AlkuSavon henkikirjatPuumalan pitaja: henkikirjat1663 → Nimihakemisto

Puumala henkikirja 1663

Nimihakemisto


-  A  B  C  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  C  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders (Maunola) 1255B

Anders (Piskola) 1257A

Anders (Hylkylä) 1258A

Anders (Kirkonkylä) 1258A

Anders Olufson (Luukkola) 1253B

Anders Sixtuson (Huhtimaa) 1254B

Anna (Seppälä) 1254B

Bertill (Seppälä) 1254A

Brita (Sorjola) 1256A

Brusius Matson (Ihalainen) 1258A

Christer (Niinisaari) 1255A

Christer (Piskola) 1257A

Elin (Luukkola) 1255A

Elin (Kirkonkylä) 1258A

Erich Larson (Ryhälä) 1254B

Erich Matson (Miettula) 1254A

Eskill (Ollila) 1253B

Gabriel (Kirkonkylä) 1258A

Hans (Ihalainen) 1258A

Hans Simonson (Pirttimäki) 1254A

Hend: Giliuson (Kietävälä) 1255B

Hendrich Erichson (Ryhälä) 1256A

Hendrich Larson (Seppälä) 1254B

Henrich (Kirkonkylä) 1258A

Henrich Jörenson (Huhtimaa) 1254B

Henrich Påålson (Kitula) 1253B

Jacob (Lampila) 1256A

Jacob Eskillson (Kietävälä) 1254B

Johan Fransiscj (Kirkonkylä) 1258A

Johan Göstafs: (Vesiniemi) 1254B

Johan Johanson (Keriniemi) 1256B

Johan Matson (Niinisaari) 1255A

Johan Mårthenson (Niinisaari) 1255A

Johan Olson (Ryhälä) 1256A

Johan Peerson (Kietävälä) 1255B

Jöran (Vesiniemi) 1254B

Jören Sigf: (Kirkonkylä) 1258A

Kirstin (Keriniemi) 1256B

Kirstin (Harmaala) 1257A

Lars Henders: (Huhtimaa) 1254A

Lars Larson (Niinisaari) 1255A

Lars Larson (Ihalainen) 1257B

Lars Swensson (Huuhkaala) 1255A

Lars Thomason (Luukkola) 1253B

Maisa (Vesiniemi) 1254A

Margreta (Huhtimaa) 1254B

Mats (Ihalainen) 1258A

Matz (Liimattala) 1255A

Matz Christerson (Niinisaari) 1255A

Matz Henders: (Kitula) 1253B

Matz Larson (Kirkonkylä) 1258A

Matz Matson (Ollila) 1253B

Matz Michelson (Kirkonkylä) 1258A

Matz Pååls: (Kietävälä) 1256B

Michel Michelson (Kitula) 1253B

Mårten Giliuson (Kietävälä) 1255B

Oluf (Seppälä) 1254B

Peer (Kitula) 1253B

Peer Hanson (Huhtimaa) 1254B

Peer Månson (Huhtimaa) 1254A

Peer Peerson (Vesiniemi) 1254A

Peer Peerson (Vesiniemi) 1254B

Peer Peerson (Lampila) 1256A

Peer Peerson (Lintusalo) 1256B

Peter Matson (Luukkola) 1253B

Påål Peerson (Kirkonkylä) 1258A

Påål Wålmarson (Kietävälä) 1255B

Rassmus Rassmuson (Vesiniemi) 1254B

Samuel Henrichson (Niinisaari) 1253B

Sigfredh (Ryhälä) 1254B

Simon Peerson (Kirkonkylä) 1258A

Sixtus (Huhtimaa) 1254B

Stafan (Kirkonkylä) 1258A

Thomas (Niinimäki) 1254A

AAlkuun

Achmain

Thomas (Vesiniemi) 1258A

