AlkuSavon henkikirjatRistiinan pitäjä1727 → Nimihakemisto

Ristiina henkikirja 1727

Nimihakemisto


-  A  B  D  H  I  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  VW  Y  Å 
 -  A  B  D  H  I  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  VW  Y  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Anders (Koljola) 1568A

Anders Anderson (Kylänlahti) 1567A

Anders Christersson (Hauska) 1565C

Anders Johanson (Tarhola) 1571A

Anders Johansson (Haikola) 1565B

Brusius Hinderson (Lyytikkälä) 1568A

Christer Christers: (Korpela) 1567B

Christer Larson (Vitsiälä) 1571A

Cnut (Sokkala) 1570A

Erich (Yövesi) 1571B

Erich Larson (Rahikkala) 1570A

Erich Michells: (Pöntilä) 1569B

Gabriel (Liikala) 1568A

Hans Hansson (Närhilä) 1569A

Hans Peerson (Jukarila) 1567A

Hind: (Tiirola) 1571A

Hind: Johanson (Liikala) 1568A

Hind: Michellsson (Hytölä) 1566

Hinrich Hinderson (Valkola) 1571B

Jacob (Lyytikkälä) 1568A

Johan (Hartikkala) 1566

Johan (Jukarila) 1567A

Johan (Pöntilä) 1569B

Johan (Valkola) 1571B

Johan Johans: (Liikala) 1568A

Johan Johansson (Alasjärvi) 1565B

Johan Mattson (Lappilanmäki) 1568A

Johan Michellson (Tiusala) 1570B

Johan Mårtenson (Tiusala) 1570B

Jonas (Koivakkala) 1567B

Jöran (Himalansaari) 1566

Lahrs (Rahikkala) 1570A

Lars (Keriniemi) 1567B

Lars Ehrson (Parkatniemi) 1569B

Lars Jöranson (Himalansaari) 1566

Lars Larson (Pappila) 1572B

Mattz (Kurvila) 1567B

Mattz (Lappilanmäki) 1568A

Mattz (Närhilä) 1569A

Mattz Johansson (Himalansaari) 1565C

Mattz Påhlson (Yövesi) 1571B

Mattz Rassmuson (Savela) 1570B

Matz Peerson (Minkkilä) 1569A

Michel Ant:nss:n (Koivakkala) 1567B

Michell (Outila) 1569A

Michell (Pöntilä) 1569B

Michell Ehrson (Toijola) 1570B

Michell Hind:s: (Tiirola) 1571A

Michell Hinders: (Rahikkala) 1570A

Mihel (Tiusala) 1570B

Mårten (Tarhola) 1571A

Mårten Jacobs. (Lintuniemi) 1568B

Mårten Påhlson (Tarhola) 1571A

Ohlof (Parkatniemi) 1569A

Olof (Outila) 1569A

Olof Mattson (Keriniemi) 1567B

Peer (Jukarila) 1567A

Peer Frantson (Parkatniemi) 1569B

Peer Peerson (Rahikkala) 1570A

Peer Peerson (Sattila) 1570B

Per Christesrson (Heramäki) 1565B

Påhl (Himalansaari) 1565C

Påhl (Parkatniemi) 1569A

Påhl Jacobsson (Himalansaari) 1565C

Påhl Påhlsson (Kuomio) 1567B

Pär (Pöntilä) 1569B

Simon Cnutson (Hartikkala) 1566

Thomas Peerson (Sokkala) 1570A

Zacharias (Närhilä) 1569A

AAlkuun

Alopaus

Gustaf (Ylölä) 1571B

Aniain

Petter (Rahikkala) 1570A

Anniain

Matz (Heikkilä) 1565B

BAlkuun

Båck

Michell (Parkatniemi) 1569B

Olof (Parkatniemi) 1569B

DAlkuun

Dåijanen

Johan (Hangastenmaa) 1565B

HAlkuun

Haikoin

Johan (Haikola) 1565B

Mattz (Yövesi) 1571B

Michell (Mahkola) 1569A

Haloin

Matz (Minkkilä) 1569A

Peer (Minkkilä) 1569A

Hanna

Anders (Kosola) 1567B

Hapiain

Hans (Toijola) 1570B

Hauska

Petter (Hauska) 1565C

Sigfred (Vitsiälä) 1571A

Heikin

Hind: (Kylänlahti) 1567A

Lars (Yövesi) 1571B

Petter (Haikola) 1565B

Petter (Yövesi) 1571B

