AlkuSavon henkikirjatRistiinan pitäjä1693 → Nimihakemisto

Ristiina henkikirja 1693

Nimihakemisto


-  B  C  H  I  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  VW  Å 
 -  B  C  H  I  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  VW  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

And. Christersson (Hangastenmaa) 1823B

And. Erichsson (Huttula) 1823B

Anders (Hanhijärvi) 1823B

Anders (Haikola) 1823B

Anders (Korhola) 1824B

Anders (Pettilä) 1826A

Anders Andss. (Karhila) 1824B

Arfwe (Mahkola) 1825B

Arfwe Arfwedss. (Mahkola) 1825B

Bengdt Hindrichss (Lintuniemi) 1825A

Bengdt Pehrsson (Simola) 1826A

Berndt Matss. (Rahikkala) 1826A

Bertel (Koljola) 1825A

Brita (Lyytikkälä) 1825A

Brusius (Lyytikkälä) 1825A

Christer (Alasjärvi) 1823B

Christer (Hauska) 1823B

Christer (Hangastenmaa) 1823B

Christer (Jukarila) 1824B

Christer (Laasola) 1825A

Christer Gäsperss. (Hanhijärvi) 1823B

Christer Jacobss. (Närhilä) 1825B

Christer Johanss. (Korpela) 1824B

Christer Larss. (Himalansaari) 1824A

Clemet Pehrss: (Rahikkala) 1826A

Cnuth (Toijola) 1826A

Daniell (Surno) 1826A

Daniell (Taipale) 1826B

Daniell Jönss (Taipale) 1826B

Elias (Pappila) 1826B

Elin (Marjoniemi) 1825B

Erich (Koljola) 1825A

Erich (Parkatniemi) 1825B

Erich Nielsson (Kapala) 1824B

Erich Sigfredss. (Vitsiälä) 1826B

Eskell Andersson (Lintuniemi) 1825A

Eskell Christerss (Toijola) 1826B

Grelss Påhlss: (Mäkelä) 1825B

Hans (Närhilä) 1825B

Hans Mårtens. (Yövesi) 1826B

Hans Påhlsson (Himalansaari) 1824A

Hind. Brusiusson (Lyytikkälä) 1825A

Hind. Eskelsson (Tiirola) 1826B

Hind. Hindrichsson (Lintuniemi) 1825A

Hind. Johanss. (Rahikkala) 1826A

Hind. Johansson (Korhola) 1824B

Hindrich (Hauska) 1823B

Hindrich (Savela) 1826A

Hindrich (Valkola) 1826B

Hindrich Matsson (Korhola) 1824B

Jacob (Hanhijärvi) 1823B

Jacob Erichsson (Närhilä) 1825B

Jacob Jacobsson (Himalansaari) 1824A

Jacob Påhlsson (Alasjärvi) 1823B

Johan (Hytölä) 1824A

Johan (Jukarila) 1824B

Johan (Korhola) 1824B

Johan (Marjoniemi) 1825B

Johan (Mahkola) 1825B

Johan (Pöntilä) 1826A

Johan (Toijola) 1826A

Johan (Tarhola) 1826B

Johan Andsson (Koivakkala) 1824B

Johan Bertelsson (Hytölä) 1824A

Johan Hansson (Himalansaari) 1824A

Johan Hindss. (Mäkelä) 1825B

Johan Hindss. (Valkola) 1826B

Johan Hindsson (Hauska) 1823B

Johan Hindsson (Parkatniemi) 1825B

Johan Johanss: (Liikala) 1825A

