AlkuSavon henkikirjatPuumalan pitaja: henkikirjat1665 → Nimihakemisto

Puumala henkikirja 1665

Nimihakemisto


-  A  C  G  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  G  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Mich: (Kokkola) 1614

Anders Olsson (Luukkola) 1610

Anna (Kirkonkylä) 1616

Bertel Hindrichss: (Kitula) 1610

Bertel Olss: (Seppälä) 1610

Christer (Kirkonkylä) 1616

Christer Ifwarsson (Liimattala) 1612

Christer Jör: (Sorjola) 1613

Elin (Luukkola) 1611

Elin (Sorjola) 1613

Erich Larss: (Ryhälä) 1611

Erich Matss: (Miettula) 1611

Gabriel (Kirkonkylä) 1616

Göstaff Hansson (Liimattala) 1612

Hindrich (Kirkonkylä) 1616

Hindrich Erichss: (Ryhälä) 1613

Hindrich Giliuss: (Kietävälä) 1612

Hindrich Larsson (Seppälä) 1611

Hindrich Michelsson (Kitula) 1610

Hindrich Påålsson (Kitula) 1610

Jacob (Lampila) 1613

Jacob Eskelsson (Kietävälä) 1615

Jacob Peterss: (Kietävälä) 1613

Jacob Peterss: (Lintusalo) 1613

Johan (Maunola) 1612

Johan (Kirkonkylä) 1616

Johan Grelsson (Kietävälä) 1614

Johan Göstafss: (Liimattala) 1612

Johan Johansson (Keriniemi) 1614

Johan Matss: (Niinisaari) 1612

Johan Mårt: (Liimattala) 1612

Johan Ollsson (Ryhälä) 1613

Johan Petersson (Kietävälä) 1613

Just Christersson (Maljala) 1615

Jören Peterss: (Vesiniemi) 1611

Jören Sigfress: (Kirkonkylä) 1616

Kirstin (Harmaala) 1614

Lars (Lampila) 1614

Lars (Kirkonkylä) 1616

Lars Hindrichsson (Huhtimaa) 1611

Lars Larsson (Kitula) 1610

Lars Larsson (Ihalainen) 1616

Lars Swensson (Huuhkaala) 1612

Lars Thomass: (Luukkola) 1610

Matz (Liimattala) 1612

Matz Andersson (Petäjäniemi) 1614

Matz Hansson (Huhtimaa) 1611

Matz Hindrichss: (Kitula) 1610

Matz Larss: (Huuhkaala) 1612

Matz Michels: (Kirkonkylä) 1616

Matz Påålsson (Petäjäniemi) 1614

Michel Michelss (Kitula) 1610

Mårten (Ryhälä) 1613

Mårthen Giliusson (Kietävälä) 1612

Olof Peterss: (Lintusalo) 1613

Oloff (Seppälä) 1611

Oloff Ollsson (Keriniemi) 1614

Peter Andersson (Petäjäniemi) 1614

Peter Hansson (Huhtimaa) 1611

Peter Larss: (Kietävälä) 1612

Peter Matzson (Luukkola) 1610

Peter Petersson (Pirttimäki) 1610

Peter Petersson (Vesiniemi) 1611

Peter Petersson (Lintusalo) 1613

Påål Påålsson (Ryhälä) 1611

Påål Wolmarsson (Kietävälä) 1612

Rassmus Rasmuss: (Ryhälä) 1611

Samuel (Niinisaari) 1610

Simon Larsson (Kitula) 1610

Thomas Thomasson (Luukkola) 1610

Walborgh (Kietävälä) 1612

AAlkuun

Ahtinen

Jöns Christ. (Vesiniemi) 1610

Lars Christ. (Vesiniemi) 1610

Mårten (Vesiniemi) 1610

Påål Christersson (Vesiniemi) 1610

Asilain

Peter (Hamula) 1614

Aufwin

Anders Peterss: (Himahuuha) 1610

Peter Petersson (Himahuuha) 1610

Aufwinen

Peter (Himahuuha) 1610

Peter Andersson (Himahuuha) 1610

Påål (Himahuuha) 1610

Auwinen

Anders Peterss: (Ryhälä) 1613

Matz Staffanss: (Ryhälä) 1613

Peter Påålsson (Kietävälä) 1612

Påål Påålsson (Kietävälä) 1612

CAlkuun

Caipain

Birgel Larsson (Kaipaala) 1615

Johan Larsson (Kaipaala) 1615

