s

Mattz (Hirvensalmi) 1492

Påhl (Hirvensalmi) 1492

Simon (Hirvensalmi) 1492

Kompa

Anders (Kuitula) 1498

Mattz (Kuitula) 1498

Kuf:ain

Hindrich (Rämälä) 1504

Sigfredh (Wanhala) 1510

Kufwa

Michell (Seppälä) 1506

Kufwain

Anders (Wanhala) 1510

Jacob (Wanhala) 1510

Mattz (Liukkola) 1499

Petter (Liukkola) 1499

Påhl (Korpijärvi) 1498

Kuituin

Johan (Kuitula) 1497

Michel (Kuitula) 1497

Peer (Kuitula) 1497

Påhl (Kuitula) 1497

Sigfredh (Kuitula) 1497

Kurckij

Elias (Siiskola) 1508

Kurf:itz

Mattz (Soikkala) 1508

Kurki

Simon (Pekkola) 1503

Thomas (Pekkola) 1503

Kurkij

Jören (Pekkola) 1503

Kåf:ain

Mattz (Harjumaa) 1489

Kåfwain

Erich (Kirkonkylä) 1495

Johan (Harjumaa) 1488

Sigfredh (Harjumaa) 1488

Kåickalain

Påhl (Visulahti) 1512

Kåif:istoin

Jacob (Rahula) 1505

Johan (Rahula) 1505

Kåikalain

Anders (Norola) 1501

Kåity

Christer (Hirvenlahti) 1491

Kåmpa

Christer (Lahnamäki) 1499

Johan (Lahnamäki) 1499

Marten (Lahnamäki) 1499

Mattz (Lahnamäki) 1499

Kåndinen

Petter (Montola) 1500

Kårhoin

Eskiell (Kyyhkylänniemi) 1496

Jacob (Hirvenlahti) 1491

Petter (Marjoniemi) 1500

Kächkoin

Jacob (Kirkonkylä) 1495

Käckoin

Dawidh (Kekkola) 1498

Hans (Kekkola) 1498

Lars (Kekkola) 1498

Mattz (Kekkola) 1498

Petter (Vuolinko) 1514

Käiturij

Simon (Liukkola) 1499

Kämpij

Anders (Hämeenmäki) 1493

Brussius (Hämeenmäki) 1493

Sigfred (Hämeenmäki) 1493

Käriäin

Adam (Harjumaa) 1489

Anders (Laurikkala) 1499

Hindrich (Harjumaa) 1489

Hindrich (Vehmaskylä) 1511

Jacob (Laurikkala) 1499

Johan (Vehmaskylä) 1511

Jören (Kääriälä) 1496

Lars (Harjumaa) 1489

Lars (Kääriälä) 1496

Mattz (Kääriälä) 1496

Mattz (Suonsaari) 1507

Mårten (Seppälä) 1506

Petter (Harjumaa) 1489

Petter (Suonsaari) 1507

Käriämes

Simon (Suonsalmi) 1508

Käriämies

Grels (Suonsalmi) 1509

LAlkuun

Ladickain

Johan (Rantakylä) 1505

Michell (Vehmaskylä) 1511

Sigfredh (Alamaa) 1487

Laduckain

Påhl (Tikkala) 1510

Laihinen

Hindrich (Pappila) 1516

Laitin

Hindrich (Seppälä) 1507

Peer (Pyörnilä) 1488

Petter Peersson (Joutsniemi) 1494

Laitinen

Hindrich (Kotkatvesi) 1499

Jören (Laitiala) 1499

Petter (Kotkatvesi) 1499

Petter (Ohensalo) 1516

Lamain

Christer (Hirvensalmi) 1493

Petter (Kyyhkylänniemi) 1496

Lambain

And:s (Seppälä) 1506

Erich Ersson (Asila) 1487

Mattz (Asila) 1487

Påhl (Asila) 1487

Lambin

Anders (Visulahti) 1512

Johan (Koskentaipale) 1495

Lambinen

Erich (Vehmaskylä) 1511

Påhl (Asila) 1487

Påhl (Parkkila) 1503

Lappal:

