AlkuSavon henkikirjatSäämingin pitaja: henkikirjat1693 → Nimihakemisto

Sääminki henkikirja 1693

Nimihakemisto


-  A  B  F  G  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  B  F  G  H  I  J  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abell Matsson (Ritosaari) 2266B

Adam (Pellossalo) 2266B

Adam Johanss. (Ahvionsaari) 2264B

Adam Olofss. (Juvola) 2264B

Alexander (Kaartilanranta) 2265A

And. Andss. (Tolppalansalmi) 2267A

And. Andsson (Haukiniemi) 2264B

And. Andsson (Tolppalansalmi) 2267A

And. Jacobss (Kuusiniemi) 2267B

Anders (Pakarila) 2264B

Anders (Jaatila) 2264B

Anders (Kokonsaari) 2265A

Anders (Mikkolanniemi) 2265B

Anders Laarsson (Kapajaakkola) 2265B

Anders Thomasson (Tolppalansalmi) 2267A

Anna (Pihlajanniemi) 2266A

Aron Matss. (Haukiniemi) 2264B

Bertell (Tuohisaari) 2267A

Bertell Michelsson (Kurkela) 2265B

Blassius Pehrss. (Kosola) 2265A

Brita (Savonlinnan Malmi) 2267B

Brita Jönsdåtter (Savonlinnan Malmi) 2267B

Brusius (Tynkkylänjoki) 2267A

Christer (Pirhiänniemi) 2266B

Christer Hindss. (Pihlajanniemi) 2266A

Erich (Juvola) 2264B

Erich (Savonlinnan Malmi) 2268A

Grels Matsson (Mikkolanniemi) 2265B

Grelss (Liistonsaari) 2265B

Grelss Michelss. (Kosola) 2265A

Grelss Pehrsson (Varparanta) 2267B

Hans (Juvola) 2265A

Hans Hansson (Juvola) 2265A

Hind. Hindrichss (Mikkolanniemi) 2265B

Hind. Hindrichss: (Punnola) 2266B

Hind. Matz. (Aholahti) 2267B

Hindrich (Juvola) 2265A

Hindrich (Kosola) 2265A

Hindrich (Pihlajanniemi) 2266A

Hindrich (Tuohisaari) 2267A

Hindrich (Vuoriniemi) 2267A

Ifwar (Tolvanniemi) 2267A

Isack Johanss (Pellossalo) 2266B

Isarell (Tuohisaari) 2267A

Jacob Andersson (Tynkkylänjoki) 2267A

Jacob Mats. (Kuusiniemi) 2267B

Johan (Inkilä) 2264B

Johan (Kokonsaari) 2265A

Johan (Kapajaakkola) 2265B

Johan (Savonlinnan Malmi) 2268A

Johan Johanss (Mikkolanniemi) 2265B

Johan Johanss. (Otavanniemi) 2266A

Johan Nielss (Juvola) 2264B

Johan Nielsson (Juvola) 2264B

Josep (Liistonsaari) 2265B

Kirstin (Kosola) 2265A

Laars (Juvola) 2264B

Laars (Kokonsaari) 2265A

Laars (Kapajaakkola) 2265B

Laars (Niittylahti) 2266A

Laars (Tynkkylänjoki) 2267A

Laars Påhlsson (Pihlajanniemi) 2266A

Magdalena (Savonlinnan Malmi) 2267B

Mans Månss (Mikkolanniemi) 2265B