Achtiain

Lars (Vesiniemi) 1254A

Ahokain

Henrich (Ryhälä) 1254B

Ahtinen

Jöns Christerson (Vesiniemi) 1254A

Lars (Vesiniemi) 1254A

Mårten (Vesiniemi) 1254A

Påål Christerson (Vesiniemi) 1254A

Asilain

Elin (Hamula) 1256B

Jören P: (Hamula) 1256B

Aufwin

Anders Peerson (Himahuuha) 1254A

Britha (Himahuuha) 1254A

Maisa (Himahuuha) 1254A

Peer Anderson (Himahuuha) 1254A

Peter (Himahuuha) 1254A

Påål (Himahuuha) 1254A

Auwin

Anders Peerson (Ryhälä) 1256A

Matz Stafanson (Ryhälä) 1256A

BAlkuun

Bengdtin

Påål Påskason (Kietävälä) 1254B

Bengtin

Anders Anderson (Lampila) 1255A

CAlkuun

Caipain

Johan Larson (Kaipaala) 1257A

Lars (Kaipaala) 1257A

Lars Lars: (Kaipaala) 1257A

Peer Påålson (Kaipaala) 1257A

Peter (Kaipaala) 1257A

Påål (Kaipaala) 1257A

Callinen

Lars (Maunola) 1255B

Peter (Maunola) 1255B

Cammoin

Sigfredh (Kitula) 1253B

Thomas (Ryhälä) 1254B

Cardin

Jöns (Kietävälä) 1255B

Peer Påålson (Kietävälä) 1255B

Caupin

Måns (Lintusalo) 1258A

Condiain

Hindrich Larson (Kontila) 1257B

Johan (Kontila) 1257B

Lars (Kontila) 1257B

Peer Anderson (Kontila) 1257B

Påål Larson (Kontila) 1257B

HAlkuun

Hakulin

Anders (Pirttimäki) 1257A

Anders Olufson (Pirttimäki) 1257A

Johan Peerson (Pirttimäki) 1254A

Lars (Kietävälä) 1255B

Matz Olufson (Keriniemi) 1256B

Oluf (Keriniemi) 1256B

Peer (Keriniemi) 1256B

Påål (Keriniemi) 1256B

Hamuin

Brusius (Hamula) 1255A

Jacob (Hamula) 1255A

Harmain

Jöns (Kitula) 1253B

Påål Peerson (Harmaala) 1257A

Thomas Philpuson (Harmaala) 1256B

Hatain

Anders (Petäjäniemi) 1256B

Anders (Kietävälä) 1258A

Lars (Seppälä) 1254B

Matz Anderson (Petäjäniemi) 1256B

Matz Bertilson (Petäjäniemi) 1256B

Sigri (Petäjäniemi) 1256B

Heckin

Mårten Påålson (Niinisaari) 1254B

Påål Peerson (Harmaala) 1255A

Hemelein

Peer Peerson (Kietävälä) 1255B

Himain

Anders Anderson (Ryhälä) 1257A

Johan (Ryhälä) 1257A

Matz (Ryhälä) 1257A

Huhkain

Johan Peerson (Huuhkaala) 1256B

Matz Larson (Huuhkaala) 1255A

Hujain

Niels Peerson (Ruokotaipale) 1255A

Peter (Ruokotaipale) 1255A

Hulkoin

Johan Larson (Niinisaari) 1257A

Lars Larson (Niinisaari) 1257A

Huttuin

Erich Johanson (Ollila) 1256A

Lars (Ollila) 1256A

Sigfredh (Ollila) 1256A

Hyfwöin

Oluf (Kietävälä) 1255B

Hylkein

Lars Larson (Hylkylä) 1257B

Peer Clemetson (Hylkylä) 1257B

Häckinen

Påål (Pirttimäki) 1254A

Häikoin

Hend: Erichson (Vesiniemi) 1254A

Johan Erichson (Vesiniemi) 1254A

Hämelein

Böriel (Ollila) 1253B

