AlkuSavon henkikirjatRantasalmen pitäjä1693 → Nimihakemisto

Rantasalmi henkikirja 1693

Nimihakemisto


-  A  B  C  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  VW  Å 
 -  A  B  C  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  VW  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Bertellss (Joutsenmäki) 2073A

Abraham (Osikonmäki) 2074B

Abraham (Pölläkkä) 2075A

And: Bertellss:n (Puikonniemi) 2075B

And: Staffansson (Rauhamäki) 2076A

Anders (Rantasalo) 2076A

Anders (Rauhamäki) 2076A

Anders Larsson (Rantasalo) 2075B

Anna (Teemassaari) 2077A

Arfwed Dawedsson (Syvänsi) 2076B

Arfwed Hansson (Lahdenkylä) 2074B

Brussius (Ahvensalmi) 2072A

Christer (Asikkala) 2071

Claas (Hiismäki) 2072B

Daniel (Tuusmäki) 2077B

Elias (Kolkontaipale) 2074A

Elin (Joutsenlahti) 2073A

Ellj (Tornioniemi) 2076B

Gerdt Matzson (Hevonlahti) 2073A

Giösta (Osikonmäki) 2074B

Gustaff Hinderson (Asikkala) 2071

Hans Peersson (Palvalahti) 2075B

Helga (Teemassaari) 2077A

Hemming (Tuusmäki) 2077A

Hind. Hindersson (Parkumäki) 2075A

Hind: Mårtensson (Parkumäki) 2075A

Ifwar (Hiltula) 2073A

Inga (Kolkontaipale) 2074A

Israel's (Rantasalo) 2076A

Jacob (Kolkontaipale) 2073B

Johan (Asikkala) 2071

Johan (Parkumäki) 2075A

Johan Johansson (Hiltula) 2072B

Johan Peersson (Parkumäki) 2075A

Johan Petterssonn (Hiltula) 2072B

Johan Påhlsson (Joutsenlahti) 2073A

Johan Samuelss:n (Osikonmäki) 2074B

Jöran (Kolkontaipale) 2073B

Karin (Putkisalo) 2075B

Laars (Voinsalmi) 2077B

Laars Larsson (Teemassaari) 2077A

Lars Jöranss: (Asikkala) 2071

Lars Larsson (Osikonmäki) 2075A

Larss Peersson (Ahvensalmi) 2072A

Lijssa (Kolkontaipale) 2074A

Madtz (Hiltula) 2073A

Margareta (Teemassaari) 2077A

Mattz Christersson (Ahvensalmi) 2072A

Matz (Palvalahti) 2075B

Matz Ehrssonn (Rantasalo) 2076A

Matz Hemmingson (Tuusmäki) 2077A

Matz Matzssn (Tuusmäki) 2077A

Melcher Larsson (Voinsalmi) 2077B

Melcker Johanss. (Voinsalmi) 2077B

Merta (Asikkala) 2071

Michell (Palvalahti) 2075B

Michell (Rantasalo) 2076A

Michell Michellsson (Haapataipale) 2072B

Michell Michellsson (Kolkontaipale) 2074A

Michell Michellsson (Putkisalo) 2075B

Michell Peersson (Syvänsi) 2076B

Måns Tårstensson (Mielojärvi) 2074B

Mårt: Hindrichsson (Kolkontaipale) 2073B

Mårt: Mårtenss: (Hiismäki) 2072B

Mårthen (Hiismäki) 2072B

Nills Johansson (Teemassaari) 2077A

Nills Michellsson (Kolkontaipale) 2074A

Nillss (Hiismäki) 2072B

Olof (Voinsalmi) 2077B

Oloff (Mielojärvi) 2074B

Peer (Hevonlahti) 2073A

Peer Johansson (Harjuranta) 2072A

Peer Johanssonn (Parkumäki) 2075A

Peer Larsson (Pölläkkä) 2075A

Peer Larssonn (Pirilä) 2075A

Påhl (Harjuranta) 2072A

Påhl (Hiismäki) 2072B

Påhl (Hevonlahti) 2073A

Påhl (Tuusmäki) 2077B

Samuel (Hiltula) 2073A

Samuel (Pölläkkä) 2075A

Samuel Hindersson (Tornioniemi) 2076B

Samuel Michels: (Putkisalo) 2075B

Staffan (Harjuranta) 2072A

Staffan (Joutsenmäki) 2073A

Staffan (Tuusmäki) 2077A

Thomas (Parkumäki) 2075B

Torsten (Hiltula) 2072B

Zacharias (Rauhamäki) 2076A

AAlkuun

Aikainen

Johan (Asikkala) 2071

Larss Larsson (Asikkala) 2071

Nills (Asikkala) 2071

Thomas (Asikkala) 2071

Ainain

Hind: (Tuusmäki) 2077A

Ambiorn

Erich (Tuusmäki) 2077B

Sven (Tuusmäki) 2077B

Asikain

Lars (Vaahersalo) 2077B

Larss (Vaahersalo) 2077B

Assikain

Hans Mårtenson (Asikkala) 2071

Jacob (Asikkala) 2071

Lars (Asikkala) 2071

Michell Michellsson (Asikkala) 2071

Mårten (Hiismäki) 2072B

Nills (Asikkala) 2071

