AlkuSavon henkikirjatPuumalan pitaja: henkikirjat1656 → Nimihakemisto

Puumala henkikirja 1656

Nimihakemisto


-  A  B  C  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  C  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham (Rokansalo) 1018B

And. (Rokansalo) 1018B

And. Johansson (Kietävälä) 1019A

Anders Bertillssonn (Petäjäniemi) 1019B

Anders Caupissonn (Maljala) 1020A

Anders Larsson (Rokansalo) 1018B

Anders Mårtenssonn (Luukkola) 1018A

Bengdt (Ollila) 1018B

Bertill Hansson 1020A

Brusius Madtssonn (Kyllölä) 1020A

Christer (Liimattala) 1018A

Christer (Rokansalo) 1018B

Christer (Piskola) 1019B

Erich (Pirttimäki) 1019A

Gabriel (Kirkonkylä) 1020A

Grels (Pirttimäki) 1019A

Hans (Ryhälä) 1019A

Hans (Kyllölä) 1020A

Hans Anderssonn (Huhtimaa) 1019B

Hind. (Pirttimäki) 1019A

Hind. Månsson (Lintusalo) 1018B

Johan (Kietävälä) 1019A

Johan Johansson (Pirttimäki) 1019A

Johan Peersson (Rokansalo) 1018B

Johan Polsonn (Himahuuha) 1019A

Jost Christerssonn (Maljala) 1020A

Jöns (Luukkola) 1018A

Jöns (Ryhälä) 1019A

Jöns Amundssonn (Lampila) 1018B

Jöns Larsson (Rokansalo) 1018B

Jöns Madtsson (Liimattala) 1018A

La__ Thomasson (Luukkola) 1018A

Lars Christerssonn (Muuramäki) 1019B

Lars Larssonn (Maljala) 1020A

Lars Månssonn (Huhtimaa) 1019B

Madz (Ryhälä) 1019A

Madz (Petäjäniemi) 1019B

Madz Anderss. (Maunola) 1018A

Madz Andersson (Niinisaari) 1018A

Madz Madtsson (Lintusalo) 1018A

Mårten Giliussonn (Kietävälä) 1019A

Mårten Simonssonn (Hylkylä) 1019B

Nilis (Kyllölä) 1020A

Oluf (Lintusalo) 1018B

Oluf Madtzsonn (Pellilä) 1019B

Peer (Lampila) 1018B

Peer (Kietävälä) 1019A

Peer (Huhtimaa) 1019B

Peer Amundsson (Vesiniemi) 1018B

Peer Clemetssonn (Hylkylä) 1019B

Peer Hansson (Huhtimaa) 1019B

Peer Olufzsonn (Lintusalo) 1018A

Pååll (Rokansalo) 1018B

Pååll Christerssonn (Piskola) 1019B

Pååll Peerssonn (Maljala) 1020A

Pååll Wålmarssonn (Kietävälä) 1019A

Simon (Hylkylä) 1019B

Staphan (Harmaala) 1019A

Thomas (Vesiniemi) 1018B

Valentin Philippussonn (Vesiniemi) 1019A

AAlkuun

Ahtiainen

Christer (Vesiniemi) 1018B

Jöns (Vesiniemi) 1018B

Asilain

Jören (Hamula) 1019A

Aufwin

Anders Peerssonn (Himahuuha) 1019A

Peer (Himahuuha) 1019A

BAlkuun

Bengdtin

Jöns Larssonn (Huuhkaala) 1018A

Bengdtinen

Hend. Peerssonn (Vesiniemi) 1018B

Bengtinen

Anders (Kirkonkylä) 1018B

Pååll (Kirkonkylä) 1018B

CAlkuun

Caipain

Måns (Kauppila) 1018B

Caipoinen

Johan (Kaipaala) 1019B

Lars (Kaipaala) 1019B

Peer (Kaipaala) 1019B

Peer Larsson (Kaipaala) 1019B

Påål (Kaipaala) 1019B

Caupinenn

Lars (Kauppila) 1018B

HAlkuun

Hakulin

Lars Anderssonn (Himahuuha) 1019A

Hakulinen

Anders Olufssonn (Pirttimäki) 1019A

Lars Peerssonn (Pirttimäki) 1019A

Madz Olufssonn (Keriniemi) 1019A

Peer (Keriniemi) 1019A

Pååll (Pirttimäki) 1019A

Pååll (Keriniemi) 1019A

Hamuien

Jacob (Hamula) 1019A

Harmainen

Pååll Peerssonn (Harmaala) 1019A

Thomas (Harmaala) 1019A

Himainen

Anders (Ryhälä) 1019A

Johann (Ryhälä) 1019A

Hucka

Chirstin (Luukkola) 1018A

Huiainen

Nilis Peersson (Ruokotaipale) 1018B

Hukoin

Johan Peerssonn (Huuhkaala) 1018A

Lars (Huuhkaala) 1018A

Lars Peerssonn (Huuhkaala) 1018A