Johan Matsson (Puntala) 1826A

Johan Nielsson (Surno) 1826A

Johan Påhlsson (Haikola) 1823B

Joran (Hytölä) 1824A

Joran Erichsson (Sattila) 1826A

Jöns Olofss. (Minkkilä) 1825B

Jöran (Koljola) 1825A

Jöran (Roinila) 1826A

Jöran Larsson (Huttula) 1823B

Jöran Olofss: (Toijola) 1826A

Jöran Pehrsson (Järvenpää) 1824B

Jöran Sigfredsson (Juvela) 1824B

Karin (Kosola) 1824B

Karin (Lyytikkälä) 1825A

Karin (Mahkola) 1825B

Karin (Pakinniemi) 1825B

Karin (Sattila) 1826A

Karin (Pappila) 1826B

Kirstin (Hytölä) 1824A

Knuth Hindss (Lappilanmäki) 1825A

Laars (Himalansaari) 1824A

Laars (Karhila) 1824B

Laars (Kuomio) 1824B

Laars (Lappilanmäki) 1825A

Laars (Lintuniemi) 1825A

Laars (Outila) 1825B

Laars (Pöntilä) 1826A

Laars (Tiusala) 1826B

Laars Larsson (Kylänlahti) 1824B

Laars Nierlsson (Surno) 1826A

Laars Olofss: (Laurikkala) 1825B

Laars Olofsson (Hangastenmaa) 1824A

Laars Pehrss. (Laasola) 1825A

Laars Pehrsson (Juottila) 1824A

Laars Pehrsson (Parkatniemi) 1825B

Laars Thomasson (Lappilanmäki) 1825A

Lars Anderss: (Pettilä) 1826A

Lars Hanss: (Rikantila) 1826A

Lars Joranss. (Roinila) 1826A

Lars Pehrss. (Vitsiälä) 1826B

Lijsbeta (Laitiala) 1825A

Lijssa (Koljola) 1825A

Margareta (Pakinniemi) 1825B

Margaretha (Kylänlahti) 1824B

Maria (Mäkelä) 1825B

Maria (Parkatniemi) 1825B

Maria (Rikantila) 1826A

Maria (Rahikkala) 1826A

Markus Jacobss (Lintuniemi) 1825A

Matz (Heikkilä) 1823B

Matz (Huttula) 1823B

Matz (Hangastenmaa) 1824A

Matz (Himalansaari) 1824A

Matz (Juottila) 1824A

Matz (Korhola) 1824B

Matz (Laitiala) 1825A

Matz (Lintuniemi) 1825A

Matz (Marjoniemi) 1825B

Matz (Mahkola) 1825B

Matz (Parkatniemi) 1825B

Matz (Rahikkala) 1826A

Matz (Toijola) 1826B

Matz (Tiusala) 1826B

Matz Christerss (Toijola) 1826A

Matz Erichss (Toijola) 1826B

Matz Erichsson (Himalansaari) 1824A

Matz Hansson (Syvänmaa) 1826A

Matz Hindrichsson (Haikola) 1823B

Matz Hindss (Rahikkala) 1826A

Matz Johansson (Lappilanmäki) 1825A

Matz Matsson (Rahikkala) 1826A

Matz Olofsson (Käenniemi) 1824B

Matz Pehrss. (Ylölä) 1826B

Matz Pehrsson (Kapala) 1824B

Matz Pehrsson (Laurikkala) 1825B

Matz Pehrsson (Tiusala) 1826B

Matz Swantsson (Heikkilä) 1823B

Michel (Pöntilä) 1826A

Michell (Haikola) 1823B

Michell (Himalansaari) 1824A

Michell (Koivakkala) 1824B

Michell Andss. (Tarhola) 1826B

Michell Klemets: (Alasjärvi) 1823B

