AlkuSavon henkikirjatPuumalan pitaja: henkikirjat1700 → Nimihakemisto

Puumala henkikirja 1700

Nimihakemisto


-  A  B  H  I  J  K  L  M  P  R  S  T  VW  Ö 
 -  A  B  H  I  J  K  L  M  P  R  S  T  VW  Ö

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Larsonn (Hurissalo) 2547B

Anders Olofsonn (Seppälä) 2547A

Anders Peersonn (Himahuuha) 2545B

Elias Haralds. (Kirkonkylä) 2547B

Hindrich Peersonn (Kaipaala) 2546A

Jacob Hindersonn (Kirkonkylä) 2548A

Johan (Kirkonkylä) 2548A

Johan Eskellsonn (Penttilä) 2545B

Johan Peersonn (Kietävälä) 2545B

Lars Cristersonn (Piskola) 2547B

Lars Jacobs. (Piskola) 2547B

Lars Larson (Rokansalo) 2547A

Lijsa (Kirkonkylä) 2545B

Matz Olofssonn (Kauppila) 2546A

Mårten Larsonn (Pirttimäki) 2546B

Thomas Matsonn (Kietävälä) 2545B

AAlkuun

Asilain

Matz (Hamula) 2545B

Aufwoin

Johan (Petäjäniemi) 2546B

Staffan (Ryhälä) 2547A

BAlkuun

Bengdtin

Påhl (Kitula) 2546A

Bengtin

Israell (Ryhälä) 2547A

Brudg:

Ant: (Kirkonkylä) 2548A

HAlkuun

Hackulin

Grelss (Keriniemi) 2546A

Matz (Keriniemi) 2546A

Harmain

Matz (Kirkonkylä) 2547B

Heckurin

Johan (Pellilä) 2547A

Hijmain

Matz (Himahuuha) 2545B

Hujain

Greelss (Ruokotaipale) 2547A

Hulkoin

Johan (Sipilänsaari) 2547A

Matz Larson (Niinisaari) 2546B

Huttuin

Matz (Kyllölä) 2546A

Hämälein

Marckus (Ollila) 2546B

IAlkuun

Ickeheimoin

Erich (Harmaala) 2545B

Ihalain

Grelss (Huuhkaala) 2545B

Matz (Huhtimaa) 2545B

Ikoin

Påhl Johansonn (Kietävälä) 2545B

Ingein

Simon (Hylkylä) 2547B

Ingin

Mårten (Hylkylä) 2547B

JAlkuun

Jost

Johan (Maljala) 2547B

Juckarin

Lars (Hurissalo) 2547B

KAlkuun

Kaipain

Matz Peers: (Kaipaala) 2546A

Kangain

Johan (Kokkola) 2545B

Simon (Miettula) 2546B

Staffan (Kirkonkylä) 2547B

Karfwin

Thomas (Maunola) 2546B

Kettuin

Anders (Niinisaari) 2546B

Lars Hinders. (Kirkonkylä) 2547B

Oloff (Pirttimäki) 2546B

Kettwain

Oloff Peersonn (Kietävälä) 2545B

Kiettuwuin

Lars (Sopala) 2547A

Kijllin

Crister Lars. (Lintusalo) 2546B

Killiein

Peer Matsonn (Kiljula) 2545B

Killiuin

Anders (Maunola) 2546B

Greels (Maunola) 2546B

Johan (Maunola) 2546B

Killjon

Bertell Bertells. (Kiljula) 2546A

Kittuin

Påhl (Kitula) 2546A

Kjlpoin

Matz (Miettula) 2546B

Kondin

Michel Abrahams. (Kontila) 2547B

Kunjelain

Johan (Vesiniemi) 2547A

Kyllin

Johan Hinders. (Kyllölä) 2546A

Påhl Matson (Kyllölä) 2546A

Kyllingh

Johan (Hamula) 2545B

Kåndein

Lars Larsonn (Vesiniemi) 2547A

Kåndin

Anders (Sorjola) 2547A

Crister (Kirkonkylä) 2548A

Kåtro

Crister (Vesiniemi) 2547A

Kåttrain

Crister Erichs. (Lampila) 2546A

Kåttro

Hans Johanson (Vesiniemi) 2547A

Matz Olofsonn (Niinisaari) 2546B

Kähärin

Påhl (Huhtimaa) 2545B

LAlkuun

Lamain

Matz (Kietävälä) 2545B

Peer Peerson (Kietävälä) 2545B

Lambin

Johan (Lampila) 2546A

Lappal:

Anders Lars. (Piskola) 2547B

Laukoin

Anders (Junninmäki) 2545B

Lenhuin

Anders (Ihalainen) 2547B

Leskin

Johan (Huhtimaa) 2545B

Mårten (Harmaala) 2545B

Limatain

Hindrich Peersonn (Liimattala) 2546A

Johan Clemets. (Ryhälä) 2547A

Oloff Anders. (Liimattala) 2546A

Luckoin

Johan (Luukkola) 2546A

Johan Johans. (Luukkola) 2546A

Lars (Luukkola) 2546A

Påhl (Vesiniemi) 2547A

Thomas Påhls. (Niinisaari) 2546B

Luhoin

Anders Peers. (Hurissalo) 2547B

Lukoin

Hindrich Hindrichs. (Kitula) 2546A

Luukoin

Erich (Liimattala) 2546A

Simon Olofs. (Maunola) 2546B

Låikoin

Erich (Kitula) 2546A

Lähnoin

Grelss (Maljala) 2547B

MAlkuun

Malin

Thomas Påhls. (Maljala) 2547B

Martin

Thomas (Liimattala) 2546A

Mettijnn

Peer Peersonn (Miettula) 2546B

Måndoin

Johan (Ikola) 2547B

Peer (Hauhala) 2547B

PAlkuun

Pajuin

Crist: (Kirkonkylä) 2548A

Pamp

Samuell (Kirkonkylä) 2548A

Pedickain

Lars (Pitkälahti) 2547B

Pedikain

Thomas (Kaipaala) 2546A

Peukoin

Lars Hinders. (Seppälä) 2547A

Piskoin

Hindrich (Piskola) 2547B

Matz Larsonn (Maljala) 2547B

Putoin

Markus (Kirkonkylä) 2548A

RAlkuun

Rackain

Peer Johans. (Rokansalo) 2547A

Repoin

Måns (Hamula) 2545B

Rock:

And:s (Kirkonkylä) 2548A

Rockoinen

Påhl (Rokansalo) 2547A

Rohianus

Esajas (Kirkonkylä) 2547B

Romanus

Hind: (Kirkonkylä) 2548A

Rosenius

Lars (Kirkonkylä) 2548A

Ryhain

Matz Anderson (Hamula) 2545B

Ryhal:n

Peer Johansonn (Harmaala) 2545B

Rynoin

Eskell Peers. (Luukkola) 2546A

Råckain

Peer (Lintusalo) 2546B

Räpoin

Erich (Repola) 2547A

Matz (Lintusalo) 2546B

Mårten (Harmaala) 2546B

SAlkuun

Sabelstierna

Carl (Kirkonkylä) 2545B

Sairain

Markus (Kauppila) 2546A

Sakoin

Anders (Lintusalo) 2546B

Sijnckoin

Peer Erichss: (Pellilä) 2547A

Soirain

Måns (Lampila) 2546A

Sollo

Cnut Mats. (Ihalainen) 2547B

Peer (Ihalainen) 2547B

Stur

(Kirkonkylä) 2547B

Sturhe

(Kokkola) 2545B

Summa

Johan (Ollila) 2546B

Summain

Peer (Ruokotaipale) 2547A

TAlkuun

Tettwain

Peer Ohlson (Seppälä) 2547A

Timmoin

Peer (Ikola) 2547B

Timoin

Peer (Huhtimaa) 2545B

Turckiain

Peer Peers. (Niinisaari) 2546B

Tålp:

Johan (Lampila) 2546A

VWAlkuun

Waldoin

Bertell (Huuhkaala) 2545B

Lars (Valtola) 2547B

Matz (Valtola) 2547B

Matz Cristerson (Muuramäki) 2546B

Påhl (Valtola) 2547A

Påhl Andersonn (Valtola) 2547A

Wässain

Påhl (Hylkylä) 2547B

ÖAlkuun

Öman

Johan (Kirkonkylä) 2548A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 144 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2016