Jonas (Korpijärvi) 1498

Launiain

Erich (Hiirola) 1490

Laurickain

Anders (Harjumaa) 1488

Hindrich (Harjumaa) 1489

Påhl (Harjumaa) 1489

Laurikain

Bertill (Harjumaa) 1490

Lejonberg

(Kirkonkylä) 1494

Lijkain

Christer (Ruokola) 1505

Lillius

(Parantala) 1502

Liuckoin

Eskiell (Syväsmäki) 1509

Lars (Hirvenlahti) 1493

Liukoin

Christer (Hirvenlahti) 1491

Grels (Hirvenlahti) 1491

Hindrich (Hirvenlahti) 1491

Hindrich (Hirvenlahti) 1493

Hindrich (Närvälä) 1502

Johan (Hirvenlahti) 1491

Johan (Syväsmäki) 1509

Jören (Hirvenlahti) 1493

Michell (Pyörnilä) 1488

Olof (Hirvenlahti) 1491

Simon (Harjumaa) 1489

Liukonen

Mårten (Vuolinko) 1513

Luckoin

And:s (Kirkonkylä) 1495

Lutta

Mattz (Vanhamäki) 1514

Luukoin

Lars (Wanhala) 1510

Lykain

Sigf: (Asila) 1487

Låcka

Joren (Soikkala) 1507

Låipa

Karin (Hirvensalmi) 1492

Låkoinen

Peer (Vehmaskylä) 1511

Lång

(Kirkonkylä) 1495

Långh

Martin (Kirkonkylä) 1495

Läskinen

Grels (Wanhala) 1510

MAlkuun

Mackoin

Johan (Harjumaa) 1489

Mangoin

Adam (Hiirola) 1490

Mangolain

Lars (Korpijärvi) 1498

Maninen

Hind: (Hirvensalmi) 1492

Niels (Hirvensalmi) 1492

Mannin

Bertill (Istruala) 1494

Christer (Kuitula) 1497

Elias (Kuitula) 1498

Erich (Väisälä) 1515

Eskiell (Puttola) 1503

Hans (Hurrila) 1493

Hindrich (Hirvensalmi) 1492

Jacob (Häyrylä) 1492

Jacob (Puttola) 1503

Johan (Hirvensalmi) 1492

Margareta (Hirvensalmi) 1492

Mattz (Väisälä) 1515

Olof (Ohensalo) 1516

Peer (Kuitula) 1497

Petter (Lelkola) 1499

Simon (Istruala) 1494

Staffan (Kuitula) 1498

Thomas (Kuitula) 1498

Thomas (Väisälä) 1515

Manninen

Erich (Vanhamäki) 1514

Påhl (Vanhamäki) 1514

Martin

Carll (Ihastjärvi) 1493

Christer (Vahvamäki) 1513

Erich (Vanhamäki) 1515

Oloff (Vanhamäki) 1515

Petter (Vahvamäki) 1513

Simon (Vahvamäki) 1513

Marttin

Thomas (Rantakylä) 1505

Matilain

Jacob (Pietilänlahti) 1502

Johan (Ihastjärvi) 1493

Mattz (Ihastjärvi) 1493

Mollerus

Catharina (Kirkonkylä) 1494

Påhl (Kirkonkylä) 1494

Stjna (Kirkonkylä) 1494

Muinoin

Eskiell (Vanhamäki) 1515

Mårten (Vanhamäki) 1515

Muinonen

Anders (Vanhamäki) 1514

Lars (Vanhamäki) 1514

Staffan (Vanhamäki) 1514

Murdo

Mattz (Kirkonkylä) 1495

Murdoin

Michell (Harjumaa) 1489

Myremes

Abraham (Vehmaskylä) 1512

Myryläin

Johan (Vehmaskylä) 1511

Myrämies

Anders (Seppälä) 1506

Staffan (Vehmaskylä) 1511

Måijlain

Lars (Hiirola) 1490

Petter (Hiirola) 1490

Påhl (Hiirola) 1490

Måndoin

Anders (Montola) 1500

Hindrich (Montola) 1500