Peer (Huuhkaala) 1018A

Hulkoinen

Lars (Niinisaari) 1018A

Lars Larssonn (Niinisaari) 1018A

Hylkoinen

Lars Christerssonn (Hylkylä) 1019B

Häckinenn

Mårten (Niinisaari) 1018A

Hämälein

Birger (Ollila) 1018B

Eskill (Ollila) 1018B

Jörann (Ollila) 1018B

Madz (Ollila) 1018B

Härkein

Madz (Niinisaari) 1018A

Härkä

Madz Jönssonn (Lintusalo) 1018A

Oluf Peerssonn 1020A

IAlkuun

Ifwoinenn

Sigfredh (Ryhälä) 1019A

Igre

Måns Hendsson 1020A

Ihalain

Anders (Ihalainen) 1020A

Grels (Repola) 1018B

Johan Larssonn (Ihalainen) 1020A

Jöns (Repola) 1018B

Måns Anderssonn (Repola) 1018B

Nilis (Hamula) 1019A

Ikoinenn

And. (Ikola) 1019B

Jons (Ikola) 1019B

Pååll (Ikola) 1019B

Inginen

Bengdt (Hylkylä) 1019B

Clemet (Hylkylä) 1019B

Lars (Hylkylä) 1019B

Madz (Hylkylä) 1019B

JAlkuun

Janhuinen

Mårten (Ryhälä) 1019A

Jatin

Pååll (Miettula) 1018B

Jukarin

Erich (Hurissalo) 1020A

Ma__ (Hurissalo) 1020A

Pååll (Hurissalo) 1020A

KAlkuun

Kackoin

Pååll (Kaipaala) 1019B

Kallinenn

Lars (Maunola) 1018A

Kangain

Eskill (Miettula) 1018B

Johan (Miettula) 1018B

Sigfredh (Kirkonkylä) 1020A

Kanungin

Mårten Peerssonn (Vesiniemi) 1018B

Karfwinen

Oluf Hannssonn (Kauppila) 1018B

Keetäwäin

Jöns Mårtenssonn (Kietävälä) 1019A

Madz (Valtola) 1019B

Madz Christersson (Seppälä) 1019A

Madz Hannssonn (Hauhala) 1019B

Madz Olufzsonn (Valtola) 1019B

Madz Peerssonn (Kietävälä) 1019B

Mårten (Kietävälä) 1019A

Peer (Valtola) 1019B

Peer Olufzson (Seppälä) 1019A

Pååll Olufzsonn (Hauhala) 1019B

Thomas (Seppälä) 1019A

Kiliuinen

Anders Johanssonn (Maunola) 1018A

Bengdt (Kiljula) 1018B

Christer Hindssonn (Maunola) 1018A

Lars (Maunola) 1018A

Måns (Kiljula) 1018B

Peer Greelsson (Maunola) 1018A

Swen Peersson (Lintusalo) 1018B

Kiliunen

Anders Peersson (Kiljula) 1018B

Lars Larsson (Kiljula) 1018B

Mårten Jacobssonn (Maunola) 1018A

Peer Madtssonn (Kiljula) 1018B

Kilpoin

Madz Olufzsonn (Vesiniemi) 1019A

Kituinen

Hend Påållssonn (Kitula) 1018A

Oluf (Kitula) 1018A

Kitutar

Anni (Luukkola) 1018A

Kockoin

Jöns Larssonn (Kokkola) 1018A

Kondiain

Hind. (Kontila) 1020A

Johan (Kontila) 1020A

Peer Larssonn (Kontila) 1020A

Pååll (Kontila) 1020A

Kotro

Erich Christerssonn (Niinisaari) 1018A

Hans Jonssonn (Ryhälä) 1019A

Kuti

Jöns Madtssonn (Maunola) 1018B

Kylloinen

Hend. (Kyllölä) 1018B

Pååll Påållssonn (Kyllölä) 1018B

Kåhoinen

Lars (Kirkonkylä) 1020A

LAlkuun

Ladikain

Lars (Kaipaala) 1019B

Lamain

And. (Vesiniemi) 1018B

Hind. (Kietävälä) 1019A

Madz (Kietävälä) 1019A

Oluf Madtzson (Vesiniemi) 1018B

Peer Peerssonn (Vesiniemi) 1018B

Lambinen

Caupi (Huhtimaa) 1019B

Johan (Lampila) 1018B

Lars (Lampila) 1018B

Matz Jönsson (Lampila) 1018B

Pååll (Kietävälä) 1019A

Pååll Påållssonn (Lampila) 1018B

Lappalain

Jören Olufzsonn (Piskola) 1019B

Lapwetelain

Christer (Maljala) 1020A

Lapweteleinen

Måns Jönnssonn (Ryhälä) 1019A

Lautiain

Jören (Lampila) 1018B

Leinoin

And. (Kontila) 1020A

Peer (Kontila) 1020A

Leskinen

Oluf Olufzsonn (Pitkälahti) 1019B

Leskinenn

Grels (Huhtimaa) 1019B

Lewiä

Johan Anderssonn (Himahuuha) 1019A

Lijkoin

Anders Gabriellssonn (Ollila) 1018B

