AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitaja: henkikirjat1651 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1651

Nimihakemisto


-  A  C  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

And: (Telataipale) 161A

Berndt (Pappila) 162A

Brita (Iitlahti) 161B

Brita Nilsdotter (Lohilahti) 161B

Caissa (Kaitainen) 162A

Erich Sigfredsson (Iitlahti) 161B

Johan Christerss (Partala) 161B

Kaissa (Iitlahti) 161B

Lars (Iitlahti) 161B

Margareta (Kaitainen) 162A

Margareta (Pappila) 162A

Michel (Ryhälä) 161B

Michel (Kaitainen) 162A

Månss (Kaartila) 161A

Oluf (Kammola) 161B

Peer Andersson (Kammola) 161B

Philpus (Sipilä) 161A

Pål (Linkola) 161B

Pål (Halttula) 162A

AAlkuun

Aufuin

Peer Peersson (Auvila) 161A

Aufuinen

Anders (Ylisenauvila) 161A

Jöns Erihsson (Ylisenauvila) 161A

CAlkuun

Caipoin

Anders (Kaipola) 161B

Caipoinen

Johan (Kaipola) 161B

Lars Olufzon (Kaitainen) 162A

Peer (Kaipola) 161B

Cammoin

Johan Johansson (Kammola) 161B

Jöns (Kammola) 161B

Michel (Kammola) 161B

Peer Andersson (Kammola) 161B

Cardin

Pål Månsson (Ruokoniemi) 161A

Cardinen

Anders Hindersson (Ruokoniemi) 161A

Hindrich (Kaartila) 161A

Jören (Kaartila) 161A

Madz Larsson (Kaartila) 161A

Måns Pålsson (Kaartila) 161A

Månss Michelsson (Kaartila) 161A

Nils (Ruokoniemi) 161A

Peer (Ruokoniemi) 161A

Peer (Kaartila) 161A

Peer Olufson (Ruokoniemi) 161A

Peer Olufzon (Rauhanniemi) 161A

Condiainen

Hans (Sulkava) 161A

Oluf (Sulkava) 161A

Peeter (Sulkava) 161A

HAlkuun

Haltuin

Hind (Halttula) 162A

Oluf (Halttula) 162A

Hamuinen

Thomas (Tannila) 161A

Hanski

Madz Madzon (Ruokoniemi) 161A

Hassuinen

Lars (Pappila) 162A

Hatain

Peer Johansson (Rauhanniemi) 161A

Hatainen

Hind. (Rauhanniemi) 161A

Hindrich (Rauhanniemi) 161A

Oluf Jacobsson (Sipilä) 161A

Peer Madzon (Rauhanniemi) 161A

Hatzoin

Jöns (Hasula) 161A

Oluf (Hasula) 161A

Hedimoin

Anders (Eerikkälä) 162A

Oluf (Eerikkälä) 162A

Heikurin

Oluf (Rauhanniemi) 161A

Heikurinen

Madz (Heikkurila) 161B

Hertikainen

Michel (Kammola) 161B

Hielp

Johan (Ruokoniemi) 161A

Mårthen (Ruokoniemi) 161A

Hintzain

Hindrih (Ylisenauvila) 161A

Hintzainen

Eliass (Hintsala) 161A

Jönss (Hintsala) 161A

Holopain

Oluf Thomasson (Telataipale) 161A

Hotain

Bertil (Ruokoniemi) 161A

Peer (Ruokoniemi) 161A

Hotaka

And: (Pappila) 162A

Hyfuärin

Mihel (Kammola) 161B

Oluf Anderss (Heikkurila) 161B

Peer Bertillsson (Partala) 161B

Hyfuöin

Hind: (Heikkurila) 161B

Hyfuöinen

Oluf (Karjulanmäki) 161B

Härke

Jören (Tannila) 161A

Hölker

Peeter (Auvila) 161A

IAlkuun

Inginen

Jons Jonsson (Kaitainen) 162A

KAlkuun

Kardin

Hans (Pappila) 162A

Kieteuain

Arfuedh (Telataipale) 161A