Mattz (Montola) 1500

Mårten (Montola) 1500

NAlkuun

Nordberg

(Rämälä) 1504

Nurhoin

Påhl (Nurhola) 1502

Sigfred (Nurhola) 1502

Nykein

Hindrich (Parantala) 1502

Johan (Norola) 1501

Lars (Norola) 1501

Petter (Korpijärvi) 1498

Nykeinen

Michell (Vuolinko) 1514

Nyroin

Thomas (Monikkala) 1500

Närf:ein

Mattz (Närvälä) 1502

Sigfredh (Ukonniemi) 1510

Närf:äin

Johan (Soikkala) 1508

Närfwin

Johan (Malvaniemi) 1501

Lars (Malvaniemi) 1501

Lars Johansson (Malvaniemi) 1501

Mattz (Malvaniemi) 1501

PAlkuun

Packoin

Oloff (Monikkala) 1501

Paf:elain

Påhl (Vehmaskylä) 1511

Thomas (Vehmaskylä) 1511

Paf:ilain

Michell (Alamaa) 1487

Påhl (Alamaa) 1487

Pahlain

Erich (Rämälä) 1504

Jacob Cnutss: (Vatila) 1513

Thomas (Riittilä) 1505

Paijanen

Mattz (Taipale) 1509

Paijuin

Abraham (Pajula) 1502

Jacob (Wanhala) 1510

Mattz (Wanhala) 1510

Niels (Harjumaa) 1489

Petter (Wanhala) 1510

Simon (Pajula) 1502

Palain

Erich (Taipale) 1509

Parandain

Adam (Norola) 1502

Mattz (Norola) 1502

Parckin

Anders (Asila) 1487

Lars (Parkkila) 1503

Michell (Asila) 1487

Peer (Haukkakorhola) 1491

Påhl (Haukkakorhola) 1491

Påhl (Marjoniemi) 1500

Thomas (Haukkakorhola) 1491

Thomas (Marjoniemi) 1500

Parckinen

Anders (Norola) 1501

Hans (Wanhala) 1510

Parkattin

Anders (Norola) 1502

Anders (Sairila) 1508

Parkin

Abraham (Parkkila) 1503

Elias (Parkkila) 1503

Hindrich (Parkkila) 1503

Johan (Anttola) 1487

Johan (Parkkila) 1503

Lars (Parkkila) 1503

Mattz (Parkkila) 1503

Parkinen

Jören (Rämälä) 1504

Påhl (Rämälä) 1504

Pasain

Petter Andersson (Marjoniemi) 1500

Passain

Jacocb (Wanhala) 1511

Michell (Wanhala) 1511

Niels (Wanhala) 1511

Passoin

Cnuth (Kirkonkylä) 1494

Hind: (Kirkonkylä) 1494

Mattz (Asila) 1488

Påhl (Anttola) 1487

Passonen

Anders (Vehmaskylä) 1511

Passosin

Petter (Kääriälä) 1496

Pawilain

Johan (Norola) 1501

Payunen

Peer (Alamaa) 1487

Peckain

Mattz (Monikkala) 1501

Sigfredh (Monikkala) 1501

Pejuin

Jacob Jörensson (Wanhala) 1510

Peurö

Carll (Hirvensalmi) 1492

Pijparin

Christer (Liukkola) 1499

Pijspain

Johan (Rämälä) 1504

Pijsspain

Mattz (Kirkonkylä) 1495

Piltzer

Johan (Rahula) 1505

Pirhoin

Jacob (Rantakylä) 1505

Piskoin

Peer (Vanhamäki) 1514

Pjparin

Lars (Liukkola) 1499

Pomelia

Anna (Visulahti) 1512

Pucko

Anders (Soikkala) 1507

Johan (Soikkala) 1507

Sigfredh (Kilkki) 1497

Puickoin

Thomas (Asila) 1488

Puikoin

Staffan (Norola) 1502

Pulckin

Bengdt (Asila) 1488

Mattz (Asila) 1488