Lars Påålss: (Kaipaala) 1615

Peter (Kaipaala) 1615

Peter Påålsson (Kaipaala) 1615

Påål (Kaipaala) 1615

Callinen

Lars (Maunola) 1612

Peter Larsson (Maunola) 1612

Cardinen

Juss (Kietävälä) 1613

Caupin

Måns (Lintusalo) 1616

Condiain

Hindrich Larss: (Kontila) 1615

Johan Larsson (Kontila) 1615

Lars Larsson (Kontila) 1615

Peter Andersson (Kontila) 1615

Påål Larsson (Kontila) 1615

GAlkuun

Gran

Johan (Kirkonkylä) 1616

HAlkuun

H__kinen

Mårten Påålsson (Niinisaari) 1611

Hakalin

Peter (Keriniemi) 1614

Påål Petersson (Keriniemi) 1614

Påål Påålsson (Keriniemi) 1614

Hakulin

Anders And: (Pirttimäki) 1615

Anders Ollsson (Pirttimäki) 1615

Johan Peersson (Pirttimäki) 1610

Matz Ollsson (Keriniemi) 1614

Oloff (Keriniemi) 1614

Hakulinen

Lars Joh. (Kietävälä) 1612

Haloin

Frantz (Hylkylä) 1615

Hamuin

Brusius (Hamula) 1612

Jacob (Hamula) 1612

Harmain

Jönss (Kitula) 1610

Påål Petersson (Harmaala) 1614

Harmainen

Thomas Philipsson (Harmaala) 1614

Hatain

Anders (Petäjäniemi) 1614

Matz Berndtson (Kietävälä) 1611

Heikuin

Hindrich (Vesiniemi) 1611

Heikurin

Johan Erichsson (Vesiniemi) 1611

Himain

Anders And: (Ryhälä) 1614

Johan (Ryhälä) 1614

Matz (Ryhälä) 1614

Huckain

Peter (Kitula) 1610

Huhkain

Johan Peersson (Huuhkaala) 1614

Hujain

Niels Petersson (Ruokotaipale) 1612

Peter (Ruokotaipale) 1612

Hulkoin

Johan Larsson (Niinisaari) 1614

Lars Larsson (Niinisaari) 1614

Huttuin

Erich Johanss: (Ollila) 1613

Johan Johansson (Ollila) 1613

Lars Johansson (Ollila) 1613

Hylkein

Lars Larsson (Hylkylä) 1615

Peter Clemetsson (Hylkylä) 1615

Hywoin

Olof (Kietävälä) 1612

Hämeläin

Bergel (Ollila) 1610

Christer (Piskola) 1615

Jören (Kyllölä) 1616

Mårten Mårt: (Ollila) 1610

Härkä

Jacob Matzson (Kitula) 1610

Johan Matss: (Kitula) 1610

Matz Johansson (Kitula) 1610

Matz Matzson (Kitula) 1610

Härkäin

Hans Bertelss: (Niinisaari) 1612

Påål (Pirttimäki) 1610

IAlkuun

Ihalain

Christer (Repola) 1612

Grels Anderss: (Repola) 1612

Jöns And: (Repola) 1612

Matz Peersson (Ihalainen) 1616

Måns (Repola) 1612

Mårthen (Repola) 1612

Ikahim

Niels (Hamula) 1616

Ikoin

Anders Påålss: (Ikola) 1615

Johan (Ikola) 1615

Ilwoin

Peter (Ryhälä) 1613

Sigfredh (Ryhälä) 1613

Ingin

Clemet (Hylkylä) 1615

Margeta (Hylkylä) 1615

Inginen

Johan Mårtenss: (Hylkylä) 1615

Lars Bengtsson (Hylkylä) 1615

Mårten Simonsson (Hylkylä) 1615

Simon (Hylkylä) 1615

JAlkuun

Jukarain

Lars Erichsson (Hurissalo) 1615

Markus Mårtenss: (Hurissalo) 1615

Påål Erichss: (Hurissalo) 1615

KAlkuun

Kackoin

Påål Thomasson (Kaipaala) 1615

Kangain

Johan Johanss: (Miettula) 1613

Kanunki

Mårthen Peersson (Vesiniemi) 1610

Peter Mårt: (Vesiniemi) 1610

Karfwainen

Oloff Hansson (Kauppila) 1613

Ketäwäin

Brijta (Valtola) 1614

Jönss Mårt: (Kietävälä) 1611

Lars Mårtenss: (Kietävälä) 1611

Matz Anderss: (Hauhala) 1615

Mårten (Kietävälä) 1611

Peter Matzson (Valtola) 1614