Kinainen

Johan (Kaipola) 162A

Larss (Kaipola) 162A

Peer (Kaipola) 162A

Klostarin

Christer (Kaipola) 161B

Komsu

Kaissa (Kaitainen) 162A

Kondin

Peer Larss (Rauhanniemi) 161A

Kostiainen

Sigfredh (Kaipola) 162A

Kuckoin

Hind (Maarala) 162A

Jöns (Maarala) 162A

Philpus (Maarala) 162A

Kurki

And: (Tunnila) 162A

Jacob Bertilsson (Tunnila) 162A

Kånst

Anders (Partala) 161B

Bertil (Partala) 161B

Kårhoin

Anders Nilsson (Linkola) 161B

Kåstiain

Mårthen (Iitlahti) 161B

Kähkoin

Hind. (Hasula) 161A

Hindrih Andersson (Hasula) 161A

LAlkuun

Lamainen

Christer (Rauhanniemi) 161A

Lehuoin

Anders (Lohilahti) 161B

Madz (Lohilahti) 161B

Måns (Lohilahti) 161B

Per (Lohilahti) 161B

Löppäinen

Bertil (Lohilahti) 161B

Hindrih (Lohilahti) 161B

Luckas (Lohilahti) 161B

MAlkuun

Michoinen

Luckas (Lohilahti) 161B

Måns (Lohilahti) 161B

Per (Lohilahti) 161B

Monoinen

Anders (Kaitainen) 162A

Sigfredh (Kaitainen) 162A

Mullj

Hind: (Eerikkälä) 162A

Peer Mårthensson (Eerikkälä) 162A

Mähöinen

Johan (Iitlahti) 161B

Mäkäläin

Frantz (Tunnila) 162A

Hind: (Iitlahti) 161B

Oluf (Tunnila) 162A

Pål (Tunnila) 162A

NAlkuun

Naka

Jöns (Karjulanmäki) 161B

PAlkuun

Panoinen

Bertil (Kaitainen) 162A

Grels (Kaitainen) 162A

Madz (Kaitainen) 162A

Pardain

Påll Jacobsson (Karjulanmäki) 161B

Pardainen

Bertil (Karjulanmäki) 161B

Brussius (Karjulanmäki) 161B

Grels (Hyvärilä) 161B

Pölläin

Simon (Pappila) 162A

Pöriänen

Madz Madzon (Karjulanmäki) 161B

RAlkuun

Radikain

Caissa (Kaipola) 162A

Sigfred (Kaitainen) 162A

Thomass Sigfredsson (Kaitainen) 162A

Radikainen

Grelss (Kaitainen) 162A

Hind: (Iitlahti) 161B

SAlkuun

Safuolainen

Anderss (Sulkava) 161A

Seppain

Anders Olufzon (Tunnila) 162A

Seppäin

Hind: (Kaitainen) 162A

Staph: (Kaitainen) 162A

Seppäinen

Lars (Kaipola) 162A

Sinkoinen

Erich (Lohilahti) 161B

Jöns (Lohilahti) 161B

Sipinen

Oluf Knutsson (Sipilä) 161A

Oluf Larsson (Sipilä) 161A

TAlkuun

Tannin

Lars Jacobsson (Tannila) 161A

Tanninen

Oluf Hindrichsson (Tannila) 161A

Tiainen

Peer (Pappila) 162A

Ticka

Jören (Pappila) 162A

Titainen

Lars (Sulkava) 161A

Sigfred (Sulkava) 161A

Tunain

Hans (Tunnila) 162A

Tunainen

Anders (Tunnila) 162A

Måns Peersson (Tunnila) 162A

UAlkuun

Uckoin

Jören (Partala) 161B

Uckoinen

Måns (Ryhälä) 161B

Oluf (Ryhälä) 161B

Staphan (Ryhälä) 161B

VWAlkuun

Williain

Madz (Pappila) 162A

Wätäinen

Anders (Pulkkila) 161B

Anders (Väätälänmäki) 161B

Jacob (Kammola) 161B

Mårthen (Pulkkila) 161B

Oluf (Kammola) 161B

Oluf (Pulkkila) 161B

Oluf (Väätälänmäki) 161B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 164 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2016