AlkuSavon henkikirjatPuumalan pitäjä1727 → Nimihakemisto

Puumala henkikirja 1727

Nimihakemisto


-  A  B  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW 
 -  A  B  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders Hindersson (Luukkola) 2024A

Anders Mattss (Valtola) 2026A

Anders Mattsson (Luukkola) 2024A

Beata (Kirkonkylä) 2022B

Bertell Ohlssonn (Ollila) 2025A

Brita (Lampila) 2024A

Harald Haraldsson (Puumalansalmi) 2026A

Hindrich (Miettula) 2024B

Hindrich Andersson (Pitkälahti) 2025A

Johan (Kitula) 2023A

Johan (Kyllölä) 2023B

Johan (Maunola) 2024B

Johan (Ryhälä) 2025B

Johan Martenssonn (Kitula) 2023A

Jöran Mattsson (Penttilä) 2022A

Lahrs (Junninmäki) 2022B

Lahrs (Puumalansalmi) 2026A

Lahrs Andersson (Piskola) 2025A

Lahrs Grellsson (Vesiniemi) 2026A

Lahrs Mattsson (Luukkola) 2024A

Lahrs Månsson (Lintusalo) 2024A

Margareta (Sorjola) 2025B

Maria (Ryhälä) 2025B

Mattz (Penttilä) 2022A

Mattz (Himahuuha) 2022A

Mattz (Kyllölä) 2023B

Mattz (Maljala) 2024B

Mattz Hinderss:n (Luukkola) 2024A

Mattz Johansson (Junninmäki) 2022B

Mattz Jöransson (Kontila) 2023B

Mattz Mattsson (Kyllölä) 2023B

Mattz Peersson (Miettula) 2024B

Mattz Thomasson (Kyllölä) 2023B

Michell (Penttilä) 2022A

Michell Andersson (Hauhala) 2022B

Mårten Anderss:n (Kitula) 2023A

Olof (Luukkola) 2024A

Olof Anderssonn (Luukkola) 2024A

Peer Hinderssonn (Miettula) 2024B

Peer Peersson (Kietävälä) 2023A

Petter Mattsson (Kyllölä) 2023B

Påhl (Kontila) 2023B

Påhl Johansson (Maunola) 2024B

AAlkuun

Anttoin

Mattz (Hamula) 2022A

Arpoin

Christer (Kitula) 2023A

Hindrich (Kitula) 2023A

Johan (Kitula) 2023A

Auf:

Anders Peerss:n (Himahuuha) 2022A

Thomas (Himahuuha) 2022A

Aufwin

Erich (Ryhälä) 2025B

Johan (Petäjäniemi) 2025A

Staffan (Ryhälä) 2025B

BAlkuun

Bengdtin

Issraell (Ryhälä) 2025B

Mattz Issraellssonn (Ryhälä) 2025B

Broo

Lahrs (Petäjäniemi) 2025A

FAlkuun

Fiskare

Petter (Rokansalo) 2025A

HAlkuun

Hackul:

Olof (Kietävälä) 2023A

Hackulin

Adam (Kirkonkylä) 2022B

Mattz (Himahuuha) 2022A

Petter (Himahuuha) 2022A

Petter (Keriniemi) 2023B

Påhl (Keriniemi) 2023B

Hahn

Johan Gustaff (Puumalansalmi) 2026B

Halloin

Lambert (Hylkylä) 2022B

Mattz (Seppälä) 2025B

Harckein

Mattz Johanssonn (Puumalansalmi) 2026A

Harmain

Mattz (Harmaala) 2022A

Pettkä (Harmaala) 2022A

Hatain

Mattz (Himahuuha) 2022A

Huijain

Mattz (Maljala) 2024B

Påhl (Ruokotaipale) 2025A

Hullckoin

Christer (Niinisaari) 2025A

Hindrich (Sipilänsaari) 2025B

Mattz (Niinisaari) 2025A

Simon (Sipilänsaari) 2025B

Håttj

Christer (Lintusalo) 2024A

Lahrs (Lintusalo) 2024A

Hämmälein

Johan Marckuss: (Hylkylä) 2022B

Lahrs Böriellss:n (Ollila) 2025A

Mattz (Ollila) 2025A

Härckein

Anders (Niinisaari) 2024B

Johan (Seppälä) 2025B

Petter (Hamula) 2022A

Thomas (Seppälä) 2025B

IAlkuun

Ickoin

Johan (Puumalansalmi) 2026B

Michell (Kietävälä) 2023A

Ickäheimoin

Hans (Ryhälä) 2025B

Ihalain

Lahrs (Huuhkaala) 2022A

Mattz (Huuhkaala) 2022A

Ingin

Mattz (Hylkylä) 2022B

Simon (Hylkylä) 2022B

Itimaeus

Hindrich (Puumalansalmi) 2026B

JAlkuun

Juckarain

Lahrs (Hurissalo) 2022B

Lahrs (Ihalainen) 2022B

Mattz (Hurissalo) 2022B

Petter (Hurissalo) 2022B

Järpe

(Puumalansalmi) 2026A

KAlkuun

Kainulain

Bertell Bertellssonn (Vesiniemi) 2026A

Eskell (Vesiniemi) 2026A

Johan Bertellssonn (Vesiniemi) 2026A

Kaipoin

Erich (Huhtimaa) 2022A

Kangoin

Anders (Kauppila) 2023B

Karfwin

Hans (Maunola) 2024B

Kietäwein

Abraham (Sopala) 2026A

Daniell (Keriniemi) 2023B

Hindrich (Keriniemi) 2023B

Johan (Kietävälä) 2023A

Johan (Sopala) 2025B

Mattz (Kietävälä) 2023A

Mattz (Keriniemi) 2023B

Mattz And:ss:n (Sopala) 2025B

Mårten Lahrssonn (Pirttimäki) 2025A

Olof (Kietävälä) 2023A

Wirgelius (Kietävälä) 2023A

Killiuin

Abraham (Kiljula) 2023A

Bengdt (Kiljula) 2023A

Bengdt (Ruokotaipale) 2025A

Christer Christerss (Lintusalo) 2024A

Erich (Kiljula) 2023A

Eskell (Maunola) 2024B

Johan (Kauppila) 2023B

Johan (Maunola) 2024B

Lahrs (Lintusalo) 2024A

Lahrs Christersson (Lintusalo) 2024A

Mattz (Kauppila) 2023B

Michell (Kiljula) 2023A

Petter (Kauppila) 2023B

Petter (Maunola) 2024B

Petter (Rokansalo) 2025A

Samuell (Ryhälä) 2025B

Kittuin

Påhl (Kirkonkylä) 2022B

Påhl (Kitula) 2023A

Kucka

Jacob Ohlsson (Luukkola) 2024A

Kyllein

Johan (Kyllölä) 2023B

Johan Johansson (Kyllölä) 2023B

Mårten (Hamula) 2022A

Olof (Puumalansalmi) 2026B

Kåndia

Jacob Lahrsson (Piskola) 2025A

Johan (Piskola) 2025A

Johan (Vesiniemi) 2026A

Kåndiain

Petter (Hamula) 2022A

Kåttro

Anders (Lampila) 2024A

Christer (Vesiniemi) 2026A

Johan (Vesiniemi) 2026A

Mattz (Hamula) 2022A

Kättuin

Simon (Kokkola) 2023A

LAlkuun

Leinoin

Anders (Himahuuha) 2022A

Anders (Hurissalo) 2022B

Anders (Ihalainen) 2022B

Hindrich (Ihalainen) 2022B

Johan (Hurissalo) 2022B

Michell (Harmaala) 2022A

Påhl (Maljala) 2024B

Lijmatain

Anders (Piskola) 2025A

Olof (Liimattala) 2024A

Olof Peersson (Liimattala) 2024A

Petter (Liimattala) 2024A

Petter (Maunola) 2024B

Påhl (Kyllölä) 2023B

Liutu

Anders (Luukkola) 2024A

Erich (Luukkola) 2024A

Petter (Luukkola) 2024A

Lundberg

(Hylkylä) 2022B

Luukoin

Abraham (Niinisaari) 2024B

Anders (Vesiniemi) 2026A

Erich Jöranssonn (Vesiniemi) 2026A

Hindrich (Kietävälä) 2023A

Hindrich (Niinisaari) 2024B

Hindrich (Vesiniemi) 2026A

Johan (Luukkola) 2024A

Johan (Ollila) 2025A

Johan (Vesiniemi) 2026A

Lahrs (Kitula) 2023A