Oloff (Putkisalo) 2075B

Oloff (Tornioniemi) 2076B

Petter Larss: (Asikkala) 2071

Päär (Asikkala) 2071

Aufwin

Mårt: (Rantasalo) 2076A

BAlkuun

Backarinen

Hind: Peersson (Palvalahti) 2075B

Hindrich (Palvalahti) 2075B

Ifwar (Palvalahti) 2075B

Matz (Palvalahti) 2075B

Mårten (Palvalahti) 2075B

Påhl (Palvalahti) 2075B

Backaroin

Hind: (Rantasalo) 2076A

Peer (Rantasalo) 2076A

Bengtin

Nills (Ahvensalmi) 2072A

Bomb

Carl Erichss: (Osikonmäki) 2075A

CAlkuun

Colemain

Madtz (Parkumäki) 2075B

Cuolemain

Johan (Osikonmäki) 2074B

Johan Michelsson (Osikonmäki) 2074B

Michel Olofsson (Osikonmäki) 2074B

Michell (Osikonmäki) 2074B

Påhl (Osikonmäki) 2074B

EAlkuun

Enequist

(Leislahti) 2074A

Eroin

Madtz (Lahdenkylä) 2074B

Eroinen

Anders (Pisamalahti) 2075A

Erich (Pisamalahti) 2075A

Michell Erichss: (Torasalo) 2076B

Erroinen

Madtz (Kolkontaipale) 2074A

FAlkuun

Fesak

(Rantasalo) 2075B

Fläsk

Anders (Reijola) 2076B

GAlkuun

Geskellin

Madtz (Osikonmäki) 2074B

Gyllenbrandt

(Asikkala) 2071

HAlkuun

Hackarinen

Thomas (Torasalo) 2077A

Hackoin

Abraham (Voinsalmi) 2077B

Hapakuole

Hindrich (Parkumäki) 2075B

Johan Hinderss: (Parkumäki) 2075B

Mårten (Parkumäki) 2075B

Hardikain

Bengdt (Reijola) 2076B

Christer (Reijola) 2076B

Gustaff (Hiltula) 2072B

Gustaff Hemmingsson (Hiltula) 2072B

Hardwick (Hiltula) 2072B

Hend: Thomasson (Hiltula) 2072B

Ifwar (Hiltula) 2072B

Johan Sigfredss. (Hiltula) 2073A

Johan Thomass: (Hiltula) 2072B

Matz Bengts: (Reijola) 2076B

Matz Matzss: (Hiismäki) 2072B

Sigf: (Hiltula) 2073A

Harensköld

(Putkisalo) 2075B

Hatain

Thomas (Hiismäki) 2072B

Heiskain

Anders (Porosalmi) 2075B

Nills (Porosalmi) 2075B

Staffan (Porosalmi) 2075B

Heiskainen

Madtz (Rauhamäki) 2076A

Peer (Rauhamäki) 2076A

Påhl (Rauhamäki) 2076A

Påhl Matzsonn (Rauhamäki) 2076A

Hemel:n

Madtz (Kolkontaipale) 2073B

Hemelein

Brusius (Kolkontaipale) 2073B

Madtz (Kolkontaipale) 2073B

Hemin

Påhl Hindss (Vaahersalo) 2077B

Henkoin

Thomas (Parkumäki) 2075A

Henoin

Erich (Kolkontaipale) 2074A

Madtz (Kolkontaipale) 2074A

Peer Michellsson (Kolkontaipale) 2074A

Heppain

Madtz (Harjuranta) 2072A

Heskein

Ifwar (Rauhamäki) 2076A

Jonas Matzson (Rauhamäki) 2076A

Matz (Rauhamäki) 2076A

Michell (Rauhamäki) 2076A

Heskin

Johan (Koivumäki) 2074A

Hettalain

Nilss (Osikonmäki) 2075A

Hilduin

Johan Påhlss: (Hiltula) 2073A

Hillduin

Casper (Hiismäki) 2072B

Hirfwin

And: (Rantasalo) 2075B

Hoipoin

Thomas (Rantasalo) 2076A

Horinen

Peer (Joutsenlahti) 2073A

Huckain

Greels (Palvalahti) 2075B

Hans (Teemassaari) 2077A

Påhl Matzs: (Teemassaari) 2077A

Huckoin

Lars (Hiismäki) 2072B

Larss (Hiismäki) 2072B

Påhl (Hiismäki) 2072B

Staffan (Teemassaari) 2077A

Hullkoin

Brussius (Parkumäki) 2075B

Hindrich (Parkumäki) 2075B

Husein

Peer (Rantasalo) 2076A

Hyffrin

Påhl (Kolkontaipale) 2073B

Hyfwein

Anders (Kolkontaipale) 2074A

Biörell (Kolkontaipale) 2074A

Böriell (Kolkontaipale) 2074A

Thomas (Kolkontaipale) 2074A

Hyfwerein

Peer (Tornioniemi) 2076B

Hyfwerin

Hindrich (Kolkontaipale) 2074A

Madtz (Kolkontaipale) 2074A

Hylloin

Nills Nillss:n (Kolkontaipale) 2074A

Nills Peersson (Kolkontaipale) 2073B

Hymen

Hind: (Rantasalo) 2076A

Oloff (Rantasalo) 2076A

Hypein

Oloff (Parkumäki) 2075A

Hyppein

Peer (Parkumäki) 2075B

Hyppin

Karin (Sallila) 2076B

Peer (Sallila) 2076B

Hyryin

Hemming (Hiltula) 2073A

Hålapa

Oloff (Kurkela) 2073B

Håttekain

Madtz (Hiismäki) 2072B

Hämel:

Abraham (Ritalahti) 2076A

Hämel:n

Mårten (Kolkontaipale) 2073B

Hämeläin

Madtz Bertellsson (Hiltula) 2073A

Mårt:n (Haapataipale) 2072B

Mårten (Haapataipale) 2072B

Härkain

Christer (Parkumäki) 2075A

Hässinen

Michell (Kolkontaipale) 2073B

Häsäin

Jören (Osikonmäki) 2074B

Hörain

Matz (Asikkala) 2071

Höskin

Matz Hind:s: (Rauhamäki) 2076A

IAlkuun

Ickahem

Peer (Kolkontaipale) 2074A

Ickeheinonen

Elin (Asikkala) 2071

Johan (Asikkala) 2071

Lars (Asikkala) 2071

Nills (Asikkala) 2071

Oloff (Hiismäki) 2072B

Peer Anderss: (Hiismäki) 2072B

Ikaheinoin

Salamon (Voinsalmi) 2077B

Ikäheinoinen

Lars (Osikonmäki) 2075A

Nills (Osikonmäki) 2075A

Ikähem

Michel (Pirilä) 2075A

Ilfwoin

Erich Matzs: (Kolkontaipale) 2073B

Madtz (Asikkala) 2071

Mårt: (Tuusmäki) 2077B

Illfwoin

Hemming (Kolkontaipale) 2073B

Johan (Kolkontaipale) 2073B

Imbin

Peer (Joutsenmäki) 2073A

Immoin

Anders (Harjuranta) 2072A

Anders (Voinsalmi) 2077B

Christer (Hiltula) 2073A

Hans Christerssonn (Joutsenmäki) 2073B

Hind: (Tornioniemi) 2076B

Johan (Hiltula) 2073A

Johan (Voinsalmi) 2077B

Johan Erichss:n (Joutsenmäki) 2073A

Jöran (Voinsalmi) 2077B

Karll (Varkaus) 2077B

Lars Larss: (Voinsalmi) 2077B

Markus (Harjuranta) 2072A

Olof Peersson (Varkaus) 2077B

Oloff (Harjuranta) 2072A

Oloff Erichss:n (Joutsenmäki) 2073B

Peer (Harjuranta) 2072A

Peer (Hiltula) 2073A

Peer Anderss:n (Harjuranta) 2072A

Staffan (Joutsenmäki) 2073A

Staffan Johanss: (Voinsalmi) 2077B

Thomas (Voinsalmi) 2077B

JAlkuun

Janhuin

Anders (Rantasalo) 2076A

Erich (Rantasalo) 2076A

Ifwar (Kolkontaipale) 2073B

Johan (Kolkontaipale) 2073B

Jerfwelein

Madtz (Pirilä) 2075A

Matz (Tuusmäki) 2077B

Matz Peerss: (Tuusmäki) 2077B

Oloff (Tuusmäki) 2077B

Peer (Tuusmäki) 2077B

Jerfweläin

Matz (Tuusmäki) 2077A

Staffan (Pirilä) 2075A

Juffwa

Anna (Asikkala) 2071

Jufwinen

Hans Hansson (Hiltula) 2072B

Jumpoinen

Matz Johanson (Asikkala) 2071

Junckain

Anders (Rantasalo) 2076A

Samuel Hind: (Rantasalo) 2076A

Jurfwoin

Casper (Harjuranta) 2072A

Ifwar (Harjuranta) 2072A

Oloff (Harjuranta) 2072A

Jäppein

Bengt (Harjuranta) 2072A

Jäskeläin

Bertell (Raaminmäki) 2076B

Madtz (Raaminmäki) 2076B

Sigfredh (Raaminmäki) 2076B

