AlkuSavon henkikirjatSulkavan pitaja: henkikirjat1656 → Nimihakemisto

Sulkava henkikirja 1656

Nimihakemisto


-  A  C  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  H  I  K  L  M  N  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

And. (Eerikkälä) 1017B

Anders (Karjulanmäki) 1017A

Berndt (Pappila) 1017B

Erich Sigfredsson (Iitlahti) 1017A

Hind. (Tunnila) 1017A

Johan Johansson (Auvila) 1016B

Jöran (Sulkava) 1016A

Lars (Telataipale) 1016B

Lasticka (Leipämäki) 1017B

Madtz Peerssonn (Kammola) 1016B

Mårten (Auvila) 1016B

Mårten (Iitlahti) 1017A

Nilis (Telataipale) 1016B

Oluf (Sulkava) 1016A

Oluf (Lohilahti) 1016B

Oluff (Ruokoniemi) 1016A

Peer (Iitlahti) 1017A

Peer Knutssonn (Mäntynen) 1017B

Pååll (Iitlahti) 1017A

Simon (Ruokoniemi) 1016A

Staphan (Kaipola) 1017A

AAlkuun

Ahoinen

Hind. (Ruottila) 1017B

Aufwin

Anders Erichssonn (Ylisenauvila) 1016B

Johan (Ylisenauvila) 1016B

Aufwinen

Peer (Auvila) 1016B

CAlkuun

Caipainen

Johan (Kaipola) 1017A

Johan Larsson (Kaipola) 1017A

Lars (Kaitainen) 1017A

Lars (Leipämäki) 1017B

Caipoin

Anders (Kaipola) 1017A

Grels (Kaipola) 1017A

Cardin

Anders (Ruokoniemi) 1016A

Hind. (Ruokoniemi) 1016A

Michel (Kaartila) 1016A

Måns Michellssonn (Kaartila) 1016A

Cardinen

Jacob (Rauhanniemi) 1016A

Johan Peerssonn (Kaartila) 1016A

Madz (Ruokoniemi) 1016A

Madz Larssonn (Kaartila) 1016A

Måns Månssonn (Kaartila) 1016A

Nilis (Ruokoniemi) 1016A

Peer Olufsson (Ruokoniemi) 1016A

Peer Olufzson (Rauhanniemi) 1016A

Clostarinen

Knut (Kaipola) 1017A

Peer (Iitlahti) 1017A

Peer Olufssonn (Ruokoniemi) 1016A

Cåstiainen

Hind. (Kaipola) 1017A

Sigfredh (Kaipola) 1017A

HAlkuun

Hakulin

Anders (Karjulanmäki) 1017A

Hans (Kaipola) 1017A

Peer (Karjulanmäki) 1017A

Halinen

Berndt (Mäntynen) 1017B

Haloin

Brusius (Mäntynen) 1017B

Lars Sigfredsson (Mäntynen) 1017B

Oerasmus (Mäntynen) 1017B

Thomas Madtsson (Telataipale) 1016B

Haltinnen

Hind. Olufzsonn (Eerikkälä) 1017B

Hamuin

Thomas (Väätälänmäki) 1017A

Hanska

Madtz Hanssonn (Ruokoniemi) 1016A

Harmain

Johan (Partala) 1016B

Hatain

Jacob (Sipilä) 1016A

Madtz (Telataipale) 1016B

Oluf (Ruokoniemi) 1016A

Hatainen

Bertill Peerssonn (Ruokoniemi) 1016A

Erich (Rauhanniemi) 1016A

Peer (Ruokoniemi) 1016A

Peer Jönnssonn (Rauhanniemi) 1016A

Peer Madtssonn (Rauhanniemi) 1016A

Hatzuin

Lars (Sulkava) 1016B

Oluf (Sulkava) 1016A

Heifwä

Anders (Karjulanmäki) 1017A

Christer Andersson (Karjulanmäki) 1017A

Heikurin

Hind. Erichssonn (Väätälänmäki) 1017A

Johan (Väätälänmäki) 1017A

Oluf (Väätälänmäki) 1017A

Heldämoin

Anders (Eerikkälä) 1017A

Oluf (Eerikkälä) 1017A

Hielp

Johan (Ruokoniemi) 1016A

Mårten Jöranssonn (Ruokoniemi) 1016A

Hindtzainen

Elias (Hintsala) 1016B

Hindrich Madtssonn (Ylisenauvila) 1016B

Johan (Hintsala) 1016B

Holopainen

Oluf (Telataipale) 1016B

Hyfwerin

And. (Hyvärilä) 1017B

Hyfwärin

Hind. (Hyvärilä) 1017B

Peter Peterssonn (Partala) 1016B

Härkein

Christer Påållssonn (Leipämäki) 1017B

Johan (Leipämäki) 1017B

Hölker

Hindrich (Auvila) 1016B

IAlkuun

Inginen

Johan (Kaitainen) 1017A

KAlkuun

Kalloinen

Madz (Pappila) 1017B

Kammoin

Anders Johanssonn (Kammola) 1016B

Johan Johanssonn (Kammola) 1016B

Jöran (Kammola) 1016B

Lars (Kammola) 1016B

Michel (Kammola) 1016B

Peer Andersson (Kammola) 1016B

Kanckuinen

Johann (Leipämäki) 1017B

Lars (Leipämäki) 1017B

Keetäwäin

Arfwedh (Telataipale) 1016B

Jacob (Ylisenauvila) 1016B

Peer (Ylisenauvila) 1016B

Thomas (Ylisenauvila) 1016B

Kijskin

Hind: (Partala) 1016B

Kijskinen

