AlkuSavon henkikirjatPuumalan pitaja: henkikirjat1651 → Nimihakemisto

Puumala henkikirja 1651

Nimihakemisto


-  A  B  C  F  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  C  F  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Biörnsson (Kietävälä) 164A

Anders Gabrielsson (Ollila) 163A

Anders Johansson (Kietävälä) 163B

Anders Olufzon (Kietävälä) 164A

Brusius Olufzon (Pellilä) 164A

Carll Dirichsson (Hamula) 163B

Erasmus (Ryhälä) 163B

Eskel (Lampila) 163A

Falentin (Vesiniemi) 163B

Gabriel (Kirkonkylä) 164A

Johan Andersson (Himahuuha) 163B

Johan Johansson (Pirttimäki) 163B

Jöns Larss: (Himahuuha) 163B

Karl (Kirkonkylä) 164A

Petter (Pirttimäki) 163B

Pål Wålmarsson (Kietävälä) 163B

Seika (Piskola) 164A

Staphan (Kirkonkylä) 164A

AAlkuun

Ahokas

Anders (Kauppila) 163A

Ahtiainen

Christer (Vesiniemi) 163A

Aufuin

Anders Peersson (Himahuuha) 163B

Peer (Himahuuha) 163B

Aufuitar

Brita Persdotter (Ryhälä) 163B

BAlkuun

Bengdtinen

Pål Påshasson (Kirkonkylä) 163A

Bengtin

Anders Andersson (Lampila) 163A

Michel (Kietävälä) 163B

Bengtinen

Hind: (Kirkonkylä) 164A

Hindrich Peersson (Vesiniemi) 163A

Madz (Kirkonkylä) 164A

CAlkuun

Caipain

Peer Larsson (Kaipaala) 164A

Pål Pålsson (Kaipaala) 164A

Caupinen

Lars (Kauppila) 163A

Månss (Kauppila) 163A

Condiain

Anders (Kontila) 164A

Hind: (Kontila) 164A

Lars (Kontila) 164A

Peer (Kontila) 164A

FAlkuun

Finke

Christer (Piskola) 164A

HAlkuun

Hakulin

Anders Olufzon (Pirttimäki) 163B

Madz (Keriniemi) 163B

Oluf Olufzon (Keriniemi) 163B

Pål (Keriniemi) 163B

Pål Tönsson (Keriniemi) 163B

Hakulinen

Peer Peersson (Pirttimäki) 163B

Haloin

Thomas (Sipilänsaari) 164A

Hamuinen

Jacob (Hamula) 163B

Peer Hindrichsson (Niinisaari) 162B

Harkä

Madz Jönsson (Lintusalo) 163A

Harmainen

Pål Peersson (Harmaala) 163B

Thomas (Harmaala) 163B

Hatainen

Anders Bertilsson (Petäjäniemi) 164A

Bertel (Petäjäniemi) 164A

Madz (Petäjäniemi) 164A

Hauhoin

Hindrich (Hauhala) 164A

Himainen

Anders (Ryhälä) 163B

Huckoinen

Johan (Huuhkaala) 162B

Huiainen

Nils (Ruokotaipale) 163A

Peer (Ruokotaipale) 163A

Hulckoinen

Lars Larsson (Niinisaari) 162B

Hylköin

Lars Peersson (Hylkylä) 164A

Hämäläin

Bierge (Ollila) 163A

Eskel (Ollila) 163A

Jören Jörensson (Ollila) 163A

Madz (Ollila) 163A

Härkä

Jöns (Lintusalo) 162B

Madz (Lintusalo) 162B

Per (Lintusalo) 162B

Härkäinen

Madz (Niinisaari) 162B

IAlkuun

Ifuoinen

Sigfredh (Ryhälä) 163B

Ihalain

Anders (Ihalainen) 164A

Lars (Ihalainen) 164A

Ihalainen

Jönss (Repola) 163A

Månss Andersson (Repola) 163A

Ikoinen

Pååll (Ikola) 164A

Ikäheimoin

Nils (Hamula) 163B

Ingin

Simon (Hylkylä) 164A

Inginen

Bendt (Hylkylä) 164A

Mårthen (Hylkylä) 164A

JAlkuun

Janhuin

Mårthen (Ryhälä) 163B

Jukarainen

Erih (Hurissalo) 164A

KAlkuun

Kallu

Lars (Maunola) 162B

Kangain

Johan Johansson (Miettula) 163A

Sigfred (Kirkonkylä) 164A

Kanungin

Jöns (Ryhälä) 163B

Mårthen Persson (Vesiniemi) 163A

Per (Vesiniemi) 163A

Karfuinen

Oluf Hansson (Kauppila) 163A

Kietäuain

Lars Peersson (Kietävälä) 164A

Madz Christersson (Seppälä) 163B

Oluf (Kietävälä) 164A

Kietäuäin

Jöns (Hauhala) 164A

Jöns Mårthensson (Kietävälä) 163B

Madz Olufzon (Valtola) 163B

Oluf (Valtola) 163B

Kietäuän

Lars (Seppälä) 163B

Peer Olufzon (Seppälä) 163B

Thomas (Seppälä) 163B

Kiliuin

Anders Jönsson (Maunola) 162B

Hindrich Larsson (Maunola) 162B

Jacob Mårthensson (Maunola) 162B

Peer Grelsson (Maunola) 162B

Kiliuinen

Lars (Kiljula) 163A

Lars Jönsson (Kiljula) 163A

Madz Persson (Kiljula) 163A