Jören (Ollila) 1256B

Mårten (Ollila) 1253B

Härkein

Hans Bertilson (Niinisaari) 1255A

Härkä

Johan (Kitula) 1253B

Jonas Matson (Kitula) 1253B

Matz Johanson (Kitula) 1253B

Matz Matson (Kitula) 1253B

IAlkuun

Ihalain

Christer (Repola) 1255B

Grels Anderson (Lintusalo) 1255B

Jöns Anderson (Repola) 1255B

Måns (Repola) 1255B

Mårten (Lintusalo) 1255B

Mårthen Peerson (Ihalainen) 1257B

Ikoin

Anders Påålson (Ikola) 1257B

Jöns (Ikola) 1257B

Ikäheimoin

Niels (Hamula) 1258A

Ingin

Clemet (Hylkylä) 1257B

Johan (Hylkylä) 1257B

Lars Bengdtson (Hylkylä) 1257B

Mårthen Simonson (Hylkylä) 1257B

JAlkuun

Janhuin

Markus Mårtenson (Ryhälä) 1256A

Jufwoin

Peter (Ryhälä) 1256A

Sigfredh (Ryhälä) 1256A

Jukarain

Lars Erichson (Hurissalo) 1257B

Markus Mårtenson (Hurissalo) 1257B

Påål Erichson (Hurissalo) 1257B

KAlkuun

Kangain

Eskil (Miettula) 1256A

Johan Johanson (Miettula) 1256A

Keckoin

Påål Thomason (Kaipaala) 1257A

Kerfwuin

Oluf Hanson (Kauppila) 1256B

Kietäwäin

Brita (Valtola) 1256B

Jöns Mårtenson (Kietävälä) 1254B

Lars (Kietävälä) 1254B

Matz Anderson (Hauhala) 1257B

Mårten (Kietävälä) 1254B

Peer Matson (Valtola) 1256B

Peer Olufson (Seppälä) 1254A

Påhl (Valtola) 1256B

Påål (Hauhala) 1257B

Kiliuin

Anders (Maunola) 1255B

Anders Johanson (Maunola) 1255A

Bengdt (Kiljula) 1256A

Christer Henderson (Maunola) 1255B

Grels Swenson (Lintusalo) 1256B

Johan (Lintusalo) 1256B

Lars (Maunola) 1255B

Lars (Kiljula) 1256A

Lars Larson (Kiljula) 1256A

Matz Matzon (Kiljula) 1256A

Måns Matson (Kiljula) 1256A

Mårten Jacobson (Maunola) 1255B

Peer Matson (Kiljula) 1256A

Peter (Kiljula) 1256A

Peter Grelson (Maunola) 1255B

Samuel (Kiljula) 1256A

Kilpoin

Johan (Huhtimaa) 1254A

Matz Olufson (Huhtimaa) 1254A

Kinnuin

Mårten Peerson (Vesiniemi) 1254A

Peter (Vesiniemi) 1254A

Kituin

Måns (Kokkola) 1257A

Oluf Nielson (Kokkola) 1257A

Kuifwain

Jost Christerson (Maljala) 1257B

Kylliein

Hendrich Påålson (Kyllölä) 1254B

Jacob (Kyllölä) 1254B

Mats (Kyllölä) 1254B

Påål Påålson (Kyllölä) 1254B

Kyllöin

Lars (Ihalainen) 1258A

Kåtro

Johan (Niinisaari) 1255A

Oluf Christerson (Niinisaari) 1255A

Kåtå

Hans (Niinisaari) 1254B

LAlkuun

Laaskoin

Oluf (Pitkälahti) 1257B

Laitin

Jören Henderson (Miettula) 1257A

Lamain

Anders Olufson (Kietävälä) 1256B

Eskill Olufson (Penttilä) 1257A

Matz Henderson (Kietävälä) 1254B

Peter (Kietävälä) 1254B

Pååhl (Kietävälä) 1254B

Lambain

Johan Johanson (Pirttimäki) 1254A

Lambin