Zacharias (Yövesi) 1571B

Heikinen

Christer (Liiansaari) 1571B

Peer (Liiansaari) 1571B

Himain

Anders (Heinniemi) 1566

Christr (Taipale) 1571A

Erich (Laurikkala) 1568B

Hans (Himalansaari) 1566

Jacob (Mäkelä) 1568B

Johan (Himalansaari) 1565C

Johan (Heinniemi) 1566

Lars (Himalansaari) 1566

Lars (Laurikkala) 1568B

Lars (Surno) 1570B

Lars (Taipale) 1571A

Michel (Himalansaari) 1565C

Mårten (Taipale) 1571A

Petter (Himalansaari) 1566

Thomas (Simola) 1570B

Himainen

Anders (Järvenpää) 1567A

Hoffren

Jacob (Innala) 1567A

Hollsten

(Innala) 1567A

Huchtiain

Bertell (Hytölä) 1566

Jacob (Hytölä) 1566

Niels (Minkkilä) 1569A

Huopain

Hindrich (Vitsiälä) 1571A

Johan (Vitsiälä) 1571A

Hyryläin

Hind: (Koljola) 1568A

Hytein

Petter (Hytölä) 1566

Hytiein

Mattz Larson (Hytölä) 1566

Hångain

Lars (Juvela) 1567A

Häckinen

Päär (Surno) 1570B

Häikin

Pär (Pyrhölä) 1569B

Hämäl:

Mattz (Tiusala) 1570B

Thomas (Tiusala) 1570B

Hämäl:in

Erich (Närhilä) 1569A

Hind: (Närhilä) 1569A

Mattz (Närhilä) 1569A

Mårten (Tiusala) 1570B

Påhl Eskelson (Himalansaari) 1566

Hämäl:n

(Rahikkala) 1570A

Hämälein

Berendt (Rahikkala) 1570A

Johan (Korhola) 1567B

Johan (Rahikkala) 1570A

Mattz (Koivakkala) 1567B

Mattz (Rahikkala) 1570A

Hännikein

Jaob (Tiirola) 1571A

Johan (Tiirola) 1571A

Hännikäin

Mattz Hinderssonn (Himalansaari) 1565C

IAlkuun

Ickoin

Petter (Kylänlahti) 1567A

KAlkuun

Kackoin

Johan Johanson (Hangastenmaa) 1565B

Kaipiain

Hans (Parkatniemi) 1569B

Niels (Heramäki) 1565B

Kammoin

Bertill (Laitiala) 1568B

Kapain

Anders (Kapala) 1567A

Kapanain

Lars (Kaipiala) 1567B

Kappain

Per (Kapala) 1567A

Karhin

Christer (Karhila) 1567B

Karjal:in

Markus (Korpela) 1567B

Kauparin

Niels (Laurikkala) 1568B

Kautiain

Jacob (Koivakkala) 1568A

Lahrs (Koivakkala) 1568A

Kelcka

Jacob (Rikantila) 1570A

Kiesi

Johan (Pettilä) 1570A

Kijkarin

Mattz (Himalansaari) 1565C

Olof (Himalansaari) 1565C

Kimara

Jåhan (Koivakkala) 1568A

Kockoin

Simon (Yövesi) 1571B

Kollionen

Jören (Koljola) 1568A

Mårten Jörens: (Koljola) 1568A

Korhoin

Petter (Korhola) 1567B

Korpel:in

Michell (Korpela) 1567B

Korpel:n

Anders (Lintuniemi) 1568B

Thomas (Lintuniemi) 1568B

Kufwain

Christer (Haikola) 1565B

Matz (Haikola) 1565B

Kurfwin

Anders (Syvänmaa) 1570B

Erich (Yövesi) 1571B

Påhl (Alasjärvi) 1565B

Påhl (Kurvila) 1567B

Staffan (Yövesi) 1571B

Kyllöin

Mattz Hind:son (Liiansaari) 1571B

Påhl (Liiansaari) 1571B

Kyra

Christer (Toijola) 1570B

Staffan (Toijola) 1570B

Kåckoin

Christer (Lyytikkälä) 1568A

Matz (Heikkilä) 1565B

Påhl (Lyytikkälä) 1568A

Kålamies

Matz Ehrson (Parkatniemi) 1569B

Kårhoin

Erich (Korhola) 1567B

Hindrich (Hytölä) 1566

Hindrich (Korhola) 1567B

Jacob (Hytölä) 1566

Påhl (Hangastenmaa) 1565C

Påhl (Hytölä) 1566

Källcka

Johan (Rikantila) 1570A

LAlkuun

Laitin

Mattz (Laitiala) 1568B

Michell (Korhola) 1567B

Mårten (Sattila) 1570B

Påhl (Tiusala) 1570B

Thomas (Kaipiala) 1567B

Lappal:

Lars (Lappilanmäki) 1568A

Peer (Lappilanmäki) 1568A

Laurickain

Lars (Laurikkala) 1568B

Laurikain

Påhl (Heikkilä) 1565B

Leinoin

And:s (Roinila) 1570A

Påhl (Mäkelä) 1568B

Liciin

Thomas (Pappila) 1572B

Liecin

(Parkatniemi) 1569A

Lijkain

Anders (Rikantila) 1570A

Jacob (Liikala) 1568A

Johan (Liikala) 1568A

Mattz (Liikala) 1568A

Limatain

Anders (Inkarila) 1567A

Urbanus (Inkarila) 1567A

Luckarin

Lars (Vitsiälä) 1571A

Lydenius

Hindrich (Rahikkala) 1570A

Lydikein

Carl (Puntala) 1569B

Längh

Niels Nielson (Juvela) 1567A

Löchjain

Mattz (Hangastenmaa) 1565C

Mattz Matzson (Hangastenmaa) 1565C

Michell (Hangastenmaa) 1565C

Påhl (Hangastenmaa) 1565C

MAlkuun

Mahlbergh

Bengdt (Vitsiälä) 1571A

Jacob (Vitsiälä) 1571A

Johan (Vitsiälä) 1571A

Majuri

Eskell (Rahikkala) 1570A

Mardikain

Hans (Lintuniemi) 1568B

Jacob (Lintuniemi) 1568B

Mårten (Hartikkala) 1566

Matil:

Jacob (Pyrhölä) 1569B

Matil:in

Anders (Pyrhölä) 1569B

Johan (Pyrhölä) 1569B

Mattil:in

Anders (Kuomilahti) 1567B

Mattz (Kuomilahti) 1567B

Minckin

Pär (Minkkilä) 1569A

Montan

And:s (Lintuniemi) 1568B

Myntel:in

Sigfredh (Hytölä) 1566

Thomas (Hytölä) 1566

Myntin

Abr: (Parkatniemi) 1569B

Mynttin

Jacob (Lyytikkälä) 1568A

Måndoin

Johan (Mahkola) 1569A

Matz (Mahkola) 1569A

Mäckäl:

Hind (Mäkelä) 1568B

Mäckäl:n

Anders Hinders: (Mäkelä) 1568B

Erich (Mäkelä) 1568B

Mändyn

Johan (Korpela) 1567B

NAlkuun

Narfwj

Lars (Parkatniemi) 1569B

Nef:oin

Johan (Mahkola) 1569A

Nickulain

Lars (Hangastenmaa) 1565C

Närf:in

Matz Matsson (Hytölä) 1566

Näriein

Lars (Simola) 1570B

OAlkuun

Ollickain

Michell (Himalansaari) 1565C

Ollikain

Petter Mattson (Lintuniemi) 1568B

Outin

Påhl (Outila) 1569A

PAlkuun

Parandain

Thomas (Laitiala) 1568B

Parkatin

Mattz (Parkatniemi) 1569B

Sigfr: (Parkatniemi) 1569B

Parkin

Påhl (Marjoniemi) 1568B

Thomas (Kylänlahti) 1567A

Passoin

Anders (Yövesi) 1571B

Erich (Koljola) 1568A

Mattz (Savela) 1570B

Matz (Heikkilä) 1565B

Pär (Marjoniemi) 1568B

Pettinen

Anders (Liiansaari) 1571B

Hind: (Käenniemi) 1568A

Lars (Liiansaari) 1571B

Petyn

Cnut (Hangastenmaa) 1565C

Johan (Hangastenmaa) 1565C

Piskoin

Anders (Outila) 1569A

Johan (Huttula) 1565B

Pispain

Johan (Marjoniemi) 1568B

Lars (Marjoniemi) 1568B

Pohl

(Heikkilä) 1565B

Cornelius (Heikkilä) 1565B

Pyttin

Böriell (Jukarila) 1567A

Pyttyin

Johan (Pettilä) 1570A

Johan Israelson (Himalansaari) 1566

Michel (Pettilä) 1570A

Pålack

Johan (Hangastenmaa) 1565C

Mårten (Hangastenmaa) 1565C

Päifwein

Olof (Heikkilä) 1565B

Pöndin

Johan (Parkatniemi) 1569B

Lars (Pöntilä) 1569B

Michell (Parkatniemi) 1569B

Michell (Pöntilä) 1569B

Olof (Pöntilä) 1569B

QAlkuun

Quast

Adam (Kosola) 1567A

Quist

Carl (Kylänlahti) 1567A

RAlkuun

Rahikain

Eskell (Minkkilä) 1569A

Lars Larson (Inkarila) 1567A

Rahilain

Pär (Hangastenmaa) 1565C

Rassain

Olof (Lappilanmäki) 1568A

Rautiain

Lars (Laitiala) 1568B

Repoin

Markus (Rahikkala) 1570A

Ripate

Sigfr: (Minkkilä) 1569A

Ruokol:in

Anders (Pakinniemi) 1569A

Rånin

Lars (Roinila) 1570A

Rämes

Päär (Sokkala) 1570A

Räpoin

Hind: (Rahikkala) 1570A

Petter (Rahikkala) 1570A

SAlkuun

Sattil:in

Anders (Sattila) 1570B

Sincko

Mattz (Puntala) 1569B

Sipoin

Peer Anderson (Mahkola) 1569A

Siriäin

Erich (Koljola) 1568A

Smål:

Mårt (Marjoniemi) 1568B

Soikain

Petter (Sokkala) 1570B

Soikoin

Måns (Hangastenmaa) 1565C

Sund

Petter (Valkola) 1571B

Suroin

Anders (Ylölä) 1571B

Sutare

Johan (Hangastenmaa) 1565C

Sutin

Lars (Vitsiälä) 1571A

Syriäl:in

Augustus (Huttula) 1565B

Petter (Huttula) 1565B

Påhl (Tarhola) 1571A

Såickain

Erich (Sokkala) 1570A

Såikain

Hind: (Minkkilä) 1569A

Särckä

Hind: (Laurikkala) 1568B

Särke

Johan (Vitsiälä) 1571A

Margareta (Vitsiälä) 1571A

Särkä

Johan Johanson (Hanhijärvi) 1567A

TAlkuun

Taifwallantj

Abr:h: (Kylänlahti) 1567A

Pett:r (Tarhola) 1571A

Thom: (Marjoniemi) 1568B

Taifwallanttj

Matz Peerson (Korhola) 1567B

Petter (Korhola) 1567B

Taijain

Staffan (Kapala) 1567A

Taipal:

Erich (Närhilä) 1569A

Olof (Närhilä) 1569A

Staffan (Taipale) 1571A

Taipal:in

Johan (Taipale) 1571A

Taipalain

Hind: (Taipale) 1571A

Tarkiain

Gustaf (Kosola) 1567A

Tijain

Michell (Parkatniemi) 1569A

Tiusain

Johan (Korhola) 1567B

Mattz (Koivakkala) 1568A

Niels (Hangastenmaa) 1565C

Pär (Hangastenmaa) 1565C

Sigfr (Tiusala) 1570B

Toijain

Cnut (Toijola) 1570B

Lars (Toijola) 1570B

Tukain

Abr: (Juottila) 1567A

Tukainen

Lars (Juottila) 1567A

Tuukain

Anders (Hiirimäki) 1566

Jacob (Hiirimäki) 1566

Tuukainen

Lars (Juottila) 1567A

Tuukein

Petter (Sokkala) 1570A

Tåifwakain

Anders (Kylänlahti) 1567A

Tåijain

Christer (Toijola) 1570B

Thomas (Toijola) 1570B

Tårniain

Anders (Koivakkala) 1567B

Johan (Koivakkala) 1567B

Niels (Koivakkala) 1567B

Petter (Vitsiälä) 1571A

Tärfwain

Påhl (Hangastenmaa) 1565C

Tärfwin

Matz (Inkarila) 1567A

VWAlkuun

Walkoin

Anders (Hartikkala) 1566

Hindrich (Hartikkala) 1566

Johan Anderson (Hartikkala) 1566

Wallkoin

Abrah: (Koljola) 1568A

Wallman

Samuel (Laasola) 1568A

Weckman

Anders (Lintuniemi) 1568B

Winikain

Johan (Pyrhölä) 1569B

Witikain

Jören (Parkatniemi) 1569B

Wittikain

Mårten (Koivakkala) 1567B

Wäckärä

Mattz (Syvänmaa) 1570B

Wässäl:in

Jören (Savela) 1570B

YAlkuun

Yllöin

Petter (Ylölä) 1571B

Thomas (Ylölä) 1571B

ÅAlkuun

Ållikain

Petter (Savela) 1570B

Ållk:n

Lars Mattson (Savela) 1570B

Årafwa

Jören (Sokkala) 1570A

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 360 nimeä

KylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2020