Suen Peersson (Lintusalo) 163A

Suen Peersson (Kiljula) 163A

Kituinen

Hind: (Kitula) 162B

Oluf (Kitula) 162B

Pål (Kitula) 162B

Kockoinen

Johan Larsson (Kokkola) 162B

Korhoinen

Madz (Kyllölä) 164A

Kotro

Christer (Ryhälä) 163B

Erih (Ryhälä) 163B

Kutinen

Måns Jönsson (Maunola) 162B

Kyllöin

Hind: (Kyllölä) 163A

Påål Pålsson (Kyllölä) 163A

LAlkuun

Laitinen

Jöran (Miettula) 163A

Lamain

Hind: Hindrichsson (Kietävälä) 163B

Madz (Kietävälä) 163B

Lamainen

Peer (Vesiniemi) 163A

Per (Vesiniemi) 163A

Lambin

Lars (Pirttimäki) 163B

Lambinen

Madz (Lampila) 163A

Peer (Lampila) 163A

Pål Pålsson (Lampila) 163A

Tiburssius (Lampila) 163A

Lappalain

Anders (Piskola) 164A

Lapueteläin

Jönss (Ryhälä) 163B

Lauritzain

Hanss Jönsson (Ryhälä) 163B

Leinoinen

Anders (Kontila) 164A

Likainen

Madz (Lintusalo) 163A

Limatain

Anders Andersson (Lintusalo) 162B

Anders Madzon (Liimattala) 162B

Hindrich (Liimattala) 162B

Jönss Madzon (Liimattala) 162B

Mårthen (Liimattala) 162B

Luckoin

And: (Luukkola) 162B

Christer Mårthensson (Luukkola) 162B

Grels (Himahuuha) 163B

Hindrich Jönsson (Luukkola) 162B

Madz (Luukkola) 162B

Oluf Larsson (Luukkola) 162B

Peer (Luukkola) 162B

Peer Madzon (Luukkola) 162B

Thomas Madzon (Luukkola) 162B

Luckoinen

Anders (Kitula) 162B

Jöns (Kitula) 162B

Jöns (Luukkola) 162B

Peer (Kitula) 162B

Thomas (Kitula) 162B

Thomas Larsson (Kitula) 162B

Löppö

Hindrich (Ryhälä) 163B

MAlkuun

Maliasmees

Caupi (Maljala) 164A

Lars (Maljala) 164A

Pål (Maljala) 164A

Thomas (Maljala) 164A

Mertain

Bengt (Kaipaala) 164A

Metuin

Hindrich (Miettula) 163A

Jöns (Miettula) 163A

Peer (Miettula) 163A

Pål Pålsson (Miettula) 163A

Metuinen

Oluf (Miettula) 163A

Peer (Miettula) 163A

Metus

Hindrich Olufzon (Lampila) 163A

Mondoin

Pål (Lampila) 163A

NAlkuun

Neki

Anders (Vesiniemi) 163B

PAlkuun

Pardain

Jöns Olufsson (Himahuuha) 163B

Pardoinen

Oluf (Himahuuha) 163B

Parti

Nils Michelsson (Luukkola) 162B

Passoin

Jönss (Vesiniemi) 163A

Pellin

Oluf Madzon (Pellilä) 164A

Pellinen

Johan Peersson (Pellilä) 164A

Lars Jörensson (Keriniemi) 163B

Pettin

Anders Staphansson (Liimattala) 162B

Pishoinen

Christer (Piskola) 164A

Piskoin Finke

Christer (Piskola) 164A

Piskoinen

Anders (Piskola) 164A

Pispan

Kati Ollintytär (Luukkola) 162B

Pöykäin

Lars (Seppälä) 163B

RAlkuun

Repoinen

Månss (Repola) 163A

Mårthen (Repola) 163A

Ryhäinen

Johan Andersson (Hamula) 163B

Råckainen

Anders (Rokansalo) 163A

Christer (Rokansalo) 163A

Jönss (Rokansalo) 163A

Thomas (Rokansalo) 163A

SAlkuun

Safwolain

Bertill (Kitula) 162B

Erih (Kitula) 162B

Matz (Kitula) 162B

Michel (Kitula) 162B

Safwuako

Anni (Luukkola) 162B

Saikoinen

Hindrich Olufsson (Lintusalo) 163A

Lars (Vesiniemi) 163B

Månss (Lintusalo) 163A

Mårthen (Vesiniemi) 163B

Oluf (Lintusalo) 163A

Oluf Larsson (Kitula) 162B

Peer (Kitula) 162B

Sipin

Hindrich Larsson (Sipilänsaari) 164A

Smålander

Michel (Keriniemi) 163B

Solla

Peer (Kyllölä) 164A

Pål (Kontila) 164A

Somalain

Madz (Hamula) 163B

Suliu

Peer Bengdtsson (Hamula) 163B

Sunainen

Jönss Peersson (Ruokotaipale) 163A

Sälli

Hindrich (Kitula) 162B

Sällj

Jöns (Kitula) 162B

TAlkuun

Tickin

Anders (Vesiniemi) 163A

Timoinen

Hans (Kontila) 164A

Turkiainen

Peer Hindrichsson (Niinisaari) 162B

Peter (Niinisaari) 162B

VWAlkuun

Waldoin

Lars Christersson (Muuramäki) 163B

Oluf (Valtola) 163B

Pål (Valtola) 163B

Wätäin

Peer (Hamula) 163B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 215 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2017