AlkuSavon henkikirjatPieksämäen pitaja: henkikirjat1711 → Nimihakemisto

Pieksämäki henkikirja 1711

Nimihakemisto


-  A  C  D  E  F  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW  Y  Å 
 -  A  C  D  E  F  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW  Y  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders (Hankamäki) 1660

Anders Christersson (Virmasniemi) 1672

Anders Mattss: (Nikkarila) 1666

Arfwedh Erichssonn (Längelmäki) 1664

Arfwedh Grellss: (Häkkilä) 1660

Bertell (Pyhitty) 1667

Bertell (Venetmäki) 1672

Christer (Pyhitty) 1667

Christer Thomassonn (Pyhitty) 1667

Christina (Kärkkäälä) 1663

Christina Danielsd:r (Pappila) 1673

Claes Claessonn (Pappila) 1673

Dominicus (Vehmaiskylä) 1671

Ellias (Häkkilä) 1660

Erich Erichssonn (Valkeamäki) 1671

Erich Hanssonn (Haukivuori) 1661

Erich Staffanssonn (Kärkkäälä) 1663

Eskell Hinderssonn (Haukivuori) 1661

Hindrich (Häkkilä) 1660

Hindrich (Haukivuori) 1661

Hindrich (Vilhula) 1671

Hindrich (Väisälä) 1672

Hindrich Eskellssonn (Väisälä) 1672

Hindrich Hinderss:n (Kirkonkylä) 1663

Hindrich Schwantess:n (Häkkilä) 1660

Johan (Pyhitty) 1667

Johan (Rummukka) 1668

Johan (Valkeamäki) 1671

Johan (Väisälä) 1672

Johan Johansson (Väisälä) 1672

Johan Michellssonn (Haukivuori) 1660

Jossep (Surnunmäki) 1668

Jöran (Kirkonkylä) 1663

Lahrs (Jäppilä) 1662

Lahrs (Längelmäki) 1664

Lahrs (Surnunmäki) 1668

Lahrs (Suolivesi) 1669

Lahrs Michellssonn (Liedemäki) 1665

Lahrs Peerssonn (Hankamäki) 1660

Lahrs Thomassonn (Pyhitty) 1667

Malin (Kirkonkylä) 1663

Mattz Hindersson (Vilhula) 1671

Mattz Ohlssonn (Nykälä) 1667

Michell Bertellsson (Pyhitty) 1667

Michell Michellss (Suontientaipale) 1669

Mårten (Hällinmäki) 1659

Niells (Suolivesi) 1669

Niellss (Vilhula) 1671

Nielss (Kärkkäälä) 1663

Olof (Kylmämäki) 1664

Olof (Längelmäki) 1665

Olof (Virmasniemi) 1672

Olof Grellssonn (Hankamäki) 1660

Olof Peersson (Venettekemäranta) 1672

Oloff (Haukivuori) 1661

Peer (Vanaja) 1672

Peer Niellsson (Hietamäki) 1659

Peer Peerssonn (Häkkilä) 1660

Peer Staffanssonn (Suolivesi) 1669

Petter (Haukivuori) 1661

Petter Grellssonn (Kärkkäälä) 1663

Petter Thomassonn (Hankamäki) 1660

Pohl (Kirkonkylä) 1663

Påhl (Kutumäki) 1664

Påhl (Markkala) 1666

Påhl Erichssonn (Suontientaipale) 1669

Påhl Jacobsson (Vilhula) 1671

Påhl Jönss (Surnunmäki) 1668

Samuell Erichssonn (Jauhomäki) 1662

Samuell Johanssonn (Kirkonkylä) 1663

Simon (Vilhula) 1671

Simon Johansson (Pappila) 1673

Staffan (Liedemäki) 1665

Staffan (Pyhitty) 1667

Staffan Johansson (Valkeamäki) 1671

Staffan Staffansson (Suolivesi) 1669

Thomas (Pyhitty) 1667

Thomas (Venettekemäranta) 1672

Thomas Thomassonn (Rummukka) 1668

Wändela (Pappila) 1673

AAlkuun

Ainel:n

Hindrich (Pyhitty) 1667

Michell (Pyhitty) 1667

Allckoin

Johan (Haukivuori) 1661

Thomas Thomass:n (Haukivuori) 1661

Assickain

Grells (Vanaja) 1672

Assp

Anders (Pyhitty) 1667

Aufwickain

Jöran (Häkkilä) 1660

CAlkuun

Colanus

Claes (Pappila) 1673

Coulemain

Erich (Utriala) 1670

DAlkuun

Dafwitzain

Peer (Maavesi) 1666

Dawitzain

Bengdt (Längelmäki) 1665

Erich (Längelmäki) 1665

Jochim (Längelmäki) 1665

Lahrs (Längelmäki) 1665

Nielss (Längelmäki) 1665

Olof (Längelmäki) 1665

Petter (Längelmäki) 1665

EAlkuun

E:a

Anders Koufwackain (Sikosaari) 1670

FAlkuun

Fridland:

Niels (Pöyhölä) 1667

Fridlander

Ellias (Pyhitty) 1667

Jossep (Pyhitty) 1667

Fårssm:n

And:s (Haukivuori) 1661

Jacob (Haukivuori) 1661

HAlkuun

Haloin

Hemmingh (Kuvansi) 1664

Mattz (Kuvansi) 1664

Mattz (Liedemäki) 1665

Mattz (Maavesi) 1666

Thomas (Maavesi) 1666

Hamalein

Johan (Hietamäki) 1659

Hennien

Hindrich (Hankamäki) 1660

Heulä

Jöran (Pitkäsmäki) 1668

Hillduin

Jöran (Tikkalanmäki) 1670

Lahrs (Tikkalanmäki) 1670

Hischanius

Peer (Haukivuori) 1661

Hurskain

Lahrs (Pyhitty) 1667

Huskain

Mattz (Valkeamäki) 1671

Huskoin

Lahrs (Ihalainen) 1662

Huttuin

Anders (Siikamäki) 1669

Daniell (Siikamäki) 1669

Erich (Siikamäki) 1669

Påhl (Siikamäki) 1669

Thomas (Siikamäki) 1669

Hynnnen

Olof (Kosolansaari) 1663

Hytylein

Lahrs (Hällinmäki) 1660

Håckainen

Hindrich (Hällinmäki) 1659

Hårwa

Cnuth (Haukivuori) 1661

Häckin

Anders (Häkkilä) 1660

Daniell (Pyhäjärvi) 1668

Hindrich (Häkkilä) 1660

Ifwar (Häkkilä) 1660

Johan (Suonenjoki) 1669

Lahrs (Pyhäjärvi) 1668

Mattz Johanssonn (Suonenjoki) 1669

Olof (Kähkölä) 1663

Hämmäl:n

Erich (Haukivuori) 1661

Petter (Haukivuori) 1661

Hämäl:n

Peer (Vilhula) 1671

Hämälein

Mattz (Längelmäki) 1665

Mattz (Sauvomäki) 1669

Hänninen

Erich (Maavesi) 1666

Lahrs (Vanaja) 1672

IAlkuun

Ickoin

Erich (Valkeamäki) 1671

Lahrs (Valkeamäki) 1672

Oloff (Valkeamäki) 1672

Ingin

Johan (Pyhitty) 1667

Påhl (Pyhitty) 1667

JAlkuun

Janhuin

Erich (Maavesi) 1666

Hindrich (Sauvomäki) 1669

Johan (Hällinmäki) 1660

Lahrs (Surnunmäki) 1668

Mattz (Maavesi) 1666

Olof (Maavesi) 1666

Peer (Pappila) 1673

Jämssäin

Anderss (Häkkilä) 1660

Mattz (Häkkilä) 1660

Jäppin

Hindrich Johanssonn (Kukkola) 1663

Jacob (Jäppilä) 1662

Johan (Tikkalanmäki) 1670

Oloff (Jäppilä) 1662

KAlkuun

Kackin

Johan (Pieksämäki) 1668

Kaipain

Anders (Vehmaiskylä) 1671

Mattz (Tikkalanmäki) 1670

Olof (Tikkalanmäki) 1670

Påhl (Hällinmäki) 1659

Kandain

Hindrich (Kantala) 1664

Jochim (Kantala) 1664

Lahrs (Hällinmäki) 1659

Lars (Väisälä) 1673

Mattz (Kantala) 1664

Peer (Hällinmäki) 1659

Kapoin

Giöstaf (Längelmäki) 1664

Hindrich (Längelmäki) 1664

Karialain

Johan (Tyyrinmäki) 1670

Kaupin

Staffan (Valkeamäki) 1671

Kimarin

Jöran (Haukivuori) 1661

Kinnuin

Peer (Suontientaipale) 1669

Kuckoin