KAlkuun

Kackcoin

Madtz (Kolkontaipale) 2074A

Kaipain

Jöran (Asikkala) 2071

Kaipiain

Jacob (Hiltula) 2073A

Lars (Hiltula) 2073A

Kaloin

Sigfredh (Putkisalo) 2075B

Kanckein

Lars (Kurkela) 2073B

Kanckoin

Erich (Kolkontaipale) 2073B

Jacob (Joutsenmäki) 2073A

Lars (Kolkontaipale) 2073B

Matz (Hiismäki) 2072B

Matz (Joutsenmäki) 2073A

Kanckuin

Madtz (Pirilä) 2075A

Madtz Peerss: (Lahdenkylä) 2074A

Matz Michellss. (Harjuranta) 2072A

Nills (Pirilä) 2075A

Peer Matzss. (Harjuranta) 2072A

Påhl Påhlsson (Pirilä) 2075A

Kangin

Anders (Syvänsi) 2076B

Kankoin

Anders (Tuusmäki) 2077A

Michell (Tuusmäki) 2077A

Kanratin

Swandt Mårtensson (Reijola) 2076B

Kapoin

Påhl (Rantasalo) 2076A

Karfwin

Oloff (Osikonmäki) 2074B

Påhl Påhlss:n (Osikonmäki) 2074B

Karhu

Hans Hanss: (Rantasalo) 2076A

Karhuin

Michell Michelsson (Torasalo) 2076B

Karkein

And: Thomass: (Tuusmäki) 2077B

Thomas (Tuusmäki) 2077B

Thomas Andersson (Tuusmäki) 2077B

Karkin

Erich Olofs: (Tuusmäki) 2077A

Hans (Tuusmäki) 2077A

Karkoin

Johan (Kolkontaipale) 2073B

Karpiain

Madtz (Pirilä) 2075A

Karppinen

Lars (Pirilä) 2075A

Måns (Pirilä) 2075A

Peer (Pirilä) 2075A

Kassin

Oloff (Harjuranta) 2072A

Kassinen

Eskell (Tuusmäki) 2077A

Laars (Tuusmäki) 2077A

Michell (Tuusmäki) 2077A

Peer Michelss:n (Tuusmäki) 2077A

Påhl (Tuusmäki) 2077A

Kasti

Mårten (Pappila) 2073B

Keckoin

Madtz (Ahvensalmi) 2072A

Kemerein

Peer (Tuusmäki) 2077B

Kemmerein

And: (Tuusmäki) 2077B

Keppoin

Jöran (Voinsalmi) 2077B

Kerfwin

Christer (Tornioniemi) 2076B

Hendrich (Osikonmäki) 2074B

Oloff (Hiltula) 2073A

Kerfwinen

Hind: Hinderss: (Repomäki) 2076A

Michell (Repomäki) 2076A

Kerkein

And: Peerss: (Tuusmäki) 2077A

Madtz (Koivumäki) 2074A

Peer (Tuusmäki) 2077A

Samuel (Koivumäki) 2074A

Kettein

Daniel (Voinsalmi) 2077B

Kettoin

Peer (Pappila) 2073B

Kettuin

Anders (Repomäki) 2076A

Hind: (Repomäki) 2076A

Måns Anderss (Repomäki) 2076A

Kierkäin

Anders (Tuusmäki) 2077A

Jöran (Tuusmäki) 2077A

Peer (Tuusmäki) 2077A

Kiettuin

Matz (Repomäki) 2076A

Måns Peersson (Repomäki) 2076A

Peer (Repomäki) 2076A

Kiettunen

Hindrich (Karhilantaipale) 2073B

Madtz (Karhilantaipale) 2073B

Oloff (Karhilantaipale) 2073B

Kilpol:

Hindrich (Pisamalahti) 2075A

Lars Lars: (Pisamalahti) 2075A

Peer (Pisamalahti) 2075A

Kilppelen

Erich Hanss: (Hiltula) 2073A

Kinnuinen

And: (Ahvensalmi) 2072A

Arfwedh (Ahvensalmi) 2072A

Christ: Arfwedss:n (Harjuranta) 2072A

Christer (Ahvensalmi) 2072A

Christer (Harjuranta) 2072A

Ifwar (Ahvensalmi) 2072A

Kinuin

Peer Påhlss (Tornioniemi) 2076B

Kinun

Gregorius (Syvänsi) 2076B

Kiskin

Michell (Leislahti) 2074A

Klostariain

Hind: (Hevonlahti) 2073A

Klostarin

Anders (Hiltula) 2073A

Cnuth Erichss:n (Hiltula) 2073A

Peer Anderss: (Hiltula) 2073A

Klostriain

Hind: (Palvalahti) 2075B

Klostrin

Olof Anderss: (Hevonlahti) 2073A

Klåstarin

Anders (Palvalahti) 2075B

Arfwed Andersson (Palvalahti) 2075B

Hindrich (Palvalahti) 2075B

Kockolain

Lars (Tammenlahti) 2077B

Kondiain

Erich (Tuusmäki) 2077B

Hind: (Kolkontaipale) 2074A

Hind: (Tuusmäki) 2077B

Matz Hinderss: (Tuusmäki) 2077B

Kondiainen

Michell (Hevonlahti) 2073A

Nills (Hevonlahti) 2073A

Konhoin

Hend: (Hevonlahti) 2073A

Oloff (Hevonlahti) 2073A

Kontteter

Anna (Rantasalo) 2075B

Konttin

Bengt (Hiltula) 2073A

Johan (Asikkala) 2071

Michell (Hiltula) 2073A

Michell (Palvalahti) 2075B

Koppar

Axell (Tornioniemi) 2076B

Erich Axellsson (Tornioniemi) 2076B

Koppoin

Ifwar (Pisamalahti) 2075A

Johan (Palvalahti) 2075B

Korckein

Petter (Tornioniemi) 2076B

Korpin

Johan (Joutsenmäki) 2073B

Oloff (Joutsenmäki) 2073B

Koutin

Lars (Rantasalo) 2076A

Kuckoin

And: Johans: (Torasalo) 2076B

Erich (Pappila) 2073B

Hindrich (Harjuranta) 2072A

Johan (Torasalo) 2076B

Peer Olofzsson (Harjuranta) 2072A

Kuosmain

Peer (Syvänsi) 2076B

Peer Hind:s: (Syvänsi) 2076B

Kurkein

Michell (Tuusmäki) 2077A

Kurki

Påhl (Kolkontaipale) 2074A

Kurkin

Johan (Osikonmäki) 2074B

Kurkoin

Anders (Kolkontaipale) 2074A

Kutwain

Peer (Ahvensalmi) 2072A

Påhl (Ahvensalmi) 2072A

Kutwainen

Jören (Parkumäki) 2075A

Madtz (Parkumäki) 2075A

Matz Matzson (Parkumäki) 2075A

Kyander

And: (Pappila) 2073B

And: (Kolkontaipale) 2074A

Aron (Rantasalo) 2076A

Kåckalain

Hind: (Pappila) 2073B

Kåckoin

Hind: (Ahvensalmi) 2072A

Matz (Putkisalo) 2075B

Kåckulain

Erich (Joutsenmäki) 2073B

Nills (Joutsenmäki) 2073B

Kåntin

Lars (Putkisalo) 2075B

Kårppinen

Hind: Nillsson (Voinsalmi) 2077B

Kåssoin

Jonas (Hiismäki) 2072B

Kämerein

Christer (Tuusmäki) 2077B

Kämärein

Påhl (Parkumäki) 2075B

Kärfwin

Jöran (Osikonmäki) 2075A

Lars Larss:n (Osikonmäki) 2074B

Kättoin

Michell (Vaahersalo) 2077B

Körkoin

Oloff (Joutsenmäki) 2073B

Körköin

Peer (Pirilä) 2075A

LAlkuun

Lackoin

Johan Johansson (Kolkontaipale) 2074A

Lamain

Sigfredh (Pirilä) 2075A

Lammain

Samuel Larsson (Lahdenkylä) 2074B

Lappalain

Erich (Rantasalo) 2076A

Peer (Hiltula) 2073A

Silfwis (Joutsenmäki) 2073A

Latin

Hindrich (Hiismäki) 2072B

Michell Staffanss. (Hiismäki) 2072B

Laukain

Erich (Kolkontaipale) 2074A

Påhl Michelss. (Harjuranta) 2072A

Lautiain

Johan (Hiismäki) 2072B

Lautiainen

Hindrich (Parkumäki) 2075B

Peer (Parkumäki) 2075B

Påhl (Parkumäki) 2075B

Lautianen

And: (Teemassaari) 2077A

Bertell (Teemassaari) 2077A

Lautin

Erich (Teemassaari) 2077A

Ledienn

Hind: (Syvänsi) 2076B

Lind:

Gerd: (Kurkela) 2073B

Loden

(Hiismäki) 2072B

Lucti

Johan (Kolkontaipale) 2074A

Luctin

Peer (Tornioniemi) 2076B

Lukoin

Michell (Asikkala) 2071

Lutin

Nills (Kolkontaipale) 2073B

Lydikein

Lars (Osikonmäki) 2074B

Nills (Asikkala) 2071

Oloff (Joutsenmäki) 2073B

Påhl Påhlsson (Asikkala) 2071

Läppäin

Jacob (Rantasalo) 2076A

Läskinen

Michell (Osikonmäki) 2074B

Nills (Kolkontaipale) 2073B

Peer (Kolkontaipale) 2073B

Päär (Kolkontaipale) 2074A

MAlkuun

Maijvonen

Peer (Kolkontaipale) 2074A

Marain

Johan (Kolkontaipale) 2074A

Marin

Anders (Kolkontaipale) 2073B

Mehloin

Peer (Parkumäki) 2075A

Meijoinen

Christer (Kolkontaipale) 2074A

Hans (Kolkontaipale) 2074A

Meloinen

Påhl Michellss:n (Kolkontaipale) 2074A

Muijoinen

And: (Kolkontaipale) 2074A

Mulldain

Oloff Michellss:n (Ahvensalmi) 2072A

Mustoin

Peer (Parkumäki) 2075A

Samuel (Parkumäki) 2075A

Myckein

Matz (Joutsenmäki) 2073A

Myckoin

Måns (Parkumäki) 2075B

Mykain

Hind: (Parkumäki) 2075A

Peer (Parkumäki) 2075A

Möller

Hind: (Tornioniemi) 2076B

NAlkuun

Nafwain

Hind: (Ritalahti) 2076A

Nattin

Abraham (Lahdenkylä) 2074B

Madtz Sigf: (Lahdenkylä) 2074B

Sigfredh (Lahdenkylä) 2074B

Nattuin

Hindrich (Voinsalmi) 2077B

Lars (Pölläkkä) 2075A

Sigfredh Abrahamsson (Pölläkkä) 2075A

Nattuinen

Larss (Teemassaari) 2077A

Oloff (Teemassaari) 2077A

Påhl Påhlsson (Lahdenkylä) 2074B

Nijsain

Påhl Påhls: (Asikkala) 2071

Nikin

Wolmar (Pappila) 2073B

Niroin

Madtz (Ahvensalmi) 2072A

Nosin

Oloff Peerss: (Rantasalo) 2075B

Nousiain

Greelss (Tuusmäki) 2077A

Johan (Kurkela) 2073B

Madtz (Hiismäki) 2072B

Olof (Osikonmäki) 2074B

Olof (Tuusmäki) 2077B

Oloff (Tuusmäki) 2077A

Peer (Tuusmäki) 2077A

Nullpoin

Lars (Joutsenmäki) 2073A

Nuppoin

Michell (Joutsenlahti) 2073A

Nyckein

Daniel (Joutsenmäki) 2073B

Daniel Danielsson (Joutsenmäki) 2073B

Jöran (Joutsenmäki) 2073B

Madtz (Joutsenmäki) 2073B

Nyckoin

Peer (Rantasalo) 2076A

Nyckäin

(Ahvensalmi) 2072A

Nykein

Hemming (Osikonmäki) 2074B

Johan (Osikonmäki) 2074B

Nyroin

Johan (Rantasalo) 2075B

Oloff (Kurkela) 2073B

Nyräin

Anders (Ritalahti) 2076A

Erich Erichss. (Ritalahti) 2076A

Hindrich (Ritalahti) 2076A

Madtz (Ritalahti) 2076A

Nåppoin

Michell (Hiismäki) 2072B

OAlkuun

Orain

Johan (Osikonmäki) 2074B

Orainen

Jöran (Osikonmäki) 2074B

Lars (Osikonmäki) 2074B

Otein

Lars (Rantasalo) 2075B

Ottein

Lars (Rantasalo) 2076A

Ottinen

Lars (Rauhamäki) 2076A

Matz Larsson (Rauhamäki) 2076A

Peer (Haapataipale) 2072B

Staffan (Rauhamäki) 2076A

Thomas Peerssonn (Haapataipale) 2072B

PAlkuun

Pakarin

Madtz (Sallila) 2076B

Pallin

Hind: Hinderss: (Ahvensalmi) 2071

Hind: Hindersson (Ahvensalmi) 2071

Michell (Ahvensalmi) 2071

Parckoin

Nills (Hiismäki) 2072B

Pardain

Påhl (Hiismäki) 2072B

Parnen

Michell (Asikkala) 2071

Passoin

Matz Matzs: (Syvänsi) 2076B

Paunoin

Johan (Tuusmäki) 2077A

Larss (Suurniemi) 2076B

Madtz (Tuusmäki) 2077A

Simon (Tuusmäki) 2077A

Peijwain

Sigf: Erichss. (Palvalahti) 2075B

Pellkin

Nills (Joutsenmäki) 2073B

Peer (Joutsenmäki) 2073B

Perfwoin

Johan Anderssn (Asikkala) 2071

Persko

(Osikonmäki) 2074B

Pessoin

Abraham (Ahvensalmi) 2072A

Oloff (Ahvensalmi) 2072A

Oloff (Osikonmäki) 2074B

Peer (Ahvensalmi) 2072A

Pijrainen

Oloff Hind:ss (Ahvensalmi) 2072A

Pijroin

Johan (Tuusmäki) 2077B

Pijttkoin