Påål (Hauhala) 1615

Påål Matzson (Valtola) 1614

Kietäwäin

Matz Ollsson (Seppälä) 1610

Peter O. (Seppälä) 1610

Kiliuin

Anders Joh: (Maunola) 1611

Bengt Peerss: (Kiljula) 1613

Christer Hind: (Maunola) 1612

Lars (Maunola) 1612

Lars Larsson (Kiljula) 1613

Peter (Kiljula) 1613

Peter Grelsson (Maunola) 1612

Kiliuinen

Grels Swensson (Lintusalo) 1613

Johan Swensson (Lintusalo) 1613

Lars Matsson (Kiljula) 1613

Matz Matsson (Kiljula) 1613

Måns (Kiljula) 1613

Mårten Jacobsson (Maunola) 1612

Peter Matsson (Kiljula) 1613

Samuel Matsson (Kiljula) 1613

Kilpoin

Matz Olsson (Huhtimaa) 1611

Kituin

Oloff Nielsson (Kokkola) 1614

Kotro

Anders Hansson (Niinisaari) 1611

Hanss (Niinisaari) 1611

Johan Christ: (Niinisaari) 1611

Oloff Christerss: (Niinisaari) 1611

Kylliäin

Hindrich Påålsson (Kyllölä) 1611

Jacob Påålsson (Kyllölä) 1611

Påål Påålsson (Kyllölä) 1611

Kylloin

Lars (Ihalainen) 1616

Mårten Hansson (Hamula) 1614

LAlkuun

Lamain

Eskell Ollsson (Penttilä) 1614

Lamainen

Anders Olsson (Kietävälä) 1614

Lars Hindrichsson (Kietävälä) 1611

Matz Hind: (Kietävälä) 1611

Peter (Kietävälä) 1611

Påål (Kietävälä) 1611

Lambain

Lars (Pirttimäki) 1610

Lambinen

Matz Jönsson (Lampila) 1614

Michel Påålsson (Lampila) 1613

Påål Påålsson (Lampila) 1613

Lappalain

Jören (Piskola) 1616

Laskoin

Oloff (Pitkälahti) 1615

Lehwoin

Johan (Penttilä) 1614

Leinoin

Anders Peersson (Hurissalo) 1615

Eskell Påålsson (Hurissalo) 1616

Matz (Ihalainen) 1616

Michel And: (Hurissalo) 1615

Peter (Hurissalo) 1615

Peter Påålsson (Ihalainen) 1616

Påål Eskelss: (Hurissalo) 1616

Leskin

Grels Jacobsson (Huhtimaa) 1611

Grelss (Huhtimaa) 1611

Lijkoin

Anders Matsson (Lintusalo) 1612

Lijmatain

Jöns Matsson (Liimattala) 1612

Lars (Liimattala) 1612

Oloff And: (Liimattala) 1612

Limatain

Hindrich Hind: (Liimattala) 1612

Peter (Liimattala) 1612

Lukoin

Anders Mårt: (Luukkola) 1611

Hindrich Anderss: (Junninmäki) 1610

Hindrich Olss: (Luukkola) 1612

Johan (Kietävälä) 1614

Johan Johansson (Junninmäki) 1610

Lars Petersson (Luukkola) 1612

Lars Thomass: (Kitula) 1610

Matz Ollsson (Luukkola) 1610

Matz Sifferson (Luukkola) 1610

Matz Thomasson (Luukkola) 1610

Mårten Hind: (Luukkola) 1611

Olof Ollsson (Luukkola) 1612

Peter Larsson (Luukkola) 1612

Påål (Kitula) 1610

Påål Jönsson (Junninmäki) 1610

Thomas And: (Junninmäki) 1610

Thomas Thomass: (Kitula) 1610

Luukoin

Hindrich (Luukkola) 1611

Jönss Jönsson (Luukkola) 1611

Lars Christerss: (Luukkola) 1612

MAlkuun

Maliain

Lars Larsson (Maljala) 1615

Påål Thomass: (Maljala) 1615

Maliasmies

Anders (Kirkonkylä) 1616

Matilain

Larss (Piskola) 1615

Matinen

Abraham (Liimattala) 1612

Oloff Olsson (Liimattala) 1612

Metuin

Hindrich (Miettula) 1614

Hindrich Ollsson (Miettula) 1615

Oloff Peterss: (Miettula) 1614

Peter (Miettula) 1614

Mietuin

Hindrich (Miettula) 1611

Hindrich Jönsson (Miettula) 1611

Johan Hind: (Miettula) 1611