Lahrs (Liimattala) 2024A

Lahrs (Niinisaari) 2024B

Mattz (Kietävälä) 2023A

Mattz (Maunola) 2024B

Mårten (Miettula) 2024B

Mårten (Ryhälä) 2025B

Petter (Niinisaari) 2024B

Påhl (Niinisaari) 2024B

Påhl (Vesiniemi) 2026A

Påhl Påhlsson (Niinisaari) 2024B

Lämbin

Johan (Kaipaala) 2023B

Läskin

Grells (Pirttimäki) 2025A

Hindrich (Ryhälä) 2025B

Mattz (Huhtimaa) 2022A

Mårten (Pirttimäki) 2025A

Simon (Huhtimaa) 2022A

Wicentius (Huhtimaa) 2022A

MAlkuun

Mannin

Grells (Vesiniemi) 2026A

Marander

Hindrich (Puumalansalmi) 2026B

Mattin

Abraham (Liimattala) 2024A

Meetin

Johan (Huhtimaa) 2022A

Måndoin

Annika (Ikola) 2022B

Johan (Ikola) 2022B

Johan (Maljala) 2024B

Johan Mårtenssonn (Maljala) 2024B

Jossep (Maljala) 2024B

Mattz (Ihalainen) 2022B

Mårten (Ihalainen) 2022B

Thomas (Maljala) 2024B

NAlkuun

Naukarin

(Pellilä) 2025A

OAlkuun

Orraeus

(Kirkonkylä) 2022B

Gustaff (Puumalansalmi) 2026B

Margareta (Puumalansalmi) 2026B

PAlkuun

Pallkoin

Marckus (Puumalansalmi) 2026B

Pardain

Bertell (Hurissalo) 2022A

Mattz (Hurissalo) 2022A

Peukoin

Hindrich (Kietävälä) 2023A

Jöran (Puumalansalmi) 2026B

Olof (Kietävälä) 2023A

Petter (Seppälä) 2025B

Piedickein

Måns (Hauhala) 2022B

Pijrala

Lahrs (Hamula) 2022A

Piskoin

Hindrich (Piskola) 2025A

Johan (Piskola) 2025A

Petter (Piskola) 2025A

Pyckä

Anders (Keriniemi) 2023B

Pättin

Mattz (Piskola) 2025A

Pölläin

Peer Ohlss:n (Pellilä) 2025A

RAlkuun

Randalain

Erich (Hylkylä) 2022B

Romanus

Hindrich (Puumalansalmi) 2026A

Ruuth

Erich (Lampila) 2024A

Ryhein

Petter (Sorjola) 2025B

Råcka

Petter (Liimattala) 2024A

Råckain

Petter (Pirttimäki) 2025A

Räpoin

Hans (Repola) 2025B

Hindrich (Rokansalo) 2025B

Hindrich Ohlssonn (Miettula) 2024B

Mattz (Lintusalo) 2024A

Mattz (Repola) 2025B

Michell (Repola) 2025B

Måns Mattsson (Lintusalo) 2024A

Mårten Erichsson (Rokansalo) 2025B

Olof (Repola) 2025B

Petter (Repola) 2025B

Rässiä

Petter (Liimattala) 2024A

SAlkuun

Saukoin

Lahrs (Niinimäki) 2024B

Sillfwoin

Hindrich (Kietävälä) 2023A

Sinckoin

Petter (Pellilä) 2025A

Soikoin

Thomas (Kietävälä) 2023A

Sorrioin

(Kauppila) 2023B

Anders Lahrsson (Miettula) 2024B

Christer (Huhtimaa) 2022A

Christer (Lampila) 2023B

Hindrich (Huhtimaa) 2022A

Jacob (Kauppila) 2023B

Lahrs Lahrsson (Miettula) 2024B

Mattz (Sorjola) 2025B

Måns (Kauppila) 2023B

Måns Månsson (Sorjola) 2025B

Olof (Lampila) 2023B

Soukoin

Anders (Kaipaala) 2023B

Påhl Lahrsson (Kaipaala) 2023B

Summa

Jöns (Ruokotaipale) 2025A

Thomas (Ruokotaipale) 2025A

Summain

Erich (Lintusalo) 2024A

Erich (Rokansalo) 2025B

Måns (Lintusalo) 2024A

Thomas (Rokansalo) 2025B

Sålla

Jöran (Huuhkaala) 2022A

Jöran Peersson (Ihalainen) 2022B

Lahrs (Piskola) 2025A

Petter (Ihalainen) 2022B

Simon (Maunola) 2024B

Såppoin

Johan (Kaipaala) 2023B

Michell (Kaipaala) 2023B

Säppein

Peer (Maljala) 2024B

TAlkuun

Teitin

Johan (Kaipaala) 2023B

Tijmoin

Petter (Hylkylä) 2022B

Tuchkoin

Jöran (Hamula) 2022A

Turckioin

Erich Peersson (Niinisaari) 2025A

VWAlkuun

Walldoin

Anders Påhlss:n (Valtola) 2026A

Christer (Kokkola) 2023A

Jöran (Muuramäki) 2024B

Petter Petterssonn (Seppälä) 2025B

Thomas (Muuramäki) 2024B

Werman

Barthold (Puumalansalmi) 2026A

Wijticka

Anders (Hylkylä) 2022B

Willdus

Lahrs (Hamula) 2022A

Wirolain

Johan (Kaipaala) 2023B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 282 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2020