Michell Larsson (Taipale) 1826B

Michell Matsson (Tiusala) 1826B

Michell Mortensson (Heikkilä) 1823B

Morten (Heikkilä) 1823B

Morten (Koljola) 1825A

Morten (Närhilä) 1825B

Mårten (Heikkilä) 1823B

Mårten (Laitiala) 1825A

Mårten (Puntala) 1826A

Mårten (Yövesi) 1826B

Mårten Hanss. (Lintuniemi) 1825A

Mårten Hindrichss. (Marjoniemi) 1825B

Mårten Laarsson (Heikkilä) 1823B

Mårten Nielsson (Heramäki) 1823B

Niels (Himalansaari) 1824A

Niels (Kylänlahti) 1824B

Niels (Koivakkala) 1824B

Niels Thomasson (Himalansaari) 1824A

Olof (Lappilanmäki) 1825A

Olof Olofsson (Liikala) 1825A

Olof Olofsson (Outila) 1825B

Pehr (Huttula) 1823B

Pehr (Juottila) 1824A

Pehr (Lappilanmäki) 1825A

Pehr (Liikala) 1825A

Pehr (Laitiala) 1825A

Pehr (Lintuniemi) 1825A

Pehr (Parkatniemi) 1825B

Pehr (Tiirola) 1826B

Pehr Hansson (Himalansaari) 1824A

Pehr Laarsson (Sokkala) 1826A

Pehr Larsson (Pöntilä) 1826A

Pehr Larsson (Sokkala) 1826A

Pehr Matss: (Parkatniemi) 1825B

Pehr Matsson (Haikola) 1823B

Pehr Matsson (Korhola) 1824B

Pehr Pehrsson (Koivakkala) 1824B

Pehr Persson (Mahkola) 1825B

Pehr Thomasson (Jukarila) 1824B

Pers Persson (Hytölä) 1824A

Påhl (Haikola) 1823B

Påhl (Himalansaari) 1824A

Påhl (Outila) 1825B

Påhl Erichsson (Laasola) 1825A

Påhl Johanss. (Hytölä) 1824A

Påhl Påhlsson (Innala) 1824A

Påhl Påhlsson (Laitiala) 1825A

Rasmus (Laitiala) 1825A

Regina (Sattila) 1826A

Sigfred (Koivakkala) 1824B

Sigfred Sigfredss. (Huttula) 1823B

Staffan (Jukarila) 1824B

Staffan (Toijola) 1826B

Thomas (Kylänlahti) 1824B

Thomas (Kapala) 1824B

Thomas (Lappilanmäki) 1825A

Thomas (Mahkola) 1825B

Thomas (Parkatniemi) 1825B

Thomas (Taipale) 1826B

Thomas Christersson (Pakinniemi) 1825B

Thomas Nielsson (Hytölä) 1824A

Thomas Perss: (Kapala) 1824B

Thomas Påhlsson (Savela) 1826A

Walborg (Hytölä) 1824A

BAlkuun

Berg

Johan (Rikantila) 1826A

Bergh

Johan (Kosola) 1824B

Buller

Niels (Hartikkala) 1824A

Bullij

Johan (Koivakkala) 1825A

CAlkuun

Colloin

Michel (Koljola) 1825A

HAlkuun

Hackakohroin

Påhl (Lappilanmäki) 1825A

Hajme

Påhl (Minkkilä) 1825B

Haloin

Matz (Minkkilä) 1825B

Hannu

And. (Lyytikkälä) 1825A

Harapa

Matz (Tarhola) 1826B

Påhl (Tarhola) 1826B

Hardikain

Anders (Yövesi) 1826B

Michell (Yövesi) 1826B

Hauska

Sigfred (Vitsiälä) 1826B

Heckein

Niels (Lyytikkälä) 1825A

Heinkain

Erich (Tiirola) 1826B

Laars (Tiirola) 1826B

Hemel:

Jöran (Juvela) 1824B

Lars Pehrss (Laitiala) 1825A

Påhl (Korhola) 1824B

Simon (Vitsiälä) 1826B

Hemelain

Thomas (Närhilä) 1825B

Hijmain

Anders (Mäkelä) 1825B

Hind. (Mäkelä) 1825B

Himain

Erich (Taipale) 1826B

Erich Larss (Taipale) 1826B

Hans Larss. (Lintuniemi) 1825A

Hockain

Matz (Ylölä) 1826B

Hodikain

Hindrich (Himalansaari) 1824A

Johan (Himalansaari) 1824A

Hotekain

Hellga (Himalansaari) 1824A

Johan (Himalansaari) 1824A

Matz (Himalansaari) 1824A

Pehr Pohlss. (Himalansaari) 1824A

Häckin

Eskell (Yövesi) 1826B

Pehr Mats (Yövesi) 1826B

IAlkuun

Immoin

Brussius (Innala) 1824A

Johan (Innala) 1824A

Ingaroin

Brita (Inkarila) 1824A

Hans (Inkarila) 1824A

Jacob (Inkarila) 1824A

KAlkuun

Karhin

Påhl (Hangastenmaa) 1823B

Kauparin

Niels (Rahikkala) 1826A

Kaupiain

Thomas (Hangastenmaa) 1824A

Kautiain

Laars (Koivakkala) 1825A

Kijskin

Eskell (Parkatniemi) 1825B

Klemet (Parkatniemi) 1825B

Kirpein

Cnuth (Heinniemi) 1824A

Kockoin

Matz (Yövesi) 1826B

Kohroin

Hind. (Hytölä) 1824A

Kollioin

Joran (Koljola) 1825A

Korhoin

Jacob (Tarhola) 1826B

Johan (Tarhola) 1826B

Påhl (Tarhola) 1826B

Korpelain

And (Korpela) 1824B

Johan (Korpela) 1824B

Matz (Korpela) 1824B

Korplain

Jacob (Hartikkala) 1824A

Kroel

Johan (Kylänlahti) 1824B

Kumblain

Josep (Vitsiälä) 1826B

Kurfwin

Anders (Syvänmaa) 1826A

Micherl (Mahkola) 1825B

Pehr (Mahkola) 1825B

Kyllin

Johan Påhlss: (Kylänlahti) 1824B

Påhl (Kylänlahti) 1824B

LAlkuun

Lackoin

And. (Minkkilä) 1825B

Laihoin

Thomas (Hangastenmaa) 1823B

Laitin

Dawid (Laitiala) 1825A

Laitinein

Grelss (Sokkala) 1826A

Mårten (Sokkala) 1826A

Lappalain

Markus (Lappilanmäki) 1825A

Pehr (Lappilanmäki) 1825A

Latin

Olof Hindss (Laitiala) 1825A

Lijkain

Anders (Inkarila) 1824A

Anders (Liikala) 1825A

Michell (Liikala) 1825A

Lijuckoin

Simon (Koljola) 1825A

Lunbergius

Matz (Liikala) 1825A

Lydickain

Pehr (Lyytikkälä) 1825A

Lydickein

Hans (Vitsiälä) 1826B

Matz (Savela) 1826A

Långh

Johan Nielss. (Juvela) 1824B

Laars Nielss (Juvela) 1824B

Niels (Juvela) 1824B

Läskin

Erich (Kosola) 1824B

Hindrich (Kosola) 1824B

Löjhain

Johan (Lintuniemi) 1825A

MAlkuun

Mackoin

Anna (Mahkola) 1825B

Markus (Mahkola) 1825B

Mallonen

Anders Larsson (Yövesi) 1826B

Laars (Yövesi) 1826B

Manin

Matz (Kylänlahti) 1824B

Pehr (Kylänlahti) 1824B

Marain

Påhl (Tarhola) 1826B

Mardikain

(Lintuniemi) 1825A

Martin

Michell (Minkkilä) 1825B

Matilain

Anders (Korhola) 1824B

Christer (Korhola) 1824B

Matte

Mårten (Marjoniemi) 1825B

Mattelain

Knuth (Lyytikkälä) 1825A

Olof (Lyytikkälä) 1825A

Mickoin

Eskell (Kylänlahti) 1824B

Karin (Kylänlahti) 1824B

Mynkein

Pehr (Koivakkala) 1825A

Mösterma

Erich (Hartikkala) 1824A

NAlkuun

Narfwin

Pehr Thomass (Parkatniemi) 1825B

Natj

Pehr Pehrss (Hytölä) 1824A

OAlkuun

Olliain

And. (Yövesi) 1826B

Ollikain

And. (Savela) 1826A

Matz (Savela) 1826A

Pehr (Korpela) 1824B

Ottin

Johan (Vitsiälä) 1826B