Erich (Liedemäki) 1665

Peer (Käpysalo) 1664

Petter (Käpysalo) 1664

Kurwitz

Arfwedh (Karjala) 1663

Niells (Karjala) 1663

Kuutin

Michell (Nuutila) 1664

Kåntin

Lahrs (Suonenjoki) 1669

Olof (Kärkkäälä) 1663

Simon (Suonenjoki) 1669

Kårhoin

Christer (Liedemäki) 1665

Petter (Markkala) 1666

Simon (Liedemäki) 1665

LAlkuun

Laitin

Bertell (Hällinmäki) 1659

Claes (Jauhomäki) 1662

Johan (Jauhomäki) 1662

Mattz (Jauhomäki) 1662

Lappi

Hindrich (Suontientaipale) 1669

Lehmo

Peer (Maavesi) 1666

Leikas

Jacob (Kantala) 1664

Lahrss (Kantala) 1664

Marckus (Kantala) 1664

Niells (Kantala) 1664

Lijkain

Johan (Valkeamäki) 1671

Thomas (Valkeamäki) 1671

Linduin

Oloff (Valkeamäki) 1671

Peer (Valkeamäki) 1671

Petter (Valkeamäki) 1671

Lipero

Johan Peerss:n (Kirkonkylä) 1662

Lyra

Hindrich (Kirkonkylä) 1663

Lytin

Hindrich Hinderss:n (Suontientaipale) 1669

Läskin

Sigfredh (Jäppilä) 1662

MAlkuun

Mackoin

Johan (Herrala) 1660

Olof (Herrala) 1660

Malldoin

Niells (Hulkkola) 1662

Manin

Dafwidh (Kirkonkylä) 1662

Maninen

Hans (Hällinmäki) 1660

Mårten (Hällinmäki) 1660

Manninen

And:s (Hällinmäki) 1660

Eskell (Hällinmäki) 1659

Lahrs (Vanaja) 1672

Oloff (Hällinmäki) 1659

Påhl (Hällinmäki) 1659

Påhl (Vanaja) 1672

Thomas (Vanaja) 1672

Marckain

Arfwedh (Luukkola) 1665

Bengdt (Vehmaiskylä) 1671

Eskell (Luukkola) 1665

Eskell (Pieksämäki) 1668

Eskell (Vehmaiskylä) 1671

Hindrich Lahrsson (Siikamäki) 1669

Johan (Hankamäki) 1660

Johan (Liedemäki) 1665

Johan (Oittila) 1667

Lahrs (Siikamäki) 1669

Michell (Vehmaiskylä) 1671

Olof (Siikamäki) 1669

Olof (Suontientaipale) 1669

Peer (Suontientaipale) 1669

Peer Peersson (Siikamäki) 1669

Mardikain

Eskell (Markkala) 1666

Peer (Markkala) 1666

Matilain

Påhl (Armisvesi) 1659

Staffan (Armisvesi) 1659

Mickoin

Peer (Haukivuori) 1662

Staffan (Haukivuori) 1662

Mockin

Hindrich Hinderss (Väisälä) 1673

Johan (Väisälä) 1673

Molander

Claes (Pappila) 1673

Måhlain

Petter (Haukivuori) 1661

Påhl (Haukivuori) 1661

Måndoin

Hans (Maavesi) 1666

Jacob (Maavesi) 1666

NAlkuun

Nenno

Mattz (Liedemäki) 1665

Nenoin

Mattz (Pöyhölä) 1667

Niells (Pöyhölä) 1667

Nickoin

Johan (Haukivuori) 1662

Nickolain

Lahrs (Hällinmäki) 1659

Mattz (Hällinmäki) 1659

Michell (Hällinmäki) 1659