Peer MattssA: (Asila) 1488

Påhl (Asila) 1487

Påhl (Asila) 1488

Pulkin

Påhl Jacobsson (Asila) 1488

Pulliain

Abraham (Anttola) 1487

Erich (Ihastjärvi) 1494

Jacob (Ihastjärvi) 1494

Mattz (Vuolinko) 1514

Peer (Ihastjärvi) 1494

Påhl (Ihastjärvi) 1494

Pullian

Bertill (Vanhamäki) 1514

Pyckein

Erich (Kuitula) 1497

Hindrich (Vehmaskylä) 1512

Pykein

Christer (Koskentaipale) 1495

Pylckein

Mårten (Vehmaskylä) 1511

Pynnin

Bertill (Pyörnilä) 1488

Pyrhein

Sigfredh (Helppanala) 1491

Pyy

Joseph (Kilkki) 1497

Pårcka

(Harjumaa) 1490

Påssa

Hans (Kirkonkylä) 1495

Niels (Kirkonkylä) 1495

Päckoin

Christer (Ripatti) 1506

Påhl (Vehmaskylä) 1511

Pöllho

Johan (Kirkonkylä) 1495

Pöyry

Oloff (Soikkala) 1508

RAlkuun

Rahickain

Abraham (Rantakylä) 1505

Rapiain

Johan (Harjumaa) 1489

Rassain

Michell (Väänälä) 1512

Peer (Anttola) 1487

Rassainen

Jören (Sairila) 1508

Rauta

Christer (Hämeenmäki) 1493

Rautia

Mårten (Hämeenmäki) 1493

Peer (Hämeenmäki) 1493

Relander

Anders (Hirvensalmi) 1493

Isach (Hirvensalmi) 1493

Jören (Hirvensalmi) 1493

Rijpatij

Christer (Ripatti) 1505

Mattz (Ripatti) 1505

Peer (Ripatti) 1505

Thomas (Ripatti) 1505

Ripati

Abraham (Hirvensalmi) 1492

Eskiell (Hirvensalmi) 1492

Oloff (Hirvensalmi) 1492

Ripatij

Cnut (Ripatti) 1506

Påhl (Ripatti) 1506

Ripattin

Grels (Pöyry) 1504

Mattz (Pöyry) 1504

Simon (Pöyry) 1504

Rippati

Johan (Kilkki) 1497

Riska

Påhl (Soikkala) 1508

Rittonen

Michell (Lahnamäki) 1499

Rohjain

Lars Aronss: (Kirkonkylä) 1495

Rutu

Bertill (Vuolinko) 1514

Brijta (Vuolinko) 1514

Thomas (Vuolinko) 1514

Ruåkol:

Peer (Asila) 1487

Ryngäin

Petter (Hiirola) 1490

Rytin

Thomas (Monikkala) 1501

Råikonen

Johan (Kirkonkylä) 1495

Räpoin

Påhl (Rieppola) 1506

SAlkuun

Saickoin

Hindrich (Harjumaa) 1490

Johan (Harjumaa) 1490

Sallmelain

Abraham (Salmenkylä) 1509

Sampas

Bertill (Lahnamäki) 1499

Lars (Lahnamäki) 1499

Saxberh

(Rahula) 1505

Sijtar

Johan (Harjumaa) 1490

Siskoin

Anders (Kyyhkylänniemi) 1496

Anders (Siiskola) 1508

Johan (Siiskola) 1508

Lars (Kääriälä) 1497

Mattz (Siiskola) 1508

Michell (Kyyhkylänniemi) 1496

Pahl (Väänälä) 1512

Påhl (Väänälä) 1512

Sjtar

Christ:r Christerss: (Pajula) 1502

Smålender

Mårten (Nurhola) 1502

Spaff

(Soikkala) 1508

Stierneschantz

(Anttola) 1487

Syssmäl:

Jören (Hirvensalmi) 1492

Mårten (Hirvensalmi) 1492

Simon (Hirvensalmi) 1492

Syssmäläin

Lars (Pyörnilä) 1488

Säissoin

Jören (Soikkala) 1508

Säppä

Lars (Vahvamäki) 1513

Säppäl:

Petter (Väänälä) 1512

Säppäläin

Johan (Haukkakorhola) 1491

Johan (Seppälä) 1507

Johan (Suonsaari) 1507

Lars (Seppälä) 1507

Peer (Seppälä) 1507

Petter (Seppälä) 1507

TAlkuun

Taif:alantj

Thomas (Marjoniemi) 1500

Taif:alanttij

And:s (Seppälä) 1507

Michell (Seppälä) 1507

Påhl (Seppälä) 1507

Taipalain

Jören (Taipale) 1509

Oloff (Taipale) 1509

Påhl (Haapataipale) 1491

Tanttu

Adam (Vanhamäki) 1515

And:s (Vanhamäki) 1515

Sigfredh (Malvaniemi) 1501

Tarf:ain

Jacob (Pappila) 1516

Mattz (Pappila) 1516

Tarf:oin

Jacob (Seppälä) 1506

Petter (Norola) 1501

Tarkiain

Johan Cnutss: (Anianniemi) 1488

Lars (Sairila) 1508

Tarssain

Hindrich (Harjumaa) 1490

Tickain

Mattz (Harjumaa) 1488

Påhl (Harjumaa) 1488

Tijhoin

Påhl (Haahkala) 1491

Tijmoin

Johan (Koskentaipale) 1495

Tillickain

Erich (Monikkala) 1500

Tiussain

Johan (Tiusala) 1509

Michell (Häyrylä) 1492

Michell (Tiusala) 1509

Peer (Häyrylä) 1492

Tjhoin

Jacob Ersson (Suonsaari) 1507

Tryske

Cnuth (Pekkola) 1503

Tuchkailain

Johan (Kyyhkylänniemi) 1496

Tuchkain

Hindrich (Olkkolanniemi) 1516

Tuchkalain

Anders (Kyyhkylänniemi) 1496

Johan (Vuolinko) 1514

Tuukain

Lars (Tuukkala) 1509

Tåif:acka

And:s (Heinälahti) 1491

Påhl (Heinälahti) 1491

Tåif:ackain

Påhl (Kyyhkylänniemi) 1496

Tåpin

(Harjumaa) 1490

Tåricka

Johann (Soikkala) 1507

Simon (Soikkala) 1507

Tårnioin

Sigfredh (Soikkala) 1508

Tänttin

Erich (Suonsalmi) 1508

Törne

Joh: (Heinälahti) 1491

UAlkuun

Uckoin

Anders (Kynsiensalo) 1498

Bertil (Kynsiensalo) 1498

Christer (Parkkola) 1503

Erich (Kynsiensalo) 1498

Erich (Parkkola) 1503

Mattz (Kynsiensalo) 1498

Mårten (Kynsiensalo) 1498

Petter (Kotkatvesi) 1498

Sigfred (Ripatti) 1506

Uttriain

Olof (Väisälä) 1515

VWAlkuun

Walckoin

Lars (Rämälä) 1504

Påhl (Rämälä) 1504

Waldoin

Bertill (Pyörnilä) 1488

Walliakain

Anders (Monikkala) 1500

Erich (Monikkala) 1500

Niels (Monikkala) 1500

Wanain

Anders (Norola) 1501

Wanhain

Anders (Vehmaskylä) 1511

Christer (Laurikkala) 1499

Hindrich (Kaikkola) 1497

Hindrich (Vehmaskylä) 1511

Johan (Wanhala) 1510

Johan (Vehmaskylä) 1511

Welåinen

Christer (Lahnamäki) 1499

Mattz (Lahnamäki) 1499

Williak:n

Oloff (Vanhamäki) 1514

Williaka

Marg: (Viljakkala) 1515

Sigf: (Viljakkala) 1515

Williakain

Sigf. (Vuolinko) 1513

Wittikain

Johan (Lahnamäki) 1499

Mårten (Lahnamäki) 1499

Wäissein

Christer (Ihastjärvi) 1494

Hindrich (Väisälä) 1515

Mattz (Ihastjärvi) 1494

Mattz (Väisälä) 1515

Wäissen

Oloff (Väisälä) 1515

Simon (Väisälä) 1515

Wäissäin

Johan (Harjumaa) 1489

Wänäin

Lars (Väänälä) 1512

Mattz (Väänälä) 1512

Wänäl:

Johan (Väätämänsalmi) 1512

Petter (Väätämänsalmi) 1512

Wänänen

Lars (Tiusala) 1509

ÅAlkuun

Ålckoin

Eskiell (Seppälä) 1507

Johan (Parantala) 1502

Johan (Rämälä) 1504

Ållickain

Mattz (Vatila) 1512

Årre

Jacob (Seppälä) 1506

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 688 nimeä

KylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2017