Peer (Sallila) 2076B

Pirskoin

Erich (Osikonmäki) 2074B

Pulkinen

Johan (Parkumäki) 2075B

Jöran (Parkumäki) 2075B

Lars Jöranss. (Parkumäki) 2075B

Påhl (Parkumäki) 2075B

Pullin

Jöran (Lahdenkylä) 2074B

Lars Larsson (Lahdenkylä) 2074B

Såffia (Lahdenkylä) 2074B

Pullkin

Peer (Hiismäki) 2072B

Purdin

Erich (Hiltula) 2072B

Michell Andersson (Kolkontaipale) 2074A

Oloff (Kolkontaipale) 2074A

Purdinen

Madtz (Ahvensalmi) 2072A

Matz Matzs: (Kolkontaipale) 2074A

Oloff (Ahvensalmi) 2072A

Purinen

Peer (Putkisalo) 2075B

Pustinen

Hindrich (Sompasaari) 2076B

Ifwar (Sompasaari) 2076B

Lars (Osikonmäki) 2074B

Madtz (Osikonmäki) 2074B

Matz Hindersson (Kolkontaipale) 2073B

Mårten (Sompasaari) 2076B

Peer Peerss: (Sompasaari) 2076B

Samuel (Osikonmäki) 2074B

Samuel (Sompasaari) 2076B

Staffan Thomass: (Sompasaari) 2076B

Thomas (Osikonmäki) 2074B

Thomas (Sompasaari) 2076B

Pustoin

Michel (Rantasalo) 2076A

Nills (Osikonmäki) 2074B

Puttkoin

Peer (Kolkontaipale) 2073B

Pylkain

Karin (Hiismäki) 2072B

Peer (Hiismäki) 2072B

Pylkein

Elias (Hiismäki) 2072B

Elias Peerss:n (Hiismäki) 2072B

Lars (Hiismäki) 2072B

Påssa

Johan (Tornioniemi) 2076B

Peer Peersson (Kolkontaipale) 2074A

Pässinen

Matz Hind: (Syvänsi) 2076B

Pässoin

Samuel (Hiismäki) 2072B

Pöllein

Anders (Raaminmäki) 2076B

Axell (Raaminmäki) 2076B

Hind: Johans: (Raaminmäki) 2076B

Laars (Joutsenlahti) 2073A

Pöllin

Brussius (Ahvensalmi) 2072A

Matz Peersson (Ahvensalmi) 2072A

Peer (Ahvensalmi) 2072A

Peer Matzsson (Ahvensalmi) 2072A

Samuel Peers: (Teemassaari) 2077A

Pölloin

Madtz Matzson (Ahvensalmi) 2072A

Matz Staffanss:n (Joutsenlahti) 2073A

Staffan (Joutsenlahti) 2073A

Pölläin

Hindrich (Ahvensalo) 2071

Madtz (Ahvensalo) 2071

Matz Hinderss: (Ahvensalo) 2071

Nills (Ahvensalo) 2071

Pöllöin

Anders (Hevonlahti) 2073A

Madtz (Hevonlahti) 2073A

Pehr (Hevonlahti) 2073A

Pössinen

Claas (Syvänsi) 2076B

Hind: Larss. (Syvänsi) 2076B

QAlkuun

Quinttus

Thomas (Osikonmäki) 2074B

RAlkuun

Rahoin

Samuel (Joutsenlahti) 2073A

Rahuin

Påhl (Tuusmäki) 2077B

Ramexin

And: (Tuusmäki) 2077B

Rampsin

Jonas (Rantasalo) 2076A

Rappoin

Arfwed (Leislahti) 2074A

Rautasu

Madtz (Pappila) 2073B

Rautiain

And: Matzson (Kolkontaipale) 2074A

Anders (Osikonmäki) 2075A

Madtz (Kolkontaipale) 2074A

Oloff (Osikonmäki) 2075A

Oloff Anderssn (Osikonmäki) 2075A

Philip (Osikonmäki) 2075A

Reppoin

Hindrich (Harjuranta) 2072A

Nills (Harjuranta) 2072A

Peer (Harjuranta) 2072A

Resseinen

Anders (Harjuranta) 2072A

Lars Staffanss: (Harjuranta) 2072A

Rijkoin

And: (Asikkala) 2071

Rijpate

Matz (Tuusmäki) 2077A

Ruskain

Gustaff Nillsson (Hiismäki) 2072B

Lars (Hiismäki) 2072B

Sigfredh (Putkisalo) 2075B

Råckain

Lars Hind:ssn (Karhilantaipale) 2073B

Rångain

Hind: (Tuusmäki) 2077A

Peer (Tuusmäki) 2077A

Påhl (Tuusmäki) 2077B

Rångoin

Påhl (Tuusmäki) 2077A

Rämexein

Hend: (Tuusmäki) 2077B

Rässain

Hind: (Harjuranta) 2072A

Rässin

Larss (Harjuranta) 2072A

Rässoin

Hindrich (Harjuranta) 2072A

Räsäin

Jacob (Rantasalo) 2076A

SAlkuun

Sallin

Hindrich (Torasalo) 2077A

Sallinen

Anders (Torasalo) 2076B

J: Hind:ss: (Rantasalo) 2076A

Johan (Torasalo) 2076B

Madtz (Vaahersalo) 2077B

Michell (Vaahersalo) 2077B

Peer (Torasalo) 2076B

Peer (Vaahersalo) 2077B

Staffan Hinderss: (Torasalo) 2076B

Sapoin