Walborg (Vitsiälä) 1826B

PAlkuun

Pajarin

Jacob (Heikkilä) 1823B

Johan (Heikkilä) 1823B

Paloin

And. Påhlss (Kuomio) 1824B

Parkein

Påhl Hanss (Kurvila) 1824B

Parkoin

Matz (Inkarila) 1824A

Simon (Marjoniemi) 1825B

Pasoin

Anders (Marjoniemi) 1825B

Michell (Marjoniemi) 1825B

Pentein

Jons Larss. (Koivakkala) 1825A

Laars (Koivakkala) 1825A

Pettijllain

Johan (Savela) 1826A

Pehr (Savela) 1826A

Pettijn

Laars (Himalansaari) 1824A

Laars Larss. (Himalansaari) 1824A

Thomas (Himalansaari) 1824A

Pettuin

Christer (Pettilä) 1826A

Johan (Pettilä) 1826A

Pijmp

Hindrich (Tiusala) 1826B

Pispain

Johan (Marjoniemi) 1825B

Lars (Marjoniemi) 1825B

Pehr (Marjoniemi) 1825B

Pundain

Mårten (Liikala) 1825A

Mårten (Puntala) 1826A

Pyllkoin

Erich (Heikkilä) 1823B

Pyllkorin

Matz (Lyytikkälä) 1825A

Pålak

Matz Påhlss. (Hangastenmaa) 1823B

Päckein

Hans (Inkarila) 1824A

Pättuin

Bertel (Himalansaari) 1824A

QAlkuun

Quast

Joahn (Pappila) 1826B

Quist

Karll (Pakinniemi) 1825B

Qwitein

Eskell (Hangastenmaa) 1823B

RAlkuun

Rahikain

Daniell (Rahikkala) 1826A

Sigfred (Rahikkala) 1826A

Randal:

Biöriell (Hangastenmaa) 1823B

Laars (Hangastenmaa) 1823B

Randalain

Matz (Keriniemi) 1824B

Repoein

Markus (Rahikkala) 1826A

Pehr (Rahikkala) 1826A

Rockoin

Anders (Parkatniemi) 1825B

Olof (Parkatniemi) 1825B

Råsko

Laars (Haikola) 1823B

Ränickoin

Matz (Hytölä) 1824A

Michell (Hytölä) 1824A

SAlkuun

Sackoin

And. (Sokkala) 1826A

Sallinein

Pehr (Sattila) 1826A

Påhl (Sattila) 1826A

Sawander

Johan (Pappila) 1826B

Sijckain

Pehr (Koivakkala) 1824B

Sijrain

Eskell (Koljola) 1825A

Sijskoin

Hindrich (Kosola) 1824B

Siskoin

Laars (Pakinniemi) 1825B

Suckoin

Johan Larss: (Korhola) 1824B

Sutarij

Johan (Hangastenmaa) 1823B

Syorelain

Pehr (Huttula) 1823B

Påhl (Huttula) 1823B

TAlkuun

Taifwalain

Matz (Marjoniemi) 1825B

Pehr (Marjoniemi) 1825B

Påhl (Marjoniemi) 1825B

Taipalain

Matz (Heramäki) 1823B

Tapplain

Hindrich (Kylänlahti) 1824B

Tarhain

Christer (Tiusala) 1826B

Matz (Tiusala) 1826B

Tiusain

And. (Juottila) 1824A

Erich (Yövesi) 1826B

Matz (Juottila) 1824A

Pehr (Yövesi) 1826B

Tonjin

Michel (Hauska) 1823B

Torrander

Pehr (Pappila) 1826B

Tuckein

Johan Pehrss. (Hiirimäki) 1824A

Tuisain

Jöran (Korhola) 1824B

Tärfwin

Påhl (Roinila) 1826A

UAlkuun

Uckoin

Hind. Pehrss. (Himalansaari) 1824A

Urpian

Mårten (Rahikkala) 1826A

VWAlkuun

Watzian

Erich (Koivakkala) 1824B

Widickain

Cnuth (Vitsiälä) 1826B

Widikain

Påhl (Laurikkala) 1825B

Wijhko

Matz (Lyytikkälä) 1825A

Witickalain

Johan (Puntala) 1826A

Wittickain

Mårten (Kosola) 1824B

Witziain

Pehr (Puntala) 1826A

Wäster

Johan Pehrss. (Hartikkala) 1824A

Matz (Roinila) 1826A

Wästerin

Pehr (Taipale) 1826B

ÅAlkuun

Ållin

Erich (Rahikkala) 1826A

Hans (Rahikkala) 1826A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 415 nimeä

KylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2020