Markus (Päkkilä) 2266B

Matz (Juvola) 2264B

Matz (Kallislahti) 2265A

Matz Hindsson (Haukiniemi) 2264B

Matz Johanss (Savonlinnan Malmi) 2267B

Matz Jönsson (Savonlinnan Malmi) 2267B

Michell (Kurkela) 2265B

Michell (Mikkolanniemi) 2265B

Michell Matss (Luostarila) 2264B

Måns Andss. (Tolppalansalmi) 2267A

Niels (Varparanta) 2267B

Olof (Haukiniemi) 2264B

Olof (Kaartilanranta) 2265A

Olof (Punnola) 2266B

Olof Andss: (Niittylahti) 2266A

Olof Hindrichsson (Savonlinnan Malmi) 2268A

Olof Jacobss (Kosola) 2265A

Olof Johanss. (Savonlinnan Malmi) 2268A

Olof Pehrsson (Pihlajanniemi) 2266A

Pehr Borgelsson (Inkilä) 2264B

Pehr Johanss (Mikkolanniemi) 2265B

Pehr Månsson (Mikkolanniemi) 2265B

Pehr Pehrsson (Kesamonsaari) 2265A

Pehr Påhlsson (Pihlajanniemi) 2266A

Påhl Jörans: (Kuusiniemi) 2267B

Påhl Påhlsson (Pihlajanniemi) 2266A

Samuel (Ikoinniemi) 2264B

Samuel (Pihlajanniemi) 2266A

Samuel Hindss (Savonlinnan Malmi) 2268A

Sigfred (Kesamonsaari) 2265A

Simon (Tolvanniemi) 2267A

Simon Anderss (Kokonsaari) 2265A

Simon Thomass. (Ahvionsaari) 2264B

Staffan (Haukiniemi) 2264B

Staffan Michelss (Pellossalo) 2266B

Staffan Olofss: (Niittylahti) 2266A

Thomas (Haukiniemi) 2264B

Thomas (Kosola) 2265A

Thomas (Pellossalo) 2266B

Thomas Johanss. (Otavanniemi) 2266A

AAlkuun

Argander

Thomas (Kuusiniemi) 2267B

Aufwin

Michell (Kommerniemi) 2265B

BAlkuun

Backarin

Enock (Pakarila) 2264B

Bengtin

Laars (Varparanta) 2267A

Berg

And. (Ritosaari) 2266B

Borgkuus

(Tynkkylänjoki) 2267A

Bruun

Salmon (Savonlinnan Malmi) 2268A

FAlkuun

Fick

Gabrill (Savonlinnan Malmi) 2268A

Fijtting

(Tynkkylänjoki) 2267A

Fläsk

Pehr (Kommerniemi) 2265B

Forsius

Erich (Otavanniemi) 2266A

Samuel (Otavanniemi) 2266A

GAlkuun

Granatenborg

(Kosola) 2265A

Groon

Axell (Savonlinnan Malmi) 2267B

Britia (Savonlinnan Malmi) 2267B

Gröön

Karin (Savonlinnan Malmi) 2267B

HAlkuun

Halkeuein

Erich (Kommerniemi) 2265B

Hindrich (Kommerniemi) 2265B

Halloin

Matz (Särkilahti) 2267A

Hankein

Christer (Varparanta) 2267B

Staffan (Varparanta) 2267B

Hariulain

Hindrich (Pihlajanniemi) 2266A

Matz (Pihlajanniemi) 2266A

Pehr (Pihlajanniemi) 2266A

Påhl (Pihlajanniemi) 2266A

Hauckein

Thomas (Aholahti) 2267B

Helldemoin

Niels (Saukkola) 2267A

Hemel:

Johan (Ritosaari) 2266B

Hijmain

And. (Mikkolanniemi) 2265B

And. (Kuusiniemi) 2267B

Hijrfwin

Hind. (Pihlajanniemi) 2266A

Johan (Pihlajanniemi) 2266A

Pehr (Pihlajanniemi) 2266A

Hirfwin

Johan (Kuusiniemi) 2267B

Huult

Hans (Kommerniemi) 2265B

Hyppein

Jöran (Savonlinnan Malmi) 2268A

Hörain

Eskell (Savonlinnan Malmi) 2268A

IAlkuun

Immoin

Pehr Simonss (Kommerniemi) 2265B

Imoin

Enwald (Pihlajanniemi) 2266A

Jacob (Tolvanniemi) 2267A

Pehr (Pihlajanniemi) 2266A

Samuel (Haukiniemi) 2264B

Imon

Pehr (Otavanniemi) 2266A

Inoin

Bertel (Otavanniemi) 2266A

Hindrich (Otavanniemi) 2266A

JAlkuun

Janhontr

Hindrich (Pellossalo) 2266B

Johan (Pellossalo) 2266B

Michell (Pellossalo) 2266B

Jattin

Dawid (Jaatila) 2264B

Matz (Jaatila) 2264B

Matz (Kaartilanranta) 2265A

Pehr (Kaartilanranta) 2265A

Jembein

Samuel (Pihlajanniemi) 2266A

Samuell (Pihlajanniemi) 2266A

Jordain

Erich (Tolvanniemi) 2267A

Hindrich (Tolvanniemi) 2267A

Jumpin

Laars (Pihlajanniemi) 2266A

Niels (Pihlajanniemi) 2266A

Pehr (Pihlajanniemi) 2266A

Jurfwin

Matz (Otavanniemi) 2266A

Jurfwoin

Pehr (Ikoinniemi) 2264B

Juttij

And. (Kallislahti) 2265B

Matz (Kallislahti) 2265B

Mårten (Kallislahti) 2265B

Olof (Kallislahti) 2265B

KAlkuun

Kajalain

Karll (Tolppalansalmi) 2267A

Kamloin

Påhl (Tynkkylänjoki) 2267A

Kanloin

Johan (Mikkolanniemi) 2265B

Kapioin

Jacob Andersson (Kallislahti) 2265A

Kappajacko

Matz (Mikkolanniemi) 2265B

Karkain

Thomas (Kuusiniemi) 2267B

Karpiain

Erich (Kallislahti) 2265A

Johan (Kallislahti) 2265A

Kasoin

Matz Hindss. (Varparanta) 2267B

Kassoin

Abram (Kosola) 2265A

Anders (Kallislahti) 2265B

Johan Larsson (Kosola) 2265A

Laars (Kosola) 2265A

Pehr (Kosola) 2265A

Sigfred (Kallislahti) 2265B

Kessain

Hind: (Kuusiniemi) 2267B

Kinein

Påhl (Tolvanniemi) 2267A

Kinoinen

Herman (Tolvanniemi) 2267A

Laars (Tolvanniemi) 2267A

Kirhoin

Matz (Inkilä) 2264B

Påhl (Inkilä) 2264B

Kittuin

Abraham (Niittylahti) 2266A

Hindrich (Niittylahti) 2266A

Olof (Niittylahti) 2266A

Klostriain

Laars (Vaikotaipale) 2267B

Kockein

And. (Pirhiänniemi) 2266B

Kockoin

And. Mats: (Kosola) 2267B

Erich (Pellossalo) 2266B

Erich (Punnola) 2266B

Johan (Kaartilanranta) 2265A

Pehr (Juvola) 2264B

Pehr (Kokonsaari) 2265A

Pehr (Kankainen) 2265B

Thomas (Punnola) 2266B

Korhoin

Anders (Varparanta) 2267B

Korppin

Johan (Tynkkylänjoki) 2267A

Kosoin

And. (Pellossalo) 2266B

Kuldamese

(Savonlinnan Malmi) 2268A

Kurckoin

Olof (Luostarila) 2264B

Kurkin

Michell (Kurkela) 2265B

Olof (Kurkela) 2265B

Kåsoin

Niels (Jaatila) 2264B

Kåssoin

Luckas (Kokonsaari) 2265A

Kåstein

Mårten (Pellossalo) 2266B

Kärkain

Swen (Pihlajanlahti) 2266B

LAlkuun

Lackoin

Erich (Juvola) 2264B

Lamain

Hindrich (Liistonsaari) 2265B

Hindrich Påhlsson (Liistonsaari) 2265B

Johan (Kaartilanranta) 2265A

Johan (Pirhiänniemi) 2266B

Laars (Pirhiänniemi) 2266B

Lars (Kaartilanranta) 2265A

Malin (Kaartilanranta) 2265A

Pehr (Kommerniemi) 2265B

Påhl (Liistonsaari) 2265B

Thomas (Pirhiänniemi) 2266B

Lankoin

And. (Särkilahti) 2267A

Lappain

Bertel (Ahvionsaari) 2267B

Hindrich (Ahvionsaari) 2267B