Petter (Hällinmäki) 1659

Niskain

Johan (Liedemäki) 1665

Nyckein

Daniell (Neuvola) 1666

Hindrich (Haukivuori) 1661

Johan (Häkkilä) 1660

Lahrs (Pohjalahti) 1668

Michell (Pitkäsmäki) 1668

Påhl (Nykälä) 1667

Nyssain

Hindrich (Kähkölä) 1663

Lahrs (Suontientaipale) 1669

Nyssoin

Anders (Kukkola) 1663

Nänoin

Mattz (Kutumäki) 1664

Peer (Kutumäki) 1664

Sigfredh (Kutumäki) 1664

PAlkuun

Pallkin

Mattz (Virtasalmi) 1672

Parfwiain

Erich (Tyyrinmäki) 1670

Pernain

Hindrich (Pyhitty) 1667

Pisspain

Johan (Kirkonkylä) 1663

Puhackain

Sigfredh (Hällinmäki) 1659

Pulliain

Arfwedh (Maavesi) 1666

Erich (Maavesi) 1666

Olof Peerssonn (Maavesi) 1666

Peer (Maavesi) 1666

Thomas (Maavesi) 1666

Pullkin

Adam (Tikkalanmäki) 1670

Påhl (Längelmäki) 1665

Påhl (Tikkalanmäki) 1670

Sigfredh (Längelmäki) 1665

Purain

Hindrich (Virtasalmi) 1672

Putkin

Arfwedh (Kirkonkylä) 1663

Lahrs (Kirkonkylä) 1663

Peer (Tikkalanmäki) 1670

Påhl (Tikkalanmäki) 1670

Putkinen

Petter (Surnunmäki) 1668

Puttkin

Anders (Vehmaiskylä) 1671

Erich (Tikkalanmäki) 1670

Lahrs (Vehmaiskylä) 1671

Mattz (Surnunmäki) 1668

Mattz (Virtasalmi) 1672

Niells (Virtasalmi) 1672

Påhl (Vehmaiskylä) 1671

Puttkinen

Peer (Sianjalka) 1670

Sigfredh (Kutumäki) 1664

Pöyhein

Petter (Haukivuori) 1661

RAlkuun

Rijpin

Hindrich (Valkeamäki) 1671

Rissa

Bengdt (Pappila) 1673

Rissain

Bengdt (Jäppilä) 1662

Sigfredh (Jäppilä) 1662

Roumuin

Johan (Maavesi) 1665

Mattz (Maavesi) 1665

Olof (Maavesi) 1665

Rytin

Michell (Valkeamäki) 1671

Råpoin

Mårten (Sarkaniemi) 1669

SAlkuun

Sacko

Hindrich (Kukkola) 1663

Schulptorius

Jöran (Kirkonkylä) 1663

Sijckain

Olof (Virtasalmi) 1672

Påhl (Kuvansi) 1664

Sijkain

Johan (Kukkola) 1663

Johan Jöranss:n (Tikkalanmäki) 1670

Jöran (Tikkalanmäki) 1670

Sussanna (Tikkalanmäki) 1670

Sijkoin

Jöran (Längelmäki) 1665

Lahrs (Längelmäki) 1665

Sormuin

Johan (Vehmaiskylä) 1671

Niells (Vehmaiskylä) 1671

Suhoin

Jöran Grellssonn (Längelmäki) 1665

Petter (Tossavalansaari) 1670

Påhl (Tossavalansaari) 1670

Suichkain

Olof (Suonenjoki) 1669

Thomas (Suonenjoki) 1669

Suttinen

Lahrs (Hulkkola) 1662

Sårmun

Lahrs (Vehmaiskylä) 1671

Sämein

Markus (Nikkarila) 1666

Säppein

Måns (Kirkonkylä) 1663

TAlkuun

Tackinen