Påål Påålsson (Vesiniemi) 1611

Mustoin

Thomas (Pellilä) 1615

NAlkuun

Narin

Grels (Sorjola) 1613

Oloff Brusisson (Sorjola) 1613

Naukarin

Olof (Vesiniemi) 1616

Nåro

Christer Matsson (Hylkylä) 1616

PAlkuun

Pajain

Christer (Piskola) 1615

Lars Christerss: (Piskola) 1615

Parkin

Lars (Ryhälä) 1611

Parkinen

Påål (Maljala) 1615

Staffan Påålsson (Ihalainen) 1616

Pellin

Peter Ollsson (Pellilä) 1614

Penkoin

Knut (Harmaala) 1614

Piskoin

Anders (Junninmäki) 1610

Christer (Piskola) 1615

Lars Andersson (Piskola) 1615

Pitkä

Pål Peerss: (Harmaala) 1611

Pullin

Michel (Hamula) 1612

Pölläin

Hanss Simonsson (Kietävälä) 1615

RAlkuun

Randalain

Erich Michelsson (Hylkylä) 1615

Repoin

Jören Mårt: (Repola) 1610

Mårthen (Repola) 1610

Rockain

Grels (Kirkonkylä) 1616

Karin (Kirkonkylä) 1616

Lars Anderss: (Rokansalo) 1614

Matz (Lintusalo) 1616

Rockainen

Anders (Rokansalo) 1611

Jöns Petersson (Rokansalo) 1611

Ruisko

Mårten (Kirkonkylä) 1616

Ryhäin

Johan Andersson (Hamula) 1614

Råkain

Abraham (Lintusalo) 1612

Johan Larss: (Lintusalo) 1612

Jöns Larsson (Lintusalo) 1612

SAlkuun

Sackain

Peter Hind: (Maljala) 1615

Safwolain

Erich Michelsson (Kietävälä) 1614

Kaisa (Kietävälä) 1614

Matz (Kitula) 1610

Saikoin

Jöns Månss: (Lintusalo) 1610

Lars Månss: (Niinimäki) 1611

Lars Mårt: (Niinimäki) 1611

Matz (Miettula) 1614

Matz Månsson (Lintusalo) 1610

Matz Månsson (Niinimäki) 1611

Måns Månsson (Lintusalo) 1610

Måns Ollsson (Lintusalo) 1610

Peter Petersson (Kietävälä) 1613

Sawolain

Erich Mich: (Kietävälä) 1612

Sipin

Erich Hind: (Sipilänsaari) 1613

Hindrich Hind: (Sipilänsaari) 1613

Skotti

Staffan And: (Hylkylä) 1616

Solli

Michel Peersson (Kyllölä) 1616

Sorioin

Anders (Kauppila) 1613

Hans And: (Sorjola) 1613

Lars And: (Kauppila) 1613

Lars Larsson (Kauppila) 1613

Sparri

Niels Michelsson (Luukkola) 1614

Sulin

Bengt Bengtsson (Hamula) 1614

Sumain

Erich Johanss: (Ruokotaipale) 1613

Johan Johansson (Ruokotaipale) 1613

Jören Johanss: (Ruokotaipale) 1613

Suppoin

Sigfredh (Rokansalo) 1611

TAlkuun

Taifwain

Eskell (Vesiniemi) 1611

Oloff Hanss: (Vesiniemi) 1611

Taiwain

Påål (Vesiniemi) 1610

Timoin

Peter Hansson (Hurissalo) 1615

Tofuerj

Christer Matsson (Niinisaari) 1611

Matz Christ: (Niinisaari) 1611

Turkiain

Arfuedh Hind: (Niinisaari) 1610

Matz (Huhtimaa) 1611

Peter Petersson (Niinisaari) 1610

Påål Petersson (Niinisaari) 1610

UAlkuun

Uckoin

Måns (Kirkonkylä) 1616

VWAlkuun

Waldoin

Anders (Valtola) 1613

Anders (Muuramäki) 1613

Christer And: (Muuramäki) 1613

Lars Christ. (Muuramäki) 1613

Lars Larsson (Muuramäki) 1613

Lars Påålsson (Valtola) 1613

Thomas Påålsson (Valtola) 1613

Winkin

Påål (Piskola) 1615

Witikain

Hindrich Månsson (Lintusalo) 1613

Oloff (Lintusalo) 1613

Wåckalain

Påål (Kirkonkylä) 1616

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 351 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2016