Matz (Ahvionsaari) 2267B

Lappin

Niels (Kosola) 2265A

Lapplain

Cnuth (Kosola) 2265A

Laskin

Isack (Mikkolanniemi) 2265B

Lauckain

Matz (Haukiniemi) 2264B

Lefwoin

Pehr (Ahvionsaari) 2267B

Leskin

Germun (Väistönsaari) 2267A

Pehr (Väistönsaari) 2267A

Loppin

Hind. (Saukonsaari) 2267A

Hindrich (Punnola) 2266B

Loppoin

Hind. (Pellossalo) 2266B

Laars (Pellossalo) 2266B

Staffan (Pellossalo) 2266B

Loyijein

Pehr Erichss (Kommerniemi) 2265B

Luckoin

Matz (Kapajaakkola) 2265B

Matz (Mikkolanniemi) 2265B

Morten (Mikkolanniemi) 2265B

Luhackain

Johan (Ritosaari) 2267A

Staffan (Ritosaari) 2267A

Luuckoin

Erich (Laukansaari) 2265B

Johan (Laukansaari) 2265B

Olof (Laukansaari) 2265B

Staffan (Laukansaari) 2265B

Låck

And. (Kallislahti) 2267B

Pehr (Kallislahti) 2267B

Läskin

Hans (Leskelä) 2265B

Löppoin

And. (Pellossalo) 2266B

MAlkuun

Mackuin

Pehr (Haukiniemi) 2264B

Mallberg

Bengdt (Tolppalansalmi) 2267A

Manhuein

Pehr (Vuoriniemi) 2267A

Markarek

Hind. (Varparanta) 2267B

Mattelain

Olof (Juvola) 2265A

Melikein

Niels (Tynkkylänjoki) 2267A

Melloin

And. Påhlss (Pihlajanniemi) 2266A

Clemet (Pihlajanniemi) 2266A

Hindrich (Pihlajanniemi) 2266A

Matz (Pihlajanniemi) 2266A

Thomas (Pihlajanniemi) 2266A

Meloin

Margareta (Savonlinnan Malmi) 2268A

Påhl Påhlss. (Pihlajanniemi) 2266A

Thomas (Savonlinnan Malmi) 2268A

Michelain

Laars (Kokonsaari) 2265A

Mickoin

Matz (Ahvionsaari) 2264B

Olof (Mikkolanniemi) 2265B

Mielikein

Eskell (Pietolansaari) 2266A

Hindrich Larsson (Pietolansaari) 2266A

Johan (Pietolansaari) 2266A

Mijckoelain

Matz (Pihlajanniemi) 2266A

Påhl (Pihlajanniemi) 2266A

Thomas (Pihlajanniemi) 2266A

Muhoin

Hind. (Varparanta) 2267B

Matz (Kaartilanranta) 2265A

Olof (Kuusiniemi) 2267B

Muuck

Hindrich (Tuohisaari) 2267A

Johan (Tuohisaari) 2267A

Måndoin

Anders (Otavanniemi) 2266A

Christer (Otavanniemi) 2266A

Mäckein

Matz (Aholahti) 2267B

NAlkuun

Nirain

Hindrich (Saukonsaari) 2267A

Laars (Saukonsaari) 2267A

Pehr (Saukonsaari) 2267A

Novingius

Erich (Savonlinnan Malmi) 2268A

Nylander

Abraham (Otavanniemi) 2266A

Erich (Otavanniemi) 2266A

Hind. (Pöllölä) 2266B

Joran (Pöllölä) 2266B

Nyrhin

Abraham (Kesamonsaari) 2265A

Jeremias (Kesamonsaari) 2265A

Johan (Kesamonsaari) 2265A

Pehr (Kesamonsaari) 2265A

Påhl (Kesamonsaari) 2265A

Nyrin

Erich (Kallislahti) 2265A

Påhl (Kallislahti) 2265A

Nåckoin

Hind. (Pihlajanniemi) 2266A

Nåppoin

Matz (Saukonsaari) 2267A

PAlkuun

Pardain

Jöran (Tynkkylänjoki) 2267A

Paunoin

Cuossmain (Kallislahti) 2265B

Pelkein

Påhl (Savonlinnan Malmi) 2268A

Pelkin

Lijsa (Ritosaari) 2266B

Matz (Ritosaari) 2266B

Michell (Ritosaari) 2266B

Pehr (Ritosaari) 2266B

Peune

Pehr Pehrss (Kuusiniemi) 2267B

Peuttiain

Grels (Kallislahti) 2265A

Pijppare

Christer (Ritosaari) 2266B

Hindrich (Ritosaari) 2266B

Olof (Ritosaari) 2266B

Pilling

Karll (Tolppalansalmi) 2267A

Pistohlkors

(Aholahti) 2267B

Pitkann

And. (Savonlinnan Malmi) 2268A

Puhrin

Anders (Kaartilanranta) 2265A

Bertell (Kaartilanranta) 2265A

Johan (Kaartilanranta) 2265A

Pulckin

And. (Tolvanniemi) 2267A

Pulkin