Jacob (Kirkonkylä) 1258A

Lars (Lampila) 1256B

Matz Jönson (Lampila) 1256B

Lambinen

Påhl Påålson (Lampila) 1256A

Lappalain

Jören (Piskola) 1258A

Lapwetelein

Christer (Hylkylä) 1258A

Leinoin

Anders Peerson (Hurissalo) 1257B

Eskill Påålson (Hurissalo) 1258A

Matz (Ihalainen) 1257B

Michel (Hurissalo) 1257B

Peer Pålson (Ihalainen) 1257B

Peter (Hurissalo) 1257B

Påhl (Hurissalo) 1258A

Leskin

Grels (Huhtimaa) 1254B

Grels Jacobson (Huhtimaa) 1254B

Lijkain

Anders (Lintusalo) 1255B

Limatain

Anders (Liimattala) 1255A

Hendrich Henderson (Liimattala) 1255B

Jöns Matson (Liimattala) 1255A

Lars (Liimattala) 1255B

Oluf Anderson (Liimattala) 1255B

Peter (Liimattala) 1255B

Lukoin

Henrich Olufson (Luukkola) 1255A

Lars Christerson (Luukkola) 1255A

Lars Peerson (Luukkola) 1255A

Oluf (Luukkola) 1255A

Peer Larson (Luukkola) 1255A

Luukoin

Anders Mårtenson (Luukkola) 1255A

Grels Henderson (Kietävälä) 1256B

Henrich (Junninmäki) 1253B

Henrich (Luukkola) 1255A

Johan (Kietävälä) 1254B

Johan (Kietävälä) 1256B

Jöns Johanson (Junninmäki) 1253B

Jöns Jönson (Luukkola) 1255A

Lars Thomason (Kitula) 1253B

Matz Olufson (Luukkola) 1253B

Matz Sylfwesterson (Luukkola) 1253B

Matz Thomason (Luukkola) 1253B

Mårt: Hend: (Luukkola) 1255A

Påål (Kitula) 1253B

Påål Jönson (Junninmäki) 1253B

Simon (Kitula) 1253B

Thomas (Kitula) 1253B

Thomas (Junninmäki) 1253B

MAlkuun

Maliames

Påål (Maljala) 1257B

Maliamies

Anders Jacobson (Hylkylä) 1258A

Lars Larson (Maljala) 1257B

Matilain

Lars (Piskola) 1257B

Mattinen

Abraham (Liimattala) 1255A

Oluf Olufson (Liimattala) 1255A

Mietuin

Hend: Olufson (Miettula) 1257A

Henrich (Miettula) 1254A

Henrich (Miettula) 1257A

Henrich Johans: (Miettula) 1254A

Johan Henderson (Miettula) 1254A

Oluf Peerson (Miettula) 1257A

Peter (Miettula) 1257A

Påål Påålson (Miettula) 1257A

Mustoin

Thomas (Pellilä) 1257A

Mätto

Lars (Hylkylä) 1258A

NAlkuun

Narin

Brusi (Sorjola) 1256A

Grels (Sorjola) 1256A

Oluf Brusison (Sorjola) 1256A

Naukarin

Oluf (Ryhälä) 1256A

Nåro

Christer Matson (Hylkylä) 1258A

Nätäin

Oluf (Ryhälä) 1254B

PAlkuun

Pajuin

Christer (Piskola) 1257B

Lars Christerson (Piskola) 1257B

Parkin

Lars (Niinisaari) 1254B

Påål (Maljala) 1257B

Stafan Påålson (Ihalainen) 1258A

Parrj

Niels Michelson (Luukkola) 1256B

Pasain

Christer Ifwarson (Liimattala) 1255A

Peckoin

Erich (Huhtimaa) 1254B

Peldoin

Mårthen (Ihalainen) 1258A

Pellin

Brusius Olufson (Pellilä) 1257A