Peer Peersson (Joutsenlahti) 2073A

Påhl (Joutsenlahti) 2073A

Sarfwoin

Nills (Asikkala) 2071

Selinen

Påhl (Palvalahti) 2075B

Staffan (Palvalahti) 2075B

Sijrain

Peer (Ahvensalmi) 2071

Sijstoin

And: Olofss: (Torasalo) 2077A

Laars (Torasalo) 2077A

Peer (Torasalo) 2077A

Sijstoinen

Joseph (Osikonmäki) 2075A

Staffan (Osikonmäki) 2075A

Skog

(Rantasalo) 2076A

Skoug

And: (Rantasalo) 2076A

Somalain

Erich (Tuusmäki) 2077A

Nills (Tuusmäki) 2077A

Sopoin

Mårten (Joutsenlahti) 2073A

Sutinen

Johan (Vaahersalo) 2077B

Peer (Vaahersalo) 2077B

Suttin

Påhl (Hiltula) 2073A

Såirain

Erich (Hiismäki) 2072B

Såppoin

Johan (Joutsenlahti) 2073A

Säpoin

And: (Torasalo) 2076B

Sölfwerarm

Erich (Tuusmäki) 2077A

Johan Adolphe (Rantasalo) 2076A

TAlkuun

Tackoin

Cnuth (Ritalahti) 2076A

Madtz (Parkumäki) 2075B

Tafwast

Sigfredh (Rantasalo) 2076A

Taskin

Daniel (Parkumäki) 2075B

Daniell (Kolkontaipale) 2074A

Erich (Osikonmäki) 2074B

Jöran Ifwarss: (Parkumäki) 2075B

Lars (Osikonmäki) 2074B

Madtz (Osikonmäki) 2074B

Nills (Osikonmäki) 2074B

Teet

Johan Christs:ss. (Osikonmäki) 2074B

Terhoin

Johan (Rantasalo) 2076A

Teräin

Hind: (Pölläkkä) 2075A

Tijkain

Hind: Anders: (Lahdenkylä) 2074B

Tijkoin

Olof (Lahdenkylä) 2074B

Tijlikain

Hind: (Joutsenmäki) 2073A

Tijlikoin

Oloff (Parkumäki) 2075B

Tijttain

Samuel (Hiismäki) 2072B

Tilickain

Lars (Putkisalo) 2075B

Tirkoin

Hind: Tönniss:n (Rauhamäki) 2076A

Tönnis (Rauhamäki) 2076A

Tirroin

Arfwedh (Pappila) 2073B

Tuchkain

Bengdt (Kolkontaipale) 2074A

Erich (Kolkontaipale) 2074A

Ifwar Bertellsson (Kolkontaipale) 2074A

Tulkin

Madtdz (Ritalahti) 2076A

Turhoin

Johan (Joutsenmäki) 2073B

Turoin

Peer (Leislahti) 2074A

Turrinen

Samuel (Joutsenmäki) 2073B

Staffan (Joutsenmäki) 2073B

Turuin

Erich (Pisamalahti) 2075A

Hindrich (Voinsalmi) 2077B

Madtz (Pisamalahti) 2075A

Matz Johanss. (Voinsalmi) 2077B

Michell (Pisamalahti) 2075A

Turuin Märkij

Erich (Hevonlahti) 2073A

Hindrich (Hevonlahti) 2073A

Turuinen

Nills (Harjuranta) 2072A

Påhl (Harjuranta) 2072A

Påhl Påhlss:n (Harjuranta) 2072A

Turunen

Lars (Palvalahti) 2075B

Tåifwain

Erich (Kolkontaipale) 2074A

Tålfwain

Erich (Teemassaari) 2077A

Hind: (Teemassaari) 2077A

Matz (Teemassaari) 2077A

Nills (Lahdenkylä) 2074B

Olof Peerss: (Teemassaari) 2077A

Peer (Teemassaari) 2077A

UAlkuun

Ullmain

Anders (Tuusmäki) 2077A

Hans (Tuusmäki) 2077A

Påhl (Tuusmäki) 2077A

Thomas (Tuusmäki) 2077A

VWAlkuun

Wainikain

Michell (Hiismäki) 2072B

Waroin

Jöran (Rauhamäki) 2076A

Wattanini

Påhl (Joutsenmäki) 2073B

Wepsalain

Elin (Palvalahti) 2075B

Hans Hind:ss: (Palvalahti) 2075B

Matz (Palvalahti) 2075B

Sigfredh (Palvalahti) 2075B

Wepselain

Samuel (Palvalahti) 2075B

Weroin

Peer (Sallila) 2076B

Weronen

Niels Peerss: (Syvänsi) 2076B

Wetain

Olof (Asikkala) 2071

Wihawain

Lars (Hiismäki) 2072B

Wilken

Samuel (Torasalo) 2076B

Wirolain

Hans (Kolkontaipale) 2074A

Peer Hanss: (Kolkontaipale) 2074A

Wännain

Eskell (Tuusmäki) 2077B

Peer (Tuusmäki) 2077B

Wänttin

Madtz (Torasalo) 2077A

Påhl (Torasalo) 2077A

Wätin

Anders (Kolkontaipale) 2074A

Wätinen

Johan Peersson (Joutsenlahti) 2073A

ÅAlkuun

Åckerlund

(Kurkela) 2073B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 751 nimeä

KylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2020