Grelss (Saukonsaari) 2267A

Hindrich (Saukonsaari) 2267A

Pehr (Saukonsaari) 2267A

Pullkoin

Esaias (Ritosaari) 2266B

Hindrich (Inkilä) 2264B

Johan (Inkilä) 2264B

Laars (Ritosaari) 2266B

Matz (Ritosaari) 2266B

Pehr (Inkilä) 2264B

Pundin

Pehr (Tynkkylänjoki) 2267A

Pässain

Matz (Pöllölä) 2266B

Olof (Pöllölä) 2266B

Pöllein

Ifwar Hindss (Liistonsaari) 2265B

Laars (Varparanta) 2267A

RAlkuun

Reinckain

Erich (Reinikkala) 2267A

Påhl (Reinikkala) 2267A

Rijkoin

Hind. (Päkkilä) 2266B

Rijoin

Bertell (Savonlinnan Malmi) 2267B

Romanius

Hind. (Kuusiniemi) 2267B

Räjhiain

Påhl (Kuusiniemi) 2267B

Ränner

Olof (Tolppalansalmi) 2267A

Räsein

Cnuth (Kallislahti) 2267B

Röös

Sigwardh (Luostarila) 2264B

Rööss

Petter (Pihlajanniemi) 2266A

SAlkuun

Sackoin

Anders (Saukkola) 2267A

Christer (Saukonsaari) 2267A

Jöran (Savonlinnan Malmi) 2268A

Matz Jacobss (Saukonsaari) 2267A

Måns (Pietolansaari) 2266B

Måns (Saukkola) 2267A

Thomas (Saukkola) 2267A

Saijrain

Niels (Haukiniemi) 2264B

Pehr (Haukiniemi) 2264B

Sarain

Niels (Pellossalo) 2266B

Påhl (Pellossalo) 2266B

Seikoin

Matz (Ritosaari) 2266B

Michell (Ritosaari) 2266B

Sijroin

Anders (Vaikotaipale) 2267B

Samuell (Vaikotaipale) 2267B

Staffan (Vaikotaipale) 2267B

Sijttar

Anders (Särkilahti) 2267A

Olof (Särkilahti) 2267A

Silfwoin

Pehr (Luostarila) 2264B

Skijlling

Pehr (Kallislahti) 2267B

Skrödare

Erich (Savonlinnan Malmi) 2267B

Snickar

Anders (Savonlinnan Malmi) 2268A

Sämskmakar

Jöns (Savonlinnan Malmi) 2267B

Säppain

Bertell (Pihlajanlahti) 2266B

TAlkuun

Tafwij

Erich (Laukansaari) 2265B

Niels (Laukansaari) 2265B

Tarfwoin

Måns (Ahvionsaari) 2264B

Pehr (Ahvionsaari) 2264B

Taskin

And. (Luostarila) 2264B

Berendt (Savonlinnan Malmi) 2267B

Tellckain

Hind. (Savonlinnan Malmi) 2268A

Tenhin

Laars (Savonlinnan Malmi) 2267B

Terfwoin

Olof (Ahvionsaari) 2267B

Tijnain

Hindrich (Ahvionsaari) 2267B

Isack (Ahvionsaari) 2267B

Jöran (Ahvionsaari) 2267B

Pehr (Ahvionsaari) 2267B

Påhl (Ahvionsaari) 2267B

Tompoin

Olof (Jaatila) 2264B

Pehr (Jaatila) 2264B

Tuppurain

Laars (Ahvionsaari) 2264B

Turdin

Anders (Kaartilanranta) 2265A

Axell (Kaartilanranta) 2265A

Michell (Tynkkylänjoki) 2267A

Tynkin

Staffan (Pihlajanniemi) 2266A

Törfwoin

Johan (Pietolansaari) 2266B

Samuel (Pietolansaari) 2266B

Thomas (Pietolansaari) 2266B

UAlkuun

Uckein

And. (Kuusiniemi) 2267B

VWAlkuun

Walloin

Matz Johanss (Laukansaari) 2265B

Wanhain

And. (Otavanniemi) 2266A

Bertell (Otavanniemi) 2266A

Mårten (Punnola) 2266B

Wiewilain

Påhl (Tolvanniemi) 2267A

Wihwain

Anders (Päkkilä) 2266B

Jöran (Päkkilä) 2266B

Wilkoin

Michell (Kosola) 2265A

Willand

Pehr (Pihlajanniemi) 2266A

Wirolain

Michell (Pakarila) 2264B

Niels (Pakarila) 2264B

Pehr (Pakarila) 2264B

Wiskarin

Michell (Laukansaari) 2265B

Wähloin

Clemet (Kuusiniemi) 2267B

Påhl (Kuusiniemi) 2267B

Wänhain

Grelss (Punnola) 2266B

Hind. (Punnola) 2266B

Hindrich (Punnola) 2266B

Wättein

Jacob (Kallislahti) 2265B

Samuel (Aholahti) 2267B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 415 nimeä

KylätSivut kylittäin

© Väinö Holopainen 2016