Lars Janson (Keriniemi) 1257A

Peer Olufson (Pellilä) 1257A

Piskoin

Anders (Hylkylä) 1257B

Christer (Piskola) 1257A

Cnut (Harmaala) 1257A

Lars Anderson (Piskola) 1257B

Pulliain

Michel (Ryhälä) 1254B

RAlkuun

Ra__ka

Oluf (Kokkola) 1258A

Randalain

Erich Michelson (Hylkylä) 1257B

Repoin

Oluf (Kitula) 1253B

Repoinen

Jören Mårtenson (Repola) 1253B

Mårten (Repola) 1253B

Riusku

Mårten (Keriniemi) 1256B

Rockain

Johan (Kirkonkylä) 1258A

Ryhäin

Anders Johanson (Hamula) 1257A

Råcka

Matz (Lintusalo) 1258A

Råckain

Abraham (Lintusalo) 1255B

Anders (Rokansalo) 1254A

Britha (Lintusalo) 1255B

Grels P: (Kirkonkylä) 1258A

Johan (Lintusalo) 1255B

Jöns Larson (Lintusalo) 1255B

Jöns Peerson (Rokansalo) 1254A

Lars Anderson (Rokansalo) 1256B

Peer (Rokansalo) 1254A

SAlkuun

Safuolain

Anders (Kitula) 1253B

Erich (Kitula) 1253B

Matz (Kitula) 1253B

Saikoin

Jöns Månson (Lintusalo) 1253B

Lars (Niinimäki) 1254A

Lars Mårtenson (Niinimäki) 1254A

Matz (Niinimäki) 1254A

Matz (Miettula) 1257A

Matz Månson (Lintusalo) 1253B

Måns Månson (Lintusalo) 1253B

Måns Olsson (Lintusalo) 1253B

Peer Henderson (Maljala) 1257B

Schuldt

Thönns (Kirkonkylä) 1258A

Sipin

Erich (Sipilänsaari) 1256A

Hend: Henderson (Sipilänsaari) 1256A

Skåtte

Stafan Olufson (Hylkylä) 1258A

Sollo

Matz Peerson (Kyllölä) 1258A

Sorioin

Anders (Kauppila) 1256A

Christer (Sorjola) 1256A

Hans Anderson (Sorjola) 1256A

Lars (Kauppila) 1256A

Lars Anderson (Kauppila) 1256A

Suliu

Bengdt Bengdtson (Hamula) 1256B

Suninen

Erich Johanson (Ruokotaipale) 1256A

Johan (Ruokotaipale) 1256A

Jören (Ruokotaipale) 1256A

Sårioin

Lars (Lintusalo) 1255B

Säpp__

Sigfredh (Rokansalo) 1254A

TAlkuun

Taifwain

Eskill (Vesiniemi) 1254A

Göstaf (Vesiniemi) 1254A

Oluf (Vesiniemi) 1254A

Tickain

Anders (Kirkonkylä) 1258A

Timoin

Peer Hanson (Hurissalo) 1257B

Turdin

Arfwedh Henderson (Niinisaari) 1253B

Peer Peerson (Niinisaari) 1253B

Påål (Niinisaari) 1253B

Tåiwain

Påål (Vesiniemi) 1254A

VWAlkuun

Waldoin

Anders (Valtola) 1255B

Anders (Muuramäki) 1255B

Christer Anderson (Muuramäki) 1255B

Lars Christerson (Muuramäki) 1256A

Lars Påålson (Valtola) 1255B

Oluf (Valtola) 1255B

Thomas (Valtola) 1255B

Winski

Kaisa (Piskola) 1257A

Påål (Piskola) 1257A

Witikain

Hend: Månson (Lintusalo) 1256B

Oluf Person (Lintusalo) 1256B

Wåckolain

Påål (Kirkonkylä) 1258A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 381 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2016