AlkuSavon henkikirjatPuumalan pitaja: henkikirjat1709 → Nimihakemisto

Puumala henkikirja 1709

Nimihakemisto


-  A  B  H  I  J  K  L  M  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  H  I  J  K  L  M  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

And. (Kontila) 1945B

And (Maunola) 1949A

And Lars (Hurissalo) 1946B

Berndt (Kaipaala) 1947B

Bertel Christers (Sipilänsaari) 1951A

Carin (Maunola) 1949A

Elias Haraldss (Kirkonkylä) 1951B

Erich (Hurissalo) 1946B

Erich (Liimattala) 1948B

Erich Peers (Niinisaari) 1949B

Harald Har: (Kirkonkylä) 1951B

Hind (Kontila) 1945B

Hind Israelss (Kirkonkylä) 1951B

Hind Mattss (Kitula) 1947B

Hind Peers (Kaipaala) 1947B

Hind. Peers (Liimattala) 1948B

Joh (Hurissalo) 1946B

Joh (Kitula) 1947B

Joh (Niinisaari) 1949B

Joh (Ruokotaipale) 1950A

Joh Jör (Huhtimaa) 1946A

Joh Lars (Lampila) 1948A

Joh Peers (Kietävälä) 1947A

Jör. And. (Maunola) 1949A

Jör. Mich: (Kontila) 1945B

Jöran (Penttilä) 1945B

Lars (Ryhälä) 1950B

Lars Christ: (Piskola) 1950A

Lars Jac. (Piskola) 1950A

Mart (Harmaala) 1946A

Mart Lars (Pirttimäki) 1950A

Matt (Lampila) 1948A

Matt Eskelss (Penttilä) 1945B

Mattz Lar: (Kontila) 1945B

Mårt (Kitula) 1947B

Olof (Kitula) 1947B

Peer (Kontila) 1945B

Peer (Kietävälä) 1947A

Peer (Maljala) 1949A

Peer (Rokansalo) 1950B

Peer Hind (Miettula) 1949A

Peer Joh (Niinisaari) 1949B

Simon (Miettula) 1949A

Thom. Abr (Kontila) 1945B

Thom: Christ: (Piskola) 1950A

Thomas (Kietävälä) 1947A

AAlkuun

Asel:

Hans (Hamula) 1946A

Matt: (Hamula) 1946A

Mårt (Hamula) 1946A

Peer (Hamula) 1946A

Aufwin

And. (Petäjäniemi) 1949B

And. Peers (Himahuuha) 1945B

Brijta (Petäjäniemi) 1949B

Samuel (Petäjäniemi) 1949B

Thomas (Himahuuha) 1945B

Aufwo:

And. (Ryhälä) 1950B

Matt (Ryhälä) 1950B

Staff. (Ryhälä) 1950B

BAlkuun

Bengt:

Lars (Pirttimäki) 1950A

Bengtin

Israel (Ryhälä) 1950B

Matt (Kitula) 1947B

Påhl (Kitula) 1947B

HAlkuun

Hakol:

Eskel (Keriniemi) 1948A

Grels (Keriniemi) 1948A

Matt (Keriniemi) 1948A

Matt (Pirttimäki) 1950A

Olof (Keriniemi) 1948A

Påhl (Keriniemi) 1948A

Halo:

Lamberg (Hylkylä) 1946B

Harmo:

Joh (Kokkola) 1947A

Hemel:

Börgel (Ollila) 1949B

Marcus (Ollila) 1949B

Matt (Ollila) 1949B

Hielman

(Kirkonkylä) 1951B

Hima:

Ands (Himahuuha) 1946A

Mattz (Himahuuha) 1946A

Olof (Himahuuha) 1946A

Hordiander

Hindrich (Kirkonkylä) 1951B

Huiho:

Matt (Harmaala) 1946A

Påhl (Harmaala) 1946A

Hujo:

Grels (Ruokotaipale) 1950A

Johan (Ruokotaipale) 1950A

Hulko:

Christer (Niinisaari) 1949B

Elin (Niinisaari) 1949B

Lars (Niinisaari) 1949B

Matt (Niinisaari) 1949B

Hulkoin

Hind (Sipilänsaari) 1951A

Joh (Sipilänsaari) 1951A

Lars (Sipilänsaari) 1951A

Huttuin

Matt (Kyllölä) 1948A

Thomas (Kyllölä) 1948A

Hånga:

Simon (Kirkonkylä) 1951B

Härkö:

Joh (Kirkonkylä) 1951B

Simon (Lintusalo) 1948B

IAlkuun

Ihal:

Matt (Huhtimaa) 1946A

Ihol:

Matt (Huuhkaala) 1946A

Ikäheimo:

Erich (Ryhälä) 1950B

Ilko:

Påhl (Piskola) 1950A

Ingo:

Mårt (Hylkylä) 1946B

Simon (Hylkylä) 1946B

JAlkuun

Jost

Joh (Maljala) 1949B

Jukarin

Carl (Hurissalo) 1946B

Påhl (Hurissalo) 1946B

Thomas (Hurissalo) 1946B

KAlkuun

Kacko:

Påhl (Rokansalo) 1950B

Kaho:

Påhl (Miettula) 1949A

Kaipo:

And. (Kaipaala) 1947B

Matt (Kaipaala) 1947B

Kaivol:

Bertel (Vesiniemi) 1951A

Hind (Vesiniemi) 1951A

Mart (Vesiniemi) 1951A

Kanda:

Joh (Kokkola) 1947A

Kandia:

Christ (Vesiniemi) 1951A

Grels (Vesiniemi) 1951A

Peer (Vesiniemi) 1951A

Kanga:

Hind (Vesiniemi) 1951A

Kangain

Joh (Miettula) 1949A

Karfvi:

Clas (Kauppila) 1947B

Matt (Kauppila) 1947B

Olof (Kauppila) 1947B

Thomas (Kauppila) 1947B

Karfwin

Christr (Maunola) 1949A

Hans (Maunola) 1949A

Thomas (Maunola) 1949A

Katra

Christ (Vesiniemi) 1951A

Kattro

Elias (Kirkonkylä) 1947A

Kettuin

Hind (Kitula) 1947B

Johan (Kitula) 1947B

Lars (Kirkonkylä) 1951B

Marten (Kitula) 1947B

Kettva:

And. (Kirkonkylä) 1951B

Olof (Kietävälä) 1947A

Ketva:

Joh (Kietävälä) 1947A

Matt (Kietävälä) 1947A

Killin

And. (Kiljula) 1947A

Bengt (Kiljula) 1947A

Bertel (Kiljula) 1947A

Joh (Kiljula) 1947A

Killun

Abram (Kiljula) 1947A

Matt (Kiljula) 1947A

Peer Matt (Kiljula) 1947A

Kutwo:

Brusius (Sopala) 1951A

Matt (Sopala) 1951A

Syring (Sopala) 1951A

Kyllin

And (Maunola) 1949A

Christer (Lintusalo) 1948B

Eskel (Maunola) 1949A

Joh (Hamula) 1946A

Joh (Kyllölä) 1947B

Lars (Lintusalo) 1948B

Lars (Maunola) 1949A

Matt (Kyllölä) 1947B

Matt (Luukkola) 1948A

Matt (Maunola) 1949A

Matt (Miettula) 1949A

Peer (Maunola) 1949A

Påhl (Kyllölä) 1947B

Kårho:

And. (Maljala) 1949A

Kåttra

Lars (Niinisaari) 1949B

Matt (Niinisaari) 1949B

Kåttro

Christer (Lampila) 1948A

Erich (Lampila) 1948A

Joh (Vesiniemi) 1951A

LAlkuun

Lama:

Hind (Kietävälä) 1947A

Lars (Kietävälä) 1947A

Matt (Kietävälä) 1947A

Peer (Kietävälä) 1947A

Påhl (Kietävälä) 1947A

Lamb:

Påhl (Kirkonkylä) 1947A

Lapal:

And (Piskola) 1950A

Leihno:

And (Hurissalo) 1946A

Joh (Hurissalo) 1946A

Peer (Hurissalo) 1946A

Leino:

Brusius (Maljala) 1949B

Grels (Maljala) 1949B

Leskin

Grels (Pirttimäki) 1950A

Hind (Pirttimäki) 1950A

Joh (Pirttimäki) 1950A

Lars (Pirttimäki) 1950A

Limata:

Joh (Ryhälä) 1950B

Limato:

Berndt (Liimattala) 1948B

Lars (Liimattala) 1948B

Olof (Liimattala) 1948B

Peer (Liimattala) 1948B

Lucko:

Lars (Kitula) 1947B

Måns (Kitula) 1947B

Thomas (Kitula) 1947B

Luko:

And (Junninmäki) 1946B

And. (Niinisaari) 1949B

Christer (Vesiniemi) 1951A

Erich (Liimattala) 1948B

Erich Jör (Vesiniemi) 1951A

Hind (Kietävälä) 1947A

Hind (Luukkola) 1948A

Hind (Maunola) 1949A

Hind (Niinisaari) 1949B

Hind (Vesiniemi) 1951A

Joh (Junninmäki) 1946B

Joh (Luukkola) 1948A

Joh (Ollila) 1949B

Joseph (Luukkola) 1948A

Lars (Liimattala) 1948B

Lars (Niinisaari) 1949B

Matt (Junninmäki) 1946B

Matt (Kietävälä) 1947A

Matt (Ollila) 1949B

Matt Joh (Junninmäki) 1946B

Mihel (Luukkola) 1948A

Olof (Maunola) 1949A

Peer (Luukkola) 1948A

Peer (Niinisaari) 1949B

Påhl (Niinisaari) 1949B

Påhl (Vesiniemi) 1951A

Simon (Maunola) 1949A

Thomas (Kietävälä) 1947A

Thomas (Ollila) 1949B

Lukoin

And. (Luukkola) 1948A

Carl (Luukkola) 1948A

Hind (Luukkola) 1948A

Joh (Luukkola) 1948A

Mattz (Luukkola) 1948A

MAlkuun

Mart:

Abram (Liimattala) 1948B

Lars (Liimattala) 1948B

Thomas (Liimattala) 1948B

Mehl:

Anna (Sipilänsaari) 1951A

Melin

Thomas (Maljala) 1949A

Metin

Jör (Miettula) 1949A

Måndo:

Joh (Kaipaala) 1947B

Mart (Kaipaala) 1947B

Peer (Hauhala) 1946B

Peer (Ikola) 1947A

Påhl (Ikola) 1947A

Måndon

Hans (Maljala) 1949A

PAlkuun

Pardain

And Sim: (Hylkylä) 1946B

Pardo:

Matt (Hurissalo) 1946B

Parko:

Peer Staff (Hylkylä) 1946B

Thomas (Hylkylä) 1946B

Parr:

Olof (Kirkonkylä) 1947A

Pauko:

Lars (Seppälä) 1950B

Paukoin

And. (Seppälä) 1950B

Pedcka:

Thomas (Pitkälahti) 1950A

Pedika:

Måns (Hauhala) 1946B

Pettin

Marcus (Kirkonkylä) 1951B

Pisko:

And (Piskola) 1950A

Hind (Piskola) 1950A

Joh (Piskola) 1950A

Matt (Piskola) 1950A

RAlkuun

Racko:

Joh (Rokansalo) 1950B

Repo:

And (Hamula) 1946A

Erich (Repola) 1950B

Jör (Hamula) 1946A

Peer (Hamula) 1946A

Rino:

And (Luukkola) 1948B

Eskel (Luukkola) 1948B

Olof (Luukkola) 1948B

Olof Sylwest (Luukkola) 1948B

Sylwestr (Luukkola) 1948B

Roman:

Hinrich (Kirkonkylä) 1951B

Ryho:

Peer (Hamula) 1946A

Peer (Harmaala) 1946A

Råcka

And. (Lintusalo) 1948B

Peer (Lintusalo) 1948B

Peer Pers (Kirkonkylä) 1951B

Råcko:

Joh (Rokansalo) 1950B

Lars (Rokansalo) 1950B

Olof (Rokansalo) 1950B

Påhl (Rokansalo) 1950B

Thomas (Rokansalo) 1950B

Råka:

Joh (Vesiniemi) 1951A

Räpo:

Matt (Lintusalo) 1948B

Thomas (Lintusalo) 1948B

Räppoin

Thomas (Ryhälä) 1950B

SAlkuun

Sacko:

And. (Lintusalo) 1948B

Joh (Lintusalo) 1948B

Sarain

Hind And (Kauppila) 1947B

Jör (Kauppila) 1947B

Lars (Kauppila) 1947B

Sauko:

Påhl (Kaipaala) 1947B

Sjucko:

Peer (Pellilä) 1950A

Thomas (Pellilä) 1950A

Sorgo:

Joh (Lampila) 1948A

Soroin

Lars (Sorjola) 1950B

Mans (Sorjola) 1950B

Peer (Sorjola) 1950B

Storckovius

Joh (Lampila) 1948A

Stuur

(Kirkonkylä) 1951B

Summa

Grels (Himahuuha) 1945B

Jacob (Pirttimäki) 1950A

Måns (Ruokotaipale) 1950A

Peer (Ruokotaipale) 1950A

Sållo

And (Ihalainen) 1946B

Benjam (Ihalainen) 1946B

Cnuth (Ihalainen) 1946B

Marcus (Ihalainen) 1946B

Peer (Ihalainen) 1946B

Påhl (Ihalainen) 1946B

Staff: (Ihalainen) 1946B

TAlkuun

Tijmo:

Hind (Huhtimaa) 1946A

Joh (Huhtimaa) 1946A

Tucko:

And. (Hamula) 1946A

Jören (Hamula) 1946A

Tåko:

Peer Peers (Niinisaari) 1949B

VWAlkuun

Valdo:

And. (Valtola) 1951B

Bertel (Huuhkaala) 1946A

Christer (Muuramäki) 1948B

Hans (Valtola) 1951B

Jöran (Muuramäki) 1948B

Lars (Huuhkaala) 1946A

Lars (Valtola) 1951A

Matt (Muuramäki) 1948B

Matt And. (Valtola) 1951B

Peer (Pellilä) 1950A

Påhl (Valtola) 1951B

Påhl Lars (Valtola) 1951A

Thomas (Valtola) 1951B

Väiss:

Påhl (Hylkylä) 1946B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 316 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2016