Lahrs (Nykälä) 1667

Tarfwain

Claes (Hällinmäki) 1659

Giöstaf (Hällinmäki) 1659

Mårten (Hällinmäki) 1659

Thomas (Hällinmäki) 1659

Thomas Peerssonn (Hällinmäki) 1659

Tarfwiain

Erich (Haukivuori) 1661

Greeta (Haukivuori) 1661

Sigfredh (Haukivuori) 1661

Tarfwoin

Erich (Piispalanmäki) 1668

Johan (Piispalanmäki) 1668

Oloff (Hällinmäki) 1659

Petter (Hällinmäki) 1659

Påhl (Piispalanmäki) 1668

Tarvonius

Simon (Kirkonkylä) 1662

Tenhoin

Petter (Haukivuori) 1661

Tenhuin

Erich (Maavesi) 1666

Eskell (Maavesi) 1666

Ticka

Jacob (Utriala) 1670

Tieura

Hans (Pyhitty) 1667

Tijhoin

Lahrs (Pyhitty) 1667

Tyrfwein

Christer (Niskamäki) 1667

Erich (Neuvola) 1666

Hindrich (Pitkäsmäki) 1668

Jöran (Niskamäki) 1667

Mattz (Pitkäsmäki) 1668

Michell (Pitkäsmäki) 1668

Petter (Pitkäsmäki) 1668

Tåloin

Hemmingh (Jäppilä) 1662

Johan (Jäppilä) 1662

Tåufwain

Mattz (Toholahti) 1670

UAlkuun

Utriain

Hans (Utriala) 1670

Thomas (Maavesi) 1666

VWAlkuun

Wallckoin

Lahrs (Ruokomäki) 1668

Peer (Karjala) 1663

Wallkoin

Ellias (Sauvomäki) 1670

Wirgillius (Sauvomäki) 1670

Wauchko

Michell (Vauhkola) 1673

Willhuin

Bengdt (Kirkonkylä) 1662

Hindrich (Kirkonkylä) 1662

Johan (Kirkonkylä) 1663

Margareta (Kirkonkylä) 1662

Petter (Kirkonkylä) 1663

Petter (Vilhula) 1671

Williacka

Petter (Haukivuori) 1661

Wironen

Erich (Ruokomäki) 1668

Wäissein

Arfw: Peerss (Väisälä) 1672

Arfwedh (Väisälä) 1672

Hindrich (Väisälä) 1672

Lahrs (Väisälä) 1672

Wännelein

Anders (Haukivuori) 1661

Lahrs (Haukivuori) 1661

Wännälein

Lahrs (Tikkalanmäki) 1670

Wäpsal:n

Mattz (Toholahti) 1670

Wäpseil:n

Eskell (Rajalanniemi) 1668

Lahrs (Rajalanniemi) 1668

Samuell (Rajalanniemi) 1668

Wärtze

Johan (Haukivuori) 1661

Wästerin

Lahrs (Jauhomäki) 1662

YAlkuun

Ylein

Hans (Kylmämäki) 1664

Hans (Venetmäki) 1672

Lahrs (Kylmämäki) 1664

Yllein

Hans (Suolitaipale) 1670

Olof (Suolitaipale) 1670

Olof Ohlssonn (Suolitaipale) 1670

Ylloin

Johan (Surnunmäki) 1668

Jöns (Kylmämäki) 1664

Jöran (Kylmämäki) 1664

Ylöin

Johan (Hankamäki) 1660

ÅAlkuun

Ållckoin

Thomas (Haukivuori) 1661

Årafwa

Lahrs Michellss:n (Hällinmäki) 1659

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 400 nimeä

KylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2016