Lijkoinen

Madz (Lintusalo) 1018B

Lijmatain

Hend. (Liimattala) 1018A

Oluf Anderssonn (Liimattala) 1018A

Lijmatainen

Anders Anderssonn (Liimattala) 1018A

Lukoin

Christer Mårtenssonn (Luukkola) 1018A

Grels (Himahuuha) 1019A

Hind. (Luukkola) 1018A

Johan (Himahuuha) 1019A

Jönnss Jönnssonn (Luukkola) 1018A

Lars (Kitula) 1018A

Ohluf Larssonn (Luukkola) 1018A

Peer (Luukkola) 1018A

Simon (Kitula) 1018A

Thomas Larssonn (Kitula) 1018A

Lukoinen

And. (Luukkola) 1018A

Anders (Kitula) 1018A

Anders (Luukkola) 1018A

Jöns Madtsson (Kitula) 1018A

Madz (Luukkola) 1018A

Madz Matsson (Luukkola) 1018A

Påål (Kitula) 1018A

Thomas (Kitula) 1018A

Thomas Madtsson (Luukkola) 1018A

MAlkuun

Maliassmies

Caupi Peerssonn (Maljala) 1020A

Pååll Thomassonn (Maljala) 1020A

Matinen

Oluf (Vesiniemi) 1019A

Meetuinen

Hind. (Miettula) 1018B

Hind. (Vesiniemi) 1019A

Johan (Miettula) 1018B

Oluf Peerssonn (Miettula) 1018B

Pååll Påållssonn (Miettula) 1018B

Mondoin

Pååll (Miettula) 1018B

Mustoin

Peer (Hamula) 1019A

NAlkuun

Narinen

Brusius (Huhtimaa) 1019B

Oluf (Huhtimaa) 1019B

Nauckarin

Oluf Peerssonn (Ryhälä) 1019A

OAlkuun

Ollikainen

Måns Nilissonn (Ryhälä) 1019A

PAlkuun

Paiainen

Christer (Piskola) 1019B

Lars Christerssonn (Piskola) 1019B

Parri

Nilis (Luukkola) 1018A

Peldoin

Mårten Peerssonn (Ihalainen) 1020A

Pellinen

Brusius (Pellilä) 1019B

Peer Peerssonn (Pellilä) 1019B

Pellinenn

Lars (Keriniemi) 1019A

Pesoin

Jöns (Liimattala) 1018A

Pijspatar

Caisa (Luukkola) 1018A

Piskoin

Anders (Piskola) 1019B

Lars Andersson (Piskola) 1019B

Piskotar

Seiko (Hurissalo) 1020A

Pitkä

Pååll Peerssonn (Harmaala) 1019A

Pöyckein

Hend. (Seppälä) 1019B

Lars (Seppälä) 1019B

RAlkuun

Repoinen

Hans Månss. (Repola) 1018B

Mårten (Repola) 1018B

Ryhänen

Johan Anderssonn (Hamula) 1019A

SAlkuun

Safwolain

Anders (Kitula) 1018A

Bertil (Kitula) 1018A

Madz Michellssonn (Kitula) 1018A

Saickoin

Oluf Larssonn (Kitula) 1018A

Peer Larssonn (Kitula) 1018A

Saickoinenn

Jöns (Lintusalo) 1018B

Oluf (Lintusalo) 1018B

Saikoin

Lars Mårthenssonn (Vesiniemi) 1019A

Madz (Vesiniemi) 1019A

Sipinen

Hend Hanssonn (Sipilänsaari) 1019B

Smålander

Michell (Keriniemi) 1019A

Solla

Madz Peerssonn (Kyllölä) 1020A

Soriain

Lars Anderssonn (Huhtimaa) 1019B

Sorioin

Påål (Huhtimaa) 1019B

Sorioinen

And. (Huhtimaa) 1019B

Lars Anderssonn (Kauppila) 1018B

Suliu

Bengdt (Hamula) 1019A

Peer Bengdtssonn (Hamula) 1019A

Summain

Christer (Piskola) 1019B

Summainen

Jöns Peersson (Ruokotaipale) 1018B

Sålla

Madz (Ihalainen) 1020A

Madz Påållssonn (Ihalainen) 1020A

Peer (Ihalainen) 1020A

TAlkuun

Taifwain

Eskill Hannssonn (Vesiniemi) 1018B

Gustaff (Vesiniemi) 1018B

Peer (Vesiniemi) 1018B

Tickain

Anders (Lampila) 1018B

Tijmoinen

Hans (Kontila) 1020A

Turkia

Hind. (Huhtimaa) 1019B

Peer Peerssonn (Niinisaari) 1018A

Turkiain

Peer (Niinisaari) 1018A

Peer Hindrichssonn (Niinisaari) 1018A

VWAlkuun

Waldoin

And. (Valtola) 1019B

Lars (Valtola) 1019B

Oluf Påållssonn (Valtola) 1019B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 281 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2017