Oluf (Mäntynen) 1017B

Kinainen

Lars (Kammola) 1016B

Madz (Kaipola) 1017A

Peer (Kaipola) 1017A

Kondiain

Lars (Sulkava) 1016A

Oluf (Sulkava) 1016A

Oluf Hansson (Iitlahti) 1017A

Peer (Sulkava) 1016A

Staphan (Iitlahti) 1017A

Korhoin

Anders Nilissonn (Linkola) 1016B

Korhoinen

Lars (Sipilä) 1016A

Kowotar

(Leipämäki) 1017B

Kuckoin

And. Erichssonn (Kaitainen) 1017A

Johan (Kaitainen) 1017A

Madz (Kaitainen) 1017A

Kuckoinen

Philippus (Partala) 1016B

Kurckj

Jacob Bertillssonn (Tunnila) 1017A

Kåstiain

Mårten (Iitlahti) 1017A

Käkoinen

Hind. (Sulkava) 1016A

Kärkein

Peer Påållssonn (Partala) 1016B

LAlkuun

Lamain

Christer (Rauhanniemi) 1016A

Hans (Rauhanniemi) 1016A

Lautiain

And. (Partala) 1016B

Lehwoin

Anders Peerssonn (Lohilahti) 1016B

Madz (Lohilahti) 1016B

Måns (Lohilahti) 1016B

Löppöin

Bertill (Lohilahti) 1016B

Lukas Larsson (Lohilahti) 1016B

MAlkuun

Mahoin

Johan (Kaipola) 1017A

Meeloin

Lars (Tannila) 1016A

Michoinen

Lukas Månssonn (Lohilahti) 1016B

Måns (Lohilahti) 1016B

Peer (Lohilahti) 1016B

Mijkulain

Jöns (Ruokoniemi) 1016A

Mullj

Peer Mårtenssonn (Eerikkälä) 1017B

Månoin

Anders (Telataipale) 1016B

Månoinen

Sigfredh (Kaitainen) 1017A

Mäckälein

Frandtz Olufssonn (Eerikkälä) 1017B

NAlkuun

Naaka

Jöns (Sipilä) 1016A

Nachkahattu

Michel (Hyvärilä) 1017B

PAlkuun

Paanoin

Grels (Kaitainen) 1017A

Madz (Kaitainen) 1017A

Pardain

Anders (Linkola) 1016B

Bertil (Karjulanmäki) 1017A

Brusius (Karjulanmäki) 1017A

Grels (Linkola) 1016B

Madz Larssonn (Partala) 1016B

Påål Jacobssonn (Karjulanmäki) 1017A

Pellinen

Mårten (Ruokoniemi) 1016A

Pesoin

And. (Leipämäki) 1017B

Anders (Leipämäki) 1017B

Pärnäin

Grels (Leipämäki) 1017B

Pörieinen

Madtz (Karjulanmäki) 1017A

RAlkuun

Radikain

Grels (Kaitainen) 1017A

Hind. (Iitlahti) 1017A

Hind. (Tunnila) 1017A

Thomas (Kaitainen) 1017A

Rennare

Mårten (Mäntynen) 1017B

Peer Olufsson (Partala) 1016B

Repoinen

Mårten (Kammola) 1016B

Rickoinen

Lars (Ruokoniemi) 1016A

Rotinen

Lars Anderssonn (Ruottila) 1017B

Ryheinen

Johan (Hyvärilä) 1017B

SAlkuun

Saickoinen

Johan (Pappila) 1017B

Seppainen

Lars (Kaipola) 1017A

Seppein

And. (Tunnila) 1017A

Seppin

And. Hindssonn (Kaitainen) 1017A

Sinckoin

Erich Erichssonn (Lohilahti) 1016B

Mårten (Lohilahti) 1016B

Sipin

Bertill (Sipilä) 1016A

Sipinen

Oluf Knutssonn (Sipilä) 1016A

Oluf Larsson (Sipilä) 1016A

TAlkuun

Tanninen

Lars Jacobssonn (Tannila) 1016A

Oluf Hindssonn (Tannila) 1016A

Taskinen

Johan (Ruokoniemi) 1016A

Tijainen

Peer (Pappila) 1017B

Tijttain

Madz (Hyvärilä) 1017B

Tijttainen

Lars (Sulkava) 1016A

Sigfredh (Sulkava) 1016A

Toifwain

Peer Peerssonn (Kammola) 1016B

Tuchkuinen

Anders (Ruottila) 1017B

Tunninen

Anders (Tunnila) 1017A

Måns Peerssonn (Tunnila) 1017A

UAlkuun

Uckoin

And. (Partala) 1016B

Chirstin (Ryhälä) 1017A

Jöran (Partala) 1016B

Måns (Ryhälä) 1017A

Oluf (Ryhälä) 1017A

Staphan (Ryhälä) 1017A

Uckoinen

Oluf (Pappila) 1017B

VWAlkuun

Wihawain

Anders (Mäntynen) 1017B

Jacob (Kammola) 1016B

Madz Peerssonn (Mäntynen) 1017B

Oluf (Kammola) 1016B

Oluf Peerssonn (Mäntynen) 1017B

Peer Anderssonn (Kammola) 1016B

Philipp (Sipilä) 1016A

Wätein

Hind. (Kammola) 1016B

Jacob (Kammola) 1016B

Oluf (Kammola) 1016B

Wätein Sulpo

And. (Väätälänmäki) 1016B

Oluf (Väätälänmäki) 1016B

Wätäinen

Mårten (Kammola) 1016B

Oluf (Kammola) 1016B

 

Huomaa että kaikki nimet eivät ole perusmuodossa

Tässä hakemistossa on yhteensä 208 nimeä

Nykyaikaistetut sukunimetKylätSivut kylittäin

© Maija-Liisa Laakso 2016